Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 220 od 220

Tema: Ljetne bebe 2005. (20. dio)

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    Mi smo 23.2. naruceni za ovu vakcinu sto je daddy gore izdvojio. U stvari, sigurna sam da je DI-TE-PER u pitanju, ali za polio bas i ne znam, jer ne sjecam se da je doc spominjao da ce nesto dobiti oralno :? (U stvari, mozda i je, jer svasta je nesto pricao, ali je Asja toliko plakala da ga ja nisam ni slusala, samo sam je zurila obuci i izletiti van). A sad nas opet to isto ceka... Ali opet, ne znam da li su isti kalendari vakcinacije kod nas i kod vas.

  2. #202
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    velim ti da nemam blage veze kaj mi je sestra promrmljala a stalno su u gužvi ...kaj vam je rekla za hepatitis b?
    od hepatitisa b su me odgovorile jer vele da protiv toga cijepe samo rizičnu djecu (ako ima roditelji rade neko zanimanje gdje je veća mogućnost zaraze). ne znam jesam li dobro zapamtio ali hep B se navodno dobije putem krvi, pa mi za sad to ne izgleda kao neki rizik za Niku.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    e vidiš,a meni je rekla da bi ga svakako trebali cijepit protiv hepatitisa jel opasnost uvijek vreba :/

  4. #204
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ma svaki svoju politiku vodi
    danas mi veli kak smo zbog čekanja priorixa premašili predviđeno vrijeme za cijepljenje, jer navodno je trebalo cijepiti do 15 mjeseci, a u poliklinici Sabol su mi rekli da oni cijepe tek od 16 mjeseci. pa ti znaj ...

  5. #205

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    a meni su rekli da nema žurbe za priorix pa sad ti budi pametan kam,kad,i kaj

  6. #206

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    a mi se cijepimo za 15 minuta :/

  7. #207
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    loona, sretno sa cijepljenjem!!

  8. #208

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    ena pošaljem ti broj kad dođem doma...

    nas su isto odgovorili od cijepljnja protiv hepatitisa b... a priorix ćemo valjda slijedeći tjedan... nadam se da će biti zdrava do tada...

  9. #209
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    ma svaki svoju politiku vodi
    danas mi veli kak smo zbog čekanja priorixa premašili predviđeno vrijeme za cijepljenje, jer navodno je trebalo cijepiti do 15 mjeseci, a u poliklinici Sabol su mi rekli da oni cijepe tek od 16 mjeseci. pa ti znaj ...
    Znači li to da zbog 'prekoračenja' trebate ponovo ići na cijepljenje za 6 tj.? Zašto!?
    Idemo istoj pedici. Lana se cijepila Priorixom sa 19 mj. i nije nam ništa rekla. Vjerojatno zato što je Lana svako malo bila bolesna. Ali, svejedno!
    Znači mi smo debelo prekoračili vrijeme a slijedeće cijepljenje će biti tek u 6. mjesecu (ili u 9. ako će biti ne godišnjem).

  10. #210
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Trebala bih ići s Lanom spec. doktoru za uho, grlo i nos.
    Preporučila nam je dr. Bodula u Vinogradskoj (mislim da se tako zove), ali da se čeka 2 mj. na red :shock: .
    Zna li netko za njega?
    Ili, ako imate nekog drugog za preporuku?
    Nije dr. Bodul, već dr. Baudoin.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Mi se upravo vratili. Tamo smo čekali sat vremena a kao bili smo naručeni u točno vrijeme.
    Nije cijepila Vitu. Zato što je Vita imala temperaturu u subotu (39) i u nedjelju (37,5), ali bez šmrkanja ni kihanja ni kašljanja. U ponedjeljak ništa i do dnas ništa. Međutim, veli pedica da je bolje pričekati još 10 dana pa onda cijepiti.
    Mi se cijepimo s Infanrixom 5u1.

    Pitala sam za cijepljenje za hepatitis i rekla mi je da sad svu novorođenčad cijepe već u rodilištu a drugu djecu u školi, ali da je pre kasno kad su već u školi i da zato preporučaju da se dijeca ipak cijepe.

    Za gripu veli da je to stvar izbora i da dosta roditelja cijepi djecu, iako se može dogoditi (kao mojoj kolegici) da se cijepe pa naiđe neki mutirani virus i onda friška figa!

  12. #212

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Citiraj Ena prvotno napisa
    Trebala bih ići s Lanom spec. doktoru za uho, grlo i nos.
    Preporučila nam je dr. Bodula u Vinogradskoj (mislim da se tako zove), ali da se čeka 2 mj. na red :shock: .
    Zna li netko za njega?
    Ili, ako imate nekog drugog za preporuku?
    Nije dr. Bodul, već dr. Baudoin.
    Ena, tak si me opet nasmijala!!

  13. #213

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Citiraj Ena prvotno napisa
    Trebala bih ići s Lanom spec. doktoru za uho, grlo i nos.
    Preporučila nam je dr. Bodula u Vinogradskoj (mislim da se tako zove), ali da se čeka 2 mj. na red :shock: .
    Zna li netko za njega?
    Ili, ako imate nekog drugog za preporuku?
    Nije dr. Bodul, već dr. Baudoin.

  14. #214
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Ajde, bar neke koristi od moje gluposti.

    Proroštala sam po netu.
    Ma, piše se Baudoin a čita se nekako čudno Bodin ili tako nekako, samo sam zaboravila kako je pedica točno rekla pa je ispalo Bodul (ne pitajte me kako ).

    Inače, kažu da je najbolji dr. za ORL u Vinogradskoj.
    Možeš se kod njega naručiti preko uputnice ali jaaako dugo čekaš, sljedeći slobodni termin je u 5. mj. :shock: .
    Ili privatno, u EHO polikliniku, tada dođeš gotovo odmah. Naručeni smo u utorak. :/
    Eto, ako nekog zanima.

  15. #215
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi izbegavamo vakcine vec neko vreme.
    Nije ni revakcinisan sa di-te-per + polio + hib (mi koristimo 5u1 Pentaxim),
    a nije dobio ni MoPaRu (kod nas se u dz dobija to sto vi kupujete jer mi nemamo domacu vakcinu).

    Mislim da je "rok" do 2 godine i za jedno i za drugo, a razmak mora da postoji, ali ne znam tacno koliko, tako da je vasa pedijatrica daddy verovatno na to mislila, a nije joj se uklapalo u "njen" plan vakcinacije.

    Ja bih da sacekam da prodje sezona virusa..

  16. #216

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    mene zanima sve u vezi ORL
    poslala sam ti pp...

  17. #217
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Larita, thnx

  18. #218

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    146

    Početno

    Puno :D curke. Za Lenu punooo za 18 mjeseci, Mauro je prekrasan, Vid, Lara,....... i svi ostali klinci i klinceze. Iako kasnim u raspravu za ulazak i silazak na zadnjoj stanici ( ja sam nogom zapela na peronu i pala do sada 3 puta).E, da kupila sam i ja časopis Mame i bebe i malo škicnula Niku- pravu malu skijašicu.
    Mi se spremamo slijedeći tjedan na cjepljenje DI-TE-PER-om (VALJDA - JA SAM SE VEĆ IZGUBILA U SVIM TIM CJEPIVIMA).MI SMO ZA SADA DOBRO I NEMA NIŠTA NOVOGA TAKO DA PUNO NE PIŠEMO SAMO VAS MALU "LUKNEM" DA PROČITAM ŠTO PIŠETE.
    DA LI NETKO ZNA KAKO JE MATIJA.
    SVIMA

  19. #219
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Sa zakasnjenjem cestitam Leni 18 meseci, da bude isto super curka kao do sada!


  20. #220
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Leni

    a cjepiva me izluđuju, stalno neke promjene
    jedva čekam da završimo s tim
    (i onda ispočetka s bebom br.2)

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •