Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 363 od 363

Tema: Osuđujete li?

  1. #351
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    evo jos jedna predrasuda, bolesna privrzenost ako si stalno sa svojim djetetom

    i asocijalna osoba i slicno

    jos ako je i produzeno dojenja u pitanju, uh, kud ces veceg belaja ....

    ponekad sve prsti od povrsnih razmisljanja...

  2. #352
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja mislim da je odnos prema dojenju općenito onakav, kakav žena ima prema majčinstvu.

    Neke su majke više zaštitnički raspoložene prema djetetu pa otud i briga seže dublje od komocije (govorim isključivo o komociji) oko bočice, dakle briga za zdravlje od samog početka i tu cica odigrava jedinstvenu ulogu.

    Naravno da djeci na adaptiranom "nije ništa", ali zašto im ne bi bilo bolje?

    Ako razmišljamo pri tome što je bolje za majku ili dijete da dijete ne mrcvarimo po velikim kupovinama, već ostavimo doma s nekim: jedna će majka odgovoriti da je djetetu bolje s njom u lošijim uvjetima, a druga u raju s nekim drugim. I jedna i druga na svoj način brinu za dijete.
    Tu nikako ne mislim da majka ne treba imati drugog života do onog koji provodi s djetetom.

    Nema šanse da ovdje dogovoriš što je za dijete bolje. Dijete i tako nitko ništa ne pita, ispada da je najbolje onako kako majka odluči.

    A zašto ja onda cijelo vrijeme imam osjećaj da ipak nije :?

  3. #353
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    a po meni to kaj ostaviš klinca negdje na sat dva isto vrlo bitno za razvijanje tog svojeg roditeljstva jer takva "bolesna privrženost" još nikome nije donijela nikaj dobroga.....samo ćeš napraviti asocijalnu osobu koja se uopće ne će znati ponašati i družiti u društvu(znam nekoliko takvih)...bilo djece bilo odraslih, a vjerujem da ćeš i djedovima i bakama načiniti veselje
    kad već skrećemo s teme, ovo uopće nije točno. moje dijete je u prvoj godini života od mene bilo odvojeno možda deset sati sveukupno, iznimno se lako prilagodio čuvanju kod bake (jer smo puno tamo boravili zajedno), vrlo je društven, poprilično otvoren, pogotovo s odraslima, a i adaptacija na vrtić nam dosta dobro ide.

    zato što ima sigurnost u sebe, mene i svijet koji ga okružuje.

  4. #354
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    a po meni to kaj ostaviš klinca negdje na sat dva isto vrlo bitno za razvijanje tog svojeg roditeljstva jer takva "bolesna privrženost" još nikome nije donijela nikaj dobroga.....samo ćeš napraviti asocijalnu osobu koja se uopće ne će znati ponašati i družiti u društvu(znam nekoliko takvih)
    uuuuuu, optužbe
    ja sam bila u jaslicama od 6mj (tako je onda bilo) i bila sam asocijalna
    a kako to?
    izgleda da ta moja asocijalnost nije imala veze s tim da meni ljudi nisu bili interesantni sve do puberteta :shock:

    bolesna privrženost ima veze s roditeljskom posesivnošću
    ne načinom provođenja dana

    ponašanje među ljudima učimo od vlastitih roditelja
    valjda to znaš[/b]

  5. #355
    bubimirko

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    evo jos jedna predrasuda, bolesna privrzenost ako si stalno sa svojim djetetom

    i asocijalna osoba i slicno

    jos ako je i produzeno dojenja u pitanju, uh, kud ces veceg belaja ....

    ponekad sve prsti od povrsnih razmisljanja...
    možeš ti meni pisati koliko hoćeš da je površno kad imam kao što sam i rekao nekolicinu prijatelja koji su od djece napravili točno ono šta sam i napisao(samo ja sam još bio i preblag u svojem opisu)

  6. #356
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja imam prijateljice koje puno jedu i imaju problem s težinom. najbolje da prestanem jesti, za svaki slučaj!

  7. #357
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    uopće mi ne pada na pamet ostavljat svoje dijete....ima vremena i na pretek kad me neće tit ni pogledat a, kamoli negdi ić sa mnom....
    meni je to lijepo opisala moja prijateljica...nju su roditelji svugdje noslai sa sobom i učili je kulturi ponašanja...šoping centar? pa idem ak trebamo neš nabavit...al, naravno da idemo i u Maksimir, Jarun, zoo... za dojenje...mislim dokle ćemo razglabati o dobrobiti, o tome da je priroda namjenila majčino mlijeko i sise...ja mislim da je pametnija priroda tj Bog neg čovjek sa svojm industrijom...vide se posljedice....mama je orginal, a adaptirano ama ni bliejda kopija...pa ti sad zaključi...nevjerojatno je da netko iz komoditeta uzima tj PLAĆA kopiju a neće original....

  8. #358
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    to su i dalje povrsna razmisljanja

    vrijeme je da se topic zakljuca

  9. #359
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ovo je bilo za bubimirka
    , sorry cure

  10. #360

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Moji se nikad do 4 godine nisu odvoji od mene. Mislim ne vise od sat vremena.


    Uciteljice ih zovu SOCIAL BUTTERFLIES.

    Suze nisu pustili kad su krenuli u vrtice ili skole pa cak ni onda kad smo promjenili kontinente i kad nikog osim nisu mame znali.

  11. #361
    bubimirko

    Početno

    [quote="Natasa30"]Moji se nikad do 4 godine nisu odvoji od mene. Mislim ne vise od sat vremena.




    NO COMMENT!

  12. #362
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    možeš ti meni pisati koliko hoćeš da je površno kad imam kao što sam i rekao nekolicinu prijatelja koji su od djece napravili točno ono šta sam i napisao(samo ja sam još bio i preblag u svojem opisu)
    posesivnost roditelja

    ili ti misliš da bi bilo bolje da ih odma šibnemo u internat čim prohodaju da se ne bi ni slučajno vezali za roditelje

  13. #363
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    bolesno privržena nisu djeca koja su stalno uz svoje roditelje nego ona djeca koja su tzv. nesigurno privržena, djeca koja nisu sigurna u svoje roditelje i boje se odvajanja od njih (malo sam pojednostavila priču). A to se može desiti i u sit. kada se roditelj nikada ne odvaja od djeteta kao i u situacijama kada se roditelj u različitim varijantama odvaja od djeteta, samo trajanja fizičke odvojenosti (ako nije pretjerano veliko) s time nema stvarno nikakve veze.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •