Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Odlazak na utakmicu u trudnoći

  1. #1
    Polyanna

    Početno Odlazak na utakmicu u trudnoći

    Evo upravo citam neke tekstove o izlaganju buci u trudnoci, pa sam se zapitala da li odlazak na utakmicu moze nastetiti mojoj bebi?

    Imate li vi kakvih iskustava ili saznanja o tome?

  2. #2
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ja sam htjala ići na koncert u Dom Sportova ( mislim Gibonni,ali nisam ziher ) u trudnoći ( razmišljala sam o tome ), ali mi je ginekolog rekao da ne idem. Trudnoća je bila u redu, ali ja sam poslušala preporuku.

    Kako je s utakmicom, gdje i kakva, ne znam!?

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam u trudnoci isla svugdje. nije mi bed buka, nego guzva. ali to se da izbjeci. bila sam na tonu koncerata kad sam bila trudna s f. naravno, kasnije sam "nadoknadila" kad sam rodila, evo ako sam 2,5 godine 3 puta izasla navecer

  4. #4
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Moja seka je jučer, u 33. tt, išla na utakmicu. Kaže da se bebica ljutila i stalno lupala....smirila se tek kad su se maknuli od buke.
    Moj bebač se isto tako ljutio, kad sam u 19. tt bila na dočeku Nove godine, također u bučnom prostoru sa jakim vibracijama... :/
    Nemam pametan savjet, ali čini mi se da bebice ipak ne preferiraju buku niti jake vibracije.

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ne znam, nikada ne znaš što se može dogoditi na tim masovnim događanjima, strah me naguravanja, tuče, ekscesa, suzavca, stampeda...
    Znam, malo sam paranoična.

  6. #6
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znam, nikada ne znaš što se može dogoditi na tim masovnim događanjima, strah me naguravanja, tuče, ekscesa, suzavca, stampeda...
    Znam, malo sam paranoična.
    Ovo je meni prvo palo na pamet.
    A mislim da nisam paranoična. I volim landrati okolo
    Ja ne bih išla.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znam, nikada ne znaš što se može dogoditi na tim masovnim događanjima, strah me naguravanja, tuče, ekscesa, suzavca, stampeda...
    Znam, malo sam paranoična.
    Ovo je meni prvo palo na pamet.
    A mislim da nisam paranoična. I volim landrati okolo
    Ja ne bih išla.
    Ja sam išla na nekoliko koncerata i bilo sve 5. Osim što mi je na poslednjem bebica davala znak da je vreme da pođem kući. I što je u međuvremenu postalo prilično zadimljeno
    To su bila mesta gde nije bilo jaaako velike gužve, ali se na utakmicu ne bih usudila ići. Kao što nisam išla nigde ni za doček Nove godine. Iz istih razloga.

  8. #8
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    :/ neznam Polly baš sam si razmišljala o tome ? Mislim da Bebi neće biti ništa zbog buke (osim što bi te mogao dobro nalupati ako mu se ne svidi ) jedino postoji mogućnost prevelikog guranja i naguravanja...malo me frka zbog previše ljudi ...

  9. #9
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sam išla ali u ranoj trudnoći ( 3 mjeseca) na koncert i na tekmu. Isto ne znam da li bi išla da sam bila 6, 7 mjeseci bila trudna. Ako je trudnoća u redu mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema.

  10. #10
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja sam išla na koncert TBF-a negdje u 6. mjesecu trudnoće, a par dana kasnije mi je prijateljica pričala o nekom dokumentarcu gdje se prikazivalo kako bebe u trbuhu doživljavaju poticaje izvana i bilo je rečeno kako se strašno uznemire na veliku buku i jako svjetlo. Napominjem još jednom, nisam gledala, samo sam slušala o tome, ali jako sam se loše osjećala poslije i ne bih to ponovo napravila.

  11. #11
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znam, nikada ne znaš što se može dogoditi na tim masovnim događanjima, strah me naguravanja, tuče, ekscesa, suzavca, stampeda...
    Znam, malo sam paranoična.
    Ovo je meni prvo palo na pamet.
    A mislim da nisam paranoična.
    Vidiš, vidiš, možda sam i ja normalna...

  12. #12
    Polyanna

    Početno

    Hm... dakle nije da ja dosad nisam bila na utakmici, bili smo u Zadru na kosarci i prosli petak u Splitu na rukometu Hrvatska - J.Koreja.
    Tata je glumio zastitara i pazio da nam se nista ne desi i bilo nam je super, a mali mis u trbuhu se nista nije bunio

    Trebali bi sad u subotu ici u Arenu Zagreb i nije me opce strah guzve ni ljudi, nego mi je cisto palo napamet da li mozda buka moze utjecati na bebu, u smislu da mu osteti sluh ili nesto slicno....

    Znam da sam se rano sjetila zapitati se, ali bolje ikad nego nikad

  13. #13
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Evo jedan članak, iako se tu radi o dugotrajnoj izloženosti.

  14. #14
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Evo da se javi jedna koja je bila prvi i zadnji put na utakmici u 30-om tjednu trudnoće. Riječ je bila o nogometu, puno friškog zraka i dobronamjernih navijača (ne, utakmica nije bila u HR), bebica se uopće nije ljutila i za sad a (cura od osam godina) nismo primjetili nikakve probleme zbog toga.Ako pričaš o rukometu, ova mi se navijačka ekipa čini sasvim OK i mislim da ne bi trebalo biti problema.

  15. #15
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Evo jedan članak, iako se tu radi o dugotrajnoj izloženosti.
    Ako još niste telepatijom došli do linka, evo ga sad: http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id...05ba3fa4c4d122

  16. #16
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Ja svoju princezicu vodila na koncerte ( psihomodopop) na fashion week, na utakmice, tulum za NG ( ali mi je smetalo previše dima pa smo otišli ranije) i nemam grižnju savjesti. Mislim da joj ništa neće biti. Pa malo se mora i mama opustiti. A na utakmice rukometa bih išla bez problema. Bila sam bezbroj puta i nikada me nitko nije gurnuo niti išta slično. (istina nije bilo toliko ljudi kao na ovim sada)

  17. #17
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    ja sam radila skoro "do zadnjeg", išla na koncerte (bilo je ljeto pa su uglavnom bili na otvorenom) izlete i svugdje kao i inače prije trudnoće. ne baš u zadimljene prostore, ali stalno je bio neki muving.
    i ja kao i mikka sada sve nadoknađujem. nikud nikam. ali to je valjda faza.

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam išla u 7. mjesecu trudnoće na Gibonnijev koncert
    V me toliko izlupala pod rebra, kao nikad prije ni poslije
    nemam grižnju savjesti, ali se sad ipak malo pitam kako je njoj bilo kad je tako mlatila

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    407

    Početno

    Ja sam jucer bila na rukometnoj utakmici i bebica je dosta lupala. Kako je i inace u to doba dana malo zivahnija, nisam sigurna je li se radilo o negodovanju ili o uobicajenoj vecernjoj gimnastici. Najvise je lupala na protivnicku himnu .

  20. #20
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    cvita to će biti pravi mali navijač

  21. #21
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja bila na utakmici neki dan (rukomet Mađ:Slov), bebi se to nije nimalo svidjelo. Baš je jako negodovala, ali ovdje su u dvorani nekako pojačali zvučnike da je najveća buka bila glazba nakon što se postigne pogodak. Toga da će me netko gurnuti ili slično nije me bilo strah, ali ću zbog obzirnosti prema svojoj bebici do kraja trudnoće izbjegavati ovakva događanja.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    hm, ja sam bila na nick caveu u lisinskom mjesec i pol prije nego li sam rodila. a baš je lupao po klaviru. neva se isto mrdala, normalno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam tri dana pre termina bila na jednoj svadbi gde je došla limena muzika i tako su jako lupali, a N me je tako udarala da sam izašla napolje. A pre toga je muzika bila OK, čak sam i plesala, ali kad je bila prevelika buka lepo sam osetila promenu u stomaku. Nikad mi nije palo na pamet da joj se možda i svidelo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •