Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: znakovi pobačaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno znakovi pobačaja

    Zanima me da li su bolovi nalik menstrualnim i krvarenje jedini znaci pobačaja? Da li se po ičem drugom može znati da li je beba živa?
    Prije dva tjedna imala sam u inače normalnom iscjetku malo smeđe crvenog i drugi dan odmah išla ginekologu. On tvrdi da ne vidi nikakve tragove krvi ili sukrvice unutra i da je sve ok s bebom. Nakon toga to mi se desilo još 2-3 puta, zadnji put danas. Jel to znači da se nešto loše događa s bebom?
    Glupo mi je sad dizat paniku i stalno jurit tamo jer osim toga nemam problema, ali to me počelo mučiti.

  2. #2
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Kad sam prvi put zatrudnila, meni je moj doc objasnio da su neka tako blaža "krvarenja" na početku nezabrinjavajuća, javljaju se i često nakon pregleda, odnosa i sl. Tek kad bi počelo opako ili jako naglo i opako krvarenje, tada čim hitnije pravac ravno u rodilište.....

    Pošto je moja trudnoća završila spontanim, puno sam čitala o znakovima pobačaja i na kraju sam zaključila da se u ranoj trudnoći neki "znakovi pobačaja" mogu identificirati s nekim sasvim normalnim pratiteljima rane trudnoće (tipa lagane boli nalik menstrualnima ili bolovi bočno ili nagla rezanja - to ustvari bole ligamenti koji drža maternicu, pa su osjetljiviji kad se ona naglo širi u početku).

    Kad sam ponovo zatrudnila, u početku sam uopće izbjegavala čitati o problemima u trudnoći jer sam shvatila, ako to budem radila, da ću svaku malu bol i sl. gledati kao prijetnju mom stanju, a nisam željela misliti negativno. Tek negdje krajem 2. tromjesječja sam opet počela čitati malo probleme. Ono što ti mogu reći je da mi sad nije žao, jer sam se puno manje nervirala i iz dana u dan sam bila pozitivnija.

    Ok je biti informirana, pročitaj radije sve što te zanima, ali, nemoj u svemu tražiti prijetnju, posebno ako ju doc ne vidi, a još više kako ti protiču tjedni i odmičeš od 1. tromjesječja. Think positiv!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Mislim da nemaš razloga za zabrinutost, česta su takva krvarenja početkom trudnoće. Ali ako si zabrinuta, idi do doc. Ako ništa drugo da te umiri.

    Imala sam missed u 12 tjednu i nisam imala nikakvih znakova, osim obilnog krvarenja (OBILNO i svjetlocrveno - nije prestajalo).


  4. #4
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    to smeđe crveno sam i ja imala, a dosta se o tome govorilo na forumu. imala sam i dosta jake bolove, a eto bebica upravo samnom piše ovu poruku. pusa tebi i bebi od nas bit će sve ok

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Možda bi u ovo vrijeme trebala dobiti M da nisi trudna? Ja sam imala takva smeđkasta krvaruckanja u prva 3 mj. Gin je rekao da je to dosta često i da nije zabrinjavajuće.
    Ne brini (znam da je lako reći).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    U tri puta koliko sam imala pobačaj nije niti jednom bila izražena bol..samo krvarenje....

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno Re: znakovi pobačaja

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Zanima me da li su bolovi nalik menstrualnim i krvarenje jedini znaci pobačaja? Da li se po ičem drugom može znati da li je beba živa?
    Prije dva tjedna imala sam u inače normalnom iscjetku malo smeđe crvenog i drugi dan odmah išla ginekologu. On tvrdi da ne vidi nikakve tragove krvi ili sukrvice unutra i da je sve ok s bebom. Nakon toga to mi se desilo još 2-3 puta, zadnji put danas. Jel to znači da se nešto loše događa s bebom?
    Glupo mi je sad dizat paniku i stalno jurit tamo jer osim toga nemam problema, ali to me počelo mučiti.
    meni je bilo isto što i tebi.
    dr.mi je rekao dok god nema svježe, crvene krvi ili ako se tamni iscjedak pojavljuje kroz dan, ne bi trebalo biti ništa ozbiljno (maternica raste, plod se ugnježđuje...)

    no, meni se dogodilo upravo to što je dr. rekao da se nesmije dogoditi- lagano krvarenje se nije pojavilo pa nestalo, kao prije, nego sam lagano curkala, pa sam sad na mirovanju zbog prijetećeg pobačaja. bolovi su se na kraju ispostavili kao kontrakcije maternice.

    promatraj situaciju. nazovi doktora i kaži mu što se događa.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Bez obzira da li se radi o prijetečem pobačaju ili ne, ja bih na tvojem mjestu nazvala ginića. Jer sjediti i iščekivati je najgore.

    S druge strane, da li koristiš utrogestan ili neke druge tablete koje sadrže progesteron? Ako ne, razgovaraj sa ginićem o tome.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Hvala cure, stvarno ste mi puno pomogle. Evo, čekam da prođe 17 sati, kad je manja gužva u ordinaciji ginekologa pa ću ga zvrcnut. Danas sam bila u gradu obavljat stvari i dosta sam hodala i odjednom me počelo užasno jako i oštro probadat u donjem desnom djelu trbuha. Inače sam na tom djelu operirala crijevo, pa se nadam da je to od toga jer trbuh raste i sve se rasteže, a čim prestanem hodati, bol se sama smiri i nestane. Nadam se da to ne utječe na bebu.
    Držite mi fige.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    držim fige.
    još bi ti htjela reć da se ne brineš previše, a opet da ne misliš da nije ništa. uvijek radije nazovi doktora i opiši mu sve, nego da se brineš.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    Ne brini, ja sam u 10 tjednu prokrvarila svjeza krv je bila, culi su se otkucaji srca i bilo je sve u redu, mirovanje i utrogestan tablete i krvarenje se smirilo. Sada nakon dva tjedna i dalje tu i tamo imam smećkasti iscjedak ali nalaz je uredan samo sto trebam mirovat. Rodica mi je prije par godina imala spontani, to su bili toliki bolovi da se jednostavno nije mogla pomaknuti. Sjećam se da joj je sin pao s bicikla i da ga je gledala kako pada ali od boli se nije mogla pomaknuti. Tako da mislim da bi tu bol itekako osjetila i jednostavno bi znala da je to. A sve ostalo, pritisak malo s jedne, malo s druge strane, pa čak i povremeno probadanje (kratkotrajno) znak je da se unutra nesto događa i to ne nesto nego se maternica širi ia tako to! ne brini bit će sve ok!

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    evo da te i ja malo utješim, ja prvih 4 mj nisam znala da sam trudna, i u ranoj trudnoći imala sam 3 krvarenja: jedno 4 dana, smećkasto, drugo čak 10 dana isto smećkasto, a treće 4 dana (taj put nakon odnosa), prva dva dana svježa crvena krv a onda smeđa. Sva tri puta je bilo slabo, bio je dovoljan dnevni uložak. (inače vodim kalendarčić jer imam neredovit ciklus, pa se nisam čudila ni tim neobičnim i slabim krvarenjima, jedino to treće mi je bilo sumnjivo)

    Tako da nisam shvatila da sam trudna jako dugo, i nije mi palo na pamet da odem doktoru, niti sam se brinula oko ičega, nego sam: vozila biciklu i to po brdima, cijepala drva, nosila teške i preteške stvari, radila prekovremeno, i da ne nabrajam dalje... srećom, s djetetom je prema pretragama sve u redu. Naravno kad sam konačno shvatila poludila sam i trčala od jedne pretrage do druge, ali sve je bilo u redu, djete je kažu normalno razvijeno, srce kuca, sad se počelo i micati. Posteljica je sprijeda, a ja sam normalno zatvorena i sve je ok.

    Obzirom da imam 31 god pretpostavljala sam da ću trudnoću morati čuvati, i da sam znala za vrijeme tih krvarenja da sam trudna sigurno bih uzela bolovanje. Ovako radim i dalje, bez ikakvih problema. Čak sam i putovala do Zagreba. Tako da zapravo ispada, usprkos svim krvarenjima, da imam sasvim nerizičnu trudnoću!

    Normalno da je dobro provjeriti svako krvarenje, ali ako ti doktor kaže da je sve u redu pokušaj što manje brinuti, budući da se to često događa.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da, zaboravila sam spomenuti da sam imala i te bolove u donjem dijelu trbuha, počelo je negdje u drugom mjesecu trudnoće, ja sam mislila da možda imam bruh, jer sam se stvarno dosta fizički naprezala. Kao da te nešto presječe na čas, često pri naglijem podizanju iz sjedećeg ili ležećeg položaja. Ali to je sve normalno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Hvala vam cure, što ste mi pomogle svojim iskustvima i savjetima. Sad sam mnogo mirnija. Od samog početka moja trudnoća se vodi kao visokorizična zbog moje crohnove bolesti, što je sasvim dovoljno da stalno budem pod alarmom. Imunitet mi je o bodova, već sam 3 puta pokupila virozu od kad sam trudna, cijelo vrijeme pijem šaku lijekova dnevno, pa imam te čudne iscjetke, bolove, idem na hrpetinu pretraga non stop, pa mi je više teško opustit se i uživat u svom stanju. Sad mi se javilo i krvarenje u stolici pa idem na rektoskopiju, iako su vjerovatno samo hemeroidi.
    Izgleda da je moja buhtlica najveći borac na svijetu kad to tako junački podnosi, samo da mi ostane zdrava.
    Pusa svima vama

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno


  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav... Kasni mi 13 dana,tokom tih dana svako jutro osjećala sam mučninu,dosta mirisa mi je smetalo. Otišla sam na skijanje sa mužem,pala sam i u tom trenutku stomak je počeo da me boli. Potajno sam se nadala da sam trudna , ali sam čekala još neko vrijeme pa da uradim test. Pojavila mi se tamno smedja tekućina,mislila sam ništa važno. Poslije nekog vremena vidim trag krvi,mislim to je to,dobila sam. Krvarenje je bilo umjereno. Sutradan je postalo jako,imala sam jake bolove u stomaku , ledja su me boljela. Prošla su 24h odlazim u wc kad vidim komad kako da kažem nije meso,tkivo je rastezljivo ali jako. Nešto što mi se nikad prije nije desilo . Pored toga krvarenje je jakl,bolovi jaki. Da li je to samo ciklus ili možda pobačaj?

  17. #17
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Napravi test ! Tako ces najbolje znati.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odi kod ginekologa da pogleda maternicu vaginalnim UZV.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Izvadi betu i sve će ti biti jasno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •