Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 209

Tema: Zimsko-proljetna djeca 2004. (56.dio)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala svima na pozdravima!
    Mi još pričamo o tulumu. Viktorija je cijelu noć sanjala rođendan i vikala -
    makni se sad sam ja na redu! (vjerojatno se radilo o toboganu)
    Draga kumice pčelice, znaš da slike moraju biti savršene pa upregni strpljenje

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Sad sam tek pročitala post do kraja. Moja sućut, Maria.

  3. #53
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Maria

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Baka je danas umrla


  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Maria,

  6. #56
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Maria, žao mi je .

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    hvala na potpori

  8. #58
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Maria, moja sućut.

    Drži se!

  9. #59
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Na žalost, imam jako sporu vezu, pa mi upload traje predugo, ali mislila sam ti ispržiti slike na cd i donijeti u subotu, može tako?
    Može, hvala ti. Nisam još vidjela ni jedno fotku, pa sam nestrpljiva.

    Vidim da se svi novi vrtićarci dobro snalaze, vibram da tako i ostane.

    Citiraj jacman prvotno napisa
    Draga kumice pčelice, znaš da slike moraju biti savršene pa upregni strpljenje
    Znam, znam. Mogla sam i misliti da će tako biti. Sad mi je žao što mu nisam ukrala fotić.

  10. #60
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Maria, moja sućut .

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    maria, moje iskreno saučešće

  12. #62
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Anek, a izvještaj??

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    cure moje, bilo je predivno!! :D
    očekivala sam da će mu se svidjeti, ali da će biti TOLIKO oduševljen i hipnotiziran...predstava je počela u 19:30, a šef nije htio niti čuti za izlazak prije kraja predstave, drugim riječima nije se pomaknuo od 19:30 do 22:45, izdržao je bez problema 4 čina i 3 pauze :shock: /svaku pauzu sam ga lagano nagovarala da izađemo, ali nije bilo teorije; samo mi je govorio "neee, ja bi jooooš!"/
    ..a i megi i njen tata pored nas isto. megica je preslatka, a tata jako simpa i razgovorljiv, pa smo baš bili u lijepom i ugodnom društvu.
    čim smo ušli u HNK krenulo je oduševljenje; pa kad je bacio pogled iz lože na svu onu raskoš, svjetla, scenu, orkestar ispod nas...a kad je orkestar krenuo s uvertirom, i podignuo se zastor - da sam mogla snimiti velike oči vida i megice, potpuno očarane prizorom...
    ma za njih je to bila bajka LIVE; prava čarolija. predstava je zaista raskošna i vrlo maštovita, od scene do kostima i svako čije dijete koje ima interesa za takve stvari trebalo bi odvesti da to doživi.
    kazalište je bilo krcato, ali smo usnimili par praznih mjesta u 1. redu /valjda jer su najskuplja/, pa smo se pod pauzom prebacili tamo i uživali u najboljem pogledu do kraja predstave.
    naravno, bilo je i bisera:

    - na scenu izađu balerine s nekakvim velikim vijencima od cvijeća, a vid ispali onako na glas: "isuse bože, kaj je ovo??" / pol dvorane se nasmijalo tom glasiću iz prvog reda/
    - megica promatra balerine i baletane u tatinom krilu, pa ga priupita:
    "tata, zašto se njima svima vide guzice?!, a malo kasnije i "a zašto princ ima našminkane oči?"

    kad je pred kraj krenulo "bravoooo!" iz publike, i vid je naravno krenuo"bravooo!" iz sveg glasa, važno plješčući

    uglavnom, anbilivibl, doma smo došli oko 23:30 :shock: i kazalištarac se samo srušio u krevet. poslikala sam vida i megicu u HNK, pa ću kasnije staviti slikice...

  14. #64
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ma mišeki jedni!!!!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Anek, tvoj nas Vid uvijek oduševljava

  16. #66
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Nisam ni sumnjala da će Vid uživati.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    ajme kolike su već!!!! pia je prava pravcata djevojčica, baš se nekako promijenila je, ma divna je! a tek dora - mala preslatkica..

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    evo da dočaram malo atmosferu od jučer :

    http://i15.tinypic.com/42iopah.jpg

  20. #70
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Anek, baš mi je drago da ste uživali! Klanjam se do poda za tako dug ostanak!
    Spooky, preslatke su ti cure
    Friškim vrtićarcima

  21. #71
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Preslatke su cure Spooky!

    Anek, kako je to dobro izgledalo!!! :D

  22. #72
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    maria, žao mi je.

    vid - pa što reći?! nevjerojatan je! a komentari

    lovro, bravooo, bravooo za spavanac!

    pinocchio, pa znam odakle kalendari - znala sam da ih ja ne trebam nositi.

    evo našeg dnevnog izvješća (naviknite se )

    jutros prije izlaska andrej mi kaže: mama, veselim se vrtiću! a kad smo došli i nije vidio tetu: di su moje tete?!

    izašla sam na sat i 15 minuta i našla ga uplakanog - kaže teta da je bilo super dok su slikali i igrali se, par puta je pitao za mene pa ga je teta podsjetila da sam "u pošti". ali par minuta prije nego što sam došla su se prestali igrati i sjeli - i tu se rasplakao i nije se dao utješiti. no, brzo sam došla pa smo se desetak minuta tješili i mazili i nastavili se igrati. jest da mi više nije dao da odem nije daleko, ali mislim da nije strašno ispalo. ručao je, izjavio da neće spavati i išli smo doma.

  23. #73
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    spooky, cure su dva predivna slatkiša

    anek, ljubomorna sam i jedva čekam neku matineju. nama je sve iza 20.00 duboka noć. drago mi je da ste uživali i fotke su super.

    ivy, teta kaže da su se lada i andrej danas puno igrali zajedno. joj, da mi ih je vidjeti barem malo. pusa velikom dečku

  24. #74
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvić, malom čokoladiziranom uplakanom okecu!

  25. #75
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pinnchy,

    išla sam (opet) pogledati Ladine fotke...joooooooooooooj, kako je ta limačica slaaaaaaaaaaaaaaaaatkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

  26. #76
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Spooky, raznjež, raznjež - prekrasne su ti mlade dame!

    Danas Fiona ostaje prvi put spavati u vrtiću. Još jučer je rekla da to želi, pa smo jučer spremile posteljinu i piđamicu, omiljenu zelenu čašu u koju ide lila četkica za zube (zelena i lila su joj najdraže bolje) i pasta plus kutija s rezervnom odjećom. Danas je veselo otrčala u grupu, nadam se da će me jednako veselo i dočekati.

  27. #77
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    super za fionu! nama danas nije bilo tako sjajno.

    putem mi je priopćio da je jučer plakao pa smo to komentirali, kako smije biti tužan i reći teti pa će ga ona utješiti, a ja ću svakako brzo doći... u vrtiću je bio ok, ali mi nije dao da se daleko maknem. ipak smo se dogovorili da ću otići, oprostili se i otišao je crtati. nakon 10-15 min se rasplakao i nije se dao utješiti. plakao je i kad sam došla, sve skupa valjda pola sata. ipak me kroz suze pitao jesam li donijela novčiće za kasicu (išla sam "u banku") i izjavio da ne želi doma. ostali smo još malo, sa mnom bi mogao ostati cijeli dan ali nema smisla da se navikne da sam ja tamo pa smo otišli.

    tete kažu da je "normalno" da plače. je, normalno je da je tužan ali nije normalno da plače dok ne dođem. sutra bi pokušali da ostane dulje i da onda idemo doma, ali ne mogu ga ostaviti ako će pola vremena provesti u suzama.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    ajoj,

    nadam se da će uspjeti posložiti kockice u toj pametnoj glavici i skužiti da je super u vrtiću i bez mame....

  29. #79
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Velika pusa Andrejčeku da sutra bude bolje.

    Ajvica, nemoj misliti da će se on naviknuti ako ti budeš duže s njim u grupi. Njemu samo treba malo dodatne sigurnosti koju mu daje mama, probaj ipak ostati još mrvicu.

  30. #80
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ajvica, nemoj misliti da će se on naviknuti ako ti budeš duže s njim u grupi.
    Prerano sam poslala post.

    Htjela sam reći da se on neće naviknuti na tvoje prisustvo ako ostaneš malo duže s njim - moje iskustvo s našom prvom prilagodbom je da sam ostajala u grupi sve dok ona nije postala sasvim sigurna u sebe, a moja uloga tada je bila svedena na pasivno sjedenje negdje u kutu (ali u njezinom vidokrugu). Ona se igrala s djecom i brijala po cijelom prostoru i ja joj uopće više nisam bila potrebna. Tada sam mogla izaći van, a ona je ostajala i dočekivala me dobro raspoložena.

  31. #81
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sanja, ja i radim tako - sjedim u kutu i njega maksimalno usmjeravam na tete i djecu. ali tri dana smo bili skupa od doručka do spavanja (ne računajući moja izbivanja). sad zna kad se što radi, upoznao je djecu i prostor. ja mislim da nije dobro da ostajemo zajedno nakon što odem i vratim se - mislim da je bolje da tad odemo doma. dakle da boravim s njim neko vrijeme, odem na neki period a kad se vratim da odemo skupa.

    jeste i vi tako radile ili nekako drugačije? kako ste hendlali ta prva odvajanja?

  32. #82
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mi smo radili sve isto, ali smo si dale jako puno vremena, tako da sam ja daaaaanima sjedila s njom i igrala se, pa se sve više diskretno udaljavala u kut, pa izlazila na deset minuta (po povratku bih ostala sjediti, a ona se igrala sve dok se druga djeca nisu išla pripremati na ručak), pa na dvadeset i tako, vrlo polako.

    Napravi onako kako ti ocijeniš da je najbolje za malog miša i tebe, ne daj da te tete umotaju u svoje konfekcijske celofanske savjete.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    pusa uplakanom mišiću andreju; tek je prošlo 3 dana, treba mu vremena da prihvati novu situaciju..

  34. #84
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja isto nekako mislim da si prebrzo počela izlaziti. (makar po tom principu hendlaju gotovo sve tete).

    Mi (MM u početku, ja kasnije) smo bili uz njega dok nije skužio prostor, tete, svoje simpatije.
    Odvajanje je krenulo, jednog ponedjeljka i to na kratko. Sjećaš se onih mojih početaka? Uglavnom, otišla sam po sok za klince. Teta je rekla da se vratim za pola sata. Kad sam se javila (sa porte) igrao se je i došla sam nakon još kojih 15 minuta. I onda smo otišli. Svaki dan sam produljivala boravak za 15-20 minuta. Tako da smo u početku dolazili do 9 sati, i odlazili između 10.30 - 11. Pa smo produžili do ručka...itd itd...Nama je trebalo vremena. Ako se uzme ukupno koliko smo proveli u vrtiću, od privikavanja (ostajanja samog), do ručka (sa ručavanjem) trebalo nam je mjesec dana. I tek sad smo počeli sa spavanjem.

    I kod nas je strašno upalila priča sa poslom. Lovro ZNA da mama i tata idu raditi (što god to značilo). Mi smo mu objasnili da ima najbolji posao na svijetu. Igranje. Ali to nije igranje doma, već u vrtiću. I on je to prihvatio. I svakih dva tjedna ubacimo mu malo sitniša u kasicu. I to ga drži.

    Ja bih ti savjetovala da ideš polako. I vrati se na početak. (eh da..ja se nisam igrala sa Lovrom u grupi. Ja sam samo sjedila na ulaznim vratima...i povremeno (kad je on bio sigurniji) izlazila u hodnik.)
    I nemoj da vrtić gleda kao igraonicu u koju dolazi sa tobom (ili bakom ili tatom). Kreni polako i na određeni tajming.

    I hrabro.

  35. #85
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Eh da...i što se tiče spavanja. Lovro sigurno ne bi prihvatio situaciju da "mora ostati spavati u vrtiću". Njemu je bilo puno prihvatljivije da "se odmori dok pričeka tatu". I tako je jednom "gle zaspao i tata je čekao da se probudi"....i sad je to ok! Spava od 14 sati, tata ga skupi i idu doma.
    Kad će bolje prihvatiti ostatak grupe...ostati će još malo duže u vrtiću. Za sad je super!

  36. #86
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Andrej prosoljubac

    ajvice, ja se u potpunosti slažem sa mammom san i sanjom i držim vam jako jako fige da sve brzo bude dobro, najbolje

  37. #87
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Njemu je bilo puno prihvatljivije da "se odmori dok pričeka tatu". I
    i isa se "samo odmara"

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    sanja, ja i radim tako - sjedim u kutu i njega maksimalno usmjeravam na tete i djecu. ali tri dana smo bili skupa od doručka do spavanja (ne računajući moja izbivanja). sad zna kad se što radi, upoznao je djecu i prostor. ja mislim da nije dobro da ostajemo zajedno nakon što odem i vratim se - mislim da je bolje da tad odemo doma. dakle da boravim s njim neko vrijeme, odem na neki period a kad se vratim da odemo skupa.

    jeste i vi tako radile ili nekako drugačije? kako ste hendlali ta prva odvajanja?
    ako misliš da je upoznao teren i tete, možda bolje da ga prvo ostaviš pa onda dođeš po njega i ostaneš da ti priča što je radio...

    Dora je tako bolje reagirala - ali da, ona je ipak 2 godine mlađa

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    ne znam...

  40. #90
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Spooky, jel se Dorita skroz prilagodila? mišić mali slatki

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    Spooky, jel se Dorita skroz prilagodila? mišić mali slatki
    je i to dosta brzo...

    sada je opet doma jer ima temp.

  42. #92
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    spooky, ljubi curku.

    cure, hvala vam

    mislim da smo dobro počeli - upoznali se sa situacijom, a on se već drugi dan preorijentirao na tete i nije me previše šljivio. ali očito smo pretjerali s duljinom izbivanja, a osim toga već je umoran pa su mu i zato živčeki popustili.

    idem razmisliti kako dalje

  43. #93
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvi, probaj samo mrvicu usporiti sa privikavanjem. Ono što mislim, nemoj svaki dan produživati, daj mu 2-3 dana istog tempa, pa produži...makar znam da imaš malo vremena. Ali probaj...

  44. #94
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja mislim da je tako najbolje

  45. #95
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Spookice, cure su ti preslatke. Kako su narasle, Pia mi izgleda jako velika.

    Ivy,ne znam šta si očekivala, ali ja mislim da vam dobro ide - pa tek je četvrti dan. Mrvicu uspori i sve će biti OK. I ne pokazuj nesigurnost pred njim - on to osjeti.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Sad sam se malo uključila...
    Maria, žao mi je zbog bake - drži se!
    Anek, ja sam oduševljena.
    Pratim tvog dječarca - što reći - zakon je!
    Kako ga samo sve interesira, a i ti si mama-genije!
    Onima koji se ufuravaju u vrtić - sretno!
    Nama baš i nije išlo pa smo prolongirali do proljeća.
    Ostale cure i kikići - !

  47. #97
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pčelice, ne znam ni ja što sam očekivala. nesigurnost pokazujem tu.

    uglavnom, andrej svaku večer samoinicijativno kaže da hoće u vrtić, sviđa mu se sve što se tamo zbiva i dobro se snalazi. jutros se lijepio po meni kad smo došli, pitao kad ću na kavu (osmislili smo strategiju što će kad bude tužan, ali ipak..) i počeo plakati. tu smo teta i ja skužile da ćemo a) ići doma ili b) ja ću otići. odlučila sam pregristi i vidjeti kako će biti, mirno ga pozdravila i ostavila teti uz dogovor da me nazove ako se ne smiri za desetak minuta. smirio se brzo, igrao se (teta je posebno smišljala aktivnosti, donijela mu je i loptu iz dvorane), došla sam nakon sat vremena - došao me pozdraviti i vratio se jesti mandarinu. rekao je da ne želi doma, a ja njemu da ću onda još malo izaći (objasnila sam mu da ne mogu biti stalno tamo, da i druge mame odu jer inače ne bi bilo mjesta za igru). ostao je još nekih 15 min, onda je pitao tetu gdje sam i odlučili smo otići. na povratku smo pričali što je radio, nije djelovao jako potresen. kaže mi i kad je bio tužan pa pričamo o tome.

    definitivno neću više ostajati s njim, ostavljati ću ga koliko mu paše - ako je neutješan, idemo doma. u ponedjeljak ujutro je druga teta, vidjeti ćemo kako će biti.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ajvica, mislim da Andreju sasvim dobro ide.
    Kuži on sve, ali malo treba ipak vremena da sve sjedne na svoje mjesto. Bitno je da zna da ćeš se vratiti i da kad dođeš, idete doma. . Tete su tu da ga animiraju i učine mu ostanak u vrtiću zanimljivim.

  49. #99
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvić, pa nije bilo loše danas!!!! To je bilo super!!!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    pozdrav svima koliko vas ima

    jucer smo bili u parku i to sami. Odjenom iz prolaza suknula je grupa djece na ljuljacke, a Edita je ostala otvorenih usta. Potom je brzzoo potrcala za njima, i onako razdragana pokusala se ubacit u grupu. Medjutim, druga djeca je nisu prihvatila . Predpostavljam da su to bila djeca iz vrtica ili jaslica, pa su svi prijatelji. Ona im je dosla kao stranac.
    Tako mi ju je bilo zao. Ona je zaista jako drustveno dijete i ne moze razumjet da postoje i stidljiva djeca. Jadnica je slozila nekakvu prezalosnu facu
    Jaaako me interesuje kakva ce biti u vrticu. Ovako mi ne djeluje da cemo imat problema...

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •