Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 78

Tema: Escherichia coli na cerviksu u trudnoći

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno Escherichia coli na cerviksu u trudnoći

    Molim sve cure kojima je izolirana E. coli na cerviksu ili u urinu u trudnoći da mi kažu jesu li dobile antibiotsku terapiju.

    I ako niste dobile terapiju antibioticima što su vam u tom slučaju doktori savjetovali i ako ste slučajno vukle infekciju spomenutom bakterijom s koliko ste tjedana rodile i jeste li imale kakvih komplikacija u trudnoći.

    Malo sam zakukuljila ali vaša su mi iskustva dragocjena.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    ja sam e. colli vukla još i prije trudnoće. krvavi cistitis, pa antibiotici, pa gljivice i tako u začaranom krugu dugo, dugo...
    ostala trudna sa ešerihijom i popila dvije ture antibiotika, prvi puta je u urinokulturi bilo više od 10 na 5 pa sam dobila ceporex, drugi puta je bilo manje od 10 na 4 pa sam pila novocef, ujedno i zato što je bilo te bakterije i u brisu.
    naravno, ne moram spominjati beskrajno kljukanje brusnicom, sokovima, vitaminom c, odnosi s kondomima, sve po ps-u, ali ništa nije pomoglo sve dok nisam otišla homeopatu, na preporuku moje ginekologice. sada smo 37+2 tjedna, zadnja urinokultura - fiziološka flora uretre!

  3. #3
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Jasam escherichiu vukla skoro cijelu trudnocu,nadjena je u cervikalnom brisu i urinokulturi, pila prvo novocef (10^3) pa ninur (10^5), presla mi je bila infekcija i na bubreg jer valjda nisam bila na vrijeme krenula s drugom kurom antibiotika (na svu srecu sam brzo reagirala pa nije bilo nista strasno, inace kod jacih upala bubrega u trudnoci te hospitaliziraju), kombinirala sam sa nalijevanjem tekucinom+sok od brusnice+nekakav napitak od biljke dragoljub i jos nekih trava (dozvoljeno u trudnoci) sto sam nabavila kod jednog travara iz ZD, za c-vitamin nisam sigurna jel pametno s njim pretjerivat jer zakiseljuje mokracu, ali svakako odrzavat imunitet na neki nacin! Ja sam rodila u 41.tj., bey ikakvih komplikacija u trudnoci (u 37.tj. mi je napokon urinokultura bila 'sterilna') i mislim da to ne utjece tolko na preuranjeni porod (posebno ako se infekcija ne zapostavi nego lijeci) kolko je bad da ti prijedje na bubrege.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Imala sam E.coli na početku trudnoće u velikoj količini.Dobila sam ceporex,2 tjedna,2x500 mg i uspjeli smo se riješiti beštija!

  5. #5
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Sad ću ja po....-vidim da ste uglavnom sve dobile neku terapiju.

    Nalaz brisa cerviksa mi je u bolnici pa ne znam jel na njemu uopće piše koncentracija bakterija-uglavnom je dr. uporan u tome da mi ne daje terapiju, a ja ne vjerujem u njegovo mišljenje.

    Ma koliko ga hvalili kao stručnjaka meni moj najdublji instinkt kaže da on nije u pravu i sad sam stvarno na rubu da odem po drugo mišljenje makar mi to sve zakompliciralo.

    BAš sam i ljuta i jadna (

  6. #6
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Inka a kojem si homeopatu išla?

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Vučice, ako ćeš se ti smiriti, odi u bolnicu po svoje nalaze i odi po drugo mišljenje.

    Ono što ja znam, to je da je e.c. užasno dosadna bakterija. I treba vremena i vremena da je se riješi.
    I definitvno se kljukaj brusnicom, odi homeopatu i pazi na način obavljanja intimne higijene.

    I ne brini se.

  8. #8
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    rvukovi2 bez imalo grižnje savjesti idi po drugo mišljenje.
    Tvoja beba je važnija od bilo kojeg doktora na ovom svijetu

  9. #9
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Hvala vam cure , mislim da moj način na koji obavljam intimnu higijenu nema puno veze s ovim jer sam ja bolesna po tom pitanju pogotovo od kad sam krenula u postupke.

    KAd bih samo znala kako da se ne brinem-kad sam potpuno budna još i mogu zatomiti brigu, ali noćas sam sanjala dvije valjda svoje najgore noćne more:
    1. da mi se muž smrtno zaljubio u drugu i da me vara a ja to gledam

    2. da hodam plačući i sakrivajući se da ga ne gledam šta radi i skužim da više nisam trudna-da jednostavno bebe nema jer mi je trbuh ravan.

    Meni treba reverzibilna lobotomija definitivno, da me poprave nakon trudnoće i doktor kakav je bio onaj koji mi je radio IVF.

    Ko fol nisam senza, a u biti jesam i to luda senza

  10. #10
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Ma to su "normalni" trudnički snovi . Bit će toga još...
    Da se riješiš dosadne bakterije ~~~~~~~~~~~~~.

  11. #11
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    rukovi za mir u dusi odi po drugo misljenje tvoje tijelo i tvoja beba i ako imalo sumnjas odi

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    u nalazu od brisa ne piše koncentracija bakterije, nego samo koja je izolirana, a da se s njom ne treba šaliti - ne treba. i ja sam bila strašno zabrinuta i nisam mirovala sve dok je se nisam riješila i dok nismo dovoljno dobro odmakli u tjednima. ne bi mi palo na pamet ići homeopatu da su antibiotici djelovali, ali pošto nisu, nije bilo druge nego i to probati. i pokazalo se učinkovito!

  13. #13
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Da i ja si tako mislim, al ja nisam doktor-pa ja nikako ne mogu bi u pravu, a moj strah u cijeloj priči nije bitan-jer se ja bezveze fiksiram.

    Čak nema veze ni to što sam s 20+3 imala spontani blizanaca zbog upravo asimptomatske intraamnijske infekcije od koje sam se otvorila-CRP mi je dan prije nego su bebe umrle i bile spontano pobačene bio 8-što ide u normalu.
    Jer šta se ja brinem kad je E.coli obična crijevna bakterija, a isto to je i strep B od kojeg sam pobacila jer je otputovao iz crijeva najvjerojatnije ili od kud god u maternicu.
    A antibiotici samo pogoršavaju stvar jer se razvijaju rezistentni sojevi bakterija njihovom primjenom i meni je dovoljan jogurt i puno tekućine.

    Žao mi je što sam ovako cinično bezobrazna, ali to su stavovi mog ginekologa i upravo razmišljam da proturim info na burzu da ljudi brzo zamijene dionice Plive s onima od Lure ili neke druge mliječen industrije jer je izgleda LGG učinkovitiji od antibiotika.

    Slažem se ja da treba uzimati i tekućinu i lgg,ali kao pomoćno sredstvo i preventivu, ali kad beštija već zasjedne na krivo mjesto sumnjam da ju to može otjerati.

    Ne znam koji je princip homeopatskog tjeranja beštija s krivog mjesta-vjerojatno sličan ovom s lgg-om i tekućinom, ali onda ću radije otići po pripravak od licenciranog homeopata.

    Morala sam se izventilirati jer me sve to nervira. 8)

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rvukovi2, moja prijateljica je imala ešerihiju mislim u urotraktu i sve je bilo OK. Mogu je pitati je li pila antibiotike ili ne, ali znam da je pila puno čajeva jedne doktorice s Trešnjekve, ako te zanima, mogu ti kontakte na PM. I moja sestra je imala ešerihiju (ne u trudnoći, doduše), liječenje je bilo dugotrajno i mislim da nije pila puno antibiotika zbog problema s jetrom, ona isto cijeni tu dr., ali se doslovno nalijevala tekućinom. Moja sisterica je molekularni biolog, jako inteligentna i jako savjesna (dobro, subjektivna sam ), ja joj vjerujem.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tj., nalijevala se tim čajevima.

  16. #16
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Možeš mi poslati.

    MA ne znam šta da si mislim-rekla sam samoj sebi da neću ništa čitati o tome jer je previše proturječnih informacija i probati to jednostavno smetnuti s uma kao da ne postoji.

    Bilo mi je bitno vidjeti kakva su iskustva drugih cura i da se požalim jer me to grize cijeli ovaj tjedan-od kad sam se vratila iz bolnice.

    MA bezveze mi je i kontrati doktoru-on zna puno-a ja uglavnom imam strahove radi onog što mi se prije dogodilo i nije ni lako sa mnom izaći na kraj jer ja ne vjerujem samo na riječ, ja moram čuti racionalni razlog-to je moj problem.


  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    rvukovi, ja sam imala e.coli negdje u 7. mjesecu prosle trudnoce. nisam dobila antbiotike, jer nijedan od onih koji bi po antibiogramu ubili bas tu izoliranu bestiju nisu dozvoljeni u trudnoci.
    morala sam piti jako puno tekucine, pa cak i uvin h (koji se inace ne preporuca u trudnoci, ali bio je manje opasan od antibiotika koji bi djelovali).

    i rijesila sam je se, iduci nalaz je bio ok, bebu sam rodila bez ikakvih poteskoca i komplikacija na termin

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    rvukovi, ja sam pratila trudnocu u nasoj potpomognutoj ambulanti na SD, imala sam isti nalaz i doktora koji je bio protiv gotovo svih lijekova u trudnoci (normabel, utrici ...) pa je tako zakljucio da niti ovo nije potrebno lijeciti jer je to u stvari uzorak kontaminiran tijekom uzimanja...
    Tri dana nakon poroda sam zavrsila na nefrologiji, E.coli 10x6 u urinu, 10 dana intravenozno antibiotik (3x dnevno sam isla u bolnicu samo da bih mogla doma biti s bebicom i dojiti), nalazi teeska koma, nakon toga sam morala preci na kinolone koji iskljucuju dojenje.

    Maleni je bio zdrav, ali je sa 3.5 mjeseca bio hospitaliziran zbog uroinfekcije sa E.coli (dijagnosticiran VUR) - da li se bestijica ipak nekako zavukla tijekom poroda tko to zna...

    Moj savjet-ponovi bris, i zatim ako je jos ima onda trazi terapiju...barem bih ja tako napravila da mogu vrijeme vratiti unatrag.

    Nadam se da ce ti kontrolni bris biti negativan!

  19. #19
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Čak nema veze ni to što sam s 20+3 imala spontani blizanaca zbog upravo asimptomatske intraamnijske infekcije od koje sam se otvorila-CRP mi je dan prije nego su bebe umrle i bile spontano pobačene bio 8-što ide u normalu.
    Meni je nevjerovatno da liječnik ne može shvatiti strah trudnice, strah od ponavljanja već viđenog scenarija

    rvukovi znaš i sama, puno tekućine, brusnica...

  20. #20
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Hvala cure, pituljice baš mi je žao.
    Ja sam isto u ambulanti na SD, ali onoj gornjoj.

    A jel s bebom bilo sve ok-nije bilo zastoja u rastu i sličnih i inih grozota koje vidim da se povezuju s ovim uzročnikom? Ustvari vidim da pišeš da je bio zdrav osim ove infekcije s 3.5 mjeseca.

    Ja ti pojma nemam uopće kak izgleda antibiogram kad je nalaz kod njih, a sad da idem do zgb radi nalaza i radi prepirke i natezanja mi je muka.

    Požalila sam što sam uopće pristala na tu hospitalizaciju-mogla sve te pretrage obaviti doma i onda baš ako bi doktor i tvrdoglavio lako bih otišla po drugo mišljenje.

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    s mojom bebom je sve bilo ok.
    ponovi si urinokulturu s antibiogramom u nekom privatnom labu, pa ces vidjeti.

  22. #22
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    To i budem )

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    imaš jedan privatni labos u zagrebu (breyer - ako previše reklamiram, molim moderatoricu da briše), urk košta 250 kn i dobiješ njihovu posudicu za uzorak, gotovo za par dana.
    antibiogram se uvijek nalazi na nalazu da se vidi koji antibiotici odgovaraju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja sam imala e.c. u urinu, 10na4-tu. pila sam hektolitre caja i vodurine i na sljedecem nalazu je vise nije bilo. bila sam negdje oko 30tog tjedna.

    rodila normalno, u 39. tjednu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam imala E.coli na brisu u trenutku kad sam ostala trudna. Dugo sam se borila s njom, liječila sam je s pauzama 3 i pol godine prije trudnoće, neuspješno. Gin mi je odobrila da ostanem trudna, pa će me češće kontrolirati, jer čekati da je izliječim više nije imalo smisla.

    S obzirom da sam alergična na penicilne, izbor lijekova u trudnoći je bio ograničen (čitaj: samo Novocef), ali sam je nekim čudom izliječila, u cca 17. tjednu sam dobila bris bez e.c. (ali sa beta hemolitičkim streptokokom, kojeg sam vukla cijelu trudnoću , s njim sam i rodila, srećom bez kompilkacija).

    Moja gin je to vrlo ozbiljno shvaćala, skoro cijelo prvo tromjesečje sam bila na antibioticima + čaj od brusnice u ogromnim količinama.

    Trudnoća mi je bila uglavnom uredna (osim malo krvarenja na početku, i posljedičnog mirovanja do kraja 1. tromjesečja), radila sam do 2 mjeseca prije poroda. Rodila sam u terminu, sa 40+3, indukcija koja nije imala veze s bakterijama, samo sam na početku dobila antibiotik zbog BHS-a, ne znam je li ista praksa i sa escherichiom.

    Inzistiraj na terapiji.


  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rvukovi2, poslala sam ti pp. Inače, i moja sisterica je pila novocef i još jedan antibiotik za koji je zaboravila ime, ali to nije bilo u trudnoći.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    ne bi bilo loše i da koristiš neke vaginalete, ja sam na geonistinu skoro od početka trudnoće, upravo zbog e. colli

  28. #28
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ja sam imala e.c. u urinu, 10na4-tu. pila sam hektolitre caja i vodurine i na sljedecem nalazu je vise nije bilo. bila sam negdje oko 30tog tjedna.

    rodila normalno, u 39. tjednu.
    Ali kod mene je na cerviksu, a usput imam i urinoinfekt i trenutno sam 18+6-jako daleko od kraja :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Draga rvukovi2, zbog svojeg mira dogovori drugo misljenje - slijedi svoj instinkt! A sto se tice ludih trudnickih snova, ispricat cu ti svoje kad se s nasim bebama nadjemo na kavici - iskreno mislim da sam zrela za 'zutu kucu'

  30. #30
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Misliš da si zrela?
    Ja sam bila zrela i prije nego sam ostala trudna
    Baš me zanimaju ti tvoji snovi i nadam se da ću dočekati tu kavu i bebu.
    Pozdrav tvojoj limačici.


  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    rvukovi, ja sam isto isla u gornju, zato si i pomisljam da si kod mojeg doktora kad ti nije dao terapiju...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    sad tek vidim da se motaju urin i cerviks, dakle ja sam imala samo u brisu cerviksa ali urin je bio OK. No ipak je tijekom poroda bestija dospjela i do mjehura.

    Zato je najbolje ponoviti i bris cerviksa i urin, ali do sada mi jos nigdje nisu napravili antibiogram na kulturu iz cerviksa, samo su napisali da je izolirana ta i ta bakterija.
    Mozda imas i E.coli u urinu, a moze biti i nesto drugo.
    AKo ce te hospitalizirati onda ce ti oni uzeti i bris, ako ipak imas mogucnosti drugdje napraviti bris - ja sam najzadovoljnija bila kvalitetom u Zaraznoj bolnici (kvalitetno uzet uzorak i za bris i za urin, kvalitetan rad labosa u Zavodu za javno zdravstvo kamo salju uzorke), ali tamo se duugo ceka u ambulanti ujutro.
    Mozda netko ima dobrih iskustava drugdje (Profozic?)

    Bebic nije imao zastoja u razvoju gledajuci objektivno...

  33. #33
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Drage moje puno vam hvala na iskustvima-uzet mi je cervikalni bris na
    SD-u, iz nalaza urina se vidi da imam urinoinfekt, ali urinokultura je misterija 8) uglavnom moram ju ponoviti.

    Dobra vila -dr Erden Radončić iz poliklinike VILI me je riješio muke po ovoj beštiji i ovako mi je rekao:

    Morate ipak napraviti urinokulturu s brojem klica i antibiogramom. Naši su stručni stavovi ovakvi:
    - ako je broj bakterija do 10e3 (10 na treću), ne treba ništa raditi
    - ako je broj 10e5 ili veći (tzv signifikantna bakteriurija), ondaju svakako u trudnoći treba lliječiti jer najmanje 1/3 takvih slučajeva završi s pijelonefritisom (upalom bubrega)
    - za "sivu zonu", onu između ove dvije vrijednosti, preporučuje se "biološki rat" s rzličitim postupcima: velika količina tekućine, brusnica, uvin čaj - dvije litre na dan kao minimum. Nastojati vratiti acidofilnu floru (Lactobacillus) u rodnici, koja je prva brana i jedine prijateljske bakterije, čija nazočnost stvara kiselu sredinu (razbija šećer do mliječne kiseline i tu stane) a ova je pak, smrtni neprijatelj E. coli, kojoj su idealni životni uvjeti kod pH većim od 7 (crijevo). Dakle - jogurt tamnpon preko noći



    Da sam takvo objašnjenje čula od svog doktora za kojeg sam ja svjesna da nema vremena ni volje svakoj pacijentici na taj način odgovarati-pogotovo gore na SD-u na kojem je ludnica od gužve, ni u peti ne bih bila toliko zabrinuta niti bih dizala paniku i galamu.

    Mogu reći samo još jednom hvala dr. Radončiću i vama i sad sam mirna.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb, malešnica
    Postovi
    65

    Početno

    Draga rvukovi, ja takoder imam bakteriju u cerviksu i urinu - streptokok b i tijekom poroda cu dobiti antibiotik - molim Boga da sve bude ok s bebom.
    U vezi mog problema razgovarala sam s jednom lijecnicom koja mi je savjetovala da jako pazim na imunitet tj. da ne budem anemicna.
    Pocela sam piti 2 x Ferrum lek koji i te kako zezne probavu te sam u ljekarni kupila EUCEL - poboljsava probavu i regulira crijevnu mikrofloru jer ima puno lactobacila i bifidobakterija + inulina.
    Probaj, mozda ti pomogne...[/quote]

  35. #35
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Pijem ferrum lek 1x dnevno jer imam već blagu anemiju i da, probava od toga baš nije sjajna.

    Giorgia sretno nam!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    rvukovi, tek sam sad vidjela. definitivno ti je potreban antibiotik.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ništa ti ne škodi da počmeš piti antibiotike dok čekaš nalaze i primjenjuješ sve ostalo.
    Drugima ne bih tako preporučila!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    antibiotik samo koji ti prepiše doktor i to onaj iz antibiograma, koji se može uzimati u trudnoći i na koji bakterije imaju najveću osjetljivost

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Inka prvotno napisa
    antibiotik samo koji ti prepiše doktor i to onaj iz antibiograma, koji se može uzimati u trudnoći i na koji bakterije imaju najveću osjetljivost
    Naravno.

  40. #40
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Dr Radončić mi je rekao i da se E. coli NE MOŽE izliječiti jer se ona kod ljudi nastani u crijevu već 20 minute nakon porodjaja i tu ostane cijeli život ma što mi učinili.
    Liječie se samo neki ekstra patogeni tipovi (serotipovi O111/ B5, O26/ B6 i još nekoliko).

    Imam li ja taj ekstra patogeni tip tek ću saznati kad mi bude gotova ta urinokultura, a za ovu na brisu cerviksa jelte ne znam koji je tip.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    pa ne znam da li ćeš to i saznati. bitno je da u urinu nije veća od 10 na 5, a meni na brisu ni urinokulutri nikad nije ni pisalo kojeg je soja

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Inka prvotno napisa
    ... a meni na brisu ni urinokulutri nikad nije ni pisalo kojeg je soja
    Ni meni. Ja sam je ipak izliječila i barem 6 mjeseci je nisam imala na brisu (poslije nisam kontrolirala).

    Jel' moraš posebno tražiti da ti napišu koji soj je u pitanju, ili se radi posebna pretraga (pretpostavljam da oni ne određuju soj kod svake urinokulture ili brisa :/ ).

  43. #43
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ja nemam pojma-znam da na SD-u u njihovom labu napišu kojeg je soja, ali tu kod mene u Bjelovaru baš i ne-doduše nikad mi u Bjelovaru nisu niti izolirali nikakve patogene bakterije makoliko puta sam radila i briseve i urinok. pa ne znam, ali sam im posebno naglasila da obavezno naprave broj klica-jer je suprugu izolirano u 2 navrata patogena b. i nikad nisu napravili koncentraciju, ne znam zašto-možda je bila niska koncentracija-no i onda bi to trebalo pisati-nije li tako?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod urinokulture bi trebala biti napisana i koncentracija (ako je neka patogena bakterija). Jer i eventualno liječenje ovisi o koncentraciji.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Svaka E. coli u urotraktu je patogena. I takve se ne tipiziraju. Uvijek se određuje koncentracija (barem bi trebala ako si trudnica i ako je viša od 10 na 2).
    Cerviks je druga priča.

  46. #46
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    A tako znači bibai, dobro da si to rekla.

    Sad budem vidjela kad mi dođe nalaz.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Ja se borim s E.colli još od djetinstva (imala urinarni reflux) i naravno da sam u trudnoći imala infekciju i to 4 puta 10 na 5 i dva puta Streptokok B. Svaki puta su me kljukali s antibioticima, ali s obzirom da sam morala mirovati jer sam krvarila i s obzirom da sam bila dugo prije termina otvorena, liječnik mi je savjetovao da uza sve ostale mjere - voda, voda, voda, brusnica (al ne previše jer isto valjda u trudnoći nije baš preporučljiva i uvih H pila sam bar 4 različite vrste antibiotika.
    Prilikom poroda beba je (naravno) pokupila infekciju i bile u bolnici zbog terapije 12 dana :/

  48. #48
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    joj draga LL, sjećam se tvoje muke-nadam se da je beba sad ok

    Nadam se da nisam baš toliki baksuz da mi se stalno događaju neka čuda u životu.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    samo ju drži pod kontrolom i bit će ok! ja sam toliko puta već radila tu urk da mi je to "normalna" mjesečna pretraga. javi što si dobila od terapije.

  50. #50
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    od terapije-mora da se šališ

    šalim se ja-javim vam obavezno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •