Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Prve 3 su najvažnije - reklama

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Prve 3 su najvažnije - reklama

    Mene već dugo i poprilično živcira reklama: Prve tri su najvažnije. U reklami (ako netko nekim čudom nije vidio) policajci vode kriminalca u zatvor (prije je tamnica nego zatvor), kriminalac se pretvori u dijete-kriminalca i poruka na kraju: Prve tri su najvažnije. Što je tu poruka? Da djeca koja prve tri godine života nisu imala odgovarajuću skrb budu odrasli u kriminalce? Što to znači za djecu iz domova i posvojenu djecu koja su prvih nekoliko godina provela u domu? To su budući kriminalci?

    Da li se samo meni čini da reklama šalje neodgovarajuću poruku i da nije dobro promišljena? Vidim da se osim mene niko ne buni, gledam li je tu reklamu iz pogrešnog ugla? :?

  2. #2
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Moram priznati da je i meni pomalo nejasna, sve se zbiva u par trenutka.... ne pokontam baš :/

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Vec je bio neki topic o tim Unicefovim reklamama.
    Meni osobno su isto malo , najvise ta sa klincem u prugastom odijelu.
    Nekako Unicef u zadnje vrijeme nikako da pogodi moj "ukus", ni sa ovom kampanjom, a ni sa Majom kao glasnogovornicom.

    Zele dati dubokoumne poruke, a daju zbunjujuce i kontroverzne.

  4. #4

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    ja to shvaćam kao da si "zarobljenik" do kraja života ako ti su u prve tri godine ne pruže uvjeti za razvoj npr. samopouzdanja...ja sam jedan takav zarobljenik s navedenim primjerom pa zato kužim reklamu, nažalost.

  6. #6
    bubimirko

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    ja to shvaćam kao da si "zarobljenik" do kraja života ako ti su u prve tri godine ne pruže uvjeti za razvoj npr. samopouzdanja...ja sam jedan takav zarobljenik s navedenim primjerom pa zato kužim reklamu, nažalost.
    ne kužim te :? o kakvom ti to samopouzdanju pričaš kod klinaca od 0-3 i utjecaju na kasniji razvoj

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    doživljaji 0-3 uđu u podsvjest i teško se otamo istjeraju

  8. #8
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    doživljaji 0-3 uđu u podsvjest i teško se otamo istjeraju

    ma daj me nemoj.........koliko nas se sjeća događaja iz tog doba.......ja ziher ne.....jedino po ćemu znam da sam tada postojao su slike

  9. #9
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa zato se zove podsvjest 8)
    nje nisi svjestan i nemaš pojma šta je unutra ali utječe na tvoje ponašanje i osječaje

    slike koje su prekratko trajale da bi stigle od oka u mozak "izgube" se putem i završu u podsvjest
    napravili su pokus:
    u kinu su tokom filma na ekran pustili snimku boce Coca-cole (mala boca u slici filma) u kratkom trajanju , nedovoljnom da je ljudi vide svjesno,
    u slijedeći sat vremena je prodaja Cole narasla za 70-80%
    i onda je utvrđena minimalna dužina trajanja ikakve reklame

  10. #10
    bubimirko

    Početno

    hahahahaha......to me podsjeća na onaj film...jeltobio Klub boraca kad usred filma uleti na milisekundu pimpač........i kaj se poslije desi???? ako idemo tvojim slijedom ......vi bi fakat povjerovale i u patuljke koji ispunjavaju želje

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne moraš ti vjerovat da postoji podsvjest
    ne moraš ti vjerovat da se Zemlja vrti oko Sunca

  12. #12
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ne moraš ti vjerovat da postoji podsvjest
    ne moraš ti vjerovat da se Zemlja vrti oko Sunca
    podsvjest da......ali pazi o kojoj ti dobi pričaš.....
    i nisi mi odgovorila za patuljke???? vjeruješ -kaj ne

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    bubimirko, blago tebi

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    prve tri su najvažnije. time je sve rečeno.

  15. #15
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    podsvjest da......ali pazi o kojoj ti dobi pričaš.....
    i nisi mi odgovorila za patuljke???? vjeruješ -kaj ne
    pa upravo ta dob se nalazi u podsvjesti, pa čak i ona u maternici
    sve je zapisano

    a što se tiče onog filma, mislim da u slučaju da su svi homoseksualci bilo bi j....

    o da , u patuljke i ružičaste zečeve

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Već se o tome diskutiralo, pa vidite kako je diskusija tekla i završila.

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32472

  17. #17
    bubimirko

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    prve tri su najvažnije. time je sve rečeno.
    ma daaaa.......super.....još da me u to možeš uvjeriti......definitivno se ne slažem s time.....po meni bi puno bitnije razdoblje za razvoj i samopouzdanje baš bile one godine iza 3.....
    baš mi je drago za ružičastog zeku ali to je već seže u temu samozadovoljavanja

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    ma, to oni tvrde. ja sam objasnila kako sam shvatila reklamu.

  19. #19
    bubimirko

    Početno

    i zemlja je bila ravna ploča.......dok netko pametniji nije rekao da je okrugla(tj.skoro okrugla)........dakle......

  20. #20
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    po meni bi puno bitnije razdoblje za razvoj i samopouzdanje baš bile one godine iza 3.....
    po meni si tu ti definitivno fulao poantu. zašto? duboko sam uvjerena da prve tri godine uključuje i onih devet mjeseci u majčinoj utrobi. zbog toga i razumijem tvoju frustraciju: tih devet mjeseci ti nikada i nikako nećeš moći uložiti u odgoj svojeg djeteta.

  21. #21
    bubimirko

    Početno

    Citiraj bauba prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    po meni bi puno bitnije razdoblje za razvoj i samopouzdanje baš bile one godine iza 3.....
    po meni si tu ti definitivno fulao poantu. zašto? duboko sam uvjerena da prve tri godine uključuje i onih devet mjeseci u majčinoj utrobi. zbog toga i razumijem tvoju frustraciju: tih devet mjeseci ti nikada i nikako nećeš moći uložiti u odgoj svojeg djeteta.
    skrenusmo s teme......ali odgovorit ću ti.......vjeruj mi nedostatak toga nikada nemre kod mene izazvati takvu frustraciju kakvu ti očito doživljavaš svojim nedostatcima....ali još jednom opako si skrenula s teme, pa za dobrobit topica predlažem ako želiš kakvu daljnju diskusiju neka to bude na pp

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moja je mama umrla kad sam imala 15 mjeseci i od mog rođenja, preko njene smrti, godina koje su slijedile,a sve se događalo u prve 2-3 godine jako je utjecalo na mene, na ono što sma ja sada. I be< obzira na to što sa je većine toga ne sjećam, pogotovo ne mamine msrti, nekako imam osjećaj da neke estvari koje ja danas osjećam, kako se ja ponašam i kako se vežem za svoju obitelj i još dosta toga, ima jako veze sa time što mie se događalo kao tako maloj. Meni uopće nije smješno Bubimirko .
    A što se reklama tiče ni meni se ne sviđaju

  23. #23
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    reklama je zapravo savršena. "nema veze sa vezom" i većina ljudi je ne razumije, već je doživi kao - pretjeranu. da ne kažem radikalnu. postigla je cilj: ljudi promišljaju da li griješe kada misle da bebe nemaju pojma što se oko njih događa. upozorava na ono najbitnije: nema deranja na male bebe, udaranja, ostavljanja istih same satima.

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni je reklama sasvim u redu. i plakati koji su postavljeni po gradu.

    i da, prve tri su najvažnije - s napomenom da su i sve ostale važne.

    jučer sam, sasvim slučajno - razgovarala s kikicom o njenim prvim godinama. o tome kako me po deset puta zvala "bez veze". samo da se osmjehne kad se ja pojavim. i da ne-znam-koliko-puta ponavljala mama mama mama - čim sam ja napravila dva koraka. a kad se vratim - opet "samo" osmjeh...

    zato ona danas ZNA da ću ja biti uz nju kad me treba.

    jer ja sam se vraćala na svaki njen poziv. ili, ako nisam mogla - dovela sam ju u prostoriju u kojoj sam nešto radila - i dala joj nešto s čim se mogla igrati kraj mene.

    i nije točno da se ne sjeća. ne sjeća se možda pokreta ili riječi, ali osjeća sve što se događalo. a i osjećaji su sjećanja.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    baš si to lijepo rekla

  26. #26
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj bauba prvotno napisa
    reklama je zapravo savršena. "nema veze sa vezom" i većina ljudi je ne razumije, već je doživi kao - pretjeranu. da ne kažem radikalnu. postigla je cilj: ljudi promišljaju da li griješe kada misle da bebe nemaju pojma što se oko njih događa. upozorava na ono najbitnije: nema deranja na male bebe, udaranja, ostavljanja istih same satima.
    samo da istim tim slijedom ne bi kod nekih postigla kontraefekt - kao
    prve tri su najvažnije pa ćemo se potrudit u tom smislu, a kasnije se ionako ne moramo više truditi jer ipak prve tri smo odgulili, a one su ipak bile najvažnije - mene je ipak nekako najviše toga strah znajući kako neki doživljavaju ono što se događa na televiziji

  27. #27
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    vraćam se na bubimirka

    prve 3 su najvažnije. negdje sam pročitala, a mislim da je to i znanstveno potvrđeno, da se do 3 godine formira djetetov karakter. zato su te godine najvažnije. istina da se kasnije također djete razvija , spoznaje, razrađuje taj karakter, i moguće je mijenjati dijete nakon 3 godine, ali uz puno puno više truda i 'muke'. Važno je postaviti dobre temelje na kojima se onda samo lijepo nadograđuje.

  28. #28
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    i to je točno, Stijeno.
    ja sam već negdje na drugom topicu pisala o tv-u i reklamama. nevjerojatno je kako većina ljudi uopće više ne misli ni o čemu već postupaju prema onome što vide, čuju ili im netko kaže. porazno je koliko je lako manipulirati ljudima i ispirati im mozak.
    u ovoj famoznoj "prve tri su najvažnije" pratimo unazad odraslog čovjeka do krevetića a cijelo vrijeme na njega se viče i to ponižavajućim tonom... valjda tako žele reči: asertivno i ljubazno sa drugim čovjekom do kraja života a najviše kada još ne zna govoriti i izražavati svoje mišljenje.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    vraćam se na bubimirka

    prve 3 su najvažnije. negdje sam pročitala, a mislim da je to i znanstveno potvrđeno, da se do 3 godine formira djetetov karakter. zato su te godine najvažnije. istina da se kasnije također djete razvija , spoznaje, razrađuje taj karakter, i moguće je mijenjati dijete nakon 3 godine, ali uz puno puno više truda i 'muke'. Važno je postaviti dobre temelje na kojima se onda samo lijepo nadograđuje.
    A ja mislim da su geni najvažniji. Ja sam oboje djece odgajala isto pa su skroz različiti po karakteru i ponašanju. Odgojem možemo samo korigirati neka ponašanja i usmjeriti, ali ne možemo promjeniti ono što jesu.

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    A ja mislim da su geni najvažniji.
    hm, odoh se uobraziti!


  31. #31
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Brigita2, to mi je ipak pre totalitarna tvrdnja. onda mi ispada, u smislu ...da, ah kaj se tu more, on je takav, nešto malo korigirati...

    mislim da ipak, znam da su geni važni, ali čovjek se može i mora mijenjati, barem u smislu naučiti ponašati korektno.
    a najbolje je početi odmah, ispočetka kad je dijete tabula rasa.
    ja znam po sebi, kakva sam bila ( ), a kava sam sada.

    potrebno je puno truda uložiti unaprijed, jer ispravljanja krivih drina ide jako teško, opet znam po sebi, ai po maloj.

    trudim se i pokušavam curicu usmjeraviti na dobro, odgajati je u skladu s mojim uvjerenjima i nadam se da uspijevam u tome.

    mislim da i ti isto

  32. #32
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Skrenuti ću s teme ali moram na ovo reagirati:

    Ja sam oboje djece odgajala isto pa su skroz različiti po karakteru i ponašanju
    Meni je ovo jako velika floskula u koju, načelno, uopće ne vjerujem. Skinuti ću kapu svakom roditelju koji uspije jednako odgajati svoju djecu, mislim da je to jako teško i da je fer sebi i djeci priznati da to (navodim, uglavnom) nije tako...

    Djeca se razlikuju po karakteru (to je ono s čime se dijete rodi), neki karakteri više, neki manje odgovaraju našim karakterima. Djeca se rađaju u različitom redosljadu rađanja, razlikuju se po spolu, očekivanjima koje imamo prema njima, našim životnim situacijama u kojima smo ih rodili i tisuću i jednoj stvari.

    Ja imam jednog klinca, ali npr. moja mama se dan danas kune da je jednako odgajala i mene i brata a ja i on smo svjesni velikih razlika u odgoju (svatko, naravno, vuče na svoj mlin ). S time da je riječ o uobičajenim prilikama odrastanja...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa

    A ja mislim da su geni najvažniji.
    Ja sam napisala "Ja mislim" za sve one koji nisu primjetili. Nisam napisala: Geni su najvažniji. Napisala sam da ja mislim da su najvažniji a ne da tvrdim i kunem se da su najvažniji. Svatko ima pravo na svoje mišljenje a moje je takvo. Nikome ga ne naturam, možda ću ga promijeniti s vremenom, ali sad je takvo kakvo je. Nemojte se sad zapiknuti u to i pokrenuti raspravu. Tema topica je reklama unicefa.

  34. #34
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ma sve ok,

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    ali ja moooram reći nešto ipak o tim genima...
    Geni će sigurno odrediti nešto, ali kad bih ja vjerovala da me geni mogu spriječiti da se trudim dobor odgojiti dijete, ili da me mogu spriječiti da ga dobro i odgojim (što god to meni već značilo), bilo bi mi lakše il se bacit odmah s mosta ili dijete dat u neki internat pa nek se drugi brinu o njemu, ja ću samo platit.
    Drugim riječima, geni imaju veze, ali ne sa tim kakvo će moje dijete sutra ispasti (dobro ili loše, štogod to već značilo) ja na gene gledam više kao na nešto ni dobro ni loše, više kao na neki potencijal...za dobro ili loše...

  36. #36
    bubimirko

    Početno

    jao....jao.....šta to moje okice vide........pozdrav čistačima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •