Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 444

Tema: HSG

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno Re: cijena HSG-a

    luci265 kako je prošlo? Javi nam.
    Obavezno popij neke antibiotike, mani doc. nije ništa rekao, pa sam dobila gadnu upalu.[/quote]

    Jajovodi su prohodni!
    Bilo je ok (koliko može biti ok kad toliko prčkaju po tebi iznutra), bila sam popila dva Ketonala prije i osjetila manju bol par puta, ali ništa strašno, moj doc je jako pažljiv i sad sam fakat sretna da sam otišla privatno.
    Uštrcali su mi prvo fiziološku otopinu, a nakon nje antibiotik, tako da ne moram piti. Prije pretrage sam morala napraviti i briseve, bez toga on ne radi HSG. Jedino što mi nije nitko unaprijed rekao da bih poslije trebala mirovati par dana, nego mi je to rekao tada u ordinaciji, pa mi je bilo malo nezgodno zbog posla. No sve u svemu, nakon svih iskustava koja sam pročitala na forumima, bila sam spremna na puno gore nego što je bilo (naravno, zahvaljujući i prohodnosti jajovoda

  2. #152
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno Re: cijena HSG-a

    Citiraj luci265 prvotno napisa

    Jajovodi su prohodni!
    Super! :D
    Sada se možeš bacati u akciju.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Moja priča sa hsg počinje kada me je dr.A uputio da mu donesem još taj nalaz.I jurim ja hrabro svom giniću,daje on uputnicu za hsg i pretrage krvi.
    Zovem u bolnicu,kaže gl.sestra nazovite prvi dc.Čekam prvi dan,zovem ponovo,kaže ona dođite na odjel sa svim nalazima,trčim s posla(hvala Bogu na dobrim kolegama i šefici),glavna pogleda nalaze i kaže ok nazovite ponovo kada krv.skoro stane.I zovem ja i mogu doći za dva dana i računaj da ćeš ostati dan u bolnici.Konačno je došao i taj dan.MM me dostavi u bolnicu i ja čekam i čekam...Dakle,sestra uopće nije upisala da ima nekoga za hsg,moj doc nije ništa javio i vrhunac svega ,u dotičnoj bolnici to rade samo DVA ginekologa.LUDA!!! Odi ti draga lijepo doma i dođi nakon slijedeće m.Ako nisam tada popucala po šavovima neću nikada.I da,ona koza od gl.sestre je samo gibala od mene.
    Curke sorry kaj sam odužila ali morala sam se potužiti nekome tko imalo razumije naše pute.

  4. #154
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    ja sam radila HSG prije 3 god u kbc rijeka kod docentice.Jeste da je bolilo ali docentica je dobra dokorica pa je to prošlo u redu i bila je jedna sestra sa nama koja je najvjerovatnije mislila da ću joj slomit prste kako sam je držala za ruku, više od straha manje od boli nalaz je bio uredan sve u redu i prohodno. I nisam mogla na HSG dok nisam donesla sve briseve da su uredni.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Nije uopće bio problem u nalazima,jer su svi ok i brisevi i papa i krv i urin.Najveći problem je bio u sestri koja nakon naših pet razgovora i mojih dolazaka nije našla za shodno zapisati da ima nekoga za hsg,jer treba dogovoriti i rentgen.Mogla mi je barem reći , da tražim direktno liječnika za dogovor ili da moj gin treba javiti na odjel da ima pacijenticu za hsg.Ovako mi je samo produžila "agoniju",i zato sam na neki način ljuta.Mislim da mi ne moramo baš sve znati i da su oni tu da nam pomognu.No dobro doći će i taj dan kada ću ja na hsg,nadam se za 3 tjedna.

  6. #156
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    sutra idem na hsg i malo me strah,
    cula sam da jajovodi mogu biti zacepljeni od carskog reza (rodila sam na carski rez prvo dijete) pa sumnja doktor na to :/

  7. #157
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    pupeta nema te šta biti strah, nije to ništa strašno.
    meni su bili malo začepljeni i više je bilo neugodno, nego što je bolilo
    ako ti i budu začepljeni, pretpostavljam da bol ne traje dugo.

    Javi kako je bilo

  8. #158
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja sam na HSG-u bila u 2 mjesecu i iskreno nadam se da nikad više to neču morati raditi.Ne, ako mislite da boli i nije tolika bol.Ali sve skupa što mi se izdigađalo to jutro je ajme majko. Kao prvo ja sam HSG radila u bolnici.Došla sam u ponedjeljak u 8 (kako mi je bilo rečeno) no tim danom su velike vizite i ja sam provela u čekaonici jedno dobra 2sata.I naravno tisuču mi se stvari motalo po glavi.E onda u 10 sati napokon da me prime.I tako oni mene smjeste u neku sobu s 6 žena koje su operirale rak i sl( jadne one) i daju mi neku drvenu stolicu koja se raspada.I opet čekanje jedno sat vremena. Nakon toga dolazi sestra i daje mi konjsku inekciju u ruku( ajme meni). Nakon pola sata 2 sestre dolaze po mene i vode me preko dvorišta na skroz drugi kraj bolnice. Dolazimo na rengen a tamo neki starci šalju mene u pm..... a ja nemam pojma što se događa onako polu drogirana.Ulazim na rengen i skidam se za HSG. I onda za 5 min gotovo.Nije me jako boljelo ali je neugodno. Sreća da sam ponjela uložak jer sam malo krvarila. E i onda onako cila ja jadna opet se vraćam na ginekologiju preko cilog dvorišta. I opet sjednem na svoju jadnu stolicu i čekam, čekam. U jednom trenu mi je valjda od svega toga pozlilo i ja se skoro srušim na pod.Jadne one tete bolesne i operirane uhvate me u zadnji tren i stave na krevet.Ok ja došla sebi. Sestra mi je rekla da još moram čekati. I tako sam ja čekala do 14sati rekli su mi da su nalazi ok ali da dođem sutra po njih.Uglavnom sve prohodno. E sad sve to tak oi nije grozno ali čekanje.Ajme majko.....i tako je to prošlo i ja bi sad trebala iči na inseminaciju u bolnicu.......

  9. #159
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    evo mene HSG sam obavila,bolilo me je dok su strcali kao da imam trudove,slicno,neznam zasto me toliko bolilo jer dr.V kaze da mi je malo zacepljen desni jajovod ali da ce probati ga odcepiti sa tim kontrastom.Kontrasna tekucina je prosla i on kaze da je sada sve ok,ali meni je malo sumnjiv taj HSG ipak jajovod se napuse i rastegne i tekucina prodje pod pritiskom a priraslica ili sto je vec ostane i opet ostane zacepljeno kada se sve vrati na svoje mjesto.
    Nadam se da sam ukrivu ali kako sam ja vidjela na ultrazvucnom ekranu tekucina je prosla pored priraslicea ali samo zato sto je sestra jako ustrcavala kontrasnu tekucinu. :/
    e sad ja se nadam da sam stvarno u krivu i da mi je rekao da je sve sada prohodno i da je to istina
    nekako sam razocarana a i jos sam citala da ultrazvucni HSG nije bas tako pouzdan i sva sam deprimirana.
    rekao je da sad radimo na bebi ova naredna 3 mjeseca i da bi se trebala dogoditi trudnoca
    iz njegovih usta u bozije usi jer pomalo gubim snagu i divim se onim curama s potpomognute na volji i izdrzljivosti.

  10. #160
    mala marta

    Početno HSG

    Koliko dugo se čeka u Zadru pretraga HSG-a. Tko ju radi?

  11. #161
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Draga Marta meni je doktor Crvelin ugovorio kod dr.Matasa termin.Ne čekaš dugo. Mislim da sam čekala tjedan- dva dana. Nisam nešto jako dugo. Ja sam poslije HSG-a bila na bolovanju tri dana. Bila sam doma spavala sam jer me je to full psihički umorilo. Doktor ti je skroz ok. i glavna medicinska sestra. Ali mene je to čekanje bilo dotuklo i sidenje na stolici pola dana.Ako te još što zanima. Samo reci rado ču ti pomoči.

  12. #162
    mala marta

    Početno HSG

    Hvala puno, malo be zbunilo prešetavanje od zgrade do zgrade.
    Spremam se već duže vrijeme za pretragu a nikako se odlučiti.
    Mislila sam otići u zg u Vili privatno da ne idem u bolnicu tu. A možda
    i obavim to tu još nisam sigurna.

  13. #163
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Pa evo da ja malo bolje objasnim kako je tekao moj postupak.Prvo sam bila na razgovoru kod docentice zašto na Hsg,nakon toga sam se naručila ( sad ne znam točno koliko sam čekala,to je prošlo već 3 god,ali uglavnom poslije M uz dabroston,sam išla),uglavnom ujutro sam došla u bolnicu oko 7h i oko 8.30h sam bila u sobi na krevetu,s tim da sam ponijela sa sobom piđamu i dodatne stvari. Uvijek imajte kada idete na Hsg sa sobom higijenski uložak jer će poslije toga uvijek biti malo sukrvice. Na Hsg sam išla u 13.30h a prije toga sam dobila tabletu za smirenje.Pješke smo išli iz zgrade u zgradu na Rtg ja i medicinska sestra (ja u piđami i kućnom ogrtaču) tamo sam legla na stol morala sam raširiti noge i sama ih držati u zraku,jest grozno ali šta se može, docentica je na sebe stavila ono od olova zbog zračenja a medicinsa sestra je stajala sa strane i mene držala za ruku na moj zahtjev.S tim da su još tamo bili oni rengenski tehničari njih 3 (nije baš ugodno ali ne vide vam u pikicu nego sjede iza onog stakla za slikanje).Onda je docentica stavila ono za raširiti vaginu i stavila je neku kao dugačku tanku šipku od rostfraja (to je valjda neki instrument) i onda je pustila taj kontrast unutra i govorila ovima kada da slikaju.To je trajalo svega 5 min i nakon toga se možete dignuti.E sad meni se je počelo strašno vrtiti u glavi pa su cijeli Rtg stol nagnuli tako da sam sa glavom visila na dole.Nakon jedno 10 min sestra me je otpratila u sobu i tamo sam ručala i prenoćila te sam drugi dan razgovarala sa docenticom i ona mi je sve objasnila i izabrala sam nju za moju doktoricu.

    Uglavnom kada idete na Hsg tražite svog gin da vam napravi sve bakeriološke briseve da znate da nemate ništa,jer u protivnom može vam se desiti da imate bakteriju a da i neznate pa ona uđe još dublje unutra( u jajnike i jajovode) pa se stvari još više zakompliciraju,kao teške upale ili upale koje neznate da imate pa vam se oštete jajnici i jajovodi.

  14. #164
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Draga Marta posavjetuj se sa svojim ginekologom dali ima potrebe da ideš u zagreb to napraviti.Znaš ipak je to dugi put tamo i nazad a pogotovo poslije HSG-a mislim da ti neče biti do neke vožnje, več da češ biti najsretnija blizu svoje kuče.

  15. #165
    mala marta

    Početno HSG

    Hvala Vam cure na informacijama.
    Veliki pozdrav

  16. #166

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Ja bih samo rekla da toplo preporučam popiti nešto protiv bolova prije HSG-a ili još bolje zamoliti injekciju Spasmexa, čula sam da su nekim curama to dali i da ih nije ništa bolilo. Ja sam bila popila dva Ketonala (u dogovoru s doktorom), dok inače pijem po jedan kad imam menstrualne bolove.

  17. #167
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Radila sam HSG u 11. mj i doc mi je rekao prohodni su ti jajovodi, jedan je kao malo bio začepljen i on ga kao pročistio .
    Prije pare dana radila laparo i jedan jajovod je skreoz uništen, tako da taj HSG kod mene i nije bio baš točan
    Hoću reći, najbolje odmah napraviti laparo.

  18. #168
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Cure, je li neka radila RTG HSG kod dr. Baumana u posljednje vrijeme, npr. posljednjih mjesec-dva?

    Dobije li se nešto protiv boli ili neka lagana anestezija, koliko dugo su vas držali u bolnici? (našla sam neke postove o tome od prije 2 godine, ali meni trebaju svježe informacije).

    Imam rezultate briseva iz siječnja koji su ok, ali sada je već svibanj. Biste li ih vi ponovile?

    Neizmjerno sam zahvalna za svaku info.

  19. #169
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    buduci da sam se famoznog hsga bojala ko crnog vraga, i da mi je oduzeo 3 godine od odlaska na konkretnu akciju za pravljenje bebice, moram se javiti.

    prvo - preporucam vam, ako mozete ustediti tisucu kuna da idete svakako privatno.

    ja sam svoj obavila u cita u splitu, imam samo rijeci hvale za dr. i sestru.

    OBAEZNO napravite briseve prije, jer ako imate kakvu bakteriju, samo cete pogorsati stanje, moze vam otici u jajovode prilikom hsg-a.

    anyway, moja ginicka mi je dala sumamed par dana prije postupka. u citu me dr. pregledao, sestra dala inekciju protiv boli u guzu, pa smo otisli na rendgen (ista zgrada, samo prizemlje). nisam bila u pidzami, vec normalno, u svojoj robi.

    dosli smo na rendgen, skinila sam se i legla na stol. dr. je instalirao kateter (najneugodniji dio) pa je ustrcao nesto sto sam ja mislila da je kontrast i bila sam sretna da je sve tako brzo, al to je bio lokalni analgetik.

    nakon toga je stavio rend. preko mog stomaka, rekao da se opustim i da ce sve trajati tocno 5 min. nakon toga 1. strc, klik, i bol kao da moras pod hitno na wc (broj 2. , ispricavam se na opisu, al tocno takav osjecaj je bio), pa 2. strc, klik, opet taj pritisak. kaze dr. to je to, ostani malo lezati...

    nakon 5 min dosao je tip sa slikicama, dr. i sestra otisli i rekli da se polako ustanem kad budem mogla i dodjem kod njega na razgovor. tu su jos bili rendgenski momci, pa kad su vidili kako sam skocila sa stola ko da se nista nije dogodilo, pohvalili su me.

    otisla sam kod dr. na razgovor. sve je bilo ok, prohodni.. normalno sam hodala (cak na ulosku tu vecer nisam imala sukrvice) te posla doma sa mm.

    nakon 2-3 ure kad je inekcija popustila, bolilo je ko sam vrag, al cvaknila sam tabletu protiv bolova i bilo je ok

    slijedeca 3 dana malo sam krvarila i imala onaj boluckavi osjecaj pms-a.

    i to je to. nikakvo lezanje u bolnicama, setanje po bolnicama u pidzamama itd.

    nadam se da sad ovo cita neki prestraseni mis ko sto sam i ja bila i da je skuzila da ne treba zbog straha od hsg-a gubiti vrijeme za borbu do svoje bebice


  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Cure, je li neka radila RTG HSG kod dr. Baumana u posljednje vrijeme, npr. posljednjih mjesec-dva?

    Imam rezultate briseva iz siječnja koji su ok, ali sada je već svibanj. Biste li ih vi ponovile?
    Nisam bila kod dr. Baumana, ali znam da brisevi vrijede 6 mjeseci, barem kod mojeg doktora, mislim da ne moraš raditi opet, ali pitaj da ti daju neke antibiotike.
    Sretno, nije to tako strašno!

  21. #171
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Cure, je li neka radila RTG HSG kod dr. Baumana u posljednje vrijeme, npr. posljednjih mjesec-dva?

    Dobije li se nešto protiv boli ili neka lagana anestezija, koliko dugo su vas držali u bolnici? (našla sam neke postove o tome od prije 2 godine, ali meni trebaju svježe informacije).

    Imam rezultate briseva iz siječnja koji su ok, ali sada je već svibanj. Biste li ih vi ponovile?

    Neizmjerno sam zahvalna za svaku info.
    Nije baš mjesec-dva, nego 4, ali možda ti pomogne.

    Ja sam imala nalaze iz 8. mjeseca, a išla sam u 1. i nisam ih ponavljala.

    Dobiješ neku anesteziju koja te omami, pa ni ne kužiš što se dešava sa tobom dok ne bude sve gotovo - barem ja nisam, ali činjenica je da sam si ja prije toga trgnula par Apaurina i Ketonala, preplašena pričama o tome da rade HSG bez anestezije.

    Ostaneš u bolnici par sati, ja sam ostala negdje do 12:30-13 h.

  22. #172
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    luci i teddyb puno vam hvala. potpuno ste me smirile

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Obavila i to.Lijevi prohodan ,ali zato desni :shock: . Dobila sam analgin pikicu bez posebnog traženja.Doktorica i sestre su bile super, čak su me i nasmijale u toj boli.Odležala sam 24 sata ,da ne bi bilo nismo znali...
    I sada kada je to obavljeno,gibam slijedeći tjedan na VV,pa da vidimo što dalje.
    Imam nedoumicu,
    da li,obzirom da je to slijedeći tjedan kontrola nalaza , "vučem" i mm gore?
    :? Što god se dogovorim s A.,mm prihvaća(ipak sam ja "gazda" ).

  24. #174

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Na HSG-u sam bila u 10.mj.06. i isto me bilo strah svega toga.To sam obavila u KBCRijeka kod Dr.V.Stvarno su bili super ,i on i sestra jer su dali sve od sebe da to prođe što bezbolnije.Pretraga je trajala 5 minuta,bilo je bolno iako su mi jajovodi bili prohodni ali ništa što se ne može izdržati.Ustvari boljelo je kasnije kao jači menzis a sam pregled je bio dosta neugodan.Kasnije sam malo krvarila,ručala u bolnici i odmah otpuštena kući.da nije bilo tog HSG-a na kojem je doktor posumnjao na polip,ne bi bilo ni moje bebice.

  25. #175
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Cure koje ste radile HSG u CIT-a, dali se što popile protiv bolova i koliko prije postupka jer sam čula da se tamo dobije inekcija voltarena prije samog zahvata da manje boli. Inače sam kukavica, pa eto, da bar učinim što je u mojoj moći...

  26. #176
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa
    Cure koje ste radile HSG u CIT-a, dali se što popile protiv bolova i koliko prije postupka jer sam čula da se tamo dobije inekcija voltarena prije samog zahvata da manje boli. Inače sam kukavica, pa eto, da bar učinim što je u mojoj moći...
    Evo pročitaj ovdje moje iskustvo iz Cita.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=35591&start=0
    Inače, dobiješ inekciju voltarena prije samog postupka.
    Sretno

  27. #177
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Hvala puno!

  28. #178
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    imas moje iskustvo iz cita par postova prije tvoga

  29. #179
    Bojana

    Početno

    Prvo da se zahvalim svim curama, u zadnji tren sam odustala od ove pretrage, zahvaljuuci vama jer tko zna sto je moglo biti usput mislim da cu promjeniti i to privatnog gin (mislis da je bolji ako platis). Evo o cemu se radi, ako sam pogrijesila ispravite me.
    U 3mj sam radila briseve i nasli mi klamidiju i jos neku bakteriju, gin propisao meni i MM terapiju Summameda, te nakon toga mi je rekao da ne trebam ponovno raditi briseve, iako sam ja mislila da bi bilo dobro. Nakon toga mi je reao kad budem spremna da 4 dan Menge izvadim krv- sedimentaciju, njemu javim nalaze i idem na pretragu. U cetvrtak (19.06.)na 3 dan sam posla na vase stranice da vidim kakva je to pretraga i o cemu se tu radi, kad ono sok! Ja najavila na poslu da me nece biti 1 dan kao sto je gin rekao,a ono citam da najmanje 2 dana nemozes doc sebi od bolova, zatim prije pretrage obavezno se rade brisevi i netko cak koristi i vaginalete da bude sve CLEAR jer ako imas neku bakteriju mogu ti pri postupku samo gore napraviti i da ti ode na jajnike i jajovod, sokirala sam se i odustala od pretrage. :shock:

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Bojana, u principu bi ako si imala bilo kakvu bakteriju, nakon terapije trebala ponoviti briseve.Što se bolova tiče,preživiš (ja jesam makar mi je desni jajovod bio neprohodan).Uglavnom,lijepo ti ponovi briseve i hrabro na hsg.

  31. #181
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Drage cure, hvala puno što ste podijelile vaša iskustva o HSG-u jer sam ga od straha odgađala neko vrijeme. Moram priznati da su mi vaše priče pomogle da se opustim i psihički pripremim na ono što me čeka, tako da na kraju kod mene nije bilo ni neprospavanih noći, ni tableta za smirenje. Znala sam otprilike što će mi se događati, da moram stisnuti zube tih par minuta – i to je to. Opuštenost je tu ono što vam najviše može pomoći. Ipak, na dan postupka sam ujutro popila tabletu protiv bolova (za svaki slučaj, neće škoditi!). Po dolasku u CITO sam dobila injekciju Voltaren-a, a onda smo pošli u prizemlje na rendgen.
    Cijeli postupak je trajao doslovno nekoliko minuta (od čega je većina otpala na moje svlačenje i oblačenje). Kada sam legla na stol, doktor je prvo uštrcao analgetik, a onda je postavio kateter i uštrcao kontrast. „sad će vas zaboljeti“ rekao je, a sestra me uhvatila za ruku. U tom trenu sam pomislila „Bože, zašto me uhvatila za ruku, mora da će biti gadno, ili se boje da ne pobjegnem sa stola…“ I onda sam osjetila tu famoznu bol. Prvo jaču, onda sve slabiju. Trajalo je možda par sekundi. Zatvorila sam oči i duboko udahnula. Bio je to više osjećaj jače nelagode i napetosti nego boli, kao kod jake menstruacije. I zaista je brzo popustila. Sestra me i dalje držala za ruku, i svaki čas pitala jesam li dobro. A onda je slijedilo kratko slikanje, i to je bilo sve.
    Inače, za cijelo osoblje imam samo riječi hvale. Doktor je bio toliko brz i stručan da se nisam uspjela ni uplašiti, a već je sve bilo gotovo, a sestra i momci sa rendgena su me nasmijavali da sve prođe što opuštenije. Još kad su mi rekli da je nalaz savršeno uredan, skočila sam sa stola od sreće kao da ništa nije bilo. Još pola sata sam osjećala laganu bol, a onda više ništa. Ni popodne, ni sutradan. Nisam kući popila niti jednu tabletu, zaista sam se dobro osjećala, jedino sam dva-tri dana malo krvarila.
    Eto cure, savjetujem vam ako ikako možete skupiti 1.200 kn obavite HSG privatno jer sve traje tek nekoliko minuta, a onda možete kući, bez ikakvih trauma, dijeta, bolničarki i spavačica. Meni je na sreću HSG ostao čak i u lijepoj uspomeni jer nikad neću zaboraviti izraz lica mog muža kad sam mu rekla da je sve u redu. Nakon tri godine borbe sa neplodnošću nama je ovo bila velika vijest, i stvarno mi je pao kamen sa srca. Počastili smo se dobrom kavom u jednom sunčanom kafiću da se opustimo (baš mi je godila kava u tom trenutku). Osjećala sam se presretno jer sam znala da je još jedna prepreka iza nas, i da smo korak bliže toliko željenoj bebi.
    Eto, zaista se HSG ne treba promatrati kao „grozni pregled koji boli“ jer je bol u cijeloj toj priči najmanje bitna. Bolje je o njemu razmišljati kao o dijagnostičkom pregledu koji će vam ukazati na eventualni problem, ali i definitivno povećati šanse za trudnoću. Kako god bilo, biti ćete na korak bliže svojoj bebi, a malo kratkotrajne boli je cijena koju se za to itekako isplati platiti.

  32. #182
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    denny ko da sam ja to pisala. dr.š je zakon!

  33. #183
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo Hsg-a.
    Radila sa ga u OB Sisak kod dr.Jakšića. Doktor i sestre su za svaku pohvalu, a pregled....pa, nije ni čudo kaj su me sestre tak blago gledale i treptale okicama!
    Da, boli i to dosta-kad sam pročitala da neke curke povraćaju mislila sam si...ma nemre bit baš tak, a ono :shock:
    Ali, fakat je brzo gotovo tak da sve zaboraviš taj čas! I stvarno to treba gledat kao stepenicu do svog anđeleka ( a dok se penjete na tu stepenicu nemojte si zaboravit uzet neku drogu)
    Biti hrabre i odradit to ko prave ženske!

  34. #184
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Čitam kako su vam vaši doktori rekli odmah poslije 'obrade' da su vam jajovodi prohodni.
    Ja sam imala 50% začepljen desni jajovod i nakon postupka pitala sam doktora jel sada sve u redu, rekao mi je da bi mi na to mogao odgovoriti sa sigurnošću jedino kad bi opet ponovili HSG (al nakon muka koje proživjeh zbog jako uskog cerviksa to mi nije savjetovao), ali da smatra (znači, samo njegovo mišljenje) da je sada sve oke.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    cure, koji ste antibiotik pile nakon HSG-a?

  36. #186
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    selena možeš mi molim te reći što su ti rekli točno da doneseš od nalaza?
    Samo sedimentacija ili negdje čitam i leukociti? Da li se krv baš mora vaditi prije menge ili tu čitam (u postu od Bojane) 4 dan menge!?

  37. #187

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    natalina,
    meni su rekli da donesem samo sedimentaciju vađenu prije menge. Ja već izvadila, ali mi menga kasni pa se nadam da će nalaz svejedno valjati.

  38. #188
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj selena prvotno napisa
    natalina,
    meni su rekli da donesem samo sedimentaciju vađenu prije menge. Ja već izvadila, ali mi menga kasni pa se nadam da će nalaz svejedno valjati.
    Moja je sedimentacija bila ok ali stara mjesec dana pa me svejedno uzeo na pregled.
    Ako je u pitanju par dana nece biti problem.
    Ipak ako zelis biti sigurna ponovi sedimentaciju jer ako imas kakvu upalu da ti je ne potjera u jajovode sa tim kontrastom.

  39. #189
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja nisam vadila sedimentaciju i napravili mi HSG bez toga :shock:

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Citiraj selena prvotno napisa
    cure, koji ste antibiotik pile nakon HSG-a?
    doksiciklin

  41. #191
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno HSG

    Zdravo cure! Ja sam nova na Rodi drago mi je sto se mogu druziti s vama. u vezi ove teme..prije 2 i po godile laparoskopski mi je otstranjena cista na levom jajniku velicine 4*5cm. ujedno radili su mi i HSG, jajevodi prohodni 100%. ali evo vec, 8 meseci pokusavamo ostati T, ali nista..zadnju kontrolu kod gin sam radila prije 2 meseca i sve je ok, jedino mi je malo vise pokacen prolaktin za koji pijem Dostinex, ali to ne ometa zacecu. Sad,posto je sve drugo OK, pitam dali bi trebalo da opet radim HSG, na koliko vremena se to radi? Ako neko ima iskustva s ovim, molim da mi odgovorite. Pozdrav za sve i oprostite ako imam neku gresku u pisanju, jer sam iz Makedonije

  42. #192
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    Bila na UZV HSG-u prije 4 dana. Bolilo je jako, trajalo kratko(5 min) iako se čini kao sat vremena.prije mi je docentica radila ultrazvuk na kojem se vidjelo da imam cistu na lijevom i desnom jajniku, te nekakvu tvorbu u maternici. Nakon tog prvotnog šoka, napravljen mi je Hsg- nalaz-desni jajovod začepljen skroz, lijevi jedva prohodan(nedovoljno). Tako da nisam sjajno. Slijedi kontrolni lztazvuk slijedeći mjesec, pa zatim laparo.

  43. #193
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Ja sam bila na RTG HSG-u i jako me je boljelo, iako su mi oba jajovoda bila prohodna već pod 20 mm/Hg (ako sam dobro shvatila dr.). Objasnio mi je da je postupak jako bolan samo ako je bio uspješan - dakle ako ih valjda odčepe??? i da mnoge žene nakon toga zatrudne. Kod nas je problem u MM, ali onim drugim polovicama želim da što prije dođete do bebice.

  44. #194
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Da li je itko radio HSG u Vinogradskoj? Iskustva?

  45. #195
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Da li je itko radio HSG u Vinogradskoj? Iskustva?
    Nitko?

  46. #196
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno haj

    I mene zanima jel netko radio hsg u vinogradskoj? Ja idem sad poslije ove menge,tak me strah mislim da ce mi bit koma jer jedva izdrzim kad mi papu uzima,a ovo je deset put gore jer mi je doktor na ultrazvuku vidio nesto na jajovodu.Hvala na informaciji dobro bi mi dosla

  47. #197
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    lastavice, kaj ides kod dr. Kunica ili?

  48. #198
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno haj

    Ma ja ustvari ne idem u vinogradsku na tu obradu nego na vv,ali mi je doktor s vv reko da moram obavit hsg,a to nitko nece po bolnicama radit ako nisi njihov pacjent,tako da sam ja nasla vezu u vinograskoj da obavim taj hsg kod dr Tuckar i on mi je ok,a onda poslije idem na vv,jer u vinograskoj se Kuna tek poceo bavit time i neda mi se da on sad isprobava svoja umijeca na meni. Ti ides kod Kune?

  49. #199
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja ti inace idem kod Baumana na SD, a u Vinogradskoj cu samo napraviti HSG jer Bauman smatra da nije potreban, da spermiogram nije dovoljno dobar, a Kunic smatra da bi ipak moglo izaci nesto iz kucne radionsti...pa, kako si nekad ne zelim predbaciti da nisam probala bas sve za tog bebaca, budem napravila i taj uzasni HSG :/

  50. #200
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Evo samo kratko da napisem , mozda nekoga ipak ohrabrim . Meni je HSG prosao odlicno . Boli jako malo , osjecaj je slican jacem grcu prvi dan mensa. Ja sam se trudila opustiti sto vise misice materice pa sam izdisala pri svakom ustrcavanju kontrasta i mislim da mi je to puno pomoglo . Mozda nekome pomogne taj mali tips .

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •