Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: PROBIOTICI- ACIDOVERUS I BIFIDOVERUS

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno PROBIOTICI- ACIDOVERUS I BIFIDOVERUS

    IMA LI TKO ISKUSTVA SA OVIM PREPARATIMA?OD SAOG POČETKA TRUDNOĆE IMAM ZUCKASTI ISCJEDAK, PECKA ME I SVRBI.DOBILA SAM GEONISTINE A NAKON STO SAM U 10 TJEDNU PROKRVARILA UZIMAM I ERITROMICIN. GIN MI NIJE REKAO O CEMU SE RADI, CANDIDA ILI NESTO DRUGO, JEDINO STO ZNAM JE DA JE TEST NA KLAMIDIU BIO NEGATIVAN.
    MOGU LI NEOVISNO O TOME UZIMATI TE PREPARATE, SAMO ZA JACANJE IMUNITETA!
    MOLIM VAS, AKO TKO IMA ISKUSTVA, AKO JE KOME TO POMOGLO NEKA MI ODGOVORI

  2. #2
    chiquita

    Početno

    Baš sam ti odgovorila na drugom postu (spontani) gdje sam imala takav iscjedak kao i ti koji je bio uzrok spontanom.Takav iscjedak zna se pojaviti kad padne imunitet,pretpostavljam da je Candida koja je česta kod mene.U obe trudnoće sam konzumirala mliječne probiotike;najčešće Bioaktiv,preporučen mi je za jačanje imuniteta te za uravnoteženje probave(tvrda stolica).Sad sam dobila preporuku i od pedijatra za oba djeteta posebice u ovoj sezoni prehlade.Mislim da kad ga može uzimati beba od 7 mj. da je koristan i za trudnice jer čuva imunitet.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    I ja bih ti preporučila jogurte bioaktiv.
    Bolujem od crohnove bolesti i imunitet mi je 0 bodova, zvučat će glupo, ko iz reklame, ali fakat, od kad redovito cugnem 1 dnevno, mnoge popratne tegobe su nestale i stolica mi je bolja no ikad.

  4. #4
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Re: PROBIOTICI- ACIDOVERUS I BIFIDOVERUS

    Citiraj bellissima prvotno napisa
    IMA LI TKO ISKUSTVA SA OVIM PREPARATIMA?OD SAOG POČETKA TRUDNOĆE IMAM ZUCKASTI ISCJEDAK, PECKA ME I SVRBI.DOBILA SAM GEONISTINE A NAKON STO SAM U 10 TJEDNU PROKRVARILA UZIMAM I ERITROMICIN. GIN MI NIJE REKAO O CEMU SE RADI, CANDIDA ILI NESTO DRUGO, JEDINO STO ZNAM JE DA JE TEST NA KLAMIDIU BIO NEGATIVAN.
    MOGU LI NEOVISNO O TOME UZIMATI TE PREPARATE, SAMO ZA JACANJE IMUNITETA!
    MOLIM VAS, AKO TKO IMA ISKUSTVA, AKO JE KOME TO POMOGLO NEKA MI ODGOVORI
    Meni je puno pomoglo!!!Al uzimala sam istu stvar samo od drugog proizvodjaca - Acidosalus od Marina laba.Ima u ljekarnama "Priroda lijeci".Zvuci ko reklama,al duplo su jeftiniji od Valsa - proizvodjaca Acidoverusa.

  5. #5
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Bilo u jogurtu, kapsulicama, tabletama pa cak i prahu probiotici su probiotici.Dobre bakterije koje posjedujemo u našem organizmu i koji nas štite. Dokazani su njihovi pozitivni utjecaji kod npr. urogenitalnih infekcija, metaboličkih bolesti, bolesti probavnog sustava. Ali nisu dokazani neki posebni rezultati kod ljudi koji su zdravi i koji su ih uzimali preventivno. Ali na Candidu definitivno djeluju. Stoga u kojem obliku ti ih je najlakše konzumirati, na volju ti...

  6. #6
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Hura za probiotike!

    Citiraj emira prvotno napisa
    Bilo u jogurtu, kapsulicama, tabletama pa cak i prahu probiotici su probiotici.Dobre bakterije koje posjedujemo u našem organizmu i koji nas štite. Dokazani su njihovi pozitivni utjecaji kod npr. urogenitalnih infekcija, metaboličkih bolesti, bolesti probavnog sustava. Ali nisu dokazani neki posebni rezultati kod ljudi koji su zdravi i koji su ih uzimali preventivno. Ali na Candidu definitivno djeluju. Stoga u kojem obliku ti ih je najlakše konzumirati, na volju ti...
    Emira,moram kao prvo reći da mi je tako lijepo ime Nura!
    Znači li nešto i što?
    Kaj se probiotika tiče - sve najbolje! Nisam ni na kraj pameti imala reći da su jedni dobri, a drugi ne. Pa to bi bila notorna glupost! Samo, stvarno dobronamjerno, htjedoh reći za jeftiniju varijantu istog pripravka. Kod dotične gdje može se kupiti i direktno u laboratoriju,a i šalje poštom za one koji nisu u Zagrebu.
    Mi trenutno (već jedan dan )pijemo Probiotic premium koji je u prahu,a preporučila nam ga je naša pedijatrica. (Imamo skoro 5 mjeseci)
    Ja sam takodjer probiotike uzimala i u trudnoći. A i sad ću malenoj malo "ukrasti" njen!

  7. #7
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Re: Hura za probiotike!

    Citiraj Teica prvotno napisa
    Citiraj emira prvotno napisa
    Bilo u jogurtu, kapsulicama, tabletama pa cak i prahu probiotici su probiotici.Dobre bakterije koje posjedujemo u našem organizmu i koji nas štite. Dokazani su njihovi pozitivni utjecaji kod npr. urogenitalnih infekcija, metaboličkih bolesti, bolesti probavnog sustava. Ali nisu dokazani neki posebni rezultati kod ljudi koji su zdravi i koji su ih uzimali preventivno. Ali na Candidu definitivno djeluju. Stoga u kojem obliku ti ih je najlakše konzumirati, na volju ti...
    Emira,moram kao prvo reći da mi je tako lijepo ime Nura!
    Znači li nešto i što?
    Kaj se probiotika tiče - sve najbolje! Nisam ni na kraj pameti imala reći da su jedni dobri, a drugi ne. Pa to bi bila notorna glupost! Samo, stvarno dobronamjerno, htjedoh reći za jeftiniju varijantu istog pripravka. Kod dotične gdje može se kupiti i direktno u laboratoriju,a i šalje poštom za one koji nisu u Zagrebu.
    Mi trenutno (već jedan dan )pijemo Probiotic premium koji je u prahu,a preporučila nam ga je naša pedijatrica. (Imamo skoro 5 mjeseci)
    Ja sam takodjer probiotike uzimala i u trudnoći. A i sad ću malenoj malo "ukrasti" njen!

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Re: Hura za probiotike!

    Emira,moram kao prvo reći da mi je tako lijepo ime Nura!
    Znači li nešto i što?
    Kaj se probiotika tiče - sve najbolje! Nisam ni na kraj pameti imala reći da su jedni dobri, a drugi ne. Pa to bi bila notorna glupost! Samo, stvarno dobronamjerno, htjedoh reći za jeftiniju varijantu istog pripravka. Kod dotične gdje može se kupiti i direktno u laboratoriju,a i šalje poštom za one koji nisu u Zagrebu.
    Mi trenutno (već jedan dan )pijemo Probiotic premium koji je u prahu,a preporučila nam ga je naša pedijatrica. (Imamo skoro 5 mjeseci)
    Ja sam takodjer probiotike uzimala i u trudnoći. A i sad ću malenoj malo "ukrasti" njen![/quote][/quote]


    Uuups nešto sam zeznula!
    1. Nura znači SVJETLOST VJERE i potiče iz arapskog jezika

    2. Ma nisam ja ništa drugo mislila nego samo da ako netko voli pit jogurt neka ga pije da će imat isti efekt kao i kapsulice i sl. Što se tiče probiotika i beba tu sam malo skeptična, pogotovo ako dojiš onda stvarno nema potrebe da joj bilo šta daješ. Sada ću se ja malo pravit pametna, neki dan sam na faxu položila ispit PROBIOTICI I STARTER KULTURE pa sam malo više čitala o tome . Kada sam pitala profesoricu koja je definitivno jedan od najvećih stručnjaka na tom području, trebam li maloj davat probiotike, ona je samo odmahnula rukom i rekla da pustim neka se organizam sam bori. Ja sam Nuri davala (kršitelj koda)3 sa dodatkom probiotika jer je dojila samo do 7 mj. To je isto bila preporuka pedijatra jer je već 3 puta, mica mala, bila na antibiotiku. Ja sam joj ga prestala davati! Šta ja znam... valjda profa zna

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    mogu vam reći da je stanje bolje od kada dnevno pijem 1 bioaktiv 1 acidotfil a uz to uzmem jednu tableticu za žvakanje acidophilus (100 tabl. 87 kn u Twinlaba). Te tablete sadrže te dobre bakterije i u brošuri cijelovita pomoć u trudnoći i dojenju ih preporučuju upravo kod uzimanja antibiotika kad je imunitet loš i za regulaciju probave. i eto meni se stanje popravilo! :D

  10. #10
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Super!

    Bellissima, super kaj ti je bolje!
    Ma mora bit! "Pro bios" znači: za život! I zato,samo naprijed i sretno!

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Za Emiru

    Imaš pp!

  12. #12
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno Probiotici

    Meni je sada 37.tjedan i frendica mi je rekla da si kupim Acidosalus forte terapijski probiotik (nešto kao acidofil ali puno bolje protiv bakterija i virusa). Ima više vrsta Acidosalusa pa si odaberete koji vam odgovara. Inače to je prirodna zaštita i za očuvanje sluznica i kože. Pomaže kod bakterijskih gljivičnih infekcija, virusa i sl. :E.coli, Chlamydia, Candida, HPV, HIV... Pakiranje je od 1L , i pije se 2 dcL ujutro na tašte. košta oko 85 kn. Adresa je: "Marina Lad",Drežnička 34, Trešnjevka, Zagreb. ima i na netu stranica...

  13. #13
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Baš mi je drago da se još netko javio s preporukom za Acidosalus!

    To stvarno radi!

    Govorimo o istom proizvođaču, Marina lab.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    9

    Početno

    postoji acidosalus na bazi soje i kravljeg mlijeka,pa kako kome odgovara,meni je osobno draži od kravljeg mlijeka ,a čini se da imam i alergijsku reakciju na sojino mlijeko.

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  16. #16
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja bome taj Acidoverus nisam mogla piti....bilo mi gadno, kao kiselo mlijeko a nije, nego sve u grudicama...ma fuj. a is skupo, čini mi se da je muž reako 90 kn boca koja traje 5 dana...
    Sad sam na Lactogynu + kantarion ulje, sve samo preventivno pa ćemo vidjeti rez idući tjedan na pregledu

  17. #17
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    To nam je super!!!

    Pedijatrica nam je rekla za to i pijemo to, s vremena na vrijeme, od kad je bila skroz mala bebica. A pijem i ja.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bas mi je drago!

  19. #19
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    Koristila ga cijelu trudnocu i malo poslije... Preporucam, mada je dosta skup. Mogli bi ga malo i pojeftiniti jer cu ga trebati opet piti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •