Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 123

Tema: Nemoguća curica - ne spava nikada po noći?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    13

    Početno Nemoguća curica - ne spava nikada po noći?

    Drage Mame; Molim Vas;

    - imamo užasno nemoguću bebicu curicu od 12 dana, nemoguće ju je uspavati preko noći, tada je najbudnija, izgleda da je zamjenila dan za noć, užasno kmeči, plače iz svega grla, toliko da muž i ja poludimo i svađamo se nevjerojatno, još veći problem je što se on diže svaki dan u 6 ujutro i bude na poslu do 19 navečer a ja sam sama doma cijeli dan s bebicom, koja je koliko - toliko podnošljiva preko dana, ali nikako preko noći! Da samo kažem - preko dana bez problema spava, kao što bi i trebala svaka bebica (svako toliko plače naravno, ali u granicama normale), ali preko noći ama baš nikako izaći na kraj s njom! Damo joj kapi protiv grčeva BioGaia, mada kako nam se čini nema grčeva, jer ne stišće ni rukice ni nogice. Isto tako, uvijek je sita i napita i čista. Jučer smo mislili da je možda problem u krevetiću i pustili je da prespava noć u kolicima i bila je super, budila se svaka 4 sata samo kad je morala jesti! No, to je samo jedna noć od svih ostalih! Bebica nam izgleda kao da je sada u 1 ujutro najbudnija i najfriškija i nema želje za spavanjem. Damo joj dudu, ona je izbaci vani, sva je nervozna i ne znamo zašto?! Ništa ne pomaže! Stišće i "čupa" dekicu kao pomahnitala??? Nikakvo lijepo pričanje, ljubljenje, nošenje, maženje - ništa - nula joj NE POMAŽE! Beba kao da je najrazmaženija na svijetu a mi nemamo pojma što joj fali i što nam želi reći svojim plačom??? Da nazovemo pedijatricu??? POMAGAJTE MAME MOLIMO VAS JER OVAKO VIŠE NE MOŽEMO IZ NOĆI U NOĆ! Izluditi ćemo skroz do kraja!!!

  2. #2
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Znam koliko je to frustrirajuće, jer smo mi to prošli prvih tjedana, samo u dnevnoj varijanti i ništa nije pomagalo, samo je jedan dan prestalo. No, budući da je ipak noć, da probaš prigušiti svjetla i leći s njom i polako je smiriti uz dojenje.

    Kako vam uopće ide dojenje? Da nije problem u tome da je gladna?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Znam koliko je to frustrirajuće, jer smo mi to prošli prvih tjedana, samo u dnevnoj varijanti i ništa nije pomagalo, samo je jedan dan prestalo. No, budući da je ipak noć, da probaš prigušiti svjetla i leći s njom i polako je smiriti uz dojenje.

    Kako vam uopće ide dojenje? Da nije problem u tome da je gladna?
    evo ga, sada je dva i pol ujutro!!! ona place od devet navecer bez smirenja! pa ovo je za poluditi, nikako da se ona smiri a ni mi?!?! kakvog smisla.ima tresti tek rodenu bebu jer smo na kraju zivaca??? nema sta joj sada ne bi napravili my god!!! skoro o izbacili dojenje jer zenu bole.uzasno sise.i bradavice!!! ona se izdaje i daje joj svije mlijeko samo po danu a po noci (kršitelj koda) da je dulje drzi pospanu! sada cemo na tvoj savjet spojiti bebicu na sisu!!! isuse boze mi cemo skroz popizditi sa tom razmazenom placljivicom!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    premala je da može biti razmažena... tj. da zna to biti...nešto je muči....
    ako joj pašu kolica -ostavite je da spava u njima...manja su od krevetića pa je možda podsjećaju ma mamin trbuh....
    nadam se da će i druge mame doprinjeti sa još pametnijim savjetima....

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aleeen prvotno napisa Vidi poruku
    evo ga, sada je dva i pol ujutro!!! ona place od devet navecer bez smirenja! pa ovo je za poluditi, nikako da se ona smiri a ni mi?!?! kakvog smisla.ima tresti tek rodenu bebu jer smo na kraju zivaca??? nema sta joj sada ne bi napravili my god!!! skoro o izbacili dojenje jer zenu bole.uzasno sise.i bradavice!!! ona se izdaje i daje joj svije mlijeko samo po danu a po noci (kršitelj koda) da je dulje drzi pospanu! sada cemo na tvoj savjet spojiti bebicu na sisu!!! isuse boze mi cemo skroz popizditi sa tom razmazenom placljivicom!!!
    dijete ima samo 12 dana

    do sada je bila u majčinu trbuhu
    u potpunom mraku
    slušala samo prigušene zvukove, majčino srce
    osjećala majčine korake
    hranu dobivala 24 sata dnevno u količinama koje su njoj odgovarale
    spavala kad je htjela
    živjela na svoj način...

    nemojte, molim vas, očekivati da ona zna kako biste vi htjeli da ona živi
    mislite da ona zna što je dan, a što noć
    ne zna ni čitati ni pisati... niti to itko očekuje od nje

    NI SLUČAJNO JE NEMOJTE TRESTI!
    to može prouzročiti i smrtne posljedice

    nemojte joj davati kapi ni tekućinu
    možda je i to muči
    dajte joj samo majčino mlijeko

    ako postoje problemi sa dojenjem, ili nazovite SOS telefon ili potražite ovdje na forumu slične pobleme

    stvarno ne znam što ste očekivali kada se odlučili imati dijete

    možda ne bi bilo loše da nazovete Telefončić, savjetovalište za roditelje sa malom djecom
    uvijek su dežurne i zdravstvena djelatnica i psihologica, pa možete s njima porazgovarati
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.03.2013. at 07:20

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj aleeen prvotno napisa Vidi poruku
    evo ga, sada je dva i pol ujutro!!! ona place od devet navecer bez smirenja! pa ovo je za poluditi, nikako da se ona smiri a ni mi?!?! kakvog smisla.ima tresti tek rodenu bebu jer smo na kraju zivaca??? nema sta joj sada ne bi napravili my god!!! skoro o izbacili dojenje jer zenu bole.uzasno sise.i bradavice!!! ona se izdaje i daje joj svije mlijeko samo po danu a po noci (kršitelj koda) da je dulje drzi pospanu! sada cemo na tvoj savjet spojiti bebicu na sisu!!! isuse boze mi cemo skroz popizditi sa tom razmazenom placljivicom!!!
    ovo ne samo da nema smisla, nego je i jako, jako OPASNO. pročitajte ovdje o opasnostima tresenja djeteta
    nemojte to nikako raditi.

    moguće je da suprugu bole bradavice jer beba ne uhvati dojku kako treba. ovdje možete pročitati sve o pravilnim položajima dojenja. jako je važno da dijete dobro otvori usta kako bi moglo pravilno prihvatiti dojku. neka mu mama prstom ili bradavicom pređe po licu u blizini usta i dijete će ih otvoriti. kad ih otvori jako, mama neka privuče dijete k sebi (ne sebe naginjati djetetu), tako da je cijelim tijelom (ne samo glavicom) okrenuto prema njoj. dijete treba imati u ustima ne samo bradavicu, nego i čim veći dio onog tamnog tkiva oko bradavice (areola). ako uzme samo bradavicu, dolazi do boli i oštećenja.

    evo još jedan tekst s našeg portala o sve što treba znati u vezi početka dojenja http://www.roda.hr/article/category/zapocnite-ispravno

    evo i brojevi Rodinog telefona za pomoć pri dojenju: 01/ 61 77 520; 091/ 22 77 220, radnim danom od 15 do 21 h; vikendom od 9 do 21 h. nazovite (ne treba mama ako ne može, i tata može nazvati) i savjetnica će vam objasniti kako da dojenje profunkcionira u potpunosti (naravno, ako mama to želi, nema nikakvog pritiska).

    nemojte dijete hraniti po rasporedu, nego na djetetov zahtjev (plač). dijete je još vrlo malo i tek se privikava na život izvan maminog tijela. hranjenje (bilo na dojci, bilo na neki drugi način) mu je prilika i da se pomazi s mamom i da zadovolji svoju potrebu za nečijom blizinom.

    s ovako zahtjevnim bebama pomaže zajedničko spavanje (samo nemojte dijete stavljati u sredinu, između vas dvoje), dijete stalno osjeća sigurnost i toplinu, manje plače pa se onda i roditelji mogu bolje odmoriti.

    svakako nazovite Rodin telefon. ovo je izuzetno teško razdoblje i ne trebate ga prolaziti sami.

  7. #7
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ima tresti tek rodenu bebu
    Ja se nadam da se šalite?

    Pa vašem djetetu treba ljubavi, strpljenje i vaša pomoć u novom svijetu pa kako god teško to bilo!
    Svi smo mi to prošli, nespavajući, hodajući, nosajući, plačući i zapamtite jedno : izreka: 'da netko spava lijepo kao beba' je jedna velika laž!
    Ne postoje bebe iz filmova i idealni scenariji, to je varanje naroda pa iz toga dođe do ovakvih stresova koje vi proživljavate.

    Bebica je vaša, treba vas, ljubav poporu u svemu, a ko će joj to dati ako ne vi?
    Postoje djeca koja plaču ii plaču zbog onih navodnih 'kolika' i tome nema lijeka osim preživjeti to,
    čim prije prihvatite i pokušate se nositi sa tim bit će vam lakše, ako se mislite nastaviti ljutiti i svađati bit će vam
    puno teže, a bebica će patiti još i više!
    Kad su bebe male potrebno je stalno otkrivati moguće 'razloge' što beba želi, potrebno je upoznati ju i živjeti
    prema njenim pravilima, odnosno pravila nema, osluškujte svoje dijete i tako se i ponašajte.
    Ne očekujte od njega ništa, niti mir, niti spavanje niti dojenja na sat.

    dijete neka doji na zahtjev pa makar bilo to stalno, a na vama je da u tim trenucima pomognete svojoj ženi
    da sve to skupa prebrodi za dobrobit vašeg djeteta.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Dijete treba imati puno mokrih pelena, treba biti i pokakanih i to vam je jedini signal koji vam dijete šalje
    i vi ga morate vidjeti, dijete ne smije biti gladno u suprotnome se morate obratiti pedijatrici.

    Dijete mora jesti, i čuvati se, ako je to na rukama, neka bude na rukama,
    ako je to na majčinom trbuhu, neka je to na majčinom trbuhu.

    Kad dijte spava i mama mora spavati da se odmori.

    Ako imate koga da vam uskoči, pomogne od roditelja u bilo kojem smislu,
    kuhanje, pospremanje itd prihvatite pomoć.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    cure su dale dobre savjete, ja bih još dodala da probate bebu zamotati u dekicu, mnoge bebe se umire zamotane jer ih to podsjeća na boravak u maternici

    evo slika s uputama kako to ispravno učiniti: baby swaddling

  10. #10
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Pa beba ima tek 12 dana, nevjerojatno je teško biti budan po noći, pogotovo uz deranje, to shvaćam, ali beba isto tako osjeti vašu nervozu, pokušajte se smiriti vi, pa će te lakše smiriti i bebicu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    kad vam je beba takva, ako ste vi nervozniji još će biti nervoznije vaše dijete, morate je učiti reda od rođenja, mi smo svoju (kad smo shvatili da joj plivanje u kadici voli) svaku večer u isto vrijeme 19h je okupamo, prije tog kupanja (sat vremena) joj damo jesti, pa okupamo, stavimo u krevetić i opet damo jesti, dok je hranimo proizvodimo šumove (šššššššš) ili joj pjevano uspavanke, ona se već naučila i sama sad nam zna kad je vrijeme kupanja, da je poslije toga nananje.
    Tako mala beba je vezana za majku više nego za oca, skinite se i skinite nju i držite je na prsima, vaš miris umiruje nju. isto tako prije kupanja neka je bebe gola na tatinim prsima, tako da poprimi i tatin miris i razlikuje ga od mirisa ostalih ljudi koji dolaze u kontae, to kontakt s bebom.
    roditelji strpljenja imajte, ona je premalena, isto tako nakon kupanja kad je obučete za spavanje zamotajte joj rukice i nogice u dekicu, tako malena beba kad je zamotana ima osjećaj ta je u majčinu trbuhu pa je mirna.
    Pronađite u sebi mir, od nervoze i beba je nervozna (znam iz svoga iskustva jer ja sam u početku bila nervozna, ali kad ja umirim sebe i beba se umiri)
    Sretno

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Baš mi je ružno pročitati ovakve postove..pa beba ima samo 12 dana, da ste 12 dana dubili na glavi, nebi imali pravo još biti ljuti, kamoli što se radi o vašem djetetu. Dajte malo strpljenja, zrelosti..to je malo živo biće koje treba vašu stabilnost a ne pucanje. Žena je možda umorna od svega, od poroda, hormoni je pucaju, ona ima opravdanje za biti preosjetljiva ali vi kao muž i otac morate biti potpora njoj i osoba koja će održavati mir i stabilnost. Ovo sa trešenjem djeteta, nadam se da ste samo napisali tako, da niste zaozbiljno tresli bebu. Naše četvrto je plakalo prvih 3 ipo mjeseca doslovno po čitave dane, imala je pauze samo dok se dojila. A imali smo još troje djece na brizi. pa smo preživjeli. Treba strpljenja, ljubavi i malo požrtvovnosti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    I nemogu da vam ovo ne kažem: razmažena plačljivica je VAŠA kćer, ružno ju je tako nazivati, ona je premaleno i prenevino dijete da se tako prema njoj odnosite, toliko roditelja nikako da dobije djecu, a vi svoju tako nazivate. Ovo je moje osobno mišljenje, i morala sam vam ga reći jer su me šokirale vaše riječi.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pokušajte joj na neki način oponašati uvjete koje je imala u meternici: umotati ju dekicu, i glasno izgovarati ššššššššššššššššššššššššš šššš te ju lagano, ne tresti, već ljuljuškati, kao da vibrirate rukama.
    Puštajte joj s neta tzv. white noise, npr http://www.youtube.com/watch?v=qWUouPEnBqM , ima toga još guglajte white noise for babies. Mi smo prva dva mjeseca živjeli uz zvuk sušila za kosu koji smo puštali s CD-a.

    Malena ne radi to namjerno, njoj je neudobno u ovom svijetu, budite mirni i nježni prema njoj... učinite da se osjeća sigurnom i voljenom, nosajte ju, ona je navikla da osjeća mamu... teško joj je kad je sama... nije razmažena, samo se ne snalazi u ovom svijetu... zovite nekog da vam pomogne s kućanskim poslovima, zovite SOS telefon da dobijete savjete za dojenje... priprema formule, osim što je nezdrava za bebu je i zahtjevna po noći (i to će vam crpiti energiju), lakše je izvaditi dojku i nahraniti dijete. Evo malo više o tome http://www.roda.hr/article/read/pred...enja-od-a-do-z

    I moja bebica je plakala noću prva dva mjeseca, bili smo na izmaku snaga... spasilo me upravo to što sam znala da ona nije razmažena, već da se ne snalazi u ovom svijetu. Prvo, pokušajte se vas dvoje smiriti... svoju nervozu prenosite na nju. I njoj će biti lakše kad bude osjetila da se nalazi u sigurnim rukama koje znaju što rade. Ona je jako mala i osim plača nema drugog način da vam da signal da joj nešto ne paše. Nije razmažena, nema nadnaravne moći (kako to neki roditelji znaju pomisliti).

    Polako... smirite se, potražite pomoć baka ili nekog bliskog... budite vi s bebicom non stop... Moja je prva tri mjeseca spavala isključivo na nama... i prošlo je... znam da je teško... ali proći će. Sad ste roditelji i sve drugo je manje važno.

    Samo nježno i polako! Sretno!

  15. #15
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ja bih još dodala da u onim najstresnijim trnucima kada počinjete pucati sami sebe cijelo vrijeme podsjećajte da beba ne plače
    s namjerom da bi vas naživcirala ili zato što je razmažena, nego zato što traži vašu pomoć.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi smo pratili upute autora knjige Najsretnija beba u kvartu i pomoglo je. Ukratko o tome:
    http://www.happiestbaby.com/smart-so...soothing-baby/
    Posljednje uređivanje od Mojca : 27.03.2013. at 08:54

  17. #17
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    o da, bijeli šumovi, nama je fen pregorio, ulogu je preuzeo usisavač dok ovi s cd-a nisu palili, znalo dijete prepoznati
    Posljednje uređivanje od crnka84 : 27.03.2013. at 08:59

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Znam da vam je teško, ali su me tvoji postovi baš iznervirali. Moj mlađi nije spavao prvih 2 mj po noći, a onda nije spavao od 8mj do godinu i pol, dakle 10 mjeseci!!! A radili smo i MM i ja, bilo je situacija da sam u desetak dana ukupno spavala po 20tak sati, sa prekidima, i radila puno radno vrijeme. A ovdje se radi o bebi od 12 dana koju nazivate razmaženo plačljivicom i spominjete nekakvo tresanje. Za to mi je teško imati razumijevanja - pa takvih je 99% djece!
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 27.03.2013. at 09:00

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I kažeš da preko dana spava - pa spavaj i ti po danu s njom, pa češ nadoknaditi noć.

    Ja npr. nisam to mogla, kad sam po danu radila.

    Inače, mi smo ga znali nositi na rukama ili voziti u kolicima po stanu, satima...Čim bi sjeli ili stali s kolicima, budio bi se. Ali dok bi se kretali, spavao je. Probajte tako.

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moje djete je spavalo od rodjenja, bez problema,
    ja bi je stavila u krevetic, ukljucila jendu od onih igrackica s laganom muzikom.
    ona bi mljacnula zadovoljno i zaspala.

    a onda bi se ja trgla i probudila i shvatila da sam utonula u san uz nezadovoljno djete

    zao mi je sto su nas sve zavariali na filmovima tim prekrasnim umirujucim scenama s bebama, ali to naprosto nije istina, zivot je drugaciji.
    sto prije prihvatite da je beba ipak osoba s zahtjevima koje ispoljava placem bit ce vam lakse.
    zao mi je sto otac mora raditi 13 sati dnevno, ali mozda vam je rjesenje dok se svi ne naviknete na novu situaciju, da otac spava u drugoj sobi, a majka pokusa spavati kad i beba, kako danju tako nocu. dok ne stvorite neki ritam.
    a onda se dalje prilagodite situaciji.

    i zapmatite da beba od 12 dana zbilja svoje probeleme moze pokazati samo placem. strpljivo i hrabro naprijed. svi smo to prosli i eto nas sad smo svi pametni kako to prezivjeti.

  21. #21
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Probajte se svi malo više odmarati i naspavati kad stignete. Tražite pomoć ako imate koga. Ovo mi sad zvuči kao začarani krug; razdražena beba, neispavani roditelji-problemi sa hranjenjem/dojenjem. Probajte jednu po jednu stvar rješavati. Puno beba na početku doslovno spava samo na cici, kakav kinderbet/kolica- što ne znači da će tako biti zauvijek.

  22. #22
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Strasno! Beba od 12 dana. Zao mi je kad ovo citam. Spontano mi dodje da ponudim udomljenje za to maleno bice.
    I jos tako malena a vec se svadjaju oko nje. Brrr

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    možda detetu ne paše mješanje mlijeka, zašto se izdaja?

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jelena
    Citiraj aleeen prvotno napisa Vidi poruku
    skoro o izbacili dojenje jer zenu bole.uzasno sise.i bradavice!!! ona se izdaje i daje joj svije mlijeko samo po danu a po noci (kršitelj koda) da je dulje drzi pospanu!

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma pročitala sam ja to, i nas je to isto boljelo

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj aleeen prvotno napisa Vidi poruku
    evo ga, sada je dva i pol ujutro!!! ona place od devet navecer bez smirenja! pa ovo je za poluditi, nikako da se ona smiri a ni mi?!?! kakvog smisla.ima tresti tek rodenu bebu jer smo na kraju zivaca??? nema sta joj sada ne bi napravili my god!!! skoro o izbacili dojenje jer zenu bole.uzasno sise.i bradavice!!! ona se izdaje i daje joj svije mlijeko samo po danu a po noci (kršitelj koda) da je dulje drzi pospanu! sada cemo na tvoj savjet spojiti bebicu na sisu!!! isuse boze mi cemo skroz popizditi sa tom razmazenom placljivicom!!!
    Jako se nadam da je ovo neka provokacija.

    Jer ako je itko tu razmažen to ste vas dvoje. Beba plače jer joj nešto nije u redu. U času kad otkrijete što joj treba, plač će prestati. Ako ne otkrijete onda nazovite patronažnu sestru, pedijatricu ili nekog odraslog da vam pomogne.

    Ne znam što ste vi očekivali, ali biti roditelj je zahtjevno. I samo ona silna ljubav koju imamo prema bebi izvuče nas iz svega toga. Smirite se oboje, zagrlite bebu, držite je uz sebe, pazite da je pelena svaki put popišana, pazite da beba kaka. Presvlačite je brzo i nježno. Omotajte ju. Hranite kad zaplače. Ona je tek rođena mrvica i treba joj vremena da se navikne na život.

    Njen plač je znak da joj pomognete. Pa učinite to!

  27. #27
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    o da, bijeli šumovi, nama je fen pregorio,
    x i umatanje bebe u dekicu - spas

    Ajmo ljudi dali ste super savjete i meni je jasno da ste sigurno svi šokirani na ovaj post umornih roditelja koji se nisu snašli, a možda nemaju ispomoć sa strane.

    I ja sam se šokirala ali treba ljudima ponuditi savjet i pomoć i ukazati na stvari koje se nikako ne smiju raditi (tresti bebu, ne svađati se jer utječe na raspoloženje djeteta...), a kritike probat svesti na minimum ili izbjeći, jer je pitanje da li će se više obratiti na forum a to svakako ne ide u korist maloj curici a po meni ona je najvažnija u cijeloj priči.

    aleeen pokušajte sve što je ovdje navedeno, stvarno su dobri savjeti i većina žena želi samo pomoći. Svi smo to prošli više-manje. I svakako se javite ako trebate još informacija (većina tema je obrađena više puta a vjerujem da nemate vremena istraživati i čitati sve redom pa samo pitajte uvijek će se naći netko da odgovori).

  28. #28
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    uporna, gledam sa svoje buduce pozicije i potpuno razumijem frustriranost nespavanja, i upijam savjete, kojih je puno

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    ovi roditelji su ustvari ljuti sami na sebe, jer se osjećaju bespomoćno i krivo kad bebica plače.
    bilo bi idealno kad bi bebe samo jele, spavale i šutjele, ali bebe su živa bića.
    treba ih puno maziti, ljubiti, voljeti i prije svega razumijeti, što je najteže.
    ako joj paše spavati u kolicima neka tamo spava, ili u vašem krevetu, na vašim prsima, rukama, pokušajte vidjeti koje su to situacije kad najviše plače, vi najbolje poznajete svoje djete, ili bi bar trebali, i možete joj pomoći, može biti 100 stvari i mi tu možemo nagađati i davati savjete, ali nisu sve bebe iste.

    ne vjerujem u nemoguću i zločestu djecu, osobito ne kad se radi o nekome kome je tek 12 dana.
    slušajte svoje bebe, nemojte ih tresti, biti nervozni, vikati pred njima i svađati se. sve to beba osjeti, ona je maleno bespomoćno biće potpuno ovisno o vama i vi ste joj sve na svijetu.
    sjetite se toga kad ju idući puta odlučite protresti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    uporna, bravo, i ja sam to isto željela reći

    ne snađu se svi u roditeljskoj ulozi lako, posebno ako su mladi (nenavikli na stavljanje sebe i svojih potreba u deseti plan) i nepripremljeni za roditeljstvo

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja savjetujem da dijete spava s mamom u krevetu
    http://forum.roda.hr/threads/55884-c...ht=co-sleeping neće biti jedino, zapravo većina roditelja s ovog, a i drugih foruma, spavaju s djecom prvih par godina

    tata neka spava u drugoj sobi, a ako je moguće pozovite nekog tko bi vam mogao pomoći noću bar ponekad - bake, tete, prijatelje i prijateljice; ako nije moguće neka vam netko dođe preko dana da se mama naspava.

    Probajte izbaciti kapi i adaptirano - može biti da joj baš to smeta.

    Nikako je ne tresite.

    pokušati ću ne biti kritična, ali se zbog nekih napisanih riječi jednostavno brinem :/

  32. #32
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Svatko iz svojih cipela, moja je curica tako nocima plakala... Sve dok nisu nasli uzroke: upala uha (bez temp kod tako malih beba) a kasnije i teska upala bubrega te reflux. Tek kad je nadjen uzrok, beba je pocela spavati.
    Odvela bih dijete pedijatru i to odmah. Male bebe ako su bolesne imaju nespecificne i skrivene simptome. Ali kako rekoh, ja samo iz svojih cipela i sa svojim ptspom. Druga beba je 3 mjeseca spavala i dan i noc.

  33. #33
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potpis na Tizianu i Beti.
    Ljudi moji, pa jeste li prije rođenja tog malenog stvorenja pročitali išta o bebama? Da beba od 12 dana razmažena?! I još ako ste je tresli, stvarno ste svoje roditeljstvo započeli na divan način. Ako dijete od 12 dana ne može računati na vašu podršku, strpljenje i ljubav, što će biti kad bude imala 2 ili 12 godina?
    Skockajte se malo.

    Smirite se, opustite se, bit će na stotine neprospavanih noći, što se prije pomirite s tim, tim bolje. Cure su vam dale puno odličnih savjeta, poslušajte ih i shvatite da beba nije razmažena, da vas beba ne pokušava izluditi, da beba nema ništa protiv vas... Samo se pokušava priviknuti na novi svijet i na roditelje za koje osjeća da su nervozni i da se nisu najbolje snašli.

    Puno ljubavi, zagrljaja, strpljenja, sise, pjevanja, nježnosti...stalno. Ne može biti previše.

  34. #34
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sad sam pročitala ovaj post o kritici roditelja... Ne bih voljela da se preplaše i pobjegnu s foruma, nadam se da će ostati i da će im ovi savjeti pomoći.

  35. #35
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Tako je uporna, slažem se. Potrebno je suzdržati se od kritiziranja i osuđivanja, upozoriti na opasnosti takvog ponašanja, apsolutno da, ali i pružiti podršku i savjete kako bi se dalje odvijalo u najboljem interesu djeteta i roditelja.

    Ono što još može pomoći jest vožnja u kolicima po kvartu (nažalost trenutno je grdo vrijeme, i bebica je još jako mala, ali inače malo kasnije valja pokušati) ili u autu. Vožnja bebe umiruje i uspava.

    Trebati će proći još neko vrijeme da se tako mala bebica privikne na vanjski svijet, a za to joj je potrebna smirena i staložena ruka. Zato roditeljima preporučam da pametno koriste vrijeme u danu, da se što više odmaraju i čuvaju snagu, naročito majka, neka joj otac omogući kad got može da preuzme bebu kad je nahranjena da majka malo odspava pa tako na smjene i ako je moguće da vam neko na isti način uskoči tijekom dana. Zanemarite i pustite sve ostale obaveze koje možete, naročito kućanske. radite samo ono što je najnužnije i neodgodivo i na jednostavan način. Nereda će biti još dulje vrijeme i neka se s tim ne opterećujete.

    I za kraj, jako dobro znam kako se osjećate u ovom trenutku jer sam i sama kroz to prošla. Naša mala nije spavala noć u komadu prvih 6 mjeseci! A i nakon toga se ponovno budila sa svakom bolešću i nicanjem novog zubića. Tako da mi prvu godinu nismo znali što znači san i bili smo s jednom nogom u umobolnici. Kolko got neizdrživo bilo, i to ipak prođe, treba to tako prihvatiti i izdurati. Nemojte slučajno odoljeti iskušenju da dijete udarite, jako vičete na njega i sl. Radijte u tom trenutku ostavite bebu u kinderbetu na sigurnom i izađite iz sobe dok vam tlak ne padne, ako se nikako ne možete smiriti. Dijete nije razmaženo, neka djeca su jednostavno takva, senzibilna i traže puno pažnje. Dajte sve od sebe da zadovoljite emocionalne potrebe svog dijeteta jer kako će rasti vidjeti ćete da takva dijeca izrastaju u jako bistra, suosjećajna i draga bića.

    Tražite pomoć i podršku, ne ustručavajte se. Sretno.

  36. #36
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Spavati noć u komadu? Pa toga nema prvih par godina, samo sretnicima to uspije prije

  37. #37
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ima. Moja druga beba je prvih 6 mj spavala 5-6 sati bez budjenja, onda u snu dojenje i nastavak. Sad s 12 spava losije ali jos dovoljno dobro

  38. #38
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Oprostite mi na ovom off topicu, ali baš me je ganula ova tema: većina forumašica je ponudila savjete i podršku bez ikakve osude, iako vjerujem da su svi osjetili otpor prema nekim dijelovima početnog posta. Baš lijepo, svaka čast forumašice

  39. #39
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite mi na ovom off topicu, ali baš me je ganula ova tema: većina forumašica je ponudila savjete i podršku bez ikakve osude, iako vjerujem da su svi osjetili otpor prema nekim dijelovima početnog posta. Baš lijepo, svaka čast forumašice
    x

  40. #40
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    aleen Najbolji savjet koji mi je jedna frendica dala: "Noć je noć,nema priče između partnera ,paljenja svjetla,bespotrebnog prematanja(osim ako je beba ukakana ali u tišini bez buci buci i sl), i beba će se brzo priviknut da je noć noć kada se ne priča ne zuji televizija isl.
    Također pokušajte je umotati s pelenom s tim da su joj rukice uz tijelo.
    Neka mama spava preko dana s bebom dok sve ne sjedne na svoje a ti tatice odmaraj preko noći u drugoj prostoriji
    Nadam se da će nešto od ovoga pomoći,evo malo vibrica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ovi su roditelji u velikom stresu i mislim da im sad ne treba još i naše prodikovanje i kritika.
    Kakva korist od toga da sada čuju da im djete možda neće spavati slijedećih x mjeseci.
    Ja sa svojom djecom, na primjer, nisam imala problema sa spavanjem.ima i toga.
    Što se trešnje tiče, vidi se i iz samog posta da niti aleeen ne vjeruje da je to ispravno.
    Na nama je da ga ozbiljno upozorima a ne i da se iživljavamo, "jer mi znamo bolje".

    aleeen, normalno je da se osjećate bespomoćni, iscrpljeni i pomalo ljuti.
    Ovo je nova i zasigurno najzahtjevnija situacija u vašem životu.
    I imajte na umu da ona neće trajati vječno.

    Slažem se sa curama koje su rekle da je ključno da dojenje profunkcionira,
    dale su vam broj sos telefona i koristite ga obilno slijedećih dana kako bi dobili sve
    potrebne informacije.
    Najosnovniji i najednostavniji savjet koji sam dala x broju svojih prijateljica:
    kad shvatite ispravan sistem dojenja, prištekaj je na ciku 24/7. dakle kad god poželi.
    ponekad će željeti 20 puta dnevno, ali ubrzo će uloviti neki ritam.
    zvući naporno ali ubrzo, kroz par dana, mjesec-dva, pa nadalje će se trud isplatiti višestruko. vjerujte.

    Nisam shvatila, ali čini mi se da je prvi post pisala mama a drugi tata, uglavnom, za tatu savjet da se pogotovo
    on za početak mora pribrati i biti oslonac mami. ipak on odlazi van, može malo uhvatiti zraka dok je mama cijeli dan s bebom.
    za mamu savjet da spava kad spava i beba.
    koristite bake ako ih imate, da vam makar na 15 min. prime dijete. ako je moguće nek tata i baka zamijene mjesta jednu noć. nek baka dođe spavati k vama da mama ne bude sama, a tata nek odspava kod bake da se odmori u komadu.
    pokušajte se organizirati dok ovi prvih mjesec dana ne prođe pa će kasnije biti lakše.
    nema razloga za paniku. djete je dobro, zdravo i brinete o njemu.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pridružujem se onima koji daju podršku.

    Djetetu treba neko vrijeme da se adaptira... Moj stariji je bio takav - samo je plakao dok nismo ustanovili da ima grčeve zbog nezrelosti crijeva, a to smo onda rješavali kako su cure savjetovale: čvrstim zamatanjem, masiranjem trbuščića, poticanjem podrigivanja itd... Nakon mjesec dana našli smo nekakav ritam, ali grčevi su ga povremeno hvatali do početka dohrane. Nadam se da će se ova obitelj i beba snaći i prije. Sretno!

  43. #43
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    probajte se, kako god, skulirati.
    sto ste vi nervozniji, beba je jos na n-tu potenciju.
    nervozna i zivcana osoba ne moze smiriti dijete, dijete upija i reflektira nase emocije. ona je jos mala, tek rodjena, u totalno novim uvjetima, okruzena s tisucama novih podrazaja iz okoline kojih u maternici nije bilo. beba trazi svoju sigurnu i mirnu luku, a to su roditelji. smireni.
    i da, tesko je biti smiren kad si umoran (al halo, to je tek 12 dana), zato mama spava kad beba spava i zato jedan roditelj uskace kad drugi ne moze.
    nadjite svoju mantru kako smiriti svoje zivce i ocekivanja i biti tu za to malo stvorenje.
    ako mama sat vremena smiruje dijete i osjeti da vis ene moze, daje ju tati dok se ona skulira i odmori pa onda tata mami. partneri ste, zar ne?
    probajte da beba spava s vama, da osjeti golu kozu roditelja, da cuje smirene otkucaje srca, zvuk disanja, sve ono sto joj je poznato jos iz trbuha.

    uz vec napisane postove i ideje.

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa dobro, u pravu ste vi koje kažete da nebi trebale osuđivati i biti bezobrazne ali mislim da smo sve reagirale zbog onog dijela o trešnji djeteta. Problem je taj što malo koja trudnica zna kako to zapravo izgleda kad se beba rodi pa kad dođe jedna tako glasna beba, uslijedi šok. Meni se bilo teško nositi da mojom vrištalicom, iako imam iskustva..mi smo svoju do trećeg mjeseca vodili tri puta kod doktorice, da provjeri jeli sve u redu s njom, činilo mi se nevjerojatno da toliko puno plače samo zbog grčeva. Ali je. I istina, kad bi mi netko rekao da su im bebe plakale do trećeg, četvrtog mjeseca života, a moja je imala mjesec dana..mislila sam da se to ne može izdržati. Ali ipak može. Bili smo totalno iscrpljeni i jadni ali izdržali smo. Ne možeš brate tresti bebu od 12 dana, živčaniti, vikati i iskaljivati svoje frustracije i nemoć na bebi.

    Treba isključiti bilo kakav problem pa onda preživljavai ostatak. Nebi ni ja htjela da se ovi roditelji uvrijede i odu odavde..nego da shvate da smo to više manje svi prošli

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moja djeca su prvih 2 mjeseca imala istu šemu van trbuha koju su imala u trbuhu - što znači da su danju spavali, a noću partijali.
    I pritom je Palčić bio jako plačljiv i jako je volio ruke. Mislila sam da ću umrijeti od neispavanosti. MM skupa samnom.
    Pa smo počeli spavat kad god su djeca spavala (napomena :nisu često spavali zajedno)
    I svađali smo se od umora, MM i ja - i to je prošlo.
    I plakali smo od umora i to je prošlo.
    I sve je to prošlo.

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Još jedan mali savjet, mojoj curici je ponekad pasalo kad bi se joj na trbuščić stavilo nešto toplo; to može biti samo pelena zagrijana peglom ili jastučić punjen trešnjinim košticama, ovako to izgleda: http://www.globaltextiles.com/html/i...622/621623.jpg ima ih za kupiti u Mullleru. Naravno, ne direktno na kožu, i sam jastučić treba u nešto "obući", recimo u mali ručnik, da ne bude prevruće.

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kod nas je uvije i sa svima funkcionirala glasna muzika. Možda je stvar da to kod mene super funkcionira pa se i bolje nosim sa vrištećom bebom uz super muziku

  48. #48
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    I jedna naoko nebitna stvar - oko drugog tjedna beba vam ima skok u razvoju. To znaci da joj cica treba stalno to ce vam trajati par dana dok ne navuce dovoljno mlijeka. Nikakve dude ni bocice vam dugorocno nece rijesiti stvar. Mama - krevet - beba - cica. Par dana samo to joj je posao. Slobodno vrijeme kod skokova u razvoju nek koristi za odlazak na wc i jedenje. Ne i kuhanje. Dobra strana je sto ti skokovi kratko traju

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, u pravu ste vi koje kažete da nebi trebale osuđivati i biti bezobrazne ali mislim da smo sve reagirale zbog onog dijela o trešnji djeteta. Problem je taj što malo koja trudnica zna kako to zapravo izgleda kad se beba rodi pa kad dođe jedna tako glasna beba, uslijedi šok. Meni se bilo teško nositi da mojom vrištalicom, iako imam iskustva..mi smo svoju do trećeg mjeseca vodili tri puta kod doktorice, da provjeri jeli sve u redu s njom, činilo mi se nevjerojatno da toliko puno plače samo zbog grčeva. Ali je. I istina, kad bi mi netko rekao da su im bebe plakale do trećeg, četvrtog mjeseca života, a moja je imala mjesec dana..mislila sam da se to ne može izdržati. Ali ipak može. Bili smo totalno iscrpljeni i jadni ali izdržali smo. Ne možeš brate tresti bebu od 12 dana, živčaniti, vikati i iskaljivati svoje frustracije i nemoć na bebi.

    Treba isključiti bilo kakav problem pa onda preživljavai ostatak. Nebi ni ja htjela da se ovi roditelji uvrijede i odu odavde..nego da shvate da smo to više manje svi prošli
    Upravo tako, da i ja potpišem Trinu

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    osim što potpisujem uglavnom sve,
    samo da nadodam da se pokušate smiriti,

    u ovakvom stanju u kojem ste sada beba osjeća
    vašu nervozu i frustraciju,
    tako ćete je teško smiriti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •