Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 228

Tema: spavaju li vasa djeca u kreveticu?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    moje prvo dijete nije valjda ni jednu noć prespavao u krevetiću. ja sam se trudila da ga naviknem od početka, ali on je htio biti samo uz mene i na rukama pa je skroz spavao s nama. krevetić zove kavez (sad je 2,5 god). kupili smo novi krevet (na kat) i stavili mu ogradicu pa sad spava tamo. Drugo dijete je po svemu drugačije od prvog. od prvog dana spava u krevetiću bez problema.ne voli se baš pretjerano nosati i najsretnija je kad ju spustim u krevetić. pogleda oko sebe, stavi prst u usta i zaspi (sad je 4 mj). dakle, svako dijete traži svoje i ako neće spavati u krevetiću, pusti, uživaj dok je uz tebe. a krevetić čuvaj, možda zatreba kasnije.

  2. #102
    SaniSeva

    Početno

    Kinderbet??
    Moš' misliti, zna ona od početka što želi u životu, naš veliki krevet joj je carstvo.

  3. #103
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I moja je kosliperica

    Guzica jedna

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Mi nabavili krevetić, dobro se namučili oko struganja, bojanja i sklapanja krevetića... Jednom je stavila da spava u njemu, ona plakala. Pa još jednom pokušala je ostaviti i učinila mi se tako majušna u tom krevetu...i izgubljena.
    Sad spava sa mnom u krevetu, a lakše je i meni jer dojim na zahtjev. Kad ona zaplače preko noći, ja ..hop.. siku...podignem ju podrignuti...i ona nastavi spavati.

  5. #105
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Od prvog dana spavala je u koljevci, a nakon toga u kinderbetu. S nama je spavala svega par puta kad je bila prehlađena. I ja sam dojila na zahtjev. Svaki puta sam se digla i uzela je iz koljevke nahranila i stavila natrag spavati. Mislim da je bolje da spava u svom krevetiću. Svi se bolje naspavamo.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Tea spava s nama. Meni je jedino bilo malo žao mog tate koji se stvarno potrudio i napravio prekrasan krevetič ručne izrade. Potrošio je hrpu vremena i sad kindač rastavljen stoji u nekom kutu, a da Tea nije niti jednu noć prospavala u njemu. Sad mi ne dolazi u obzir da ga prodam, jedino se nadam da će se moj brat malo trgnut za jedno sto godina i smislit neku bebicu pa da njemu poklonim.....

  7. #107
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moja M je prva dva mj spavala u kindacu. A onda sam je stavila da spava s nama. prije sam se bojala da je ne ugusim pa sam je zato stavljala u kindac. sad je taj strah nadidjen i dojimo nocu, obje u polusnu. od kada spava u nasem krevetu primjetila sam sljedece:
    bolje spava nocu i bez problema zaspiva u nocni san navecer.
    Dok nije spavala s nama, morali smo je uspavljivati i po pola sata na rukama, lopti... a za vrijeme nocnih podoja se budila i morala sam je - istina, krace - ponovno uspavljivati. Od kad je u nasem krevetu, sretniji smo svi 3. I mislim da je necu ponovno "navikavati" na kindac. Otici ce sama u svoj krevet kad bude za to spremna i kad to pozeli.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja Paula spava u svom krevetiću koji je uz moju stranu kreveta. Budi se cca. 2 puta kroz noć (zaspi u 20:00) i meni nije nikakav problem sjesti na krevet, nahraniti ju, dići da podrigne i promijeniti pelenu. Probala sam spavati s njom u krevetu kad je imala cca. mjesec dana po nekoliko sati ujutro, npr. od 4-7 i to je izgledalo ovako:

    - stavila sam jastuk na noćni ormarić i privukla kinderbet da mi ne padne s kreveta jer ju nisam htjela staviti u sredinu; imamo krevet širine 160 cm i jako nemirno spavamo
    - okrenula sam leđa MM-u koji me nekoliko puta zviznuo laktom u leđa jer mu je bilo premalo mjesta
    - spavala sam cijelo vrijeme nepomično ko mumija na boku i ujutro sam bila sva ukočena, zapravo sam se bojala čvrsto zaspati da u snu ne napravim neki nekontrolirani pokret
    - stavila sam pelenu prek lica jer nikom baš sjajno ne miriše iz usta ujutro pa da ne dišem u bebu
    - kad sam ju morala nahraniti, ionak sam morala sjesti na krevet i uzeti ju u ruke jer ne mogu dojiti u ležećem položaju

    Nakon svega mi zajedničko spavanje apsolutno ne dolazi u obzir. Ovako je ona u svom krevetiću, ako ju hoću u noći provjeriti kako je, samo lagano podignem glavu i pogledam. Svi se naspavamo, MM nema pojma koliko se puta Paula noću budi jer nas on uopće ne čuje

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    spava u svom krevetiću i nadam se da će tako i ostati

  10. #110
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    stavila sam pelenu prek lica jer nikom baš sjajno ne miriše iz usta ujutro pa da ne dišem u bebu

    toliko sam se nasmijala, uljepšala si mi dan

  11. #111
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Od rodjenja do prve kijavice(sa nekih 6-7 meseci) spavala u kreveticu,ali je obavezno ujutru,kada se oko 5-6 budila da siki,tata prebaci kod nas u krevet(tik uz njen krevetic) i tu nastavimo svi do 8.A onda nam se usladilo da prvo sto udahnemo svesni ujutru bude njen mekani,mirisljavi dah i miris,i sada to funkcionise tako da malena deo noci(do 2-3-4,kako kad) spava u svom kreveticu,a onda je sa nama.Obicno se stisne uz mene,pa ja takodje spavam kao mumija,nepomicno,ali zato nadoknadim u toku njenog prepodnevnog spavanja-ceo krevet bude samo nas(tata je na poslu) i onda se rasirimo!

  12. #112
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Kupili kindić, s jedne strane je krevet do zida, a s druge strane kreveta kindić, do drugog zida. Spavala u njemu 2h nakon što smo izašli iz rodilišta. Nakon prvog podoja doma, ostala s nama u bračnom, a ja nisam imala snage stalno je kada zaspe prebacivati u kindić, jer znate kako bebe ustvari non-stop sisaju kad se rode, povuku dva gutljaja pa spavaju, pa ih budi- ma nema šanse

    A i bojala sam se da će prestati disati .......
    Uglavnom MM se bojao da će je zgnječiti a i bračni nam je mali, pa nas dvije spavamo na trosjedu u dnevnom.
    kada dođe sveki, moramo nazad u bračni, muž do zida, ja do njega a Emi do kindića- usko, ali slatko, VJERUJTE MI TA SE MALA INAČE BUDI PO STO PUTA PO NOĆI, ALI KADA SPAVA S NAMA U BRAČNOM NE PROBUDI SE DO JUTRA, NEKADA SE SAMO PODIGNE NA RUKICE, POGLEDA NAS, SPUSTI GLAVICU I NASTAVI SPAVATI.

    Uglavnom svekrva me izluđuje, kao i svi ostali. ja se nadam kada se preselimo u drugi stan Emi s vremenom preći u kindić, koji će naravno biti uz naš krevet, mada ju ja više volim uz sebe-slatkica.

    Već sam negdje to napisala, da moja kolegica s posla ima kćer, koja je spavala u svojoj sobi i krevetiću, a sada s 4 ili 5 godina ne želi spavati osim s njima.
    Znači nema pravila. Djete će sigurno s vremenom htijeti u svoj krevet i svoju sobu, gdje će okupljati frendice.


    Razumijem da netko želi da dijete spava u kindiću, krevetiću, i ne vidim u tome ništa loše, ali već po 100 put ponavljam na ovom forumu, pa neka se ljuti tko hoće; NE RAZUMIJEM KAKO NETKO MOŽE STAVITI DJETE OD TRI DANA U DRUGU SOBU, SAMO, U MARAKU, DALEKO OD MAJKE U KOJOJ JE BILO 9MJ., SIGURNO, NE KUŽIM ŠTO JE TIM OSOBAMA U GLAVI.??? Američke idiotarije!

    Ona fino spava s mužem u istom krevetu i sobi, ima npr. oko 30g, nije sama, a bebica mala od par dana neka spava u drugoj sobi sama, ja tu ne vidim ni razuma ni logike, ni odgoja, već problem straha od prevelike bliskosti, vezanosti, i ovisnosti djeteta o majci.......a dijetetu od malene usađuje napuštenost, nesigurnost, izoliranost....

    Vjerujem da ljudi misle da to mogu, ali kada rodiš to ti postane nemoguće......Ok i ja lupetem, neke rode i poslije ubiju dijete ( ne uspoređujem nemojte krivo shvatiti, samo razmišljam na glas)

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    jer znate kako bebe ustvari non-stop sisaju kad se rode, povuku dva gutljaja pa spavaju, pa ih budi- ma nema šanse
    Ne znam :? Moja se probudila svaka 3 sata, sisala 15-20 minuta, prebacila sam ju u kinderbet, premotala i dalje spavala.
    Spavanje s bebom u krevetu i spavanje bebe u drugoj sobi su mi dva ekstrema, a ovak mi je idealno.

    Lutonjice, baš mi je drago

  14. #114
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    od rođenja spava u kinderbetu, koji je pored našeg kreveta, ali odvojen.
    obožava svoj kinderbet.
    jedino u njemu može zaspati.

  15. #115
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ivana, ja samo ne kužim zašto ste vas dvije na trosjedu? to prvi put čujem, inače su muževi na kaučevima, a žene s bebama u bračnim krevetima

    margita isto nije stalno sisala, u početku je spavala cijelu noć uglavnom bez buđenja,a sad smo došli na 2-3 sisanja od po 3-5 minuta tokom noći.

    no nama sisanje nije bitan razlog za co-sleeping, tako da nam djeca nemaju svoje krevete

  16. #116
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Lutonjice kako se zgurate svi 4 u istom krevetu? Imate li onaj klasičnih dimenzija 180x200?
    Nas je troje u krevetu (nismo svojevoljni co-sleeperi nego nas je situacija prislila ) i nikako se ne mogu naspavati, svako jutro se budim slomljena, leđa bole....
    Ti s dugogodišnjim iskustvom možda imaš kakav tips&tricks?

  17. #117
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imamo 180x200, i MM je ipak najčešće na kauču. kaže da mu je tijesno - što je meni užasno smiješno jer zara, margita i ja spavamo sve tri na jednoj polovini kreveta, a druga je potpuno prazna...

    sa zarom sam se budila slomljena i neispavana - jer je ona spavala s cicom u ustima pa sam ja noći provodila na jednom boku i nedajbože da mrdnem
    margita super spava, probudi se za 2-3 podoja od po 3-5 minuta, tako da se ja najnormalnije naspavam. isto tako, ležim u svim položajima koji mi pašu, pa nisam slomljena niti ukočena.
    baš mi je dobro

  18. #118
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nas je isto četvoro u bračnom. Samo mi imamo 160x200 pa smo nedavno "uveli" još jedan pomoćni krevet i spojili ga s bračnim- kao u komuni! To je kao namijenjeno Lani i ima posteljinu na little ponija, Pepeljugu itd. ali ona ni ne pomišlja tamo spavati. Pogađate- tamo spava tata! Nas tri carujemo u bračnom. Lana kinderbet nije nikad voljela, a Jelena je do godinu dana spavala u njemu. Kad bi je stavila pored nas u bračni, nikako se nije mogla smiriti. Tek u kinderbetu bi zaspala.
    Nakon godinu dana je i ona prešla u naš krevet, a kindać ne želi ni pogledati. Tamo mi je veš.

    Lana je danas izrazila želju za bratom . Na pitanje: Zašto?, kaže ona: Pa ne spava nitko u kinderbetu.

    Sve u svemu, nama je lijepo ovako. Dokad ćemo tako spavati, nemamo uopće neke planove...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    51

    Početno

    Zara ima svoju sobu ali ponekad dođe k nama spavati, a Tin spava u kindaću dok ja ne idem leći pa kad ga hranim (svaka 2 sata po 4-5 minuta) uzmem ga k sebi i tako ostane cijelu noć. MM se seli, nekad je s nama, nekad kod Zare a najčešće u boravku
    Meni nema ništa slađe nego kad djeca spavaju sa mnom, onda ih ljubim i "čuvam" im nogice (tako moja Zara kaže)

  20. #120
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    Goran spava u kinderbetu koji je uz naš krevet; a ujuro kod zadnjeg papanja, znači oko 5-6(nekad i ranije) ga stavim k nama u krevet!
    a s nama je i kad je prehlađeni i prvih par dana nakon rodilišta je isto spavao s nama jer se ja nisam mogla odvojiti od njega

    i prekrasno mi je to što spavaju klinci s vama! Ja se recimo ništ ne naspavam kad je on kod nas, stalno se budim a i Goran se na svaki pomak probudi!
    a primjetla sam da se i puno češće budi nego kad je u kinderbetu! možda zato jer mu je cika ispod nosa pa joj nebre odoliti!

  21. #121
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Spavao je povremeno u kinderbetu do trećeg mjeseca. Kasnije rijetko.
    Konačno smo, baš nedavo, a ima 21 mj (nadam se da dobro računam, da me ne bi Luna ukorila ) kindaču rekli goodby 8) .

  22. #122
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Spavao je povremeno u kinderbetu do trećeg mjeseca. Kasnije rijetko.
    Konačno smo, baš nedavo, a ima 21 mj (nadam se da dobro računam, da me ne bi Luna ukorila ) kindaču rekli goodby 8) .
    ... i rastavili ga!

  23. #123
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ivana, ja samo ne kužim zašto ste vas dvije na trosjedu? to prvi put čujem, inače su muževi na kaučevima, a žene s bebama u bračnim krevetima

    margita isto nije stalno sisala, u početku je spavala cijelu noć uglavnom bez buđenja,a sad smo došli na 2-3 sisanja od po 3-5 minuta tokom noći.

    no nama sisanje nije bitan razlog za co-sleeping, tako da nam djeca nemaju svoje krevete

    A joj, mi smo podstanari u 32m kvadratna, tanki zidić razdvaja našu spavaću sobu i naših SEKSUALNO AKTIVNIH SUSJEDA ( čuje ih cijela zgrada, dan-noć, gosti kada mi dođu, ma kao da sam s njima tad u krevetu:bljak , prvo je Emi često plakala pa ja nisam htijela da ona njih budi, a na kraju oni bude nju, pogotovo vikendom već oko 6h ujutro su aktivni u krevetu, pa usisavaju, deru se svađaju, piju, gledju glasno TV-e, lupaju čekičima po zidu, pile i bruse nešto u stanu satima, danima, već godinu dana, valjda imaju neku malu ilegalnu radionicu (nemaju djece), nekada i oko 3h ujutro.

    Uglavnom Emi ne spava najbolje po noći već tek od 7h kada oni počinju raditi nered ( da ne kažem da su jednom skoro zapalili zgradu, stavili su kuhati ručak, otišli kod prijatelja u posjet pa odlučili tamo i prespavati)
    Inače sva sam potrgana a MM me svaki dan nagovara da spavamo u bračnom, ali kada me oni počnu budit, ja nemam živaca pa se iznerviram i počnem im lupati šakam po zidu

    Nije ni u dnevnom najbolje jer smo u prizemlju, pa vrata konstantno lupaju, glave su nam na zidu koji je na stepenicama gdje klinci skaču s rolama dan noć, to im je valjda draže od rolanja, a u zgradi kao da je potres- ali tome ja doskočim tako da upalim sušilicu, pa malo ublaži zvuk-ne mogu se na djecu derat, ali bi na njihove roditelje 8)
    A da ne spominjem gluhu babu na katu, kojoj je hobi dan noć pomicati namještaj - eto to je moja priča o susjedima iz pakla, iskrivljenoj kičmi, ali o neodustajanju spavanju s djetetom pa makr i na žalost, na trosjedu.

    Uskoro se selimo :D

  24. #124
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ivana, ja samo ne kužim zašto ste vas dvije na trosjedu? to prvi put čujem, inače su muževi na kaučevima, a žene s bebama u bračnim krevetima

    znam ja jos jedan par u takvoj shemi

    (ne, nismo mi u pitanju )

    mi smo sada na 140x200 i ja spavam na boku, noge mi vise preko kreveta. ostatak je Lein. vecinu noci smavamo u T.
    ak smo svi 3 onda se jedino tata naspava, pa onda L. a ja sam budna cijelu noc.
    zato se sad selimo na 180x200 8)

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Marko ( skoro 4 godine ) spava s nama


    Do godinu dana je spavao u kinderbetu pored ( skinuta stranica ), a popodnevno spavanje je bilo u našem krevetu

    a onda se uselio i ne mrda

    ovaj i prošli tjedan je imao temeperaturu oko 40 i svakih 2 sata je išao na kupanje itd, davali smo mu vodu.....

    Puno mi je bilo lakše hendlati ga, nego da je u svojoj sobi na drugom kraju stana

  26. #126
    mmagnolija avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Mi kinderbet ni nemamo. Od pocetka mi se cinilo da je coosleeping super stvar. Malo me bila frka prvih par noci, cak sam joj prvu noc prebacila ruku prek glavice (siroto moje) pa je zakmecala i to je sve od incidenata...
    Na pocetku smo se MM i ja borili na koji bok cemo ju staviti (prva 2 mjeseca smo ju stavljali na bok), jer je spavala u sredini pa smo oboje htjeli gledati u nju kad smo isli spavati
    No onda smo zakljucili da je za nas ionak umrtvljen seksualni zivot bolje da malecka spava sa strane da se mi mozemo malo pomazit prije spavanja pa nam se mozda i svidi Tak da sad spava sa moje strane. I super mi je to. Po noci se cak ni ne probudi, podojim ju u polusnu i nastavimo obje spavanac. Tata nas niti ne cuje. A ona tak izgleda full zadovoljno Najljepse mi je kad me ujutro probudi lupkanjem rucica po mojoj faci i onda najljepsi smajlic na svijetu To cak i mrzovoljnu spavalicu poput mene odmah razoruza

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Evo mi se javljamo sada opet kad je napunio 8 mjeseci. Mjesec nakon onog mojeg prvog posta ipak smo se prebacili u krevetić. Počeo je puno bolje spavati i tako smo i nastavili. Ubrzo je naučio sam se uspavati, dosta mu je da sam mu blizu, a kad ga prebacim kod sebe pred jutro ne naspavamo se ni ja ni on. Tako da ga sad uzme kod sebe to bude tek u 8 ujutro. Po noći se budi 2 puta ali ja sam se već toliko naučila da ga samo uzmem na brzinu, podojim i vratim natrag a da se on ne razbudi i to mi je super a vidim da je njemu također super jer voli imati svoj prostor da se rastegne.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    18

    Početno BOK

    MOJA MALENA IMA 3,5 MJESECA,PO DANU NIKAKO NE SPAVA OSIM NA RUKAMA...A PO NOCI KAO DA ZNA DA JE NOC I SPAVA U KREVETICU...ALI BILO JE NEPROSPAVANIH NOCI DO TOGA...PA OKO 07 KADA JA VISE NEMAM SNAGE DIZATI SE UZMEM JE S NAMA U KREVET...INACE BUDI SE PO PAR PUTA NOCU,PRED 5 DANA SMO STAVILI REMENCICE SADA I CESCE...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo mene opet, od prvog dana je u našem krevetu i samo hoću da podelim sa vama radost jer je tako. Bila sam prilično skeptična prema co sleepingu, navikla na komotno, MM i ja smo uvek imali svako svoj deo kreveta, svako svoj pokrivač. I mislila sam ustajaću koliko god puta treba samo da mogu posle da se baškarim.
    Ali sada, za nas troje ovo je takvo uživanje, ne mogu uopšte da zamislim da mala čupavica svojeglava nije između nas. Inače i MM i ja smo bili co sleeperi do neke 3-4 godine (ja ponekad i do puberteta).
    Razumem i one kojima to nije idealno rešenje, nismo svi isti i jasno mi je da neko tako ne može da se odmori. Kod nas je ključna stvar bila u opuštanju i ne razmišljanju.
    Sirius Black i mene si nasmejala sa tom pelenom Ja o tome nikad nisam razmišljala, mislim, koliko sam se preznojavala prvih dana nakon poroda, a to se osećalo na kilometar, uvek sam se pitala kako dete može da jede od tolikog smrada.

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Sirius Black i mene si nasmejala sa tom pelenom Ja o tome nikad nisam razmišljala, mislim, koliko sam se preznojavala prvih dana nakon poroda, a to se osećalo na kilometar, uvek sam se pitala kako dete može da jede od tolikog smrada.
    Možda beba tak bolje spava jer je omamljena

  31. #131
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    sa zarom sam se budila slomljena i neispavana - jer je ona spavala s cicom u ustima pa sam ja noći provodila na jednom boku i nedajbože da mrdnem
    e, ovako je i meni....
    znam da je totalno OT ali do kada je Zara tako spavala? koliko je imala kad je odlučila normalno spavati?

  32. #132
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    sa zarom sam se budila slomljena i neispavana - jer je ona spavala s cicom u ustima pa sam ja noći provodila na jednom boku i nedajbože da mrdnem
    e, ovako je i meni....
    znam da je totalno OT ali do kada je Zara tako spavala? koliko je imala kad je odlučila normalno spavati?
    neće niti utješno
    do 2,5 godine
    ali to nije bila ona odlučila, nego ja. ne znam koliko bi još trajalo da sam čekala nju :/

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Mladić (4 g.) ima svoju sobu i svoj krevet. Zaspi u svom krevetu, al u ponoć evo njega s jastukom pod rukom i uvali se između mamice i tatice. Mala maca (1,5 mj.) spava u košari pored našeg kreveta i jedva čekam kad će i ona moći uskočiti kod nas. Za sad me je strah da bi je veliki brat mogao zdrobiti.

  34. #134
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa
    Mladić (4 g.) ima svoju sobu i svoj krevet. Zaspi u svom krevetu, al u ponoć evo njega s jastukom pod rukom i uvali se između mamice i tatice. Mala maca (1,5 mj.) spava u košari pored našeg kreveta i jedva čekam kad će i ona moći uskočiti kod nas. Za sad me je strah da bi je veliki brat mogao zdrobiti.
    ne brini
    margita od rođenja spava sa mnom i zarom u istom krevetu.
    prvih par mjeseci sam pazila da ja spavam između njih, a poslije ni to
    sto se tice drobljenja i udaranja, bilo je suprotno od očekivanog: često se znalo desiti da margita spava na zarinoj glavi

  35. #135
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  36. #136
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam isto pazila da spavam između njih. Ali kad bi J. dojila noću, znalo se dogoditi da se ja prebacim na drugu stranu. Jednom sam čak našla Lanu (stariju) na seki, ali nije se ništa dogodilo. Sad kad je sekica veća, ne pazim više. Noćas su spavale jedna kraj druge, a ja kraj muža

  37. #137
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    neće niti utješno
    do 2,5 godine
    ali to nije bila ona odlučila, nego ja. ne znam koliko bi još trajalo da sam čekala nju :/
    kako misliš ti si odlučila? :?
    btw. cure su preslatke na sličici, baš sam se rastopila

  38. #138
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    neće niti utješno
    do 2,5 godine
    ali to nije bila ona odlučila, nego ja. ne znam koliko bi još trajalo da sam čekala nju :/
    kako misliš ti si odlučila? :?
    btw. cure su preslatke na sličici, baš sam se rastopila
    odlučila sam ukinuti noćno dojenje

  39. #139
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    i nije radila probleme?
    ok, vjerojatno si joj onda već mogla objasniti neke stvari....
    ja se stalno nadam da će Adrian uskoro shvatiti da mu ne treba toliko noćnih podoja, s 3 bih bila sasvim zadovoljna :/

  40. #140
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i nije radila probleme?
    neznam da li da stavim ili
    3 mjeseca sam spavala na kauču u dnevnoj sobi, a MM s njom u krevetu. drukčije nije išlo.
    (ipak trebam reći da mi glavni poticaj za noćno ukidanje nije bio umor ili iscrpljenost, nego smo već neko vrijeme radili na drugoj bebi i nikako nije išlo, pa sam htjela smanjiti prolaktin, da nam možda to pomogne)

  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    razmisljam...racunam...biljezim...

  42. #142
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    3 mjeseca sam spavala na kauču u dnevnoj sobi, a MM s njom u krevetu. drukčije nije išlo.
    ne znam kako bi ovo kod nas išlo.lana bi zamnom u boravak, a onda bi mala poludjela jer bi i ona s nama
    lana je bila mirnija noću. samo jednom dojila i uopće mi to nije predstavljalo problem. tad smo živjele same, uz noćno dojenje sam uspjela spremiti jedan veeeeeliki ispit, a sad...jelena puno, puno više sisa noću, a još se nismo odlučili na neke mjere. :/

  43. #143
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i nije radila probleme?
    neznam da li da stavim ili
    3 mjeseca sam spavala na kauču u dnevnoj sobi, a MM s njom u krevetu. drukčije nije išlo.
    (ipak trebam reći da mi glavni poticaj za noćno ukidanje nije bio umor ili iscrpljenost, nego smo već neko vrijeme radili na drugoj bebi i nikako nije išlo, pa sam htjela smanjiti prolaktin, da nam možda to pomogne)
    da te još pitam- jel ona tati plakala?
    ne znam koliko je moj "snažni" muž spreman na takvu misiju. a i ja :/

  44. #144
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ajme
    nisam mislila na još jednu bebu već samo na plakanje!!!

  45. #145
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa nije baš plakala. možda prvih par noći nešto malo, definitivno ne neutješno i jako.
    razlog zašto je trajalo 3 mjeseca jest taj da bi ona svaki put kad bih se ja probala vratiti u krevet, ponovo tražila cicu. tek nakon 3 mjeseca ju više nije tražila, a i tada je MM spavao još neko vrijeme između nas dvije

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Moram se javiti sa svojim iskustvom - ovo pišem oprezno, jer traje tek tjedan dana, ali otkad sam Kalebu drastično srezala dnevno cicanje (s 15+ na 2-3 puta), po noći cica oko ponoći (puuuuuno i dugo, sigurno sat vremena) i onda se budi tek u 7 ujutro za sljedeće cicanje. :shock: :shock: :shock: Nakon 10-15 podoja svake noći ovo mi je renesansa, ne mogu opisati koji užitak.

    Samo sam zaboravila jednu stvar od prije trudnoće - sklona sam noćnim morama. Tako da je ipak bilo nečeg pozitivnog u 2 godine nespavanja - od ovih 7 noći 5 sam se budila u ledenom znoju od prestrašnih snova.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ovo gore napomenula sam jer sam očekivala suprotno - da će se po noći još češće buditi kad srežemo dnevna dojenja, a dogodilo se upravo suprotno i posve neočekivano. S ovakvim tempom (2-3 dojenja preko dana i 1-2 preko noći) bez beda mogu i do jeseni.

  48. #148
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mozda sad posauga vise u jednom podoju. I moja M doji toliko puta, otprilike

  49. #149
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ne zan dal je sad ovo OT, mislim je, ali Luna potpuno te kužim za noćne more.
    nemam pojma kaj se događa - u noćima kad se nacicava sve ok, preživim i tu neispavanost i sva ta buđenja
    .
    a kad konačno imamo jedno do dva buđenja po noći, i kad bi trebala biti sretna jer spavam, ja sanjam takve kome da mi je uopće žal kaj sam čvrsto spavala...
    (i u trudnoći sam isto imala takvih snova)

    kad to prestaje?

  50. #150
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    Isuse tipfelera, pišem od posla s ekipicom za vratom!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •