Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: sklerozacija i/ili uklanjanje laserom kapilara

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno sklerozacija i/ili uklanjanje laserom kapilara

    Ima li tko preporuku za dobrog liječnika koji se bavi uvodno spomenutim?
    Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mislim da to radi poliklinika Dermangio...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Navodno je dobra poliklinika dr. Lastrić, MM je nedavno kod njih riješio hemeroide, sve pohvale.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Curke, ja to radila u Dermangio, i nisam baš najzadovoljnija. Doduše, imala sam samo jedan tretman i nisam stavljala puno leda na tu nogu jer mi je ta noga bolesna (reum. problemi), a to je bila uputa. Na toj nozi imam i te izraženije kapilare.
    Nakon jednog tretmana (nakon njega sam odustala) su te kapilare od plavih i tankih, postale crvenkaste, tj. izraženije u boji, i nekako razlivene tj. deblje i primjetnije su bitno nego prije (prije dok su bile plave i tanke bi preko ljeta uz dobijanje boje skoro pa iščezle, a sad taj crveni dio isto postane izrazitiji pa su bitno uočljivije nego prije).
    Napominjem da sam u Dermangiu radila lasersko uklanjanje madeža i s tim sam super zadovoljna - ono, mogla bi se slikati prije i poslije za reklamu. I inače sam tamo jako zadovoljna, tako da pretpostavljam da to sve ovisi o tome kako koja koža reagira na koji tretman i da nema garancije. Moj bi vam savjet bio da se probate dogovoriti s dr. da počnete lagano i na nekom manje vidljivom mjestu. Za dobro "umrežene" noge će vam trebati vjerojatno 3-4 tretmana, a mislim da se između tretmana moraju raditi pauze, pa najbolje je sad započeti jer se tijekom tretmana ne smije na sunce. Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Negdje sam čitala da je za kapilare sklerozacija bolja od lasera, da se pokazala uspješnijom.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uh, u stvari nisam sigurna na što sam ja išla kod Dermangio, ali mislim da je to bio laser, barem vidim da se na siteu poliklinike to nudi. A kako se radi skelrotizacija?

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    pardon, sklerozacija.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U kapilaru ti upikne sredstvo za sklerozaciju koje "uništi" tu i nekoliko susjednih kapilara. Poslije se nose elastični zavoji.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Hvala, naručila sam se kod dr Ceković, ali su me zanimala i vaša iskustva s drugim liječnicima. ina33, onda jesi li bila na sklerozaciji ili laseru?
    Javim se nakon 1.3. s iskustvima....

    btw, ide mi užasno na živce kad se kod liječnika moraš naručiti 1 mjesec unaprijed (tako je npr. slučaj kod dr. Lastrić), a kad mene stranke zovu, to je nos do poda ako ne mogu odmah drugi dan .

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da sam bila na laseru, nisam sigurna nudi li ona tu sklerozaciju ili kako se to piše. Bila sam na onome što mi je ona preporučila. Vjerujem da sve ovisi od kože do kože. Kod Ceković sam i kirurški uklanjala madeže, jedni su super ispali, drugi lošije, isti doktor bio, samo mislim da je promijenio konac ili "bod". Kod nje sam radila i lasersko uklanjanje onih velikih plosnatih madeža - to je pak ispalo fantastično. Imam ih još dosta na licu i nisam skupila hrabrosti da i tu probam, ona mi je rekla da ako bismo krenuli, da bi išli prvo na ove malo vidljivije da vidimo kako će ispast. To ti jako ovisi o tipu kože - bez da probaš, ne možeš znati.

    Sretno, i javi se što su ti radili i kako je bilo. Možda se i ja ohrabrim za ponovo probat.

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    BTW, i kod nje se moraš puno unaprijed naručivati...

  12. #12
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    i ja bih išla, daj javi i cijenu

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Evo da se javim nakon prvog tretmana. Doc je stvarno ok, jednostavna, pristupačna. Dogovorile smo se da ćemo kombinirati laser i sklerozaciju. Laser za kapilare koje se vide na manjoj površini, a sklerozaciju za baš izražajniju mrežu kapilara. Laser ne boli, ali da je baš najugodnija stvar na svijetu - nije. Nekako pecka, a osjećaj je kao da vam netko s nekim oštrim predmetom "putuje" po koži prateći samu kapilaru.
    Sklerozacija je de facto uštrcavanje male količine odgovarajuće tekućine u zahvaćena područja, tako da se na zahvaćenom području napravi po nekoliko malih uboda i uštrca se tekućina. Meni je nekako neugodnije od lasera. Nogu na kojoj je rađena sklerozacija, doc je povezala elastičnim zavojem (konkretno meni oko i iznad koljena), a onu koja je tretirana laserom nije. Pravilo je da se taj zavoj ne skida do navečer drugog dana nakon tretmana, a nakon toga se nosi i dalje preko dana do spavanja. Ujutro je potrebno staviti zavoj prije dizanja iz kreveta. Nema nikakvog leđenja. Konačni rezultati se vide nakon mjesec dana. Nema anticelul. krema za vrijeme dok se vrše tretmani, kao niti solarija i sunca. Nakon prestanka tretmana (inače dogovor je mjesec dana, jednom tjedno), potrebno je još mjesec dana paziti se sunca i solarija.
    Cijena po tretmanu u ovom konkretnom slučaju je 800,00 kn. Javim se kasnije s eventualnim novim opažanjima i rezultatima.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super, bring it on, zainteresirana sam ! Dok je super što se tiče pristupa, to potpisujem.

  15. #15
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Cijena po tretmanu u ovom konkretnom slučaju je 800,00 kn. Javim se kasnije s eventualnim novim opažanjima i rezultatima.
    mozes li nam sada reci kako si zadovoljna rezultatima?

    i ako moze poblize o cijenama, koliko si puta ti isla na tretmane?

  16. #16
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da li netko zna da li se smiju uklanjati kapilare na licu u trudnoci?

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Kako se ovo pitanje već pojavilo na jednom drugom topicu, samo da javim da sam krajnje nezadovoljna obavljenim uklanjanjem kapilara jer su se gotovo sve vratile, a neke su još i gore. Tako da na žalost nikako ne mogu preporučiti Dermangio gdje sam to radila, a da ne kažem koliko me to zadovoljstvo koštalo. Nakon što prestanem dojiti drugo dijete, planiram ponovno proći uklanjanje kapilara jer me zaista jako smetaju, ali na drugom mjestu s boljim, suvremenijim laserom. Barem se tješim da će biti boljih rezultata!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    evo još jedne 2xtrudnice kojoj su kapilare doslovno podivljale u ovoj trudnoći. nadam se da će se dio toga povući jer su se neke povikle i nakon prvog poroda, ali definitivno se pripremam za uklanjanje preostalih kapilara nakon dojenja.

    hrčkić, jesi li uspješno uklonila svoje kapilare, gdje si na kraju bila i koliko te koštalo?
    može na pp!

    thx

  19. #19
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Podizem!
    Ima li koja recentnih iskustava s laserskim uklanjanjem kapilara s nogu?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 06.08.2017. at 08:26

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sto te tocno zanima?

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pratim...

  22. #22
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Sto te tocno zanima?
    koliko tretmana si trebala proći, cijena i je li učinak lasera na sitne, ljubičaste kapilare vidljive ispod kože nogu (ako si takve tretirala) trajan?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bila sam jednom. Cijene se ne sjecam. Ucinak je trajan, dok ne izbiju nove kapilare, naravno.

    Meni je laser bio jako neugodan, drzim se ubuduce sklerozacije. Prednost lasera je sto se s njim mogu ukloniti i one kapilare koje su presitne za sklerozaciju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Niti sklero niti običan laser nego metoda dr-a Dragića nekakav ClaCs ili tak nekak slično. Hebat ga ne sećam se baš točno naziva. Sredinom rujna 2017. imala sam priliku isprobati tretman. Rezultati su kod mene bili vidljivi već nakon jednoga.Okupila sam najbliže legice doma, odmah nakon povratka iz Bg i kad su me vidjele bilo je ono "Ma daj nas nemoj zezat!!!"
    Ništa od hiperpigmentacije ! Doktor ima golemo iskustvo što sam odmah skužila kroz razgovor a i tijekom tretmana. Osjetila sam blago peckanje na što me je on upozorio. Prosječni broj tretmana je 1 do 3 puta. Ovisno je o broju kapilara i veličini područja koje se tretira. Zapravo i ne znam što bih vam točno mogla sve kazati na tu temu ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •