Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Dojenje i mršavljenje :)

  1. #1
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno Dojenje i mršavljenje :)

    Da li postoji stvarna veza između dojenja i mršavljenja?
    Znam da dojenje pospješuje vraćanje maternice u prijašnje stanje, ali da li ima utjecaj na mršavljenje i koliki?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Ja sam se u trudnoci ugojila 22kg, dojim vec 5.mes. i smrsala sam 17kg i jos mi se cini da sam nekako zategnutija i vitkija nego pre trudnoce.Imam utisak da mi je isisisala sve sto nije bilo dobro(a ostalo mi 5kg koji su mi nedostajali pre trudnoce).

  3. #3
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    ja odkako sam rodila imam uzaso velik apetit...ima li to kakve veze sa dojenjem??? :? utjesite me

    sto se tice mrsavljenja, o tome ne mogu nista reci jer sam se ja poslije poroda odmah vratila na kilazu koju sam imala prije trudnoce...samo me strah ovog velikog apetita....

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    uzasno veliki apetit ima veze s dojenjem.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam se tjedan dana nakon poroda vratila na predtrudničku kilažu (jer sam dobila samo 9 kg u trudnoći), ali dalje ne ide ni makac. I još moram paziti što jedem da se ne debljam (imam ohoho viška od prije). Tako da se kod mene nije pokazalo da dojenje pomaže mršavljenju .

    Jako mi se jede slatko od kad dojim, ali meni se uvijek jede slatko, pa je dojenje vjerojatno samo isprika .

  6. #6
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    uzasno veliki apetit ima veze s dojenjem.
    I baš ga ja dobijem

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    nisi jedina

  8. #8
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja sam se tjedan dana nakon poroda vratila na predtrudničku kilažu (jer sam dobila samo 9 kg u trudnoći), ali dalje ne ide ni makac. I još moram paziti što jedem da se ne debljam (imam ohoho viška od prije). Tako da se kod mene nije pokazalo da dojenje pomaže mršavljenju .

    Jako mi se jede slatko od kad dojim, ali meni se uvijek jede slatko, pa je dojenje vjerojatno samo isprika .
    nisi jedina i ja sam postala luda za slatkom...prije trudnoce nisam mogla slatko okusiti...sa trudnocom lagano pocelo i sad ludnica...

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja nisam zbog dojenja gubila kile, ali sam zato izgubila sav celulit (koji sam imala od 14. godine)

  10. #10
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ja imam 5 kg manje nego sto sam imala prije trudnoce. i to pripisujem dojenju (posebice nocnom) jer jako puno jedem, a nista mi se ne prima.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam 12 mjeseci nakon poroda imala 3 kile manje nego prije trudnoce, ali to pripisujem iskljucivo nejedenju :/

  12. #12
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja nisam zbog dojenja gubila kile, ali sam zato izgubila sav celulit (koji sam imala od 14. godine)
    Nisam znala da se i to moze! Rijeci ti se pozlatile!
    A inace, kod mene se nije pokazalo (uza sva nocna dojenja) bas da jedno s drugim ima veze

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Ja sam u trudnoći dobila16 kg, ali kako je meni falilo ,nisam se žalila.Prije trudnoće imala 43 išla roditi sa 56,5( dva tjedna prije poroda imala 59.5) došla doma sa 53 i u tri mjeseca izgubila 2.Ja se jako, jako nadam da neću doći na prijašnju kilažu jer je stvarno bila ispod svakog prosjeka.Inače bi za maškare mogla obući triko, na njemu nacrtati kosti i bila bih atrakcija
    E, da ja prije trudnoće nisam uopće jela slatko, u trudnoći počela i naravno sada nastavila.

  14. #14
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ali sam zato izgubila sav celulit
    dojim i dojim ali celulit nikako da ode...

    (istina, možda bi pomoglo da prestanem jesti kesicu čipsa svaku večer... )

    a kile?
    otišle... i ponovo došle !

  15. #15
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    moram prznati da nisam primjetila da kile brže odlaze dojenjem :/

    dojila sam 13 mj.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    dojim, jedem puuuuuno i sad u 18tj. trudnoće imam 3kg manje nego prije prve trudnoće. otišao i celulit .

  17. #17
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno
    ako jedete ne vise nego sto vam je potrebno, ne bi se trebale zdebljati bas zbog dojenja....

    jedino ako nadoknadjujete hranom vise nego sto su vam potrebe, mozete dobiti dodatnu tezinu...
    mozda malo pripaziti na kolicinu unosa hrane i ici ce to dolje

  18. #18
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno
    ako jedete ne vise nego sto vam je potrebno, ne bi se trebale zdebljati bas zbog dojenja....

    jedino ako nadoknadjujete hranom vise nego sto su vam potrebe, mozete dobiti dodatnu tezinu...
    mozda malo pripaziti na kolicinu unosa hrane i ici ce to dolje
    ja pazim.

    ne idu one nikamo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    meni se apetit jako povećao s dojenjem, naročito od kad mi je beba malo narasla pa i više jede
    i prije sam puno jela jer imam brz metabolizam, a sad mi ide na živce koliko često moram jesti, čak se i po noći nekad dignem nakon dojenja i čeprkam po frižideru

    u trudnoći sam dobila 10 kg, 6 mjeseci nakon poroda sam se vratila na svoju težinu
    kile više ne bih htjela gubiti, ali celulita bi se rado riješila, pa se nadam Lutonjičinoj sudbini

  20. #20
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Znači nema direktne veze.
    I tu je stvar o pojedinačnom ustroju organizma?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ja imam 5 kg manje nego sto sam imala prije trudnoce. i to pripisujem dojenju (posebice nocnom) jer jako puno jedem, a nista mi se ne prima.
    potpisujem

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meni se apetit enormno povecao nakon poroda, samo sam jela, dojila i spavala prvih mjesec dana. uz to sam i enormno smrsavila, tak da bih rekla da ima veze s dojenjem, barem meni.

  23. #23
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno
    zrinka, da li ovo ukljucuje i ceste nocne podoje?

  24. #24
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno

    što mi to vrijedi kada toliko pojedem samo u jutarnjoj dozi čokolade (a postoji i popodnevna :shock: )

  25. #25
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Netko gubi kile, netko dobije. Ja sam jedna od sretnica

  26. #26
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno
    ako jedete ne vise nego sto vam je potrebno, ne bi se trebale zdebljati bas zbog dojenja....

    jedino ako nadoknadjujete hranom vise nego sto su vam potrebe, mozete dobiti dodatnu tezinu...
    mozda malo pripaziti na kolicinu unosa hrane i ici ce to dolje
    ja pazim.

    ne idu one nikamo
    I moje se sentimentalno vezale za mene. Nikako da se rastanemo.

  27. #27
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Aha, znači tu smo - užasno mi se jede slatko a prije nisam mogla okusiti - tamanim čokoladu dnevno. (neki dan smo uveli zabranu unošenja slatkog doma). U trudnoći sam dobila 20kg, skinula 14 u prva 2 mj i od onda ni makac. Al istina, čudim se di mi je onaj celulit s nogu nestao, pa još prije koji tjedan ga je bilo.........
    I da, imam apetit (a i inače sam ga imala), mogu pojest....... pih Nadam se da će mi i taj višak u vidu trbušine uskoro otić.

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jooj, ja bi voljela da su kod mene dojenje i mrsavljenje u vezi. ali.. nista od toga. eno me na pdf zdravlje odraslih, razglabam s curama o montignacu. borim se s vucjom gladi. a slatko, slatko...
    skinuti 17 kg uz moju zelju za slatkim je puuno vise nego znanstvena fantastika

  29. #29
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    dojimo često,i imam 2 kg manje nego prije trudnoće. preko dan baš ne jedem puno,ali zato se navečer najedem i slatkoga i slanoga

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Nekada sam se tješila da će s dojenjem kile otići, no onih 10 viška ostaje i uz 8-10 podoja dnevno Apetit ništa posebno, jedem puno manje nego prije trudnoće, samo povećan unos slatkoga.
    Moram još napomenuti da mi apetit malo poraste kad je skok u razvoju, kao da se tijelo bori da ne ostane bez zaliha.

  31. #31
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Ja sada ima manje kg. nego prije trudnoce.Od poroda sam izgubila 20-tak kg.Mislim da je dojenje djelomicno zasluzno...a i to sto se cesto dogodi da ne stignem pojesti onoliko koliko bih zeljela -jer za to se pobrine moj Noa
    A sada bi bilo dosta!kraj padanju kilograma

  32. #32
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja sam na -4 kg, i imam veeeliki apetit - ni u trudnoći nisam toliko jela kao sada. Ali, sad sam se vratila na posao, pa zbogom dio dnevnog dojenja, i pa-pa duge šetnje... nadam se da se neću zbucati...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja nisam zbog dojenja gubila kile, ali sam zato izgubila sav celulit (koji sam imala od 14. godine)
    ovo sam i ja primijetila kod sebe :?

    inače, dok sam radila od doma, stalno sam nešto žvakala (uglavnom čokoladu ) i sporo mršavila, ali otkad sam počela raditi (kad je J. navršio 5 mj.), kile su me strmoglavom brzinom napustile i vratila sam se na predtrudničku kilažu...
    iako se hranim uglavnom od 16.00 pa na dalje, nerijetko se navečer prežderem, to nema utjecaja na kilažu (a izgleda ni na kvalitetu sna :? , jer i s kasnim odlaskom na spavanje - nikad prije 1, relativno kratkim periodom sna od 5-6 sati dnevno, prištekanim sisavcem i jednoličnom pozom, uspijem se dovoljno naspavati i funkcioniram čisto ok... OT )

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    ja sam dobila u trudnoći trideset tri kile,uz dojenje i vježbanje u prva tri mjeseca skinula sam dvadeset dvije kile.vježbala sam kad god mi se ukazala prilika.Sindy kazeta je mrak...vježbe poslije poroda..imam šezdeset dvije kile...jedem normalno,ali slatko nikako da nestane iz prehrane...mala doji i gram nije otišao gore.to mi se sviđa,jer nikad nisam jela slatko osim voća...sad sam si dala gušta

  35. #35
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    U trudnoći nisam dobila puno kila, no to sam nadoknadila u dvije godine dojenja kada sam natukla dodatnih 12 kila. Trenutno sam na montiju i polako skidam.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam se udebljala kad sam prestala dojiti

  37. #37
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja sam se udebljala kad sam prestala dojiti
    koliko cu ja onda imati kila kad prestanem dojiti :shock:

    ja sam u trudnoci bila mrsavija nego sada. nis mi nije pomoglo dojenje od jutra do mraka ni nanasanje djeteta u razacima izmedu dojenja

  38. #38
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ja imam 5 kg manje nego sto sam imala prije trudnoce. i to pripisujem dojenju (posebice nocnom) jer jako puno jedem, a nista mi se ne prima.
    i ja. -3 kg u odnosu na predtrudničku kilažu + ošlo pola celulita. e pa dojit ću ju do njezine 4. godine da ne moram na aerobik!

  39. #39
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mislim da sam na sam dan poroda, poslije istog imala 1kg manje neg kad sam ostala trudna...ako ne taj isti dan, a onda sigurno 3,4dana kasnije kad sam stala na vagu...inače, dobila sam cca 14kg u trudnoći...celulit? nisam baš ni gledala...kad pogledam, javim ...slatko? a i prije sam volila...a i sada (čokolada.......)...i ne mogu se baš pohvaliti da se kvalitetno hranim ...uf!

  40. #40
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    dojenje trosi negdje 500-600 kcal dnevno

    što mi to vrijedi kada toliko pojedem samo u jutarnjoj dozi čokolade (a postoji i popodnevna )

    Javljam se s celulitom, ogromnim apetitom i ovim tempom uskoro pretporođajnom težinom

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Javljam se s celulitom, osrednjim apetitom i ooogromnom žeđi koju ne gasi voda nego mlijeko, sokovi i kompoti i s 10 kg viška. Čak me i mama koja me voli kritizira. Ali rekla sam njoj i svima vama: kao prvo, ne želim ničim ugroziti proizvodnju mlijeka za svoje dijete; kao drugo imam troje djece i ne želim si ugroziti zdravlje brzopoteznim dijetama tipa montinjak, proteinska i sl. Jednog dana, pa makar prošla do tada i cijela godina, krenut ću na umjerenu, mješovitu, nižekaloričnu prehranu.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    P.S. Vi sretnice koje mršavite, dajte organizirajte rasprodaju odjeće koja vam je prevelika. Ili se možemo mijenjati - ja imam puno one koju sam prerasla.

  43. #43
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    liljan@, moram stati u obranu montinjaka : to nije brzopotezna dijeta nego opcenito nacin ishrane. ~lex~ je dojila blizance i skinula 14 kila u 2 mjeseca (zato sam i ja pocela). tako da ne ugrozava proizvodnju mlijeka, a opcenito je to zdrava prehrana, tako da ne ugrozava zdravlje, naprotiv. nema veze s dijetama. un-ka je nesto sasvim drugo. totalno off topic, ali ja sam svoje probleme vec ranije iznijela

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Joj, kad se je meni teško uklopiti u neke "kalupe". Ako van propisane dijete poželim čokoladu ili mi mama donese svježe kremšnite sa domaćim jajima -kod niskokalorične dijete taj ću grieh "ispaštati" kod slijedećeg obroka...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Potpisujem da je to skroz individualno i ovisi o metabolizmu. Krenula sam sa 49kg. U trudnoći sam se udebljala 17 kg. Prva 3 mjeseca nakon Katjinog rođenja sam došla na staru težinu, a sada još 2.5 mj nakon ulazim polako u minus. Bez obzira što jedem tonu hrane i slatkog i ne baš puno voća :/ primjetila sam da sam najveći pad u težini imala kada se Katja prebacila na noćni rad - sat vremena sapvanja, pa buđenje, pa spava pola sata, pa buđenje.. To me jako iscrpilo i mršavila sam i po 1kg u 5 dana. Za razliku od prijateljice koja je sa tri cure uspjela u svakoj trudnoći uz silne dijete zadržati po 5-10 kg više, a bila je prije trudnoća mršavica kao ja.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nakon obje trudnoće sam došla ubrzo na kilažu od prije trudnoće.
    Kada je sinčić imao fazu najintenzivnijeg dojenja s cca 7mj, neposredno prije dodavanja dohrane, ja sam mršavila rapidnom brzinom da su se svi zabrinuli. Sada je smanjio dojenje, ja se nešto udebljala.
    Međutim, ja jedem uvijek isto, dok sam trudna, dok nisam trudna, dok dojim ... uvijek isti apetit. Malo možda veći u prvim mjesecima dojenja, onda me znala uloviti strašna glad minutu nakon podoja.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    mogu samo dodati,glede UN,ma to ne mogu baš ni nazvati nekom dijetom,kad možeš jesti,samo ne sve odjedanput,a mljeka ima,ne iscrpljuješ se gladovanjem,inače to kod mene kao sladokusca i bez izbirljivosti nebi prošlo. :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •