Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Meso

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno Meso

    Uvodila sam meso jako polako, do sada (skoro godinu dana) su jeli samo ribu i piletinu, evo sprema im se prva janjetina.. Čini mi se da ih meso duže drži sitima i vole ga jesti pa imam dva pitanja u vezi s time.. Prvo, zašto nije preporučljivo davati meso više od 2-3 puta tjedno? A drugo, zašto ne u večernjem obroku? Do sada sam ga davala max svaki drugi-treći dan i uvijek za ručak. Pretpostavljam da je preteško da im se da za večeru, manje probavljivo itd., al možda bi od toga bolje spavali? Kakva su vaša iskustva, kako ga vi dajete i kaj mislite o svemu tome skupa?

  2. #2
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Pa ne znam, meni je recimo puno važnije da mi dijete pojede meso nego povrće. Nekako su mi jako važni ti proteini, oni su ipak glavni čimbenici u izgradnji tijela - mišića poglavito. Nastojim da svaki dan pojede meso, ali to je onda kuhana ili na malo maslinovog ulja pečena piletina ili riba. Vrlo vrlo rijetko, gotovo nikad, jede neko drugo meso.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Probaj. Daj im meso za večeru, pa ćeš vidjeti bude li kakvih promjena u spavanju. Ili problema s probavom, ali sumnjam da će im smetati.

    Kad je A. bio oko godine dana, ja sam mu uglavnom svaki dan davala bar malo mesa. Piletina, teletina, riba. Jedino sam preskakala meso ako je jeo jaje.

  4. #4
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ne sjećam se točno tablice, ali mislim da mogu i teletinu, zeca i sl. Svinjetina iza 1. god.

  5. #5
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja isto ne dajem meso ako je jela taj dan puno tjestenine ili jaje.

  6. #6
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja dajem meso svaki drugi dan, znači jedan dan meso, jedan dan povrće (ili sir, ili jaje, tj. za sada žumanjak).
    po kakici vidim da mu je previše svaki dan meso (muči se na wc-u).
    i papa piletinu, ribu i počela sam mu davati crveno meso.

  7. #7
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ne znam za neke preporuke što se tiče mesa, ali ja mu dajem kako i mi jedemo: pon, čet su bezmesni, uto, pet je riba, sri, sub i ned meso. I mi uglavnom jedemo piletinu i puretinu, ostalo meso rjeđe.

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mi smo s mesom umjereni kao i sa svim drugim.
    Kod mene vrijedi ono - zdravo i raznoliko.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    gdje kupujete meso?
    samo ga skuham i izmiksam ili na početku treba krenuti nekako drugačije?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    ja ga samo skuham i izmiksam. sad kad su vec stariji rekla mi pedica da mogu i šniclek na naglo speći (pa ga valjda zmiksati) što još nisam napravila al u početku samo kuhano, da.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •