Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 194

Tema: Opća bolnica Sisak?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Je, i mene je iznenadilo što su ih stalno puštali.
    Prvo sam mislila da puštaju mog muža zato jer smo bili na tečaju, ali i cimericama su dolazili u bilo koje doba, tako da je i s te strane sve 5.

  2. #102
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa
    Dame koje svoja iskustva opisuju kao katastrofe i sl. vjerojatno su si same za to krive
    možda da su ti ubili dijete kao i meni i još hrpi curama, učinil od njih bolesnu dijecu koja sad funkcioniraju kao da su ostale na nivou novo rođenih beba, ne bi tako razmišljala......
    ali ima još vremena, možda se odlučiš za još koje dijete
    ja ti naravno ne bih to nikad poželjela, ali ak one znaš šta bi napisala, onda se bolje poklopi ppo glavi i šuti.
    pohvali ali ne kritiziraj nas koje smo prošle pakao zbog tvojih dragih doktora
    ok, forum je i za pljuvanje i hvaljenje, ali sunce milo, onda hvali doktore, a nemoj pljuvat po nama koje smo zbog njih cijeli život osuđene na plač i tugu
    sram te može bit

  3. #103
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    dallia molim te za malo obzira.
    Naime, svako ljudsko biće zaslužuje ljubaznost i toplu riječ, osobito u tako osjetljivim trenucima kao što su oni oko poroda.

    A prečesto se dogodi da dobije upravo suprotno. A često se dogodi i da liječnici itekako pogriješe.

    Zato ne možemo nikako reći da su si žene same krive...

    I nemaju svi pristup internetu kao ni visoko obrazovanje, zar ih zato treba ponižavati i ismijavati? Ljudi žive u vrlo šarolikim uvjetima, i nismo svi isti...

    I pohvale su ovdje dobrodošle, daj Bože da ih je što više...

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    I nemaju svi pristup internetu kao ni visoko obrazovanje, zar ih zato treba ponižavati i ismijavati? Ljudi žive u vrlo šarolikim uvjetima, i nismo svi isti...
    mislim da se ovo odnosi na moj post pa da malo pojasnim.
    jasno, nemaju svi internet ali sigurno imaju barem jednu ženu koja je rodila u blizini pa ju mogu pitati bar neke osnovne stvari.
    i još jedanput, nisu uvijek rodilje krive ali ponekad jesu. ima nas svakakvih. ja u potpunosti vjerujem onima koje kažu da im je bilo grozno i da je osoblje za to krivo. kao što sam rekla ima nas svakakvih.

  5. #105
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Nina20 nije se odnosilo na tebe nego na:

    Baš je sestra Vera, koju inače svi obožavaju, pošizila na nju prilikom jednog od njenih ispada, i pitala ju: "A jeste vi kad išta pročitali ili prosurfali internetom?" - i njoj je pukao film.
    To me malo rastužilo...Mislim da je dužnost medicinskog osoblja upravo da informira te neuke. Zar im je lakše izgovoriti ovu gore rečenicu nego u jednoj rečenici dati ljubaznu uputu što treba napraviti?

    Slažem se da se svaka rodilja treba informirati, ali ako već nije, puno je humanije pomoći nego biti živčan što se eto žena nije informirala...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Evo meni je termin za 2 tjedna,točnije 13.4.Prva mi je trudnoća pa me uhvatila panika sta se tiče poroda .Do sad sam pratila trudnoću kod privatnika u Zagrebu ali živim negdje na pola puta pa mi je ginekolog preporučio da rodim u Sisku,kao u Zagrebu su velike gužve.Preuzeo me doktor Šket i nadam se najbolje, kao i svi.Šta se tiče ružnih priča iz bolnica sigurna sam da svaka bolnica ima svoju crnu stranu,ja sam se isto svega naslušala iz Zagreba,npr.moja sestrična rodila na sv.Duhu i u susjednom boksu doktoru iskliznuli blizanci iz ruku i ubili se,tako da stvarno u svakoj bolnici ima svega.
    Ima netko tko je nedavno rodio u Sisku ili planira?

  7. #107
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    nikad više..
    ali znam jednu curu koja je rodila bebu prije mjesec dana.
    beba nije ugledala svijetlo dana.
    trudnoća vođena kod dr.šketa.
    ja jednostavno ni za jednoga nemam riječi hvale. pa čak ni komentar imalo pozitivan..
    ja ovu sad trudnoću vodim kod svog gina ovdje, i paralelno u zg-u kod podobnika....
    skupo je, ali ja vjerujem da ću ovaj put doći doma sa svojim djetetom

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam prije 7 mjeseci rodila u Sisku, na porodu mi je bio dr. Šket i sve je bilo više nego dobro, ja sam prezadovoljna. Ovakvih priča draga iirraarraa nažalost može se čuti posvuda, Sisak nije pravilo niti izuzetak.

    Luna, tebi želim da razmisliš dobro gdje želiš roditi, da ti pričam priče o tome kako je ovaj ili onaj rodio ovdje ili ondje, to zaista nema smisla jer takvih si se priča vjerujem i previše naslušala. Važno je da se educiraš, čitaj tekstove na portalu i neka od predivnih iskustava mama ovdje na forumu. Porod ne mora biti traumatično iskustvo i s tim u mislima se trebaš zaputit u rodilište, sad dali će to biti sisačko ili neko drugo, odlučit ćeš vjerujem na vrijeme

  9. #109
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ali je činjenica da se prećesto takve greške dopuštaju, a to šta drugi šute pa se ne čuje, to je druga stvar.
    dat ću ti samo jedan primjer, taj tj.kad se to našem djetetu dogodilo, još 8-ero djece je umrlo.......a nije bilo nikakve smrtonosne epidemije na rodilištu.....
    nije li to za zamisliti se? :/

  10. #110
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Činjenica je da se svugdje svašta događa, ništa nije crno-bijelo, svatko prema svom nahođenju, najbolje je tako.
    Luna, ja sam za dr. Šketa čula samo najbolje, vodio je trudnoću (prijateljica je više bila u bolnici nego doma) prijateljici koja je začela umjetnom oplodnjom i imala 100 problema, samo ga je hvalila. I od drugih sam tako čula.

  11. #111
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    irara, drago mi je da je nova bebica na putu, želim sve najbolje!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Jel rodio sad netko u ovom privremenom smještaju?Ja sam bila u petak na ctg-u i začudilo me kad je rekla sesetra da su u prizemlju smještene i trudnice koje čuvaju trudnoću i one koje su rodile i da ih je po četiri u sobi;ja sam mislil ada ih ima na par katova,ovo mi se čini nekak malo trudnica.
    Kakav je wc i tuš?Molim pomoć jer sam se odlučila za Sisak,mislila sam u Vinogradsku ali prijateljica mi je tamo rodila prošli tjedan i rekla je da su tolike gužve da je sva 3 dana spavala na hodniku

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Irara, molila bih te da se suzdržiš ovakvih komentara, ja sam dr. Šketa jednom u životu vidjela i ne znam apsolutno ništa o njemu niti njegovoj stručnosti, pa nemoj misliti da sada nekoga tu branim. Ja se o nikome od njih nisam raspitivala prije no što sam išla roditi jer tako i tako ne možeš birati kad dotle dođe (možeš se samo više ili manje bojati ak čuješ nešto ovakvo i dopadneš tom dr).
    Strahovito je to što ti se dogodilo i ne mogu niti zamisliti kako se osjećaš, ali čekam drugo dijete i rodit ću ga u Sisku, kao i prvo, pa te molim da ne govoriš ženama kako imaju priliku da se to što se tebi dogodilo dogodi i njima. Tu sam se direktno našla.
    Svugdje se događaju s...a, samo za ona u svojoj okolini čuješ, a za ona koja su ti dalje ne.
    A ti ako želiš da svi čuju, tj. ako želiš nekome od nas napraviti uslugu da mu se ne dogodi to što se dogodilo tebi onda nemoj pisati po forumu pod nickom nego lijepo napiši prijavu na bolnicu, skini svoj jad sa duše, budi čistog obraza da si time nekome pomogla i lijepo smjesti onima koje smatraš krivima barem suspenziju. Nikome ovdje ne treba horor, najmanje nama koje dolazimo pitati kakav je WC i krevet.
    Neću na ovo prihvatiti odgovor u stilu oni brane jedni druge i neće se ništa dogoditi, jer pouzdano znam osobu (najuža obitelj) koja je zbog puno manjeg s...a (nepristojno ponašanje i odbijanje rađenja CTG 2 dana prije termina jer mu se nije sviđalo kako je ginekolog nešto upisivao u trudničku knjižicu) prijavila dr. Juricu Blagaića i on je od onda pod nekom vrstom suspenzije - ne smije nijednu trudnicu primiti sam - radi pod nadzorom drugih kolega.
    Nosim čak i isto prezime kao ona koja je prijavila pa ne dramatiziram.

    Kailash editirala manje pristojnu riječ.

  14. #114
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    hvala na jako pametnom savjetu........
    ona je pitala za dr.šketa, ja sam odgovorila,isto kao bi odgovorila i za bilo kojeg drugog ako šta znam.
    ne pišem laži, pišem ono šta znam........
    a ako te zanima, tebe ili koga več konkretno stanje wc- na ginekologiji, odi tamo pa pogledaj....
    i nemoj ti meni govorit da se ja smirim
    ja nijednoj ne želim da joj se to dogodi, ikada, ali onda nitko nema pravo govoriti da smo si same krive zbog toga......
    a ako ti misliš da je ta bolnica cvijeće i nešto predivno, raspitaj se malo.........
    uostalom, mene zaboli ona stvar, ako želiš čuti da je tamo divno, možeš i to čuti:tamo ti je super, samo rađajte tamo,. doktori su predivni, savršeni........

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Normalno je da si toliko ogorčena na Sisak tak je moja prijateljica,kojoj se isto to dogodilo,nažalost kao i tebi ogorčena na Zagreb.Ja sam samo htjela saznati neke informacije...Slat cu od sada privatno poruke

  16. #116
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    normalno, to je prirodno i razumljivo...
    čuj, znaš da je sada gin u obnovi, sve se trudnice šalju a uho grlo nos........
    mene je šket pregledao jednom dok sam bila trudna i to na kraju, bio mi je sipmić.ali kad sa sad čula ovo nije mi bilo svejedno.ma gle, oni t ičim se tako nešto dogodi,. jedno vrijeme budu super, ali to jednostavno nije rješenje.......
    zas..t pa neko vrijeme radit kako treba-to se tako ne smije :/

    Kailash editirala opet zbog riječnika

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Luna, ja sam rodila u privremenom smještaju i mogu ti reći da uopće nije loše. Prostor je svježe obnovljen i čist, a isto se odnosi i na sanitarni dio, tako da ti preporučam da svakako rodiš u Sisku. Malo je skučeno, ali meni osobno to nije predstavljalo problem.

    I još jednom ponavljam, osobito zbog onoga što piše Irra za koju mogu reći da mi je jako žao zbog svega što joj se dogodilo i mislim da nitko ne može shvatiti kako se osjeća ako takvo što nije doživio. Ipak, Irra, budi realna i osvijesti si činjenicu da za to nije kriv Sisak - to ti se moglo dogoditi bilo gdje.

    Moje kritike odnose se isključivo na žene koje su imale uspješan porod, a ponašaju se kao da 9 mjeseci nisu znale da su trudne pa se nisu udostojile pročitati ni slova o rađanju. Ima persona koje misle da sestre i doktori dolaze na posao kako bi njima držali privatnu poduku. nevjerojatno koliko ih je u ovo vrijeme kada su nam informacije i više nego dostupne.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    Nina20 nije se odnosilo na tebe nego na:

    Baš je sestra Vera, koju inače svi obožavaju, pošizila na nju prilikom jednog od njenih ispada, i pitala ju: "A jeste vi kad išta pročitali ili prosurfali internetom?" - i njoj je pukao film.
    To me malo rastužilo...Mislim da je dužnost medicinskog osoblja upravo da informira te neuke. Zar im je lakše izgovoriti ovu gore rečenicu nego u jednoj rečenici dati ljubaznu uputu što treba napraviti?

    Slažem se da se svaka rodilja treba informirati, ali ako već nije, puno je humanije pomoći nego biti živčan što se eto žena nije informirala...
    Kailash, ne poznaješ sestru Veru, pa zato tako reagiraš... Vjeruj mi, to što joj je rekla bilo je skroz na mjestu. Dotična, naime, nije znala da je normalno krvariti treći dan nakon poroda... :?
    I to je samo jedna stvar u nizu o kojoj nije imala pojma. A nije riječ o nekoj jadnici s ceste koja nema kune za kupnju knjige ili nečeg sličnog što bi joj pružilo informacije. Žena je, jednostavno, razmažena i bedasta.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Jel znaš koliko u prosjeku rađa žena u danu,jel jako velika gužva?

  20. #120
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ova tema je za mene over and out....
    luna sretno ti bilo, ostatak

    Kailash editirala radi uvredljivog tona pisanja

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj luna prvotno napisa
    Jel znaš koliko u prosjeku rađa žena u danu,jel jako velika gužva?
    Prosjek ti je najlakše vidjeti na sisak.info, u rubrici "rođeni" - tamo ti piše kojeg je dana koliko djece rođeno. Nekad bude jedno, nekad pet...

    Ja sam bila 7 dana u rodilištu i dva dana je bila frka, selili su žene iz jedne sobe u drugu, ali nije se baš događalo da netko ostane bez kreveta. Sad ih puštaju ranije kući, upravo zato da smanje gužvu.

  22. #122
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Cure editirala sam postove koji su više ličili na osobno prepucavanje nego raspravu o sisačkom rodilištu. Dalje možemo nastaviti o rodilištu. Hvala

  23. #123
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Kad sam rađala E. bila je takva gužva da sam ju skoro sama rodila, a s F. sam bila jedina koja je u tom trenu rodila (one u drugim boksovima koje su se porodile za nekoliko sati, ne brojim). To ne možeš znati, ipak je to priroda!

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Kad sam rađala Doru bilo nas je valjda 10, to su se rađala novogodišnja djeca , vele da se krajem Rujna i početkom Listopada uvijek puno djece rađa. Valjda se ljudi oko Božića lakše odlučuju pravit djecu Kad se rodio Marko, rodila se još samo jedna djevojčica tako da taj dan nije bilo gužve.

    Ja se nikome ne bih usudila preporučit neko rodilište, posebno sad kad se o toliko ružnih događaja pisalo. Imala bih osjećaj da preuzimam mrvicu odgovornosti za sve ono (ne daj Bože) što bi moglo krenuti po zlu :/

  25. #125
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj dallia prvotno napisa

    Kailash, ne poznaješ sestru Veru, pa zato tako reagiraš... Vjeruj mi, to što joj je rekla bilo je skroz na mjestu. Dotična, naime, nije znala da je normalno krvariti treći dan nakon poroda... :?
    I to je samo jedna stvar u nizu o kojoj nije imala pojma. A nije riječ o nekoj jadnici s ceste koja nema kune za kupnju knjige ili nečeg sličnog što bi joj pružilo informacije. Žena je, jednostavno, razmažena i bedasta.
    Iskreno, ospice dobijem na ovakve komentare!
    Sprdaš se od žene zato što si pametnija od nje????
    Zašto bi bilo sramota pitati??? Nema glupih pitanja!
    Kolegici koja treba roditi je DOKTOR rekao da se ne krvari puno poslije poroda i da je treći dan skoro pa sve ok (ja sam joj rekla da ponese puuuno uložaka).

    Ja sam pročitala brdo literature, sjedila konstantno za kompom, ali nikad nisam doznala sve.

    I ja onda spadam u razmaženu kategoriju zato što sam htjela korektan odnos?!
    Sestra koja je bila zadužena za pomoći pri dojenju je rekla da mi ona ne može pomoći jer ju bole leđa, a babica Nada koja bi joj mogla biti mama je stajala nadamnom 45 min i dala sve od sebe da mali uhvati cicu..
    I pedijatrica koja vadi krv novorođenčetu dva puta, a ne udostoji se izjasniti zašto (mada u knjigama piše da liječnik sve postupke prije provođenja mora dogovoriti sa roditeljima).
    Za slijedeći puta znam da se trebam drugačije postaviti.

    Inače sam bila zadovoljna sa osobljom i dr. Krvavicom koji me porodio.

    Eto toliko....

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Nitko ne može niti mora znati sve. Nisam ni ja sve znala. Ali osnovne stvari su ipak obavezne kad se žena već odluči na tako važan korak kao što je rađanje djeteta. Pogotovo u današnje vrijeme.
    A što se tiče pojedinih mladih sestara, istina je da ima onih koje rade za plaću, kao da rade u dućanu.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    [/quote]
    I pedijatrica koja vadi krv novorođenčetu dva puta, a ne udostoji se izjasniti zašto (mada u knjigama piše da liječnik sve postupke prije provođenja mora dogovoriti sa roditeljima).
    [/quote]

    E ovo je malo pretjerano. Mislim da i pedijatri pretpostavljaju da znamo zašto se vadi krv:kao prvo, za utvrđivanje postojanja dviju urođenih bolesti, odnosno za ispitivanje bilirubina. To je uobičajen i rutinski postupak kod svakog novorođenčeta i malo je smiješno očekivati od pedijatra da svaki svoj korak dogovara s roditeljima. Pa postoje neki standardni testovi koji se rade pod obavezno.

  28. #128
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Naravno da postoje standardni testovi ali ne vidim razloga zasto se oni ne bi prezentirali roditeljima. Cije je to dijete? Tvoje ili njihovo? Cija je odgovornost? Tko mora podpisati ako se treba provesti neki postupak?

    Borimo se za sebe da bi smo imale porod kakav zelimo i onda prepustimo dijete da mu rade sta hoce i nije nas briga :/ ne bih se slozila s tim?
    Druga je prica sto osoblje nema vremena objasnjavati ... ali npr. u Varazdinu skoro sve postupke s bebom rade ispred tebe.

    Ja sam rodila na Sv.Duhu i kad su je pikali da joj izvade krv iz pete pedijatrica mi je to najavila da se ne iznenadim ako vidim krv na peleni u koju je umotana. I ja nisam znala da se vadi krv iz pete po rodenju, a procitala sam hrpu toga.

    Iz Zakona o zdravstvenoj zastiti
    U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na:
    1. jednakost u cjelokupnom postupku ostvarivanja zdravstvene zaštite,

    2. slobodan izbor doktora medicine i doktora stomatologije u skladu s odredbama ovoga Zakona i pravilima zdravstvenog osiguranja,

    3. zdravstvenu uslugu standardizirane kvalitete i jednakog sadržaja,

    4. prvu pomoć i hitnu medicinsku pomoć kada mu je ona potrebna,

    5. slobodan izbor između više mogućih oblika medicinskih intervencija koje mu ponudi doktor medicine, odnosno doktor stomatologije, osim u slučaju neodgodive intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje osobe ili izazvalo trajna oštećenja. Ako osoba nije sposobna donijeti ovakvu odluku ili je maloljetna, za donošenje odluke ovlašteni su: bračni drug, roditelji, punoljetna djeca te punoljetna braća i sestre i skrbnik, odnosno zakonski zastupnik te osobe. Traženje te suglasnosti nije obvezno ako bi zbog njezinog pribavljanja proteklo vrijeme zbog čega bi život osobe bio ugrožen, a ona u tom trenutku nije u stanju donijeti takvu odluku,

    6. točno informiranje i pouku o svim pitanjima koja se tiču njezina zdravlja,

    7. odbijanje promatranja, pregleda i liječenja od strane studenata i odbijanje svih drugih intervencija koje bi samostalno obavljali zdravstveni radnici prije položenoga stručnog ispita i ishođenog odobrenja za samostalan rad,

    8. odbijanje da bude predmet znanstvenog istraživanja bez svoje suglasnosti, ili bilo kojega drugog pregleda ili medicinskog postupka koji ne služi dijagnosticiranju bolesti i njezinom liječenju,

    9. povjerljivost svih podataka koji se odnose na stanje njezina zdravlja,

    10. odbijanje pregleda i liječenja, uključivši tu i pravo da tijekom liječenja pisanim putem zatraži promjenu doktora medicine, odnosno doktora stomatologije iz razloga koji ne mora šire obrazlagati,

    11. prihvaćanje ili odbijanje kirurške i druge medicinske intervencije na tijelu ako je pri svijesti i sposobna je za rasuđivanje. Za osobe koje nisu pri svijesti ili nisu sposobne za rasuđivanje suglasnost za medicinsku intervenciju daju osobe iz točke 5. ovoga stavka, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije,

    12. prehranu u skladu sa svojim svjetonazorom za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi,

    13. obavljanje vjerskih obreda za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi u za to predviđenome prostoru,

    14. pravo opremanja u mrtvačnici u slučaju smrti, uz primjenu vjerskih, odnosno drugih običaja vezanih uz iskaz pijeteta prema umrloj osobi.

    Pravo prihvaćanja, odnosno odbijanja pojedinih dijagnostičkih ili terapijskih postupaka iz stavka 1. točke 7., 8. i 11. ovoga članka osoba izražava potpisivanjem suglasnosti, osim ako je za to nesposobna ili maloljetna.

    Suglasnost za nesposobnu ili maloljetnu osobu iz stavka 2. ovoga članka potpisuje bračni drug, roditelj, punoljetno dijete, punoljetni brat i sestra, zakonski zastupnik ili skrbnik.

  29. #129
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    E ovo je malo pretjerano. Mislim da i pedijatri pretpostavljaju da znamo zašto se vadi krv:kao prvo, za utvrđivanje postojanja dviju urođenih bolesti, odnosno za ispitivanje bilirubina. To je uobičajen i rutinski postupak kod svakog novorođenčeta i malo je smiješno očekivati od pedijatra da svaki svoj korak dogovara s roditeljima. Pa postoje neki standardni testovi koji se rade pod obavezno. [/quote]

    Ovo nije bio standardni postupak, a i da je trebaju ga objasniti roditeljima!!!
    A da se nadovežem za tvoju tvrdnju da se SVAKOM novorođenčetu vadi krv; frendicinom malom nisu vadili krv, a mom jesu (a bili smo ista soba), i znam još par djece koja su u istom periodu bila u rodilištu, a nisu im vadili krv.

    Tako da ne pričaj napamet....

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Pa svatko kad dolazi u rodilište, ako i ne zna čemu pojedini test služi, može bar pretpostaviti da ljudi koji tamo rade i koji su školovani za to, svaki postupak izvode s nekim razlogom.
    Ne razumijem čemu to nepovjerenje prema njima.
    Uostalom, što bi rodilji koja nema veze s medicinom značilo kad bi joj pedijatar stručno pojasnio svaki test?
    Meni je osobno bilo važno da naprave sve što se radi po standardu i da znam da ću doma otići sa zdravim i temeljito pregledanim djetetom.
    Osim toga, svi dobijete knjižicu u kojoj točno piše svaki detalj pregleda.

    A za sve što je van standarda pedijatar će posebno napomenuti i konzultirati se s roditeljima - u sisačkom rodilištu sigurno. Ne vidim potrebu da svakoj rodilji nacrta svoj "plan rada" koji je ionako šablonski.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    E ovo je malo pretjerano. Mislim da i pedijatri pretpostavljaju da znamo zašto se vadi krv:kao prvo, za utvrđivanje postojanja dviju urođenih bolesti, odnosno za ispitivanje bilirubina. To je uobičajen i rutinski postupak kod svakog novorođenčeta i malo je smiješno očekivati od pedijatra da svaki svoj korak dogovara s roditeljima. Pa postoje neki standardni testovi koji se rade pod obavezno.
    Ovo nije bio standardni postupak, a i da je trebaju ga objasniti roditeljima!!!
    A da se nadovežem za tvoju tvrdnju da se SVAKOM novorođenčetu vadi krv; frendicinom malom nisu vadili krv, a mom jesu (a bili smo ista soba), i znam još par djece koja su u istom periodu bila u rodilištu, a nisu im vadili krv.

    Tako da ne pričaj napamet....[/quote]

    Ne pričam napamet, jer slučajno nešto znam o tome. SVAKOM djetetu vade krv. To je obavezna procedura, kao i, primjerice, APGAR.

  32. #132
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Sorry, ali pričaš bezveze!!!
    Krv se vadi samo onom djetetu kome doktorica procijeni da mu treba vaditi.

    A ti si se smijala drugima

  33. #133
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, ajmo malo stat na loptu i prestati s vrijeđanjem, osim toga ovo je topic na kojem razmjenjujemo iskustva iz Sisačkog rodilišta.

    Svoj novorođenoj djeci vadi se krv iz pete zbog skrininga na fenilketonuriju i konatalnu hipotireozu.

    Bez obzira što je
    To je uobičajen i rutinski postupak kod svakog novorođenčeta
    ovo ne mogu shvatiti

    malo je smiješno očekivati od pedijatra da svaki svoj korak dogovara s roditeljima.
    zbog čega ti je smiješno očekivanje da su roditelji upoznati sa onime što se radi sa njihovim djetetom?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    E Frida, hvala što si i ti potvrdila da sam u pravu i da je vađenje krvi standardan i obavezan postupak.

    A što se tiče pojašnjavanja baš svega što pedijatri rade, mislim da stvarno nema potrebe - osobito se to odnosi na ovakve šablonske radnje, kao što je vađenje krvi. Sve, uostalom, piše u knjižici i otpusnom pismu.

    Ja spadam u one koji imaju povjerenja u ljude od struke i nije mi palo na pamet tražiti detaljno pojašnjenje cijele procedure jer pretpostavljam da znaju što rade. Vjerojatno i pedijatri pretpostavljaju da im vjerujemo, stoga nemaju potrebu da obilaze svaku rodilju i prezentiraju svaki detalj pregleda - ne vjerujem da za takvo što imaju vremena.

  35. #135
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ove testovi (neonatalni skrining) jesu standardna procedura, ali vađenje krvi iz šake i podlakice nisu...

    Mene zanima i imam pravo znati šta se dešava sa mojim djetetom (tvoja je stvar što tebe ne zanima).

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Ja nisam niti jednom riječju dala naslutiti da mene ne zanima što rade s djetetom. Ne pretjeruj. Ali sam zato i došla roditi u bolnicu jer sam znala da će mi dijete biti potpuno sigurno u rukama stručnjaka. Osim toga, informirala sam se o uobičajenim pretragama, tako da nisam imala potrebu zahtijevati detalje o cijeloj proceduri.

    Kad sam ja rodila, a to je bilo prije dva mjeseca, dakle puno kasnije od tebe, pedijatrica je sve nestandardne pretrage najavila majkama. U tvoje vrijeme možda to nije bio slučaj.

    Zato, ako već pričamo o iskustvima iz sisačkog rodilišta, mislim da moje iskustvo puno bolje prikazuje stvarno stanje od tvojeg. Vremena se mijenjaju.

  37. #137
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Kad sam rodila E. nisam imala pojma o puno toga. Nije mi bilo ni važno. Bila sam sretna da ju imam i da ide sa mnom kući. No, kad joj je treći dan po porodu pozlilo, odnijeli su ju u dječju sobu i nisu ju vratili. Ja sam mislila da ju hrane. Nje nije bilo. Onda je došla pedijatrica, stala na vrata (ne kod mog kreveta!) i s vrata mi promrmljala, ali doslovno, da će bebica malo ostati kod njih. Okrenula se i otišla. Budući da ju nisam razumjela, pitala sam cimerice što je rekla, ni one nisu bile sigurne. Otišla sam u dječju sobu i molila da mi kažu što joj je. Druga mi je pedica rekla da je malo dehidrirala i da će joj dati infuziju pa će biti dobro. Ok, pomislih. Bezbrižno napustih bolnicu s njom i u otpusnom pismu pročitah da joj je zapravo srce počelo stajati i da se za tjedan dana moramo javiti pedijatru radi kontrole. Nitko mi to tamo nije rekao.
    F. sam išla roditi s drugačijim stavom, na svu sreću nije mi trebao.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ljerka prvotno napisa
    Kad sam rodila E. nisam imala pojma o puno toga. Nije mi bilo ni važno. Bila sam sretna da ju imam i da ide sa mnom kući. No, kad joj je treći dan po porodu pozlilo, odnijeli su ju u dječju sobu i nisu ju vratili. Ja sam mislila da ju hrane. Nje nije bilo. Onda je došla pedijatrica, stala na vrata (ne kod mog kreveta!) i s vrata mi promrmljala, ali doslovno, da će bebica malo ostati kod njih. Okrenula se i otišla. Budući da ju nisam razumjela, pitala sam cimerice što je rekla, ni one nisu bile sigurne. Otišla sam u dječju sobu i molila da mi kažu što joj je. Druga mi je pedica rekla da je malo dehidrirala i da će joj dati infuziju pa će biti dobro. Ok, pomislih. Bezbrižno napustih bolnicu s njom i u otpusnom pismu pročitah da joj je zapravo srce počelo stajati i da se za tjedan dana moramo javiti pedijatru radi kontrole. Nitko mi to tamo nije rekao.
    F. sam išla roditi s drugačijim stavom, na svu sreću nije mi trebao.
    Sreća da je sve dobro završilo. Eto, pravi dokaz koliko se stav osoblja promijenio u posljednje vrijeme. Danas se takvo što ne bi moglo dogoditi.
    Nama su pedijatrice svakoj osobno detaljno rekle sve što je izvan standardnih okvira.
    Stvar je u tome da se osoblje tamo jako brzo mijenja - samim time i način rada, odnosno pristup pacijenticama. Na primjer, moja frendica koja je rodila prije dvije godine ne zna polovicu sestara koje sad tamo rade.
    A vjerojatno ni moje iskustvo za par mjeseci više neće odražavati trenutno stanje u rodilištu jer će se opet puno toga promijeniti.

  39. #139
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno


    presmiješno........to se danas ne bi moglo dogoditi.....
    a kak se dogodi da dijete od 3 godine odšeta iz bolnice?
    ti toliko braniš tu bolnicu da se usudim pomisliti da ili radiš tamo, ili si krvno vezana s nekim tko tamo radi
    nevjerojatno....
    rekla sam da ću šutit....ali ne mogu, imam predugačak jezik

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa

    presmiješno........to se danas ne bi moglo dogoditi.....
    a kak se dogodi da dijete od 3 godine odšeta iz bolnice?
    ti toliko braniš tu bolnicu da se usudim pomisliti da ili radiš tamo, ili si krvno vezana s nekim tko tamo radi
    nevjerojatno....
    rekla sam da ću šutit....ali ne mogu, imam predugačak jezik
    Pa možda bi bolje bilo da šutiš... Oprosti, ali fulala si temu: ovdje pričamo o osoblju koje radi na rodilištu, a to dijete je odlutalo s dječje kirurgije, ako se dobro sjećam. Dakle, riječ je sasvim različitim ljudima.

    I ne branim bolnicu, nego branim isključivo osoblje iz rodilišta - na ostalim odjelima, srećom, nikad nisam bila, pa o njima ništa ne znam.

    I niti radim tamo, niti imam krvne veze. Moj posao je posve drugačiji, zapravo bih se u tom slučaju prije mogla ubrajati u one koji kritiziraju sve i svašta. Međutim, ne mogu plljuvati po nikome, ako za to nemam razloga.

  41. #141
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno


    strašna si

  42. #142
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    zanima me da li neka od vas ima kakvih iskustava s dr dubovecakom?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    26

    Početno

    Moje jedino iskustvo s dr. Dubovečakom je bio prvi ultrazvuk u trudnoći, i jedino što mogu reći da je lik slatkica
    Ono malo što sam ga viđala u bolnici tijekom oporavka, nije moglo ostaviti neki jači dojam, budući da je i na vizitama uglavnom stajao po strani...i opet je bio slatkica, hehe

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Evo ja rodila u Sisku sredinom 4 mj.i zadovoljna sam i sa doktorima,sestrama i sa smještajem iako sam imala težak porod.Bila sam na dripu od 7h a tek rodila popodne.sad sam pročitala na net.hr da je 13,4, umrlo dijete u razvikanoj klinici Podobnik tako da svagdje se događaju takve grozne stvari.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Rodila sam u Sisku početkom 6. mjeseca i to me porodio "ozloglašeni" dr. Jurica Blagajić. Ono što mogu reći o njemu je sve najbolje, bez ijedne zamjerke. Maksimalno mi je olakšao porod, maksimalno me pripremao na svaki korak koji je poduzimao i svaki trenutak koji se događao u tih 2 sata koliko sam bila na stolu, maksimalno se potrudio da mi sve to prođe u što ugodnijem ozračju, kad se otvorila mogućnost da mi pusti mm unutra pustio ga je tako da smo zadnjih pola sata prošli zajedno (u rađaonici su dva stola odvojena paravanom, pa ako rađa još netko ne mogu biti prisutni očevi) i maksimalno se potrudio da mi oporavak bude što brži i kraći - sanirao je ozljede cerviksa koje su nastale još pri prvom porodu, a nitko ih nije sanirao pa poslje prvog poroda nisam bila u stanju normalno sjesti skoro mjesec dana, a sad sam bila ok nakon 10 dana.

    Što se tiče ostaloga u ovom privremenom rodilištu - ja sam bila oduševljena. Sve je novo, čisto, uredno, a baš ta skučenost pridonosi tome da se ne osjećate bačeni negdje i izdvojeni od svega - sestre su uvijek negdje tu u blizini, što god vam zatreba dati će vam, njihovi uvjeti rada su toliko loši da su svi skupa mogli ili poluditi ili okrenuti sve na zafrkanciju, tako da vam se hodnicima non stop netko smije, priča viceve, zafrkava. Vrlo ugodna atmosfera. I da naglasim da rodilište nije pod ključem kao staro već se može izaći van i prošetati tako da vam može netko doći i u posjetu i vidjeti vas i skratiti tih par dana.

    Sve u svemu - iskustvo neuporedivo ugodnije od prvog poroda.

    Znam da na ovaj način ne mogu dovoljno zahvaliti osoblju sisačke ginekologije, ali evo, barem sam pokušala. Hvala.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Također sam imala priliku upoznati dr. Blagajića ali mi nije bio na samom porodu nego u boksu dok sam ležala na dripu. Mislim da sam isto imala neke predrasude o njemu ali kako se čovjek ponašao bilo me je poslije sram. Bio je više uz mene nego babica kojoj je to bio posao a on mi je pomogao u nekim stvarima koje nije trebao kao liječnik nego je to bio njen posao. Da ne pričam da sam skoro rodila na stolu jer je milostiva otišla negdje pa sam se morala derati da dođe. E da vidite tek onda panike "doktore dođite brzo žena će roditi, pa onda brzinom munje u rađaonu.
    Na samom porodu mi je bio dr. Božić i njemu svake pohvale mada njega inače znam pa sam bila malo više opuštena nego možda s nekim drugim dr.

  47. #147
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    nek je sve prošlo dobro, to je najbitnije.....

    ja sam neki dan bila s jednom curom koja treba roditi, i pitam jel češ ti u Sisku roditi, i ona onako tužnjikavo veli: " ah da, mogu se samo Bogu moliti da će mi sve biti u redu s djetetom"
    to mi je tak nekao tužno bilo

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Da, dr. Blagajić svih dva sata nije izašao iz rađaone, osim po mm. Ne mogu reći, babica je bila ok, nisam baš ful pratila njeno kretanje jer je dr uvijek bio tu pa mi nije bilo ni bitno. I sa gospođom koja je rodila prije mene - bile smo cca sat i pol zajedno u rađaoni bio je sve vrijeme i ponašao se prema njoj jednako kao i prema meni - zaista super.

    A što se straha od određene bolnice tiče, moje je mišljenje da se loše stvari nažalost događaju svugdje samo u selu našem malom sve čuješ i saznaš, a za druge nisi u prilici čuti. Kao što netko iz npr. Varaždina ili Dubrovnika nema pojima o tome što se događa u Sisku, ali vrlo brzo čuje ako se nešto dogodi tamo.

    Moj najiskreniji savjet svima - nagovorite svoje lošije polovice da prisustvuju, ako ništa drugo barem imate svjedoka pa je i osoblje toga svjesno.

  49. #149
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    da moj muž je sa mnom bio kada sam rađala svoju mrtvu bebicu....

    da njega nije bilo sa mnom, mislim da ne bi to izdržala...za mene tada nitko osim njega nije postojao..i zbog toga ga svaki dan cijenim sve više i više

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    Pozdrav svima!Često surfam po ovakvim i sličnim temama, a pošto sam prije neka 3 mjeseca rodila u privremenom smještaju sisačke ginekologije moralna mi je obveza pohvaliti osoblje s obzirom u kojim uvjetima rade i donose na svijet bebaće.2004 imala sam težak porod pa kad sam ostala drugi put trudna doslovno sam se preznojila štoću ponovo proći taj pakao i moram priznati ponukana lošim iskustvom iz prvog poroda puno sam se više psihički nastojala pripremiti i to je zapravo KLJUČ za svaki NORMALNI I PRIRODNI POROD ,da pri trudu pronađeš mali djelić mozga kojeg ne drapa bol koji će ti reći da ti to možeš.Posebno želim pohvaliti doktora Dubovčaka,brižni micek i slatkica,i babicu Tajanu koja je cijelo vrijeme bila uz mene.Porod je bio težak ali na kraju sam dobila prekrasnu djevojčicu zbog koje bi sve to opet ponovila.Žao mi je sto sve nismo imale isti tretman a u takvim situacijama svakoj osobi treba empatija i osjećaj da nisi sama,u mom slučaju imala sam to i od strane doktora što je možda i najvažnije i od strane babice jer u tim bolovima nabijenim trenucima ona ti je dar sa neba koji će te potaknuti da izdržiš.Posebno molim za sve koji nisu imali priliku upoznati svoje male anđele nego su ih samo krilima dotakli i otišli vjerijem tamo gdje trebaju biti,shvaćam gorčinu i bol ali katkad u doktoru vidimo zadnju nit spasa,nit koju on ne može zadržati i spas koji nije na njemu da ga spasi(to ne znači da se ljudski nemar ne mora najstrože kazniti).Sve u svemu sad znam da je to najljepše i najživlje mjesto što ga itko može zamisliti i na kraju zar zaista pored predivne bebe zašto da se opterećujem krevetom kojem se nije moglo podignuti uzglavlje i prljavog WC-a?Svim novim rodiljama želim reći da se što bolje informiraju i pripreme na to što ih čeka i da komuniciraju sa osobljem jer i oni su samo ljudi i naša je odluka kroz koje ćemo ih oči gledati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •