Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 444

Tema: HSG

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno HSG

    Baš sam skupila hrabrost da ga napokon uradim,jer sam čula da jako boli...U petak idem na briseve da budem sigurna da nemam kakvu bakterijicu...A sad čujem da je i rizičan i opasan!Da je jako agresivan i da ostavlja ranice koje su potencijalni budući tumori!To su mi rekle žene koje su ga prošle i sada imaju raznorazne probleme!Moja se hrabrost rasplinila kao balončić od sapunice!
    Molim vas da mi pomognete da je vratim!!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Nemoj tako crno, ja to nisam radila, ali sigurno nije ugodno. Misli samo na to u koju svrhu to radiš i da svi dijelimo tvoju bol. Samo hrabro. Mi smo žene puno jače nego što same mislimo

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    46

    Početno

    Silkice ja sam HSG radila prije sest mjeseci i uopce nemoj vjerovati takvim pricama, bol se osjeti ali to nije nista strasno ni neizdrzljivo a jako kratko traje, ja sam imala srece da su mi oba jajovoda prohodna i nikakve posljedice poslje toga nisam imala.
    Sretno!!!

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Hvala vam cure!Hrabrost mi se polako vraća!

  5. #5
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam bila na uzv HSG privatno, bilo je vrlo brzo i podnošljivo, mrvicu bolno i neugodno! Ali jako brzo gotovo!!! Iskreno, znam da me moja doktorica NIKAD ne bi na to poslala a kamoli sama radila da su doista istinite takve priče! Ne boj je, odi hrabro jer su ti ti nalazi potrebni, misli pozitivno, i ne boj se ako si u dobrim rukama...
    Sretno!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Nemoj biti tako zabrinuta. Nemoguće da je to toliko opasno, a da nas šalju na takve pretrage. Ja sam HSG radila u 8.mjesecu prošle godine, bilo je bolno, ali ne i neizdrživo. Lijepo se pripremi da boli, da kratko traje i - za čas je gotovo. SRETNO!

  7. #7
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    Ja idem sutra na HSG :/
    Ne znam zašto uopće čitao ovakve topice, paralizirat ću se od straha.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Cure, meni je neki dan i Dr. V potvrdio da je HSG zastario dijagnosticki postupak i da je punooooooo bolje uraditi lpsc. Jedino je to sto su nasi doktori navikli i sto im je to jednostavnije, ali pouzdanost HSG nalaza je samo oko 60%. Na njega niko ozbiljan jednostavno ne moze racunati. Zao mi je, ali ako imate vremena, razmislite jos malo....... djaba se izlagati torturi, kad je vrlo lako moguce da cete poslije ipak zavrsiti i na lpsc :/.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Ma ne znam zašto se uopće radi HSG.Ja sam ga radila u Sisku i bilo je grozno zbog toga što su me sa onim glupim kateterom ili šta ti već stave, vodili iz jedne zgrade u drugu.Ginekoliogija je u jednoj zgradi, pa me spuštali liftom dolje, pa onda van do druge zgrade, srećom bilo je ljeto, a šta da je bila zima ili da je kiša padala.Meni to baš nije bilo jako brzo cca pola sata.I HSG je bio u redu i svejedno sam morala ići na laparoskopiju prije inseminacije.Da sam to onda znala siguro bih izbjegla HSG.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    Ma ne znam zašto se uopće radi HSG.Ja sam ga radila u Sisku i bilo je grozno zbog toga što su me sa onim glupim kateterom ili šta ti već stave, vodili iz jedne zgrade u drugu.Ginekoliogija je u jednoj zgradi, pa me spuštali liftom dolje, pa onda van do druge zgrade, srećom bilo je ljeto, a šta da je bila zima ili da je kiša padala.Meni to baš nije bilo jako brzo cca pola sata.I HSG je bio u redu i svejedno sam morala ići na laparoskopiju prije inseminacije.Da sam to onda znala siguro bih izbjegla HSG.
    E upravo o tome ja pricam..... preporuka americkih ginekologa je da se ukoliko 6 mjsecei nakon urednog HSG nalaza ne dodje do T u svakom slucaju uradi lpsc.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Evo još jedne koja je bila na HSG-u. nemaš se čega bojati bolno je ali izdržljivo. Ja sam jedna od onog dijela statistike kojoj je HSG pokazao lažan nalaz, da su jajovodi začepljeni, ali na Ipsc se pokazalo da je sve OK :D Također se pridružujem curama koje su rekle da sam znala nikad ne bi išla na HSG, jer sam se 2 mj morala nositi sa prelošim njegovim nalazom

  12. #12
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    silkica i ja imam dobra iskustva sa hsg. mene nije jako boljelo,ali to ti je individualno od žene do žene.
    sretno !

    i da,znam dosta cura koje su poslije hsg-a zatrudnjele.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    kao što već jedno davno napisah, mene nije ništa boljelo, malo se osjeti ali ok, sretno, treba probati, možda je baš to ključ uspjeha, sretno

  14. #14
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    HSG je urađen!Oba jajovoda su prohodna i urednog izgleda!Bolilo je,ali je kratko trajalo i već je sve zaboravljeno!

  15. #15
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    super silkica :D :D ! evo vidiš da nije bilo strašno.

  16. #16
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj Jolly prvotno napisa
    Ja idem sutra na HSG :/
    Ne znam zašto uopće čitao ovakve topice, paralizirat ću se od straha.
    Evo da i ja podjelim svoja iskustva s HSG-a

    Kad su ubrizgavali tekućinu nije ništa boljelo, ali kad su mi stavljali kateter mislila sam da ću se ispovraćati od bola, hvala Bogu sve je prohodno!

  17. #17
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam trebala na HSG, ali ipak su mi radili insuflaciju. Manje bolno, skoro ništa, manje neugodno, više kao škakljanje i jednostavnija pretraga.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    48

    Početno

    Ako su ti jajovodi prohodni neće te ništa boljeti. Meni je desni teško prohodan i to mi je uzrokovalo takvu bol da sam skoro pala u nesvjest, srećom trajalo je samo par sekundi. Nakon HSG-a su me tjerali da ležim, a ja sam bila sasvim OK, unatoč tome što mi je to bilo traumatično iskustvo, i jedva sam čekala da odem na kavu...

  19. #19
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Meni su jajovodi bili prohodni,pa me je opet bolilo.Ali,opet moram naglasiti,nije to bol koja se ne može izdržati i vjerovatno nije bol kao kad imaš začepljene jajovode...Boli,ali ništa što se ne može izdržati...I traje samo minuticu,pa koliko god da boli,mogu se stisnuti zubi tu jednu jedinu minuticu!Ništa se ne boj!

  20. #20
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    evo malo ovo podižem, naime i ja se spremam na hsg, nije me strah boli jer ja sam hrabra (moš mislit), ali ono što me zanima je gdi ste radile hsg u bolnici ili kod privatnika, koliko se u bolnici čeka na pregled i koliko kod privatnika košta i od bolnica u zg-u koju mi preporučate?

  21. #21
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam radila u bolnici,ali u dogovoru sa svojom doktoricom...
    Samo ti mogu reći da nemaš čega da se bojiš...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    HSG sam radila kod privatnika i nije ništa strašno ...
    Mene je više bolilo poslije rame i rebro od onog kontrasta koji mi se izlio u trbušnu šupljinu ...
    Ali sam zahvat nisam niti osjetila

  23. #23
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    dobila sam uputnicu za preglede i dogovor za hsg. koju mi bolnicu u zg preporučate i kojeg doktora

  24. #24
    samara4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    40

    Početno

    jel zna netko za kolko su gotovi nalazi hsg-a,i jel ću odmah znati jesu li dobri ili loši?

  25. #25
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    samara4 ~~~~~~~~~~~~~~ za HSG!
    Nazalost, ne znam nista o tome, ali vjerujem da bi brzo trebala znati kakvo je stanje! Gdje radis HSG?

  26. #26
    samara4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    40

    Početno

    kod svoje gin.,ona radi i privatno. a ja isto mislim da bi odmah trebali znati jel dobro ili ne. vidjet ću sutra. ti lijepo odmaraj i pazi se

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam za stanje prohodnosti znala već nakon pola sata, čim se rtg snimak osušio dr mi ga je očitala. Sretno!

  28. #28
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj MAJOLINA prvotno napisa
    Ja sam za stanje prohodnosti znala već nakon pola sata, čim se rtg snimak osušio dr mi ga je očitala. Sretno!
    I ja isto tako!

  29. #29
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Samara 4, znat ćeš odmah, ja sam saznala dok sam još ležala na stolu.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ od da budu super nalazi i da bude što bezbolnije

  30. #30
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Samara ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #31
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Samara, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da prođe što bezbolnije

    Iako, kad sam pričala s mojim docom o pretragama koje još nisam napravila i spomenula HSG i Hycosy on mi je rekao da su to zastarjele metode, nisu pouzdane i da je meni još jedino preostalo napraviti laparoskopiju, ali prvo ćemo pokušati sa AIHom, pa ćemo vidjeti.

  32. #32
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno HSG

    Drage cure pozdrav,ne znate me , nova sam!
    Htjela bih samo pruziti podrsku curama koje se spremaju na hsg. Ja sam poslije tri godine pokusavanja ostala trudna upravo par dana nakon hsg.Pa vi sad vidite...nije bilo bolno , bar je takvo moje iskustvo.
    Posto sad ,nakon par godina opet imam problem sa zacecem,ponovo sam uradila hsg(i nalaz je bio cak bolji nego prvi), ali ovaj put nije pomoglo, i sad cu na lpsc. Odluka je ipak vasa,ali one koje bi na hsg neka se ne plase,u odnosu na porodjaj to je mrvica, a opet mi bi svaka da podnesemo bol porodjaja i da imamo svoje bebice!!! Srecno !!! :D

  33. #33
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja te dane posle hsg-a nisam ni pomišljala na sex!

  34. #34
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Sretno svima koje idu ili će ići na HSG.
    Bila sam i bio je užasno bolan, jajovodi su mi bili jako začepljeni. Ali napravila sam i laparoskopiju, koja je daleko manje bolna, a puno, puno efikasnija. (Čitaj potpis!)
    Moglo bi se desiti da vam HSG-om ustanove da su jajovodi prohodni, vi se nadate, a uspjeh izostaje, jer pravi problem u jajnicima..... :/

    Ja sam definitivno za laparo!

  35. #35
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Sretno svima koje idu ili će ići na HSG.
    Bila sam i bio je užasno bolan, jajovodi su mi bili jako začepljeni. Ali napravila sam i laparoskopiju, koja je daleko manje bolna, a puno, puno efikasnija. (Čitaj potpis!)
    Moglo bi se desiti da vam HSG-om ustanove da su jajovodi prohodni, vi se nadate, a uspjeh izostaje, jer pravi problem u jajnicima..... :/

    Ja sam definitivno za laparo!

  36. #36
    samara4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    40

    Početno

    cure,kak sam i napisala na odbrojavanju,hsg u srijedu je prošao dobro, jajovodi prohodni i nije me bolilo,samo malo neugodno. Dan poslije nisam osjetila ništa, a danas, dva dana poslije krvarim ko na 4.,5. dan M,jel to normalno i jel nekoj od vas to tak bilo?

  37. #37
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ja sam već to lagano i zaboravila , ali mislim da sam 2 ili 3 dana malo krvarila. Više kao neki roskasti iscjedak.
    Ali to je sve ok, nemaj straha.
    Piješ li antibiotike?

  38. #38
    samara4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    40

    Početno

    da pijem ceporex.inače je sve ok nije me bolilo ništa ni isti dan više. Čak smo drugu večer . Ma dobro valjda je to malo krvi normalno.

  39. #39
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    evo malo ovo podižem, naime i ja se spremam na hsg, nije me strah boli jer ja sam hrabra (moš mislit), ali ono što me zanima je gdi ste radile hsg u bolnici ili kod privatnika, koliko se u bolnici čeka na pregled i koliko kod privatnika košta i od bolnica u zg-u koju mi preporučate?
    . u jednoj privatnoj klinici u zg. hsg košta 1300n.ali ga trenutno ne rade jer nemaju potrebnog instrumenta.Mislim da se u zg. ne čeka dugo kao npr.kod nas u rijeci .tu je aparat pokvaren već preko 4 mj.ja sam hsg napravila u ogulinu.samo pripremanje za taj postupak bio je bolan,ali ništa naspram kad ti rade hsg.mene ne da je bolilo nego je peklo,i ta minutica trajala je predugo.nakon toga kao da nije ništa bilo.kažu ako boli da ni nalaz neće biti uredan.kod mene je sve o.k.nadam se da neću morati na taj drugi zahvat.I na kraju moram pohvaliti osoblje u opčoj bolnici ogulin na odjelu ginekologije.Neznam kojim rječima da im zahvalim na toplini i ljubaznosti kojom su me zasipali.Hvala glavnoj sestri odjela,sestri Neviji i jednoj teti čistačici!

  40. #40
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno uputnica

    eto ne znam gdje da pitam ali sljedeci tjedan idem na hsg. zna li netko sto tocno mora pisati na uputnici? naime promjenila sam soc. gin. jer stari nije htio dati uputnice, ali novi bi ih dao sve ali ne zna sto treba tocno pisati, pa ako se sjecate bilo bi super.
    Thanks

  41. #41
    bubi_100

    Početno

    Ne znam Nellyxy sto treba pisati na uputnici...da li uputnicu moze dati i dr opce prakse?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    44

    Početno

    Treba pisati HSG, a uputnicu ne moze dati doktor opce prakse vec samo ginekolog

  43. #43
    bubi_100

    Početno

    Hvala Bergamot

  44. #44
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    shvatila sam da treba pisati hsg, ali ne znam jel treba napisati dijagnosticka pretraga ili bolnicko ljecenje ili ambulantno ljecenje ili nesto deseto???

  45. #45
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    nellyxy ja stvarno ne znam što treba pisat na uputnici, a kada ideš na hsg (mislim na datum) jer i ja idem idući tj. ali ja idem privatno
    kako si ti inaće???

  46. #46
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    sad sam dobro, ali mogu vam rec da je bilo gadno... tri kiretaze, losi nalazi...ali sve sam ih zaj...la "promijenih prezime"(mala se udala).
    Na hsg idem u utorak ili srijedu na merkur.
    eto pusice svima

  47. #47
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno hsg

    evo prosla i to, bolilo ko sam vrag, rezultat nikakav ali to je bilo i ocekivano. nisu mi radili briseve, vec samo nativni prije toga koji je bio u redu. Osjecam se jadno jer koliko god sam ocekivala los nalaz neka nada je tinjala, eto toliko od mene. pusa

  48. #48
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    nellxy

    moj nalaz jo ok

  49. #49
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    nellyxy baš mi je žao

  50. #50
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    nelly hebemu misa


    i ja se pridruzujem HSG-ovkama

    mozete mi reci, curke koje su isle privatno gdje su kupovale kontrast?
    mislim da cu u Viliju to kod Radončića obaviti ...

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •