Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 630

Tema: Psihologica Tanja Sever

  1. #1
    Trinny

    Početno Psihologica Tanja Sever

    Moima cure koje su bile kod nje da mi napisu da li su zadovoljne,podjele iskustva,koliko se ceka,koje su cijene...sve me zanima :? Imam cetverogodisnjaka kojem se puno pricalo o hiperaktivnosti ali nista konkretno i koji me svojim ponasanjem cesto stavlja u situacije "nisam pametna" pa sam se odlucila za pomoc.O TS sam samo citala svuda da je najbolja ali nista konkretno.Dakle ako neko ima konkretno iskustvo

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Isto sam čula same pohvale i na kraju smo se i naručili u PC Medvešćak. Sad čekamo da nam se jave sa terminom.
    Cijene: testiranje djeteta i intervju s roditeljima je cca 600 kn, a svaka radionica 150 kn.

  3. #3
    Trinny

    Početno

    naručili u PC Medvešćak
    to je? :?

    Ja sam isto nazvala i rekli su mi da rade samo dijagnostiku,tj,prve obrade a da je za tretmane sve popunjeno.Uglavnom nazvat ce me danas ili sutra kad se konzultiraju.

  4. #4
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam išla kod nje u srednjoj školi kad sam imala par samoubojstava u okolini i radili smo u grupi i individualno i jako sam bila zadovoljna. AL onda je to još bilo u domu zdravlja. Prošlo je dosta godina, ali rezultati su dobri.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Mi smo išli s M. Na preporuku pedagogice u školi testirali smo nadarenost. Testiranje i razgovor platili smo oko 650 kn. Kako su testovi pokazali nadarenost, ponuđeno nam je da ide na te radionice u kojima se nadarenima pomaže da se socijaliziraju u ovom prosječnom svijetu. Buduću da M. ide na hrpu izvanškolskih aktivnosti mi to stvarno nismo mogli nigdje utrpati, a i nije to baš jeftin sport.
    Osim Tanje Sever tamo je bila još jedna psihologica. Obje su na mene ostavile izuzetno dobar dojam. Mislim da je dobro otići kod nje na testiranje ličnosti i razgovor o djetetu jer mi roditelji često ne možemo objektivno sagledati kojim putem je krenuo razvoj djeteta. Zato toplo preporučam psihološku obradu kod Tanje Sever. Čovjek puno nauči o svom djetetu, ali i o sebi samom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    600kn?!
    Ajme ... Pa kako se rade testiranja, je l to u više termina, testova ...

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Trinny prvotno napisa
    naručili u PC Medvešćak
    to je? :?
    Psihološki centar Medvešćak.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    600kn?!
    Ajme ... Pa kako se rade testiranja, je l to u više termina, testova ...
    a cuj, jedan test moze kostati 100, 200, 300 kuna
    sat savjetovanja je recimo 200, 250 kuna...
    i to ti je to za prvi put

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Da, to valjda ovisi o tome što se testira. Ali ako uzmeš da te ginić privatno košta oko 400 kn (pregled i brisevi), a sve traje puno kraće, onda ovih 600 nije tako strašno za jedanput obaviti ako trebaš za dijete. Osim toga to je stvarno korisno ako netko ima dvojbi u vezi djetetova napretka. Što se komunikacije tiče, ja sam super zadovoljna. Uputili su me i na literaturu koja se tiče toga radi čega smo bili. Naročito mi se je svidjelo što je načelno pohvalila moj odgojni stil, dala upotrebljive savjete i nije stavljala naglasak na iskorištavanje nadarenosti nego na važnost socijalizacije u društvu svojih vršnjaka.
    Što se radionica tiče, mi ne idemo, ali mislim da je i to korisno naročito nadarenoj ali introvertiranoj djeci.
    Ali od svega mislim da je najvažnije reći: ne treba dijete voditi na psihološke pretrage ako za to nema stvarno ozbiljnih indikacija.

  10. #10
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Sad sam tek vidjela ovaj topik. Mi smo testirali M. kod Tanje Sever, zbog upisa u školu. Izabrali smo nju, zato što se ona posebno bavi darovitom djecom, kakav je M. Taj test je koštao 480 kn. Nakon toga smo ostali u nekoj vrsti radionice - igraonice u kojoj prof. Sever radi s M. i s još jednim dječakom iste dobi i sposobnosti. Sat i pol takve radionice košta 183 kn, a odvija se dva puta mjesečno. U takve radionice se može uključiti manji broj djece i to po njezinoj preporuci.

    Moji kriteriji su vrlo visoki, ali rad T. Sever je nadmašio sva moja očekivanja. Vjerujem da nekom te cijene mogu biti preskupe, ali s mog gledišta su to male pare s obzirom na način kako ona radi, kako se posvećuje djeci, s koliko umješnosti i topline im prilazi. M. će sasvim sigurno ići na radionice do početka škole, a poslije ćemo vidjeti. Posve ću se pouzdati u procjene prof. Sever i zahvalna sam joj što je ubacila M. u svoj program, iako u njemu zapravo ima vrlo malo mjesta, jer ona se ne prekapacitira. Uglavnom, za svaku pohvalu.

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da, još nešto. Ako se pitate za vrijednost novca koji date za to, mogu vam reći da bih prije rekla da je ona na šteti. U tih prvih 480 kn ušlo je sat i pol testiranja djeteta jedan na jedan, različitim, najsofisticiranijim psihološkim testovima koji pokazuju kompletnu strukturu djetetove ličnosti na kognitivnom, emotivnom i socijalnom planu. Osim toga, tu ulaze i dva sata razgovora s roditeljima u posebnom terminu - tada nam je prof. Sever pokazala nalaz. Mislim, ja poznam svoje dijete, ali ona me je mnogo naučila o njemu.

    I još bih napomenula da radionice nipošto nisu samo za introvertiranu djecu. To su radionice za darovitu djecu u kojima se radi na njihovom samopouzdanju, korištenju socijalnih vještina i iskazivanju emocija. M. i dječak koji je s njim su sušta suprotnost introvertiranosti.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i jos nesto vezano za cijenu:
    obzirom da je zabranjeno kopirati testove, i obavezno je koristiti originalne obrasce, strucnjaci te testove moraju redovito kupovati (a testovi nisu jeftini, vjerujte) - a i to onda itekako utjece na cijenu testiranja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    moja kći ide u šesti razred i nije posebno darovita, ali rado bih je testirala jer nam treba neko treće mišljenje o njenim interesima kako bismo ih znali razvijati. možemo li i mi kod tanje sever ili je ona samo za darovite?

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Koliko se čeka termin za testiranje?
    Mi smo se predbilježili prije cca mjesec dana i još nam se nisu javili.

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Od moje prijateljice sin, nije uopće po nečemu poseban. Darovit je jedanko kao i 80% druge djece.
    Međutim, roditelji se nisu slagali, na kraju i razišli, a u tijeku tih prepiranja odlučili su da se posavjetuju sa TS (na preporuku jedne moje kolegice). Uglavnom, njeno dijete je sada već treću godinu na radionicama kod nje, oni su presretni i prezadovljni. Dijete je kroz rastavu roditelja prošlo relativno bezbolno (koliko je to moguće).
    I još nešto: malac obožava ići na te radionice.

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko dijete mora biti staro da bi se moglo testirati?

  17. #17
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja mislim da dijete ne mora biti darovito da bi moglo doći na testiranje. Uostalom, dok ne prođeš testove ne možeš znati je li dijete darovito, iako tomožeš naslućivati. Ali jedno su roditeljska opažanja, a drugo precizni psihološki testovi. TS se je nekako više profilirala prema darovitoj djeci, ali, koliko sam shvatila, tamo dolaze i djeca koja imaju poremećaje pažnje, socijalno su nevješti i tome slično. Kad čekam mog M. uvijek razmišljam koliko je privilegiran što je tamo primljen i kako bi takvu psihološku podršku barem privremeno trebalo svako dijete, bez obzira darovito ili ne.

    Na termin se dugo čeka, jer ima dosta interesa (mi smo na prvi termin čekali više od dva mjeseca). Ali, kad dođeš na red, onda si samo tamo, sve se odvija mirno i daje se puno vremena i djetetu i tebi. Brunda, čudi me da vam nisu odmah dali termin - nama su dali, samo je taj termin u trenutku naručivanja bio vrlo udaljen. Nazovi pa pitaj.

    Koliko sam čula, trenutno obavljaju samo testiranja za upis u OŠ, jer ima puno interesa za to. Ali, to je informacija iz druge ruke, pa provjerite. Najbolje je nazvati i pitati.

  18. #18
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nazvat ću ponovno sutra da provjerim.
    Ja sam ih zvala i prije ljeta 2005. i javili su mi se odmah drugi dan s terminom za 10-ak dana. Međutim, onda smo išli na more a poslije smo zaglibili sa boleštinom i na to sve skupa zaboravili.
    Sada smo se odlučili ponovno ali izgleda da ovaj put ne ide tako lako :/

  19. #19
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nemoj odustati. Po svemu što pišeš mislim da je S. dijete koje upravo tamo spada.

  20. #20
    lulleica

    Početno

    i mene zanima koliko dijete mora biti staro da bi se moglo testirati? ne mislim da imam iznadprosjecno dijete, no voljela bih nauciti o njemu vise, pa ako je ovo nacin za to..nije mi zao novaca

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    ako bi mi netko mogao na pm poslati telefonski broj, bila bih zahvalna.

  22. #22
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Koliko znam TS na svoje radionice, kao i cjelokupnu obradu djeteta prima prema važnosti situacije u kojoj se dijete nalazi. Tako da npr. djeca koja prolaze kroz neke traume imaju apsolutan prioritet i prima ih odmah.

    inače njena ambulanta nalazi se u sklopu DZ Medvešćak /ulaz iz Martićeve). Samo nazovete na centralu i tražite da vas spoje sa njenom ambulantom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Da, nije samo za introvertiranu darovitu djecu, ali oni se daleko teže snalaze u socijalnim odnosima od ekstrovertiranih. Mi se nismo odlučili za radionice, ali ćemo se opet testirati na proljeće da vidimo gdje smo sad.

  24. #24
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    mi smo kod nje već 8 godina s najstarijom - darovitom, sa srednjim koji je ADD smo već 6 godina, a krenuli smo i s najmlađim - Denis ima CP.
    Ona je između puuuuuuuuuuuno toga, savjetovala kod koje učiteljice da stavimo srednje dijete, napravila profesionalnu orijentaciju za najstariju i ponudila 4 srednje škole ...
    Ona radi sa svom djecom, i darovitom i prosječnom. Pomaže kod problema s drogom, bračnih razmirnica, pomoć oko učenja, profesionalna orijentacija, jedina je koja radi s ADD-om ili npr Ašperger sindromom. precizno može odrediti da li dijete ima ADD/ADHD ili je samo jače nemirno itd. Za razliku od osalih, ona daje vrlo konkretne upute i savjete za život za svako dijete, nema općenitih fraza.
    Preprouča i školu za upis, određije spremnost za školu, odlazi u pojedinu školu ako dijete ima problema - ma full i vieća usluga za dijete koje ona uzme sebi.
    Pošto se jako posvećuje djeci, ne želi primati više od svojih kapaciteta, ali dijagnostiku može odraditi ako je roditelj s time sporazumana - a i to je puno jer ona jako dobro razumije djecu.
    Tel: 01/4604 151

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Da, nije samo za introvertiranu darovitu djecu, ali oni se daleko teže snalaze u socijalnim odnosima od ekstrovertiranih. Mi se nismo odlučili za radionice, ali ćemo se opet testirati na proljeće da vidimo gdje smo sad.
    To je potpuno točno, ali zapravo sva darovita djeca imaju određene probleme s okolinom zato što ih ta okolina uglavnom ne razumije i ne može ih pratiti. Zato je važno da i ekstrovertirana, socijalno orijentirana darovita djeca vježbaju kako socijalne vještine. No, slažem se da je njima ipak mnogo lakše nego introvertiranima.

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da još dodam i to da darovita djeca imaju posebno velike probleme sa sustavom (vrtić, škola, itd.) koji je prilagođen prosjeku i ne zna što bi s onima koji odstupaju. Zato im je svima potrebna psihološka potpora, prvenstveno u obitelji, ali i stručna.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Da, stvarno ne znaju što bi s njima. Najjednostavnije im je rješenje akceleracija u viši razred. Zar darovita djeca nemaju pravo na djetinjstvo, na trajna prijateljstva sa svojim vršnjacima? Zašto darovita djeca moraju postati starmali? Uf, počela sam se živcirati pa neću dalje.

  28. #28
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja na akceleraciju unaprijed ne pristajem (M. još ne ide u školu), jer se uopće ne radi o zatrpavanju darovitog djeteta podacima, nego o tome da njima trebaju drugi sadržaji, drugi pristupi i načini rada. Osim toga, mislim da je za svako, a pogotovo za takvo dijete, pogubno čupanje iz grupe kojoj pripada.

  29. #29
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Ivana2, uopće se dijete ne gura u akceleraciju - veoma mali broj djece akcelerira. Možda se više piše o tome, ali praksa je sasvim drugačija jer:
    - škola treba biti za to
    - dijete treba biti zrelo emocionalno, te treba dobiti potvrdu psihologa
    - roditelji trebaju biti za to

  30. #30
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Evo upravo sam telefonski razgovarala sa gospođom (zaboravila ime ) iz PC Medvešćak i situacija je takva da su trenutno toliko zatrpani da prije lipnja neće primati novu djecu. Kaže čak ni u obradu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Mislim, ja poznam svoje dijete, ali ona me je mnogo naučila o njemu.
    Ovo mi je super receno. Tako nekako sam se i ja osjecala nakon prvog susreta s njom.

    Dodala biha samo - mislim da biti bistric nema veze sa akceleracijom u skoli.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Pa bistrići nemaju veze sa školom gotovo uopće. Jedino što škola mora uzeti u obzir nalaz psihologa, bez obzira iz kojeg je psihološkog centra.

  33. #33
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Pa bistrići nemaju veze sa školom gotovo uopće. Jedino što škola mora uzeti u obzir nalaz psihologa, bez obzira iz kojeg je psihološkog centra.
    Ivana2, ne znam jesam li te dobro shvatila, no, ako jesam, dijelimo mišljenje o odnosu sustava prema bistrićima. Nadam se da ćemo uspjeti pronaći dobru učiteljicu, ali s obzirom na iskustva iz vrtića nisam preveliki optimist. Tamo moje dijete ima više tretman lijevog smetala nego darovitog djeteta izuzetnih sposobnosti i osobina.

    Već sam mnogo puta čula ovo što kažeš da škola mora uzeti u obzir nalaz psihologa, ali ne znam na koji način? Jesu li nastavnici, psiholog i pedagog obavezni s mojim djetetom raditi na način koji odgovara njegovim sposobnostima i potrebama?

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jesu li nastavnici, psiholog i pedagog obavezni s mojim djetetom raditi na način koji odgovara njegovim sposobnostima i potrebama?
    u teoriji jesu obavezni.
    u praksi, velika vecina njih nema adekvatna znanja i iskustva za rad s djecom s posebnim potrebama.
    a onda jos nemaju ni volje za to, pa pruzaju veliki otpor.
    ali naravno, ima i prekrasnih iznimaka

    odmah pri upisu u skolu pokusajte se dobro raspitati kakav je koji ucitelj, ima li iskustva u radu s takvom djecom, a ako nema, ima li volje i zelje nesto nauciti i prilagoditi se.
    zgodno je i potraziti skole ili razrede s programom korak po korak, oni polazu dosta na felxibilnost i individualnost.

  35. #35
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Lutonjice, hvala ti na informacijama. Možeš li preporučiti neku školu ili učiteljicu koja tako radi?

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    obzirom da sam s djecom s posebnim potrebama radila samo u samoboru, imam osobna iskustva jedino s tamosnjim skolama i uciteljima.

    ali evo stranica udruge "korak po korak":
    http://www.korakpokorak.hr/default.asp?intro=skip

    a ovdje su i kontakti:
    http://www.korakpokorak.hr/kontakti.asp

    ako im se javis i pitas za skole, razrede, ucitelje koji provode ove programe, sigurno ce ti pomoci!

  37. #37
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Hvala!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Postoji pravilnik o načinu rada s darovitom djecom i dio je Plana i programa za osnovnu školu. Pravilnik se sastoji od svega nekoliko rečenica kojima se hoće reći da način rada mora biti prilagođen takvoj djeci, tolerantan itd. (Mogu ti pronaći taj tekst. Ima i na internetu.) Važno je i što je napisala psihologica u svojoj uputi kako škola treba postupati s takvim djetetom. Tanja Sever je za M. dala točne upute po stavkama. Mislim da je to načelno obvezujuće, ali puno ovisi o roditelju koliko će signalizirati učitelju da mu je to bitno.
    Zapravo mislim da puno ovisi o samom djetetu. Koliko sam ja shvatila, najčešće se iskristalizira ili jako introvertirani tip, ili jako ekstrovertirani tip. Školi je naravno lakše kad se pojavi introvertirano dijete jer s njim nema problema, iako baš njima treba posvetiti puno pažnje. Koma su im ekstrovertirani (ko moj M.) jer su brbljavi, neposlušni i egocentrični pa se tu jako brzo može vidjeti poštuje li škola upute psihologa.
    Zdenka2, ne znam što bih ti pametno rekla za prvi razred - to je najčešće teško razdoblje za svu djecu i roditelje. Moj savjet: nastoj da se utopi među drugim klincima, da ne odskače. Nadarena djeca izazivaju zavist i netrpeljivost drugih roditelja pa ti ja preporučam da nalaz psihologa predočiš učiteljici samo ako vidiš da je socijalizacija djeteta krenula krivim smjerom.

  39. #39
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da, ja tu netrpeljivost osjećam i u vrtiću. Ali, dijete koje odskače od drugih se najčešće paušalno proglašava hiperaktivnim i problematičnim, iako se radi o nečem desetom. Jedan od razloga zbog kojih smo išli napraviti kompletnu obradu je upravo to da ga zaštitimo od napada ljudi koji njega nisu u stanju razumjeti. Nalaz koji smo dobili upravo je namijenjen upisu u školu i radu škole s njim. Ja mislim da će njegova socijalizacija među djecom biti sasvim OK, jer je on ekstrovertiran i ima naglašene socijalne potrebe, puno prijatelja kojima se hoće prilagoditi. Istina, iziritira ga to što se oni njemu u mnogo stvari ne mogu prilagoditi, ali to je nešto što on mora naučiti i s tim se nositi. Moguće probleme ne očekujem od djece nego od učitelja i roditelja.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Moje iskustvo je da je većina učitelja super - različiti u pristupima, ali jako dobri. Mislim da možeš svugdje pristupiti s velikim povjerenjem. Ne nailazi se često na stvarno lošeg učitelja. I učitelji žele komunicirati s roditeljima u što većem razumijevanju. I nad njima bdiju oči ravnatelja i pedagoga škole. Njima isto treba pomoć kad dobiju takvo dijete, pogotovo ako su mlađi i neiskusni. A opet ne vole da im se netko petlja u način rada. Ne vole roditelje koji stalno nešto zapitkuju i predlažu ili se bune za svaku sitnicu...
    A roditelji... Mi roditelji smo banda

  41. #41
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Ne vole roditelje koji stalno nešto zapitkuju i predlažu ili se bune za svaku sitnicu...
    A roditelji... Mi roditelji smo banda
    Ni ja ne volim takve roditelje, jer sam se u vrtiću osvjedočila da to najčešće nisu konstruktivni prijedlozi nego stvari koje proizlaze iz osobnih problema tih ljudi.

    Da smo mi roditelji banda - ne mislim to. U grupi mog M. većina roditelja su stvarno OK ljudi, koji nastoje razumjeti djecu. Neki se bave s djecom više neki manje, neki su aktivniji u vrtiću, neki manje, ali uglavnom to funkcionira. Ali, dosta je malo. U našem slučaju to su dvije mame koje su mnogima, prvenstveno tetama, a od djece posebno mom M. jako zagorčale ovu vrtićku godinu. Jedna obitelj se preselila, drugu još trpimo. I nemam iluzija da se takva neka ograničena osoba neće pojaviti na horizontu i u školi.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ma to sam ja napisala kao šaljivo. Mislim na ono kad se počnu stvarati lobiji, pa se procjenjuje tko je iz kakve familije, pa gdje tko radi itd... To svi roditelji rade. To ti ide pod normalno.
    Ali slažem se da ima stvarno problematičnih ljudi, koji misle da su njihova djeca svete krave.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    samo bih napomenula da ce slijedeceg cetvrtka u 17.30 u emisiji Sasvim obicni ljudi (hrt) biti tema ADHD; ADD, gostuje Tanja Sever.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    za Tanju Sever čula sam samo pohvale, spremamo se k njoj već godinama i sama sebi sam rekla da to moramo obaviti prije nego Leon krene u školu...kap koja je prelila čašu bilo je Leonovo malo "čudno" ponašanje nakon rođenja brata, operacije ruke i boravka u bolnici...prošli smo testiranje i srećom upali na radionice od početka ove kalendarske godine

    Leon obožava ići, a MM i ja smo jako zadovoljni načinom rada i predivnim osobljem

    Nadice

  45. #45
    bubimirko

    Početno

    Tresla se brda rodio se miš.......eto to je ukratko moje mišljenje proizašlo iz susreta s njom.......dobro možda ja i nisam najobjektivniji pošto psihologe i psihijatre i povijesničare umjetnosti trpam u isti koš.....šarlatani.......ono netko me uvjerava da zna kaj mislim ili kako se osječam ili koliko sam inteligentan na osnovu onog testa s mrljama.....žena je samo našla odličan izvor zarade i na neki način mora opravdati novac koji dobije od procjene pa sve to traje sat dva.....a to da je ona divna osoba koja ima vrlo siguran nastup je sasma druga stvar......dajte meni tu lovu ....pa ću i ja biti takav ako ne i bolji i bajdvej....prošlo je već ohoho vremena ali od nje niti slova...........dakle kao i u večini slučaja svi lijevo ja desno ili obrnuto kad je dotična u pitanju.....i još nekaj nije me ničim zadivila tj. nije mi rekla nič kaj već nisam znao o svom djetetu

  46. #46
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pa, Bubimirko, svi smo mi znali kakvo nam je dijete. Ali, ono kaj smo mi znali nije profesionalno mišljenje. I to što ona radi s djetetom ja ne mogu. Poštujem tvoje mišljenje, ali moram reći da ne nalazim nikakve dodirne točke između mog i tvog doživljaja rada u PCM. Ja stvarno imam visoke kriterije, teško me što impresionira i nikada ne padam u adoracije. Ali, sam vidjela da žena stručno i zdušno radi svoj posao. Meni dosta. Lova? Meni se to ne čini velika lova s obzirom na uloženo vrijeme i energiju. Svi mi naplaćujemo svoj rad, zar ne?

  47. #47
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Svi mi naplaćujemo svoj rad, zar ne?
    reći ću to malo zdravo seljački......neki naplačuju svoj rad a neki prodaju muda pod bubrege ili pristojnije prodaju maglu......ali opet velim......moje subjektivno mišljenje......

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno


  49. #49
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moje dijete ima određene potrebe, ja sam otišla na mjesto gdje mu u tome mogu pomoći i to je sve. Isprazni sarkazam još nikome nije pomogao.

  50. #50
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Moje dijete ima određene potrebe, ja sam otišla na mjesto gdje mu u tome mogu pomoći i to je sve. Isprazni sarkazam još nikome nije pomogao.
    a kako je to ona njemu pomogla u njegovim potrebama, a da to ti ili tvoj muž niste mogli

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •