Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Poviseni bilirubin

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Poviseni bilirubin

    Radila sam krvnu sliku jer sam bila uvjerene da sam slabokrvna (stalno sam umorna).
    Ispalo je da mi je zeljezo vise nego ok (izgleda sam ipak umorna od zivota ) ali mi je bilirubin povisen.
    Ne znam tocne vrijednosti jer sam samo razgovarala sa sestrom ali sigurno je iznad 30.
    Ici cu ovih dana do doktorice ali skratite mi znatizelju do tad 8) .
    Zbog cega sve moze porasti bilirubin?

  2. #2
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja imam genetski povisen bilirubin u krvi. Ima ga i moj tata, a i djed ga je imao.
    Ne znam ovak napamet koliko, ali dosta.
    Bila sam na svim pretragama, i na UZV-u kod gastroenterologa i sve je OK. No, stvar je u tome da mi se ponekad njegova vrijednost zna vratiti u normalu. Na to nisam nikada trazila odgovor. E, da, nemam hepatitis.
    Inace, bilirubin je povezan uz jetru. Nisam puno istrazivala.
    Al ako malo proguglas naci ces sigurno dosta informacija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno bilirubin

    I moj MM ima fizioloski povisen bilirubn, znaci nema žuticu nego eto ima poviseni bilirubin stalno nekad 30 nekad 40.
    Rekao mu je doktor da prije vadjenja krvi se ne smije iscrpljivati, ne smije biti na nekoj dijeti, ne smije biti gladan.. jer ako bude bit ce mu jos visi. Jednom kad je vadio krv nakon nogometa bio mu je 70.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Mony, ovo sto imate ti i Irenin muz se zove Gilbert's syndrom (barem tako kaze Google 8) ).
    Malo me brine sto sam nasla da poviseni bilirubin moze biti posljedica zucnog kamenca a stim mi imaju probelma i mama i tata :/ .
    Vidjet cu kaj ce rec doktorica slijedeci tjedan.

  5. #5
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj šmučka prvotno napisa
    Mony, ovo sto imate ti i Irenin muz se zove Gilbert's syndrom (barem tako kaze Google 8) ).
    Da, da, tocno, sad sam se sjetila tog izraza kojeg mi je gastroenterolog spomenuo.


    Citiraj šmučka prvotno napisa
    Malo me brine sto sam nasla da poviseni bilirubin moze biti posljedica zucnog kamenca a stim mi imaju probelma i mama i tata :/ .
    Vidjet cu kaj ce rec doktorica slijedeci tjedan.

    Pa reci joj u svakom slucaju nek te barem posalje na UZV.
    Za kamenac moj tata preporuca caj od gospine trave 8)
    Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja isto imam taj Žilberov sindrom, ali nikada, ali baš nikada nisam zbog toga imala nešto, osim što sam nakon par gadnijih opijanja povraćala žuć slijedećih 24 sata. Pa me naučilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    10

    Početno

    I ja imam povišen ukupni bilirubin od kad znam za sebe.
    S vremena na vrijeme - npr. u drugoj trudnoci - mi je bio normalan.



    Ali, sad sam radila detaljnu pretragu krvi i ustanovljen je AST i ALT :shock: (enzimi jetre) da su duplo od normalnog, uz povišen ukupni bilirubin!!
    Hepatitise nemam, pa mi je jedna doc. (poliklinika Sunce) savjetovala da idem na dijetu (ha, ha, imam 2,5 mjeseca dijete koje dojim!!!), moja doc. opće prakse da ih provijerim još jednom za 10 - 15 dana!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno bilirubin

    MM je specijalist rekao isključivo ne dijeta u smislu gladovanja nego min 5 obroka dnevno. ni on nikad nije imao nikakvih problema i to je skuzio tek nedavno kad je isao na sistematski.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •