Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: problemi sa sinusima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno problemi sa sinusima

    Sto uciniti da se ublazi glavobolja i olaksa disanje?

    Nacula sam da se problemi sa sinusima ni ne mogu do kraja izljeciti, tko to uhvati - uhvati za cijeli zivot.

    Sve se spremam otici na kompletne pretrage (sto god to bilo), ali onda prodje, pa odustanem i odgodim hodocascenje do doktora do sljedece prilike. Problemi su se pojavili prosle zime, imala sam ceste glavobolje, zacepljen nos, stalno simptome prehlade, doktorica je utvrdila da su sinusi kad sam naglasila da me glava rastura kad je nagnem prema naprijed. Popila sam turu antibiotika, ali bez nekog znacajnijeg poboljsanja. Sad me opet muce...

    Kakva su vasa iskustva i sto koristite za ublazavanje bolova?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja nisam ni kužila da imam problema sa sinusima...3-4 puta godišnje pokupim jače prehlade, prođe ok, bez neke temperature....sve do ovog ljeta kada su mi se sinusi tako začepili....unutra se sve zablokiralo, zacementiralo...nos uopće nije curio, kašlja niotkud, a glava ne da boli.....pred eksploziju....kulminiralo je time da 2 tjedna nisam osjetila ni šta jedem ni šta pijem, ni mirise ni smradove.....ne biš vjerovala kakav je to užas...udara na psihu....doktorica mi je dala Sumamed i rekla da jedino česta inhalacija može pomoći.....što više i duže...obavezno prije nakapati fiziološku...i poslije naravno.
    Borna isto ima problema sa sinusima, bio je na čoku, to mu je pomoglo ali samo kratko...sada mu je opet sve puno, a bio je prije par mjeseci...isto mu najviše pomaže inhalacija....
    Najnovije je da mi je teta u vrtiću rekla da misli da Niko ima problema sa sinusima jer ujutro dođe dosta natečenih okica i podočnjaka.... :/ :/ :/
    Ja tu natečenost gledam kao na genetiku...mislim, vidjela si i mene i Bornu...kao brat i sestra po podočnjacima...
    Malo sam skrenula s teme, sorry

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Preporučam odlazak otorincu!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ma ne, zasto sorry, nasla sam u masu dijelova

    jucer ujutro je usao kolega u kabinet i rekao - "... ti si se udebljala ili si samo u licu natecena?" eto, tako izgledam...

    malo znam o tome, a i ono sto cujem mi ne ulijeva nadu...

    stalno cuclam peperminte, jer imam osjecaj da mi smrdi iz ustiju (a valjda i smrdi, na zalost), hrana nema okusa, jedino kavu osjecam - i to kao nesto smrdljivo...

    koristim Sterimar, bude mi malo lakse....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Meni je nakon te epizode začepljenja stradalo malo osjetilo okusa i mirisa...ponekad osjećam vrlo malo ili skoro ništa...ali u naletima...ja čekam neku prehladu da vidim šta će se dogoditi i onda ću se naručiti kod otorinca ako bude trebalo...što se natečenosti tiče, do jučer nikad nisam razmišljala da su razlog možda sinusi... :/ morati ću pitati doktoricu...
    Inače, jutarnja natečenost može biti povezana sa konzumiranjem veće količine tekućine prije spavanja tj. tijekom večernjih sati...preporuča se da se ne natačemo tekućinom iza 18h...

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mm ima problema sa sinusima vec godinama.
    bio je i na nekoj operaciji jer je imao grozne glavobolje ko klinac od toga.
    sad nema glavobolje ali trosi po tri paketa maramica dnevno ( i to kad nije prehladjen).
    sad misli otic na akupunkturu.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ines, mislim da bi mu akupunktura doista mogla pomoci, imam takve informacije.

    Ja sam se rijesila (uglavnom) upala sinusa. Sad prodjem s jednom godisnje (ako i to). Pomoglo mi je ispiranje fizioloskom i valjda opce poboljsanje stanja organizma. Nisam se bas s doktorima previse druzila jer mi nije pomagalo. A i nudili su mi operaciju kao jedinu opciju sto mi se nije svidjalo. Usput sam i uvjerila sebe da su mi sinusi zdravi i normalni i da mi nece praviti problema. A obicno su ti problemi bili stres na faksu, poslu ili doma. Autogeni trening isto pomaze.

    Sto se operacije tice, nisam bila, ali za sve ljude za koje znam da su bili, znam i da su im se problemi vratili.

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja sam isto muku mucila sa sinusima. svake zime bih morala inhalirati , pa glavu u vuneni sal pa u krevet (kako bi ujutro kosa izgledala ne morate ni zamisljati!).
    e, a onda sam u becu otkrila SINUPRET - biljne kapi (ima i varijanta za trudnice, gdje je jedna biljka izostavljena) i to je zaista bio spas.
    ima ih u svakoj apoteci u austriji, bez rezepta. pomogle meni i nekolicini prijatelja kojima sam ih preporucila.
    toplo preporucam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •