Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 444

Tema: HSG

  1. #101
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Majja :D bravo za nalaze.

    Shanti - jesi ti sigurna da ti doktor koji će ti obavljati HSG neće dati voltaren inekciju :/
    Znam da u bolnici ne daju, ali privatno :shock: .
    Ja sam dobila jednu finu bockicu u guzu.
    Posli sam se smijala jer me najviše bolilo dupe od inekcije (protiv bolova)

  2. #102
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Sunce.n., hej, mila...

    Ma, neće, kad je sestra rekla da ako želim mogu uzeti nešto protiv bolova. :/

    Enyice...

    Majja, super za nalaze! Sad se bacite u akciju... :D

    Ja ću ovaj HSG možda ispucati u prazno, ako već povećava šanse (kako sam pročitala na forumu a i rek'o mi moj ginić) a opet ne bude O. Ma ima da izovuliram, pa kud puklo da puklo.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Shanti-ja sam dobila voltaren inekciju u guzu

  4. #104
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam popila normabel.

  5. #105
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja bih mogla krknit dva valerala, od jednog mi zadnji put (dok sam čekala dogovor za to) srce samo što nije iskočilo.... inače sam trtaroš, a ovo ću riješavat (nadam se) ili se nendam (ako bebolina dođe) do kraja idućeg mjeseca, mrzim kad mi nešto visi nad glavom

    shanti ~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve prođe ok!!!!!

  6. #106
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Shanti i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  7. #107
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Cure drage, hvala svima!
    niccoleta i Sunce.n.

    Bolje da sad unaprijed razmišljam samo o tome hoće li me ili neće boljeti, nego hoće li ili neće biti dobri rezultati... O tome ne smijem ni razmišljati... unatrag dva mjeseca trbuh mi je nekako čudno napet i velik pa mi se već svašta vrti po glavi...

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    shanti, ja sam išla u Merkur na HSG i 1 sat ranije, po preporuci dr sam popila voltaren rapid. sam postupak nije ugodan ali se da preživjeti. Kasnije, cca 2-3 sata kasnije počne boliti, ali si onda opet mrkni tbl. Sutra si ko nova. Barem je meni tako bilo!!
    Sretno!! :D
    Sve je to ništa ako nakon toga slijedi mali

  9. #109
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Hvala svima na vibricama... vjerojatno će uvertira biti samo Lupoceti, pa kako bude, bit će. 8)
    Voltaren bi bio najbolji izbor, ali kad znam kakve posljedice od njega imam, neću o njemu ni razmišljati (uzrokuje mi gore bolove od onih koje on eliminira ).


  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Cure, ja u utorak 10.7. idem na UZV HSG u polikliniku Vili. Rekli su mi da košta 1.200 kn, može i na 2 rate na čekove.

    Pokušavala sam se naručiti na Merkuru, ali dr. koja to radi ima nekih obiteljskih problema, pa onda ide na godišnji i nikako da se naručim. Za Merkur su tražili da kupim kontrast u apoteci na Dolcu.

    Nije da mi se baš ide, ali...., da si kasnije ne predbacujem da nisam poduzela sve što sam trebala.
    Uredno pratim što pišete o tom pregledu i vidim da ima različitih iskustava, pa ću vam ja javiti i moje.

  11. #111
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    snježana, želim ti od srca bezbolno i pozitivno iskustvo i da ti što prije krene

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Drage moje, evo izvještaja mog uzv hsg, danas sam ga obavila u poliklinici vili.

    Citiram: "obostrano, nema vidljivih dokaza o prohodnosti niti jednog jajovoda....., prema nalazu, najvjerovatnije se radi o intersticijskom bloku, obzirom na dob (za 3 mj. navršit ću 38 g.) i nalaz, javiti se za ivf"
    Dakle, ipak se moram preseliti k curama na potpomognutu oplodnju....

    Na taj pregled otišla sam više onako "usput", dok ne zatrudnim, jer bila sam ja trudna prije 2,5 g, ali nije kod bebe bilo otkucaja srca pa su mi u Petrovoj radili kiretažu i tamo izgleda oštetili ulaze u jajovode (tako kaže dr. koji mi je danas radio pretragu).

    Pregled mi je bio prilično bolan, ali da se izdržati, i nakon cca 1/2 sata polako bol popusti.

    Sve vas lijepo pozdravljam.

  13. #113
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    snježana

  14. #114
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Snježana jako mi je krivo zbog nalaza . Vjerujem da ti je bilo jako teško čuti tako nešto .
    Ali jako je dobro u svemu ovome što si ipak taj "usput" pregled obavila i sad znaš da ti nije za gubiti vrijeme.
    Odmah se fino baci u akciju i neka ti već prvi IVF urodi uspjehom

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno


    Drzi se draga znam da je sada tesko, ali nije kraj svijeta i josh uvijek imash sanse za malenog dokle god postoji i 1% šanse netreba se prestati nadati i pokusavati .. mnogo je cura s 1 ivf ostalo T.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Hvala cure, baš ste drage.


    Sad ću malo više boraviti na pdf-u potpomognuta oplodnja (moram sad saznati kaj me sve čeka), ali nadam se da ću vrlo brzo ponovno biti s vama.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    Drage moje samo sam htjela reci da mi je ovaj pdf malo olaksao situaciju, juce mi je dr rekla da ce mi iduci ciklus raditi hsg pa sam ovdje pronasla puno korisnih informacija.
    hvala vam ....

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    strangerica, srećno! kad sam ja radila uzv hsg, mene baš ništa nije bolelo, ali dr mi je rekla da su mi oba neprohodna, pa možda je zato i bilo bezbolno
    javi rezultate...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    zaboravila sam završiti misao... zapravo, tek sam kasnije na rodi saznala da to može malo i boleti, ali i milion drugih saveta: da li je bolji uzv, rtg hsg...itd.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    javicu se svakako, trebala bih raditi oko 7.1 pa vidjet cemo. I da, dr mi je rekla da ce raditi taj uzv hsh.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    nisam citala sta su druge cure napisale, ali friska sam sa hsg, radila prije dva tjedna i - prezivjela! da je ugodno, nije (meni sama pomisao da ce me netko opet pregledavati i cackati mi je postala neugodna...) ali kratko traje. najprije ti stave kateter, to malo zpece, a kada ulijevaju tekucinu u maternicu osjecaj je kao da ce eksplodirati, ali traje kratko i poslije odmaras.
    i sve zaboravis kada ti kazu dobre nalaze, a takve zelim i tebi, i da sto prije dodjes do svog

  22. #122
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Bok cure,

    I ja sam radila HSG prije jedno mjesec dana (u inozemstvu). Meni su jos dali da popijem kuru antibiotika vecer prije i 600 miligrama ibuprofena sat vremena prije. Da je boljelo, boljelo je, ali sva sreca ne traje dugo i sama bol traje mozda 30-40 sekundi, za vrijeme samog ustrcavanja tekucine (barem je meni tako bilo). Sestra me drzala za ruku, a doktor mi je pokusavao odvratiti pozornost nekakvim posalicama. Cijela procedura je prilicno neugodna, ali najvise zbog toga sto ne znas sto ocekivati...enivej, dobra stvar u cijeloj prici je sto je odmah dosta stvari jasno i sto se moze ustanoviti niz potencijalnih prepreka plodnosti.

    Na kraju sam s pretrage izasla malo umorna ali sretna jerbo su jajovodi otvoreni...
    Inace, nisam cula da je pretraga opasna niti da ostavlja negativne posljedice. Ovdje gdje mi zivimo je sastavni dio pregleda kojima se utvrdjuje eventualni uzrok neplodnosti. Takodjer, cula sam da ako postoji neka manja blokada jajovoda, da je moguce da jajovod opet postane prohodan nakon HSG-a.

    Curama koje tek idu na HSG zelim puno srece s rezultatima! Naravno, moto je uvijek: sve za bebu!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    ja jos nisam skuzila , da li se hsg radi pod anestezijom ili ne? :/
    ako ne, da li se moze traziti bar neka lokalna anestezija :? :

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    U privatnoj ordinaciji u kojoj sam ja radila, u kojoj inače važi pravilo "samo da pacijenta ništa ne boli" za uzv hsg ne daju anesteziju.

  25. #125
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Radi se bez anestezije(koliko ja znam),samovoljno možeš uzeti nešto protiv bolova.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    ja sam radila u bolnici, dakle ne privatno, i dobila sam prije postupka injekciju protiv bolova koja je poprilicno pekla pa sam mislila kako cu sve izdrzati kada me najobicnija injekcija pece, he he....
    i naravno, daju ti antibiotike da pijes, sretno!
    ako ti ne daju navedeno, trazi!!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    cure hvala vam svima, ja sam vec nestrpljiva kad ce ta menga doci pa da idem na hsg a opet svaki put se nadam da mozda ipak nece doci

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    ipak ce vjestica doci, sve me boli, grudi sa strane posebno(kao i obicno pred M), lice mi je kao kod pubertetlije,nervozna sam ...
    nema veze, bar cu obaviti taj hsg.

  29. #129
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    idem sutra u 10h na hsg pa vam javim kako je meni bilo. Jaaaaaaaaakoooooo me strah!

  30. #130
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj potočnica prvotno napisa
    idem sutra u 10h na hsg pa vam javim kako je meni bilo. Jaaaaaaaaakoooooo me strah!
    nemoj se bojat, nije strašno i kratko traje
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    Evo mene sa friskim izvjestajem!
    Bila sam jutros na HSG oko 9 sati.
    Bilo je bolno to moram priznati, osjecaj je grozan i jako neugodan. Dr se trudila maksimalno da me opusti i da mi bude lakse ali ja sam se valjda toliko prepala da sam sva bila u grcu.Objasnjavala mi je svaki detalj koji je radila ali meni je opet bilo grozno. Postupak je trajao oko 20 minuta.
    Uglavnom, kroz jedan jajovod je tecnost prosla bez problema a kroz drugi ni pod razno. Kad je sestra ubrizgala tu neku tecnost ona se se automatski vratila i poprskala nas sve sto je znacilo da je taj jajovod zacepljen. Rekla mi je da ima nekih priraslica koje su tako guste da su potpuno zacepile taj jajovod
    Uglavnom dr nam je rekla da su nam sanse 50:50 da ostanem trudna.
    Ja sam poprilicno razocarana, ne znam zasto ali ocekivala sam da sve bude ok a ono samo pola je ok.
    Kad je sve bilo gotovo meni je toliko bilo muka da nisam mogla lezati a morala sam. Dali su mi 2 injekcije(Garamicin protiv upale i Analgin protiv bolova) pa mi je i to ukocilo nogu, nisam mogla stati na nju. Dobila sam antibiotike i savjet da lezim 2-3 dana, da se ne naprezem.
    Nakon pola sata su me pustili kuci i ja sam jedva cekala da legnem.
    Rekla nam je dr jos i to da sacekamo 5-6 mjeseci maksimalno, ako do tada ne dodje do oplodnje da ne gubimo vrijeme i da idemo na umjetnu.

    Hvala vam svima na objasnjenjima i podrsci, ja idem dalje u nove pokusaje, ne odustajem, i 50% je puuunoooo.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Žao mi je isto koliko mi je i drago. Žao zbog neprohodnog i drago zbog prohodnog jajovoda. To je ipak dobra vest. Želim vam sve najbolje pa da ne morate da se bakćete s potpomognutom. Srećno!

  33. #133
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj potočnica prvotno napisa
    idem sutra u 10h na hsg pa vam javim kako je meni bilo. Jaaaaaaaaakoooooo me strah!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok

    strangerica i ja imam jedan zastopani kao i puno drugih cura ovdje, a mnoge su ipak ostale najprirodnije trudne

    i jos nesto, mi ovdje ne kazemo umjetna oplodnja vec potpomognuta (samo da znas, al ja se nadam da ti nece ni trebati)

  34. #134
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Strangerica, zao mi je sto nije sve sto posto prohodno i sto ti je HSG bio bolan, ali da te malo utjesim: Znam barem dva primjera zena koje su zatrudnjele samo s jednim jajovodom. Jedna od njih je moja dobra prijateljica koja je izgubila jajovod uslijed izvanmaternicne trudnoce i uspjela je zatrudnjeti i iznjeti zdravu trudnocu i bebu samo s jednim.
    Od srca vam zelim puno srece i drz' se.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    stangerica evo jedan linkić - pročitat ćeš stvari koje će te utješiti...
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...374893#1374893

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    27

    Početno

    ZO hvala ti, pregledala sam i utjesilo me

    Potocnica sretno danas i javi kako je bilo

  37. #137
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    Evo, javljam vam se nakon HSG-a. Bilo je grozno, poslije sam povraćala od bolova, ali je trajalo jako kratko. Kad su stavljali onu spravicu, mislila sam da je to najgori dio pregleda i bila sam sva u goloj vodi. Sestre su oko mene bile super, čak su me brisale nekom vlažnom gazom. Kad su me vozili na rentgen, osjećala sam svaku pukotinu u podu, ali najgori dio je ipak kad uštrcavaju kontrast. Meni su to napravili dva puta i oba sam puta jauknula, a zadnji sam čak uhvatila doktora za ruku. On se blago nasmješio i rekao da mora ići da me malo uslika. Kasnije mi je, naravno, bilo neugodno, ali oni vjerovatno svašta dožive da ovo i nije bilo jako strašno.
    Najljepši dio pretrage su moji rezultati- oba su prohodna i tako sam sretna da bi možda još nekoliko puta mogla ponoviti taj HSG (šalim se). :D :D

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    :D

  39. #139
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure ima li itko iskustva sa HSG u Slavonskom Brodu, ako ima neka mi kaže kako je?

  40. #140
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    Ono je bio moj izvještaj iz Brodske bolnice!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    malo sam zbunjena u veziHSG-a,u kojimsve slučajevima tj dg se radi HSG :?

  42. #142
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj ici prvotno napisa
    malo sam zbunjena u veziHSG-a,u kojimsve slučajevima tj dg se radi HSG :?
    pa recimo prije IVF-a ili inseminacije skoro uvijek, cudi me da ti doktori to nisu spominjali jer vidim da ides na mpo

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    ma je spominja je nego sam ja mislila da ako je sa monom sve OK da ne triba svaki put ponovo

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno cijena HSSG-a

    Bok cure,
    nadam se da mi možete pomoći, malo sam zbunjena cijenama HSSG-a (HSG uz ultrazvuk). Trebala bih ići slijedeći tjedan privatno kod svojeg doktora (u Zagrebu) i rekli su mi cijenu od 1800kn na što sam skoro pala u nesvjest. Moja poznanica je bila nedavno kod jednog drugog privatnika u Zagrebu i platila je 700kn. Na webu sam našla cijene oko 1200-1300 u nekim privatnim klinikama. Više ne znam kaj da mislim, kako može biti tako velika razlika od doktora do doktora? Rekli su mi da će mi dati injekciju Apaurina prije zahvata. Znam da Rtg HSG košta oko 1600 privatno, ali to mi je logičnije da je tako puno jer privatnik mora imati Rtg aparat, dok UZV moraju imati svi.
    Koliko ste vi platile HSSG privatno?
    Puno hvala i pozdrav!

  45. #145
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Koliko ste vi platile HSSG privatno?
    Ja sam platila 1200 kn, UZV HSG, poliklinika Vili. Nisam imala puno vremena, nazvala sam još jednu privatnu gdje je cijena bila 1500, pa se odlučila za ovo prvo. Uzmi obavezno račun i možeš iduće godine tražiti povrat poreza na dohodak. Bar nešto...

  46. #146
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    i još nešto: ovdje ne dobiješ ništa protiv bolova jer staju čim vide da su ti jajovodi neprohodni. Mene skoro ništa nije niti bolilo jer je sve OK, iako me zapravo jako bilo strah ...

  47. #147
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno Re: cijena HSSG-a

    Citiraj luci265 prvotno napisa
    Bok cure,
    nadam se da mi možete pomoći, malo sam zbunjena cijenama HSSG-a (HSG uz ultrazvuk). Trebala bih ići slijedeći tjedan privatno kod svojeg doktora (u Zagrebu) i rekli su mi cijenu od 1800kn na što sam skoro pala u nesvjest. Moja poznanica je bila nedavno kod jednog drugog privatnika u Zagrebu i platila je 700kn. Na webu sam našla cijene oko 1200-1300 u nekim privatnim klinikama. Više ne znam kaj da mislim, kako može biti tako velika razlika od doktora do doktora? Rekli su mi da će mi dati injekciju Apaurina prije zahvata. Znam da Rtg HSG košta oko 1600 privatno, ali to mi je logičnije da je tako puno jer privatnik mora imati Rtg aparat, dok UZV moraju imati svi.
    Koliko ste vi platile HSSG privatno?
    Puno hvala i pozdrav!
    Meni je privatni ginek. naplatio HSG UZV samo 500 kuna i rekli su mi da popijem dvije tablete protiv bolova.
    Ali ono što me malo čudi je da će ti dati Apaurin. Meni su pomogle i dvije tablete.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno cijena HSG-a

    Hvala svima koje su odgovorile, idem sutra popodne, na kraju je ispalo da će koštati 800kn, bilo je došlo do nesporazuma...

  49. #149
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno Re: cijena HSG-a

    Citiraj luci265 prvotno napisa
    Hvala svima koje su odgovorile, idem sutra popodne, na kraju je ispalo da će koštati 800kn, bilo je došlo do nesporazuma...
    luci265 kako je prošlo? Javi nam.
    Obavezno popij neke antibiotike, mani doc. nije ništa rekao, pa sam dobila gadnu upalu.

  50. #150
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    mani=meni

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •