Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Moje dijete ima ljevkasta prsa...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno Moje dijete ima ljevkasta prsa...

    Drage moje,
    nakon dva dana plakanja, odlucila sam podijeliti s vama svoju tugu. Nakon sto sam "sama" otkrila / dijagnosticirala prije nekoliko mjeseci hipotoniju kod svojih najmladjih (B. 2,5g. i E. 11 mj.) opet sam "pronasla" novu bolest.
    Naime, negdje prije 4-5 mjeseci primjetila sam malu jamicu ispod E. grudi u sredini cca na mjest gdje je srce. Malo mi je bilo cudno ali posto nije bilo jako izrazeno nisam se bas previse brinula... Ipak dok je E. imala opstruktivni bronhitis pedica je rekla da E. jako tesko dise buduci da joj se vidi ta rupica, na sto sam joj odgovorila da je njoj tako stalno :/ . I nakon toga ona se vise nije brinula. Inace su moju E. u zadnja 4 mjeseca gledali mnogi lijecnici i u Klaicevoj, zaraznoj, Srebrnjaku jer stalno ima neke respirativne bolesti... I nitko ni zuc. A ja sam i dalje trazila po netu, svuda,.... i pronasla : moje dijete ima ljevkasta prsa (obrnuto od kokosjih prsa koja idu van) tj. prsnu kost koja ulazi unutra. I da bih provjerila jurnuh svom lijecniku kod kojeg je i E. prijavljena.
    Nakon moje cijele price uz koju sam i proplakala - dr mi je propisao Normabel, rekao da se javim za mjesec dana kad bih trebala kao prestati dojiti jer ce mi propisati malo jace sredstvo, jer, kako kaze, s dijetetom je sve ok, normalno dise, ali sa mnom bas i nije.....
    :shock: .
    Inace nas fizioterapeut se slaze s mojom dijagnozom pa sam nakon soka zvrcnula i fizijatricu koja me je malo smirila rekavsi da se radi najcesce o kozmetickom nedostatku i da se nada da ce to i ostati.....
    Imate li vi kakva iskustva s tim ?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne crtaj vraga na zidu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Mozda se cini da izmisljam svari koje ne postoje... Nazalost, nije tako. Da mogu, postala bih foto na net (nazalost ne mogu) ....izgleda zabrinjavajuce. I u odnosu na prije 2-3 mjeseca - pogorsava se.
    Zanima me da li koja mama ima isti slucaj jer sam na španjolskom webu pronasla da se na 300-400 djece rodi 1 s takvom deformacijom....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Devotion, mila... još i to

    nisam do sada vjerovala kako to može izgledati :shock: , al eto prilažem sličicu na...
    http://www.studioimpuls.net/pitanjaiodgovori.htm#23

    znam jednu iskompleksiranu osobu sa kokošjim prsima... čak je ta osoba bila i na kirurškom zahvatu... muška... nisam vidjela pa ne znam kako izgleda...
    al definitivno ovisi o stupnju ispupčenja, odnosno udubljenja...

    šta se tiče djevojčica, one ipak imaju grudi pa bi to trebalo znatno smanjiti vidljivost...

    ako misliš da se razvija abnormalnom brzinom poduzmi nešto, nemoj čekati da netko to primjeti...
    al mislim da neće biti ništa ekstremnoga kao na ovoj slici, možda mala jamica i gotovo... sigurna sam da će sve biti u redu...
    i puno radite na njezinom samopouzdanju...

    sretno!
    baš mi je žao što imate takve probleme...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Hvala na podrsci A.66!
    Vjerujem da cu naci nacina da pomognem svom djetetu da bude sigurna i zdrava djevojka!

  6. #6
    mamaleone2

    Početno

    moj Edi kad se rodio,tocno prije dvije godine,kod otpusta iz bolnice,pedijatrica je rekla da je sve ok,osim da beba ima mali ESTETSKI problem.Meni odmah doslo slabo,kaj je sad i veli ljevkasti prsni kos!Na kraju smo konstatirali da je to "pokupio"od MM,inace je (MM) visok i mrsav,i to mu se vidi,ali nije nis strasno!Izmedu cica malo udubljenje,a kod edija se uopce ne vidi,jedino kad stavim ruku na prsa osjeti se malo udubljenje!Za sada nikakvih problema nismo imali zbog toga a ni MM!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Postoje razliciti stupnjevi deformacija kao i kod svih slicnih "problema", npr. skolioze. Imate srecu! Moja E. to nije imala do prije 4-5 mjeseci. Nasla sam podatak da se moze desiti i prije puberteta ali i vec prilikom rodjenja. Neki tvrde da se radi o prirodjenoj anomaliji a neki da je posljedica rahitisa.....

  8. #8
    mamaleone2

    Početno

    Istina da se bas nisam informirala o tome,jer sam smatrala da mi je dosta to kaj su ga poslije poroda proucili i pogledali i rekli da sve ok!!Nadam se da ce kod Vas sve bit ok!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    I ja samo nabadam jer nisam lijecnik i vidjela sam do sad samo fotografije na netu pa je dosta pretpostavki kod mene. Nadam se da će mi netko relevantan moci reci vise. Fizijatar na sljedecoj kontroli?!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Nedavno sam upoznala osobu s sl. estetskim problemom i toj osobi to ne zadaje zdravstvene tegobe već se to vidi samo kada skine odijeću .

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Kakvo je stanje sad kod vašeg djeteta? I mom su nedavno to dijagnostikovali a tek mu je 8 mj pa se brinem kako će poslije biti..

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I mm i moji decki imaju takva prsa (ne ovako jako kao na slici). Kod mma se ne vidi uopce, a pedica je rekla da se nece vidjeti ni deckima kad im se razviju mišići. Za sad se manjemu vidi bas jako jer je jako mrsav.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    I ja imam takva prsa+mrsava sam + imam male grudi koje su se jos jako smanjile nakon dojenja. I vidi se.

    Medutim, mogu reci da mi to nikada, ali nikada u zivotu nije smetalo, niti sam se osjecala lose, niti ruzno.
    Dapace, imam valjda druge atribute i uvijek su me smatrali vrlo zgodnom.

    Takoder, nisam naisla na frajera kojem bi to smetalo

    eto, ja mogu posvjedociti da zena moze skroz sretno zivjeti i bez lijepog prsnog kosa.

    Osim toga danas, hvala bogu ima i grudnjaka i kupacih s kojima od svojih grudi mozes napraviti sto hoces.

    Dakle, preporucam ne brinuti, jer bi se ta briga samo mogla prenijeti i na djecu i tek tad im nabiti komplekse
    Posljednje uređivanje od orange80 : 17.01.2015. at 11:20

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    I ja imam takva prsa+mrsava sam + imam male grudi koje su se jos jako smanjile nakon dojenja. I vidi se.

    Medutim, mogu reci da mi to nikada, ali nikada u zivotu nije smetalo, niti sam se osjecala lose, niti ruzno.
    Dapace, imam valjda druge atribute i uvijek su me smatrali vrlo zgodnom.

    Takoder, nisam naisla na frajera kojem bi to smetalo

    eto, ja mogu posvjedociti da zena moze skroz sretno zivjeti i bez lijepog prsnog kosa.

    Osim toga danas, hvala bogu ima i grudnjaka i kupacih s kojima od svojih grudi mozes napraviti sto hoces.

    Dakle, preporucam ne brinuti, jer bi se ta briga samo mogla prenijeti i na djecu i tek tad im nabiti komplekse

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Kakvo je stanje sad kod vašeg djeteta?

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj stariji je imao takvu deformaciju dok je bio mali. Vidjelo se do sredine puberteta,a onda su valjda mišići to prerasli. Odavno se to ne vidi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Moje je dijete 15-godisnjak i od rođenja ima PE. Sada u pubertetu to se jako pogoršalo.
    Nismo ga željeli voditi na CT, pa smo obavili RTG i MR, što je pokazalo da je Hallerov index otprilike 7
    (a operacija se preporučuje ako je više od 3,25), dakle jače izražen ljevkasti prsni koš, i vjerojatno je
    operacija Nuss metodom (provlačenje metalne poluge kroz prsni koš kako bi se iznutra poguralo
    udubljenje prema van, ta poluga ostaje u prsnom košu 2-4 godine) jedino rješenje.
    Torakalni kirurg kaže da je operacija jako rizična, a oporavak strašno bolan, što nas još i više odbija
    od takvog operativnog zahvata. Možda je rizik veći jer je udubljenje veliko, pa je srce u opasnosti pri zahvatu.
    Uglavnom htjela bih od nekoga tko je to već prošao čuti malo više detalja.

    Većina članaka koje sam pročitala spominje da je idealna dob 10-16 god. Danas sam saznala da se kod nas rade operacije i u zreloj dobi.

    Primjećujem po djetetu da je jako sramežljiv na plaži, uvijek se nastoji ogrnuti ručnikom kad nije u vodi,
    a i sam odlazak na kupanje mu nije drag, iako pliva 3 puta tjedno na bazenu već godinama, i to baš nije puno
    utjecalo na popravljanje. Doduše možda bi bilo i gore da nije, iako mi se iz trenutne perpektive čini da ne može biti gore.

    Redovito se kontroliramo kod pulmologa, kardiologa i torakalnog kirurga, sve su mu funkcije zadovoljavajuće
    iako se naravno ističe "s obzirom na navedeni deformitet". Ali na to smo isto upozoreni, da iako se čini da dijete
    sada nema nekih poteškoća (normalno vježba na tjelesnom, bavi se plivanjem i tenisom) problemi nastupaju
    kad bude imao 30-40 godina. Problemi sa srcem, plućima, ... Toga se bojimo, i zato bismo voljeli sad poduzeti
    što je god moguće. Našla sam da postoji vacuum bell therapy. Po nekim istraživanjima moguća su poboljšanja
    dugotrajnim korištenjem, ali to bi sve trebalo biti uz liječnički nadzor. Nisam čula od našeg liječnika uopće
    za tu opciju, a sad bi se trebali ponovo naručivati na kontrolu da postavim i to pitanje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Nakon 9 mjeseci imam dosta novosti koje ću podijeliti ovdje za slučaj da se još netko nađe u sličnoj situaciji.
    Ovaj deformitet nije tako učestao (vidi se i po aktivnosti na temi).
    Nakon puno proučavanja i razgovora, odlučili smo se na kirurški zahvat, koji je izgledao otprilike ovako nekako:

    https://www.youtube.com/watch?v=NMcdZLbOvV8

    Iako sam to već dulje vrijeme istraživala, kap koja je prevagnula je kad je dijete samo predložilo da se ide u tom smjeru,
    vidjevši valjda da unatoč svim njegovim naporima rezultata u ispravljanju vježbanjem nije bilo.
    Zahvat je obavljen u KB Dubrava ovo ljeto. Ne mogu dovoljno nahvaliti torakalnog kirurga dr. Josipa Pejića i njegovu ekipu
    koji su posao izvrsno obavili. Dva mjeseca do početka nove školske godine bilo je dovoljno da se dijete oporavi i krene u školu.
    Uz privremene restrikcije, npr. tjelesni nije uopće vježbao tih mjesec i pol u školi, vozim ga još uvijek u školu i iz škole
    da izbjegne gužve u javnom prijevozu, kako ga netko ne bi nehotice ozlijedio (a i zbog korone, još uvijek se stresem na pomisao
    ako uhvati kakvu virozu pa počne jako kašljati, kao bi to bilo ☹). Ali na zadnjoj kontroli dobio je zeleno svjetlo da može krenuti
    s tjelesnim u školi, i plivanjem (ako uspijem naći termin). Očekivanje je da se u sljedeća 3 mjeseca treba potpuno oporaviti i
    vratiti u formu od prije operacije.

    Sama operacija je jako dobro prošla. Gledala sam snimke operacija na američkim klinikama i mogu samo reći da su naši liječnici top.
    Educirani su, prate najnovije metode, i sami iznalaze bolja rješenja da operacije budu manje rizične. Ali o tome se malo piše,
    ljudi ne znaju, kao što ni mi nismo znali.

    Prvih nekoliko dana bilo je jako bolno (upozoreni smo da će biti), ali uz dovoljno analgetika dalo se izdržati. Dobio je upute
    kakve vježbe raditi i način kako ustajati iz kreveta, jer je prvih mjesec-dva nakon operacije bilo jako važno ne dozvoliti
    da se pločica pomakne, dok sve ne sraste. Više od mjesec dana nakon operacije trebao je pomoć pri dizanju iz ležećeg položaja.
    Možda smo bili i malo preoprezni, ali važno je da do pomaka pločice nije došlo, tako da je vrijedilo truda.
    Iz bolnice je izašao 5. dan nakon operacije. Analgetike je uzimao kad bi osjetio da mu treba, u početku tri puta dnevno, vrlo brzo
    to je palo na dva puta, nakon mjesec dana imao je potrebu za brufenom jednom dnevno i to ne baš svaki dan. Nakon 2,5 mjeseca
    ne uzima više ništa. Odmah sljedeći dan po izlasku iz bolnice krenuli smo s laganim šetnjama svaki dan. Nakon 5 tjedana išli smo
    na more, mogao se kupati, ali nije bilo pravog plivanja, onako više brćkanje. Tako se osjećao, da ne može ratezati ruke i zamahivati
    pa to onda nismo ni forsirali. Bicikl je počeo voziti nakon 2 mjeseca. Mogao je i prije, ali nije, više zbog opreza da ne padne i ne
    pomjeri pločicu.

    Od kontrola, osim vađenja kopči dva tjedna nakon operacije, do sada smo bili na dvije kontrole kod torakalnog kirurga i dvije
    kod kardiologa. Čeka nas još po jedan posjet istima za nekih dva mjeseca te dodatno kod pulmologa, ako tada sve bude i dalje
    u redu, mislim da će kontrole biti puno rjeđe.

    Dakle, moram priznati da nam je trebalo i dosta sreće da uopće nađemo tko u HR radi ovakve operacije. U Klaićevoj se radilo
    do prije nekoliko godina, više ne, iako oni surađuju s Dubravom. Pročitala sam da i u Splitu imaju tim na dječjoj kirurgiji,
    ali ništa više o tome ne znam, nakon što smo otkrili ovo, nisam se dalje raspitivala. Na jednom drugom forumu našla sam
    preporuku za dr Pejića, I eto predobro je sve prošlo (da kucnem u drvo). Iako naravno čeka nas i druga operacija za dvije godine,
    vađenje pločice. Prema svemu što sam našla ta je operacija daleko lakša od ove prve, oporavak daleko brži.
    Ali ima tu i štemanja da se pločica koja je urasla u tkivo doslovno mora iščupati. Zvuči grozno, ali imamo povjerenja
    u ekipu iz Dubrave da će sve napraviti super kao i do sada.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Poštovana,
    I moj dječak ima udubljenje u prsima i krenuli smo na preglede u Klaićevu. Još nismo došli do zaključka treba li mu operacija, ali je svake godine ( u zadnje 3) od kada se pojavilo, udubljenje sve veće.
    Zanima me kako je razvoj situacije kod vas i jeste li vec izvadili pločicu? Je li se udubljenje izravnalo? Kako se djete osjeca? Cijenila bih svaku informaciju.
    Lp

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    I moj dječak ima ljevkasta prsa. Krenuli smo na preglede u Klaićevu - još nemamo zaključak treba li na operaciju , ali je udubljenje sve veće unatrag tri godine od kada se to pojavilo (pubertet). Zanima me razvoj situacije nakon sto je obavljena operacija? Je li se udubljenje izravnalo? Kako se dijete osječa? Cijenila bi svaku informaciju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    Moj djecak ima isti problem sa udubljenim prsima pa me zanima kako se situacija razvila nakon operacije. Molila bih bilo kakvu informaciju o razini uspjesnosti provedenog zahvata jer smo mi u fazi odlucivanja o operacilji ili ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •