Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 444 od 444

Tema: HSG

  1. #401
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Curke imam jedno pitanje.. prije tjedan dana sam radila papa test.. pošto su mi doktori preporućili hsg traže me i nalaze briseva..sad mi nije jasno da li je to nalaz pape ili ???

    Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk

  2. #402
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke imam jedno pitanje.. prije tjedan dana sam radila papa test.. pošto su mi doktori preporućili hsg traže me i nalaze briseva..sad mi nije jasno da li je to nalaz pape ili ???
    ne, to su dvije različite stvari:
    - papa test služi za otkrivanje upale, uzročnika infekcije, abnormalnosti stanica i zloćudnih promjena
    - cervikalnim brisevima se otkrivaju spolno prenosive bolesti, odnosno njihovi uzročnici

  3. #403
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nije, brisevima se traze neke druge stvari. bakterije.

    dok sam napisala, boxica ti je vec odgovorila
    Posljednje uređivanje od *meri* : 28.04.2015. at 18:16

  4. #404
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Hehehe hvala vam curke..uspijela sam se odmah naručiti za sutra.. ljubim vas

    Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk

  5. #405
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Eto da javim brisevi uzeti, još samo da sve bude u redu pa da više obavim i to.. što više čitam o Hsg-u to me više panika hvata.. brrr

    Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk

  6. #406
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav!
    Naručena sam za hsg, rečeno mi je da će se raditi pod anestezijom i da taj dan ostajem u bolnici. Ali moram doći natašte, ne smijem ništa jesti i piti, pa me zanima ako ste to radile, jel smijete bar nešto uzet sa sobom? Rekli su mi da ležim tamo par sati, pa sam mislila uzet neku vodu ili nešto?
    Također, znate li možda zašto brisevi moraju biti uredni za ovu pretragu?

  7. #407
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    prije anestezije moras biti nataste, a nakon anestezije dva sata ne smijes nista. tako je bar kod nas.

  8. #408
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Također, znate li možda zašto brisevi moraju biti uredni za ovu pretragu?

    Kako je meni objasnjeno, ako brisevi nisu uredni, postoji mogucnost da pretragom bestije "udju" u jajovode i naprave dar-mar.



    I meni je to slijedeca pretraga i ne znam da li da joj se veselim ili ne

  9. #409
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Tanita..gdje ideš?Privatno ili? Ja trebam isto obaviti Hsg ali otkrivena mi je ureaplasma i sad poslje dobivenih i popijenih antibiotika moram radit kontrolni bris..

  10. #410
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanita..gdje ideš?Privatno ili? Ja trebam isto obaviti Hsg ali otkrivena mi je ureaplasma i sad poslje dobivenih i popijenih antibiotika moram radit kontrolni bris..


    Doktirica me salje navodno na Sv. Duh.

  11. #411
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Obavila sam HSG. Ne razumijem kako netko odgađa ovu pretragu zbog straha? Meni je silna želja dobiti dijete i ovo se definitivno isplati ako može pomoći. Pretraga boli, iako sam dobila neko "konjsko" sredstvo protiv bolova, preživi se jer je bolno tih par minuta dok ulazi kontrast, ostalo je bezbolno. Meni je najgore što sam bila gladna i žedna i zapravo mi je pozlilo tek na povratku doma jer sam bila iscrpljena. U bolnicu ponesite papuče, spavaćicu/piđamu, uloške jer nakon pretrage krvarite i rezervne gaćice. Sve skupa traje oko 3-4 sata, samo snimanje 10min, ali nakon toga lijepo 3 sata spavate dok vas ne popusti sredstvo protiv bolova. Neka netko obavezno dođe po vas jer nećete biti u stanju ići same doma. Mene je boljelo i drugi dan, ali više kao peckanje i eventualno prolazan grč kao da trebam dobiti mengu. Nije strašno! Vjerujem da je sam porod puno gori a to nas sve čeka... Pozdrav!

  12. #412
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Drago mi je sto ti je pretraga bila ok, no nemoj suditi o svim drugim zenama iz svojeg pozitivnog iskustva. Boljelo vise, manje ili neizdrzivo, zene prolaze razne stvari kako bi dosle do trudnoce i voljenih smotuljaka.

    Ja sam jedna od onih koja je na hsg pretrazi prosla doslovce kroz pakao, koji je zavrsio laparoskopijom, jer pretragu na kraju 2 ekipe doktora u dvije razlicite klinike nisu uspjele obaviti. Na jednom od dva mjesta, stol ispod mene je bio pun krvi. Pamtim to kao jedno od tezih i traumaticnijih iskustava na mojem mpo putu, ali vrijedilo je.

    Kao se nitko ne bi bespotrebno uplasio, kod mene je situacija specificna, jer imam malo kompliciran cervks, pa su i transferi prava muka. Svaka od nas je individualna prica i mislim da je dobro upoznati se sa svime prije ove pretrage, dakle ne ocekivati da ce nuzno biti bezbolna i brza ili pak uzasno bolna i teska. Sretno svima!
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 15.05.2015. at 14:54

  13. #413
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Obavila sam HSG. Ne razumijem kako netko odgađa ovu pretragu zbog straha? Meni je silna želja dobiti dijete i ovo se definitivno isplati ako može pomoći. Pretraga boli, iako sam dobila neko "konjsko" sredstvo protiv bolova, preživi se jer je bolno tih par minuta dok ulazi kontrast, ostalo je bezbolno. Meni je najgore što sam bila gladna i žedna i zapravo mi je pozlilo tek na povratku doma jer sam bila iscrpljena. U bolnicu ponesite papuče, spavaćicu/piđamu, uloške jer nakon pretrage krvarite i rezervne gaćice. Sve skupa traje oko 3-4 sata, samo snimanje 10min, ali nakon toga lijepo 3 sata spavate dok vas ne popusti sredstvo protiv bolova. Neka netko obavezno dođe po vas jer nećete biti u stanju ići same doma. Mene je boljelo i drugi dan, ali više kao peckanje i eventualno prolazan grč kao da trebam dobiti mengu. Nije strašno! Vjerujem da je sam porod puno gori a to nas sve čeka... Pozdrav!

    Hvala što si s nama podijelila svoje iskustvo, mene to još čeka.. doduše ne odgađam HSG zbog straha već zbog briseva, nije sve uredno kako treba biti pa moram ponoviti briseve . I ako me strah, jedva čekam da to više napravim samo da budem što bliže mom željenom smotuljku. Jesi li ti dobila kakve tablete za piti??
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 15.05.2015. at 16:20

  14. #414

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ja sam već negdje pisala, ali ponavljam baš zato da netko ne bi ovu pretragu odgađao zbog straha
    kao što sam ja, čitajući samo negativna iskustva ovdje na forumu.

    ja sam dakle bila 2 puta na HSG-u i nije me boljelo ama baš ništa.
    osjećaj kao normalan ginekološki pregled, čak manje neugodno nego papa test.

    kad sam išla 2. puta, čak sam to napravila u jutro prije posla i iza toga se normalo
    odvezla na posao i odradila, dakle bez ostajanja u bolnici, anestezije, ikakvih sredstava protiv bolova,
    bez bolovanja, ležanja, bolova za vrijeme niti kasnije i bez ikakvog krvarenja.

    ovo vjerojatno nije uobičajeno jer su me sestra i doktorica poprilično čudno gledale kad sam
    poslije HSG-a onako hop sa stola, ali eto.
    iskustva su dakle, totalno različita, i neke cure stvarno boli,
    ali pitam se da li je baš potrebno davati anesteziju za ovaj postupak?

    osim ako ne, ne daj bože zakomplicira
    Posljednje uređivanje od orange80 : 15.05.2015. at 17:19

  15. #415
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Dobila sam antibiotik, trebam ga piti tjedan dana.

    Što se tiče HSG-a mene više muči da mi se negdje nisu "zakukuljile" beštije, jer mi je bris prije HSG-a bio prvi uredan nakon 9 mjeseci bakterija i torture antibioticima, a čitala sam da se HSG-om bakterije znaju ugurati još više unutra i napraviti veće sra** nego je bilo prije... Znam da neki prođu torturu s ovom pretragom i ne umanjujem ničiju bol, samo želim da sve žene budu svjesne da je to individualno, isto kao što je i tolerancija na bol.

    Sretno svima!

  16. #416

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    eto mene frisko s HSGa.
    nis nije bolilo.
    nisam ni osjetila... mooooozda lagano pritisak al ni to nisam sigurna da je to bilo to.
    rezultat: sve skroz prohodno.

    ajd da sam i to maknula s popisa potencijalnih problema

  17. #417

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj ooleot prvotno napisa Vidi poruku
    eto mene frisko s HSGa.
    nis nije bolilo.
    nisam ni osjetila... mooooozda lagano pritisak al ni to nisam sigurna da je to bilo to.
    rezultat: sve skroz prohodno.

    ajd da sam i to maknula s popisa potencijalnih problema
    točno ovako je i meni bilo...

  18. #418
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    ja sam radila UZV HSG prije 2 mjeseca u privatnoj poliklinici u Splitu. nisam ništa pila za bolove, nije me ništa ni boljelo. trajalo je svega koju minutu, malo je neugodan osjećaj kad daju kontrast (a dali su mi ga u 2 navrata), ali ništa više od neugode i pritiska. malo sam krvarila dva dana i to je u principu bilo to. odmah nakon postupka sam se digla sa stola, obukla, sjela u auto i otišla za drugim poslom. evo, nadam se da sam ovim svojim pozitivnim primjerom makar nekome tko tek treba napraviti HSG malo smanjila napetost. inače, nisam neka super hrabra i izdržljiva žena, dapače...

  19. #419
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Eto curke, ja nikako da javim i ja sam napravila UZV HSG prije 2mj. Pa evo da napišem napokon i svoje iskustvo. Sumnjam da će ikome pomoći jer sam postupak ovisi od žene do žene kako će ga podnijeti. Ali barem možete dobiti uvid u sam postupak. Ja sam samu tu proceduru čisto solidno prožvakala, meni je recimo oporavak puno gore sjeo. (Nisam nigdje uspjela naći kako se žene osjećaju nakon postupka, pa ću ja pisati i o tome jer vjerujem da je to isto jako bitno).

    Pa krenimo.

    Doma sam pola sata prije polaska popila dva neofena od 400. Došla sam u 10h na ginekologiju i dobila sam dva antibiotika da popijem i jedan poslije postupka.
    kada su me pozvali na pregled, na ginekološkom stolu su mi stavili kateter (to me je malo ko zapeklo) i na stolu me odvezli do druge prostorije gdje se nalazio uzv.
    Doktor mi je još jednom napravio uzv da vidimo da nema nikakve tekućine u trbušnoj šupljini i da je sve u redu.I nakon toga je krenulo.

    Sestra je u kateter ubrizgavala 120 ml. fiziološke tekućine, dok je doktor pratio na uzv-u što se događa. Osjetila sam prolaz tekućine u maternicu poput jake menstrualne boli, dalo se izdržati.
    Doktor i sestra su zbilja bili odlični i čim su primijetili da me malo jače boli stali su dok bol ne prođe, u biti ta ''menstrualna bol'' bila je sva bol koju sam osjetila, ubrzo sam bila gotova i doktor mi je rekao da se sve lijepo vidi i da nema potrebe za RTG hsg-om jer se i ovdje vidi da je sve prohodno. Nisam ni skužila kad su mi izvadili kateter. Ostavili su me u bolnici sat vremena da odležim, a za to vrijeme mi je
    mm pravio društvo. Bila sam jako sretna jer je to iza mene i jer je nalaz uredan. Kad je došlo vrijeme da ustanem i napustim bolnicu, e tu su krenule moje tegobe.

    Kad sam ustala iz bolničkog kreveta , jako me presjeklo u jajnicima ili maternici ( u toj ravnini), muž mi je morao pomoći da se obučem, a do auta sam hodala doslovce milimetar po milimetar jer me jako 'rezalo' dolje. ( sva sreća da nisam išla sama i da sam si stavila uložak)

    Kad smo sjeli u auto mislila sam da ću umrijet do kuće jer me užasno boljelo, dok smo se vozili osjetila sam svaki zavoj, rupu, kamenčić, sva sreća pa živim 10 min od bolnice,autom.

    Došla sam doma i primijetila na ulošku da je počelo blago krvarenje, pa sam otišla leći... počeli su se javljati sve jači bolovi i jako sam teško disala od vode u trbušnoj šupljini koja mi je pritiskala pluća. Tako da mi je i samo ležanje stvaralo problem, hvala Bogu nije dugo trajalo..možda 2 ili 3 dana, i 4 dan sam već bila kao nova.

    Nadam se da sam vam malo dala uvid u cjeli postupak i oporavak. Ako netko ima kakva pitanja, slobodno mi se može javiti.
    Sretno svim djevojkama, ženama, majkama i kraljicama koje to moraju obaviti.

  20. #420
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    drage forumašice, imam jedno pitanje..
    jesu li vam prije HSG napravili briseve?

    mene je vodio privatnik kroz taj postupak (UZV HSG) i tek pred tjedan dana, kad sam došla kod soc. ginekologa pitala sam hoće li mi raditi uskoro briseve (zbog spontanog), a on je rekao da nema potrebe jer sam nedavno radila HSG (podrazumijeva da se prethodno naprave brisevi). kad sam mu rekla da mi je npravljen HSG, ali ne i brisevi bio je u popriličnom šoku i nevjerici (tim više što zna da me privatno, zbog duge nemogućnosti začeća, vodi jedan od zasigurno nacjenjenijih ginekologa na ovom području).
    e sad, očito se nije dogodilo zlo zbog nenapravljenih briseva, jer sam ja nakon HSG-a zatrudnjela u 1. ciklusu (to je stav mog soc. ginekologa). ja imam mnogo povjerenja u svih njih i sad me zapravo jako šokiralo ako je došlo do nekakvog propusta...

    postoji li možda neka druga metoda osim briseva koja je mogla biti napravljena prije HSG-a, jer mi je prosto nepojmljivo da bi došlo do takvog propusta od strane mog ginekologa?
    Posljednje uređivanje od marla-s : 16.07.2015. at 12:36

  21. #421
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Marla to je stvarno nestrucno i prije svega neozbiljno! Al mislim da je doslo do nekog problema, vec bi znala, pa se mozes opustiti! Posljedica nije nemogućnost začeća, nego ako ima nekih bakterija, sa onom tekućinom se mogu prenijeti u trbusnu supljinu, i tu nastaju problemi. Ja nisam mogla na HSG radi ureaplazme koja je bila minimalna, inace se ne bi davala terapija, al radi HSG sam ju dobila. Sto dalje od tog gin, ako imas mogucnosti!

  22. #422
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Marla to je stvarno nestrucno i prije svega neozbiljno! Al mislim da je doslo do nekog problema, vec bi znala, pa se mozes opustiti!
    da, to isto je i stav mog soc. ginekologa.

    ali mi je grozno to što me čeka još toliko toga (priprema za trudnoću nakon spontanog), a ginekolog koji mi je to sve vodio prije začeća (privatna poliklinika za neplodnost) je napravio takav propust...

    da, naravno da ima i drugih ginekologa, no evo...baš sam šokirana i razočarana.

    prije samog postupka HSG-a, nisam ni znala što je to točno, pa tako ni da trebaju biti napravljeni brisevi...pobogu, s punim povjerenjem sam se dala u ruke stručnjacima na tom području (i to na glasu kao jedni od najboljih) i sad sam izuzetno razočarana. nisu u pitanju novci koje sam ostavila toj poliklinici, već me boli gubitak povjerenja...

  23. #423
    Lara-st avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    21

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo...
    Mogu samo reći blago onim ženama kojima je ovaj pregled bio bezbolan, podnošljiv i sl. Ja, nažalost, nisam bila te sreće.
    Radila sam ga privatno, doktor i sestra su bili odlični, imam samo riječi hvale, ali kad nešto BOLI onda BOLI!! Rečeno mi je da će biti ko jača menstrualna bol, al meni je to ličilo na sve menstrualne boli od 12. godine pa do danas, Uzas, uzas, uzas. Jedan jajovod prohodan, drugi začepljen. Možda je i zbog toga bilo bolno. Inače, popila sam prije Brufen 600 mg i Norambel 5 mg. Toliko mi je loše bilo da sam problijedila ko krpa i osjetila sam da se lagano gubim, ali srećom, ubrzo sam došla k sebi.

  24. #424
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Mene je bolilo dok su to sve namjestali, ali nista neizdrzljivo.
    Kada su pustali onu tekucinu nista me nije bolilo. Ali to ja valjda zato sto nisu bili zacepljeni. A sestra je rekla ako me boli odma da kazem da ne forsiraju ako je zacepljeno.
    Poslije sam popila neofen.

  25. #425

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Pozdrav svima,
    Ukratko trebam pomoć/savjet/informaciju!
    Trebala bi napraviti hsg, kod svog doktora (privatnik) kod kojeg idem godinama obavila papu i briseve-sve ok, isto kod njega probali hsg napraviti međutim zbog moje "čudne" maternice nakon pola sata mučenja nismo uspjeli doći ni do toga da mi kateter stavi a kamoli do puštanja kontrasta... Doktor me šalje da napravim pretragu u bolnici uz analgeziju. Zovem svoju opću ginekologicu da mi da uputnice a ona mi veli da si izaberem u kojoj bolnici želim to raditi?! i da tamo provjerim koje točno mi uputnice trebaju!
    Za sada sam zvala Zabok ali oni rade samo svojim pacijenticama... Koje bolnice i gdje zvati?? ako nisam pacijent ni jedne bolnice (a nisam) gdje mogu napraviti tu pretragu....
    Još me zanima ima li itko sa sličnim iskustvom - "čudno", usko, ušće maternice pa da ne može ni kateter proći? Prirpremamo se za mpo ali nije mi jasno kako će išta od toga biti moguće ako ja imam problema sa običnom pretragom kao što je hsg...

  26. #426

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Toplo ti preporučam da odeš Podobniku. Ja sam to tamo radila prije cca 3 mj. Također sa "čudnom" maternicom i ništa osjetila.

  27. #427

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    tužna hvala ali već sam to davno obavila, post je iz 7mjeseca prošle godine...
    Na kraju sam išla u vinogradsku i sve super prošlo!

  28. #428

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Prije odlaska na HSSG sam pročitala iskustva s foruma i počela lagano paničariti unaprijed pa je sada red da podijelim i svoje iskustvo koje bih opisala pozitivnim.
    Sam pregled je prošao potpuno bezbolno. Doktorica je bila divna pa nije čak bilo ni neugodno. Pregled je trajao max. 10 minuta, kasnije još malo konzultacija i pisanje nalaza. Jajovodi prohodni. Pitala sam se zašto sam uopće zamolila tatu da me vozi kad bih sad mogla sve, čak i otići na posao iako mi je doktorica rekla da taj dan samo mirujem. Krenuli smo doma odmah nakon pregleda i nakon 15 min mi je krenula strašna bol i osjećaj kao da ću se onesvijestiti (bljedilo, zamagljenost, znojenje). Pri dolasku, trebala sam pomoć za izaći iz auta i odmah se srušila na kauč gdje me strašno grčilo idućih cca pola sata. Nisam popila nikakvu tabletu, samo dvije limunade, odležala tu bol i polako došla natrag u sebe. Cijelo popodne sam mirovala i bilo mi je ok, ali me i dalje boljelo pri kretanju. Kao neka čudna menstrualna bol, a onih najgorih 45 minuta kao što sam nekad davno, u ranim dvadesetima znala doživjeti, možda, jednom godišnje, takvu vrstu menstrualne boli. Možda bih još mogla i napomenuti da mi je zadnja menstruacija bila vrlo bolna nakon mnogo vremena – možda ima kakve veze. Još me malo boljelo idućih par dana, ali sam uglavnom bila ok.
    Sve skupa bih rekla da je prošlo ok, ništa neizdrživo.
    Ipak, preporučila bih svima koji idu da:
    1. za svaki slučaj ipak zamole nekog da ih poveze i
    2. da si obavezno uzmu jedan uložak jer je moguće lagano krvarenje kasnije.
    Sretno!

  29. #429
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, molim preporuku di ste išle privatno na UZV HSG? I koja je bila cijena?
    Hvala!

  30. #430

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Isto pitanje imam..

  31. #431
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Zoey prvotno napisa Vidi poruku
    Isto pitanje imam..
    bila sam kod dr. Radončića dok je još bio u Viliju 2008, onda je koštalo 2.000 kn
    Sad dr. ima svoju privatnu ordinaciju, ne znam cijenu, najbolje ti je nazvati i pitati

  32. #432

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam kod dr. Radončića dok je još bio u Viliju 2008, onda je koštalo 2.000 kn
    Sad dr. ima svoju privatnu ordinaciju, ne znam cijenu, najbolje ti je nazvati i pitati
    Hvala na odgovoru, bila sam ja kod njega u Viliju, ali isto ima par godina, na jednim konzultacijama. Mene osim cijene, zanimaju preporuke. Za sad nalazim najviše pozitivnih iskustava s Poliklinikom IVF i dr. Maričićem. Tu nekako i naginjem. Reci mi, molim te, kad si ti bila 2008., koliko je dugo trajala histeroskopija i koliko je bilo bolno ili neugodno, od 1 do 10?

  33. #433
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Zoey prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, bila sam ja kod njega u Viliju, ali isto ima par godina, na jednim konzultacijama. Mene osim cijene, zanimaju preporuke. Za sad nalazim najviše pozitivnih iskustava s Poliklinikom IVF i dr. Maričićem. Tu nekako i naginjem. Reci mi, molim te, kad si ti bila 2008., koliko je dugo trajala histeroskopija i koliko je bilo bolno ili neugodno, od 1 do 10?
    ne sjećam se koliko je dugo trajalo, stvarno je predugo prošlo od onda...
    nije mi bilo bolno obzirom da je kod mene sve bilo prohodno, ali mi je bilo nelagodno kao blaži menstrualni grčevi

  34. #434

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ne sjećam se koliko je dugo trajalo, stvarno je predugo prošlo od onda...
    nije mi bilo bolno obzirom da je kod mene sve bilo prohodno, ali mi je bilo nelagodno kao blaži menstrualni grčevi
    Hvala ti puno na podijeljenom iskustvu.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Nemo prvotno napisa Vidi poruku
    Prije odlaska na HSSG sam pročitala iskustva s foruma i počela lagano paničariti unaprijed pa je sada red da podijelim i svoje iskustvo koje bih opisala pozitivnim.
    Sam pregled je prošao potpuno bezbolno. Doktorica je bila divna pa nije čak bilo ni neugodno. Pregled je trajao max. 10 minuta, kasnije još malo konzultacija i pisanje nalaza. Jajovodi prohodni. Pitala sam se zašto sam uopće zamolila tatu da me vozi kad bih sad mogla sve, čak i otići na posao iako mi je doktorica rekla da taj dan samo mirujem. Krenuli smo doma odmah nakon pregleda i nakon 15 min mi je krenula strašna bol i osjećaj kao da ću se onesvijestiti (bljedilo, zamagljenost, znojenje). Pri dolasku, trebala sam pomoć za izaći iz auta i odmah se srušila na kauč gdje me strašno grčilo idućih cca pola sata. Nisam popila nikakvu tabletu, samo dvije limunade, odležala tu bol i polako došla natrag u sebe. Cijelo popodne sam mirovala i bilo mi je ok, ali me i dalje boljelo pri kretanju. Kao neka čudna menstrualna bol, a onih najgorih 45 minuta kao što sam nekad davno, u ranim dvadesetima znala doživjeti, možda, jednom godišnje, takvu vrstu menstrualne boli. Možda bih još mogla i napomenuti da mi je zadnja menstruacija bila vrlo bolna nakon mnogo vremena – možda ima kakve veze. Još me malo boljelo idućih par dana, ali sam uglavnom bila ok.
    Sve skupa bih rekla da je prošlo ok, ništa neizdrživo.
    Ipak, preporučila bih svima koji idu da:
    1. za svaki slučaj ipak zamole nekog da ih poveze i
    2. da si obavezno uzmu jedan uložak jer je moguće lagano krvarenje kasnije.
    Sretno!
    Hvala na ovome, pomaže i nama koji se tek spremamo na tu pretragu! Gdje je obavljena pretraga?

  36. #436

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Lara-st prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo...
    Mogu samo reći blago onim ženama kojima je ovaj pregled bio bezbolan, podnošljiv i sl. Ja, nažalost, nisam bila te sreće.
    Radila sam ga privatno, doktor i sestra su bili odlični, imam samo riječi hvale, ali kad nešto BOLI onda BOLI!! Rečeno mi je da će biti ko jača menstrualna bol, al meni je to ličilo na sve menstrualne boli od 12. godine pa do danas, Uzas, uzas, uzas. Jedan jajovod prohodan, drugi začepljen. Možda je i zbog toga bilo bolno. Inače, popila sam prije Brufen 600 mg i Norambel 5 mg. Toliko mi je loše bilo da sam problijedila ko krpa i osjetila sam da se lagano gubim, ali srećom, ubrzo sam došla k sebi.
    Uff ovog se ja bojim! Baš mi je žao što je tako bolno bilo!

  37. #437

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto curke, ja nikako da javim i ja sam napravila UZV HSG prije 2mj. Pa evo da napišem napokon i svoje iskustvo. Sumnjam da će ikome pomoći jer sam postupak ovisi od žene do žene kako će ga podnijeti. Ali barem možete dobiti uvid u sam postupak. Ja sam samu tu proceduru čisto solidno prožvakala, meni je recimo oporavak puno gore sjeo. (Nisam nigdje uspjela naći kako se žene osjećaju nakon postupka, pa ću ja pisati i o tome jer vjerujem da je to isto jako bitno).

    Pa krenimo.

    Doma sam pola sata prije polaska popila dva neofena od 400. Došla sam u 10h na ginekologiju i dobila sam dva antibiotika da popijem i jedan poslije postupka.
    kada su me pozvali na pregled, na ginekološkom stolu su mi stavili kateter (to me je malo ko zapeklo) i na stolu me odvezli do druge prostorije gdje se nalazio uzv.
    Doktor mi je još jednom napravio uzv da vidimo da nema nikakve tekućine u trbušnoj šupljini i da je sve u redu.I nakon toga je krenulo.

    Sestra je u kateter ubrizgavala 120 ml. fiziološke tekućine, dok je doktor pratio na uzv-u što se događa. Osjetila sam prolaz tekućine u maternicu poput jake menstrualne boli, dalo se izdržati.
    Doktor i sestra su zbilja bili odlični i čim su primijetili da me malo jače boli stali su dok bol ne prođe, u biti ta ''menstrualna bol'' bila je sva bol koju sam osjetila, ubrzo sam bila gotova i doktor mi je rekao da se sve lijepo vidi i da nema potrebe za RTG hsg-om jer se i ovdje vidi da je sve prohodno. Nisam ni skužila kad su mi izvadili kateter. Ostavili su me u bolnici sat vremena da odležim, a za to vrijeme mi je
    mm pravio društvo. Bila sam jako sretna jer je to iza mene i jer je nalaz uredan. Kad je došlo vrijeme da ustanem i napustim bolnicu, e tu su krenule moje tegobe.

    Kad sam ustala iz bolničkog kreveta , jako me presjeklo u jajnicima ili maternici ( u toj ravnini), muž mi je morao pomoći da se obučem, a do auta sam hodala doslovce milimetar po milimetar jer me jako 'rezalo' dolje. ( sva sreća da nisam išla sama i da sam si stavila uložak)

    Kad smo sjeli u auto mislila sam da ću umrijet do kuće jer me užasno boljelo, dok smo se vozili osjetila sam svaki zavoj, rupu, kamenčić, sva sreća pa živim 10 min od bolnice,autom.

    Došla sam doma i primijetila na ulošku da je počelo blago krvarenje, pa sam otišla leći... počeli su se javljati sve jači bolovi i jako sam teško disala od vode u trbušnoj šupljini koja mi je pritiskala pluća. Tako da mi je i samo ležanje stvaralo problem, hvala Bogu nije dugo trajalo..možda 2 ili 3 dana, i 4 dan sam već bila kao nova.

    Nadam se da sam vam malo dala uvid u cjeli postupak i oporavak. Ako netko ima kakva pitanja, slobodno mi se može javiti.
    Sretno svim djevojkama, ženama, majkama i kraljicama koje to moraju obaviti.
    Itekako si pomogla, hvala puno!

  38. #438

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je sto ti je pretraga bila ok, no nemoj suditi o svim drugim zenama iz svojeg pozitivnog iskustva. Boljelo vise, manje ili neizdrzivo, zene prolaze razne stvari kako bi dosle do trudnoce i voljenih smotuljaka.

    Ja sam jedna od onih koja je na hsg pretrazi prosla doslovce kroz pakao, koji je zavrsio laparoskopijom, jer pretragu na kraju 2 ekipe doktora u dvije razlicite klinike nisu uspjele obaviti. Na jednom od dva mjesta, stol ispod mene je bio pun krvi. Pamtim to kao jedno od tezih i traumaticnijih iskustava na mojem mpo putu, ali vrijedilo je.

    Kao se nitko ne bi bespotrebno uplasio, kod mene je situacija specificna, jer imam malo kompliciran cervks, pa su i transferi prava muka. Svaka od nas je individualna prica i mislim da je dobro upoznati se sa svime prije ove pretrage, dakle ne ocekivati da ce nuzno biti bezbolna i brza ili pak uzasno bolna i teska. Sretno svima!
    Potpuno se slažem, nismo sve iste, vrijedi svako iskustvo ovdje pročitati, pa za sebe donijeti sud!

  39. #439

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Naručena sam za hsg, rečeno mi je da će se raditi pod anestezijom i da taj dan ostajem u bolnici. Ali moram doći natašte, ne smijem ništa jesti i piti, pa me zanima ako ste to radile, jel smijete bar nešto uzet sa sobom? Rekli su mi da ležim tamo par sati, pa sam mislila uzet neku vodu ili nešto?
    Također, znate li možda zašto brisevi moraju biti uredni za ovu pretragu?
    Nisam ni znala da se ta pretraga radila prije pod anestezijom, zanimljivo. Mislim da brisevi moraju biti uredni da se ne bi neka bakterija slučajno prenijela kontrastnom tekućinom..

  40. #440

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Koliko vidim, ovdje je više cura bolila ova pretraga nego što nije, svakako ću se pripremit na bol, nema druge.

  41. #441

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    I sad se kao to radi s nekom pjenom, pa možda i manje boli, osobito ako su jajovodi prohodni. Dopisujem se sama sa sobom, ali možda netko od forumašica uskoro vidi moje postove.

  42. #442
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zoey, ja sam radila ultrazvucni hsg i nije boljelo. Kao lagani menstrualni grcevi i pritisak u donjem dijelu abdomena.

  43. #443
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Da te utješim; ne za bol kod hsg-a,već nalaza i trudnoće, radila hsg i dva puta laparoskopsko propuhivanje neprohodnog jajovoda i svaki put isti nalaz (neprohodno, oštećeno) i na kraju zatrudnila na taj jajovod prirodno (zdravi su mi odstranili s jajnikom).

  44. #444

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Bol ovisi o više okolnosti, tu pretragu je radila moja sestra i uzela je jednu tabletu i bilo je skroz OK - rezultat prohodno, dok mi je frendica pričala da je imala oba jajovoda zaćepljena i da je od boli pala u nesvjest, jedan su joj uspjeli odčepiti i odmah nakon toga je odstala trudna
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 21.10.2023. at 15:29

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •