Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 444

Tema: HSG

  1. #51
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja ga nisam kupovala, sve je bilo kod njih i uključeno u cijenu

  2. #52
    bubi_100

    Početno

    kontrasta navodno ima za kupiti u ljekarni na Dolcu...ali je oko 600kn..

    da li je neka cura trazila i u nekoj drugoj ljekarni ili u Sloveniji ili Austriji?

  3. #53
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Na dolcu kosta 580,00kn sad sam zvala, a pitala sam i seku da pita kolko to kod njih (njemacka) kosta i cijena je isto tu negdje 75 EUR-a tak da cu ga uzeti na dolcu...

  4. #54
    bubi_100

    Početno

    stelerina...zasto si se odlucila na UZV HSG, a ne za RTG HSG...dr. ti je preporucio?

    ja isto trebam na HSG, pa razmisljam da li na UZV ili RTG...nekako razmisljam buduci da ni RTG ni UZV nisu 100% tocni, mozda je boje ici na UZV..ipak je manje stetno...ili?

  5. #55
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Jos uvijek se nisam za nista odlucila, jer ujutro (dok sam bila na konzultacijama kod dr. Radončića) nisam ni znala da postoji ULTZV HSG...
    I jos uvijek sama sa sobom nisam na cisto dal da to radim u Viliju (1800kn) ili da odem na sv. Duh kod Baumana.
    U ponedeljak sam kod baumana na konzultacijama pa cu vidjeti... A onda tek iduci ciklus na HSG... :/
    Stalno se premisljam gdje da idem, bojim se da me na sv. duhu ko i neke ostale curke sto su radile HSG ne bi pregledavalo joj 10 specijalizanata, onda radje platim u viliju i gotovo!
    A sto se tice doktora mislim da su podjednako dobri

  6. #56
    bubi_100

    Početno

    da, RTG HSG je navodno tocnije...ali opet ni on nije 100% tocan kao laparo...

    ah, ni sama ne znam...ima li koja curka savjet RTG ili UZV HSG?

    inace razmisljam da idem privatno...manje je cekanja...a, novceke cu i tako potrositi na neku glupost...

    sto su ti rekli na Dolcu za kontras imaju li ga na lageru ili se treba cekati?

  7. #57
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    nellyxy, baš mi je žao što su loši rezultati.
    Ali vjeruj mi draga, par dana dok se malo oporaviš od loših vjesti i bit ćeš ko nova za daljnju borbu.
    Sve je danas rješivo.
    A konzultiraj se s doktorom kako bi bilo da ih pomoću laparo probaju odčepit.
    Ako nisu velika začepljenja to bi ti bilo idealno rješenje.
    samo polako. Mora biti kišnih dana, ali sunce uvik izađe, viruj mi

    A što se tiče uzv ili rtg, ja ću savjetovat vas ono šta su savjetovali mene. A to je RTG.
    Prije nego što sam ja išla radit jako sam puno čitala i definitivno je RTG pouzdaniji.

  8. #58
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    Stalno se premisljam gdje da idem, bojim se da me na sv. duhu ko i neke ostale curke sto su radile HSG ne bi pregledavalo joj 10 specijalizanata, onda radje platim u viliju i gotovo!
    A sto se tice doktora mislim da su podjednako dobri
    Stelač , ja ću ići privatno, radi ga u jednoj poliklinici doktor iz Petrove a cijena je 1.650. Naručuje se 1.dc, a vole ga raditi zadnji dan M, dok ima spottinga (tako mi je rečeno).
    Ako odem prije tebe, javit ću ti dojmove.

  9. #59
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Mora biti kišnih dana, ali sunce uvik izađe, viruj mi .
    Kako si to lijepo rekla!

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    A što se tiče uzv ili rtg, ja ću savjetovat vas ono šta su savjetovali mene. A to je RTG.
    Prije nego što sam ja išla radit jako sam puno čitala i definitivno je RTG pouzdaniji.
    U liječničkim krugovima-nema dileme.Tako su i mene savjetovali.RTG.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    17

    Početno

    Bolji je rtg hsg,a doza zračenja je zanemarivo mala. Što se tiče boli jednako je, možda je čak neugodniji uzv hsg. Ja sa učinila rtg hsg na sv. Duhu. Stvarno su svi bili krasni

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    17

    Početno

    btw na uzv hsg-u se pregladava samo jedan jajovod

  12. #62
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Zozo prvotno napisa
    btw na uzv hsg-u se pregladava samo jedan jajovod
    :shock: e ovo me šokiralo.
    Jesi sigurna u to? Pa koja je onda svrha :?

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    17

    Početno

    Stvar je u tome da uzv sonda može prilikom uštrcavanja pratiti jedan jajovod , stvar je tehničke prirode. za drugi jajovod bi bilo potrebno opet uštrcati kontrast, a mislim da to ne čine

  14. #64
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    [quote="coccinella"]
    Citiraj Zozo prvotno napisa
    Ne ulazim u to koja je metoda pouzdanija, ali meni se ova pokazala dovoljno dobra da se trudnoća ostvari.
    Sretno svima!
    Ovo je najbitnije... :D

    Međutim, niti u Petrovoj a niti moj ginić nisu ni spominjali UZV-varijantu, žele isključivo RTG. Da nema foruma i neta ne bih ni znala da se HSG i s UZV može raditi. Blaženi net koji nas izvlači iz mraka neznanja.

    Koje su prednosti UZV-a, ako se zna da je RTG točniji? Zračenje ne bi trebalo biti, kad me svi uvjeravaju da s obzirom na to da će mi ga raditi odmah nakon M ta količina zračenja neće smetati ni za pokušavanje u tom istom ciklusu.
    (naravno da ću napraviti RTG jer traže njega, ali me zanima, teoretski..)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Ja sam radila UZV HSG prije 3 godine i nikakvog rezultata nema , iako su mi jajovodi prohodni " , tak da svedno moram na LPSC
    HSG su mi radili sa tekućinom i kontrastom i nije bilo uopće bolno , osim bolova u ramenima ...vjerovatno od kontrasta koji mi se izlio iz jajovoda u trbušnu šupljinu ...
    Tako da napravile vi HSG i nalaz bude uredan može vam se desiti da svedno završite na LPSC jer nekad kontrast i tekućina koji se daju pod tlakom jednostavno prođe pored priraslica i da lažno pozitivan rezultat !

    Osim toga u ako i nađu nešto što smatraju da smeta trudnoći , oni to odmah mogu ukloniti ili očistiti ...

  16. #66
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    AnneM, meni su tijekom laparotomije prije godinu i pol provjerili i jajovode i jajnike i bilo je sve OK. Docent koji me je operirao sad traži HSG, kaže za svaki slučaj, tako da ću ga napraviti, a ako će htjeti lpsc, ići ću na nju.

    Je li nekome uspjelo odbiti HSG i inzistirati da odmah ide na lpsc?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj Zozo prvotno napisa
    btw na uzv hsg-u se pregladava samo jedan jajovod
    Prvi put čujem za ovo , ja sam radila taj UZV HSG ili HYCOSY i liječnik mi je puštao tekućinu u oba jajovoda , kasnije i kontrast ..imam UZV slike gdje se vidi prolaz kontrasta
    U šupljinu maternice vam stave kateter sa balončićem .
    Balončić napune sa 30 ml fiziološke otopine i protiskaju vam pod tlakom fiziološku kroz jajovode .
    Kasnije u taj baločnić stavljaju Ehovist 200 ili kontrast koji puštaju još jednom kroz jajovode .
    Kako kontrast izlazi kroz jajovode , trbušna šupljina i jajovodi se na UZV oboje u bijelo
    Poslije zahvata dobijete sličice gdje se to vidi ..
    No međutim navodim da je sve to zastarjela metoda i da vam može dati lažan rezultat , pa da vam prođe godina ili dvije kao meni i svedno završite na LPSC
    A bez lpsc u nekim bolnicama vam ne daju u daljni postupak AIH ili IVF !

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    AnneM, meni su tijekom laparotomije prije godinu i pol provjerili i jajovode i jajnike i bilo je sve OK. Docent koji me je operirao sad traži HSG, kaže za svaki slučaj, tako da ću ga napraviti, a ako će htjeti lpsc, ići ću na nju.

    Je li nekome uspjelo odbiti HSG i inzistirati da odmah ide na lpsc?
    Kod mene obrnuto

    Ja htjela odbiti LPSC jer sam imala uredan HSG pa sam mi dok reko ili LPSC ili nemogu u daljni postupak

  19. #69
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj AnneM prvotno napisa
    Kod mene obrnuto

    Ja htjela odbiti LPSC jer sam imala uredan HSG pa sam mi dok reko ili LPSC ili nemogu u daljni postupak
    Ja ću štreberski raditi sve što traže...
    Ništa ne odbijam, pa makar se (daj Bože) pokazalo i nepotrebnim i makar morala plaćati iz svoga džepa jer preko zdravstvenog zezaju ili bih morala čekati za moj ukus puno predugo. Samo neka se kreće...

  20. #70
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj AnneM prvotno napisa
    A bez lpsc u nekim bolnicama vam ne daju u daljni postupak AIH ili IVF !
    AIH znaju odbiti bez laparaskopije, ali za IVF nije potrebna laparo. Jedino ako se sumnja na endometriozu ili neke druge probleme.
    Za IVF su jajovodi totalno nebitni

  21. #71
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj AnneM prvotno napisa
    A bez lpsc u nekim bolnicama vam ne daju u daljni postupak AIH ili IVF !
    AIH znaju odbiti bez laparaskopije, ali za IVF nije potrebna laparo. Jedino ako se sumnja na endometriozu ili neke druge probleme.
    Za IVF su jajovodi totalno nebitni
    sve ovisi zbog cega se ide na aih ili ivf - mi naprimjer idemo zbog loseg spermiograma i to odmah na ivf tako da od mene ne traze ni hsg ni laparo

  22. #72
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    I nama je radi lošeg spermiograma predložen odmah IVF ...ali zašto ne probati AIH?????....koliko mi se čini da na VV-u u većini slučajeva ipak naprave AIH za početak.....bar ću ja to tražiti, ako uspijem iskamčiti ....

  23. #73
    bubi_100

    Početno

    slazem se...mi bi isto prvo probali AIH...naravno ako je to moguce..a kod nas je izgleda moguce

    sto se tice HSG/laparo... ja bi ipak korak po korak....laparo je ipak veci sok za organizam, pa mislim da je zato doktori ne preporucuju u startu. Ako su svi drugi nalazi (brisveni, krv) OK ne treba forsirati...

    da li je nakon HSG (u tom ciklusu) bolje pokusati prirodno ili odmah ici na AIH?

    zaista bi zahvalila svim curam...fantasticne ste...bez vas bi sve mi nove bile izgubljene!

  24. #74
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    I nama je radi lošeg spermiograma predložen odmah IVF ...ali zašto ne probati AIH?????....koliko mi se ?ini da na VV-u u ve?ini slu?ajeva ipak naprave AIH za po?etak.....bar ?u ja to tražiti, ako uspijem iskam?iti ....
    a gle, i ja sam isto pitala zasto ne prvo AIH pa mi je doktor rekao da nema sanse s ovakvim nalazom spermiograma i da je to gubljenje vremena bezveze, tako da ne treba inzistirati na tome ukoliko je spermiogram stvarno los

  25. #75
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Sad mi po?injemo kuru za pliva?e...ima da polude...i da nam uspije prirodnjak....ne da mo se mi...ako ne...natjetam ja metlom doca....

  26. #76
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ej nikako da pitam, ali da li se taj postupak obavi u recimo 1h i onda ideš kući ili ležiš u bolnici?
    jel HSG utvrđivanje prohodnosti jajovoda
    a laparo propuhivanje.... nije mi to baš jasno... ja sam to tako odnekud shvatila?

  27. #77
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam ležala možda 1 sat.
    HSG-om se utvrđuje prohodnost jajovoda puštanjem kontrasne tečnosti pod pritiskom.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    i hsg i lapro su za utvrdjivanje prohodnosti samo sto hsg nije bash 100% siguran moze ti reci da su uredni a nisu :/ a s lapro je sigurno stim ako jesu začepljeni odmah to i "propusu" lapr. lezish 3 dana u bolnici 1 dan pripreme 2 dan opr. 3 dan doma

  29. #79
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    e hvala vam.....
    šta rade taj HSG ako nije sigurano, to ko da su smislili samo da nas muče, bezveze

  30. #80
    bubi_100

    Početno

    kako je meni objasnjeno...HSG se radi kada su svi pokazatelji da bi jajovodi pacijentice trebali biti manje vise biti OK...Laparo trazi punu anesteziju i dr. ne zele pacijente izlagati nepotrebnim naporima ako nije neophodno, takoder tu postoji vise sanse za kompikacijama...a, to nitko ne zeli..

  31. #81
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja ću ujutro na HSG, ne moram ni napominjati kako me strah
    jedino me drži ono da dosta njih ostane T nakon toga... ali ja mislim da je kod mene tanak endometrij... na 10dc bio je 3mm....
    evo, javim kad prođe

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    ja ću ujutro na HSG, ne moram ni napominjati kako me strah
    jedino me drži ono da dosta njih ostane T nakon toga... ali ja mislim da je kod mene tanak endometrij... na 10dc bio je 3mm....
    evo, javim kad prođe
    sretno

  33. #83
    bubi_100

    Početno

    Sretno Niccoleta...nemoj se brinuti...ja sam bila nedavno...nije tako strasno...zabolilo me je kao da mi je 1dc (ako imas bolne M. znas kako je to)...nije ugodno, ali nije ni tako strasno...jos jedno 2 sata nakon HSG sam osjecala bol, a onda je proslo...i bila sam ko nova..

  34. #84
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    hvala svima
    na kraju će se to raditi krajem 7.mj. sad ne mogu nikako.... hebiga

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Ja sam juce odradila (privatno) HSG u opstoj anesteziji. Dva sata nakon toga uhvatila me groznica (bilo mi je hladno i pored 30 C koliko je bilo u stanu). A onda par sati nakon toga temperatura 39,8 C. Danas se temperatura kretala od 37,2 do 38 (hvala bogu, u ovom trenutku je nemam). Da li je naka od vas imala takvo iskustvo ili bar cula za tako nesto. Inace posle odradjenog HSG dobila sam preventivno da pijem antibiotike sto se pokazalo kao neophodno.
    Ne znam da li je ovo kod mene reakcija na anesteziju ili reakcija na "maltretman" posto je doktor namestao matericu koja je bila malo pomerena. :?

  36. #86
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Nabla, jesi li sigurna da si radila HSG (rentgen ili uzv)? :?

    Nisam još čula da se radi pod općom anestezijom i da se tijekom tog snimanja radi i zahvat namještanja maternice... malo sam zbunjena.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Da, radila sam HSG (rentgenski). Doktor mi je objasnjavao posle na slikama sta je radio- vidi se tacno instrument na ulazu u matericu i ako sam ga ja dobro razumela kaze da ju je malo povukao da bi ju vratio na mesto. :?
    Kod nas se u drzavnim bolnicama ne radi pod anestezijom, eventualno negde s lokalnom, a privatno se radi u opstoj a. (kosta oko 150 EUR) Inace, sve skupa je trajalo nekih 20-tak minuta.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj nabla prvotno napisa
    Ja sam juce odradila (privatno) HSG u opstoj anesteziji. Dva sata nakon toga uhvatila me groznica (bilo mi je hladno i pored 30 C koliko je bilo u stanu). A onda par sati nakon toga temperatura 39,8 C. Danas se temperatura kretala od 37,2 do 38 (hvala bogu, u ovom trenutku je nemam). Da li je naka od vas imala takvo iskustvo ili bar cula za tako nesto. Inace posle odradjenog HSG dobila sam preventivno da pijem antibiotike sto se pokazalo kao neophodno.
    Ne znam da li je ovo kod mene reakcija na anesteziju ili reakcija na "maltretman" posto je doktor namestao matericu koja je bila malo pomerena. :?
    Nabla i ja sam imala temperaturu poslije HSG , ali ultrazvučnog .
    To ti je normalna reakcija na zahvat , ali može biti i od kontrasta koji ti je pušten pod pritiskom u jajovode.
    Kad kontrast prođe kroz jajovode , on se izlije u trbušnu šupljinu pa zna izazvati bolove , temperaturu itd
    Mene su užasno boljela ramena i rebra poslije zahvata i to par dana .
    Uzimaj obavezno antibiotike koje ti je liječnik prepisao i nešto protiv bolova i za skidanje temperature .
    Odmaraj jedno dan dva zbog burnije reakcije na zahvat , a onda polako ...
    U vezi " tretmana s maternicom" , vjerovatno imaš maternicu u RVF1 ili zabačenu prema straga " leđima" pa ti ju je liječnik istrumentom koji si vidjela na slikama ispravljao da može postaviti kateter s balončićem u šupljinu maternice .
    Iz tog balončića se pušta fiziološka otopina i sam kontrast ...

    Meni je na zadnjoj inseminaciji zbog izrazito zabačene maternice liječnik
    morao ispravljati maternicu da uopće može gurnuti kateter ..dobro da si to prespavala , meni je to rađeno bez ikakve anestezije pa me užasno boljelo :/

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Drage moje ja bih u četvrtak trebala na HSG,užasno me strah.Radila sam briseve ,papa i sad trebam kompletnu krvnu sliku,vaginalete 6 dana i sumamed 500mg 3 dana prije hsg popit.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    AnneM, hvala ti na objasnjenju. Temperatura me drmala dva dana, sad sam OK. Bolove posle HSG-a za divno cudo nisam imala.
    Majjo, nemas razloga da se plasis. Ja sam cak bila sklona da HSG radim "na zivo" jer sam se plasila anestezije. Koliko sam cula, bolovi su kod vecine kao menstrualni, a i to brzo prodje. A temperatura se retko desava (npr. moj doktor nije imao pacijentice koje su tako odreagovale). I ta temperatura nije nesto strasno- ja sam se vise uplasila od nepoznatog jer prethodno nisam procitala da neko moze tako da odreaguje.
    Na HSG gledaj kao na jedan korak blize cilju
    Drzim fige!

  41. #91
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Nekako sam sve manje kul u vezi HSG-a, što je bliže taj dan. I već se, barem teoretski, pripremam.

    Cure, molim praktične savjete:

    a) što uzeti sa sobom (neću biti hospitalizirana tj. doći ću, obaviti razgovor, pregled i nakon njega moći ići uz pratnju i organizirani prijevoz doma) - uložak (može biti uobičajeni?); trebam li još nešto?

    b) koju tabletu preporučujete unaprijed popiti protiv bolova; Voltareni i slični lijekovi su isključeni jer ih moj probavni trakt ne podnosi; bi li koristio Analgin ili da si kupim Spazmex forte ili nešto treće?

    c) ne pada mi ništa na pamet, ali možda se vi nečega sjetite.

    Puno hvala! [/i]

  42. #92
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Uložak obavezno ponesi, a ja nisam popila ništa jer sam dobila laganu anesteziju, ali mislim da je Voltaren uredu, sretno

  43. #93
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Pirica, hvala

    Međutim, problem je u tome što anesteziju ne daju, a Voltaren totalno ne podnosim (rasturi mi cijeli probavni trakt, temeljito, brzo i efikasno)... :/

  44. #94
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Pa onda popij nešto što inaće piješ za bolove, mislim da bi ti to trebalo bit ok

  45. #95
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    Pa onda popij nešto što inaće piješ za bolove, mislim da bi ti to trebalo bit ok
    Od kako sam "trudna", tj. već okruglo godinu i dva dana , ne pijem gotovo ništa... Mislim da sam popila tijekom svih tih mjeseci sve skupa dva Lupoceta i to kad su me kralježnica i glavobolja baš rasturale.

    Valjda spasmex ne bi smetao tom pregledu :? , nekako mi previše sve to skupa "opustio", jer njega sam nekada u svojim normalnim tj. bolnim ciklusima koristila za jezive menstrualne bolove prvih sati.

  46. #96
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    pa onda popij spasmex, kad sam se ja naručivala za hsg rekli mi netko obavezno mora doći s vama, ako vam bude loše da vas odvede kući, a nakon pregleda mi je to sve bilo tako smješno da smo MM i ja otišli na pivu. nemoj se bojati stvarno ne boli jako, meni je više "smetalo" stavljanje katetera nego puštanje kontrasta u jajovode.

  47. #97
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    pa onda popij spasmex, kad sam se ja naručivala za hsg rekli mi netko obavezno mora doći s vama, ako vam bude loše da vas odvede kući, a nakon pregleda mi je to sve bilo tako smješno da smo MM i ja otišli na pivu. nemoj se bojati stvarno ne boli jako, meni je više "smetalo" stavljanje katetera nego puštanje kontrasta u jajovode.
    Lipa moja tebi su tubice bile prohodne i lako ti je bilo ić na pivicu .
    Ja se baš ne žalim da mi je bilo urnebesno bolno, ali bolilo je.
    Sestra me morala pridržavat da dođem do ordinacije i nije mi baš jednostavno bilo doć do kuće.
    Da MM nije bio samnom neznam kako bi.
    Ali već za par sati sam bila dobro, a za dva dana ko da nikad ništa nije bilo. :D
    Shanti sretno :D
    ( i da li si voltaren ikada primala u inekcijama, jer taj se daje za hsg (barem sam ja taj dobila) i on ti ne bi trebao smetati)

    I svim curama koje čeka hsg želim bezbolan postupak i prohodne jajovode

  48. #98
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Jesam draga, jedino u injekcijama ga toleriram. Ali to bih onda trebala dobiti od svoje liječnice, a onda radi u doba kad bih već trebala biti gotova.

    Od ovih, iako ću masno plaćati, neću dobiti ništa protiv bolova... :/

  49. #99
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Shanti draga, iako ne znam nista o HSG-u (meni su prohodnost provjerili laparoskopijom), evo savjet za analgetik... ni ja ne uzimam nista jace od Lekadola, pa mozda da popijes 2 Lekadola ili neki drugi paracetamol?
    Sretno!

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Ja sam danas bila na rtg-HSGprivatno,bilo malo bolno kad su mi stavljali kateter,i kad su mi nešto ubrizgavali imalac sam osjećaj da će mi puknit maternica ali ta bol je relativno kratko trajala.Dobila sam slike i doktor kaže da su nalazi o.k

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •