Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Zadebljanje na izlasku debelog crijeva

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno Zadebljanje na izlasku debelog crijeva

    ..dakle..danas sam uočila malo zadebljanje na izlasku debelog crijeva( malo malo unutra)...( gledala zrcalom... )..tamno,kao potkožni madež...-imao netko ovakvo iskustvo?Šta je to?...napominjem da sam nedavno bila i na sistematskom i svi su mi nalazi super i OK.Da nije neka žlijezda?..kad se napnem to je tamnije boje...pomoć?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    vjerojatno hemeroid

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    aaa? a šta dalje? kako on nastaje?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ..s foruma HR:
    Hemeroidi
    Karakteristični su po patološkom proširenju vaskularnih spletova u rektumu. Postoje unutarnju i vanjski hemeroidi.
    Uzrok nastanka hemeroida često je urođen slabostima vezivnog tkiva. Faktori koji doprinose razvoju hemeroida su: dugotrajno stajanje ili sjedenje, povećan pritisak u predjelu trbuha u trudnoći, pretjerana tjelesna težina, hronični zatvori i često uzimanje purgativa.
    Simptomi su: bol p rilikom pražnjenja, jarko-crvena krv u stolici, svrab na analnom otvoru.
    Najčešće komplikacije su: krvarenje, anemija usljed nedostatka željeza, upala i uklještenje genitalija , fisura i ispadanje sluzokože rektuma.
    Fisure u predjelu analnog otvora
    Predstavljaju male procjepe na koži analnog otvora i mogu biti izazvani tvrdom stolicom i čestim jakim grčevima, a također i poremećajem metabolizma ili Kronovom bolesti. Jako su bolni, lako pucaju i krvare. Kvasne gljivice ovdje nalaze idealne uvjete za razvoj.
    Osnovni program održavanja kod hemeroida i pukotina pomoću biološki aktivni dodataka 'Tjanši'
    Prva faza-čišćenje crijeva
    1.Dvostruka celuloza-uveče 30 min prije jela sažvakati ili izmrviti i pomiještati s vodom 3 tablete i popiti sa 250 ml prečišćene vode. U toku dana unostit 2-3 litre tečnosti, imajući u vidu i količinu tečnosti koja se unosi s hranom.
    2.Digest-piti posle svakog obroka, bez obzira na period aktivnosti meredijana, dobro sažvakati po 2 tablete 2 puta na dan. Popiti sa 1/2-1 čaše vode.
    Predviđena doza za kuru je-30 dana
    Druga faza-regeneracija (obnavljanje) sluzokože rektuma.
    3.Biokalcij-uzimati po jednu tabletu.
    4.Biocink-po 2 kapsule 30 min prije ručka popiti sa 250 ml vode.
    5.Hitozan-po 3 kapsule, 30 min. prije veče re popiti sa 250 ml vode.
    10 kapsula Hitozan koje ostaju iskoristiti kao obloge u obliku gela i staviti na vanjski sfinkter rektuma (prije spavanja pomiješati prašak iz jedne kapsule sa kašičicom vode, ovom gelom premazati dio rektuma, možete uraditi i klistiranje, pomiješati prašak jedne kapsule sa 50 ml vode). Uzimati 10 dana.
    Predviđena doza za kuru -1 mjesec.
    Trajanje osnovnog programa korekcije-2 mjeseca.
    U toku godine se s provode najmanje 2 kure.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...a koji doc mi propisuje tablete za hemoroide?..i utvrđuje da su to hemoroidi?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    tvoj doktor opce prakse
    inace, upisi hemeroidi u pretraznik, i naci ces puno puno savjeta

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovo je jedan od najopseznijih topika sto se tice raznoraznih informacija, nacina lijecenja i slicnog...

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ight=hemeroidi

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...kupila FAKTU mast.jeli ona OK,ako je netko koristio?
    p.s. a od čega zapravo mogu doći hemeroidi?mogu od stalnog dizanja težeg tereta?..a od hormonalnih tableta možda? :?

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    faktu mast je super.
    ali stvarno procitaj ovaj gore topik i, ako imas jos pitanja, tamo se javi, nema smisla da se tema ponavlja kad je tamo vec maltene sve receno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala.Budem.

  11. #11
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Hemoroid. I ja sam imala na istom mjestu isto sam gledala ogledalom
    Dobila sam tablete Detralex i Factu mast, ali nisam pila jer su nestali sami od sebe. Meni je doktor koji mi je uradio kolonoskopiju rekao da dolaze od pretvrde stolice Onda ti se žile napušu i prokrvare kad ih govance razdere. Zato trebaš jesti kuhanu hranu da bi stolica bila meka i da bi se smanjilo trenje pri obavljanju kakice...i bitno je ne natezati se puno

  12. #12
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •