Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: a lijepo smo i mirno spavali......

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno a lijepo smo i mirno spavali......

    moderatorice drage, oprostite sto otvaram novi topic, ali nemam vremena pretrazivati, umorna sam i lagano krepana....
    problem koji traje dva dana, tj. dvije noći:
    lijepo odemo spavati (kao i svake noći) u našu sobu, na naš veliki, lijepi krevet, s našom dragom, dragom sisom, lijepo se smjestimo, počne klopati, i skoro zaspe....odjednom se digne i počne govoriti da će tamo, tamo...(u dnevni boravak). pokušam ga odgovoriti, ali on se ne da. digne se sam, otvori vrata i ode. onda se vrati i zeli da i ja idem tamo. ja kazem, mami se spava, ja ću spavati....ili slično, on počne kričati, poteze me, vuce...
    i ja se dignem...
    e onda ce "tamo" plesati s mamom, gledati crtić s tatom, igrati se, papati nešto...ne pokazuje uopće znakove da mu se spava, neće ni sisu tada.
    ako ga uspijem uspavati nosajući ga, čim ga odvedem u našu sobu, počne jako plakati.
    preksinoc je zaspao tek u ponoć, a sinoć se ista priča ponovila, zaspao oko 10 i 30.
    jutros se digao u 9 ujutro.
    i popodne su počeli problemi, sto puta legne kraj mene i sto puta se digne po nešto.
    mogući uzroci:
    počela sam prije mjesec raditi, jedan tjedan radim ujutro i on se ustaje tada u 6 i 30, drugi tjedan sam popodne i tada ustajemo oko 8.
    tata ga čuva kad mene nema pa mislim da mu to nije neki šok, jako, jako se dobro slazu.
    primjetila sam prije dva tjedna, kad ga uspavam, i pokušam se lagano izvući, on otvori oči, i kaze, mama, mama i grli me...
    prije to nije radio.
    savjeti....
    kako da riješim ovu situaciju?
    ne volim kad plače. ne volim kad ne znam što trebam napraviti. ne volim griješiti. ne volim život bez nekakvog reda.
    iako znam da je faza, zelim da je lakse prebrodimo.
    kako?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Možda da probaš preko dana kvalitetno provoditi vrijeme s njim? (neznam kako je to sad). Marin je isto doživio šok kad sam ja krenula na posao, tim više da sam odmah počela putovati po nekoliko dana.
    Problem sam riješila tako da kad sam s njim, sva moja pažnja je usmjerena na njega. Odredili smo vrijeme za igru, papanje, spavanje....
    Ima večeri kad ne želi spavati, ali ja ugasim svjetlo i mazim se s njim. U mraku mu pričam kolko ga volim, mazim okice, nosić, rukice i čitavo vrijeme govorim što radim. Onda ga stavim sebi na rame (da njegovo lice dodiruje moje), mazim po licu i govorim mu: ti si moje zlato, mamina najveća radost, ti si moja ljubav, moja mala mrva, moja žabica, moj mišić...i tako dok ne zaspi. Stavim ga u njegov krevetić. Ponekad se u noći probudi i zovne mama, mama. Ne dižem se iz kreveta, samo odgovorim tu je mama, ajde dalje spavati - i u pravilu pali

    Probaj, ne možeš pogriješiti. Nadam se da će i kod tebe upaliti.

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno Re: a lijepo smo i mirno spavali......

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    lijepo odemo spavati (kao i svake noći) u našu sobu, na naš veliki, lijepi krevet, s našom dragom, dragom sisom, lijepo se smjestimo, počne klopati, i skoro zaspe....odjednom se digne i počne govoriti da će tamo, tamo...(u dnevni boravak). pokušam ga odgovoriti, ali on se ne da. digne se sam, otvori vrata i ode. onda se vrati i zeli da i ja idem tamo. ja kazem, mami se spava, ja ću spavati....ili slično, on počne kričati, poteze me, vuce...
    i ja se dignem...
    e onda ce "tamo" plesati s mamom, gledati crtić s tatom, igrati se, papati nešto...ne pokazuje uopće znakove da mu se spava, neće ni sisu tada.
    Isto i kod nas. Samo što mi nismo imali nikakvih promjena u svakodnevici kao vi.
    "Faza" traje već mjesec dana, srećom ne svaku večer. Do kada - ne znam.

    Mantram: strpljen, spašen, strpljen, spašen.

  4. #4
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno Re: a lijepo smo i mirno spavali......

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Mantram: strpljen, spašen, strpljen, spašen.
    i ja.

    tanjaa, kod nas je jedina razlika sto Zach zaspi do 9 (nekada do 10 sati) i onda, kada se probudi tijekom noci, hoce se ustati, sjedi, hoce ici tamo, vamo.. no, sisa ga uvijek vrati natrag u krevet, tako da nemamo sa tim problema.

    a kada ti ide spavati kada radis drugu smjenu?

  5. #5
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    tanjaa, nevjerojatno, uvijek se nešto pratimo, samo što ovaj put nama ta "faza" traje puno dulje. Od onda kad je naučio puzati pa bi se odjednom odvojio od sike i krenuo puzati po krevetu, budan, najbudniji... Sad kad već hoda, isto se zna dići (ne svako veče), ali ja mu ne dam da ode u sobu, već se dignem s njim, uzmem ga na ruke i malo plešemo, tiho mu pričam baš na uho, da je vrijeme spavanja i da ga mama i tata čuvaju dok spava, nek zatvori okice i nešto lijepo sanja, da svi spavaju (pa nabrajam monotonim glasom svu djecu koju znamo)... U zadnje vrijeme radimo na tome da nađemo neki novi način uspavljivanja osim sike, da mu to ne bude povezano. I ide nam dosta dobro. Siki u dnevnom koliko god želi (nakon brisanja, oblačenja) i ja mu kažem da može koliko hoće, ali kad odemo u spavaću, tamo ćemo reći laku noć svim životinjama i bebama, pomoliti se i malo plesati i maziti se, nema više sike... I on uglavnom prihvati. Bez prisile. ako vidim da baš ne može, da je prenervozan i sika mu baš treba, popustim.
    Ovaj moj post je jako dugačak, ali možda pomogne jer znam koje su to muke... Andrej se svim silama bori da ne zaspi, da ti vidiš kojom snagom drži oči otvorene, a umire od pospanosti. Čim legnemo na krevet, ili traži siku ili se okreće na stomak i ustaje...

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prvo dobro nam se vratila :D , potom :D za posao, a sad idemo u ralje zivota.
    ja mislim da definitivno ima veze s tvojim pocetkom rada, kuze lopovi nasi preslatki sve. BC je poceo izvoditi tamo krajem 11 mjeseca, a ja sam pocela raditi pocetkom 10-tog. uglavnom uspavljivanje nikad nije bio problem, ali budjenje s mama je postalo ucestalo. od pocetka 1-vog sam na cuvanju trudnoce i snjim doma i situacija se fakat znatno zantno poboljsala, jedino sto ga sad navecer kupa i na spavanje stavlja tata pa im to ide malo dulje. ja ga sredjujem uvijek srijedom i jos koji dan i meni odmah zaspe, mahne mi papa i sve 5. dakle to sto smo im se posvetili u potpunosti godinu dana ili vise, a odjednom nas nema po 8 do 10 sati im je neobicno. nije da ja nikad ga nisam ostavljala samog s nekim drugim doma, ali ovo se ponavlja svaki dan i ne vidi se kraj. dakle svi kazu proce ali moras i njemu dati fore da se prilagodi situaciji. kad si s njim ostavi sve i mazi i ljubi ljepotana.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    hvala cure na ogodorima
    momze, odra
    spajalice, čuvanju trudnoće??????? ti si trudna????

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    OT je na ljetnim sam, u pocetku mi je bila frka ali sad sam :D :D .

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    opet ja s brzim tipkanjima, trebalo je biti:
    OT, je trudna sam i na ljetnim trudnicama sam, u pocetku mi je bila frka ali sad sam :D :D
    na greskama

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I mi smo imali jednu slicnu fazu, poecela je prije kojih 2mj, sada se polako smanjuje. Dakle, H zaspi i onda usred noci se probudi i hoce ici u dnevnu sobu. Ako je pokusamo ponovo uspavati, place, vristi. I onda smo se preselili na trosjed. Obicno bi samo sjedila, pospana da jedva gleda. Ako smo je pokusali poleci, plac. I bisjedile u polumraku kojih 1/2 do 1h. Onda bi obicno zaspala. Trazila je da ja budem s njom, nije htjela tatu. Obicno bi to bili cca. 2x tjedno. Sada je vec ijedje, kojih 1x u 2 tj. No sada ima novu foru: ustane se i upali svjetlo, legne i ne da ugasiti, moramo spavati pod svjetlom. Onim velikim, na plafonu. Probali smo upaliti nocnu lampicu, ali nema sanse.

  11. #11
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    čitam ovo i pao mi je veliki kamen sa srca kad vidim da mi nismo jedini koji imamo problem noćnog buđenja.
    ja u zadnje vrime mogu na prste nabrojit noći u kojima nije bilo buđenja.
    Lo ide spavat oko 22-22.30 (što nam je super uspjeh jer je skoro godinu dana išla oko ponoći). ujutro ide u vrtić (ja radim) i dižem je u 7.15-7.30 (ja radim od 9).
    i navečer imamo ritual: najava da se ide spavat za 10 minuta. tad joj dozvolim da se tih 10 minuta iskače po krevetu ili istrči po kući (jer je cili dan trčanja njoj ipak malo ), pročitamo malu pričicu, obučem je u piđamu (nekad bezbolno, a najčešće uz urlanje i proteste svih vrsta) i gasi se svjetlo u sobi.
    tad ona obično poželi da će spavat u našem krevetu šta meni nije nikako mila pomisao. ali je uvjerim kako je zovu sve njene beštije i uvjerim je da oni bez nje ne mogu zaspat. tad sama traži da hoće u svoj krevet. malo po njemu skače, priča, baca beštije van iz kreveta, ja ih vraćam, diže se, pjeva, doziva mene i odjenom muk i tišina - spava.
    i spava do nekih 3-4 sata i tad odjednom sobnu tišinu prolome urlici i plač jer ona sve rješava plačem
    pa me zove: mama, mama, ja ću kod tebe. mama ja ću u veliki krevet. i uzmem je sebi isti tren jer čim je ona spomenila veliki krevet nema šanse i toga boga da ću je odgovorit od te ideje.
    čim je pribacim u naš krevet nastavi spavat ko top.

    ali mene izludi taj njen plač po noći. još kad me usrid noći počne kroz san pilit: ja ću gledat teletabise, upali mi tabise. daj mi moju knjigu, tata mi je pojeo moj kruh, ja bi jela juhu....i ostale nebuloze šta zna ispričat korz plač i san.

    za svaku noć koju prispava u komadu od 5 sati ja sam zahvalna. :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    joj evo i mene,malo sam se prvo hvalila a sada....zadnjih par veceri toncek se budi ali ne kao prije da trazi caj ili da mu dam pet pa legne,vec place,bas onako tuzno pa se nekada sam smiri i zaspi a nekada moram ga maziti.sada mi nije jasno zasto se to desava,kazu da prozivljavaju dan,ali nikad nije plakao :? da ne kazem da se to desi i do deset puta u noci pa ako legnem oko ponoci a ustanek oko pola 6 ..........spavam.nista

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    Bas ste me jutros nasli :/

    Zadnjih sedam dana mi muku mucimo sa uspavljivanjem. Prvo dnevnim, a sada i nocnim. Mi sasvim lako dodjemo u spavacu, legnemo na veliki krevet i ona popije svoje mlijeko. Nakon sto konstatira da vise "mema" mlijeka, lezi par sekundi poluzatvorenih ociju, skoro pa da spava, i onda odjednom, okretaj na trbuh i ustajanje! Pustim je da malo hoda po sobi, i cesto je uspijem uhvatiti prije nego otvori vrata i izadje, jer ako izadje, onda znam da su svi pokusaji uspavljivanja propali. I tako se ganjamo po sat vremena. Na kraju je moram uzeti u narucje, dok se ona svim silama bori da ne zaspi. Nocas se probudila u pola tri, zaspala opet u pola cetiri.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Moj tajki, rado bih ti pomogla , ali mene još uvijek muče trudničke muke. Znam da si ti super mama i da ćeš riješiti taj problem. Dođi malo češće kod nas pa ce biti i tebi i meni lakše. Obećavam da te neću puno gnjaviti. CMOK

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ok ,sada cu se malo hvaliti,tjedan je prosao mirno,s mozda 1*-2 budjenja ili nijedno pa sam uhvatila oko 5 sati sna u prosjeku -lalalalala

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ela tu i tamo ima faze kad neće zaspati do ponoći. Jednako kao kod Tanje, odemo spavati, skoro zaspi i onda rokenrol. Čini mi se da je to u dane kad sam ja turbo umorna i nervozna od posla ...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    50

    Početno

    [quote="Kejt"]Ela tu i tamo ima faze kad neće zaspati do ponoći. Jednako kao kod Tanje, odemo spavati, skoro zaspi i onda rokenrol.
    Isto tako i kod nas , nekad me tako izmori da ja zaspem , valjda od umora ne mogu više , sva sreća pa MM preuzme.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    malo bolje, malo bolje :D
    spajalice, cestitammmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!tek sad vidila
    misho,lezi i miruj

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    , a za matiju :D

  20. #20
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    malo bolje, malo bolje :D
    spajalice, cestitammmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!tek sad vidila
    misho,lezi i miruj
    Tanjaa šta radiš budna u ovu uru!? Ajde na spavanje i odmaraj!!

  21. #21
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..ma ovako...preko pretražnika nisam pronašla ako ima koji topic koliko vam djeca spavaju( po noći i preko dana)..pa se ubacujem ovdje ako mogu.Ako netko ima link-neka ga stavi a ako ne onda bih tek u novi topic s temom:Koliko vam djeca spavaju?
    ..dakle:-stvarno,koliko vam djeca spavaju?...nama se cinilo da nam Karlo malo previse spava( po noci od 10 navecer do 9 ujutro i po danu od 1 i pol do 4 ) i onda smo napravili pokus i skresali mu po jedan sat ujutro i jedan popodne.uh,rezultat je bio porazan-Karlo je postao cmizdrav,cendrav,razdražljiv,ako mu nešto nije po volji pljusne se na pod i tuli... isl.. ......-možda smo trebali postepeno smanjiti količinu spavanja?..-uglavnom,koliko vam zaista djeca spavaju-kako po danu tako i po noći???

  22. #22
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Roko spava od 22.30 do 9.30,a ako ga nesto probudi ranije poludi. Jednostavno je tako naucio i treba mu sna. A po danu jos od 14 do 16 otprilike. Cini mi se dovoljno. LeeLoo-mislim da ne trebes buditi svog sina jer cini se da mu treba sna. Moj se jos budi po noci pa sam sretna kad dugo spava da mogu i ja. :/

  23. #23
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Grga spava od 21,najkasnije 21:30 navečer do 7:15 ili 7:30 ujutro.Uz cicanja naravno!
    A po danu od 11 do pola 13 i popodne od 18 do 19.
    I tako mu super paše i onda je najbolje volje.Ako mu se nešto poremeti onda je upravo takav kako ti opisuješ.
    Pusti dijete neka spava kako mu najbolje paše,znaju oni!

  24. #24
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    LeeLoo, ne kuzim zasto ste mu htjeli smanjiti broj prospavanih sati??
    pa, nije spavanje kao pretjerano uzivanje u hrani - tijelo zna koliko je umorno i toliko spava. ja bi ostavila djetetu da samo to regulira.

  25. #25
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...opet se vraćamo u stari rezhim spavanja-----evo vec jutros sam ga probudila u uobičajno ( prijašnje) vrijeme i bio je ko' ptičica po stanu!!! 8)

  26. #26
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    LeeLoo, pa pusti ga nek spava, već će se nadizati u životu. To je kod svakog djeteta drugačije, evo moja mlađa kćer je isto stara kao i tvoj Karlo (2 dana je starija), a spava po noći od oko 9,30 do u jutro oko 8 (ako je bolesna, to se poremeti), a po danu spava još 1,5 sat, što se meni čini puno jer je starija kćer već u dobi od 2 godine izbacila dnevno spavanje totalno, ispočetka me to izluđivalo, ali sam skužila da nema smisla naganjat se s njom sat vremena da bi ona spavala pol sata. Oni si to sami najbolje izorganiziraju.

  27. #27
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...opet se vraćamo u stari rezhim spavanja-----evo vec jutros sam ga probudila u uobičajno ( prijašnje) vrijeme i bio je ko' ptičica po stanu!!! 8)
    Jesam ja dobro shvatila da si ga i u to vrijeme ti probudila?
    Mislim, ja ga ne bih budila, pustila bih da spava koliko hoće. Jedino ako bi navečer imao jako puno problema s uspavljivanjem, pokušala bih pomaknuti ili skratiti dnevno spavanje. Tako bih ja. Ali A. ne spava dugo ujutro, tako da ni ne mogu razmišljati o tome da ga probudim 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •