Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Emajliranje stare kade

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno Emajliranje stare kade

    Imam kadu koja je ozidana i obložena pločicama.

    Emajl je u groznom stanju, ali ako mijenjam kadu, moram sve razbiti,a kad već razbijam, onda bi bilo blesavo mjenjati samo kadu i pločice oko nje a sve ostalo ostaviti isto.

    E, zato bih ja kadu samo ponovno emajlirala.


    Čula sam od ljudi koji su to povjerili "majstorima" da nisu uopće zadovoljni, da je sve nakon nekog vremena otpalo i počelo se ljuštiti.

    S druge strane, iskustva onih koji su to radili u režiji "sam svoj majstor" su puno bolja. Postoji neki dvokomponentni emajl-lak HEMPEL, koji se koristi za čamce i ispada da su rezultati dobri.

    Jel netko probao nešto slično i kako je ispalo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    ... moja mama pitala majstora koji emajlira kade privatno i komentar je bio: ne i ne... !!!
    Kaze, kratkorocno izgleda super... ali dugorocno nista od toga, propala investicija!

    Dakle, u shopping po novu kadu ili kao mi: 'dok traje traje... pa kad nam po listi prioriteta stigne na red - nova kada' !! 8)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    mi smo emajlirali, u početku je stvarno bilo ok, ali nakon par mjeseci - bljak. pa smo iselili iz tog stana

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    i nama su svi rekli ne ne da se to ne isplati. iako, moja sestricna je emajlirala kadu prije 3 godine i jos uvijek joj je ok. onda smo mi zvali tog istog majstora koje je to napravio njoj prije 3-4 mjeseca i za sada se dobro drzi. kako ce biti u buducnost ne znam. ali nasa je bila stvarno grozna tako da sad izgleda super prema onome kakva je bila. dokle ce se drzat ne znam ali mislim da gora nemoze biti nego sto je bila

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    ali nasa je bila stvarno grozna tako da sad izgleda super prema onome kakva je bila. dokle ce se drzat ne znam ali mislim da gora nemoze biti nego sto je bila
    E, to je i kod mene slučaj.
    Mislim, gore od ovoga ne može nikako biti, pa kol'ko trajalo, trajalo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Marcy tako sam si i ja razmisljala. ako bude i malo bolja bit cu zadovoljna. kostalo nas je 500 kn. a eto 4 mjeseca vec traje

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo reparirali staru kadu (u iznajmljenom stanu) pre 4 meseca i kada je stvarno u sper stanju. Majstor nam je dao garanciju godinu dana, a kostalo je oko 500kn kad se preracuna.
    Steta pa ne mogu da ti posaljem majstora, ali bar ti dajem nadu da moze!

  8. #8
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    tu se ne radi o emajliranju kade, nego samo o brusenju i farbanju. to mozete cak napraviti i sami.

    ne znam da li kod nas itko ugradjuje novu kadu u staru, ta mi se opcija cini bolja. imas novu kadu, ali bez rusenja i velikih troskova.

  9. #9
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mi smo kupili kolpasan kadu kad smko renovirali kupaonicu
    najjeftinju za nekih 800kn
    i prezadovoljni

    znači moj savjet je kupi novu!

  10. #10
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    mi smo kupili kolpasan kadu kad smko renovirali kupaonicu
    najjeftinju za nekih 800kn
    i prezadovoljni

    znači moj savjet je kupi novu!
    pa za novu mora rušiti kupaonicu...

    dajte još malo o sam-svoj-majstor metodama i potrebnim alatima...

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    sori


    ma ruši bejbe!

  12. #12
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ja sam živjela u stanu gdje su gazde taman dali emajlirati kadu (obnovili su ustvari čitav stan taman), ali je isto počelo ljuštenje nakon par mjeseci.

    Zato sam ja svom tati, koji je htio napraviti to isto i imao isti problem kao i ti (tj. on bi baš i mogao renovirati čitavu kupaonu i postaviti malo ljepše pločice itd., ali mu se ne da u tako velike radove) predložila da kupi novu (i relativno jeftinu), s plastičnom oblogom, pa nema beda što su okolo bilo kakve stare pločice jer je na kadi obloga. Pa čisto ako ti se sviđa ta ideja.

    Ako ne, baš za emaliranje nemam nekih dobrih preporuka, sorry.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Evo, ja sam ovdje našla nešto o tome, pa me to i dovelo na ideju da probamo sami:

    http://www.forum.hr/showthread.php?t=25716

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Mi imamo staru kadu, navodno od gusa. Ali su ova moderna sredstva za dezinfekciju izjela onaj lak. Što sad s tim? Jel to treba samo pofarbati? Što je to zapravo emajliranje?

  15. #15
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    pa emajliranje se radi tvornicki, pod visokim temperaturama. ovo kaj majstori nude pod emajliranjem je zapravo samo brusenje i farbanje. koliko je to trajno, ne znam.
    meni super djeluje onaj sistem ugradnje nove kade u staru. ali ne znam da li to netko kod nas radi.

  16. #16
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    dizem ovu temu jel ima netko sa novijim iskustvima

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    moja sestricna je emajlirala kadu prije 3 godine i jos uvijek joj je ok. onda smo mi zvali tog istog majstora koje je to napravio njoj prije 3-4 mjeseca i za sada se dobro drzi.
    Možete li, molim vas, napisati ime ili telefon tog majstora kojim ste bili zadovoljni?
    Kako je bilo nakon godinu-dvije?
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •