Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 630

Tema: Psihologica Tanja Sever

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Brunda, ja sam bila tako s filipom. kad je on zavrsio svoje testiranje, otisao je u drugu prostoriju, dobio neke knjige i igracke i kekse i cekao da ja zavrsim, nije mi trebao nitko. on jest bio veci od svena, ali mislim da je moguce da toliko ostane sam, ne?

  2. #102
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Nas su naručili za petak ujutro i rekli da ćemo sve obaviti isti dan, i testiranje sa Svenom i razgovor sa nama.
    Zanima me koliko sve skupa otprilike vremenski traje da se znamo izorganizirati jer MM radi a ja u 9. mjesecu trudnoće sama sa Svenom ne znam kako ću sve izdržati.
    Pa me zanima čisto okvirno da eventualno angažiram nekoga da mi pomogne sa Svenom dok sam ja na razgovoru.
    Koliko se sjecam, testiranje je bilo 45-60 min, a razgovor cca 1-1,5h.
    (no, bilo je to davno, tako da se tek priblizno sjecam).

  3. #103
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    a i neće biti sam, tu je teta Marija i Julija i Ana Marija i uvijek je i neka studentica na praksi - klinci će uživati u zbilja krasnom prostoru.

  4. #104
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Hvala

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Nama je testiranje trajalo 1,5 sat, a razgovor sa mnom (rezultati testiranja) je bio nakon dva dana i trajao isto toliko.

  6. #106
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Evo, i mi smo dobili termin. Zvala sam prije točno dva mjeseca, a termin smo dobili u travnju, dakle punih četiri mjeseca čekanja... :shock:
    Broj koji tatek ima je dobar, ali jedna nula manje, dakle 4500-350.
    Rekli su nam da ćemo obaviti testiranje djeteta i razgovor sa nama isti dan, ali sam shvatila da će sve zajedno trajati dva sata.
    Brunda, javi kako je bilo!

  7. #107
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Evo, i mi smo dobili termin. Zvala sam prije točno dva mjeseca, a termin smo dobili u travnju, dakle punih četiri mjeseca čekanja... :shock:
    A šta da ti kažem. Mi smo zvali prije točno godinu dana

  8. #108
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ovo sve je pokazatelj koliko je potrebno jos ovakvih sluzbi i strucnjaka. Na zalost, tu je zasad ogroman manjak kapaciteta.

  9. #109
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ovo sve je pokazatelj koliko je potrebno jos ovakvih sluzbi i strucnjaka. Na zalost, tu je zasad ogroman manjak kapaciteta.
    Na žalost nema organiziranog školovanja :/ isto tako. ali to je offtopic.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Izgleda da trenutno ipak nije prevelika gužva kod TS, zvala sam 15.1. i već 18.2. dobila termin za obradu. A možda nam se i potrefilo...
    Rekli su da sve skupa traje oko 2 sata (1 sat testranje i 1 sat razgovor s roditeljima - za to vrijeme dijete se igra u drugoj prostoriji).
    Brunda, javi kako je bilo sa Svenom na obradi.

  11. #111
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj deva prvotno napisa
    Izgleda da trenutno ipak nije prevelika gužva kod TS ...
    Jucer smo na roditeljskom culi da ipak jest ... vjerojatno ste imali srece pa ste upali u "rupu" nakon sto je netko otkazao.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Kakvom roditeljskom, zar već počinju radionice? Nas još nitko nije kontaktirao

  13. #113
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Kakvom roditeljskom, zar već počinju radionice? Nas još nitko nije kontaktirao
    Ne pocinje sve istovremeno, ovo je bio prvi roditeljski koliko znam, sad slijede drugi ... ocekuj poziv!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Zvali nas danas. Prva radionica za Miju je u utorak u 17.00 :D
    (roditeljski nisu spominjali)

  15. #115
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi se vratili puni dojmova.
    Tanja mi je jako simpa, a i Svenu se odmah dopala
    Meni je bilo jako korisno bez obzira što sam dosta od svega i sama pretpostavljala, ali ona je to tako lijepo prezentirala, objasnila i uputila me da sve lijepo sjedne.
    Ono oko čega sam se zabrinjavala i zbog čega sam ustvari najviše i išla, ona je točno otkrila bit problema koji po njoj uopće i nije neki problem. Stvar je samo kako se na to gleda. I tu mi je dala super upute i objasnila zbog čega do toga dolazi.
    I kognitivni i emocionalni razvoj mu je prilično iznad prosjeka, u puno stvari i iznad natprosječnog. Jedino što je emocionalni dosta oscilirajući.
    Ono što me ustvari jako iznenadilo je to da dijete u ovoj dobi može tako kontrolirati osjećaje i ponašanje koje će iskazivati na van, tj. da točno zna što je gdje prihvatljivo i na taj način i reagirati iako se radi o njemu jako bitnim stvarima. Zato je i došlo do iznenađenja i kod teta u vrtiću i kod mene kada smo pričale o tome kakav je gdje. U vrtiću je u nekim situacijama sasvim drugačije dijete nego kod kuće. A to je upravo zbog te kontrole.
    Ono što je još spomenula a bilo mi je vrlo interesantno je to da svaki pojedini zadatak koji mu je dala on unaprijed (prije nego ga počne riješavati) iskomentira ne bi li se ogradio od eventualnog neuspjeha.
    Kaže da to nije na svjesnoj razini ali je vrlo zanimljiva pojava kod njega jer je perfekcionista i uspjeh/pobjeda mu je vrlo vrlo bitan.
    Tu mi je također dala izvrsne smjernice kako se postaviti i reagirati kod neuspjeha, bez obzira bio on stvaran ili samo u njegovoj glavi. A kako joj se čini on neuspjehom može smatrati i običan negativan odgovor oko banalne stvari jednako kao i gubitak u njemu nekoj važnoj igri ili nadmetanju.
    Da više ne dužim, iako bih imala još puno toga za reći/napisati, ona ne vidi za sada nekih poteškoća ni u kom djelu njegovog razvoja, dapače, okarakterizirala ga je kao vrlo bistrog, otvorenog i šarmantnog dječaka, ali je preporučila kontrolu na jesen i eventualno uključivanje u radionice tu godinu prije škole, isto kao i savjetovanje oko izbora učitelja/učiteljice za kojeg/koju smatra da je za njega iznimno bitan/bitna u školi kao ustanovi gdje će se njegov takmičarski duh još više izraziti nego u vrtiću gdje je sve ipak još uvijek igra.

  16. #116
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Tu mi je također dala izvrsne smjernice kako se postaviti i reagirati kod neuspjeha, bez obzira bio on stvaran ili samo u njegovoj glavi.
    Možeš li mi, molim te, na pp ukratko napisati te smjernice?

  17. #117
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    uh, kad ovo citam najradje bi i svoju 2,5 godisnju niku odfurala kod ts da ju malo procijeni!!!
    a mogla bi i mene!!

  18. #118
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Uh, bcka, da znaš da sam se pronašla u nekoliko stvari kad mi je tumačila njegove rezultate
    Vedrana, napišem ti navečer kad uhvatim malo više vremena u komadu.

  19. #119
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    bcka=bucka

  20. #120
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Hvala ti Brunda na izvješću! Ja se isto nadam da ćemo dobiti neke smjernice za odgoj našeg sedmogodišnjaka.
    Interesira me koliko je trajalo testiranje i razgovor sa roditeljima, jer je bilo tu različitih informacija?

  21. #121
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Prvo smo bili zajedno oko pola sata.
    Onda sam ja izašla na 45 minuta. A nakon toga sam ušla ja a Sven izašao na cca 45 minuta.
    Sve skupa je trajalo oko 2 sata.

  22. #122
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Imam jedno pitanje.
    Naime, nakon testiranja nisam dobila ništa napismeno od TS. Ona je testove i svoja opažanja spremila u njegov dosje ali ja nisam dobila ništa.
    Da li ste dobili kakav nalaz obrade?
    Ako da, odmah nakon razgovora ili naknadno?

  23. #123
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Brunda, hvala!

  24. #124
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ako se ne varam, Zdenka2 je pisala da je papire od TS pokazala tetama u vrtiću, znači da je nešto dobila napismeno...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Brunda sigurno ćeš dobiti papire naknadno (poštom - znaju li adresu?). D je bila na sličnom testiranju prije uključivanja u Bistrić pa smo za nekoliko dana poštom dobili "nalaze". Ipak je to preozbiljna stvar i previše košta da bi ostalo visiti u zraku na tvojim sjećanjima.

  26. #126
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Imam jedno pitanje.
    Naime, nakon testiranja nisam dobila ništa napismeno od TS. Ona je testove i svoja opažanja spremila u njegov dosje ali ja nisam dobila ništa.
    Da li ste dobili kakav nalaz obrade?
    Ako da, odmah nakon razgovora ili naknadno?
    Mi smo dobili papire postom, a tako i svi ostali koje znam da su bili tamo. Nemoj ocekivati papire za dan-dva vec dopusti malo duze razdoblje, mislim da oni razgovaraju o nalazima na svojim internim sastancima, obzirom da je guzva sigurno to traje ...

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi nismo dobili nikakve nalaze, a kada sam pitala za to rečeno mi je da nalaze izdaju samo ako ti treba za nešto konkretno (školu, nekakvu komisiju isl,) a inače ne :? I meni je to malo preskup sport da iza toga ne bi ostao baš nikakav pisani trag.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Mamanatali i tatek kada ste bili na obradi? Možda se u međuvremenu nešto promijenilo. Ipak bi bilo vrlo neozbiljno da ne daju neki papir. Nama su u vrtiću prije 2 godine preporučili testiranje kod JCL (Bistrić) i dibili smo "nalaz i mišljenje" na skoro 2 strane prilično detaljno i stručno (koji test je primjenjen, koji je rezultat postignut,...) i zaključak "visoko natprosječan razvoj koji ulazi u domenu nadarenosti".
    Makar moram priznati da ponekad sumnjam u tu njenu "darovitost", ali to je već druga priča...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi smo bili prije 2 mjeseca i nismo dobili ništa napismeno!

  30. #130
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Mi smo bili prije 2 mjeseca i nismo dobili ništa napismeno!
    Ja mislim da smo mi cekali duze od 2 mjeseca na misljenje (bilo je i nekih problema sa adresom), nazovi i pitaj sto je s time, mozda se negdje zagubilo.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ma zvala sam ja i pitala (vidi par postova gore) i rekli su mi da u pravilu ne izdaju nalaz, sve je u njihovom dosjeu pa ako treba za nekakvu komisiju, za školu isl. onda izdaju.

  32. #132
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Ma zvala sam ja i pitala (vidi par postova gore) i rekli su mi da u pravilu ne izdaju nalaz, sve je u njihovom dosjeu pa ako treba za nekakvu komisiju, za školu isl. onda izdaju.
    Onda reci da ti treba (smisli bilo koji razlog)!

  33. #133
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja imam nalaz samo za svog sina s ADD-om kada nam je trebalo za školu. Za ostale potrebe sam išla s mm-om na razgovor s njom i tada bi oboje čuli ono što nas se ticalo. Za najstariju sam dobila nalaz kada je išla u akceleraciju, poslije niakda više. Jednom godišnje nam daje evaluaciju djetetovog napretka i to mi je najvažnije.

  34. #134
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja imam nalaz samo za svog sina s ADD-om kada nam je trebalo za školu. Za ostale potrebe sam išla s mm-om na razgovor s njom i tada bi oboje čuli ono što nas se ticalo. Za najstariju sam dobila nalaz kada je išla u akceleraciju, poslije niakda više. Jednom godišnje nam daje evaluaciju djetetovog napretka i to mi je najvažnije.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Bili smo na prvoj radionici u utorak kod Julije :D Novi prostor je stvarno prekrasan. Bilo je malo problema (čak i plakanja) u početku, jer Mia ima problem sa izrazitom sramežljivosti i nesigurnosti u nepoznatim prostorima, situacijama i ljudima, pa nije htjela ostati na radionici bez mene. Srećom Tin je odigrao upravo onu ulogu koju sam se i nadala da hoće i ušao s njom. Za 15 minuta mi ga je dovela natrag rekavši da im smeta i mrtvo-hladno se vratila i ostala do kraja. Bila je zadovoljna nakon svega i ja sam skroz happy za prvi put.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Sutra idemo kod TS na obradu pa trebam jedan praktičan savjet - da li ići autom ili ne? Da li je moguće (znam da je sve moguće, ali da li je realno) naći parking tamo u 3 popodne? Ili možda garaža u Branimir centru - koliko kužim to nije daleko?
    Rijetko idem u grad autom pa me to malo muči.

  37. #137
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja nisam iz Zagreba, ali znam da je tamo teško naći parking. Možda ti je najbolje da idete tramvajem i iskrcate se kod "džamije".

  38. #138
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nadje se parking, ali treba malo kruzit, a ulice su jednosmjerne i ako nisi iz Zagreba zna biti problema sa orijentacijom ... a i kosta 8 kn/satu, mozes ostati max. 2 sata.
    Odi u Strojarsku ulicu (10 min pjesice od Tanje, iza aut. kolodvora), u bloku zgrada tamo je moguce parkirati besplatno, za radnog vremena teze, no oko 14-15 sati bi se vec trebalo naci nesto.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Tatek, hvala - ipak smo išle autom i parkirale u garažu kod Cinestara.
    TS je stvarno maher za klince, pročitala je D kao otvorenu knjigu.
    Ono što me najviše veseli uključit će ju u radionice - kreće već slijedeću srijedu s još jednom djevojčicom i dva dječaka.
    Zdenka2 da li je to termin od tvojeg M? Spominjala je da su ta dva dječaka prije radila u paru i jednom ime počinje s M.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    ETO I MI SMO KONAČNO OBAVILI OBRADU. BILI SMO KOD JULIJE. ODUŠEVILA ME JE, ONA JE PUNO POSVEČENIJA DJECI OD PSIHOLOGA U DOMU ZDRAVLJA. PROBLEM NAM JE KONCENTRACIJA I SAMOPOUZDANJE.
    ONO ŠTO ME MALO ŠOKIRALO JE TO ŠTO SAM SE POTPUNO NAŠLA U KARLOVOM PROFILU, SAMO ŠTO SAM JA ŽENSKO PA SAM TO DRUGAČIJE DOŽIVJELA.
    SOCIJALNE VJEŠTINE SU MU KOMA(A I MENI SU BILE SVE DOK SE NISAM UDALA), DOK JE U DRUGIM STVARIMA DALEKO IZNAD PROSJEKA SVOJIH VRŠNJAKA.
    ŽAO MI JE ŠTO NE MOŽEMO NA RADIONICE JER SU KADA JE ON U ŠKOLI.

  41. #141
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    radionice moje djece su ponekad kada su oni u školi i oni uredno izostaju s isšričnicom. Ne vidim osobno u tome nikakav problem jer su nam one jako bitne i par sati mjesečno izostanka s nastave je ništa u usporedbi s dobiti :D

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Danas je D bila prvi puta na radionici kod TS. Njenom oduševljenju nema kraja ali i "tuzi" što do slijedeće mora proći 14 dana.
    Četvero ih je u grupi i svi su joj super a naročito Zdenkin M.
    Dobili smo raspored do lipnja, vidim da se tu spominjao nekakav roditeljski - da li je to na kraju radionica ili na početku? Ništa nam nije rečeno.
    I zaista mislim da vrijedi svake kune koju platimo.

  43. #143
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven je toliko oduševljen TS da ju skoro svakodnevno spomene. Ili nešto što mu je "ona teta" rekla, pitala ga, ili što su radili dok me nije bilo unutra. Rijetko kad se nekim tako oduševi da ga toliko često spominje.
    Btw., zvala sam za nalaz i poslati će ga poštom kroz 3 tjedna.
    Rekla mi je žena na telefon da nemaju običaj izdavati pismene nalaze ali ako želim da će ga poslati. Naravno da želim

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    KARLO MI JE DOSTA LOŠ U ŠKOLI I KAD IZOSTANE TEŠKO NADOKNADI.
    ŠKOLA MU JE DOSADNA DO BESVJESTI.
    SADA SE POČEO TRUDITI NAKON OBRADE, JER MU JE VRATILA SAMOPOUZDANJE.
    DOGOVORILI SMO SE DA ĆEMO PRIČEKATI MJESEC DANA I VIDJETI ŠTO SE DOGAĐA.
    JEL SE JOŠ NEKOM OD VAS DEŠAVA DA VAM KLINCI, KAD PIŠU ZADAĆU ILI TREBAJU NEŠTO PROČITATI, ŠTO IM NIJE BITNO U TOM TRENU, NIŠTA NE ZNAJU I NE RAZUMIJU, A KAD JE NJIMA BITNO PROČITAJU SVE BEZ PROBLEMA I IZRAČUNAJU NEKE STVARI TAKO BRZO DA OSTANETE ZABEZEKNUTI?
    :?

  45. #145
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj TINA13 prvotno napisa
    JEL SE JOŠ NEKOM OD VAS DEŠAVA DA VAM KLINCI, KAD PIŠU ZADAĆU ILI TREBAJU NEŠTO PROČITATI, ŠTO IM NIJE BITNO U TOM TRENU, NIŠTA NE ZNAJU I NE RAZUMIJU, A KAD JE NJIMA BITNO PROČITAJU SVE BEZ PROBLEMA I IZRAČUNAJU NEKE STVARI TAKO BRZO DA OSTANETE ZABEZEKNUTI?
    :?
    Mislim da ti je to svojstveno svim klincima te dobi, ne vidim u tome nista neobicno niti ikakav razlog za zabrinutost.

    (Tina13, mozes li iskljuciti velika slova i pisati malima, tako je citljivije? Hvala! )

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj TINA13 prvotno napisa
    JEL SE JOŠ NEKOM OD VAS DEŠAVA DA VAM KLINCI, KAD PIŠU ZADAĆU ILI TREBAJU NEŠTO PROČITATI, ŠTO IM NIJE BITNO U TOM TRENU, NIŠTA NE ZNAJU I NE RAZUMIJU, A KAD JE NJIMA BITNO PROČITAJU SVE BEZ PROBLEMA I IZRAČUNAJU NEKE STVARI TAKO BRZO DA OSTANETE ZABEZEKNUTI?
    :?
    Mislim da ti je to svojstveno svim klincima te dobi, ne vidim u tome nista neobicno niti ikakav razlog za zabrinutost.

    (Tina13, mozes li iskljuciti velika slova i pisati malima, tako je citljivije? Hvala! )
    Sorry na slovima.
    Ma ja sam luda jer znam da zna to iz čega piše ispit, a on dobije 1 ili 2.
    To se dešava još od vrtića kad sam mislila da mi je djete daltonista.
    Zna kad je njemu bitno, a kad treba truba.
    Jučer je tražio da mu se skine neka igrica s interneta čije skidanje traje 7 sati i on, koji ne zna na sat, izračunao je u 5 sekundi kada će igrica biti presnimljena. Stavi mu to kao zadatak iz matematike neće imati pojma.
    I kaj da mu čovijek veli??????????????

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj TINA13 prvotno napisa
    JEL SE JOŠ NEKOM OD VAS DEŠAVA DA VAM KLINCI, KAD PIŠU ZADAĆU ILI TREBAJU NEŠTO PROČITATI, ŠTO IM NIJE BITNO U TOM TRENU, NIŠTA NE ZNAJU I NE RAZUMIJU, A KAD JE NJIMA BITNO PROČITAJU SVE BEZ PROBLEMA I IZRAČUNAJU NEKE STVARI TAKO BRZO DA OSTANETE ZABEZEKNUTI?
    :?
    Mislim da ti je to svojstveno svim klincima te dobi, ne vidim u tome nista neobicno niti ikakav razlog za zabrinutost.

    (Tina13, mozes li iskljuciti velika slova i pisati malima, tako je citljivije? Hvala! )

  48. #148
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj TINA13 prvotno napisa
    Jučer je tražio da mu se skine neka igrica s interneta čije skidanje traje 7 sati i on, koji ne zna na sat, izračunao je u 5 sekundi kada će igrica biti presnimljena. Stavi mu to kao zadatak iz matematike neće imati pojma.
    I kaj da mu čovijek veli??????????????
    Matematicki zadatak pretvori u neku pricu koja ce ga zanimati.

    Ako je zadatak 4 + 2 + 1 = ? tad mu reci: "zamisli, u 4 popodne nam u kinu pocinje film, film traje 2 sata, a nakon toga nam treba jos jedan sat da stignemo kuci. U koliko sati cemo biti kod kuce?"

    (malo karikiram, ali vjerujem da se ovakvim pristupom da malo olaksati stvar ... sjecam se svog ucenja povijesti, marksizma, TIPSS-a iz srednje skole, sve predmeti koji su mi bili odvratni ... i onda sam napisao pitanja na ceduljke i izvlacio ih iz sesira, pa sam sa sestrom organizirao kao izvlacenje lota, "sretan broj je pitanje br. 85, "Sto znaci kratica USIZ?" ... a sjecam se da mi je kao malome nesto slicno jednom napravila i stara, isto neki sistem papirica, pitanja i odgovora ... nije nesto sto mozes svaki dan primjenjivati, ali da moze dati malo poticaja, moze sigurno)

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj TINA13 prvotno napisa
    Jučer je tražio da mu se skine neka igrica s interneta čije skidanje traje 7 sati i on, koji ne zna na sat, izračunao je u 5 sekundi kada će igrica biti presnimljena. Stavi mu to kao zadatak iz matematike neće imati pojma.
    I kaj da mu čovijek veli??????????????
    Matematicki zadatak pretvori u neku pricu koja ce ga zanimati.

    Ako je zadatak 4 + 2 + 1 = ? tad mu reci: "zamisli, u 4 popodne nam u kinu pocinje film, film traje 2 sata, a nakon toga nam treba jos jedan sat da stignemo kuci. U koliko sati cemo biti kod kuce?"

    (malo karikiram, ali vjerujem da se ovakvim pristupom da malo olaksati stvar ... sjecam se svog ucenja povijesti, marksizma, TIPSS-a iz srednje skole, sve predmeti koji su mi bili odvratni ... i onda sam napisao pitanja na ceduljke i izvlacio ih iz sesira, pa sam sa sestrom organizirao kao izvlacenje lota, "sretan broj je pitanje br. 85, "Sto znaci kratica USIZ?" ... a sjecam se da mi je kao malome nesto slicno jednom napravila i stara, isto neki sistem papirica, pitanja i odgovora ... nije nesto sto mozes svaki dan primjenjivati, ali da moze dati malo poticaja, moze sigurno)
    Ma sve je to moguće doma, a kaj u školi???
    Primjetila sam da ima neki ,meni totalno nejasan, način računanja. Na obradi su nam rekli da ima vrlo visok potencijal za matematiku i prirodu, a da mu problem predstavljaju oni dugački načini, jer su mu dosadni.
    Jednostavno ne kužim što je u njegovoj glavi.

  50. #150
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj deva prvotno napisa
    Danas je D bila prvi puta na radionici kod TS. Njenom oduševljenju nema kraja ali i "tuzi" što do slijedeće mora proći 14 dana.
    Četvero ih je u grupi i svi su joj super a naročito Zdenkin M.
    Dobili smo raspored do lipnja, vidim da se tu spominjao nekakav roditeljski - da li je to na kraju radionica ili na početku? Ništa nam nije rečeno.
    I zaista mislim da vrijedi svake kune koju platimo.
    M. je procvao jer su u skupini i cure. Odmah su mu ramena narasla za dva broja, a od glasnog je postao još glasniji. Čisto mi je bilo smiješno gledati ga kako se pravi važan pred curicama.

    Nije to roditeljski sastanak nego roditeljske radionice kojih ima dva tipa. Pojedine grupe roditelja sastaju se jednom mjesečno - moja grupa je s Tanjom - razgovaramo, slušamo što nam ona ima reći i rješavamo različite zadatke vezane uz razumijevanje, prihvaćanje naše djece itd. Nažalost, nisam baš bila redovita na tim radionicama, zbog našeg poslovnog rasporeda koji je svaki dan drugačiji. Drugi tip su razgovori o tvom djetetu - to se odvija nakon svake tri djetetove radionice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •