Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 444

Tema: HSG

  1. #351
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    zašto to misliš? jesi radila rtg ili pod uzv hsg?
    pa mislim da ne, kad sam ja radila hsg, doktor je puštao kontrast nakon što bi tehničar ili što je već koji je bio u drugoj sobi i pratio na ekranu dao mig

  2. #352

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj nova21 prvotno napisa Vidi poruku
    dali je moguće da dr nije dobro pogodio 1 jajovod te da nije kontrast prošao?
    kako mislis pogodio jajovod?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    mislim zato što mi je u lijevi stavio bez problema taj instrument ili što god to bilo u desni je krenuo pa me raskrvario pa je tam bio ljut kako ništa ne vidi od krvi i šta ti ja znam šta. onda su me namjestili za rtg snimanje i onda je dr ubrizgao kontrast, e sad lijevi se lijepo vidi na slici a desni ni pod razno.

  4. #354
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    pa što su ti napisali na nalazu?

  5. #355

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    uffff, zao mi je zbog loseg iskustva. nazalost, nemam odgovor.--

  6. #356

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    piše ovako: nakon aplikacije vodotopivog kontrasnog sredstva prikaže se trokutasto oblikovan, hipotrofičan kavum uterusa. lijevo se prikaže gracilna tuba pravilnih kontura, a kontrasno sredstvo neometano prolazi u peritonealnu šupljinu. desno se prikaže tek početni dio tube oko 15mm, tortuotičnog izgleda distalno od kojeg izostaje prikaz kontrasnog sredstva.

  7. #357
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    ovako laičko bih rekla da desni jajovod nije skoz prohodan. sigurno će se javiti netko iskusniji po tom pitanju. i u mom nalazu su svakakvi medicinski izrazi korišteni al dr mi je rekao da je sve prohodno pa nisam ni iščitavala previše.
    žao mi je zbog groznog iskustva. nadam se da te nije baš jako bolilo i da si već kao nova

  8. #358

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    pa bolilo je dok je trajao taj pregled i bolila me lijeva strana koja je prohodna jučer al ne neizdrživo. danas je sve ok, prestala krvarit. nisam dobila tam ništ protiv bolova a i ja nisam ništa uzela jer me nije strašno boljelo dok sam ležala. mm je rekao da sam strašno izgledala poslije hsg-a da je mislio da sam se onesvjestila kako sam izgledala. ali hvala Bogu prošlo je

  9. #359
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    to sam i ja rekla, hvala bogu da je prošlo...
    neznam kakve su vam dg ako ih uopće imate, ali iskoristite ovaj i slijedeće cikluse

  10. #360

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ja pc, anovualtio, hiperinzulinemija, olygomenorrhoea, mm uredu

  11. #361
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Pozdrav cure! Evo i ja sam dobila uputnicu za hsg. Nova21 mozes li mi reci tko ti je u vinkovcima radio pretragu? Jel moguce da ne rade u os? Ova cijena koju si napisala za dr.Matkovica je ukupna cijena sa tim kontrastom? Hvala..

  12. #362

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    da cijena je sveukupno, u vk radio dr kolak, brzo to rješe. da u os ne rade.

  13. #363
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Sutra ujutro idem po uputnicu, jel dugo ceka na pretragu? Rekla mi je dr da se hsg radi samo u prvom dijelu ciklusa, tako da to mogu obaviti jos samo ovaj tjedan u ovom ciklusu..
    Posljednje uređivanje od zdravka82 : 08.09.2013. at 23:11

  14. #364

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ne, nazoveš i kažeš koji ti je dan ciklusa i on te odma naruči ja sam radila 9dc

  15. #365
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Cure molim pomoc...moja frendica mora na hsg u ri. Rekli su joj da mora donijeti nekakve kapice za pregled ???????? nije nam jasno sta je to,molim vas pomoc. Hvala

  16. #366
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Nova21 hvala ti puno!

  17. #367

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    nema na čemu

  18. #368

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim pomoc...moja frendica mora na hsg u ri. Rekli su joj da mora donijeti nekakve kapice za pregled ???????? nije nam jasno sta je to,molim vas pomoc. Hvala
    sorry, stvarno nemam pojma o kakim se kapicama radi, a sam bila na hsg nedavno.

    Imam i ja jedno pitanje, dosta često sam na forumima naišla na preporuku da se hsg ponovi, radi
    dodane provjere.
    zna li netko nakon kojeg vremena se smije ponoviti. Naime, hjela bih što prije dok su mi još brisevi
    "važeći".

  19. #369
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    cure pomoc
    zanima me koje su glavne razlike izmedju hsg rtg i uzv hsg?
    Ja bih to najradije radila laparaskoski odmah ali su mi rekli da mi to niko nece raditi u Sarajevu jer je 1 porod bio CZ
    negdje sam procitlaa da se trudnoca ne preporucuje 3 mjeseca nakon hsg da li je to samo za rtg ili isto vazi i za uzv?
    i molim preporuku za uvz hsg u Zagrebu moze i bolnica i privatno i okvirno cijena
    hvala puno potpuno sam nova u ovome i moram reci da sam (malo je reci) zbunjena

  20. #370
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno rtg ili uzv hsg

    MoMo, razlika izmedju rtg hsg i sonohsg je u metodi/opremi i kontrasnom sredstvu (rtg hsg podrazumijeva rtg opremu, radiologa, ionizirajuce zracenje). na forumima zna pisati da je rtg hsg tocniji, ali po med. literaturi koju sam trazila prije pretrage nisam nasla takav podatak. evo info s neplodnost.hr: prema saznanjima iz literature, pouzdanost RTG i UZV pretrage prohodnosti jajovoda (RTG HSG i sonoHSG, histerosalpingografija) je podjednaka, iako liječnici, vjerojatno iz navike, više uvažavaju RTG nalaz.

    nakon uzv hsg nisam imala nikakvu 'zabranu' zatrudnjivanja, bas naprotiv... da li isto vrijedi za rtg hsg najbolje ces saznati od svog dr (ne sjecam se da sam cula/procitala uputu tog tipa).
    moja preporuka klinike je na prethodnoj stranici ove teme. ako se radi privatno, cijene se krecu u rasponu 1200-1800kn...najbolje ti je nazvati konkretnu kliniku i saznati aktualnu cijenu, vecina ih nazalost nema objavljene cjenike (cini mi se da sam ga vidjela samo na webu Bete plus)

    sretno! javi kako je proslo
    Posljednje uređivanje od sushi : 16.09.2013. at 22:15

  21. #371
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    sushi hvala ti puno puno

    dr SImunnic iz Zg je misljenja da je u mom slucaju bolje raditi rtg hsg jer sam imala jedan carski. hmmmm sad imam o cemu razmisljati
    u svakom slucaju javim se i hvala jos jednom

  22. #372
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    naravno da je tvoj mpo dr prvi i glavni izvor informacija, sve ostalo je usputno. napisano se odnosilo samo na moje vlastito iskustvo i dojam ako si u nedoumici, zasto ne pitas jos jednom svog dr? u svakom slucaju, sretno!

  23. #373
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    nemam mpo dr imam svog redovnog ginekologa i danas sam bila kod njega. od juce do danas se desila ovulacija ako ne uspijemo ovaj mjesec idem na rtg hsg kod svog dr ovdje u Sarajevu a ako ni nakon toga ne uspijemo moj dr je rekao da idem u Zg pa cemo vidjeti
    sushi hvala ti puno <3

  24. #374
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    imam zakazan rtg hsg za 17. 10. malo sam euforicna jer se nadam da ce to pomoci a s druge strane melo me je strah, ali vidim po vasim iskustvima da nije bas strasno a da budem iskrena to ce mi biti rijetka prilika da dva dana odmorim od svega

  25. #375
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    imam zakazan rtg hsg za 17. 10. malo sam euforicna jer se nadam da ce to pomoci a s druge strane melo me je strah, ali vidim po vasim iskustvima da nije bas strasno a da budem iskrena to ce mi biti rijetka prilika da dva dana odmorim od svega
    MoMo, nije HSG tako strasan. Zaboli kao jaci mens grc ali kratko traje pa se lako prezivi i brzo zaboravi!
    Sretno i neka ti je plodonosno nakon!

  26. #376
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    MoMo, nije HSG tako strasan. Zaboli kao jaci mens grc ali kratko traje pa se lako prezivi i brzo zaboravi!
    Sretno i neka ti je plodonosno nakon!
    hvala puno <3

  27. #377
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    MoMo, nije HSG tako strasan. Zaboli kao jaci mens grc ali kratko traje pa se lako prezivi i brzo zaboravi!
    Sretno i neka ti je plodonosno nakon!
    maca, upravo je tako bilo. tj ni malo nije bilo strasno. idemo dalje

  28. #378
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    maca, upravo je tako bilo. tj ni malo nije bilo strasno. idemo dalje

  29. #379
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    evo da i ja dam doprinos temi..
    Jutros sam bila na HSG-u, nisam dobila nista protiv bolova,al kako sam bila jako uplasena boli popila sam jedan neofen(sestre su mi rekle da ne pijem nista na svoju ruku). Bolilo je jako, al da sam znala koliko kratko to sve skupa traje, ne bih se toliko bojala.. Mislim da od kad sam legla na onaj stol i dok je zavrsilo nije proslo vise od 5min. Bol je vise trenutna, dok prolazi kontrast..
    Nalaz mi je uredan, pise:"Na snimci HSG kontrastom ispunjen kavum uterusa,pravilnog oblika bez defekta punjenja. Kontrast nesmetano pasira kroz obje tube,bez znakova zapreke. Tube gracilne prohodne."
    Evo vec sada sam kao nova, malo krvarim i to je sve, nista me ne boli..
    Zanima me za one koje su to prosle jeste li dobile kakav antibiotik? meni su samo rekli da se javim svom doktoru.
    Nadam se da ce moje iskustvo pomoci curama koje zbog straha odgadjaju postupak..

  30. #380

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ja nisam dobila nikakav antibiotik

  31. #381
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A ja dobila doxiciklin,6 dana.

  32. #382
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Bila sam popodne kod svog ginekologa, ni ja nisam nista dobila. I preporuka je iskoristiti ovaj ciklus..

  33. #383
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Bok cure ja sam nova i isto moram na HSG ! Moze mi netko reci gdje ke u Zg dobro obaviti hsg u bolnici?

  34. #384
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ja sam pacijent iz Petrove i tamo ne rade HSG. Niti jedna druga bolnica me nije htjela primiti jer nisam njihov pacijent. Na kraju sam išla u Zabok na Bračak. Na uputnicu naravno. Ili sam mogla privatno za nekih 1000-1500kn ovisno

  35. #385
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    A ja imam vezu za zabok .. Kako je proslo tamo

  36. #386
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Bila sam kod dr.Maričić i stvarno je divan, objasnio mi, pitala sam ga da li smijem popiti nešto protiv bolova, rekao je da da i kad sam došla tamo rekla sam što sam popila. Bolilo me ali sve se da izdržati i stvarno kratko traje

  37. #387
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Ljubilice hvala puno

  38. #388
    HelloKitty avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    524

    Početno

    Joj ja u cetvrtak idem na HSG. Malo me strah. Malo vise.
    Ali sam odlucila da idem.

  39. #389
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Bila neki dan na hsg uzv, sam postupak nije trajao više od 15-ak min. Bilo je bolno prilikom puštanja fiziološke ali se da izdržati,gin mi je samo govorio da duboko dišem i zbilja je bilo brzo
    gotovo a ono najvažnije jajovodi su prohodni! Malo sam taj dan odmarala doma i već idući dan je bilo bolje,čak sam i na step aerobic išla navečer. Dakle ne tako grozno iskustvo,svi koji se
    dvoumite ili bojite-nemojte!

  40. #390
    Toki Voki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Jutro! Imam jedno pitanje vezano uz HSG postupak, nadam se da ću ovdje dobiti odgovor, jer sam totalno blokala kada me dr. upitao imam li pitanja... zanima me, ukoliko su jajovodi neprohodni, da li se to riješi samim postupkom ili je potrebno nakon toga ići na neki drugi postupak, npr. laparaskopiju? Hvala puno!

  41. #391

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Toki Voki dobrodosla!
    sad vidim da nisi dobila odgovor, mozda si vec odradila hsg...
    neke prepreke se mogu rijesiti hsg-om, ali ponekad ako su jajovodi nepreohodni IVF je jedina opcija.

  42. #392
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Da i ja podjelim svoje iskustvo. Prije dva dana sam radila rtg HSG u OB Zadar kod dr.Matasa. Predivno stvorenje. Sve lijepo objasni da bi klinci od 5g razimjeli. Prija svega pohvale svima na odjelu ginekologije!!! Dobila sam Voltaren u guzu pola sata prije obrade. Nakon postavljanja instrumenata malo je bolilo, vise kao neki tupi grč. Zatim lokalna anestezija i ubrizgavanje kontrasta. To je bila vise neka nelagoda. Cak sam imala osjećaj da prstom mogu pokazati kud prolazi tekucina i bilo mi smjesno. Sve je bilo brzo gotovo. Nalaz je uredan. Cure bez straha. Kao kad imate grčiće od menge.

  43. #393

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Hej curke,nova sam....
    svaki dan citam po forumima,zanima me kad ste radile potrebne pretrage za hsg,
    koliko vremenski prije samog hsg a
    hvala

  44. #394

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    hej curke nova sam...
    danima citam po forumima zanima me kad ste radile pretrage za hsg,koliko prije samog pregleda

  45. #395
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Lijep pozdrav svima, imam jedno pitanjce. Tri doktora su mi rekli da je sljedeci korak koji moram napraviri HSG :/ E sad, mene zanima koji dan ciklusa se radi, jer bih ja voljela što prije napraviti. Doktor mi je rekao da dodjem sa muzevim nalazom spermiograma za dva tjedna, po mojim nekim racunicama do tad bi mi vec trebala proci m .. e sad ne bih voljela da mi ovaj ciklus propadne... kada ste vi radile HSG??

  46. #396

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    hsg se radi idealno 8dc, mislim da najkasnije do 10dc.

  47. #397
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    E hvala draga.. nisam nigdje mogla naći informaciju..a stvarno bi mi bilo žao da mi propadne cijeli ciklus..

  48. #398

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    np... inace, malo je zeznuto obaviti hsg na uputnicu (merkur radi samo za pacijente s vv, ostali navodno ne rade), ali mozes privatno...

  49. #399
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Aha.. ma to ću ja privatno... ovdje kod mene u gradu to baš i radi moj gin. koji ima privatnu polikliniku.

  50. #400

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    meni je doktorica rekla 8 dan ciklusa se radi

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •