Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 630 od 630

Tema: Psihologica Tanja Sever

  1. #601
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Covjece, Zuska, citala sam te na onoj novoj temi o vise djece, sad ovdje ovaj sazetak... i sve skupa je tocno opis mojeg starijeg djeteta (4 godine, 2 mjeseca). Trazim nesto negdje gdje bih ga odvela, ali nista jos nisam nasla. Mislim, sebe bih prvo odvela u tom smjeru. Onda njega.

  2. #602
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Vremenom (kako je dijete bivalo sve starije), a onda mi je to potvrdila i psihologinja, mogu reći da je moje starije dijete hipersenzibilno, ne samo u pogledu emocija i čitanja ljudi, već i na podražaju iz okoline, svjetlo, buka, toplina i dodir (s tim da ovo potonje od nas želi što više, što jače). Ti podražaji bi je preplavljivali i onda bi stalno plakala ili tantrumirala, a ako bi se tome pridružio umor ili glad, posljedice su bile jako burne. Ona to nije mogla iskomunicirati kao beba, osim negodovanjem raznog intenziteta i vječitim buđenjem na sve i svašta.
    Sad vidim veliki napredak u izražavanju tih napetosti i osjećaja koji je preplavljuju i u tome da može čekati na ispunjenje potreba, u ovom segmentu je dosta sazrijela nakon 5. godine.

  3. #603
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovako kad citam, stvarno ga izuzetno prepoznajem. Onako generalno, recimo, njemu ne smetaju buka, svjetlo i slicno, ali dosta burno reagira na carape, rezanje noktiju, pojaseve autosjedalice, ne podnosi nista, ama bas nista od vune, jakne koje mu dodiruju lice... brdo toga. Urla ako ga dodirne topla voda (no ok, i ja ne volim tople kupke) i zadnjih godinu, godinu i pol imamo drame ako voda dotakne oci za vrijeme kupanja/tusiranja, iako je plivac i roni u bazenu (s naocalama) sasvim ok. S druge strane, uzasno trazi dodir, ne samo od nas, nego cesto nimalo ne postuje osobni prostor drugih, ponekad i posve nepoznatih ljudi. No spava super, doslovno kao klada. Sa mnom, po mogucnosti tako da me dodiruje. ( )

    Kad nesto treba, sto god to bilo, ta zelja/potreba se pretvara u opsesiju. Ali ide na bolje, kako odrasta, i njemu i nama.

    S druge strane je izuzetan perfekcionist. Ne bavi se apsolutno nicim sto mu ne ide dobro. Hrvatski ne prica pred onima koji ga znaju jer je svjestan da ga ne govori jednako dobro kao, na primjer, ja. Ponekad zapocne recenicu na hrvatskom, napravi neku manju gresku i prestaje uz burnu reakciju, uz nesto tipa - vidis da ne znam hrvatski, to ti ne bi tako rekla. I nema dalje. Zna da ne zna dobro/lijepo crtati pa se vrlo, vrlo rijetko prima olovke i bojica. Super mu ide voznja biciklom (naucio 2 kotaca s 3 godine), romobilom, itd. i takve stvari zeli raditi stalno i uvijek. Pocinje polako citati, zanima ga sve i svasta, obozava knjige... ali emotivno se borimo na sto frontova. Na srecu, pomalo izlazi iz uzasno agresivne faze u kojoj je udarao sebe po glavi, ali i druge ljude/djecu.

    Pojma nemam kamo bih. Lokalno mi je dostupna uglavnom samo (teza) patologija.

  4. #604
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Naruci se kod Julije kad ponovo budes u Hr . Do tada uzivaj.

  5. #605
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Kaae, trebala bi mu svojim primjerima pokazivati kako se ti nosiš s neuspjehom, tako je meni rečeno

    Kad smo kod spavanja i dodirivanja, spavam s njih dvoje, zapravo s hobotnicama. Jedno dijete podvučeno pod mene, drugo na meni, oboje štipaju vrat...

  6. #606
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naruci se kod Julije kad ponovo budes u Hr . Do tada uzivaj.
    To je sigurno jos koja godina.. tek smo se vratili.

  7. #607
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Prištekati ću se na ovu temu, neda mi se sad otvarati novu.
    Trebam savjete.
    Cura mi mima 6,8 godina i trebala bi krenuti u prvi razred. 02.mj. bili smo na konzilijarnom pregledu kod logopeda u Suvaagu gdje je okarakterizirana kao izrazito vedra, otvorena, komunikativna djevojčica razumijevanja na nivou djeteta od 7 godina, piše slova, brojeve, raspoznaje boje...uglavnom, sve po ps-u, osim izgovora slova R i fonetičke disfunkcije - S-Š, Z-Ž. Dobili smo uputnicu za intenzivnu ljetnu terapiju za koju termin, naravno, nismo još dobili i preporuku za psihološko testiranje, obzirom da je predškolac.
    Eh, sad kreće ono što mene muči. Na pregledu kod školske doktorice i školskog logopeda, prema crtežu su oni zaključili da je dijete malo emocionalno nezrelo, ali intelektualno i fizički spremno za školu pa su oni, kao radi toga, sugerirali odgodu. U razgovoru s drugom školskom doktoricom, ona mi je rekla da u kartonu moje cure ona ne vidi ništa što bi upućivalo na odgodu i da uzmem u obzir popunjenost kapaciteta naše područne škole.
    Hm...
    Evo, mjesecima se već jedem, jer ne želim naštetiti svom djetetu, a u razgovoru s doktoricom rekla mi je da i da postoji emocionalna nezrelost, ona će doći u hodu. Djevojčica je jedinica, nije pohađala vrtić, malu školu je odradila uredno, bez ijedne suze ili šoka od razdvajanja. U društvu je vrlo otvorena, socijalizirana, pristojna i živahna. Ima svoj karakter, nije sramežljiva, ali logoped ju je okarakterizirao kao takvu, što je u potpuoj suprotnosti nalazu logopeda iz Suvaga, koja je s njom radila 45 minuta, a školski logoped 10 minuta.
    Da rezimiram, dijete je intelektualno i fiziči spremno, a meni treba nepristrano mišljenje o njenom cjelokupnom emocionalnom i psihološkom stanju, a uostalom moram napraviti obradu i zbog logopedske terapije. Dakle, treba mi info o nekakim privatnim logopedima na području Zagreba - Zapad ili Samobor i da li Tanja Sever još uvijek radi i je li njeno psihološko testiranje zaista među najboljima?
    Unaprijed hvala

  8. #608
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Podižem temu Tanja Sever. Da li ta žena još uvijek radi ili je u mirovini i da li je na grupnu terapiju 9-godišnjaka bolje otići kod nje ili Julie Vlahinsky?
    Cijeli topic sam procitala u jednom dahu i voljela bih čuti iskustva od zadnjih godinu dana.
    Da li se čeka na procjenu, koje su im cijene i imaju li web stranice?

  9. #609
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    KAkva mirovina? Žene su u najboljim godinama.

  10. #610
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U najboljim godinama ko i mi ostale

  11. #611
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala

  12. #612
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Akakve su im cijene?

  13. #613

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Dobar dan. Mi smo danas bili kod dr. Kristine Tezak i bas sam jako zadovoljna. Imam pitanje, zapravo najvise za Sirius. Moja kcer ima 6 god i 4 mj..ide u Suvag i ima poremecaj razvoja govora i jezicnog izrazavaja. U Suvagu je se prati ide od 2015. Trenutno je u terapiji 2 puta tjedno. Svi testovi za skolu pokazuju da nije spremna to je danas takodjer potvrdjeno, ali i bez toga bi isli na odgodu. Doktorica Tezak je danas spomenula da se njoj cini i da je paznja u pitanju. Rekla je da izgleda kao da je zapravo prisutna, ali nije. Treba vremena da to malo utvrdi bolje da li dolazi od logopedskog problema na koji smo zapravo svi fokusirani ili je ovo zaseban tj dodatan problem. Tako da cemo krenuti na radionice. E sad u slucaju da je, a iskreno i bez toga, vec inteznivno neko vrijeme razmisljam sto cemo sa skolom. Iako nece ici sada. Konkretno moje razmisljanje vec ide u smjeru da li ici u boravak ili ne. Sve sam vise ka tome da ne, jer mislim da s njom nitko nece htjeti raditi 1 na 1, niti imaju vremena. Isto tako ne zelim da nam skola bude agonija, tj njoj pa bi mozda probala naci nekog na pola radnog vremena tko bi je skupljao iz skole i radio zadacu. Nasa skola nije bas nesto friendly niti otvorena prema bilo kome tko nije prosjek. Dakle ako bi i isli na varijantu IP pretpostavljam da ce to biti borba da se provodi kako spada. S druge strane razmisljam i o pola radnog vremena ali to uopce ne znam jel imam pravo... zapravo uopce nisam pametna sto da radim...

  14. #614
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Boravak -ne.
    Rad s polovicom radnog vremena svakako mozes zatraziti , ako ne prije tada kad krene u prvi razred ( tj. cc pola godine prije predati zahtjev).
    i da, odgoda svakako.
    Idete u Suvagov vrtic?

  15. #615

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala ti za brzi odgovor
    Za boravak si mi potvrdila o cemu razmisljam. Hvala ti

    Odluku o odgodi smo vec donijeli i prije danas. Sad je samo potvrdjeno da je dobra odluka.

    Ne idemo u Suvagov vrtic niti smo ikada dobili preporuku. Isla je u redovitu grupu ali tamo se nikada nije mogla naviknut na masovnost, decibele. Isla je ali nije bila sretna. Prebacili smo je ove godine u Montessori grupu. Ima ih 15 i to je bio pin pogodak. Sad se trenutno borimo sa krhkim samopouzdanjem. Usporedjuje se s drugima i vec vidim da stvara sliku o sebi koja nije pozitivna. Tako da je i to bio razlog zasto smo danas isli.

    Mozes me samo molim te me uputiti kako ide procedura za pola radnog vremena ili gdje da procitam. Hvala
    Posljednje uređivanje od Jesen82 : 07.03.2018. at 16:28

  16. #616
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Rad s polovicom radnog vremena :
    zahtjev-podnosi se na HZZO-u , prije toga dijete treba dobiti nalaze i misljenje specijalista Da ime smetnje u razvoju i treba pojacanu njegu , odnosno srv. Sto vise to bolje, psiholog, logoped, orl... Sve sto imate. Na osjovu toga vas pedijatar pise preporuku i to se onda sa hrpom papira ( rodni list, potvrde o zaposlenju , kopije osobne, tekuceg ...) predaje na lokalni HZZo , te ide na komisiju. Ima o tome na ovoj temi http://forum.roda.hr/threads/41825-p...radnog+vremena
    uvijet je oba zaposlena roditelja u punom radnom vremenu.

  17. #617

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Super. Hvala ti. Radimo oboje puno radno vrijeme. Znaci pola place bi islo od poslodavca a pola od HZZO ako se ne varam?

    Jel ti lakse s mladjom sad kad si na pola radnog vremena?

  18. #618
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Tako je. Puna placa, pola poslodavac, pola hzzo.
    puno je bolje. Ona je prvu godinu u boravku samo prepisivala sve zadace od skolskih kolegica, bez ikakvog razumjevanja. Plus , vjerojatno ce te morati na neke terapije nakon skole, pa nece biti tako umorna.

  19. #619

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Super. Drago mi je da je bolje. S obzirom na tvoje iskustvo, mislis da bi s papirima iz Suvaga i od Sever mogla dobiti pravo na pola radnog vremena? Sto vise razmisljam mislim da je to najbolji put. I da, popodne su nam logopedske terapije, dva puta tjedno.

  20. #620
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Pozdrav, da malo podignem temu. Još malo smo 4 god.
    Kod dr. Julije ne primaju tako malu djecu...tek oko 5 i pol godina.
    Kod dr. Tanje nema termina do jeseni i tek zvati iza Uskrsa da bi dobili i tad termin.

    Dal imate još nekoga za preporuku da možemo bar za 2 do 3 mjeseca dobiti termin?
    Predpostavila sam da se čeka na termin ali da se toliko čeka nisam očekivala.
    Situacija je ovako kao kod Zuske .

  21. #621
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Možda Klaićeva

  22. #622
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Na Rebru su ovi kontakti, probaj nazvati, ali treba biti jako uporan dok se netko ne javi, nekad zovem po 2-3 dana:


    Za rezervaciju termina kod psihologa obratite se na niže navedene kontakte
    +385 (1) 2376 403
    +385 (1) 2388 537
    +385 (1) 2367 487
    Za pregled Vam je potrebna A3 ili D1 uputnica.

    Ja dobijem relativno brzo termin, ali mi smo na Rebru u sustavu/dnevnoj bolnici i psiholog je 1x godišnje, i ne čekam dugo.
    Ali ne čekam dugo na niti jedan termin, jer ga po difoltu naručuju na sve kontrole.
    Tako da ne znam koliko se čeka na prvi termin.

    Privatno sam dobila ovu preporuku, ali nisam sigurna radi li s mlađom djecom, moj je osnovna škola, možeš pisati i pitati:
    https://psiho-planet.com/damir-ostarcevic-6/

    Često preporučuju i:
    https://brigojedac.hr/

  23. #623

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    je l stvarno 1100kn (ne znam koliko je sad u eurima, ovo je iz 12.mj.) testiranje za profesionalnu orijentaciju?!

  24. #624
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Hvala vam....krenula sam sinoć čitati cijelu temu pa sam negdje na pola došla. Spominje se ERF.....jel to ovo
    https://centar.erf.unizg.hr/nas-strucni-tim-2/

  25. #625
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    je l stvarno 1100kn (ne znam koliko je sad u eurima, ovo je iz 12.mj.) testiranje za profesionalnu orijentaciju?!
    Moguće je. Pred par god je bilo mislim tipa 800 kod drugih slične razine, a sad je privatno sve jako poskupilo, od korone su se dodatno povećale gužve po bolnicama koje se prelijevaju i privatno. Čeka se dugo. Poskupili su svi privatni pregledi i povećale se liste čekanja (govorim npr. za UZV dojki - čekanje kod privatnice 4 mjeseca, cijena za 200 kn skuplja od predpandemijskog vremena).

    Profi orijentacija uključuje 2-satno testiranje i analizu situacije sa školama pa se gleda realnost gdje se može upisati gdje ne (s obzirom na ocjene i želje - ne postoje svugdje nažalost još prijemni da overridaju situaciju s ocjenama). I moguće da testiranje ne rade stalno, nego u rupama - zimski pranzici - ljetni praznici. Kod stalnih pacijenata psihilog ima uvid i u psihoprofil pa može dat smisleniji savjet. Sve ovisi koliko vam je frka panika. Mislim da smo mi privatni termin za profi orijentaciju čekali 3-4 mjeseca.

    Ne znam može li se na uputnicu i koji su tu tips and tricks i kolike su realne liste čekanja... da ne bi dobila termin pred faks, a ne pred upis u srednju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.01.2023. at 11:36

  26. #626
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moj dojam s profi orijentacije je takav da psihologica dobro poznaje dijete, to je stvarno temeljit test, ali toliko toga se mora uklopit da bi se dijete negdje uklopilo - ne samo intelektualne mogućnosti, npr. Test se sastoji od testiranja 4 sposobnosti - numerička, opća inteligencija, spacijalna inteligencija i verbalna inteligencija. Mislim da verbalna inteligencija nije dobro usklađena s današnjim standardom rapidnog opadanja hrvatskog (mislim... ljudi pišu Petak, Subota ili "u veljači 2019.," po engl. gramatici/pravopisu) pa za taj mislim da je prestrog. Te sposobnosti se moraju uklopiti i sa željama djeteta i s psiho profilom. Nama su savjeti bili OK, ali na kraju smo upisali u, za nju, "nepreporuk" školu (kao prenabrijano), vidjet ćemo, dijete je zasad zadovoljno.

    Jako bih vam savjetovala odlazak na otvorene dane škola. Evo, jedna škola koja nam je nakon profi savjetovanja bila kao visoko na prioritetu, je pala na tom dojmu s otvorenih dana. I to će isto psiholozi savjetovati - da se ide i vidi.

    Waiver: mi nismo baš bili kod Severice, ali kako je ona top profile i na Dnevnicima i na kroporativnim eventima, računam da je najskuplja u ZG.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.01.2023. at 11:53

  27. #627

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Moj je u 8. na prof orijentaciju isao tu:
    https://centar-sirius.hr/psiholoska-...-usmjeravanje/

    Detaljno testiranje, trajalo par sati, 4 testa + razgovor + razgovor s roditeljima, ako se dobro sjećam, cijena tada (prije 4 god) je bila 400 kn, ne znam koliko je sad...

  28. #628
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je u 8. na prof orijentaciju isao tu:
    https://centar-sirius.hr/psiholoska-...-usmjeravanje/

    Detaljno testiranje, trajalo par sati, 4 testa + razgovor + razgovor s roditeljima, ako se dobro sjećam, cijena tada (prije 4 god) je bila 400 kn, ne znam koliko je sad...
    Mi smo bili kod psihologa koji je nekada radio za njih. Dva puta, za srednju i za faks. Iznimno zadovoljni sa obradom.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 27.01.2023. at 21:38

  29. #629
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo bili kod Severice 2020. godine i cijena je bila 950kn. Nisam bila zadovoljna provedenim testiranjem jer uopće nisu razgovarali s djetetom i ne uzimaju u obzir umjetničke sklonosti. Moja je sva 4 područja podjednako riješila, u ničemu nije bila posebno dobra ni loša. Jako dugo smo čekali nalaz i morala sam zvati nekoliko puta da ga uopće dobijemo. A termin smo dobili "preko veze".

  30. #630
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozda ta prof orijentacija ima smisla za djecu bez poteskoca sa odlicnim ocjenama.
    Za sve druge mi je gubitak vremena i novaca. Moje oboje djece je sa poteskicama u ucenjenju i u pracenju od kad su u skoli. Svakako mi ne treba nikakvo dodatno testiranje za upis jr i predobro znam koje su djetetu jace strane , koje poteskoce i koji interesi.

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •