Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 194

Tema: Opća bolnica Sisak?

  1. #51
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    moram priznat da je meni sve prošlo super.
    jedino što imam prigovor, na porodu dok se nisam otvorila, pregledavala su me 5 doktora i doktorica i to mi je bilo najgore. jedina sam rađala i očito nisu imali šta radit.
    popodne u drugoj smjeni sam rodila, porodio me dr. Jakšić koji je bio super, smiren i mene je smirivao.
    Kasnije, sve sestre su bile super. Rodilja nije bilo puno pa nisu imale gužvu i dolazile su čim je beba plakala i pitale jel treba pomoć. Naučile su nas dojit i nitko s tim više nema problema. Stvarno svaka čast. Čak su komentirale ovo što se piše po forumu i nisu mogle vjerovat.
    Ja sam se oboružala strpljenjem ako me koja bude kritizirala, ali stvarno moram priznat da je sve prošlo super. Čak su dolazile k nama pričat o svemu, mi smo ih ispitivale šta nas je zanimalo i odgovarale su bez problema.
    Na kraju se ispostavilo da su me loše zašili, al ne znam da li je doktor šivao ili sestra... valjda doktor... loše...loše... 4. tjedan od poroda i još uvijek zarasta i ne mogu ni sjedit ni hodat malo duže od 5 min. proći će to... jednom...

  2. #52
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    drago mi je da je sve prošlo u redu i da nisi s nikaim imala problema, nažalost za sebe to ne mogu reči, kud sam proživjela tragediju , nitko nije bio ljubazan, osim dolje u kućici di se rade uzv i ctg, jedino tamo teta milka mi je ostala u lijepom sječanju, ovo sve ostalo mi se jednom rječju gadi.....
    ali full mi je drago da netko ima i lijepo iskustvo i to ne zbog doktora nego zbog tebe i tvoje bebe

  3. #53
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    A kakva je teta Milka bila dok je radila kao babica! Mogao si samo poželjeti da ti ona bude "gore" kad dođeš: tješila, razgovarala, držala za ruku, pomagala na sve moguće načine, ma žena iz idiličnog filma, svaka joj čast!

  4. #54
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    takva je i sada......znam da čim sam mogla ustati iz tog odvratnog bolničkog kreveta, tražila sam muža da ide sa mnom, da ju moram ići vidjeti i zahvaliti joj se.......
    isuse bože, kako je žena plakala, to je bilo strašno, njoj je bilo tako žao......rekla mi je da je od tog dana na tabletama za smirenje, teško joj je to palo, jer smo se zbilja sprijateljile.....
    otišla bi ja do nje, da ju pozdravim i da joj kažem da sam ok, ali jednostavno sam se zaklela da u tu ginekologiju više nikada neću otići, tako da se stalno potajno nadam da ću je sresti na cesti negdje ali do sad ju još nigdje nisam vidjela.....
    ako tko bude išao kod nje, neka mi ju puno pozdravi , mislim ja da će ona znati o kome je riječ čim kažete o ćemu se radi

  5. #55
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    čula sam da se preuređuje, jel to istina ili?
    konačno su shvatili valjda da nema smisla da ženama pada žbuka na glavu dok ih se brije ili klistira

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    čula sam da se preuređuje, jel to istina ili?
    konačno su shvatili valjda da nema smisla da ženama pada žbuka na glavu dok ih se brije ili klistira
    to sam i ja čula. navodno bi sad trebali preuređivati valjda u 11. mjesecu. ali onda sam čula da kao ipak neće sada nego iduće godine. ko će ga znati... ali stvarno bi bilo vrijeme da preurede ginekologiju. to su trebali prvo napraviti!!!

  7. #57
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ma meni se čini da opet ništa od toga....
    obečanja pusta obečanja...
    mislim što se mene tiće, sasvim mi je svejedno, ne mislim više nogom tamo kročiti, ali mi je zbog drugih žena koje će tamo doči i Bog zna što im se sve može dogoditi

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    evo čula sam nove informacije o preuređenju ginekologije. do 1.12. je tamo gdje je a onda se privremeno seli na uho-grlo-nos zbog preuređenja. to mi je rekla kuma koja je trenutačno tamo. ja ću danas još otići tamo pa ću još pitati nekoga od osoblja pa vam javim točne informacije.

  9. #59
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pozdrav svima od Kutinčanke!
    Evo mojeg iskustva s tom bolnicom.
    Prošlu nedjelju sam "posjetila " bolnicu zbog bolova u donjem dijelu trbuha. Prvi puta sam bila na ginekološkom odjelu, iako sam čula da je u groznom stanju, nisam mogla vjerovati što vidim. Mislim, stvarno, ona prostorija u kojoj obavljaju hitne preglede izgleda kao iz nekog horor filma. Muž je došao samnom i zamislite nije htio izaći van jer mu je bilo grozno me ostaviti samu tamo na 5 minuta (zlato moje). Ne znam kako je drugdje, ali ta bolnica stvarno treba obnovu.
    Najbolja fora od svega je šta su mi danas poslali račun/participaciju za obavljen pregled sa potpisom ravnatelja bolnice (13,58 kn). Kao da sam pobjegla! Dr. tada ništa nije spominjao, a nikog drugog nije bilo i naravno da nisam znala da treba nešta platiti. Katastrofa!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    pitala sam danas jednu sestru u bolnici dali se preuređuje. ona meni veli da nema pojma. da vjerovatno ne skoro pošto one ništa ne znaju. :shock: a mojoj kumi je to rekla čistačica koja tamo radi. sad ajd ti znaj

  11. #61
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Nina, ipak su čistačice najkompetentije, one sve znaju! Nemam ništa protiv nikoga, ali te čistačice se tako postave da možeš poludit. Kad sam prije 11 godina došla tamo zbog mogućeg spontanog, dobro da mene i MM-a nisu istjerale jer da što mi hoćemo sad, pa dr. se odmara, nek čekamo i tako! Katastrofa! A bome bi im bilo i vrijeme da to obnove!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    dali se kod nas u bolnici ikako može postići da muž bude na porodu iako nije išao na tečaj?

  13. #63
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Nina, to ne znam, ali ako imaš neku vezu, sve može!
    I da, ginekologija će se obnoviti, pročitala sam jučer u Večernjem. Vidiš, ipak su tete sveznajuće!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj ljerka prvotno napisa
    Nina, to ne znam, ali ako imaš neku vezu, sve može!
    I da, ginekologija će se obnoviti, pročitala sam jučer u Večernjem. Vidiš, ipak su tete sveznajuće!
    a jel piše kada će početi s obnovom??

  15. #65
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Nina20 prvotno napisa
    dali se kod nas u bolnici ikako može postići da muž bude na porodu iako nije išao na tečaj?

    Da, ako imaš vezu!

  16. #66
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Nina20 vidim da čekaš drugog bebača, da li ste išli na tečaj kod prve trudnoće?
    Ako jeste onda ti ta potvrda vrijedi i za drugi porod...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    Nina20 vidim da čekaš drugog bebača, da li ste išli na tečaj kod prve trudnoće?
    Ako jeste onda ti ta potvrda vrijedi i za drugi porod...
    ne, nismo nikako išli na tečaj. u prvoj trudnoći sam u 32. tj. završila na strogom mirovanju a i sad u drugoj isto (samo nešto ranije) tako da nismo mogli ići. a ni muž nije mogao ići sam pošo jako puno radi.

  18. #68
    jasnica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    34

    Početno UŽAS

    Stvarno se ništa nemjenja. I nakon dvije godine iste stvari čitam. Ako uopće netko od njih čita ovo znajte da sbe prepoznajem u ovim ženama. Sigurno bi danas bila zdrava i normalna osoba da nisam tako teško rodila. Evo,još uvijek se borim sa depresijom koja je sigurno bila uzrokovana strahovima koje sam proživila u toj užasnoj bolnici dva mjeseca. Jer kad sam se vratila kući nisam više bila ona ista. Niti sam sada.
    Užas!! Molim se dragom Bogu za svaku od vas koja ide tamo roditi. Ako imate soluciju rađajte bilo gdje samo ne tamo.
    Pusa od još uvijek tužne Jasnice

  19. #69
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ja mislim da oni samo lapprdaju.......ništa se ta bolnica ne mijenja, mene je moja mama rodila u istom okruženju kakvom je i danas, to je sramota

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Obzirom da uskoro ponovno idem u naše bajno rodilište, a znam da su se zbog renoviranja preselili na ORL odjel, ima li kakvih novih iskustava?
    Zna li se do kada će trajati takvo stanje?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    ja sam čula da su sada svugdje, ne samo na ORL odjelu. mislim da će to još dugo trajati. mislim, koliko im je samo trebalo da krenu. čula sam da će nova ginokoligija u svakoj sobi imati kupatilo. stvarno se nadam da je istina. ono kako je bilo je bilo grozno. u rodilištu jedno kupatilo sa 3 tuša od kojih jedan ne radi jedan je neki bezvezni a jedan je ajde dobar. i tu se mora "100" žena istuširati prije vizite, a hvala Bogu ima ih svakakvih!

  22. #72
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ja sam vidjela da nešto rovare, ali pošto svaki put kad prolazim okrenem glavu, nisam uopće vidjela šta se dešava, ali mi veli muž da rade, da su dizalice, da ruše...nemam pojma......nije me ni briga, znam da više tamo nikad neću nogom kročiti.....
    ali mi je drago zbog drugih mama koje neće doživjeti padanje stropa 2 cm od glave

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Evo i mene, kao jedne svježe mame sa svojim iskustvom.
    Dakle, rodila sam prije 20-ak dana u sisačkom rodilištu, točnije, u "privremenom smještaju". Moram priznati da me jako čude pojedini komentari u stilu "nedajbože roditi u sisku" - osobito oni koji se odnose na osoblje.
    Osobno, na adresu doktora i sestara mogu uputiti isključivo pohvale, zahvale i sve najnajnaj.... Čat iznimkama koje su povremeno vjerojatno imale samo loš dan, ali sve u svemu, s obzirom na uvjete u kojima rade, nikako ne zaslužuju niti jednu lošu riječ.
    Mogu slobodno reći da je meni boravak u bolnici ostao u lijepom sjećanju i da nikad ne bih poželjela roditi negdje drugdje.
    Dame koje svoja iskustva opisuju kao katastrofe i sl. vjerojatno su si same za to krive - imala sam i ja poneke "biserke" među cimericama s kojima je osoblje jedva izlazilo na kraj, i koje će po izlasku ocrniti osoblje kojemu se nije dalo udovoljavati njihovim hirovima.
    Što reći - 100 ljudi, 100 ćudi!

    Zaključak: ako ste normalne, bar prosječno inteligentne, informirane i lijepo odgojene, divit ćete se tim ljudima koji tamo rade.

    Svima koje se spremate za veliki dan želim puuuuuuno sreće i uživanja u novom malom životu!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Zaključak: ako ste normalne, bar prosječno inteligentne, informirane i lijepo odgojene,
    divit ćete se tim ljudima koji tamo rade.
    Ja sam onda vjerojatno nenormalna,neinteligentna,neinformirana i nelijepo odgojena! :?
    Jer nemogu bas ništa pozitivno reci za sisačku ginekologiju,
    jer nakon poroda kod njih i tuđeg nemara ili " nestručnosti"ja sam postala 100% invalid.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Nemojmo generalizirati. Žao mi je svih žena koje su imale težak porod i snose posljedice zbog toga, i ne mislim da su one krive za to.
    Ali kada govorimo o ljubaznosti osoblja i načinu na koji se odnose prema pacijenticama, još uvijek ostajem pri tome da po tom pitanju nema nikakvih zamjerki.

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Zaključak: ako ste normalne, bar prosječno inteligentne, informirane i lijepo odgojene, divit ćete se tim ljudima koji tamo rade.
    Onda bi trebalo predložiti da fino na ulazu u rodilište buduće majke riješe test inteligencije a da u paketu Sretna beba umjesto knjižice Moja prva godina dobiju Bonton. Kad se još vidi koliko je tko normalan, nisam sigurna postoji li nekakav testić i za to, sisačkom rodilištu će napokon svanuti

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Ali kada govorimo o ljubaznosti osoblja i načinu na koji se odnose prema pacijenticama, još uvijek ostajem pri tome da po tom pitanju nema nikakvih zamjerki.
    Kod mene je bas bio problem u neljubaznosti ginekologa i primalje
    tijekom poroda.
    Citiraj dallia prvotno napisa
    Nemojmo generalizirati. Žao mi je svih žena koje su imale težak porod i snose posljedice zbog toga, i ne mislim da su one krive za to.
    Kod mene to nisu posljedice teskog poroda,nego tudeg nemara.

  28. #78
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Zaključak: ako ste normalne, bar prosječno inteligentne, informirane i lijepo odgojene, divit ćete se tim ljudima koji tamo rade.

    Dalila, ovo je jako ružno.

    Zar ti zaista vjeruješ da su žene koje su na porodu imale loš tretman, a nažalost većina ih je, neinteligentne, neinformirane i loše odgojene?

    Liječnici i primalje su tamo zbog nas, a oni su to negdje usput zaboravili pa si dopuštaju svašta i zato imamo toliko trauma, što psihičkih što fizičkih.

    Naravno, uvijek ima izuzetaka, divnih ljudi koji će ženi zaista pomoći ali takvi su u manjini.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Gotovo da imam dojam kako smo rodile u različitim rodilištima, ili se osoblje naglo popravilo kad sam ja došla tamo...

    Naravno da ne mislim kako su sve žene s lošim iskustvom neinteligentne i neinformirane, ali govorim to s obzirom na pojedine cimerice koje će isto kao i vi o osoblju govoriti sve najgore, samo zato što su u rodilište došle kao da idu na plac po krumpire: bez imalo znanja o porodu, bez imalo truda da unaprijed nešto pročitaju i nauče i osvijeste si ozbiljnost rađanja i odgovornosti koju preuzimaju s odlukom na majčinstvo.
    Prema takvima se, dakako, i osoblje odnosilo drugačije nego prema nama koje nismo postavljale glupa i banalna pitanja.
    A da ne govorim o "divama" koje su si utuvile u glavu da su jedine u cijelom rodilištu i da bi sve sestre morale napamet znati kako se zove njihovo dijete, koliko je teško i kakva mu je stolica...

    Iskreno, mene su tamo jedino mogle naživcirati pojedine pacijentice.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    meni je bilo super u sisačkoj bolnici. ali vjerujem i ženama koje kažu da im je bilo grozno zbog osoblja. ima stvarno bezobraznih sestara na odjelu iako su prema meni uvijek bile korektne (ali vjerujem da je to zato što nikad nisam imala problema). kad sam rodila prvo dijete samnom je bila žena u sobi koja je stvarno imala malo mlijeka pa je njeno dijete bilo većinom gladno. jadna se toliko mučila. dijete joj je imalo jaku žuticu i često nije bilo s njom tako da se ona izdajala. ali nije mogla puno izdojiti. baš je bila tužna zbog toga. a pojedine sestre su joj dolazile i stalno vikale i navlačile sise. pa nije ona kriva što nema dovoljno mlijeka. te iste sestre su se prema meni lijepo ponašale jer ja nisam imala nikakvih problema sa dojenjem pa samnom i mojom bebom nisu imale puno posla.
    sa svim ovim hoću reći da nisu uvijek rodilje krive.
    kad sam rodila drugo dijete bila je tu jedna sestra koja je bila malo bezobrazna. došla sam je lijepo zamoliti da mi netko dođe promijeniti plahtu (samo onu ispod guze) jer je bila malo krvava. a ona meni na to onako bezobrazno "znate, morate češće mijenjati uloške! okrenite plahtu na drugu stranu!" . mislim si ja, nije plahta poplon da ju možeš okrenuti pa da je s druge strane čista. normalno da je krv probila i na drugu stranu. eto, a stvarno sam je ljubazno zamolila. bez obzira na nju, meni je bilo jako lijepo tamo, pogotovo na drugom porodu, ali to je druga priča koju ću napisati na "priče s poroda".

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Eto, napokon netko realan.

    U potpunosti bih se složila s Ninom, moje iskustvo je vrlo slično. Nisu ni meni sve sestre bile simpatične, ali su se ponašale korektno.

    Uostalom, i meni je jedna došla po noći dok je mali plakao i rekla: "Ne smijete ga pustit da tako plače, malo ga nosite" - a ja dan nakon carskog reza, ne mogu se ni okrenuti u krevetu, a pogotovo ne dijete uhvatiti kako treba i premiještati ga da se smiri... No, nisam joj to zamjerila, budući da žena nije mogla znati u kakvom sam stanju. Kad sam joj objasnila, sve je bilo ok.

    Možda sam zbog te situacije trebala zamrziti i nju i ostatak osoblja jer su se udostojili prigovoriti?

    I opet ponavljam, bilo je sestara koje su znale imati loš dan, ali bilo je i pacijentica koje su svih 7 dana, koliko sam ja tamo bila, imale loše dane - i to bez prevelikog razloga: zato što su razmažene ili neupućene.

    Neke su se forumašice pobunile kad sam navela kako su pojedine pacijentice s lošim iskustvima uglavnom neinteligentne i neinformirane, pa evo samo ponekog bisera:

    dvije su se rodilje pobunile što ženi u sobu donose dijete koje ima žuticu jer su mislile da je žutica zarazna !?

    a među jačim provalama mi je bila moja cimerica koja je doktore na porodu pitala je l smije zadržati broj na ruci za uspomenu

    i pitala nas jesu i nama dozvolili da ponesemo narukvice kući

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    i da ne zaboravim: ta ista s narukvicom je treći dan nakon poroda počela paničariti "zato jer još uvijek krvari" :shock:

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    i da ne zaboravim: ta ista s narukvicom je treći dan nakon poroda počela paničariti "zato jer još uvijek krvari" :shock:
    ja nemogu vjerovati. ne znam kako vama, ali meni je to glupo da se jedna trudnica ni malo ne informira o porodu nego samo tako dođe "ja došla, ajde me poroditi". pa mislim ako nema interneta postoje knjige a i žene koje su rađale pa mogu barem njih pitati a ne doći ko totalni tudum na porod!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    e pa upravo to - kao što ranije rekoh, k'o da ide na plac po krumpire, a ne rodit dijete.

    Baš je sestra Vera, koju inače svi obožavaju, pošizila na nju prilikom jednog od njenih ispada, i pitala ju: "A jeste vi kad išta pročitali ili prosurfali internetom?" - i njoj je pukao film.

    I na primjer, takva će ženska izaći iz rodilišta i ocrniti osoblje. A sama je kriva što je bedasta.

    Sjetila sam se još jedne provale: "Jao, a zašto moj sin kaka zeleno, pa tko zna što oni njemu daju da jede, ja sam mislila da pije samo mlijeko!" ...itd...bilo je toga, mogla bih knjigu napisati, hehe

    A i druga je cimerica bila genijalka, koja god sestra uđe u sobu u bilo koje doba, ona pita: "A šta radi moja Ana?"
    Božemesačuvaj...

    Ak ništa drugo, bar smo se nas dvije (donekle normalne pacijentice ) dobro zabavljale

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    e pa upravo to - kao što ranije rekoh, k'o da ide na plac po krumpire, a ne rodit dijete.

    Baš je sestra Vera, koju inače svi obožavaju, pošizila na nju prilikom jednog od njenih ispada, i pitala ju: "A jeste vi kad išta pročitali ili prosurfali internetom?" - i njoj je pukao film.

    I na primjer, takva će ženska izaći iz rodilišta i ocrniti osoblje. A sama je kriva što je bedasta.

    Sjetila sam se još jedne provale: "Jao, a zašto moj sin kaka zeleno, pa tko zna što oni njemu daju da jede, ja sam mislila da pije samo mlijeko!" ...itd...bilo je toga, mogla bih knjigu napisati, hehe

    A i druga je cimerica bila genijalka, koja god sestra uđe u sobu u bilo koje doba, ona pita: "A šta radi moja Ana?"
    Božemesačuvaj...

    Ak ništa drugo, bar smo se nas dvije (donekle normalne pacijentice ) dobro zabavljale
    pa da. Ko ti je bio na porodu? koja babica? koji doktor?

  36. #86
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, molim vas da nastavite na pp. Hvala.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, molim vas da nastavite na pp. Hvala.
    ok

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Ne razumijem, zašto bi pp bila rezervirana za pohvale osoblju, a forum za pljuvanje... ali dobro, ako je nekome teško povjerovati da iz sisačkog rodilišta postoje i pozitivna iskustva, ispričavam se...

  39. #89
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Ne razumijem, zašto bi pp bila rezervirana za pohvale osoblju, a forum za pljuvanje... ali dobro, ako je nekome teško povjerovati da iz sisačkog rodilišta postoje i pozitivna iskustva, ispričavam se...

    nije nikome teško povjerovati, dapače, drago mi je da ima zadovoljnih žena u HR rodilištima, na pp upućujem za dogovore između vas dvije, onako chaterske .

  40. #90
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Dallia, bit će da su dežurne i glavne odjelne rospije bile na GO kad si ti bila!
    I još nešto: ne znam baš bi li netko lijepo odgojen mogao napisati zaključak kao ti jer imati sreće na porodu ne znači ništa od onoga što si ti navela. Da ima svakakvih žena, ima, ali nitko ne zaslužuje patnju.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ljerka prvotno napisa
    Dallia, bit će da su dežurne i glavne odjelne rospije bile na GO kad si ti bila!
    I još nešto: ne znam baš bi li netko lijepo odgojen mogao napisati zaključak kao ti jer imati sreće na porodu ne znači ništa od onoga što si ti navela. Da ima svakakvih žena, ima, ali nitko ne zaslužuje patnju.
    Je, nitko ne zaslužuje patnju, ni pacijentice, ali ni osoblje koje tamo radi i nasluša se svega i svačega.
    Nisam ja imala sreće na porodu, nego sam se prije svega psihički pripremila na činjenicu da se tradi o ozbiljnom i fizički ne previše ugodnom procesu, iz kojeg nastaje nešto isto tako ozbiljno ali izuzetno ugodno.
    Mislim da svaka žena ima sasvim dovoljno vremena da se u tih 9 mjeseci pripremi za ono što ju čeka.
    Poznajem dosta žena koje su imale težak porod, ali ne smatraju da je za to kriv doktor ili babica, pa i one koje su se teško oporavljale, ali nisu zbog toga popljuvale odjelne sestre.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj dallia prvotno napisa
    Ne razumijem, zašto bi pp bila rezervirana za pohvale osoblju, a forum za pljuvanje... ali dobro, ako je nekome teško povjerovati da iz sisačkog rodilišta postoje i pozitivna iskustva, ispričavam se...

    nije nikome teško povjerovati, dapače, drago mi je da ima zadovoljnih žena u HR rodilištima, na pp upućujem za dogovore između vas dvije, onako chaterske .
    Frida, sve ok

  43. #93
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Ja sam imala sreće na oba poroda, imala sam dobre babice, dobre liječnike,babica me držala za ruku, porodi su bili brzo gotovi, dakle sve 5. No i dalje mislim da se ženi ne mora reći da laže da nema mlijeka i na sred hodnika joj raskopčavati odjeću i provjeravati ili reći da živcira svoje dijete jer ono plače kod mame a kod sestre u dječjoj sobi ne. Svakakvih nas ima s obje strane, a posao trebamo raditi sa srcem i dušom i znati da ćemo istu priču vjerojatno više puta u životu ponoviti jer uvijek dolaze nove osobe. To da majci koja je imala nekoliko djece objašnjavaš kako se doji, to bih već razumjela, ali ni tada nema opravdanja.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Ma jasno, nisu ni meni sve sestre bile simpatične, ali s takvima sam nastojala komunicirati što manje.
    S pojedinima smo se i šalile kad imaju loš dan, cimerica i ja zaključujemo da "nije dobila ili nije dobila do kraja"
    Samo me jako smetaju komentari koji o osoblju u globalu govore kao o nehumanim rospijama. Naime, u tih nekoliko dana boravka u bolnici kompletno se osoblje promijeni nekoliko puta i sa svima se moramo susresti, pa mi je teško shvatiti da su baš svi bili u trenutku radnog vremena loše volje.
    Ja sam, fala bogu, tamo provela 7 dana (zbog carskog, a onda i zbog žutice), pa sam cijelu postavu odjela jako dobro proučila.
    I nikako se ne bih složila s frazama tipa "u većini slučajeva su neugodni i slično".

    Uostalom, čini mi se da imam najsvježije iskustvo od ovdje prisutnih (veljača 2009.), pa postoji mogućnost da se stvarno nešto uvelike promijenilo na bolje.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Evo, da se pridružim onim malobrojnim koje ne pljuju po osoblju i rodilištu. Rodila sam 2005. nakon što sam 3 dana ranije ležala i na prvom katu, tako da stekoh neki uvid u sve. Osoblje bilo ok, svuda ima svakakvih ljudi, ali generalno, nitko me nije uvrijedio, povrijedio, učinio nešto nažao i sl. a sad ak mi je tko išao na živce, jbg vjerojatno sam i ja - ko svaka dobra histerična rodilja išla i njima pa je to bilo uzajamno. Znala sam da rodilište nije hilton, sve je bilo staro i jadno ali na to sam se pripremila unaprijed. Dolje na odjelu nisam baš bila oduševljena čistoćom sanitarnog čvora, ali gore u rodilištu su čistačice doslovce svakih sat i pol išle krpom po podovima, alkoholom po stolićima i wc-ima i kupaonama. Bez greške.
    Porod mi nije bio lagan, 8 sati dripa, i još sat i pol nakon probijanja vodenjaka, ali u nijednom trenutku niti jednu gestu, riječ, bilo što ne mogu zamjeriti nikome od osoblja. Suprug je bio na porodu, tako da smo znali i po sat - dva biti sami jer su odmah rekli da će manje obilaziti ako nisam sama i ako šta trebam nek suprug zove nekoga.
    Porodili su me dr. Krvavica i dr. Blagajić - ali ne ozloglašeni Jurica, već njegov brat koji je brzo iza toga zbrisao nekud u zg jer nije mogao podnositi da ga se stalno mijenja s bratom. Dr. Krvavica je fenomenalan, dr. Blagajić je isto tako odličan, mislim da je prava šteta što ga je sisačka bolnica izgubila.
    Sestre su bile ok, posebno se zahvaljujem sestri Ines, djevojački je bila Marić, da li je još uvijek, ne znam, ali znam da su dvije sestre Ines tamo pa da ne bi bilo zabune. Bez nje mislim da nikad ne bih savladala dojenje i naravno histeriju koja je nastupila od početnih neuspjeha.
    Rodila sam navečer tako da prvu noć beba nije bila kod mene, ali već drugo jutro od 7 i tako sva 4 dana. U svakom trenu sam mogla reći sestrama da ga odvedu ako sam umorna - sve mi, i u svakom trenu ste im mogle reći da ga nahrane ako ste imali problema s dojenjem ili da ga više ne hrane kad je mlijeko naišlo - to je bio moj slučaj.
    Sve u svemu, kao što rekoh, nije bio Hilton, to sam i znala, porod je bio težak, ali sam se i na to kao opciju pripremila, uglavnom, ako imaš imalo predodžbe o tome što te čeka i ako se pomiriš sa time sve je ok. A ak se nemreš pomiriti s time - idi gdje misliš da će biti bolje. Zato imamo pravo izbora.
    Ovu zadnju rečenicu navodim upravo zbog toga što sam trenutno u strahovitoj panici i kao zadnju soluciju počinjem izvlaćiti mogućnost da odem negdje drugdje roditi - termin mi je u svibnju - jer s obzirom na trenutne uvijete zbog rekonstrukcije rodilišta puštaju očeve na porod samo ako si u tome trenutku jedina koja rađa - jer navodno je sve u jednoj prostoriji i dosta skučeno - a ja mislim da mi se sad dogodi porod kao prvi da to ne bih preživjela bez muža. Ovo su trenutna razmišljanja, vjerojatno neću nikud iz sk, al moram skupiti hrabrosti za opciju bez dragog.
    Eto, baš se raspisa.


    Frida editirala vrijeđanje

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    34

    Početno

    oboje sam rodila u Sisku....porodi su odlično prošli i sve je ok.....renoviraju gin. i trebala bi biti gotova do 12 mj. ove god.........pohvale imam za sestru Višnju koja radi na odjelu ......sve 5......a u rodilištu....sestra Marija ......sestra Đurđa koja radi u dječijoj sobi......babica Simić....čini mi se da se zove Mira....porodila me oba puta... ......a od doktora dr. Šket.....dr.Dubovečak....ako sam dobro zapamtila....dr. Jakšić..... ........jedino mi je dr. Blagajić bio katastrofa..... ....ali što je tu je......

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Zvjerkici svakako preporučujem da rodi u Sisku i da uopće ne razmišlja o nekom drugom rodilištu. Privremeni smještaj je malo skučen, ali je svježe uređen, pa je ambijent i više nego ugodan.

    Što se tiče nazočnosti supruga, ja sam imala sreće pa sam bila jedina na porodu u to vrijeme i muž je bio sa mnom cijelo vrijeme, prije nego što su me odveli u operacijsku na carski. Nadam se da ćeš i ti imati tu sreću.

    Što se osoblja tiče, i ja moram pohvaliti babicu Miru koju bih najradije kući povela jer je tak divna. Od ostalih, zakon su sestre Vera, Marija, Đurđa, Ruža (legenda), Petra...i velika većina onih kojima, na žalost, ne znam imena.

    Doktori su mi svi super, čak i Blagajić (stalno pjevuši po hodniku). Božić je za umrijet od smijeha (na porod dođe u potkošulji i "mesarskoj" pregači), Šket, Dubovečak i Rebić su "miceki", jedino mi je Radiković malo previše mrgudan, ali da se preživjeti.

    Još jednom, svima koje tek čekaju veliki dan želim sve najnajnajnaj....!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Ma samo sam se usrala od straha kako ću bez muža. Već sam rekla, meni je i staro rodilište bilo ok - takvo je kakvo je, kom ne valja nek bira. Pripremiš se na to, al nisam pripremljena ići bez njega jer je prvi puta bio sa mnom i nije mi palo na pamet do sada da bi to moglo biti drugačije. Zato sam trenutno u komi, i ako bi išla kuda išla bi jedino u privatnu kliniku.
    I sjetila sam se još jednog detalja, kad sam rodila sestra mi se ispričavala što su morali prenjeti moju krevetninu odozdola sa odjela gore na moj krevet, ali bilo je strašno puno rodilja i oni nisu imali čiste posteljine i bilo mi je tako žao te žene koja se tako ponizno meni ispričavala za stvar koja nije u njenoj domeni i protiv koje ona ne može ništa. Nemam loše riječi za nikog od njih.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    I meni je isto nepojmljivo da sam sama tamo bez muža, pa ti od sveg srca želim da imaš sreće kao i ja.

    I još jedna dobra stvar u sisačkom rodilištu je što dopuštaju tatama da dolaze svaki dan u sobu, čak i izvan termina posjeta. Ne vjerujem da bi to igdje drugdje dopustili (osim u privatnim klinikama).

    A to što veliš o osoblju, potpisujem svaku tvoju riječ.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    E, vidiš i to je bila jedna od stvari koja me zanimala kako sada funkcionira s obzirom da je gin iseljena. MM radi u zg i dolazio je k meni u posjetu svaki dan tek iza 6 popoden i nije bilo nikakvih problema. Drago mi je da je i sada tako. Zbilja si mi puno pomogla. Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •