Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Urastanje noktiju u meso

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno Urastanje noktiju u meso

    Pozdrav svima

    moja curica ima 2. godine i na oba palca na nogama joj nokti urastaju u meso . Stalno skida papučice i viče buba, buba, tako da sam sva jadna kad ju boli. Svako malo kupim nove cipelice i papučice, misleći kako ću joj barem malo olakšati muke.
    Pedijatar mi je rekao da je za vađenje noktiju još premalena, te da joj poslije kupanja ručnikom trljam unutrašnje dijelove noktiju.

    Izgleda da je u pitanju nasljedni faktor, jer i MM ima isti problem, zapravo još i gori, jer mu se s vremena na vrijeme palčevi ugnoje.

    Zahvalna sam na svakom savjetu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Dragice ovo ti odgovaram nažalost iz osobnog iskustva,jer i sama imam taj problem.
    Rješenje nije čupanje nokta jer nokat jednostavno tako raste i začas se opet ponovi.Ono što nju boli(a to boli zaista krvnički) su takozvane "špice"koje joj sa strane rastu i svojim oštrim vrhovima rade živu ranu koja izvana izgleda kao crveno nabreklo područje a možda i zagnojeno,no iznutra je rana koja boli.
    I sama sam prošla čupanje nokta -uzalud-jer se stvar ponovila.
    Sve dok nisam čula za jednu jako stručnu pedikerku koja se specijalizirala upravo za takve nokte i kod nje sam se preporodila.
    Postupak traje ovako:sa svojim škarama ona krene rezati nokat uz sam rub,krene malo dublje i brzo izvadi špicu veličine od par milimetara do čak centimetar,ovisi koliko je uraslo.
    U početku je potrebno dolaziti jedanput mjesečno a kasnije kad nokat raste pravilnije dva tri puta godišnje.To je nažalost doživotni problem.
    Kad sam dolazila kod nje nisam mogla vjerovati koliko djece ima taj problem!
    Mame bi ih dovodile,dolazili bi šepajući,a poslije super.
    Ne znam otkuda si ali ova pedikerka je iz Karlovca.Ako hoćeš pošaljem ti informaciju na PP.
    Bitno je da pogodiš vještu i stručnu osobu jer u protivnom mogu samo razmesariti prst.
    Nemoj dugo čekati jer tvoje dijete trpi velike bolove,svaki put kad nešto obuje na nogicu,a kad se malo udari da i ne govorim.

  3. #3
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Nama su za to dali nekakvu mast za oči koja je kao lagani antibiotik pa nam je prošlo ali sad se ne sijećam imena(malena tubica)....
    Hm,nisam od pomoći ali bar znate da postoji mast koja može poomoći.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    melanija vama je mast pomogla jer se radilo ili o nekakvim gljivicama ili sličnom problemu ali ovdje treba čini mi se poraditi na otklanjanju uzroka a to je urasli nokat koji radi ranu.Mast može malo poboljšati izgled izvana,smanjiti upalu,ali ne i otkloniti bol jer je uzrok i dalje tamo.

  5. #5
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Nisu bile gljivice već samo urastao nokat a od masti se sasušila koža i splasnuo otok pa smo malo šišnuli noktić.
    Vjerovatno nije pomoglo ništa za bolove ali valjda jest za otok i crvenilo. Našla sam je i zove se Chloramphenicol Krka-mast za oči.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Cure,

    puno hvala na odgovorima, od svake sam saznala nešto novo .
    Ronin, ja sam iz Zg, MM ima neku pedikerku tj. više njih i u principu je zadovoljan s njima. Ja sam jedino mislila da se može napraviti nešto u smislu prevencije dok je dijete još malo, možda eventualno neki "bakin" savjet.
    MM "operira" nokte upravo onako kako si opisala i na kraju stavi Betrion - koji djeluje protuupalno.

    Pozdrav,
    D.

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Dragica prvotno napisa
    Ja sam jedino mislila da se može napraviti nešto u smislu prevencije dok je dijete još malo, možda eventualno neki "bakin" savjet.
    MM "operira" nokte upravo onako kako si opisala i na kraju stavi Betrion - koji djeluje protuupalno.
    može se pomoći masiranjem kožice oko noktiju da kožica omekani i malo se opusti i rastegne oko ugla/kantuna/čoška noktića... za masiranje se može koristiti bilo kakva kremica - za guzu, melem, obični vazelin...

    inače betrion je antibiotska i antimikotska mast...

  8. #8
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Mi imamo isto problem sa palcem na jednoj nogici, ne radi se o urasnom noktu ali mozda mi mozete dati savjet. Primjetila sam da mi je Mihicu crven palac, nokat malo zut a ozdola prst malo smezuran.Pedica mi je rekla da su to gljivice i dala mi je Plymicol mast. Ima od toga i vise od mjesec dana. Maloga kupam svaku vecer, mjenjam cu carapice svaki dan, mazem sa tom kremom 3 puta dnevno ali jos je isto. On jadan cim mu krenem nogicu vice "boli,boli", mada nikad nije dao krecati nogice i kada mu toga nije bilo. Jeli moguce da je sto drugo po pitanju ??? Moj MM je imao problema sa tim uraslim noktom kao mali ali nakon jednog cupanja to se rijesilo.

  9. #9
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    moj Jan je naslijedio urasle nokte od mene.
    meni su sa 3 mjeseca cupali nokat jer je bio urasao u meso.prvi puta mi je , nakon 34 godine, prije mjesec dana nokat na desnom noznom palcu poceo rasti normalno (vani). pune 2 godine idem pedikerki i vise ne rezem sama nokte. sa lijevom nogom se jos borimo.
    Jan je to naslijedio od mene, i nemam pojma kako da mu odrezem noktice. svako malo mu bude crveno, i oteceno, pa splasne, pa se kozica oljusti, pa se i nokat oljusti, pa ga nemoram rezati. dok ide tako, super, ali sta kada nece moci?

  10. #10
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ronin, da li bi pedikerka koju si spomenula radila sa dvoipolgodišnjim djetetom?
    Mom sinu su oba palčeka na nogama stalno osjetljiva, mada se ne žali posebno da ga boli, ali povremeno ta kvrga sa vanjske strane nokta natekne, zacrveni se a vanjski se kut nokta još jače usiječe u meso. Stvarno grozno za vidjeti i ne mogu vjerovati da se ne žali a vjerojatno ga boli.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Moraš je pitati.
    osobno sam vidjela djecu kod nje,upravo s tim problemom.Ne tako malenu,no vjerujem da ako je zamoliš da će te primiti.
    Mene je spasila.
    Ako želiš,pošaljem ti na pp njen broj telefona

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i niki je izgleda noktic na palcu urastao u meso!
    crven joj je vrh palca i izgleda da ima i gnoja!
    ona to ne da ni pipnut!
    sto da radimo??
    da idemo kod pedice, sami istiskujemo taj gnoj van, rezemo noktic ili??

  13. #13
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    idi kod pedice da pogleda. dati će ti neku antibiotsku mast, vjerovatno. nemoj pustiti da se pogorša!

  14. #14
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ja sam čula da pomaže topiti noge u otopini hipermangana. Vjerojatno smanjuje upalu dok nokat ne izraste svojim oštrim dijelom van.

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bili kod dr-a!
    dobili neku mascobicu za mazat i preporuku da cistimo kozicu oko noktica sa alkoholom!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Da li ste jednostavno probale rezati im nokte RAVNO, tj. blaaaago zaobljeno?

    Frend mi je imao cijelo djetinjstvo problem s tim (naravno, prošao je nekoliko operativnih zahvata) i onda mu je netko rekao da ne reže jako zaobljeno nokte... i kaže da ne može vjerovat - poslije nije imao problema...

    Jel ima smisla ovo što on priča?
    Jel još tko čuo za tu metodu?
    Jeste ju i vi probale i s kakvim rezultatima?


  17. #17
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Da li ste jednostavno probale rezati im nokte RAVNO, tj. blaaaago zaobljeno?
    i pedikeri i dr-i savjetuju da se nokti rezu ravno!!!
    ps. a ja ih naravno sebi rezem zaobljeno!!

  18. #18
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    ma kada nokti rastu pravilno, možeš ih rezati i ravno i zaobljeno!
    ali kada imaš predispoziciju da ti nokti rastu unutra, ukoso, u meso ili neznamkakoveć, to je teško za ispraviti, ali se može.
    moj sin, nažalost, sa noktima je nalik meni.
    jednom sam mu ih odrezala (kada je imao cca 6 mjeseci) ravno, onda mu je jedan nokat rastao ukrivo, pa mu se jedan prstić i upalio. nakon tretiranja antibiotskom kremom, i nakon što je upala prošla, pustila sam nokte da rastu, jer je još bio mali, pa su mu se sami "rezali".
    prije cca 2 mjeseca, odrezala sam mu ih ravno dok je spavao. jedan je počeo lijepo rasti, a drugi još zeza! ali sredit ću ja njega!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •