Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: ASPARTAME ili vam ga Natren i sl.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno ASPARTAME ili vam ga Natren i sl.

    Koliko od vas pije diet coca-colu ili diet Pepsi, ili jednostavno koristi one male tabletice Natrena?
    procitajte ovo http://www.mercola.com/forms/sweet_misery.htm

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Od jednog kemičara sam čula da slatkarije bez kalorija još bolje debljaju. Teorija iz knjige "Niste bolesni - žedni ste" kaže da se radi o umjetnom nadraživanju osjeta za slatko (jezik registrira slatko, ali ne slijedi ulazak glukoze u tijelo) što kasnije dovodi do još jače želje za šećerom.

    Ne volim te zamjene za šećer. Ne znam zašto. Čisto instinktivno.

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A šta da si dijabetičar pa nemaš izbora?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    A šta da si dijabetičar pa nemaš izbora?
    Uvjek ima izbora, naravno nasi doktori nisu nutricionisti i oni su vecinom "nauceni" uz potporu velikih farmaceutskih kompanija. Sto bi znacilo da rijetko koji doktor bi vam preporucio Stiviju, sto je secer iz lisca jedne biljke. Nema kalorija, i veoma je sladak. Nesto slicno ovom umjetnom, vjerovatno su odatle i dobili ideju. Google search negdje Stivia, ako vas zanima vise. A uglavnom, da sam dijabeticar i da nemam izbora nekog prirodnog zasladjivaca, ne bih ni koristila umjetni. Bas zato je dobro procitati onu stranicu koju sam prije stavila u post. Aspartame je jednostavno toksican!!

  5. #5
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Natren ne sadrži aspartam već ciklamat i saharin.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Natren ne sadrži aspartam već ciklamat i saharin.
    ...a saharin je, pokazala je znanost, kancerogen pa u nekim europskim zemljama shodno tome i zabranjen !

    što je sa 'splendom'? piše da je napravljena iz šećera pa pretpostavljam nema tih 'štotijaznamkojih' kemija...

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A ne znam, moj tata već preko 20 godina svakodnevno kunzumira min 5 tabletica tada saharina (drugog nije ni bilo), sada Natreena i sličnog i bogme se nije otrovao.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    par puta sam ovdje citala kako su tabletice saharina lose za ljude sa srcanim manama i da ih nebi trebali konzumirati :/

    a o aspartame-u je bilo govora i ovdje
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=26970

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tabletice "Diekal" sadrže aspartam, koji j, navodno, manje štetan od ciklamata i saharina.
    Također me zanima ima li netko saznanja o Splendi?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Također me zanima ima li netko saznanja o Splendi?
    ja imam utoliko što ju konzumiram i još sam tu ...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Natren ne sadrži aspartam već ciklamat i saharin.
    ...a saharin je, pokazala je znanost, kancerogen pa u nekim europskim zemljama shodno tome i zabranjen !

    što je sa 'splendom'? piše da je napravljena iz šećera pa pretpostavljam nema tih 'štotijaznamkojih' kemija...
    Ja sam mislila da je nas Natren isto sto i ova Splenda ovdje, koja definitvno ima aspartame. Mislim da niti jedno umjetno sladilo nije dobro.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    Ja sam mislila da je nas Natren isto sto i ova Splenda ovdje, koja definitvno ima aspartame.
    odakle ti to da Splenda ima aspartam u sebi? piše da je napravljena iz šećera i da je sastav sucraloza (ili tako nekako)!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    Ja sam mislila da je nas Natren isto sto i ova Splenda ovdje, koja definitvno ima aspartame.
    ovaj link ne stavljam zbog reklame, nego zato jer mislim da si u krivu pa da ne bi bilo zabune ...

    dakle, natren, diekal i splenda su tri definitivno različite stvari:

    1. natren = saharin
    2. diekal = aspartam
    3. splenda = sukraloza

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj marilu prvotno napisa
    Ja sam mislila da je nas Natren isto sto i ova Splenda ovdje, koja definitvno ima aspartame.
    ovaj link ne stavljam zbog reklame, nego zato jer mislim da si u krivu pa da ne bi bilo zabune ...

    dakle, natren, diekal i splenda su tri definitivno različite stvari:

    1. natren = saharin
    2. diekal = aspartam
    3. splenda = sukraloza
    U pravu si, aspatame je u NutraSweet, Equal, Spoonful;
    acesulfame-k je u Sweet One, Sweet & Safe, Sunette, a Splenda je kako si rekla sukraloza. Ali sam isto tako nasla nesto i o tome, zasto sam mislila da nije zdrava. www.wnho.net/splenda_clorocarbon.htm
    Ima jos puno linkova o tome koliko je losa Splenda
    A kao sto si i rekla saharin je u Natrenu, ali jos uvijek je umjetno sladilo i nije zdravo. A da ne spominjemo aspartame...

  15. #15
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    A šta da si dijabetičar pa nemaš izbora?
    A prirodni sladovi? Promjena kompletnog načina prehrane je dobar izbor.
    Neki mi se dan tata pohvalio kako je njegov prijatelj koji je stanje dijabetesa regulirao bez inzulina i to makrobiotičkom prehranom.

  16. #16
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Naravno da imaš izbora u smislu ne jesti uopće slatko.
    Ja sam inzulin ovisni tip dijabetičara i mene nikakva promjena prehrane ne oslobađa svakodnevnog uzimanja inzulina.

  17. #17
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Ja sam inzulin ovisni tip dijabetičara i mene nikakva promjena prehrane ne oslobađa svakodnevnog uzimanja inzulina.
    Rak je moguće izlječiti prirodnim putem, time mislim na holistički pristup zašto ne i dijabetes?
    Prirodno stanje organizma je zdravlje usljed ravnoteže svih procesa koji se događaju u našem tijelu. Kada je ta ravnoteža narušena odgovarajućim pristupom iscjeljenja ju je moguće vratiti.

    Ja sam ti totalni optimist što se optimalnog zdravlja tiče.

  18. #18
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    A jeste probale s fruktozom?

    Za isti okus slatkoga, potrebno je puno manje fruktoze, nego ostalih saharoza. Prihvatljivo i dijabetičarima, jer ne dovodi do naglih skokova GUK-a.

  19. #19
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ukratko, moja gušterača je krepala i više ne proizvodi inzulin niti će ga ikada proizvoditi.
    To nije izlječiva bolest.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Ukratko, moja gušterača je krepala i više ne proizvodi inzulin niti će ga ikada proizvoditi.
    To nije izlječiva bolest.
    istina

  21. #21
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Ukratko, moja gušterača je krepala i više ne proizvodi inzulin niti će ga ikada proizvoditi.
    To nije izlječiva bolest.
    Nema smisla da te ubjeđujem, zar ne?
    Rekoh već da sam nepopravljiva...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Citiraj MBee prvotno napisa
    Ja sam inzulin ovisni tip dijabetičara i mene nikakva promjena prehrane ne oslobađa svakodnevnog uzimanja inzulina.
    Rak je moguće izlječiti prirodnim putem, time mislim na holistički pristup zašto ne i dijabetes?
    Prirodno stanje organizma je zdravlje usljed ravnoteže svih procesa koji se događaju u našem tijelu. Kada je ta ravnoteža narušena odgovarajućim pristupom iscjeljenja ju je moguće vratiti.

    Ja sam ti totalni optimist što se optimalnog zdravlja tiče.
    Moja bliska frendica je dijabetičar na inzulinu još od djetinjstva. Na ovakva pitanja ima sljedeći odgovor: to ti je isto kao predložiti čovjeku kojem je amputirana noga da pokuša holistički pristup liječenju jer bi mu mogla izrasti nova. Noga, jelte.

  23. #23
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Nema smisla da te ubjeđujem, zar ne?
    Rekoh već da sam nepopravljiva...
    Pa otprilike ima smisla kao da nekoga bez noge pokušavaš uvjeriti da će mu zdravim hranjenjem narasti nova.

  24. #24
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno


    Ovo se zove telepatija!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    MBee, pisale smo istodobno. Ali ti nisi ta frendica.

  26. #26
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Citiraj MBee prvotno napisa
    Ja sam inzulin ovisni tip dijabetičara i mene nikakva promjena prehrane ne oslobađa svakodnevnog uzimanja inzulina.
    Rak je moguće izlječiti prirodnim putem, time mislim na holistički pristup zašto ne i dijabetes?
    Prirodno stanje organizma je zdravlje usljed ravnoteže svih procesa koji se događaju u našem tijelu. Kada je ta ravnoteža narušena odgovarajućim pristupom iscjeljenja ju je moguće vratiti.

    Ja sam ti totalni optimist što se optimalnog zdravlja tiče.
    Moja bliska frendica je dijabetičar na inzulinu još od djetinjstva. Na ovakva pitanja ima sljedeći odgovor: to ti je isto kao predložiti čovjeku kojem je amputirana noga da pokuša holistički pristup liječenju jer bi mu mogla izrasti nova. Noga, jelte.
    Baš sam si mislila da li je portebno naglašavati da ako se radi o amputiranoj nozi, nema smisla. Sad vidim da je.

    A ja sam se malo našalila sa svojim optimizmom...

  27. #27
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Čula sam i previše priča tipa "moj se dida Pero izlječio čajem od ljuski graha" pa zato takva reakcija...

  28. #28
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Čula sam i previše priča tipa "moj se dida Pero izlječio čajem od ljuski graha" pa zato takva reakcija...
    Ova moja priča o tatinom prijatelju je priča o čovjeku sa dijabetesom tip 1 i ne uzima inzulin. Morala sam provjeriti činjenice da se ne zaletim, ali ipak je moguće da ti noga izraste.

    Sorry, ako živciram.

  29. #29
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Čovjek sa dijabetesom tipa 1 ne može živjeti bez inzulina. Molim da se ne šire takve dezinformacije tipa one Kineskinje koja je rekla ljudima da prestanu uzimati inzulin pa su umrli.
    Na žalost, kad je o dijabetesu riječ, znam o čemu govorim.

  30. #30
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Molim da se ne šire takve dezinformacije tipa one Kineskinje koja je rekla ljudima da prestanu uzimati inzulin pa su umrli.
    Gle, bez uvrede, ali mislim da je čovjekova sposobnost za izlječenje fantastična samo nas naše predrasude i nevjerovanje ograničavaju.

    Ne ulazim u tvoj osobni slučaj, već iznosim svoje mišljenje koje se može potvrditi na različite načine.
    I povlačim se s rasprave jer će ovo sa aspartama otići predaleko...

  31. #31
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    U pravu si...rasprava s nekim tko misli da snagom volje nekome može narasti noga zaista nema smisla...

  32. #32
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    U pravu si...rasprava s nekim tko misli da snagom volje nekome može narasti noga zaista nema smisla...
    Ma joj stvarno si doslovna. Samo sam ti pokušala dočarati snagu volje.
    Moja je poprilična. Zato stalno naglašavam da je to moje mišljenje i vjerovanje. I nemoj me osuđivati zbog toga.


  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Citiraj MBee prvotno napisa
    Molim da se ne šire takve dezinformacije tipa one Kineskinje koja je rekla ljudima da prestanu uzimati inzulin pa su umrli.
    Gle, bez uvrede, ali mislim da je čovjekova sposobnost za izlječenje fantastična samo nas naše predrasude i nevjerovanje ograničavaju.

    Ne ulazim u tvoj osobni slučaj, već iznosim svoje mišljenje koje se može potvrditi na različite načine.
    I povlačim se s rasprave jer će ovo sa aspartama otići predaleko...
    LeaB, postoje i ljudi s tipom 2 koji uzimaju inzulin. I onda se odgovarajućim tretmanima, promjenom stila života itd. mogu "izliječiti", tj. mogu se skinuti s inzulina. Prijatelj od tvog tate nije bolovao od tipa 1, ali je to pogrešno zaključeno (moguće je da i sam tako misli) na osnovu činjenice da je uzimao inzulin. Čest nesporazum. I potencijalno opasan, kao što kaže MBee.

  34. #34
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    LeaB, postoje i ljudi s tipom 2 koji uzimaju inzulin.
    Znam. I da za taj doktori kažu da je izlječiv a za tip 1 da nije.

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    I potencijalno opasan, kao što kaže MBee.
    Ako se netko iz mog mišljenje koje nije nimalo razloženo odluči lječiti sam na osnovu MOJE vjere, ograničavam se od odgovornosti, jer svatko ima svoju glavu kojom može misliti.
    I ne mislim da je opasno, jer su onda različite izjave s ovog foruma opasne.

    Ali ako se čovijek potrudi pa zaviri u sfere holističke medicine koju znanost ne priznaje, tamo će naći bezbroj informacija o izlječenu različitih bolesti.
    Od raka svih vrsta, SIDE pa da ne nabrajam... (Ovo su bolesti od kojih se sigurno umire i uz terapiju klasične medicine koja nema ponekad učinka.)

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Gle uopće ne sumnjam u tvoju dobronamjernost, ali ipak mislim, po svemu iznesenom, da ne znaš o čemu pišeš.

    Spominjati potpuno izlječenje od dijabetesa tip 1 je potencijalno opasno jer svaki pokušaj izlječenja podrazumijeva prestanak life support terapije. Ako se ne prekine s inzulinom ne radi se o izlječenju. Ako želiš znati "pali" li neka alternativna terapija, moraš prekinuti inzulin. I tu priča staje. Ne želiš vidjeti pacijenta u dijabetičkoj ketoacidozi, trust me

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    Gle uopće ne sumnjam u tvoju dobronamjernost, ali ipak mislim, po svemu iznesenom, da ne znaš o čemu pišeš.

    Spominjati potpuno izlječenje od dijabetesa tip 1 je potencijalno opasno jer svaki pokušaj izlječenja podrazumijeva prestanak life support terapije. Ako se ne prekine s inzulinom ne radi se o izlječenju. Ako želiš znati "pali" li neka alternativna terapija, moraš prekinuti inzulin. I tu priča staje. Ne želiš vidjeti pacijenta u dijabetičkoj ketoacidozi, trust me
    Malo smo se makli od teme, ali evo da i ja dodam ovoj novoj...
    Slazem se da je skoro sve pa moguce izlijeciti. Ja sam iz osobnog iskustva dozivjela neke korake u zivotu koje doticni doktori ne zele priznati. Ono sto doktori ne zapisu to ne ostane statisticki zapisano i time postaje i nemoguce. Pricala sam vec od Endometriozi, osobno sam imala tumor u grlu koji je "nestao", pomogla sam dosta ljudi u vezi kvalitetnijeg i zdravijeg zivota i jednog od njih trenutno koji ima dijabetes, ali ne slusa bas sve, a isto je poboljsao stanje bar 20% u samo zadnjih mjesec-dva. Bitno je i vjerovati u ono sto cinis, i sve ono sto je jos na neki nacin "pokvareno" u tvom tjelu se moze povratiti u zivot. Mislim da noga ne moze narasti, ali recimo izvadjeni zub nekada i naraste, a to vam zubar nikada nece priznati. Holisticka medicina me uzasno zanima u zadnje vrijeme i mislim da je puno mocnija. Pozdrav svima!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ne želiš vidjeti pacijenta u dijabetičkoj ketoacidozi, trust me
    ja vidjela, strašno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •