Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Tražim ZBILJA DOBROG ginekologa..

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Tražim ZBILJA DOBROG ginekologa..

    Pozdrav svima ! S obzirom na to da imam 2 teška iskustva s trudnoćama (2 izgubljene bebe) a sad bi ponovo htjela zatrudnjet, htjela bi da mi preporučite dobrog, kvalitetnog ginekologa/icu, sa dobrom opremom, ali najvažnije je da je temeljit kod pregleda, da zna saslušati bez žurbe, i da, da nije preskup/a ako je moguće . Bila bi jako sretna da nađem takvog/kvu. Ja sam iu VŽ, ali nije uvjet baš VŽ. Hvala !

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Preporučam ti polikliniku Vili dr. Radončića, a i ostali doktori tamo su ti jako dobri.

    Uzimjaući u obzir povijest, mislim da trebaš ići stvarno kod najboljih i koliko je moguće ne štedit na tome. Trudnički pregled je 400kn,ne znam je li ti to puno,ali jednom mjesečno se izdrži.

    Meni je mirna savjest i osjećam se sigurno jer smo zatrudnili prirodnim putem nakon trogodišnje borbe s neplodnosti.

    Inače, ovaj topic bi trebala staviti na Trudnoću, a ne na Prije začeća jer ovdje većina cura još čeka na svoje anđelčiće.

    Drž se! i sretno!!!!

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Vili, dr. Kos

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    draga V&NMama,
    strašno mi je žao zbog tvojih beba!!

    jesu li ti rekli razlog?

    Dr. Kos u Viliju je jako hvaljen.

  5. #5
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Inače, ovaj topic bi trebala staviti na Trudnoću, a ne na Prije začeća jer ovdje većina cura još čeka na svoje anđelčiće.

    I ja isto još čekam svojeg, nisam još trudna, zato i tražim dobrog gin. da idem još i prije začeća k njemu na sve preglede i da me pripremi za trudnoću.
    Hvala, vidim da više vas hvali Vilija tj. dr-a Kos. Po čemu je tako dobar po vašem mišljenju?
    PS. Moram gnjavit jer se jako bojim negativnog iskustva opet s dr.ima.

  6. #6
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    draga V&NMama,
    strašno mi je žao zbog tvojih beba!!

    jesu li ti rekli razlog?

    Dr. Kos u Viliju je jako hvaljen.
    Za prvu bebu nisu pronašli razlog, a za drugu je to bila upala plodovih ovoja uzrokovana enterokokom. Imala sam u te 2 trudnoće ginekologe koji su nesavjesno i nestručno radili svoj posao (1.) a 2. je bio nervozan, stalno je meni govorio da se smirim (a ja nisam bila ta koja se trebala smirit nego on) i nije imao živaca ni vremena saslušat me. Da, 1. me skoro nije pravo ni pogledo kad sam dolazila na pregled, na pitanja odgovarao sa kratkim "da" ili "ne". Kad sam ga pitala dal smijem pit čajeve od ljekovitog bilja rekao mi je "zašto ne", a ja sam kasnije saznala da se ne smiju pit čajevi od svih vrsta bilja u trudnoći :shock: ! I da ne nabrajam dalje... Strah me je više, najradije ne bi ni kod koga išla .

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Dr. Kos:
    Jedan je od najboljih stručnjaka za UZV.
    Ima izuzetan pristup prema pacijenticama i vrlo je realan.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Vili, dr. Kos
    Slažem se, samo dobre riječi za njih. Vrlo su priznati od strane drugih liječnika ginekologa. Imam iskustvo da pretrage koje sam radila kod njih nisam morala ponavljati, vjerovali su dr. Kos (njegov nalaz uzv-a), dok sam nalaze iz druge bolnice morala ponoviti. I hvala Bogu da jesam.

    Dakle, dr. Kos.

    Sretno gdje god da pošla

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    93

    Početno

    dr.Kos....
    Definitivno najbolji.....

  10. #10
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj csi prvotno napisa
    dr.Kos....
    Definitivno najbolji.....
    Jel ga se može nazvat ako budem zabrinuta nešto ili ako primjetim nešto neobično u trudnoći? U koju bolnicu šalje ako dođe do komplikacija?

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa
    Citiraj csi prvotno napisa
    dr.Kos....
    Definitivno najbolji.....
    Jel ga se može nazvat ako budem zabrinuta nešto ili ako primjetim nešto neobično u trudnoći? U koju bolnicu šalje ako dođe do komplikacija?
    Da, bez problema, obicno da broj svog mobitela

  12. #12
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Mislim da šalje na Sveti duh, i dodajem i ja preporuku za njega.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Još jedan potpis za dr. Kosa.
    Da, i daje broj mob-a.
    Šalje na sv. Duh.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    55

    Početno

    I mi smo kod dr. Kosa
    Bila sam tamo u poliklinici kada su zvali iz jedne druge poliklinike i upućivali pacjenticu Kosu.
    Što se cijena tiče, pogledaj malo što ti nude razne police osiguranja preko osiguravajućih društava. Ja sam uzela dodatnu policu od CroOsig koji ima ugovor sa poliklinikom "Vili" (i mnogim drugima).

  15. #15
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I ja preporučujem polikliniku Vili - svi liječnici tamo su odlični! Moj doc je dr.Radončić!

  16. #16
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jel ga se može nazvat ako budem zabrinuta nešto ili ako primjetim nešto neobično u trudnoći? U koju bolnicu šalje ako dođe do komplikacija?
    Da, ja sam ga zvala u par navrata kad sam imala neka pitanja i uvijek je bio susretljiv i profesionalan. Kos je dugo radio na Svetom duhu, jedno vrijeme čak paralelno i u Poliklinici Vili dok je to zakon dozvoljavao, tako da on upućuje svoje pacijentice tamo. Mene ne samo da je uputio na Sveti duh već mi je dao i broj mobitela liječnika kojem da se tamo javim i njemu najavio da ću ga zvati za preglede u bolnici. I taj drugi je bio zaista maksimalno korektan.
    Kasnije, kada je ustanovljeno nakon poroda da mi je zaostao komad posteljice dr. Kos je također organizirao na Svetom duhu gdje i kome da se javim da mi odmah naprave kiretažu. Zaista imam samo riječi hvale za njegov pristup i profesionalnost.

  17. #17
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    S obzirom na prethodno izgubljene trudnoće, preporučam dr. Radončića u Viliju.
    Ja sam kod njega bila u postupcima, radio mi je histeroskopiju a sad mi kontrolira trudnoću.... i iznimno sam zadovoljna!

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim da su ti svi u Poliklinici Vili fantazija. Ja osobno imam iskustva s dr. Kosom (amniocenteza) i jako mi se svidio njegov vrlo realan i temeljit pristup, a jednom sam radila UZV kod prof. Latin. Za druge sam čula da su OK na temelju iskustva brojnih cura.

  19. #19
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    dr Kos
    odličan doktor i divna osoba! njega možeš zvati uvijek, javit će ti se u svako doba dana!
    poliklinika Vili - definitivno ju preporučam! nećeš pogriješiti!

  20. #20
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Dr. Kos:
    Jedan je od najboljih stručnjaka za UZV.
    Ima izuzetan pristup prema pacijenticama i vrlo je realan.
    potpisujem

  21. #21
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam bila kod dr Podobnika (ima sad privatnu polikliniku) i bila sam fakat zadovoljna. Imala sam komplikacije u trudnoci, al on je to sve tako smireno rješavao, nisam sigurna da bi sve bilo OK da mi on nije vodio trudnocu. On stalono govori: "Vi ste jedna mlada i zdrava zena, zasto ne bi sve bilo dobro", a u onoj fazi kad sam prokrvarila, kad su me hormoni sibali, stvarno mi je trebalo da mi dr kaze da ce sve biti dobro... Ja sam dolazila k njemu s A4 papirom s napisanim pitanjima, i on je mirno sjedio i odgovarao jedno po jedno. Jedino sto sam skuzila da kad dodjem bez papira, da ne odgovara tako smireno, valjda je papir i popis i na njega djelovao kao "uzeti cu si vremena da ovo napravim".
    Ono sto sam ja cijenila je sto je izuzetno njezan i pazljiv, nisam ni znala koliko dok nisam dosla u bolnicu na pregled...
    Meni je drag i zbog recenice koju je rekao mojoj frendici koja se borila s pokusajima trudnoca: "Ako vas muz ima jedan zdravi spermic, garantiram vam trudnocu!" I vodio je kroz cijelu njenu rizicnu i kompliciranu trudnocu... Sad ona ima troje djece, naravno da ju je vodio kroz sve tri trudnoce...

  22. #22
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ja sam išla k dr. Podobniku i mogu reći da je simpatičan i drag i djeluje jako optimistično, međutim u nekim me stvarima razočarao tako da ne bi više išla k njemu. A ovo još nisam doživjela da toliko zena hvali jednog doktora, to me ohrabruje!

  23. #23
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    EvaP, razumijem da si zadovoljna liječničkom uslugom, ali bi ti svejedno skrenula pažnju na to da liječnik može samo pratiti trudnoću, a ne nikako voditi trudnoću. trudnoću vodi tijelo žene ili već neki prirodni zakoni, a liječnik može samo opservirati i intervenirati kada je potrebno.

    trudnoća ima svoj prirodni tijek pa tako kad koristimo ovu, na žalost još uvijek uvriježenu sintagmu, čini se kao da se ona ne bi odvijala bez nečijeg vođenja. a svi znamo da to nije slučaj.

  24. #24
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ups, pardon.
    Kad to tako napišeš fakat zvuči logično i ono, kako sam samo to napisala, a u biti je sintagma o kojoj opće ne razmišljaš dok pišeš...

  25. #25
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    svima nam se omakne jer ju je teško iskorijeniti.

  26. #26
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    V&NMama mogu li pitati kaj te to razočaralo?
    Sad nakon sveg ovog što je napisano čini mi se da bi i ja rado (radije?) posjetila dr Kosa pa me zanima što je to bilo s dr Podobnikom?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno ginekolog

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    Ja sam bila kod dr Podobnika (ima sad privatnu polikliniku) i bila sam fakat zadovoljna. ...Ono sto sam ja cijenila je sto je izuzetno njezan i pazljiv, nisam ni znala koliko dok nisam dosla u bolnicu na pregled...
    Hm .... hm .... mora da je to neki drugi Podobnik ... onaj kojeg ja poznajem nije ni pažljiv ni nježan - dapače, izuzetno je arogantan, neprofesionalan i nekulturan.
    Definitivno poliklinika "Vili" - iskusniji dijagnostičari, profesionalni i sistematični.
    http://www.vili.hr/index.asp

  28. #28
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa
    I ja preporučujem polikliniku Vili - svi liječnici tamo su odlični! Moj doc je dr.Radončić!
    Potpiusujem i toplo preporučam!

  29. #29
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno Re: ginekolog

    Citiraj apple prvotno napisa
    Hm .... hm .... mora da je to neki drugi Podobnik ... onaj kojeg ja poznajem nije ni pažljiv ni nježan - dapače, izuzetno je arogantan, neprofesionalan i nekulturan.
    Definitivno poliklinika "Vili" - iskusniji dijagnostičari, profesionalni i sistematični.
    http://www.vili.hr/index.asp
    potpisujem! imam grozno iskustvo s dotičnim doktorom P!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A ja ću se pridužiti pohvalama na račun dr. Kosa :D

  31. #31
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    A ja ću se samo obradovati planiranju nove trudnoće!!!

  32. #32
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    A ja ću se samo obradovati planiranju nove trudnoće!!!
    Hvala moja Snješka !!! Nemaš pojma koliko me razveselilo kad sam te vidjela tu! I razveselilo me što vam kućom konačno odjekuje bebosmjeh :D ! I ja se tome nadam i evo pripremam se fiz. i psih. na novu trudnoću, tek je sad stvarno želim.

    EvaP me pitala zašto me razočarao dr. Podobnik. Kao 1. moram reći da mu dugujem iskrenu ljudsku zahvalnost zato što me primio u bolnicu odmah kad sam saznala da mi je beba bolesna i htio je pomoći (inače bi trebala čekati mjesec dana da samo dođem na pregled u neku od zg-bolnica). Međutim, nakon što je beba umrla gotovo me nije došao ni vidjeti, komentar mu je bio "a kaj sad rodila buš drugu bebicu koja bude zdrava". Drugu bebicu sam začela 6 mjeseci nakon gubitka prve, uz njegovo stalno ohrabrivanje. Ne kažem da je on kriv što sam tako brzo ostala trudna,ali mislim da bi liječnik trebao znati u kakvom je psih. stanju mama koja izgubi bebu a i da joj je zbog stresa smanjem imunitet i tijelo teže podnosi novu trudnoću, pa u skladu s tim savjetovati dulju pauzu između trudnoća. On je stalno govorio da će sve bit u redu, nije baš imao strpljenja kad bi nešto pitala. Tako se dogodilo da sam dobila uroinfekt na poč. druge trudnoće, a u 16. tjednu dobila sam odjednom visoku temp. (40), zvala sam ga u ordinaciju, javljala mi se njegova supruga koja je bila izuzetno neljubazna i rekla da šta ja mislim da sam ja jedina pacijentica njenog muža, neka si popijem tabletu, a kad sam konačno dobila njega i kad je shvatio koliko je ozbiljno stanje, rekao je neka onda se spremim i dođem na odjel. Istu noć, nisam se još pravo ni raspakirala, pobacila sam. Njegov komentar je opet bio da nemam sreće, iako bez utjehe da će 3. put sigurno bit sve u redu. Više sam očekivala od tako poznatog, hvaljenog i skupog doktora. Možda je on imao najbolje namjere, vjerujem da nije htio da se dogodi ništa loše, ali opet nije učinio sve sa svoje strane da se to spriječi. Ja zbilja više ni jednom liječniku ne mogu gledat kroz prste. Nadam se da me shvaćate.

  33. #33
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    u potpunosti te razumijem! ja sam imala još gore iskustvo s dr.P, ali ne bi o njemu javno preko foruma!
    ne kažem da je on loš doktor ali ja kod njega više nikada!

    mislim da nećeš pogriješiti ako odeš kod dr.Kosa! ljudskost i suosjećanje koje sam doživjela od njega kad sam izgubila drugu bebu mi nikada neću zaboraviti
    i odličan je dijagnostičar!

  34. #34
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Hvala vam drage moje ! Ja sam odlučila: dr. Kos :D ! Ili možda Radončić? Ali nedvojbeno neko od njih! Koliko se dugo čeka kad se naručuješ 1. put?

  35. #35
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    nekakvih 1-2 tjedna! ovisno kolika je gužva!
    vidjet ćeš nećeš pogriješiti, koga god izabrala!

  36. #36
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Hej :D ! Ja sam malo preko vikenda pričala sa šogoricom, ona je isto išla u Vili, ali ona kaže da oni nemaju specijalista za rizične, patološke trudnoće kakva bi mogla biti moja :? ?

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kak nemaju pa dr. Kos je bas na glasu za rizicne trudnoce.

  38. #38
    bijeli ljiljan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    270

    Početno

    moja preporuka je dr. Pavičić, Petrova bolnica. Nikad u zivotu nisam upoznala bolju doktoricu. Mojoj sogorici je vodila rizicnu trudnocu i sve je ispalo savrseno.

  39. #39
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Potpisujem za polikliniku Vili

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Kak nemaju pa dr. Kos je bas na glasu za rizicne trudnoce.
    x

  41. #41
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    A jel ima neko iskustva s dr. Đelmišem iz Petrove?

  42. #42
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Nemam iskustva s dr. Đelmišem, ali imam s dr. Zlopašom, također radi u Petrovoj i šef je rodilišta. I mogu ti ga svakako preporučiti. Drag je, pristupačan, a i upoznat je s patološkim trudnoćama.

  43. #43
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga ViNmama jako mi je žao zbog tvojih bebica, to je prestrašno

    Jel možeš napisati o čemu se radilo kod tvojih bebica?
    Jel i u prvoj trudnoći bila infekcija ili nešto drugo?

    Možeš i na pp pa ću ti mogu napisati kome da se javiš u Petrovoj.


  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Da se ubacim. Svakako preporucam dr. Kosa i sama sam išla k njemu. Zar nije on bio nekada šef patologije trudnoće na Sv. Duhu?

  45. #45
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ja sam od dr. P. te se iskreno nadam da će mi idalje biti tako dobar kao do sada, ne mogu vjerovati da ste imale tako loše iskustvo sa njime!
    Kao da se radi o nekom drugom doktoru.
    Nakon razmišljanja gdje da krenem na sveobuhvatne pretrage i hormonsku terapiju odlučila sam se za njega, te nakon 6.mj. terapije sam trudna 8.tj. sa jako rizičnom trudnočom, pošto sam izgubila 2 bebe prije toga, morat ću ići svaka 2.tj. na pregled.
    Kao primjer - na prvom trudničkom ultrazvuku sam bila 20min, baš zbog toga da bi mogao potpuno biti siguran da je sve ok, te još toliko u ordinaciji na savjetovanju. te platila 500kn, mislim da to nije puno.
    On nije imao veze sa mojim prethodnim spontanima, no po onome što sam prošla (da sada tu ne duljim) ovdje se osječam preporođeno.
    Mogu ga nazvati na mob. kada god trebam savjet, ako se ne javi, zove me za max pola sata, eto toliko od mene.
    Samo mi držite fige da i dalje sve ostane ok, ako krene krvarenje, nemože vam (u večini slučajeva) nitko pomoći, to je ona ružna gola istina.

  46. #46
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Držimo ti fige da bude sve ok romi :D :D ! Drago mi je da si ti zadovoljna sa dr. P., slažem se da on ima puno kvaliteta, samo ja se "nisam našla" kod njega da to tako kažem. Nije sve crno - bijelo u životu, pa tako i kod ove tematike. To je moje mišljenje.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno

    "ROMI Ja sam od dr. P. te se iskreno nadam da će mi idalje biti tako dobar kao do sada, ne mogu vjerovati da ste imale tako loše iskustvo sa njime!
    Kao da se radi o nekom drugom doktoru.
    [/quote]

    Draga Romi, moram to reći - pa zar takva potpuno oprečna mišljenja forumašica o podobniku nisu dokaz njegove prijetvornosti i neprofesionalnosti ...?

    Drage cure, svima želim prekrasne bebice-krezubice

  48. #48
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Ja sam bila i kod Kosa, i Podobnika i kod Đelmiša.

    Kao prvo cure drage znajte da nije svako od njih za sve. Svaka trudnoća je truidnoća za sebe te svaka od nas nema isti problem.
    Pošto sam ja izgubila bebu u 27 +3 tjednu trudnoće te se kasnije pokazalo u PHD-u koji je moj problem - ciljano su me uputili kod dr. Đelmiša.

    naime prvu trudnoću mi je vodio Dr. Kos. Vrhunski doktor o kojem mogu reći sve samo najbolje. I zaista on nije vidio ono što ja zaista ne znam da li se može ili ne može vidjeti... što je u krajnju ruku sad u ovoj situaciji i nebitno.
    Kada sam mu donesla PHD...uputio me je na neka pretrage. Pretrage su pokazale da imam probleme sa koagulacijom (pregustom krvi i da imam trombofiliju i to hereditarnu).

    Poslije toga sve se mijenja i svi me upućuju na dr. Đelmiša u Petrovoj koji je baš specijaliziran za probleme fetalnog rasta i dijabetes u trudnoći.

    Obzirom da je meni nužan dobar ZTV pregled te da Petrova nema Color Doppler-a, odlazim k Podobniku koji moram priznati po meni je dosta dobar UZV dijagnostičar. Pošto on brije na protoke krvi a protoci su u mom slučaju nešto najbitnije (jer o njima ovisi hrana bebe i njezin razvoj) i ima dobar UZV mjerio mi je protoke između maternice i posteljice (95% doktora mjeri protoke posteljice i bebice kroz pupčanu vrpcu) a ovu vrstu protoka ne mjere. Znači ja sam kod njega dobila ono po što sam došla.
    Stoga, cijenim Podobnika koji mi je iskreno rekao: ostanite u Petrovoj kod prof Đelmiša.. on je vrhunski stručnjak za vaš problem, a tu dolazite na UZV preglede jer Petrova nema tu modernu dijagnostiku i takav Color Dopler.

    I to je to.

    Kos je vrhunski doktor.. i meni jako jako zgodan. Profesor je veliki profeisionalac kojeg pa cijela Hrvatska cijeni i poštuje, Podobnik je također profesor koji je vodio uspješan tim u Merkuru i to u doba kada je samo u Hrvatskoj postojala dva tima (jedan iz Svetog Duha gdje ga je predvodio Asim Kurijak i dr. Radončić je dio tog tima i Podobnikov tim iz Zajčeve (gdje je dr. Duić, Zmijanac, i još jedan dr. na L otišao kod njega u privatnu praksu)

    Želim reći, za mene je stručnjak taj i taj jer imam taj i taj problem, za curu koja ima autoimunu bolest stručnjak će biti drugi doktor..

    sve vi koje imate loša iskustva po meni obratite se dobrom dijagnostičaru koji će vidjeti o čemu se radi... koji je vaš problem... a onda kod koga ćete voditi trudnoću

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    na žalost dr. Kos nije vidio downov sindrom kod bebe jedne moje poznanice...

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    sve vi koje imate loša iskustva po meni obratite se dobrom dijagnostičaru koji će vidjeti o čemu se radi... koji je vaš problem... a onda kod koga ćete voditi trudnoću
    Mislim da je ovo sukus svega.

    A propos neuočavanja Downa na UZV-u, na žalost, UZV nije toliko perfektna metodologija da će 1:1 "uhvatit" svaki Down sindrom, niti anomaly scanovi u 18. tjednu, niti ovi krvni testovi plus UZV - tipa kombinirani probir, preko drugih stat. testova. Jedino biopsija korionskih resica i amniocenteza su pouzdane(pouzdanije), iako se piše da se vani već negdje eksperimentalno razvija tehnika koja bi vađenjem krvi bila pouzdana 1:1, slične preciznosti, znači, kao i amnio, gdje može doći do spornih rezultata u relativno rijetkim slučajevima - jedan opisan na netu - Yasminina priča - druga mogućnost jedino greška laba (tipa zamjena rezultata). Tj. jedino kad se ta nova metoda razvije i eventualno postane široko dostupno će se neinvazivno pretragom - u kakve se ubraja UZV - relativno točno moć' uhvatit sindrom tipa Downa.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •