Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 209

Tema: Zimsko-proljetna djeca 2004. (56.dio)

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Snorkice, znam da si se osjećala

    i ja isto duboko proživljavam kada mi djecu netko tako odbije. Na žalost takav je ovaj svijet i naša djeca sama moraju naći svoje mjesto u njemu. Tješim se ipak sa činjenicom da to djeca puno bolje prihvaćaju od nas...

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    ah, Dora mi je poslala post...

    htjedoh reči, da je bitno razgovarati i objasniti Editi zašto se ne treba osjećati tužno zbog toga...

    Nego reci, ti meni Snorkice, kako Edi i Sami funkcioniraju?

    Moje su cure došle u fazu kada se počinju zajedno igrati i izazivati jedna drugu. Jedna drugu čupkaju, u šali lupkaju i pritom umiru od smijeha. Jasno, na početku te igre svi znamo da će uskoro jedna od njih pretjerati i da će završit sa suzama...

    Ma meni je to tako slatko jer se sjetim sebe i svojih seka u istim zezancijama

  3. #103
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    mamma san

    bubanim anekićima želim brz oporavak

    ivy, baš sam htjela reći, a vidim da si i sama tako odlučila. meni se čini da je bolje da ste ukupno manje u vrtiću, ali da je omjer zajedničkog i odvojenog boravka nešto drugačiji. andrej je sad sve skužio i mislim da ne trebaš dugo ostajati s njim, ali niti njega samog. ovaj prvi dio gdje si ti s njim svakako smanji, ali dok nisi sigurna nemoj produljivati njegov ostanak bez tebe. ja sma uvijek molila tete da kad odem par minuta malo više obrate pažnju na ladu, azaigraju se s njom i tak, da to lakše prebrodi. držim fige, super ste krenuli, ovo su sve manje traume, a većih znam da neće biti jer ti nećeš dopustiti. hrabrom dečku

    snorki, nije lako kad ih netko ne prihvati, ali srećom to brzo prođe.

    pusa svima, jurim doma...

  4. #104
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    samo da pozdravimo preslatku slavljenicu.
    pospanko mi je jutros rekao :"Baš, dobro!", ja ne kontam, onako bunovna, mislim si i pitam ga što je to dobro?A on meni:"Baš dobro da si me odvale na Ladin rođendan!Baš dobro da smo uspjeli stići!Baš sam dobro bubnjao sa Lovrom!".
    Stigli smo na kraj, ali dali smo sve od sebe da vas vidimo.

  5. #105
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    svima! I mi se oporavljamo od super provoda kod Lade (A. je uhvatila lagana šiza, hvala Mammisankici na maski spidermena...ne znam kako bismo se inače uputili doma. A doma...koma do iza 10h).
    Malena je uživala do daske osobito u bubnjanju i jurcanju oko stolova :D . Lovro se jadničak napatio u nesretnoj zaljubljenosti, ali A. je glako odbila sve pokušaje .
    Pinocchio, hvala na tulumu!

  6. #106
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    hvala svima što ste nam došli . baš vas je bilo lijepo opet vidjeti na okupu. moram primjetiti da zpd mame imaju sve više vremena sjediti i razgovarati...ajme, šta će tek biti za četvrti..možda nas neće htjeti niti vidjeti na svojim rođendanima.

    lada je danas u čudu od poklona, slikovnica, magneta, balerinki, rajfova, torbica, vestica, hlačica, slagalica...cijeli dan se ne prestaje igrati.

    danas je došla familija i skupilo se nas 7-8 kad netko zvoni na vrata uglavnom, dečki su bili na dužnosti, inače bi nam se rado pridružili u slavljeničkom raspoloženju, ali su zato lijepo čestitali rođendan, malo smo popričali i otišli...policajci, naravno

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Drage cure,
    samo da vas podsjetim da su u subotu maškare za najmanje kod nas, svi ste dobrodošli. Više o tome TU
    Ko dolazi, molim da se prijavi na topicu "Maškare za malene" na kamo s ovim.

  8. #108
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Evo i ja vas na brzinu pozdavljam i zahvaljujem Ladi na prekrasnom tulumu. Nika je bila sličnog raspoloženja kao Ančica, čak su i Lovru pusoljupca dijelile.
    Sanja, hvala na CD-u, fotke su super.

  9. #109
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Lada i Pinocchio, hvala na prekrasnom tulumu i od nas! Bilo nam je divno!



    Pčelice, nema na čemu, drago mi je da ti se fotke sviđaju.

    Mi smo imali jako intenzivan vikend, danas smo bili u kazalištu (predstava "Mali medo", toplo preporučam), a sutra krećemo na klizanje!

    Pusa svima, ovo je izdvojeno javljanje, jer još uvijek nemam pristup netu, pa ako me netko nešto treba, please, javite se na sms, nemam pojma kad ću ponovno doći na forum.

  10. #110
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    kad netko zvoni na vrata uglavnom, dečki su bili na dužnosti, inače bi nam se rado pridružili u slavljeničkom raspoloženju, ali su zato lijepo čestitali rođendan, malo smo popričali i otišli...policajci, naravno

  11. #111
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    a sutra krećemo na klizanje!
    Mi već neko vrijeme idemo u šetnju do šalate. gledamo male hokejaše, klizače, danas smo bili i na disco večeri. Stalno ispitujem Frana bi li volio klizati, jer stoji i po 45min, i gleda ali kaže da ne bi. On bi skijao kao Ivica.
    Danas je na ledu bilo i preslatko dvogodišnje dijete (ne znam jel curica ili dečko, a ni točnu dob, ali mlađe je od Frana) i bilo ga je preslatko za gledati.

  12. #112
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    nama je bilo super na tulumu. zaružili skroz do kraja , a Petra vam je i jučer skoro došla. naime poslije ručka, počela se spremati da ide na proslavu Ladi

  13. #113
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Evo stavila sam fotke sa Nikinog roćkasa:

    http://public.fotki.com/pcelica1974/...-treeg-rokasa/

  14. #114
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pčelice, fotke su predivne!!! A glede one prve fotke...Ajvica, kak si ti prokleto dobro mršava!!!

    Klinci su fantastični...i najbolje su mi fotke upravo one koje svjedoče uništavanju torte...i da, baš je dobro uhvaćen trenutak
    Vidove akcije..

    I mi smo tako uživali na Ladinom tulumu...Lovro je bio opčinjen Ančicom Čokoladom i Nikom Pčelicom...stalno mi je o njima pričao.

  15. #115
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    eh da i zaboravih...Pitam ga kad smo došli doma sa Ladinom tuluma, tko mu je bio najbolji. A on odgovara: "Slavjenica!" "Samo je nisam pojubio!"

  16. #116
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pčelice, fenomenalne fotke! slutim novu generaciju avatara.

    mamma, daj ne zezaj - ovakva sam bila tjedan dana nakon poroda! grrrroza.

    tulum kod lade bio je lud i nezaboravan, dijete mi je popričalo sa svim prisutnima. uključujući mamu koja ne govori hrvatski i tatu kojeg smo vidjeli prvi put u životu. kad god bih ga potražila, vidjela bih ga kako nešto važno objašnjava i maše rukama.

    najviše ga se dojmila bea, koju je poljubio u ručicu i obećao da će je naučiti piškiti u zahod.

    a danas sam ga ostavila u vrtiću. :shock: jutros kad smo došli rekao mi je: mamice, faja ti za vitić. jako se vesejim. donijeli smo alat da nauči djecu sitnim popravcima, to mu je bilo super. kad sam mu rekla da idem izjavio je da to ne želi, malo smo se grlili i opraštali i ostavila sam ga teti. izađem van nazvati mm-a i crkne mi mobitel. :shock: odjurila sam doma nazvati tetu koja mi je rekla da nije ni zaplakao, i sad nervozno pečem kolače (sjeli mi bjelanjci, zagorila krema etc) i čekam da odem po njega. nadam se da nije bilo većih drama - tete ne zovu...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    drage moje, baš mi je žao što smo propustii ludu tulumišku kod male šefice lade, ali svi smo prehlađeni, kihavi i šmrkavi; čitav vikend smo puhali noseve i odmarali u piđamama. vidim da je bilo ludo i nezaboravno i jedva čekam neke fotkice, i da vidim kakva je bila torta koju vid ovaj put nije oskvrnuo

    pčelice, fotke su odlične, posudiš mi tog tvog kuma da poslika i na našem roćkasu

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj pcelica prvotno napisa
    Evo stavila sam fotke sa Nikinog roćkasa:

    http://public.fotki.com/pcelica1974/...-treeg-rokasa/
    djeca su Lada ima istu boju kose i ociju Prelijepa je

  19. #119
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ej Ajvić, super za tvojeg malog mišeka!!! :D Kužiš kako je sve odmah drugačije kad skuže da su zbog nečeg u vrtiću važni i potrebni...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    kad netko zvoni na vrata uglavnom, dečki su bili na dužnosti, inače bi nam se rado pridružili u slavljeničkom raspoloženju, ali su zato lijepo čestitali rođendan, malo smo popričali i otišli...policajci, naravno

    kaj vam je netko zvao policiju ? :shock:

  21. #121
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    kad netko zvoni na vrata uglavnom, dečki su bili na dužnosti, inače bi nam se rado pridružili u slavljeničkom raspoloženju, ali su zato lijepo čestitali rođendan, malo smo popričali i otišli...policajci, naravno

    kaj vam je netko zvao policiju ? :shock:
    Uh Marijice...vjerovatno nisi čitala na prijašnjim našim topicima. Ali, Pinnkijevci imaju "prekrasne" susjede ispod njih, koji inzistraju da Lada leti stanom. Svako Ladino hodanje kroz stan (da ne govorimo ako se mala plesačica raspleše) završava sa posjetima plavih prijatelja.
    Radosna vijest je da su se već i plavci počeli natezati sa "dobrim" susjedima... 8)

  22. #122
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    [quote="ms. ivy"]pčelice, fenomenalne fotke! slutim novu generaciju avatara. [quote]
    Hehe, već je jedan u pripremi.

    Citiraj anek prvotno napisa
    pčelice, fotke su odlične, posudiš mi tog tvog kuma da poslika i na našem roćkasu
    Jel´ da da je dobar!? Kuma i ja ga nagovaramo da se počne profesionalno baviti fotkanjem, ali još se ne da.
    Nadam se da su anekići već zdravi.
    Mi smo sva tri rođendana dočekali zdravi, što mi je pomalo nevjerovatno.

    Andrejčeku želim da samo tako nastavi.

    Pinokijice, vama su policajci već kućni prijatelji, zar ne?!
    Nikako ne kužim te tvoje su sjede.

  23. #123
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ah, krivo mi je otišlo - valjda kužite što je pjesnik htio reći.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    dobro je da mioja donja susjeda ima slušni aparat

    jer kad marko projuri po stanu,mene boli glava

  25. #125
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zaboravila sam prokomentirati (ne)očekivane goste na rođendanu. vjerojatno su i šlapice ponijeli?

    pinocchio, znaju li susjedi da će ostati bez glavnog izvora zabave ili ih još ne želite usrećiti tom informacijom?

    došla sam nakon ručka i našla andreja u tetinom krilu, suznih očiju ali više ne i uplakanog. svladao ga je umor i uzbuđenje od proslave i popravljanja zida (čestitam si na ideji s alatom) pa se rastužio, ali meni je najvažnije da se dao utješiti. s tetom je brojao stepenice po kojima mama dolazi po njega. onda je izjavio da će on spavati doma i odosmo - baš je umoran, nije čak ni ručao.

    pčelice, kum je odličan. dugo nismo imali tako lijepe fotke s tuluma!

  26. #126
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    pčelice, fotke su genijalne :D
    iako mislim da nije zasluga fotografa to što zpd mame izgledaju sve mlađe i mlađe. a kol'ko slatke dječice na jednom mjestu. jeste primjetile kako se anek slatko i pobjedonosno smije nakon što je vid uhvatio trofej

    Citiraj Inesica prvotno napisa
    naime poslije ručka, počela se spremati da ide na proslavu Ladi
    kaj ste vi tak' fini da vam treba još jedna pozivnica

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Lada ima istu boju kose i ociju
    aha, čokoladno smeđu iako je kosica mjestimično prošarana svjetlijim pramenovima

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kaj vam je netko zvao policiju ?
    već smo navikli, a i policija srećom pa smo si već jako dobri s njima. malo im je falilo da ne ostanu na torti

    ivy, čestitam na bezbolnoj adaptaciji :D

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala,hvala mamice na pohvalama fotografa. Ali iza svakog uspjesnog muskarca stoji....
    Drago mi je da vam se svida. Najam po dogovoru

  28. #128
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    I mi se javljamo da nam je tulum bio fantastican!!!!!

    Ostali mi do kraja (mamin sin!!!!)

    Pinokijice ljubi Ladu slavljenicu. Stvarno je prava princeza!!!

    Pčelice slike su GENIJALNE. Svaka cast fotografu!!
    Mama San od Lovre svi mozemo uciti kako se sarmira!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Cure, slike su preprepredivne...pokazujem baš MM i oči su mi pune suza od sreće

    Kako ja vas sve volim

  30. #130
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj jacman prvotno napisa
    Najam po dogovoru
    khm.........

  31. #131
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    I ja sam uživala u slikama.
    Zpd curke su nam baš za zaljubit se.

  32. #132
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj jacman prvotno napisa
    Hvala,hvala mamice na pohvalama fotografa. Ali iza svakog uspjesnog muskarca stoji....
    ...neuspješna žena!

    Jesi pokazala kumu kako ga hvalimo, možda ga osokolimo!?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Bas je kraj mene i cita i puca od ponosa. sad ste ga podigle do neba, a a se trudim vec godinama.

  34. #134
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vi'š ti što može napraviti hrpica zgodnih mamica.

  35. #135
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvica, kako je bilo u vrtiću?

  36. #136
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vrtić report: danas malo više suza jer je jedna teta bolesna pa su spojene grupe. sutra će ga dočekati teta iz druge grupe, to nas malo baca unazad. :/ no, na rastanku je rekao svojoj teti da će joj sutra doći.

  37. #137
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uh...baš grde okolnosti. :/ Lovri nije baš lako kad mu je druga teta u grupi.

  38. #138
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a čuj, veli teta da se par puta rasplakao ali se dao utješiti. između se igra i komunicira, to mi je bitno jer znači da ne pati - a kužim da je tužan kad me se sjeti, to se i kod bake zna desiti (samo bez suza, jasno). malo je i ručao danas (bude već ful umoran tad).

    bed mi je to s grupama sad jer sam do kraja tjedna mislila postići boravak od pola 8 do pola 12-12, kako će biti sljedeći tjedan. ali moramo malo usporiti zbog druge tete (pol malaca je plakalo danas, zbunjeni su).

  39. #139
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kod nas u grupi isto..kad je druga teta, odmah je mala panika. S tim da (izuzev Lovre i možda još 2-4 malca) svi su ekipa već sigurno drugu godinu.

  40. #140
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    dragi naši čitam vas . ali nemam vremena za postiranje

    isa ima gripu

  41. #141
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    dragi naši čitam vas . ali nemam vremena za postiranje

    isa ima gripu
    Šaljem vam vibr~~~~~~~~~~~~~~~

    Rahela i Aleksandar su bili bolesni prošli tjedan. ALi nije bila gripa, samo malo jača viroza.

  42. #142
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    dragi naši čitam vas . ali nemam vremena za postiranje

    isa ima gripu
    malom gripoznom mišu.

  43. #143
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    isa
    Bravo za Andreja, dobro to njemu ide.

    Citiraj jacman prvotno napisa
    Bas je kraj mene i cita i puca od ponosa. sad ste ga podigle do neba, a a se trudim vec godinama.
    Di će mu sada biti kraj!?

    Ako nekoga zanima:
    Dječje kazalište Dubrava pripremilo je novu predstavu. Radi se o operi-bajci IVICA I MARICA.
    Svečana premijera za uzvanike je u srijedu, 14. veljače 2007. u 20 sati, a izvedbe za građanstvo bit će u četvrtak, 15.2. u 19 sati, u nedjelju, 18.2. u 18 sati, u subotu, 24.2. u 18 sati te u nedjelju, 4.3. u 18 sati. Ulaznice možete rezervirati putem e-maila (kazaliste@ns-dubrava.hr) s naslovom REZERVACIJA.

  44. #144
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    isa, brzo nam ozdravi

    kod nas poharalo tete - došli smo i našli 2 nepoznate tete i nepoznatu djecu, cika i vriska... nije bilo šanse da ostavim andreja, odmah su krenule suze. ostali smo skupa sat vremena i otišli doma. ne znam kako će to izgledati idući tjedan...

  45. #145
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    k vragu... :/

  46. #146
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj ms.ivy prvotno napisa
    kod nas poharalo tete - došli smo i našli 2 nepoznate tete i nepoznatu djecu, cika i vriska... nije bilo šanse da ostavim andreja, odmah su krenule suze. ostali smo skupa sat vremena i otišli doma. ne znam kako će to izgledati idući tjedan...
    :/ baš šteta. nadam se da će se tete brzo oporaviti i da će drugi tjedan biti bolje.
    lada je do sada upoznala tete iz skoro cijelog vrtića pa joj izgleda nije problem ovo spajanje grupa. jedini problem je što ona bježi u manju grupu jer bebe plaču pa ih mora tješiti

    bubanićima brzo ozdravljenje

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Citiraj ms.ivy prvotno napisa
    kod nas poharalo tete - došli smo i našli 2 nepoznate tete i nepoznatu djecu, cika i vriska... nije bilo šanse da ostavim andreja, odmah su krenule suze. ostali smo skupa sat vremena i otišli doma. ne znam kako će to izgledati idući tjedan...
    :/ baš šteta. nadam se da će se tete brzo oporaviti i da će drugi tjedan biti bolje.
    ..mogu samo potpisati pinocchijicine želje, da se mišić slijedeći tjedan bolje snađe i počne privikavati..

    cure, da se malko izjadam..recite mi da još netko prolazi isto ili slično ili je prošao: dakle; naše mirno, divno i krasno dijete, koje je do sada uglavnom uvijek bilo spremno na suradnju , u zadnje vrijeme je postalo neopisivo tvrdoglavo, bijesno, ljuto, i to svakodnevno zbog nečega - uvijek su to totalne sitnice i nema nekog posebnog triggera za takve napadaje njegovih silnih emocija i frustracija s kojima se on očito ne zna nositi. neopisivo ga živciraju sve stvari koje MORA raditi; tipa oblačiti se, prati zube, posložiti igračke, obući šlape, našpricati nos sterimarom kad je prehlađen i sl., ali isto tako šizi totalno i kad mora dati ruku kad se prelazi cesta i u svim potencijalno opasnim situacijama gdje nas mora bezpogovorno poslušati.
    često to bude takvo vrištanje, plakanje, dernjava, bacanje po podu, a u najgorim slučajevima i griženje, bacanje stvari..
    s obzirom da to već traje neko vrijeme, i svaki dan bude par ispada blažih ili žešćih - ali bude ih, ja se naravno pitam gdje smo pogriješili i da li smo prekasno počeli postavljati neke granice..ma nemam pojma. kužim da se naši mali ljudi tek sada zapravo uče nositi sa svojim emocijama i prepoznavati ih, i MM i ja se toliko trudimo oko toga, ali kad njega preplavi neka frustracija, odmah pobjesni i krene tantrumiranje /ma imam dojam da on SVE KUŽI što ja njemu govorim i objašnjavam, ali je toliko neopisivo tvrdoglav, sunce mamino ovnovsko, da me je u stanju izluditi da budem na rubu suza/
    inače, ništa se kod nas u svakodnevnom životu i ritmu nije promijenilo da bi u tome mogao ležati neki razlog za to /tipa dijete krenulo u vrtić, ili nova teta čuvalica, ili nešto sl./, valjda je to neka razvojna faza kad on postaje itekako svjestan sebe i svoje ogromne želje za samostalnošću i to naravno rezultira tom ogromnom frustracijom, jer ne može sve što želi, i ne može sve sam.
    najgore mi je što nas takve scene iscrpe psihički i na kraju dana smo smožđeni i s onim ružnim osjećajem da smo se čitav dan samo nešto pravdali i razglabali i nadmudrivali; ovo se smije, ovo se ne smije, zašto si se naljutio, ja ne volim kad se tako ružno ponašaš...itd.itd..
    prije spavanja mu nabrojim sve lijepe i pozitivne stvari koje je napravio tijekom dana, kažem mu da ga volim i kad je veseo i kad je ljut, a onda me on uvijek pita "..i kad se derem i bacam po podu?"

    da li netko zna o čemu pričam?
    sad će mi netko reći da pretjerujem, ali da su naši susjedi ovi od pinocchijice - mi bi već bili deložirani s obzirom na vrištanje koje dopire iz našeg stana svakodnevno

    ..uglavnom, kod nas vlada apsolutni sindrom dr. jeckyll i mr hyde.

  48. #148
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    anekica, pa vi na pragu treće godine doživljavate ono što mnogi doživljavaju oko druge

    znam da ti to nije neka novost, ali i i još uvijek imamo dane koji mi izgledaju kao neprestana borba. obično je to onda kad smo mi manje spremni na ustupke i trudimo se da sve bude ko' po špagici. čim promijenimo pristup ona se pretvara u najmilije i najkooperativnije stvorenje na svijetu. eto neki dan odemo u dućan po zatvorene robusnije cipele za hladnije dane, a vratimo se doma s par crvenih lakiranih sandalica odmah sam znala da nema šanse inzistirati i tko mi je kriv kad idem s ladom u dućan. uglavnom, taj dan nitko nije bio sretniji od nje jer je sama odabrala cipele u kojima je izašla iz dućana i iz kojih još uvijek ne izlazi, a ja se osjećam dobro jer nisam od nje tražila nemoguće. ne mislim da sam joj ne znam kako popustila (hm, btw. cipele sigurno ne bi kupili da nisu bile na sniženju) ali sam znala da će biti neopisivno sretna jer je sve sama napravila i pomrsila mi planove.

    možda sam totalno fulala point, a možda i ne. kako god, ljubi malog buntovnika

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    [quote="pinocchio"]anekica, pa vi na pragu treće godine doživljavate ono što mnogi doživljavaju oko druge

    ma krenulo je to sporadično i prije njegove 2. godine, ali baš u zadnje vrijeme je postalo TURBO. najgore mi je kad krene šiza u nekoj situaciji kad nitko ništa ne traži od njega, već tek tako - npr. sjedimo u restaću i on se na stolu igra sa svojih 10 figurica. u jednom trenutku skuži da je 11. ostala doma i kreće šiza koja se pretvara u vrištanje, nikakvo umirivanje ne pali, onda konobar dotrčava s lizalicom /da mu naš mali monstrumčić ne otjera goste/, a nekoliko gostiju nas gleda sažaljivoprijekornim pogledom u stilu "uf, što bi ja tog razmaženka po guzici..."
    onda izlazimo iz restaća, a on se naravno ne želi obući. neće i gotovo, njemu nije hladno, ne treba mu jakna, baš mu je dobro ovak samo u majici..onda kreću pregovori nasred ceste, i mališa uvijek ima svoj odgovor da ostane bez jakne. strogoća i autoritativnost ga izluđuju, tj. na to još više pobjesni. nakon podužeg nadmudrivanja nekako uspijevamo.
    nakon 1 h igranja u parku krećemo doma, ali se on nakon što smo prešli zebru odluči vratiti nazad preko ceste zbog blabla.. duga priča /sad je već crveno i idu auti/, i kad ga MM primi i makne od ceste on POŠIZI, i kreće tantrum pored ceste...uf.

    a što se tiče crvenih lakiranih cipelica - heeej, pa kakav je to primjer; moš misliti što ti je bilo teško udovoljiti njenoj slatkoj željici, hehe

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    i evo sad se osjećam grozno što sam svoje drago dijete ovako otračala, onog malog anđela kojeg sam maloprije išla pokriti i poljubiti dok spava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •