Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Oznacavanje robe za rasprodaju

  1. #1
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno Oznacavanje robe za rasprodaju

    Sistem rasprodaje je slijedeci:

    Oni koji planiraju prodavati svoju rabljenu djecju opremu na rasprodaji trebaju kontaktirati Rodu (forumasima je najlakse kontaktirati ivakiku preko pp-a) kako bi im Roda dodijelila sifru pod kojom ce se njihova roba prodavati.

    Nakon sto dobiju sifru, oni mogu svoju robu oznaciti cijenom i sifrom u miru svojeg doma, ili to uciniti uz pomoc rodinih volontera pri primopredaji robe za prodaju prije rasprodaje (20.9., 21.9. i 22.9., 17-19 h, Savska 80, Autokuca Pavlinic-Sopic).

    Rodini volonteri ce na rasprodaji prodavati robu koja je preuzeta.

    Svima ce biti lakse ako je roba oznacena prije primopredaje pa vam ovdje zelimo pokazati mogucnosti kako to uciniti:

    papirom i selotejpom:


    klamericom:


    zihericom:


    samoljepljivom trakom na kojoj se moze pisati:


    Klamerica i ziherice nisu super preporucljive jer se ceduljice lako otkinu, a ako se otkinu prije nego je artikal prodan, on to vise i nece moci biti jer ce biti skoro nemoguce spariti ga s ceduljicom s cijenom i sifrom.

    Samoljepljiva traka na kojoj se moze pisati se najvise preporucuje jer se moze iskoristiti za skoro svaku vrstu artikla i super je jednostavan sistem za oznacavanje robe. Traka se moze kupiti u bilo kojoj trgovini gdje se prodaje oprema za licenje (farbanje zidova i sl.).

    Na oznaci treba pisati:

    cijena (u kunama)
    sifra
    + ako je artikal dvodjelni ili sl, s naznakom o tome


    Sifra za robu od koje se cjelokupni prihod donira Rodi je RODA (kao na gornjim slikama).

  2. #2
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    curke kako ide oznacavanje???

  3. #3
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Malo sam o tome razmišljala pa evo ipak da pitam.

    Ja imam nešto sitno stvari (2-3 komada) od kojih bi sav prihod išao Rodi i onda vidim da ne trebaju šifre. Međutim, vidjela sam da ako se to ne proda da će se darovati nekome.
    E, sad. Ja bih ipak da ono što se ne proda vrati meni. Ne bi li bilo bolje da onda sve stvari imaju šifru a ono što je donacija za Rodu ima i natpis Roda?

    I jel se po šifre mora u Rodu ili se može dobiti broj recimo preko pp pa da se donese već označena roba?

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mislim da bi bilo prekomplicirano da idemo stvari 'duplo' oznacavati.

    mozda bi u tvom slucaju bilo najbolje da uzmes sifru od ive, obiljezis svoje stvari i- ukoliko se prodaju- doniras to za rodu, ako ne- uzmes stvari nazad?

    ovo je samo moja ideja, bude ti se iva jos javila! :D

  5. #5
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    upravo sam tako i ja mislima, Ines-dakle saljem ti sifru na PP-ti oznaci, ako se proda lovu daj Rodi, a ako ne, preuzmes je naznacenog datuma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •