Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: Dnevni obroci - 10 mj.

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dupinić, evo na ovom topicu smo razgovarale o vodi.
    nadam se da će ti naša iskustva pomoći:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=74563

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    split
    Postovi
    34

    Početno

    super, hvala!

  3. #53
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    pomoć malu trebam

    beba 10mj i još malo sitno, obroci:

    preko noći mi dosta jede (budi se) i bez ad neće dalje zaspati, dakle tokom noći popije bar 3dcl ad, oko 5-6 zadnja tura
    buđenje 7
    ujutro oko 8-9 doručak- to je voćno žitna kombinacija (griz, palenta, proso, 3korn), jogurtić s žitaricama (ili malo korice kruha u jogurtu),....
    ako ne pojede "dovoljno" voćka oko 11 da izdrži do ručka (jabuka ili kruška)
    oko 13 ručak- povrće, riža, svaki drugi dan mrva meseka
    oko 17 ad, ali u zadnje vrijeme zna se družiti s nama nakon posla, pa jede nešto s nama, pošto baš i ne ljubi ad preko dana iz nekog čudnog razloga
    19.30 ad
    22 ad (to je u snu)

    e sad, ja bi htjela uvesti večeru, a ne znam kako i kad da je uguram, pa molim iskusnije za pomoć- najidealnije bi bili ako je to nešto na žličicu da je najkasnije oko 19, dok nije nervozan zbog umora, al to mi je prevelika razlika od ručka, a on obično odbija ad između, kako bolje izorganizirati obroke i što je najbolje davati bebama koje baš i ne cijene mliječne kašica (povrće je kod nas zakon)

  4. #54
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Svojedobno sam pročitala u nekoj knjizi da bi bilo idealno četverosatni razmaci između odroka. Nije da forsiram baš takvu razliku, ali recimo da mi je neka nit vodilja.Tatsha i mi imali slični problemić, al uspjeli ukalkulirat večericu. Kod nas to izgleda otprilike ovako-primjer jelovnika; 9.00-gris ili slično, 11.00-jogurtić ili voćka, 13.00 (nekad i kasnije-ovisi o spavanju)-juhica, bijelo meso, povrće, 15.00-voćka, kreker ili sl., 17.30 - žitarice s mlijekom, prije spavanja obavezno mora malo popapati mlijeko oko 20.00, 22.00oko 2dl mlika i po noći još jedna tura...
    Jel to u granicama normale il moram nešt mjenjati?
    Imam pitanje vezano uz hajdisku kašu, na koji način dati bebi i kad...hvala)

  5. #55
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    I mi ne volimo ad između "pravih" obroka..a onda mi je pedijatrica savjetovala da dodam unutra rižine pahuljice ili nešto slično; pa onda ili to kao gušće popijemo na bočicu (rijetko-ne voli baš) ili najčešće pojedemo na žličicu (to voli-a to znamo prakticirati i za večeru kao konkretan obrok, pa onda ne jedemo po noći)...Unutra može i nešto od voća..pa je to onda stvarno bomba od obroka

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno sam pročitala u nekoj knjizi da bi bilo idealno četverosatni razmaci između odroka. Nije da forsiram baš takvu razliku, ali recimo da mi je neka nit vodilja.Tatsha i mi imali slični problemić, al uspjeli ukalkulirat večericu. Kod nas to izgleda otprilike ovako-primjer jelovnika; 9.00-gris ili slično, 11.00-jogurtić ili voćka, 13.00 (nekad i kasnije-ovisi o spavanju)-juhica, bijelo meso, povrće, 15.00-voćka, kreker ili sl., 17.30 - žitarice s mlijekom, prije spavanja obavezno mora malo popapati mlijeko oko 20.00, 22.00oko 2dl mlika i po noći još jedna tura...
    Jel to u granicama normale il moram nešt mjenjati?
    Imam pitanje vezano uz hajdisku kašu, na koji način dati bebi i kad...hvala)
    Gde su ti tu četvorosatni razmaci? Tvoji razmaci su na 2 sata, ako dobro računam.
    Pitam to sve jer ja nikako i dan-danas ne mogu da iskalkulišem njene obroke. Niti vreme, a još manje količinu, pa me zanima kako vi to radite.
    Hvata me lagana panika, jer treba sad da počnem da radim, a ona ništa ne jede ni kod mene ni kod tate kako će tek kod onog ko je bude čuvao???

  7. #57
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Mi u pravilu imamo 5 obroka na dan...ujutro..prijepodne..ručak...popodne...veče ra....I to otprilike u razmaku od 3 sata.
    Ako "brljavi" (čitaj: malo jede) neki od tih obroka..onda ubacim između neku voćku, štapiće, jogurt.... i to je to.... Samo što najviše voli jesti samnom..tak da me strah kako će to biti s tetom čuvalicom....

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moja L, je od tvoga D starija malo više od mesec dana. Ali kad tebi sve to stane u danu? I šta ti znači "malo jede" ? Koja je to količina koju on u obroku pojede? Koliko žitarica, koliko voća, mesa...?

  9. #59
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Pa...za ručak pojede npr. cijeli batak, pire od jednog krumpira ili šaku kuhane riže uz jednu mrkvu/mahune/cvjetaču i sl.....
    Za večeru pojede tanjurić (dječji npr. 130 ml) rižinih pahuljica u ad..ili keksolina npr.
    Doručak je 160 ml mlijeka + par žlica keksolina npr.
    Međuobrok nešto kruhića (limitirano), 60 ml mlijeka ili jogurt s voćem, pola banane....... Ah on voli jedst..ak već ne spava

  10. #60
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    E da vremenski naši obroci idu otprilike ovako: doručak 8.00 sati, zatim međuobrok 11.00, ručak oko 14.00, popodnevna klopa oko 17.00, iiii večera oko 20.00...po noći ne klopamo..pijemo čaj ili vodu. Narvsno, to je vrijeme s +/- odstupanjima...Iako razmišljam, koju on količinu hrane zna pojesti..mogli bi i prijeći na 4-satni raspored..hm, neznam..

  11. #61
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Vanesax...ja napisala da pokušavam raditi tih 4 sata razmaka. Počeli s time nakon što napunili 10mj.. Jelovnik koji sam napisala bio je od dan ranije...Recimo dans bila drukcija priča....U 9.00, 13.30, 16.45, 20.00..eto nadam se da ćemo uvesti reda, ako se to može tako reći))

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj zelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa...za ručak pojede npr. cijeli batak, pire od jednog krumpira ili šaku kuhane riže uz jednu mrkvu/mahune/cvjetaču i sl.....
    Za večeru pojede tanjurić (dječji npr. 130 ml) rižinih pahuljica u ad..ili keksolina npr.
    Doručak je 160 ml mlijeka + par žlica keksolina npr.
    Međuobrok nešto kruhića (limitirano), 60 ml mlijeka ili jogurt s voćem, pola banane....... Ah on voli jedst..ak već ne spava
    samo ću ovo staviti
    Posljednje uređivanje od †vanesax : 12.02.2010. at 14:49

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa Vidi poruku
    Vanesax...ja napisala da pokušavam raditi tih 4 sata razmaka. Počeli s time nakon što napunili 10mj.. Jelovnik koji sam napisala bio je od dan ranije...Recimo dans bila drukcija priča....U 9.00, 13.30, 16.45, 20.00..eto nadam se da ćemo uvesti reda, ako se to može tako reći))
    Nisam bila tako raspoložena kako je možda izgledalo u mom postu upućenom tebi
    I kako sad? Zanima me kako vi stojite sa količinom i izborom namirnica sada kada uspostavljate četvorosatni režim?
    Tvoja beba ne sisa? Koje joj mleko daješ?

    I šta je to hajdiska kaša?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa Vidi poruku
    samo ću ovo staviti
    A za taj ručak, on pojede i ceo batak i krompir / riža+nabrojano povrće ?

  15. #65
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa Vidi poruku
    A za taj ručak, on pojede i ceo batak i krompir / riža+nabrojano povrće ?


    evo baš je danas za ručak pojeo cijeli batak (narezan na komadiće), jedan krumpir (koji npr. stane u šaku-izmiksam ga u pire) i 10-ak mahuna..e da i pola mrkvice (manje).....
    ..dečko si to na kraju zalije čajem ...i još mi je "maznuo" dva štapića za desert ...vjerovala ili ne....nije niti malo bucmast.....
    (takva mu je i majka-jede ko zmaj, a mršava )

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi sutra punimo 10 mj:

    7:00h cika za dobro jutro
    9-9:30h doručak žitarice+voće
    (nekad nešto sitno za užinu)
    13:30-14h ručak povrće sa/bez mesa/ribe + nekad riža
    14:00h cika za spavanac
    17:00h užina jogurt,voće,..
    19:30 večera griz+voće,voćna kašica i sl.
    21:00h cika za dobar san

    i naravno noću cikenzi cca 2 puta

    Pijemo samo vodu, inače ovo nam je novi raspored star dan-dva (tek ćemo vidjet hoće li se uhodat) jer smo izbacili jedno dnevno spavanje pa tako i jednu ciku. Moja malena je inače velika izjelica, sve voli papat, sad smo u fazi smanjivanja dojenja,s 4x dnevno na 3x dnevno (+naravno noć).

  17. #67
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ujutro bezuspješan pokušaj voća. 2 h nakon buđenja cika za uspavljivanje. nakon buđenja povrtno/mesni ili žitarični obrok. od 50 do 150 ml. kako ga volja. nakon neka tri sata opet cika, pa nakon dva sata opet cika pa onda opet cika i tako sve do ujutro. za dva dana ćemo napuniti 10 mj pa ćemo uvesti i treći obrok - večeru ali sumnjam da će biti oduševljen.
    dobrica otvara usta kada vidi žžlicu, ali otvori toliko kao da ću mu dati slamčicu. jedva da uzme hrane s vrha žličice. i onda mu dosadi pa "ustane od stola"

  18. #68
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    mi sa 9,5 u poslednja tri dana imamo ovakav raspored(ja se stalno trudim da uhvatim neki red,al mi stalno pravi pometnju)

    u toku noci cica jednom(ili dvaput,secam se kroz maglu)
    onda ujutru oko osam(mislim da tad samo calabrcne)
    za dorucak oko deset(tad se i budi,tj.ustaje)
    onda ide voce oko podneva (nadam se da ce jednom to biti vocna uzina kad budemo imali neki pravi dorucak)
    cica za spavanje oko dva(nekad jos malo kad se probudi posle dva sata)
    povrce,neko mesance,oko pet(i to je najkilaviji obrok)
    zitarice koje ukuvam pri kraju s nekim vocnim sokicem(to sam tako smislila i ona jede prethodne tri veceri,jedne veceri jecam,ovas,sinoc proso,veceras se nadam amaranth i super,jer zitarice same nece,)

    posle kupanja oko pola deset cica za spavanje
    a ovo je najbolji moguci scenario
    svi obroci su oko 120 ml(osim povrca gde se obrok otegne i na sat vremena)
    e sad,ne nudim joj svaki cas cicu posle obroka jer ima jedanaest kila,ona ne trazi(naravno kad krene da mi roni u nedra onda joj naravno dajem)

    kako vam se cini? predlozi,sugestije...
    taj treci obrok smo uveli relativno skoro,ali se tek sad uoblicio
    problem mi je njena kilaza jer mi je dr. drvila o tome kako se od mleka najvise goji,a onda kad joj kazem kako ne voli krompir ona mi predlozi da dodam putera(probala jednom cisto reda radi,i jok,dva zalogaja i to je to.A ja tako voooolim krompir.Ono da bebe preferiraju ukuse koja njihova mama najcesce konzumira u mom slucaju totoalno suprotno).

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj lovely___love prvotno napisa Vidi poruku
    mi sa 9,5 u poslednja tri dana imamo ovakav raspored(ja se stalno trudim da uhvatim neki red,al mi stalno pravi pometnju)

    u toku noci cica jednom(ili dvaput,secam se kroz maglu)
    onda ujutru oko osam(mislim da tad samo calabrcne)
    za dorucak oko deset(tad se i budi,tj.ustaje)
    onda ide voce oko podneva (nadam se da ce jednom to biti vocna uzina kad budemo imali neki pravi dorucak)
    cica za spavanje oko dva(nekad jos malo kad se probudi posle dva sata)
    povrce,neko mesance,oko pet(i to je najkilaviji obrok)
    zitarice koje ukuvam pri kraju s nekim vocnim sokicem(to sam tako smislila i ona jede prethodne tri veceri,jedne veceri jecam,ovas,sinoc proso,veceras se nadam amaranth i super,jer zitarice same nece,)

    posle kupanja oko pola deset cica za spavanje
    a ovo je najbolji moguci scenario
    svi obroci su oko 120 ml(osim povrca gde se obrok otegne i na sat vremena)
    e sad,ne nudim joj svaki cas cicu posle obroka jer ima jedanaest kila,ona ne trazi(naravno kad krene da mi roni u nedra onda joj naravno dajem)

    kako vam se cini? predlozi,sugestije...
    taj treci obrok smo uveli relativno skoro,ali se tek sad uoblicio
    problem mi je njena kilaza jer mi je dr. drvila o tome kako se od mleka najvise goji,a onda kad joj kazem kako ne voli krompir ona mi predlozi da dodam putera(probala jednom cisto reda radi,i jok,dva zalogaja i to je to.A ja tako voooolim krompir.Ono da bebe preferiraju ukuse koja njihova mama najcesce konzumira u mom slucaju totoalno suprotno).
    evo ovo kao da sam ja napisala. od početka, do kraja. osim što Lira ima 11,5 meseci i što nam dr nije ništa slično savetovala.

    Ja sam zamenila mesto ručku i voćnom obroku, odnosno cicim jer sam primetila da voće ako hoće da jede, njega može u bilo koje doba dana, a za povrće sa mesom joj više odgovara raniji termin. Do skoro je to bilo oko 17, a onda sam premestila to na 14h, tj. posle buđenja. Dam joj malo cice za uspavljivanje, ali je pre toga izmorim igrom, šetnjom... tako da ne pocica puno, a i gledam da pred spavanje ne bude gladna i onda cca. pola sata-sat nakon buđenja lepo popapa povrće sa mesom/ribom (ovo lepo, znači bolje nego što je to bilo pre mesec-dva, kada nije htela više od 2 kašičice bilo čega)
    A krompir sam prestala da se trudim da dajem.
    Pojede ga nejad u nekoj kombinaciji. Evo npr. juče ga je pojela u varivu od blitve. Ali stvarno je bilo mljac. skuvala sam malo blitve, ocedila, skuvala krompira (za nas, pa njoj odvadila) u njenoj šerpici na malo maslinovog ulja i vode prodinstala sitno iseckana 2 rebra luka i na vrh noža češnjaka, na to stavila krompir, blitvu i nalila sa malo pilećeg temeljca, kad je malo kuvalo, dodala sam na vrh kašičice integralnog brašna, samo toliko da se poveže. krompir još malo zgnječila viljuškom, ubacila kašičicu kisele pavlake i mmmmmmljac. E to je slistila u rekordnom roku. I stalno je govorila njam-njam

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Lovely love, ja bih već odavno rekla doktorici da dojena beba ne može biti predebela, ali, ja inače imam predugačak jezik...
    Kad bi moja beba kojim čudom imala 11 kila, uopšte se ne bih jedila što odbija ponešto-verovatno i sama beba oseća da joj nije potrebno mnogo količinski.
    I moja beba je obično raspoloženija za meso i povrće ranije u toku dana, pa sad ručamo pre spavanja, negde oko jedan popodne...

  21. #71
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Dobro dosla Pulinka
    Marta je generalno od pocetka(ne toliko na rodjenju nego napredovanjem)jedna krupna,okrugla i dugacka beba,ali joj nikad nije smetalo da bude zivahna i pokretna pa se kilogramima nikad nisam zamarala dok nije pocela s dohranom
    Meni je prosto neverovatno kako je cim je sad krenula aktivno da puzi(i to pocelom stanu),pocela je da i jede.I ja sam bila u fazonu da verovatno njen mali organizam sam regulise koliko joj je potrebno,ali bih se ipak nekih dana opako smorila njenim nejedenjem
    sad je ubacila jos jedno sisanje izmedju rucka i vecere,znaci oko sedam,a pre je trebalo da prodjje bar 2,nekad i min 3 sata izmedju obroka bio to sisanje ili konkretatan obrok
    tako da sam zadnjih nedelju dana u cudu kako dete lepo jede

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Molim savjet, beba ima 10.mjeseci i trebala bih joj uvesti večeru. Ovo je naš dnevni raspored:
    6.30 dojenje
    8.00 doručak, voće i žitarice
    11.00 dojenje nakon jutarnjeg spavanja
    13.30 ručak,meso,žitarice i povrće
    16.30 užina, voće i ponekad malo jogurta
    18.30 dojenje tj.ja se malo izdojim pa kći popije
    20.30 dojenje prije spavanja
    Po noći ne dojimo od kada je napunila 3 mjeseca jer spava cijelu noć.
    Prilično "slabo" doji ujutro oko 11 i u 18.30 kako sam i navela. Mislim da joj možda 3 konkretna mliječna obroka nisu dovoljna jer će u ponedjeljak tek napuniti 10 mjeseci.
    Nisam nikada koristila formulu, beba pije osim mlijeka samo vodu, a ne znam da li uzima onih pola litre koliko bi trebala. Što joj dati? Jogurt, kravlji sir i ostali mliječni proizvodi idu s 11.mjeseci. Da li joj mogu uvesti nemliječni obrok za večeru ili ne? Ima 8,1 kg, voli jesti, hranu joj pripremam sama i pojede oko 230 g po obroku, nikada nismo imali problema s tekom.
    Hvala unaprijed.....

  23. #73
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    I ja se pridružujem u potrazi za savjetom. Špiro ima 9 mjeseci i tjedan dana. Naš dnevni raspored izgleda ovako:

    Oko 06.00 dojimo
    08.00 doručak - žitarice, sa mljekom ili voćem
    10.00 dojimo
    12.00 ručak - povrče samo ili sa ribom ili mesom (obavezno s maslinovim uljem)
    14.00 dojimo
    16.30 vočna kašica od domačeg voća (na kupujemo one u bočicama)
    18.00 dojimo
    19.30 kašica od žitarica sa mljekom
    20.30 dojimo
    Imamo i 2-4 nočna dojenja (ponekad se zna dogodit da dojimo i po 5-7 puta po noći, al to se događa sve rjeđe)

    Pije otprilike 1-2 dcl vode dnevno

    On ima oko 9 i pol kila, ali nije debeo.

    E sad, imam dilemu jer mu kašice ujutro i navečer pravim sa adaptiranim mljekom pošto su mi se ustalili ponuda i potražnja pa se ne uspjevam izdojiti. Najviše me zanima dali je to OK? I da li vam se ćini da on previše ili premalo jede? Kaki 2 puta dnevno. Piški, uf dosta, ne brojim više...

  24. #74
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    RozaGroza, meni se ovo čini tako puno, a baš sam se ponadala da smo mi počeli dobro jesti. Moj je malac 9 mjeseci i nažalost je sad isključivo na AD-u pa mi je teško usporediti količinu mlijeka. Kod nas to izgleda ovako:

    između 7.00 i 7.30 AD (oko 190ml)
    10.30-11.00 povrće/meso sa žitaricama
    13.00-13.30 AD (190ml)
    oko 16.30 voće (samo ili sa žitaricama, radim sama nikad kupovno)
    oko 18.30 žitarice s voćem ili AD-om
    20.30 AD (190ml)
    Po noći spava još od kad je navršio 3 mjeseca. Zanima me koliko su vama obilni ti obroci. Sad kad čitam koliko neke bebe jedu čini mi se da moja mrvica jede tako malo, a opet ne bih ga šopala. On obožava žitarice tako da ih jedemo jako često jer jedino u toj kombinaciji i želi povrće a pogotovo meso. On npr. pojede dvije mrkvice, pola korabice, malo brokule, skuhano i zakuhano s malo griza. Ili ako je voće onda pola jabuke, trećinu banane pomiješano sa zobenim pahuljicama. Muči me i što pije jako malo vode, kad je dobre volje bude 50ml dnevno, ali obično tek 20ml. Čaj voli još manje, probala mu dati i sok od kompota (bez šećera, sama kuhala), ali to neće nikako. A opet često piški, kaka obično nekoliko puta dnevno. Bojim se da ako mu dam obilnije obroke neće htjeti mlijeko, a i ovako popije tek nešto više od pola litre dnevno. Kakvo je iskustvo drugih mama čiji su bebači isključivo na AD-u, koliko puta dnevno dajete bocu?

  25. #75
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Što se tiće količine obroka Š pojede otprilike 150 ml za jutarnji obrok žitarica, onda za ručak pojede otprilike 1 mrkvu, 2 žlice kuhanog špinata i 1/3 krumpira sa maslinovim uljem, ako dodam ribu ili meso, onda recimo zamjenim špinat s tim. Popodnevna vočna kašica je 1 banana i 1 šljiva, ili pola jabuke i pola kruške, sirovo mu davam. Večernja kašica je negdje oko 120-150 ml. A za dojenje pojma nemam koliko dobije jer uglavnom uvijek bude na sisi oko 10 minuta ponekad i 2 let down-a, pa pretpostavljam da dobije dosta.

    Meni se isto djeluje da moj malac puno jede, ali stvarno bude gladan, iako i on je do prije par tjedana jeo kao tvoj, ali onda smo malo pojačali - imali smo i nesreću da sam ja bila jako bolesna tjedan dana taman u doba kad smo bili svekrvi u posjeti, pa je iskoristila priliku i davala mu čokolino i medolino trebalo mi je tjedan dana da ga odviknem od tih sranja i naviknem ponovo na moju domaću hranu, ali je ostalo od toga da je gladniji i da mu više nije dovoljno onoliko koliko je jeo prije toga, a jeo je kao tvoj recimo, samo bez AD. Doduše on oduvjek pije vodicu, voli je, čajeve i sokove nismo nikad ni provali, tu i tamo svježi iscjeđeni od voća, ali nije lud za tim.
    Pojma nemam dal da mu smanjivam obroke, ili što?!

  26. #76
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Moj mišek je mršavac i oduvijek je jeo malo ali češće (na mamu ). Veliki je izbirljivac i ako napravim nekaj kaj ne voli neće jesti ma kako bio gladan. Žitarice obožava i to bi uvijek jeo. Ja bih mu malo i pojačala obroke ali me strah da će piti manje mlijeka. Mislim da ću ostati kod žitarica s AD-om da bar tako dobije malo mljekeca. Inače mu sve radim doma, kupovno smo do sada probali samo one baby keksiće i to vrlo rijetko, baš kad sam u strci pa mu uvalim jedan, najviše dva. Ali mi ipak jedemo puno manje od vas, nemamo ni jutarnju kašicu, samo AD. Sve do nedavno nam se čak znalo dogoditi da tu prvu jutarnju bocu ni ne popije cijelu a nije jeo cijelu noć. Zato češće jede popodne i predvečer i tad baš vidim da je gladan. Valjda je takav tip. Zanima me sad jedino jel pretjerujemo možda sa žitaricama, jede ih najmanje jednom dnevno, nekad u malim količinama čak i triput jer je to jedini način da pojede npr. povrće. Evo, danas sam mu napravila mrkvu i brokulu s krumpirom, počeo je pravit face nakon tri žličice, uspjeli pojest još tri i to je bilo to. Definitivno više neću radit bez žitarica jer je to onda pravo mučenje.

  27. #77
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja ne znam gdje da mu strpam 3 obroka. Ustane u 8, ima jedno spavanje i već je u 20 u krevetu.

  28. #78
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pojma nemam dal da mu smanjivam obroke, ili što?!
    Ma ne bih ja njemu smanjivala obroke. Neko dijete jede manje, neko više. Nekome se više prima, nekome manje.
    Moja jede pet obroka dnevno, po malo, sitna je, ali nabijena.
    Mislim da mu nisu lina otvorila želudac, možda je jednostavno u fazi bržeg rasta pa mu treba više.
    Naravno, dobro je pa si ga odviknula na vrijeme
    Eventualno mu žitarice kuhaj na vodi umjesto s AD-om (pretpostavljam da kuhaš na vodi pa dodaješ AD). Jedino je pitanje hoće li sada to prihvatiti budući je naviknuo.

  29. #79
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Eventualno mu žitarice kuhaj na vodi umjesto s AD-om (pretpostavljam da kuhaš na vodi pa dodaješ AD). Jedino je pitanje hoće li sada to prihvatiti budući je naviknuo.
    E to sam baš sinoć napravila, nije bilo više AD pa sam mu skuhala rižu sa bananom, bez mljeka. Poklopao sve, nije se bunio.
    On stvarno puno papa, ali ništa mu se ne prima, isti je, i dobija onako lijepo na težini, nikad nije dobijao premalo niti previše. A kontam, ne može mu bit nezdravo jest sve domaće zdravo. Jedino što se zaleti pa se zna pokakit i po 3 puta dnevno. Sve lijepo uredno (smrdljivo kafeno-zeleno :hahaha

  30. #80
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    auuu, ala su vam dečica ješna! blago vama!
    ovaj moj do punih 6 nije dobio ništa osim mame mu, od 6 do 7 smo s mukom uvodili mlečnu kašicu za večeru, od 7 do 8 voće sa žitaricama za doručak. od punih 8 uvodimo ručak (povrće, ponekad sa mesom), ali neće skoro ništa. njegov meni izgleda ovako:
    6h - jutarnji podoj;
    9h - za doručak voće, samo ili sa žitaricama, retko kad više od oko 120g;
    11h - sisanje za uspavljivanje;
    13h - povrtni ručak (pet kašika je uspeh);
    14h - sisanje za popodnevni san;
    17h - sisanje jopet-)
    19h - mlečna kašica koju pojede puuuno
    u toku noći 2-3 podoja
    vode max 100 ml
    ponekad neki sokić, i to 30, 40 ml najviše...
    da li je to malo?
    Posljednje uređivanje od Vishnja : 22.11.2010. at 19:14

  31. #81
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Joj Vishnja, pa moj je stvarno gazija naspram tvog! Moram ja njemu malo stanjit te obroke, jer Š em doji full em papa full!
    Danas sam već lagano smanjila. Papao je od čvrstog samo jutarnju kašicu, malo ručka i evo sad bananu i jabuku. Ostalo smo se sisili - već jedno 5 puta danas!

    E da, jel vam se ćini da moj puno doji? Na sisi je jedno 5 puta dnevno i 2-4 puta po noći.

  32. #82
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    pa gde ćeš mu grdna smanjivat?-)
    ćuti i uživaj što tako slatko papa!
    moji su svi mrckeljala, mesomrsci (što mi nije žao) i vodoljupci (sokovi niš, što mi je drago)
    mada, ruku na srce, ne brinem se puno. malac je živahan, puzi, luduje. sva moja deca su posle 8., 9. meseca postajala vitka i izdužena. valjda je i njegova genetika takva...

  33. #83
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Na mamu, i tvoji a i moj
    Evo preživismo još jednu visim-na-sisi noć, rastu mu zubići pa je sav mazan i kenkav.

  34. #84
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Roza, samo ti njemu daj da jede koliko može. Kao što kažeš, važno je da je sve zdravo i domaće.
    Ja uvijek mislim da Maša ne jede dovoljno (mene su tako odgajali, samo da nisam gladna... i starci i teta su miratne generacije koje su valjda uvijek bile gladne ), ali jede samo joj se ne prima (ona je na ćaću, na sreću).
    Vishja, mislim da tvoje dijete jede dovoljno. Eto, moja ima 16 mjeseci i rijetko kada pojede nečega više od 150 grama (bilo doručak, ručak...).
    Roza, Maša sisa prije spavanja popodnevnog, večernjeg, bezbroj puta noću i ujutro prije buđenja - ni ne znam kada, sama se posluži. Tako da, sike nikada dosta, bez brige.
    Važno je da oni jedu zdravo i da se prati njihov ritam. Pa ni odrasli nisu isti, netko jede više u manjim obrocima, netko manje u više obroka, a netko puno u puno obroka (kao ja ) i dobro.

  35. #85
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma da, što ću, maleni je izješa
    A sisu ćemo zadržat na full-time do daljnjeg (do 2 godine ha ha ha)

  36. #86
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno sam pročitala u nekoj knjizi da bi bilo idealno četverosatni razmaci između odroka.
    Meni je ovo mission impossible
    Moja cura traži svaka 2,5 do 3 sata nešto za papat.
    Sad me već pomalo hvata panika da ćemo morati uvesti neki čvrsti međuobrok da izdrži od doručka do ručka dok sam ja na poslu (za mjesec se vraćam radit).

    Za sada naša dohrana izgelda ovako:

    Kad se probudimo - dojenje
    Oko 10 h - voće sa žitaricama
    Do ručka joj uvijek moram dati neki manji komadić jabuke, banane, rižin krekerić ili malo malo jogurtića jer ne izdrži do ručka a moram je pomalo učiti da jutro "preživi" bez dojenja.
    Oko 14 h - Povrće, žitarice, meso i riba, raznorazne kombinacije
    Oko 16,17 h - dojenje
    Oko 19 - večera - žitarice na rižinom mlijeku, ponekad s komadiććima svježeg ili suhog voća
    Pred spavanje dojenje i noću dojenje

    Od tekućine samo i isključivo voda ali nije baš nešto zainteresirana. No ne brinem dok doji.

  37. #87
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Čuj, 4 sata između obroka. Zato i postoje međuobroci
    Ni moja ne bi izdržala tako dugo između obroka, a nije neki izješa
    Dapače, djeci su svakako potrebni međuobroci jer kad ima padne razina šećera, postaju nervozni, plačljivi, a jadnici se ne znaju s tim nositi. Ajme, koliko tek prođe vremena da sami znaju reći da su gladni.
    Am am!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •