Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 363

Tema: Osuđujete li?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    ja sam buduća potencijalna dojilja i ne smetaju mi cice na cesti, baš mi ih je lijepo vidjet.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    ja sam buduća potencijalna dojilja i ne smetaju mi cice na cesti, baš mi ih je lijepo vidjet.
    i ja sam buduća dojilja, i mogu reći da jedva čekam

    ali to je intiman čin između mame i djeteta, a pogotovo intiman za javnost jer otkriva dijelove tijela koje pokrivamo još od modnog stila staaare krete. možda dojilja s golom cicom razumije drugu s obje gole, ali ljudi koji nisu u toj situaciji, njima je to često neukusno i neprilično. što se mene tiče, s pravom.

    ali to je samo moje mišljenje. znam da će moje cice ostati ispod odjeće dok su nazočni tuđi muževi, djeca i teenageri - bez obzira na dojenje.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    k 2007 možda si mene vidjela da dojim u tramvaju,ja sam od tih mama koje bez problema vade sisu u tramvaju kako ti to kažeš,nikad mi nije bilo neugodno i posve mi je prirodno da ako dijete plače da mu mama da cicu,ni jedan ni drugi nisu u životu pili na bočicu i da ih još deset rodim postupala bi isto

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    i ja mislim da je intiman čin između mame i djeteta, al ak je djete gledno- daš mu jest. ne moraju svi gledat samo zato što je cica vani. ak hoće gledat, nek gledaju...i opet, ak je mami nelagodno, slobodno se pokrije ili skloni od pogleda nepoznatih...ali mislim da je to normalna stvar, pa to je dojka i ona doji! ispunjava svoju funkciju!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    ok, divim se na hrabrosti i ležernosti. meni je to neobično vidjeti na javnom mjestu punom ljudi, i ne znam baš hoću li dopuštati drugima da 'bleje' u moju cicu.......ali uvijek dajem slobodu izbora.
    nemam ništa direktno protiv tebe ili bilo koje dojilje koja to čini pred drugima jer nužda tako nalaže situaciju.
    ali imam osudu prema tome NAČELNO, tj. mislim da bi se više trebao odvajati i razlikovati intimni prostor od javnog. recimo, da se počne 'gablati' u kazalištima (dovoljno mi je neukusno neuredno obžderavanje u kinu) i tramvajima, pa obavljanje nužde, presvlačenje pelena nasred Trga i tome slično...gdje bi tome bio kraj?

    ok, skrenula sam s teme...ispričavam se unaprijed...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nikoga ne osuđejem jel nemam pravo na to

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    i opet, ak je mami nelagodno, slobodno se pokrije ili skloni od pogleda nepoznatih...ali mislim da je to normalna stvar, pa to je dojka i ona doji! ispunjava svoju funkciju!
    ne osporavam da je normalna stvar. i ne komentiram dojilje koje se sklone i pokriju, dapače, pričam o tome da bi tako trebalo i biti. kažem da nije baš svako vrijeme u svakom trenutku idealno za dojenje. uvijek se može pomaknuti u neki kutak i sl.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    sve ok samo mi se učinilo da si malo pregrubo opisala sve to,ali kad ti budeš dojila možda to doživiš da drukčiji način nego ovako iz perspektive nekog sa strane.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    greška - svako MJESTO ne svako vrijeme

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj Saki79 prvotno napisa
    Ja ne osuđujem samo ne dozvoljavam da mi netko kaže da se ne moram mučiti ako ne bude išlo, da je lakše samo preći na bočicu. I da tako svi mogu hraniti bebicu. Ja isto želim isključivo dojiti prvih 6 mjeseci i spremna sam napraviti sve što je u mojoj moći da to i uspijem. I kad to kažem onda mi se javljaju sa strane sa savjetima da nema smisla, da ću biti previše umorna, da neću imati volje i snage da mi beba stalno visi na cici. I da ću tek vidjeti kad rodim i kad počnu svi problemi sa dojenjem kako ću brzo odustati. Svatko ima pravo izabrati za sebe a moja odluka je da dojim, zato na tu temu stavim lokot i dalje furam po svom.
    Potpisujem sve navedeno

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    pa dobro, ne bi baš u crkvi dojila...dok me svi sveci gledaju...a i velečasni...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Ja ne osudjujem, jer je to po meni vezano i za shvatanje vaspitanja dece. Prosto dojenje je moje opredeljenje i potrebu da prve godine zivota svoje dece stavim u prvi plan. Prvih godina njihovih zivota sam im neophodna i sve je podredjeno njima. Brzo mi nenako godine prolaze i vrlo brzo im vise 'necu trebati', naravno ne bukvalno.
    Zelim da sto vise provedem vremena sa njima i u sve to mi se uklopilo i dojenje.
    Ja imam dva iskustva-Minu sam dojiula svega 8 meseci, a Filipa jos uvek dojim.

    I da imam koleginicu koja ne deli moje shvatanje vaspitanja, njoj je bitan njen komoditet, ali to je njeno i ja je ne osudujem. Mi nismo na istim talasnim duzinama, ali se slazemo, postujemo tudje misljenje.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Prije par mjeseci sam se vozila u tramvaju s jednom obitelji stranaca (ameri, čini mi se) s 2 djece, jedno od njih mala beba. I počne beba plakati, mama se malo ogledavala po tramvaju (a to su oni niskopodni u kojima su svi koji sjede baš na izložbi) i odlučila ipak podojiti bebu (ništa se nije vidjelo). I onda jedan tip počne njurgati, srećom sebi u bradu... ja sam se jedva suzdržala da ga ne pitam da li mu se više sviđa slušati bebu da urla u tramvaju...
    Mene više od mama koje odustanu od dojenja ljute loši savjeti "stručnjaka" u zdravstvu. Ne mogu shvatiti i osuđujem mame koje ne doje zbog komoditeta. Mislim, čak i država ih plaća da godinu dana brinu o djetetu i pruže mu nabolji start, a one jednostavno zabušavaju...
    K2007, kad prvi put pocrveni guza, mijenjat ćeš pelene i u hnk... a o počecima kretanja svijetom bez pelena da ne pričam

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    K2007, kad prvi put pocrveni guza, mijenjat ćeš pelene i u hnk... a o počecima kretanja svijetom bez pelena da ne pričam
    ok, ok....
    ali niste me dobro shvatili. poanta je da i u hnk-u postoji wc ili malo izdvojeni prostor. ne moram se baš penjati na pozornicu.


  15. #65
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    u Ši je jedino diskretno mjesto za mjenjanje pelene - vlastito auto

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj princezica prvotno napisa
    k 2007 možda si mene vidjela da dojim u tramvaju,ja sam od tih mama koje bez problema vade sisu u tramvaju kako ti to kažeš,nikad mi nije bilo neugodno i posve mi je prirodno da ako dijete plače da mu mama da cicu,ni jedan ni drugi nisu u životu pili na bočicu i da ih još deset rodim postupala bi isto

    i ja vadim, di treba, kad treba, zbog cega treba- oce jesti, oce piti, oce se maziti. ona trazi, ja dajem. sve ostalo je- nebitno

  17. #67
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    k2007 ljeto kad sam zatrudnila bila je na plaži jedna mama s bebom koja je dojila gdje je stigla i na plaži i u kafiću iznad plaže.
    Meni je to bilo bezveze, tako bez pardona biti samo u oskudnom badiću, spuknuti cicu van u prepunom kafiću i dojiti. Dobro ta mama i njeno društvo su nas i zbog drugih stvari živcirali, oholosti, ponašanja "ovo je naša plaža" glasnih komentara... Ali moram priznati da mi to njeno dojenje tada nije leglo.
    Iduće ljeto sam ja na istoj toj plaži dojila svoju Vanju. I tada mi je to bilo savršeno normalno. Istina ja bi sjela sa strane, pokrila malo sebe i dijete ručnikom ili pelenicom, ili bi izvadila sisu iz majice da ne bude svima na izvolite već samo mom djetetu, ali sam dojila vani. I u dućanu, i u parku, i u tramvaju diskretno, koliko sam mogla, ali sam dojila kad god mi je dijete bilo gladno.
    Stavovi se mjenjaju, kad za godinu dana vidimo k2007 na sred Jelačić placa kako doji .

  18. #68
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bilo je pakleno ljeto kad su Leu poceli muciti zubi (kraj proslog 6.mj.). mogla sam je dojiti samo ako sam je drzala u narucju, setala i pjevusila. savrseno mi je dosao bikini na kojem bi samo pomakla ljevo ili desno gornji dio i Lea je bila na sisi. tako sam se setala po plazi, sumi, cesti...i nisam mislila u tom trenutku na nikoga osim na Leu. nisam vidjela nikog osim Leu. u tom trenutku svijet oko nas nije postojao. nadam se da ce tako biti i sa vama

  19. #69
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    ali to je intiman čin između mame i djeteta, a pogotovo intiman za javnost jer otkriva dijelove tijela koje pokrivamo još od modnog stila staaare krete. možda dojilja s golom cicom razumije drugu s obje gole, ali ljudi koji nisu u toj situaciji, njima je to često neukusno i neprilično. što se mene tiče, s pravom.
    Više cice se vidi navečer kad prošetaš po gradu nego kod prosječne mame dojilice pri hranjenju bebe.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bebina glad bi valjda trebala doci prije necijih predodzbi o tome sta je intiman cin, sta ne.
    Dojenje je mozda "previse intiman cin" u nasoj nakaradnoj kulturi. Dojenje u javnosti samo po sebi nimalo ne ometa tu intimnost i privrzenost koju mama i beba osjecaju.
    Ometaju je upravo autsajderi sa svojim pogresnim tumacenjem uloge zenskih grudi. Pa valjda je pravo na prehranu vaznije od seksualne simbolike.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    kad za godinu dana vidimo k2007 na sred Jelačić placa kako doji .
    reći ću samo....nadam se da budete :D

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    valjda je pravo na prehranu vaznije od seksualne simbolike.
    slažem se, ali nije tako, osim mami i bebi koje doje. i ženama koje su dojile. tak je i meni sad čudno vidjeti ženu u tramvaju, a kad ja 'krenem u akciju', bit će mi nešto najnormalnije. sve ja to kužim... samo što je nekima to neukusno, ili primamljivo (muškarcima), ili neprilično... sve samo ne 'hranjivo'.

    popest ću se ja i na banovog konja i podojiti, samo da mi beba bude zdrava ..........ali dok mogu, radije ću se sakriti u neki malo intimniji kutak. ne iz sramote, možda više učtivosti prema onima koji ne shvaćaju 'prehrambene navike'. možda i zato da se netko ne zableji prema mojoj sisi kao sex.objektu, bar ne dok mali fino papa

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    još samo da dodam uz bijelu zastavicu

    dojenje je sigurno najljepši trenutak zbližavanja mame i njene bebe. javno sada kažem - jedva čekam

  24. #74
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne mislim da dok beba doji da muskarci gledaju moju sisu, a ni da je dozivljavaju u tom trenutku kao seks objekt. kad pogledas npr. moj avatar, sta prvo vidis? sta uocis? kad tek uocis onaj dio dojke? i jel ga dozivljavas kao seks objekt? a pazi, to je pogled iz moje perspektive. iz neke trece se ne vidi niti priblizno toliko
    ma joj kad otkrijes ljepotu dojenja, di ce ti biti kraja

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Razumijem sto hoces reci.
    Ja sam za apsolutnu slobodu sto se tice dojenja u javnosti. Ali, ako se mama osjeca ugodnije u nekom mirnijem kutku, naravno da ga onda treba i potraziti.
    Sto se mirnijih kutaka tice, nekad se i bebe osjecaju ugodnije dok doje na mirnom mjestu.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Ma skoro da sam mislila i ja kao ti k2007. Zivim u malom mestu u kome je dojenje u javnosti nesto jako strasno , ali u vreme kad je F. bio beba i kad se zaplace i ne mozes mu objasniti dojia sam ga u centru garda na klupi. U tim trenucima nisam razmisljala da li neko gleda.

  27. #77
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    ja sam prekriticna, prenepopustljiva, prestroga i presve kad je u pitanju moju tjecaj na tako maloi bespomocno stvorenje kao sto je beba
    Joj, Tiwi, mislim da bi mi život ponekad bio puno lakši da nisam takva. Ali ne mogu protiv sebe. Valjda sam pretvrdoglava.
    I onda ispadam šašava jer perem pelene, dajem djetetu piti vodu ili čaj bez šećera, nemam hodalicu... Pa mi kažu: daj oladi malo, pretjeruješ.
    A ne zvuči li i to kao osuda? Jer, kad mi to kažu u lice, mogu si zamisliti što mi govore iza leđa.
    Hvala Bogu, imuna sam na zlobne komentare. Zato imamo 2 uha - na jedno unutra pa na drugo van. 8)

  28. #78
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    ne osuđujem, ne ispitujem, ne iščuđavam se, ne dijelim savjete, naročito ako me nitko ništa nije pitao
    potpisujem

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Eto zaboravila sam reci da podrzavam dojenje u javnosti bilo gdje bilo kad.

    I potpisujem ovo sto je Zorana rekla da nekom nesmeta javnost kako mami tako ni bebi a ima i mama i beba koje vole mir i tisinu.

    I dalje mi to osudjivanje nije jasno jer nemislim da bilo ko ima pravo za nekog osudjivati.

  30. #80
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Osudjujem.
    Nerado koristim ovaj pojam, no u ovom kontekstu ne nalazim drugi pogodan. Koristim ga iskljucivo za majke koje su olako odustale, uglavnom zbog kvazi-komoditeta. A one koje su odustale zbog neznanja, ne imanja podrske, zasute savjetima o adaptiranom mlijeku, zbog neiskustva i straha za bebu koja ce ostati gladna - njih ne mogu osuditi.

    Majku koja je u jednom hrvatskom rodilistu rodila prvo dijete i dojila, a u inozemnom drugo i rekla "bas super, nisu me gnjavili da dojim kao kod nas" - osudjujem.

    Buducu majku s jednog britanskog foruma koji povremeno citam i koja po njenim rijecima "nece dojiti jer joj je to bez veze, ne moze zammisliti da je beba pristekana na nju non-stop" a inace je med. sestra na porodjajnom odjelu i zbog profesije to mora promovirati osudjujem maksimalno.

    Majku koja je pored svih savjeta kojima su je zasipali osjecala da ne treba prestati s dojenjem i sa bebina 2.5 mjeseca ga uspjela vratiti na potpuno dojenje - gledam novim ocima, a i prije sam je cijenila. Nemam pojma sta mene ceka za koji tjedan, ali ona mi je velika inspiracija.

  31. #81
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Svatko ima svoje kriterije,svoje granice,svoju "normalu" itd itd....
    Da je meni netko ,nakon što sam kao iskuskusna majka drugog djeteta ostala NEPOVRATNO bez mlijeka zbog velikog emocionalnog šoka kojeg sam tada doživjela,počeo mudrovati o "samo 1 % žena koje ne mogu dojiti,o mom komoditetu,štetnosti umjetnog mlijeka, o nemogućnosti ostajanja BEZ mlijeka odjedanput itd itd.." vjerojatno se ne bi dobro proveo.U tom trenu bilo mi je važno samo da mi dijete bude zadovoljno i sito.
    Nije mi normalno da se dojenjem mjeri količina ljubavi prema djetetu,to već prelazi svaku mjeru.
    Ja dojim jer volim i želim dojiti a to što netko ne želi iz bilo kojeg razloga,mene apsolutno ne zanima.
    Sina sam prestala dojiti s 13 mj zbog komoditeta,budio se 15 puta noću i ja to nisam htjela.Zato sam ga prestala dojiti.Jer ja nisam samo dojilja nego i osoba s nekakvim granicama.Meni je žao što neke žene ne shvaćaju da nismo svi isti i da nemaju pravo petljati se u neke stvari

  32. #82
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    iskuskusna=iskusna

  33. #83
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Čitala sam Leonisin tekst u mamam&bebama i rekla je da je zaljubljena u dojenje, a mislim da lagano počinjem kontat što to znači. Sad kad smo prošli sve one skokove u razvoju mislim da se i ja zaljubljujem

  34. #84
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    k2007, pa trg bana je baš baby-friendly mjesto.

    na onoj kamenoj klupi možeš odložiti stvari, rasprostrti podlogu za presvlačenje, izvaditi bebu iz marame i promijeniti pelenu, sjesti i dojiti do mile volje... i još vidiš kad ti dolazi tramvaj. 8)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    k2007, pa trg bana je baš baby-friendly mjesto.

    na onoj kamenoj klupi možeš odložiti stvari, rasprostrti podlogu za presvlačenje, izvaditi bebu iz marame i promijeniti pelenu, sjesti i dojiti do mile volje... i još vidiš kad ti dolazi tramvaj. 8)
    živa istina
    samo što ipak živim u blizini, pa ću mišeka zamoliti da se strpi minutu!

  36. #86
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Joooj sto smo svi odjednom turbo-tolerantni... Ne bi se tako dalo uvijek zakljuciti citajuci forum

    Ja takodjer u sebi osudjujem (u nedostatku bolje rijeci) postupak majki koje samo zbog svog komoditeta ne doje dijete do 6. mjeseci. I moje je pravo da mislim o takvim postupcima sto god zelim. Nikome misljenje ne nabijam na nos, ne mislim o toj majci da je losa, da ne voli svoje dijete, ni nikakve slicne budalastine, ali taj postupak osudjujem. I ne zurim s misljenjem cim vidim bocicu, zadrzavam ga samo za majke koje same daju do znanja da im je nesto, tlaka, izlasci, spavanje, izgled sisa i sl. bilo bitnije od najzdravije hrane (i jos mnogocega) za njihovo dijete.

  37. #87
    Lea L. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    73

    Početno

    Ne osuđujem ja nikoga,ali mi je isto tako teško razumjeti kad netko odustane od nečeg tako bitnig bez imalo truda.
    Ne razumijem kad mi frendica koja je dojila puna tri dana kaže:drugi put neću ni pokušavati,meni to ne ide"
    Kad mi ponosno kaže:Malo su ti se objesile cice,moje su iste ko prije"
    Kad Luki tepaju"Jadno dijete,neda ti mama (kršitelj koda)a piti,neda ti keksić,dat ću ti ja kad zločesta mama neće vidjet"
    Vjerojatno ni oni ne osuđuju mene,ali me ne razumiju,pa tako ni ja njih.
    S druge strane svaka čast ženama koje su dale sve od sebe pa nije išlo.

  38. #88
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    dalma moram reći da nisam računala na usvajanje, ali mislim da je to druga priča..naravno krasna i divna, ali majka koja usvaja dijete ne može dojiti.
    možda kad čitam vaše postove, vidim da je osuda prejaka riječ, i mogu reći ne osuđujem, ali ih i ne razumijem..iako to nije potpuna istina, jer ih ja u dubini duše osuđujem. što ću, ne mogu si pomoći. ide mi to na živce

  39. #89
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Udruga RODA ni na koji način ne osuđuje niti želi osuđivati roditelje zbog njihove odluke ili stjecaja okolnosti koji su doveli do toga da njihovo dijete nije dojeno. Također smo svjesni da je ovo vrlo emocionalno pitanje koje dira u srž svakog roditelja i želimo naglasiti da je naš stav da dojenje ne čini roditelja već ga njime čini sveokupni pristup roditeljstvu koji se razlikuje od roditelja do roditelja ali im je zajednički cilj poštivanje, uvažavanje i dobrobit djeteta. Majke koje ne doje svoju djecu nisu zbog toga loše majke, kao što nisu ni sve majke koje doje svoju djecu dobre majke.
    citirano sa pravila ponašanja na rodinom forumu
    Sjetila sam se da sam ovo negdje ovdje pročitala i nema boljih riječi s kojima bih se više mogla složiti

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    super je sročen ovaj citat rodine udruge, koji je navela Stijena, mislim da se sa njime svi možemo složiti.

    malo off topic (ali zato što sam ovdje relativno nova), zanima me zašto se onda bojkotira paket sretne bebe? ako mi netko može pojasniti u dvije rečenice, jer nije mi jasno uz ovako tolerantni tekst o dojenju i roditeljstvu? (da netko krivo ne shvati, u mom pitanju njema ironije, samo čito zanimanje)

  41. #91
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    pa vjerojatno zato što ako ništa drugo, traže osobne podatke u zamjenu jer su ti kao "dali" nekakvih par testerića nečega, i onda ti čitavu godinu na adresu stižu raznorazličita sr...... u kojima se reklamira sve i svašta, pa i adaptirano (to dođe odmah da ako slučajno dojiš, da ne bi predugo)

  42. #92
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ovo možda nije stvarno tako, nego sam si ja to tako protumačila, a netko službeni će ti objasniti stvarno zašto

  43. #93
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    malo off topic (ali zato što sam ovdje relativno nova), zanima me zašto se onda bojkotira paket sretne bebe? ako mi netko može pojasniti u dvije rečenice, jer nije mi jasno uz ovako tolerantni tekst o dojenju i roditeljstvu? (da netko krivo ne shvati, u mom pitanju njema ironije, samo čito zanimanje)
    imaš na portalu lijepo objašnjeno:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2316

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    thanks na info

  45. #95
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Meni je prvih mjesec-dva bilo malo neugodno dojiti pred užom obitelji, i mislila sam da nikad neću u javnosti. sjela bih okrenuta leđima ili otišla u sobu. No tu 'nelagodu' sam brzo prevazišla, naročito jer mi beba nije dala nešto prostora za razmišljanje... Na moru je dojenje buknulo u javnosti. Bilo je dosta mami koje su također dojile i bile smo jedna drugoj podrška.
    također se trudim i sada, pohvaliti, ili se nasmiješiti barem, svakoj mami koja doji u javnosti, a ovako naravno da hvalim.

  46. #96
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Na moru je dojenje buknulo u javnosti. Bilo je dosta mami koje su također dojile i bile smo jedna drugoj podrška..
    ista stvar
    čim smo izašli iz mora mala bi bila gladna ka vuk, šta sam drugo mogla, lijepo smo legle na ležajku ispod borića, malo se zaklonili i podojili

  47. #97
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    dakle...nisam sve postove pročitala, al.... ak "odrasli" ljudi mogu u javnosti jesti (restorani, sladoledi....), piti, ljubakati se hodati u "do pupka" dekolteima, minjacima....i "svima" je to normalno....ako na kioscima vidim ovaj, onaj porno časopis i na tv reklamama, jumbo plakatima, emisijama....i "nitko" se ne buni....a zašto, ama ZAŠTo bi se moje beban i ja trebali suzdržavati??? pogotovo jer je dojeje nešto sasvim pozitivno, za razliku od mnogo toga gore navedenog...meni je to sve postalo licemjerje...kao kad mi je jedna bliska osoba napomenula d što dojim dijete (vadim sisu ) pred mlađim klincima....a samo za info ta ista osoba se pred tim klincima prešetava u toplesu....i za info ta osoba nije baš dojila svoju dicu....jel sad ja napadam? mislim da ne ....sam sam revoltirana licimjerstvom....što sve ne gledamo na tc-u, al kad vidimo dojenje...ajme majko....

  48. #98
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ispravak tc-u = tv-u

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    dakle...nisam sve postove pročitala, al.... ak "odrasli" ljudi mogu u javnosti jesti (restorani, sladoledi....), piti, ljubakati se hodati u "do pupka" dekolteima, minjacima....i "svima" je to normalno....ako na kioscima vidim ovaj, onaj porno časopis i na tv reklamama, jumbo plakatima, emisijama....i "nitko" se ne buni....a zašto, ama ZAŠTo bi se moje beban i ja trebali suzdržavati??? pogotovo jer je dojeje nešto sasvim pozitivno, za razliku od mnogo toga gore navedenog...meni je to sve postalo licemjerje...kao kad mi je jedna bliska osoba napomenula d što dojim dijete (vadim sisu ) pred mlađim klincima....a samo za info ta ista osoba se pred tim klincima prešetava u toplesu....i za info ta osoba nije baš dojila svoju dicu....jel sad ja napadam? mislim da ne ....sam sam revoltirana licimjerstvom....što sve ne gledamo na tc-u, al kad vidimo dojenje...ajme majko....
    osjećam se krivom da sam zakuhala ovu raspravu, pa evo da zaključimo...zaključak je taj dojenje nije ništa NEPRILIČNO, ali eto znam za ljude koji to tako komentiraju. i jedini komentar koji sam ja dala s time u vezi jest da ja osobno ne bih dojila recimo u tramvaju ili punom kafiću...bi na javnom mjestu, ali malo bi se sakrila. to je čisto moje razmišljanje i nisam mislila ikoga 'licemjerno uvrijediti'.

  50. #100
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ma nemaš frke draga....eto ja sam se pokrivala s tetrom sebe i njega... al daj zamisli....dok je svima pod normalno ak ne i poželjno vidit vauuu dekolte....tak se masa zgraža nad dojenjem u javnosti....ak de facto tehnički razmislimo ŠTO SE VIDI??? sam dio sise isto kao i u dekolteu...ostat se MLJACKA

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •