Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 99 od 99

Tema: Hematom/krvarenje/iscjedak

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    13

    Početno

    pozdrav svim budućim mama .ja sam nova na forumu i malo sam zabrinuta.u sedmom sam tjednu trudnoće na uzv se vidi"manja ehotransparentna zona što bi odgovaralo ili slobodnoj tekućini ili krvi"osijećam se dobro,krvarenja nema ali ipak zabrinuta.kontrola tek 25.07 :?uh,daleko.ima li netko sl. iskustvo,ovo što čitam me stvarno plaši

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno Re: Hematom/krvarenje/iscjedak

    Ja sam bila u 6. tjednu trudnoće kad sam jedno jutro ugledala krvavi isjedak. Na ultrazvuku su mi rekli da imam hematom veličine 1.5 cm, propisali strogo mirovanje i Utrogestan 3x2 oralno. Nakon dva tjedna na pregledu hematom je još tu a plod je zrasel. Prije dva dana opet malo smeđeg iscjetka. Ništ me ne boli. Koji su simptomi spontanog pobačaja?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    jelcek je napisala
    Koji su simptomi spontanog pobačaja?

    Meni je doc rekao da ako nakon tog krvarenja osjetim jake bolove da se javim, da je u pitanju spontani. a rodica koja je imala spontani kaže da su ti bolovi strašni ko da se nešto od tebe trga, tj. nema šanse da takve bolove zanemariš... i naravno svježa krv je isto jedan od alarma! iako sam ja isto krvarila pa je evo sve ispalo u redu i sad odbrojavam još mjesec dana!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    KRIVO SAM QUOTALA: SORRY

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Znači hematom se čisti tak da izlazi smeđi iscjedak? Jer ja već par dana imam taj smeđi iscjedak i ne znam da li je to normalno???

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    Meni je bilo tako... jer hematom je ustvari ugrušak znači stara krv - smeđa a ne svježa crvena.
    ja sam i svježe krvarila a doc je rekao da hematom može prouzročiti i takvo krvarenje, ali je meni hematom nestao tek nakon nekoliko tjedana takvog smeđeg isjedka.
    To je stavrno bila igra živaca i svaki odlazak na WC je bio prava trauma, ali treba slušat upute doktora i bit će to sve ok. ja tih mjesec dana nisam mrdala, krevet-kauč-wc!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Bok! A da li je tko imao hematom koji nije prokrvario? Tj. što se u tom slučaju sa njim desi? Ja sam u 14. tjednu i doktor mi je ustanovio hematom te je rekao da mogu prokrvariti i da mirujem.Ne koristim nikakve tablete i jedva čekam ponovni pregled. Ne znam koliko strogo stvarno moram mirovati tj. koliko to može biti opasno.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Meni je danas baš isteklo negde oko 1 dcl te smeđe krvi ili kaj je već to.
    Mislite da se to hematom čisti?
    Pa kolko dugo to traje?
    I je normalno da je tolko tog smeđeg?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    Meni je čišćenje hematoma trajalo skoro punih mjesec dana. 1.02 sam prvi put prokrvarila a na pregledu 26.02 ga više nije bilo, a sve par dana do pregleda mi je znalo biti tog smeđeg 'isjedka'.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Hvala na odgovoru!
    Samo me još zanima da li ti je to čišćenje bilo onak u malim količinama, vidljivo na WC papiru, ili je znalo i teći?
    Ja sam sad u 10. tjednu, a krvarenje mi se pojavilo u 6. tjednu i od tad ležim i pijem Utrogestan 3x2. Unatrag par dana opet se pojavil iscjedak, a danas je i počl teći pa sam zabrinuta.

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Ja sam imala hematon koji nije potpuno iscurio tj. samo djelomično.Krvarenje mi je pocelo u 23 tjednu i povremeno se javljalo tijekom cijele trudnoce.

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    hematom

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    Znalo je meni to i teći obilnije a pred kraj bi bilo samo na wc papiru ili kad bi imala stolicu. Bitno je da izlazi da se ne zadržava unutra jer je tako manja mogućnost da se inficira!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj bellissima prvotno napisa
    jelcek je napisala
    Koji su simptomi spontanog pobačaja?

    Meni je doc rekao da ako nakon tog krvarenja osjetim jake bolove da se javim, da je u pitanju spontani. a rodica koja je imala spontani kaže da su ti bolovi strašni ko da se nešto od tebe trga, tj. nema šanse da takve bolove zanemariš... i naravno svježa krv je isto jedan od alarma! iako sam ja isto krvarila pa je evo sve ispalo u redu i sad odbrojavam još mjesec dana!
    Ja sam u 11. tj. dobila takve strašne bolove. Imala sam osjećaj kao da mi je netko gurnuo nekakvu šipku dolje. Strašno. Nakon pola sata primjetila sam da krvarim. Završila sam u bolnici sa puknućem hematoma i prijetećim pobačajem. Ipak, nakon strogog mirovanja, sve je bilo ok. Tako, da se ne uplašite. Ja sam skoro umrla od straha.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Ja sam danas bila kod doktora i NEMA VIŠE HEMATOMA! Sad sam u 11. tjednu. Izgleda da je ono krvarenje prije 10 dana bilo izlaženje hematoma. Beba je velika 4cm. Rekel je da još tri tjedna moram biti oprezna, ali ne trebam više strogo mirovati, odnosno ležati.
    Smijem lagano prošetati i sve takve laganije stvari.
    Ali ja i dalje ležim. Opće ne znam da li bum se mogla opustiti kroz trudnoću nakon prvotnih šokova.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Jelcek :D

  17. #67
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj Ivva prvotno napisa
    Bok! A da li je tko imao hematom koji nije prokrvario? Tj. što se u tom slučaju sa njim desi? Ja sam u 14. tjednu i doktor mi je ustanovio hematom te je rekao da mogu prokrvariti i da mirujem.Ne koristim nikakve tablete i jedva čekam ponovni pregled. Ne znam koliko strogo stvarno moram mirovati tj. koliko to može biti opasno.
    Ja sam imala. Takav se zapravo apsorbira, ali moraš mirovati

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Jelcek, jupiii :D , poslije ćeš se opustiti

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Hvala!!!!!!!!
    Sutra idem kod Podobnika na pregled!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Prije tjedann dana sam bla na pregledu i rekel mi je doktor da hematoma više nema, a danas sam opet primjetila smeđe-krvavi iscjedak!!!
    Sad sam u 12. tjednu. Ne znam da li da idem kod doktora ili je to normalno.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Samo lezi, nazovi dr da vidiš što dalje, nemoj se uzrujavati, takvih slučajeva ima jako puno, vidim da ideš kod Podobnika, njega se može nazvati...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Prije tjedann dana sam bla na pregledu i rekel mi je doktor da hematoma više nema, a danas sam opet primjetila smeđe-krvavi iscjedak!!!
    Sad sam u 12. tjednu. Ne znam da li da idem kod doktora ili je to normalno.
    Samo nazovi, podsjeti da si imala hematom. Bolje je puhati i na hladno.

  23. #73
    jelena4

    Početno

    Evo da i ja nadopunim temu, s 6 tjedana mi je ustanovljena trudnoća i da imam 2 hematoma i da moram mirovat + utrogestani, s 11 tjedana sam imala obilno krvarenje sa svježom krvi, u petrovoj su mi rekli da je bebica u redu da je puknuo jedan hematom i da moram mirovat, krvarila sam jos par dana pa je prestalo, ali da mi je jos ostao jedan dosta velik hematom,

    10-ak dana je bilo ok i onda opet smeđi iscjedak koji traje vec 2 tjedna, sad sam u 14. tjednu trudnoće, i dalje imam smedji iscjedak ali me muci to sto sad imam i bolove u donjem dijelu trbuha i jednu vecer tako snažne da mi je apaurin jedino pomogao, za tjedan dana mi je kontrola i plasi me to sto ne znam dali su ove snazne kontrakcije utjecale na bebicu....zvala sam doktora i rekao je da to zna boljet, da je najpamentije mirovat a ako bude svjeza krv da onda tek dodjem

    svi pricate o krvarenju ali dali vas pritom boli?

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno

    sad sam 7+1.
    prije 4 dana sam počela krvariti, prvo oskudno smeđkasto, a nakon 2 dana i čistu bistru krv.
    odmah sam otišla na ginekologiju, gdje gin nije vidio nikakvog problema, ali sam se začudila da se vidi samo gestacijska.
    bolnički gin objašnjava da je još možda rano da bi se vidio plod
    bila je tad subota, gin me upućuje doma, s preporukom da uzimam progesteron, kojeg sam mogla dobiti tek na recept od svog soc gina, koji je radio tek u ponedjeljak popodne.
    do tada se krvarenje povećalo.
    moj gin na uzv utvđuje bligted ovum i upućuje me na kiretažu.
    odem sutradan ponovno u bolnicu, gdje me tamošnji gin ponovno pregledava i kažeda da se zaista vidi samo prazna gestacijska vrećica, ali da bi on još pričekao pa da dođem u subotu na pregled ponovno.
    za kiretažu uvijek ima vremena.
    tada mi je dao kutiju duphastona, direktno iz njivove bolničke apoteke (da izbjegnemo ponovni odlazak mom soc ginu da bi mi on izdao recept, bla bla)

    eto, ja i dalje krvarim, poprilično, svježu krv kao u menstruaciji, a ni grudi mi više nisu napete.
    ne znam što da misilim, nadam se čudu, a opet očekujem i da je to zaista blighted ovum i da se iz ovoga neće ništa razviti.

  25. #75
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj jelena4 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da i ja nadopunim temu, s 6 tjedana mi je ustanovljena trudnoća i da imam 2 hematoma i da moram mirovat + utrogestani, s 11 tjedana sam imala obilno krvarenje sa svježom krvi, u petrovoj su mi rekli da je bebica u redu da je puknuo jedan hematom i da moram mirovat, krvarila sam jos par dana pa je prestalo
    Tako je i meni bilo, jedino sam ja imala jedan hematom. Jel pijes neke tablete? Ja sam pila utrogestan, a poslje duphastone

  26. #76
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Vidim da je tema malo starija ali nema veze.. Trudna sam 6 tjedama, vidljiva je gestacijska i žumanjačana i bebač u njoj, srčeko se još ne čuje. Ispod ploda hematom, ne znam koliki je naspram bebice.
    Dr. kaže da je sve u redu pojačala mi je treapiju Utrogestanom na 3x2 a koristim ga od kad sam saznala da sam trudna. Za Božić sam imala malo smećkasto mrljanje i to je bilo tada i jedini put.

    U strahu sam, ležimi mirujem, samo tuširanje ručak i to je to...Ne znam što da radim drugo, dr. mi nije ništa posebno objasnila kako???zašto???
    Molim Boga da za 2 tjedna na uzv čujem srčeko i da hematoma ne bude

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    radiš baš ono što treba, uzimaš terapiju i miruješ

    želim ti da za dva tjedna sve bude u redu, nema hematoma i da čuješ srčeko

    dobro je što je hematom ispod ploda

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Koliko sam ja upoznata sa pojmom hematoma, postoje razlicite reakcije tijela u trudnoci. Jedna je mlada zena dosla u bolnicu kada sam ja trebala roditi i ona je toliko prokrvarila na pocetku trudnoce (cca 5-6-7 tj) da su joj veliki komadi ugrusaka ispadali vani. Naravno da se uplasila kako je dobila spontani ali nakon pregleda beba je bila dobro, hvala Bogu, a kod nje je bio problem veliki hematom koji je puknio i ocistio se. Bila je u bonici nekoliko dana, zena se odmah drugi dan normalno dignila iz kreveta i nije stalno lezala i na kraju je rodila zdravu curicu nakon 9 mj. ovo pisem kao primjer da ti hematomi mogu napraviti sokove majci ali da apsolutno bilo kakva naznaka krvarenja i slicno ne mora znaciti da ce biti nesto lose sa bebom. Samo se drzi preporuka svog ljecnika kojemu bi trebala 100 posto sve vjerovati i najvise mozes od sebe pruziti da pustis mozak na pasu i uzivas uz telku i sta god vec sto te opusta jer psiha u svemu igra ulogu a osobito u trudnoci. Mislim, znam da je lako dati savjet jer i sama sam nedavno prosla jedan drugi vid sokova, ali od srca pruzam ovaj svoj savjet i zelim da sto prije tvoja beba i ti kao jedna predivna simbioza hrabro gurate vrijeme dalje zajednickim snagama a sve prepreke rijesavate bez problema.

  29. #79
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Hvala vam na savjetima, danas sam bolje mislim si već je srijeda..da dani brže prodju.
    Vjerujem dr. i njenom višegodišnjem iskustvu,mislila sam ići privatno ali čemu, da mi opet kaže da mirujem, i ne bi željela tolko uzv raditi u 6 tjedana već sam 2 napravila.
    Mirujem i sa strahom gledam u gaćice..iako ovo što ti kažeš helpmum je istina, krvarenje ne mora značiti apsolutno loše. Takodjer Z0 i ja sam pričitala da je bolje što je ispod ploda..

    mene samo strah što je bebica tad bila 3 mm i još se ne čuje srčeko...pa me i to malo rastužuje. sve u svemu...
    Ležim mirujem i čitam glupi Story..

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno

    primjetila sam promjene u iscjedku pa ne znam da li je to normalno.prvo je bio nekako zuckast i gust i sve je bilo u redu,ali od jucer kao da je bio malo tamniji.uz to sam jucer dobila i candidu tako da sam sinoc namocila tampon u lgg i ostavila ga par sati unutra (citala sam da to pomaze) i kad sam ga izvadila primjetila sam da je roza boje.znaci da ima malo krvi..kao na pocetku menstruacije,kada ne krvaris puno.ali kad se obrisem ne ostaju tragovi an wc papiru. da li je to zbog gjivica i da li je to normalno?

  31. #81
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Evo me s uzv..moje zlato ima 10mm i srčeko kuca na veliko ..hematoma Nemaaaaa.....ali stvarno sam bila disciplinirana 2 tjedna ,ležala i ležala..valjda je pomoglo
    Posljednje uređivanje od Shania : 16.01.2012. at 17:28

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam se tek sad ukljucila na ovu stranicu,u 6 tjednu sam trudnoce i prije tjed dana se pojavila sukrvica otisla na hitnu ne zna se od cega,moja ginekologica me narucila tek za 10 dana nije uopce me htjela pogledati nit je zanimalo samo je rekla da mirujem,prije dva dana se pojavio mali ugrusak i opet sam otisla na hitnu,pijem duphaston koji mi je dokt na sv duhu propisala jer od ove moje ginek ocito nemam sta ocekivat,ta sukrvica i dalje traje,ujutro je jaca kad se probudim i odem na wc,zabrinuta sam jer nitko ne zna od cega,jos se ne cuje otkucaj srca al dr kaze da je jos prerano ,sva sam u strahu mada imam vec sina od 11 god al s njim je trudn prosla kao da nisam ni bila trudna,

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Moje iskustvo s hematomom: počela sam krvariti sa 6 tjedana i od tada neprestano do evo 14.5 tjedana traje, sa stankama od par dana..Od roskastog iscjetka, smeđeg do obilnog izljeva krvi sa ugrušcima kad sam i završila u bolnici - strogo mirovanje + duphastone 3x2...Sve pretrage, brisevi, urinokultura, krvni nalazi ok..Veliki hematom iznad bebice polako se smanjivao, spustio sa strane, još krvarim i moram ležati, jer su mi u bolnici rekli da su trudnoće s hematomima vrlo nepredvidive i zbilja se treba čuvati..

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    podižem temu budući da imam problema s hematomima od 7. tjedna, sad sam u 14. tjednu, a dosad sam imala 3 baš jaaako obilna probojna krvarenja kad sam mislila da sam izgubila bebicu, a u međuvremenu cijelo vrijeme krvuckam, ili smeđi iscjedak ili pak svjetlije no oskudno krvarenje...naravno mirujem, uzimam utrogestane i mozda da spomenem kad sam 1. put skrvarila nisam mirovala jer je sve bilo okay..2. put sam mirovala, ležala i kak se smanjivao isjedak otisla u laganu setnju nekoliko puta i opet krvarenje..3. put sam mirovala i opet se desilo isto s time da me ovaj put i dosta bolilo. sad bas strogo lezim no isjedak je stalno prisutan, a u mene strah da ponovo ne prokrvarim što mi doslovno reže živce i opet se javlja neizvjesnost. hvala bogu, beba normalno napreduje i kaže doktorica obzirom da se sad posteljica skoro formirala da je zasticena..tesko mi je lezati iako me muz doslovno posluzuje, citam svasta po forumima i zapravo u ovom slucaju nema garancije iako mnogo trudnoca zavrsi sa sretnim zavrsetkom..moje pitanje je kakva su vasa iskustva tj...koliko dugo ce ti hematomi se pojavljivati? zelim svim trudnicama najljepsi moguci ishod

  35. #85
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kod hematoma ti je važna njegova veličina i položaj te način na koji nestaje. Moj je otkriven s 12tt ( tek-do onda sam imala 3 žešća iskrvarenja) i bio je tzv. paraovularni, jako mali ali uporan i dosadan. Moj slučaj je dentičan tvom, krvarila sam ( ako to tako možemo nazvati obzirom da se radilo o smeđem iscjetku) do 16tt a do 19tt sam pila Duphostan. I sve je OK, sad sam 27tt .
    Također, mirovanje nije utjecalo na nepojavljivanje iscjetka,stalno je bio tu - ali, moraš znati da će on ili nestati kao što recimo nestane modrica na ruci ili će izlaziti prema van. Moj je htio van pa sam ga morala odležati. Ali i to je bilo umjereno mirovanje, dakle ne dizanje teškog,nema seksa, ne dugo hodanje itd.

    Ono što ja znam je da mnoge žene imaju hematome u ranoj trudnoći, razni su uzroci nastanka, većina njih se uz terapiju i mirovanje povuće te nemaju nikakvih implikacija na daljnji tijek trudnoće. Neke ni ne znaju da imaju sve dok im liječnik to na uzv ne kaže jer se upravo resorbiraju pa ni ne krvare. Kod nekih je opet to krvarenje malo pa se ni ne zamaraju i tako.

    Sretno i smireno dalje i drži se preporuka liječnika!

  36. #86
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj lora80 prvotno napisa Vidi poruku
    podižem temu budući da imam problema s hematomima od 7. tjedna, sad sam u 14. tjednu, a dosad sam imala 3 baš jaaako obilna probojna krvarenja kad sam mislila da sam izgubila bebicu, a u međuvremenu cijelo vrijeme krvuckam, ili smeđi iscjedak ili pak svjetlije no oskudno krvarenje...naravno mirujem, uzimam utrogestane i mozda da spomenem kad sam 1. put skrvarila nisam mirovala jer je sve bilo okay..2. put sam mirovala, ležala i kak se smanjivao isjedak otisla u laganu setnju nekoliko puta i opet krvarenje..3. put sam mirovala i opet se desilo isto s time da me ovaj put i dosta bolilo. sad bas strogo lezim no isjedak je stalno prisutan, a u mene strah da ponovo ne prokrvarim što mi doslovno reže živce i opet se javlja neizvjesnost. hvala bogu, beba normalno napreduje i kaže doktorica obzirom da se sad posteljica skoro formirala da je zasticena..tesko mi je lezati iako me muz doslovno posluzuje, citam svasta po forumima i zapravo u ovom slucaju nema garancije iako mnogo trudnoca zavrsi sa sretnim zavrsetkom..moje pitanje je kakva su vasa iskustva tj...koliko dugo ce ti hematomi se pojavljivati? zelim svim trudnicama najljepsi moguci ishod
    ista stvar je i kod mene bila. obilno prokrvarila u 7tt i do 14tt sam tri puta prokrvarila.
    primala sam injekcije progesterona Proluton Depot ispočetka svaki drugi dan, nakon 9tt svaki treći dan, pila utrogestan prije spavanja i još svaku večer prije spavanja injekcije heparina. morala sam mirovati, ali isto kao i ti nekad nisam mogla pa sam znala malo prošetati po kvartu, nakon svake šetnje bi se pojačalo krvarenje.
    nema ti druge nego mirovati i slušati doktora.
    kak ti je nanimira rekla, neki se hematomi apsorbiraju, neki iscure. obično se pojavljuju u prvom tromjesečju.

  37. #87
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam dosta prokrvarila negdje u 7-om tjednu i mislila gotovo je, pobacila sam bebicu.. odjurila na hitnu gdje je doktor vidio da je dijete još tu ( i to nakon 5 minuta traženja i mog pomirivanja već da ga nema, jer se zloćo sakrio u gornji lijevi kut) .. dobila sam samo jednu kutiju duphastona uz objašnjenje da to popijem i da se vratim ako jače prokrvarim.. Krvarila sam smeđi iscjedak još mjesec i pol, maltretirala svoju doktoricu da mi prepisuje duphastone, navijala alarm svakih 3 sata da ne zaboravim slučajno popiti, otišla sam na čuvanje trudnoće i ležala doma - samo na wc.. sad sam u 19-tom tjednu, mirna već neko vrijeme, sve je u najboljem redu.. Mislim da je ključno mirovanje, ja sam imala slobodan dan na poslu i cijeli provela ležeći i primjetila da na večer ne krvarim, presretna kako je gotovo drugi dan potrčala na bus sa posao i opet krv..nakon toga reko dajte mi bolovanje, idem ja ležat i bok, svaki dan duže odmaranja je donio svaki dan manje krvi

  38. #88
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam danas 7 plus 3,pojavio mi se smećkasti iscjedak,u subotu sam bila na pregledu,srčeko kuca,plod 12mm i spomenuo je doc.hematom,al je rekao da je toliko sićušan da neće stvarati nikakve problem,čak mi ne piše ni u nalazu....Duphastone sam dobila 3 puta po 1 zbog pobačaja prije godinu i pol s tim da mi je rekao da ne trebam mirovati i da sve mogu raditi normalno.Sad sam opet ludaZvala sam danas kaže da ako nema svježe krvi da nema potrebe dolaziti....da pijem duphastone i smanjim teže fizičke aktivnosti-što god to značilo????????Nisam se sjetila pitati na što točno misli?

  39. #89
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas 7 plus 3,pojavio mi se smećkasti iscjedak,u subotu sam bila na pregledu,srčeko kuca,plod 12mm i spomenuo je doc.hematom,al je rekao da je toliko sićušan da neće stvarati nikakve problem,čak mi ne piše ni u nalazu....Duphastone sam dobila 3 puta po 1 zbog pobačaja prije godinu i pol s tim da mi je rekao da ne trebam mirovati i da sve mogu raditi normalno.Sad sam opet ludaZvala sam danas kaže da ako nema svježe krvi da nema potrebe dolaziti....da pijem duphastone i smanjim teže fizičke aktivnosti-što god to značilo????????Nisam se sjetila pitati na što točno misli?
    Vjeruj svom dr.ako kaže da je hematom mali,onda se umiri i uživaj u trudnoći,iscjedak može trajati jako dugo,ja sam ga imala u 3 trudoći,ali počelo je s obilnim krvarenjem pa dugo,dugo dugo smečkasti iscjedak,izludio me je,nakon 14 tt kao da ga je netko rukom odnio.
    Što se tiče mirovanja i hematoma,ja sam ležala,ali doslovce krevet kupaona i kuhinja,dok se situacija nije smirila.

  40. #90
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Evo i mene, sa ovom nesrecom od hematoma, mamicu mu... naime otkriven u 6 tjednu, bio 1 cm.U 7 tj. bio 3 cm... uzasno krvarenje, kao specijalni efekti za neki film, i narastao na citavih 7 cm...znaci skoro 7 puta bio veci od bebe. Lezala u bolnici mjesec dana, tu se podijelio na dva hematoma, jedan od 5 cm i jedan od 2 cm...ovaj od dva je iscurio u nekih 10 dana...tamno smedji iscjedak. Locirani su ispod bebe, ili mozda malo sa strane jer stalno spominju taj polumjesecast izgled hematoma. Znaci manji je iscurio, veci se zadrzao i smirio. Izadjem iz bolnice, sklerirala, totalna atrofija svega od lezanja, nastavim kod kuce po principu- krevet-klonja-, i dok sam lezala osjetim nesto, pogledam i skuzim da je bolje da se ne dizem iz kreveta. Srecom u tom momentu je stigao dragi sa posla...poslali su me iz hitne, crvenim kodom, za drugu bolnicu...beban je bio jaci i ovaj put. Velicina hematoma je ostala ista, to me brine, poslije svog krvarenja i svijetlog i tamnog i skoro crnog, hematom ima stalno iste dimenzije 4,7 cm. Ja sam se zakucala za krevet, evo sad su tri mjeseca da sam stalno u krevetu...na sve licim, ali na ljudsko bice ne, blijeda , podocnjaci, kao iz sage o vampirima..nema veze..ja mogu sve izdrzati...samo da ovaj hematom ode. Da se bar jednom mogu nasmijati svojoj bebi a da mi preko lica ne prodje sjena straha. Primala sam i progesteron depo, i Utrogestan i Dabroston, od 16 tjedna vise nista, posteljica je preuzela svoju ulogu. Sad se "punim" vitaminima, narocito vit.C...kazu dobar za koagulaciju. Negdje procitala da je za ove hematome dobar sok od papaje...na glavu se nasadila da ga nadjem , kupim 10 litara i izguglam da je kontraindikovan u trudnoci...e da ga J.. Sad smo punih 18 tj. i juce sam prvi put osjetila kako tambura u trbi

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, je l mi moze iko reci da li je imao nakon braon isjedka i hematoma, isjedak nalik na braonkasti rastegljivi konac? Ikakvo iskustvo?

  42. #92
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Twister, ja sam upoznala curu koja je imala ogroman hematom koji je bio veći od bebe do skoro 7og mjeseca trudnoće, pozicioniran iznad pa kasnije i retroplacentarni itd. Ona je mirovala, dizala se samo na wc i na pregled kod doktora, svakodnevna krvarenja i iste stvari kao i ti. Navodno je bila blizanačka trudnoća pa zbog toga. Upoznala sam ju kad je držala svog sina od godinu dana Samo pozitivno dalje, ja sam imala mali uporni ispod bebe i isto sam do 19tt pila Duphostane, prije toga depo injekcije i svašta sam prošla i evo me polako u 30tt i odbrojavam.
    Krv će se nadoknaditi bez brige sad kad količina poraste za skoro 30%, samo uzimaj terapiju, i odmaraj i spavaj što je više moguće.

  43. #93
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj sara kej prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, je l mi moze iko reci da li je imao nakon braon isjedka i hematoma, isjedak nalik na braonkasti rastegljivi konac? Ikakvo iskustvo?
    O da, to je ja mislim bila zavrsna faza odlaska te stare koagulisane krvi... sjecam se da nije bilo obilno nego na ulosku ili toalet papiru samo smedji "koncici"... bar u mom slucaju

  44. #94
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Twister, ja sam upoznala curu koja je imala ogroman hematom koji je bio veći od bebe do skoro 7og mjeseca trudnoće, pozicioniran iznad pa kasnije i retroplacentarni itd. Ona je mirovala, dizala se samo na wc i na pregled kod doktora, svakodnevna krvarenja i iste stvari kao i ti. Navodno je bila blizanačka trudnoća pa zbog toga. Upoznala sam ju kad je držala svog sina od godinu dana Samo pozitivno dalje, ja sam imala mali uporni ispod bebe i isto sam do 19tt pila Duphostane, prije toga depo injekcije i svašta sam prošla i evo me polako u 30tt i odbrojavam.
    Krv će se nadoknaditi bez brige sad kad količina poraste za skoro 30%, samo uzimaj terapiju, i odmaraj i spavaj što je više moguće.
    Znam sve, i ja sam upoznala zenu ciji je miom rastao do 2 kg u trudnoci. Sve ok bilo. Svega sam se naslusala i nagledala, ali um je vrlo opasno oruzje. Drzati ga pod kontrolom je umijece, za cas se okrene protiv tebe. Trudim se da budem pozitivna, iskocim iz sina, pa se vratim nazad...drugu opciju nemam, stisnut zube, i uraditi sve sto se moze. Citala sam te po sajtu...dobar si lik. Uzivaj i odbrojavaj ...zasluzeno je

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Moram podignut ovu temu jer cu si mozak preopteretiti s razmisljanjem. Vecina zna moju pricu, ali cu je ukratko ispricati jos jednom..naime ja krvarim oskudno vec 2 tjedna od 13 tt,sad sam 15 tt to krvarenje je praceno menstrualnim bolovima, neke dane je bolje a neke dane gore. Navodno da nije hematom ali da se vidi otkud krvari i da nije opasno za bebu, a i da bi trebalo stati. Pa ako koja ima iskustva s takvim krvarenjem u drugom tromjesecju...nema infekcije nikakve, pijem duphaston 3x2. Cak sam citala da ima cura koje su krvarile cijelu trudnocu..

  46. #96
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Vatra86 kakva je situacija?


    ja sam usla u sesti mjesec, i u subotu su me hospitalizovali,opet krvarenje,kazu od hematoma...pa dokle vise...danas me pustili kuci,i ako jos uvijek ima malo krvi i povremen bol...strasno se bojim...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Kod mene situacija ista, mi sutra ulazimo u. 18 tt.. Jos krvarim nekad vise nekad manje, ali uvijek svijeze, posteljica se jos nije digla s usca, u bolnici san i lezim.. Stvarno jos nisam nigdje nasla da je netko imao takvo iskustvo, znaci od 14 tt krvarim svijeze..
    Nadam se da cemo izdrzati barem do 30 tt..

  48. #98
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Joj vjerujem ti, i ja kopam ne bi li nasla ista o krvarenju u 24 tt trudnoce, ali nista... meni su u 15 tt posumnjali na pacentu marginalis, ali je onda dosao jedan od najboljih ginekologa (bar kazu) u Milanu, i rekao da se prije 20 tt ne moye govoriti o polozaju placente, i zaista podigla se...visoko. Drzim palceve za tebe, razumijem te i navijam za nas.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, ja sam nova clanica. Citam svakakva iskustva pa evo da vas pitam. Trudna sam 19+4 i jos uvijek imam smedi iscjedak, s početkom trudnoce otkriven mi je hematom koji se je povećavao uz obilno krvarenje vise puta i stalan prisutan smedi iscjedak ludim. Jedamput sam završila u bolnici 4 dana uz jake bolove i krvarenje zbog hematoma,ali hvala Bogu bebica je sve prezivjela. Prije mj dana hematom se smanjio s 6,4mm na dva dijela na 17mm i 9mm i prije dva tjedna ginekolog kaze da ga vise ne vidi,koristim od pocetka utrogestane nekad 3puta3,a nekad 3puta2 kako kaze ginekolog. Osjecam bebicu,sve je dobro,razvija se i raste ali me muci zasto jos imam iscjedak i kad ce to stati,molim ako netko ima slicno iskustvo da daje neki savjet. Hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •