Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: frižider (electrolux, naravno...)

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno frižider (electrolux, naravno...)

    moj 4 godine star, 5000 kuna cijena (-10%) frižider rikava. serviser kaže da je u pitanju elektronika, to košta 1200 kunića - ali će dijelove dobit tek za 2-3 tjedna (nada se). ako baš rikne, raspitat će se kaže - kod drugih servisera jel neko ima na lageru... (uz napomenu da im je to NAJČEŠĆI kvar :shock: ). stvarno mi nije jasno kakav je to servis koji za NAJČEŠĆI kvar nema dijelove na lageru!?

    to je onaj isti frižider za koji sam svojevremeno sumanuto tražila filter...

    kvar se manifestira tako da se temperatura digne sama od sebe - za nekih 3-9 stupnjeva. onda se indikator vrati na pravu temperaturu - a unutra bude cca 9 stupnjeva toplije ...

    sad je i kompresor prestao raditi, pa sam morala drmati frižider da proradi. jer je već bio na 11 stupnjeva unutra (stavila termometar unutra), a 3 stupnja na indikatoru :shock:

    pitanje: mogu kupiti gorenje frižider iste litraže (B klasa - troši 230 kw godišnje, umjesto 168 koliko troši A klasa) - na akciji za 1799 kn.. garancija 60 mjeseci.

    http://www.bijela-tehnika.hr/iskalni...es.php?id=9028

    što napraviti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    preostaje ti samo jedno: bogato se udati!

    p.s. dikan je izgleda slobodan, pa....

  3. #3
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    p.s. dikan je izgleda slobodan, pa....

    al ne može ako je starija od 35!

  4. #4
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja bi kupila taj Gorenjac. 1799 Kn, novi s garancijom, a popravak ovog 1200 Kn :/ I tko zna što će i kad slijedeće riknuti.
    Mi imamo Gorenje frižider 7 godina i nikakvih problema s njim. (E sad kad sam to napisala, sutra rikava sigurno )

  5. #5
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Da ne budem skroz OT...

    I meni se čini da se to isplati.
    Ja imam povjerenja u gorenje.

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i ja razmišljam o tome... i usput o retrogradnom merkuru u čije vrijeme nije dobro obavljat veće kupovine... jer se ziher zezneš :? ...

    ovih dana je krenula njegova "sjena", i negdje iza 6.6. bi već mogla bit pušiona... (dokaz je moja sekica koja jesvojevremeno u takvom periodu kupila AUTO! bio je tako dobar da je dobila sve novce natrag, a i troškove kredita).

  7. #7
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Gorenje!

    Ja imam gorenje već jedno 5 godina i ništa mu nije... (da ne ureknem!)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam poslusala lejlu, sad kad mi nesto rikne, kupim najjeftiniji moguci proizvod i ispalo je da indesit susilica od 7 kg susi bolje nego stara whirpoolova koju smo ne znam koliko puta popravljali

    i nema vise popravljanja

  9. #9
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Gorenje!

    Ja imam gorenje već jedno 5 godina i ništa mu nije... (da ne ureknem!)
    ..-i ja,i ja.imamo ga i mi već 5 god ( vid stvarno-isto)....- i dosada-NIKAKAV kvar.(veeeeliki sivi...dole frizer ladičar a gore frižider..-kupljen u Mercatoru,tada je bio cca 4500 kn)...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    I ja imam gorenje ( tamnoplavi ) veliki i radi besprijekorno
    već 5 godina.
    Ma što ti uopće bi da daješ tolku lovu za friž? :?

  11. #11
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    gorenje rulz!
    nama otišo osigurač neki na mikovalnoj electrolux koju smo kupili prije manje od pol godine srećom je popravak bio samo 100 kn...

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Gorenje definitivno.

    I friž i perilica 10 godina bez ijednog kvara.
    pljuc, pljuc, pljuc

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Moj Gorenje frižider i perilica rade besprijekorno.
    S obzirom na ovakva elektrolux iskustva nema šanse da mi se zalomi njihov proizvod. :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Kupuj :D

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni gorenje šporet radi već 15 godina bez problema. platila sam ga 300 maraka :? ...

    imam i mali bojler od gorenja (sigurno preko 10 godina). stalno u upotrebi (bilo bi pametno dat ga očistit ).

    mikser gorenje je star skoro 30 godina. i dalje miksa...

    njihovu perilicu sam platila isto 300 maraka - a popravke još više :? ispočetka sam prala na prastaroj gorenjevki koja je riknula nakon nekih 20 i kusur godina. nova je izdržala samo nekih 7-8...


    uzela sam electrolux kao firmu od povjerenja - pa mi se sad to fino obilo o glavu. noćas sam oko 3 sata lupala i nogama i rukama po frižideru (i zgulila kožu ) - da kompresor proradi, i da se temperatura malo spusti... radilo negdje do 11h jutros - i onda opet isto...

    sad moram očistit frižider od kvarljivih stvari... da se ne otrujem... pas mater

    sutra zovem ove koji imaju gorenje...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    A nije ti lako. Ti lijepo napravi party i da vidis kako ce se friđ isprazniti dok si rekla keks i ne bude se nista stiglo pokvariti

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Imam gorenje frižider već 7 godina. Veliki, bez zamrzivača.
    Strgala mi se ručka ( i mojoj mami isto) i popucale su mi neke police na vratima. Izgleda da je neka slaba plastika, ali bar hladi hranu bez problema.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Imam gorenje frižider već 7 godina. Veliki, bez zamrzivača.
    Strgala mi se ručka ( i mojoj mami isto) i popucale su mi neke police na vratima. Izgleda da je neka slaba plastika, ali bar hladi hranu bez problema.
    to je ništa. Nama su pala vrata.

    Al, ipak smo i šparet i pećnicu opet kupilo gorenje, ali frižider bome nismo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    križevci
    Postovi
    37

    Početno

    sad ću ja malo u obranu elektroluxa..... imam frižider sa škrinjom ladičarkom kupljen prije 5 godina i super je. Nikada nikakav kvar, tih... gumica oko vrata super za razliku od Gorenjevog frižidera kojeg su kupili moji i nekako isto vrijeme koji je iz bijele boje prešao u žutu a gumica oko vrata je sva popucala i tvrda. Taj su kupili kao zamjenu za stari končarov frižidre koji su kupili kada sam se ja rodila, a on sada bolje izgleda nego novi gorenjev.

  20. #20
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    preostaje ti samo jedno: bogato se udati!

    p.s. dikan je izgleda slobodan, pa....

  21. #21
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    sorci, ovakvi šporeti kao tvoj od prije 30 g. se danas više ne rade, tako da nemoj očekivati s frižiderom, bez obzira na marku, da će ti trajati toliko. Osim toga, čula sam da je Gorenje u zadnjih cca 1 g. počelo nama (u Hr) lifrati robu za istočno tržište (kao i svi ostali), što prije nisu radili, tako da ti je moja preporuka da nemaš prevelika očekivanja.
    Ali za te novce, mislim da nemaš kaj razmišljati. Na kraju će ti vjerojatno poslužiti duže nego ovaj skupi, po Murphyevom zakonu

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja imam Electrolux fričkas već godinama i zadovoljna sam. Samo jednom smo nešto popravljali, bio je sitan kvarić, zapravo se nešto začepilo od prašine, inače radi ko' urica. Još je i prekrasan, plavi.

  23. #23
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Gorenje, definitivno.
    I najlošiji gorenjac je bolji od ovoga kojeg imaš, a služit će te barem 15 godina.

    Ja svoj imam od svatova (8,5 godina) i još nije bilo nikakvog kvara, osim što smo jednom ja, a jednom MM potrgali ručku od ledenice (otvorili, zatvorili, pa htjeli opet otvoriti), ali kad naručim ručku u servisu (30kn) stigne mi za 5-6 dana (iz Slovenije). Usluga gorenjskih servisa je razlog zašto ga preporučujem.
    Ne kvari se često, a kad se pokvari svaki ovlašteni serviser ima sve dijelove i nisu pretjerano skupi.

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    naš dragi davor mi je danas rekao da probam skroz isključiti frižider - za slučaj da se nakupio led oko termostata... pa je par sati bio u mraku - i sad sam ga uključila.

    jedan znanac koji inače popravlja frižidere je rekao da će navratiti , pa možda budem pametnija .

    zvala sam danas drugi servis, a oni su mi rekli 1300 kuna :? ... osim ako je termostat - onda je 500... (zlatni termostat! )

    zvala sam i ovu firmu koja ima gorenje na akciji, i rekli su mi da je rok isporuke 2 dana.

  25. #25
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    svi navalili na gorenje - moram i ja

    prije devet godina kupili smo kombinirani (gore hladnjak, dolje ledenica s 3 ladice)

    odvojeni kompresori. to mu dodje kao super rjesenje

    mjesec dana nakon inicijalnog instaliranja upalimo mi ledenicu (do tad koristili veliki ladicar, pa dok smo ga ispraznili...). prvi dan - nista. drugi dan - nista. zovem servis, dodje serviser - prazan kompresor :shock: napune ga plinom i usput napomene da su kompresori razlicitih proizvodjaca i da se cesto dogodi da jedan od njih bude skroz prazan...

    to je bio pocetak.

    u godinu dana serviser je dolazio bar 7-8 puta. te pusta plin pa ga napuni, te mijenja termostat, pa lampicu, pa opet plin... bila sam toliko luda da sam trazila da mi ga zamijene novim, ali - ne moze - svi kvarovi su dovoljno "blagi" da se daju ispraviti a mijenjaju samo - nepopravljive... sto sam ja bar jednom mjesecno bila bez frizidera - spasavala hranu iz ledenice - nije nikom bitno

    guma na vratima - zuta, kruta, popucala i na hladnjaku i na ledenici. na polici za boce, onoj na vratima, pukla plastika i ispala ona metalna ogradica pa se sad boce - ako ih tamo stavim i ako netko brzo otvori/zatvori vrata - izvrcu i padaju... punili ga plinom u proteklih 9 godina - ne znam ni broj, jednom smo ga na mjesec dana ostavili kod frenda koji se bavi klimama, pa su trazili gdje pusta - nisu uspjeli naci... na vratima mu se s vanjske strane na par mjesta ogulila boja i uhvatila hrdja... staklena polica, ona iznad ladica za povrce - pukla po sredini...

    nemam zeludca za dalje

    trenutno je u fazi da mu ne radi ledenica (slabo hladi), pa imam neku staru prastaru kojoj se tesko zatvaraju vrata pa na njih moram svaki put navalit neku kasetu s bocama ili slican teret, a i nije mi u kuhinji nego moram van iz kuce u "garazu" po meso i ostale smrzotine


    ergo - kad se spomene gorenje - meni se povraca...

    nikad vise, sto bi rekao gavran

  26. #26
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    moj friđ malo radi, pa malo ne radi... pa sam danas opet nazvala onaj drugi servis, ali ovo je bio već treći serviser s kojim sam razgovarala...

    i kaže mi čovjek: vaš frižider NEMA TERMOSTAT!!! ja jako dobro znam o kojem modelu se radi.

    on ima samo indikatore koji su vezani na elektroniku. ako želite provjeriti da li se led nakupio između vanjske i unutarnje stijenke (iako sumnjam da će pomoći) - morate ga isključiti na 48 sati...

    btw. moj znanac kaže da nije ni kompresor, ni plin... i da ga ipak dam popraviti... :?

    i sad nek ja zovem nekog servisera - a taj npr. nema pojma što je u mom frižideru...

  27. #27
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Imam gorenje frižider već 7 godina. Veliki, bez zamrzivača.
    Strgala mi se ručka ( i mojoj mami isto) i popucale su mi neke police na vratima. Izgleda da je neka slaba plastika, ali bar hladi hranu bez problema.
    Ne znam da li su ti police u frižideru plastične ili misliš na neku drugu plastiku, ali obavezno!!! kupujte frižidere sa staklenim policama.
    Moja mama ima plastične - katastrofa... nakon jednog vremena su počele pucati i ne mogu se natovariti toliko koliko staklene. Kod mene su staklene (dobila od nje upozorenje) i jaaaakooo sam zadovoljna.

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Gorenje radi kvalitetne šparete i vešmašine,ali frižidere nikako.

    Najkvalitetnije frižidere radi švedski Elektrolux,kod nas se u zadnje vrijeme može nabaviti samo turski,a ti su koma.

    Moji starci su zaljubljeni u Gorenje,kupili priličan broj njihovih frižidera i sa ni jednim nisu bili zadovoljni.Uvijek nešto,makar ručka strgana,ali ni jedan nije bez greške.Jednom im je majstor reko da Gorenje ugrađuje ruske kompresore i da zato često rikavaju,a ak rikne kompresor,to je 100kn+punjenje plinom+ruke,pa se onda to ni ne isplati,radije kupiti novi.

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Edit,1000kn je novi kompresor,ne 100

  30. #30

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    naš dragi davor mi je danas rekao da probam skroz isključiti frižider - za slučaj da se nakupio led oko termostata... pa je par sati bio u mraku - i sad sam ga uključila.

    jedan znanac koji inače popravlja frižidere je rekao da će navratiti , pa možda budem pametnija .

    zvala sam danas drugi servis, a oni su mi rekli 1300 kuna :? ... osim ako je termostat - onda je 500... (zlatni termostat! )

    zvala sam i ovu firmu koja ima gorenje na akciji, i rekli su mi da je rok isporuke 2 dana.
    Identično iskustvo sa Electrolux - no frost (a leda ko u priči svako malo na izmjenjivaču...), s tim da je naš u originalu koštao 9.000 kn. Prvi kvar malo po isteku garancije: 1300 kn + trošak zamjenskog fižidera jer smo popravak čekali mjesec dana. Drugi kvar (opet po isteku garancije za prvi popravak): senzor = 500 kn - ljubim ruke majstoru, i evo novo ljeto u frižideru 15-tak stupnjeva, kažu popravak će koštati bar 1.300. A tuljenja i pištanja bez razloga u međuvremenu da ne spominjem. Stalno smo ga motrili, dva termometra unutra cijelo vrijeme.
    I mi smo odustali. Kupili Quadro za 2.000 kn. pa ćemo vidjeti.
    Electrolux u moju kuću više ući neće!!

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajoj... meni se temperatura diže do nekih 10 stupnjeva, pa se onda aktivira i snizuje... inače, ak ne otvaram vrata - zna ostat na 3... ili ostane na 3 a unutra je 10... pa stisnem kvik čil (oliti brzo hlađenje) i onda se nakon nekih 30-45 sekundi lampica zgasne i uključi se frižider...

    još nisam zvala majstore (ili "majstore" ).

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Mi imamo Candy. Zadovoljni smo.

  33. #33
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ostala sam :shock: :shock: , ja imam njihov frost free hladnjak (i moja sestra) i mislila sam da sam mirna s hladnjakom barem sljedećih 10 godina (ako ne i više). Dosad sam imala puno povjerenje u electrolux, ali moram priznati da me ovo malo uzdrmalo.
    (Inače, gorenje iz iskustva u moju kuću više nema šanse da uđe, u bilo kojem obliku!)

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam evo već desetu godinu original švedski elektroluxov no frost frižider i prezadovoljna sam,kuc-kuc da ne ureknem.Do sada sam ga svega jednom isključila i to zato jer mi je ogromna pura zaglavila ladicu u frizeru i nikako je nisam mogla otvorit,već sam morala isključiti friž da se pura otopi i omekša,pa da ju mogu izvaditi Inače sigurno ga ne bi nikada isključila,led se nigdje ne stvara,ni u ledenici,ni u frižideru.I što sad reći na kraju,nego opet:turski Elektrolux je koma,ko i mađarski Ariel,poljska čokolada.....

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Ja imam evo već desetu godinu original švedski elektroluxov no frost frižider .....
    a ja imam puno kraće od tebe elektroluksov no frost frižider na kojem piše:

    MADE IN SWEDEN!

    (išla sam ga ispregledati...)

    btw - a zamrzivač elektroluks je valjda iz tunguzije - jer ga stalno moram odmrzavati ... evo mi ga i sad pun leda - samo ne znam gdje da stavim sve iz njega da mi se ne otopi... (pas mater i cucku)

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Ja imam evo već desetu godinu original švedski elektroluxov no frost frižider .....
    a ja imam puno kraće od tebe elektroluksov no frost frižider na kojem piše:

    MADE IN SWEDEN!

    (išla sam ga ispregledati...)

    btw - a zamrzivač elektroluks je valjda iz tunguzije - jer ga stalno moram odmrzavati ... evo mi ga i sad pun leda - samo ne znam gdje da stavim sve iz njega da mi se ne otopi... (pas mater i cucku)
    :shock: a što da kažem na ovo?Očito nisi imala sreće.Trebala bi svakako inzistirati da ti zamijene friž za drugi,novi.Ko zna kaj mu je,možda je i tvornička greška.Ja sam sa svojim stvarno prezadovoljna.U mom zamrzivaču nema ni inja,a kamoli leda.

  37. #37
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ni u mom. Sjećam se kad smo prije 2 godine MM i ja kupovali frižider pristupili smo tome kao znanstvenom projektu. Znali smo napamet sve šifre, cijene, mogućnosti, i ovaj nam se činio kao najbolji izbor. Ima no frost i gore u hladnjaku i dolje u zamrzivaču (mnogi to nemaju) a koštao je oko 8000 kn.
    (MM mi kaže da mi nije palo napamet slučajno ga pohvaliti jer će se onda sigurno pokvariti - Murphyjev zakon)

  38. #38
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da ne otvaram novi topik - samo dodajem nastavak....

    došli su popraviti frižider. odrali me za 1200 kuna. stavili novu elektroniku.

    od tada - frižider radi skoro 24 sata bez prestanka, a neovisno na koju temperaturu ga programiram - temperatura se spušta do NULE!!! :shock: :shock:

    pustila sam ga da radi tjedan dana, da vidim što se događa... stavljala temperaturu na5, na 4, pa na 3... mogla sam stavit i na +25 - ne bi se ništa dogodilo...

    upravo sam ga isključila... falilo je nulazarezneštositno do 0 stupnjeva... a zamrzivač imam.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Ja imam frižider (Obodin) star oko 30tak god i još savršeno radi..
    nikada popravljan

  40. #40
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Sorci, a da razmislis o LG-u?

    mi imamo jeftinjaka Bira (Bihać), ne kvari se, super je.
    od electroluxa imam masinu za sudje, radi k'o sat, zanussi je perilica+susilica, isto super.

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    poslala sam reklamaciju faksom u servis. sutra će doći pogledati u čemu je problem ...

    a usput sam napisala i mail u švedsku, tipu koji je zadužen za pr i marketing proizvoda...

  42. #42
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    došli - i rekli kak je s frižiderom sve u redu :? . i naznačili kak samnom nešto nije u redu - jer držim temperaturu na 3 stupnja, a ne na 5 jer tako jedan od njih ima doma, i njemu paše :shock: ... to kaj je friđ radio 4 i pol godine na toj temperaturi - nema veze.

    tip iz švedske mi se javio, i rekao da će me kontaktirati netko iz electroluxa zagreb. što do sad nije napravio. čekam ponedjeljak, a onda šaljem mailove na sve švedske adrese koje nađem na njihovoj stranici. financije, investicije, novinari, itd... ostavili su ih dovoljno...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    Kod mog je Electroluxa bila ista stvar, nakon tri godine korištenja odjednom se u intervalima počela penjati temperatura, i zajedno s tim neko kuckanje i paljenje i gašenje lampice. Rekli mi da je elektronika, da je to kod te serije najčešći kvar i kad ga riješe da nema više problema, jer ne stavljaju originalnu elektroniku nego neku poboljšanu. Oderali me za istih 1300 kn, ali od tad (cca 3 mj) radi.

  44. #44
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    na kojoj temperaturi ga držiš?

  45. #45
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    evo i finalnog "izvještaja"... zamoljena sam da ga napišem, jer me (nas) gleda ne BB, nego BE (big electrolux) eye ... koje je pročitalo SVE naše topike o kućanskim aparatima . (sad znamo ko nas špijunira 8) ). meni je jedino žao da se taj gospodin ne želi registrirati, ni podijeliti s nama, čak ni na pp , neke stvari koje bi nam vjerojatno pomogle u problemima, i smanjile nam nepotrebno nerviranje...

    npr. ivana7997 - navodno je tebi na usisavaču otišao filter aparata - pa ti zato ne vuče kak treba :? ...

    da se vratim na "izvještaj"...

    ujutro sam se probudila nabrijana od vikend monitoriranja frižidera, piskaranja temperature i njegovog rada. i držalo me poprilično, čak i kad je stigao poziv... dva puta - bar po 45 minuta. konačno sam uspjela reći sve što me mučilo ovih zadnjih par godina po pitanju njihovih proizvoda, servisa, dealera, odnosa prema kupcu od strane pojedinaca (npr. gorile i centrale) - i nemogućnosti da se nekom požalim.

    čovjek je stvarno bio strpljiv (pohvalila sam ga šveđanu ), i skidam mu kapu da je ostao smiren nakon toliko vremena provedenog samnom (ovakvom) na telefonu. znam kako mu je bilo - jer i ja imam ponekad istu vrstu razgovora... ali znam i kako je meni bilo dugo vremena... pa se nakupi...

    ponuđena mi je mogućnost da frižider dam na ispitivanje, te ukoliko se pokaže da ne radi kako treba - oni bi snosili troškove. ukoliko nisam u pravu - ja bih trebala snositi troškove.

    e, sad - kako ja nemam s čim usporediti ispravnost rada - ostaje mi da im vjerujem na riječ - a tu sam mrvec "tanka". pa ću monitorirati friđ još ovaj tjedan, i nakon toga odlučiti. a i nisam oduševljena kad se sumnja u baš sve metode moje kontrole... jes da nisam ovlašteni serviser - ali neke stvari sam ipak naučila od kolega...

    dobila sam obećanje da će mi poslati original upute za moj frižider, a ne one koje sam dobila kad sam ga kupila. bolje ikad nego nikad...

    zbog razgovora sam morala ostat duže na poslu, da dovršim izvještaj koji sam radila....

  46. #46
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zbog razgovora sam morala ostat duže na poslu, da dovršim izvještaj koji sam radila....
    Ajme, još si na poslu?! :shock: Moja sućut!

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zbog razgovora sam morala ostat duže na poslu, da dovršim izvještaj koji sam radila....
    Ajme, još si na poslu?! :shock: Moja sućut!
    neeeeeeeeee... ipak sam sad doma

  48. #48
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zbog razgovora sam morala ostat duže na poslu, da dovršim izvještaj koji sam radila....
    Ajme, još si na poslu?! :shock: Moja sućut!
    neeeeeeeeee... ipak sam sad doma
    Hajde, sva sreća. Ne zaviruj previše u taj svoj frižider ipak je već kasno...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    da otisao filter... otisla je meni zdrava pamet kad sam kupila taj usisivac. ali jos malo i skupila sam za miele. a ovog cu frknut s gustom.

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    da otisao filter... otisla je meni zdrava pamet kad sam kupila taj usisivac. ali jos malo i skupila sam za miele. a ovog cu frknut s gustom.


    kaj bum opet morala preko sljemena do tebe...?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •