Stranica 12 od 14 PrviPrvi ... 21011121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 694

Tema: kada su vam djeca prohodala?

  1. #551
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Starija je prohodala sa 13mjeseci, a mlađa sa 12.

  2. #552

    Početno

    hm moja cura ima 13 mjeseci i još ne hoda, stoji sama, ophoda uz namjestaj ali ne hoda, kako je potaknuti da hoda , i da li je to potrebno

  3. #553

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    pa oja je bas ono pravo prohodala s 13 mjeseci ....mi smo bili kao neki lagani vjezbaci od 3-4 mjeseca više pod nadzorom liječnika zbog tortikolisa, samo bebe ne treba forsirati ako nije veci problem.vjeovatno je tvoja beba ziheras....

  4. #554
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj žena majka i kraljica prvotno napisa Vidi poruku
    hm moja cura ima 13 mjeseci i još ne hoda, stoji sama, ophoda uz namjestaj ali ne hoda, kako je potaknuti da hoda , i da li je to potrebno
    a gdje ti je presa? moja ce 13mj za koji dan,hoda uz namjestaj postrance ima mjesec sigurno...i sve je sigurnija u tome....pa kad bude sprema krenut ce sama,ne opterecivam se time uopce....sto nije bolje da to bude i mjesec-dva kasnije pa kad prohoda i bude sigurna u sebe bude manje padova nego ako ti to postignes nekim forsiranjem?

  5. #555

    Početno

    ma meni nije ali osječam pritisak okoline, pa kako to da ne hoda, pa trebao bi moći hodati to je zato što nije puzao tko zna možea nema dobru motoriku blA BLA svašta sam čula, i iskreno ponekad se brinem

  6. #556

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Moja je prohodala sa 13 i pol mjeseci.... i to odjednom... nismo koristili hodalicu premda smo je imali u kući, kada je prohodala bila je jako stabilna , nije ni jednom pala....

  7. #557
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj žena majka i kraljica prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni nije ali osječam pritisak okoline, pa kako to da ne hoda, pa trebao bi moći hodati to je zato što nije puzao tko zna možea nema dobru motoriku blA BLA svašta sam čula, i iskreno ponekad se brinem
    po fizijatrima je sasvim normalno do 16mj.....

  8. #558
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    moja je prošla 14mj i još ne hoda samostalno.hoda uz 1 ručicu, sama uz namještaj.pusti se od namještaja do mene i napravi par koraka..nekad i više. ja se uopće s tim ne zabrinjavam. so 18mj je normalno. fizijatar je rekao da je važno da djete puže, a kad djete prohoda-to je nebitno.

  9. #559
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    starija s 13 mj,a mlađi sda ima preko 13 mj al još ne hoda samostalno, puno puže, pridržava se uz namještaj i tako, a k tome je krenuo i u vrtić.
    Bitnije mi je da kad prohoda ne pada nego da prohoda pa svako malo da završi na podu.

  10. #560

    Početno

    moja cura 14 mjeseci isto tako napravi tri koraka, i padne na guzu, i pridržava se uz namještaj, valjda će skoro

  11. #561

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    58

    Početno

    pustite okolinu i priče baka i djedova. Vaše dijete će prohodati kada za to bude spremno i najbolje ga je pustiti da samo to savlada bez ikakvog poticanja ako nije u programu vježbanja pa da treba raditi na stopalima. Znači nikakve hodalice, vaše držanje za ručice i šetanje djeteta. Već neka hoda uz namještaj i kada savlada balans i postane gravitacijski sigurno početi će samostalno hodati. Svako dijete je drugačije i ne treba ih uspoređivati. Razvoj djeteta ije natjecanje,mnogi misle da time što kažu da je njihovo dijete prohodalo sa 10 mjeseci da je napredno dok mi terapeuti i fizijatri znamo da je je to isforsirano i preuranjeno te će se ispoljiti kasnije na neki drugačiji način jer dijete nije pravovremeno to samo savladalo kada je njegov motorički korteks za to bio spreman.
    Posljednje uređivanje od sunshine83 : 05.10.2012. at 12:07

  12. #562

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moj palčić ima 9 mjeseci i već mjesec dana hoda pridžavajući se, a u zadnjih tjedan dana je počeo radit po 3-4 koraka samostalno, bez pridržavanja.
    Braci se neda ni na svoje noge stat, ako nema daljinca kao motivacije

  13. #563
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    zar već? ajme jedan na nogama drugi ne bit će ti zanimljiva naredna 2-3 mjeseca

  14. #564

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ma bit će super, stigao je vintage drveni vrtić dimenzija 120x120 cm. Palčić neka hoda uzduž i poprijeko, a Dobri se ima gdje izležavat.

  15. #565
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Moji su oboje prohodali samostalno ( bez pridrzavanja) par dana poslije prvog rodjendana. I dosta su dugo puzali prije toga.

    Ps. tek sam sada shvatila da mi stariji jos malo izlazi iz ove dobne skupine, aaaaaaa....... leti vrijeme.......

  16. #566
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Cura sa 10. mjeseci i tjedan i po dana, a klinac sa 10. mj i 3 tjedna.

  17. #567
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Podižem temu, izgleda da su me slomili pritisci okoline vezani uz hodanje... Curka sada ima 13 i pol mjeseci, digla se na noge i posjela sa 9 mjeseci, školski puže od nekih 9 i pol mjeseci(od 6. mjeseca se vukla po podu), trenutno hoda uz namještaj ali ne stoji samostalno(možda par sekundi) i ne pokazuje nikakve naznake da će prohodati. Znam da se tolerira do nekih 16 mjeseci da ne hoda ali već mi je muka od ispitivanja kako već ne hoda. Nikada ju nismo vodili za ruke i sad stalno slušamo kako smo pogriješili, da je već trebala hodati i slično. Još uvijek ju ne vodamo, ali vidim da joj tata lagano gubi iz vida zašto ju nismo vodali i počinje ju hvata za rukice i vodat... Da li postoji neki način da ju potaknemo na hodanje? Nije da nam se žuri negdje, čekali smo do sada, ali stvarno ne pokazuje ikakav interes da se otisne od poda...

  18. #568
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    moja ima 16mjeseci za koji dan i još ne mogu reći da hoda..ona se diže uz sve,hoda uz sve..fali joj hrabrosti da se baš otpusti i ode više od 3koraka bez da sam ja ili neki predmet u blizini..ja svoju vodim za rukicu,ne zato što ja to hoću nego me ona tjera..znači da mi rukicu i vuče me da idemo..uhvati me za kažiprst i to toliko lagano(ne prebacuje svoju težinu na moj prst,nego se tako osjeća sigurnije,bitno da sam ja tu)..znači,baš hoda ali joj očito fali hrabrosti za više od par koraka samostalno..i kad napravi tih par koračića,ne padne,nego stane,svjesna da mene nema na dohvat ruke i niti jednog predmeta za koji se može uhvatiti i onda sjedne...bili smo kod pedijatra prije nešto više od mjesec dana i nije me slala kod fizijatra...a i ja vidim da je zaista sve ok i da je u pitanju samo malo hrabrosti...

  19. #569

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    moja curka ce sada godinu,a prije mjesec dana je pocela hodati samostalno.
    Ma sve ovisi o djetetu,kazu da su kao decki lijeniji i da uvijek sve kasnije savladaju,
    a da su curke naprednije.A bas neznam.te babske price.

    Jainina:neki ti specijalisti danas i ne preporucuju vodanje za ruke,jer je to kao forsiranje.
    Nemas razloga za brigu,cim ona hoda uz namjestaj,brzo ce to.Neko prije,neko kasnije.
    Sve do 2 godine nema razloga za brigu.

  20. #570
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Donedavno me to uopce nije diralo, ali kako vrijeme ide a ona uopce ne pokazuje zanimanje za hodanje vec me malo kopka(i naravno uz komentare svih oko nas). Ona hoda uz namjestaj ali bocno, za ruke niti ne zeli niti trazi, odmah vuce guzu dolje pa puze(vidjela sam kad su je bake par puta uhvatile). Prosli tjedan je krenula u vrtic i jedini je puzac iako ih ima i dosta mladih od nje a i odnedavno se ne zeli voziti u kolicima pa smo i zakinute za duze vanjske aktivnosti, valjda me sve to skupa bacilo na razmisljanje.

  21. #571
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne brini se. U toj dobi je normalno i da hoda i da ne hoda.

  22. #572
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Sa 17 mjeseci mi. Drzanje za ruku nije pozeljno! Decko je u pitanju.

  23. #573

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    17 mjeseci :D

    njoj je pojam hodanja bio potpuno nepoznat, nakon 16 mjeseci mi dosadilo čekati pa sam ju uzela ispod pazuha i pridržavajući je, prohodali po stanu. trebali ste vidjeti to iznenađenje i čuđenje u očima...nakon toga joj više nije trebalo pomagati, polako se puštala sve više i više i s punih 17 pravilno prohodala
    Posljednje uređivanje od kavofob : 14.01.2013. at 20:53

  24. #574

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moji hodaju bosi od navršenog 11. mjeseca. Kad stavimo papučice, Dobrica hoda, sav ponosan. Palčiću se ne sviđaju papuče, pa se ukopa na mjestu.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 15.01.2013. at 08:25

  25. #575
    Visia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    S točno 15mj i 10 dana je prohodala samostalno, ali uz pridržavanje prohodala prije neho je propuzala, s 11 i pol.

  26. #576

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Moja je s 11 mjeseci kod tete u vrticu se digla na noge i napravila prvih par koraka, mi onda mjesec dana zeljno iscekivali to kod kuce da vidimo.. ali nista. tek oko prvog rodjendana se pocela pustati samostalno po 2 koraka, pa svaki dan sve vise.. evo sad 7 dana nakon rodjendana proteturala pola sobe.. svaki dan u svakom pogledu sve vise napreduje..heheh. inace jos uvijek joj je glavni hobi da se hvata od stolice do sstolice pa do zida pa do stola pridrzavajuci se, kao malo majmunce sa grane na granu, slatka je.. Ma ne treba forsirati, sami oni osjete kad mogu i sta mogu. ja znam ona nije dugo puzala, moja mama je pokusavala uciti kako da puze (presmijesno)..a njoj se nije dalo.. onda odjednom sama to pocela raditi.. kad joj to dodje sama ce uraditi, niko je nista ne moze natjerati..

  27. #577
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Ja imam dvoje djece i dva potpuno različita iskustva.
    Sin je bio mali bucmasti trutić koji se tek s 11 mjeseci odlučio pokrenuti. Propuzao je i ustao se isti dan. Hodao je uz namještaj do 14 mjeseci kada se pomalo počeo puštati, a s 15 mjeseci je stabilno hodao. Mlađa seka je od prvog dana bila motorički napredna, propuzala je sa 6 mjeseci, ustala se sa 7, a počela hodati s 10. Sada ima 11 mjeseci i puzanje je prošlost, trčkara po stanu cijeli dan. Oboje su od početka bili na podu i nisu držani za ruke kod prohodavanja, sve su odradili spontano i samostalno.

  28. #578
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    sa 14 mjeseci i 2 tjedna-14,5 mjeseci-zapravo evo baš neki dan! tumara okolo sam, ponekad traži prst....puzanje je još uvijek u opticaju-neka, meni drago! babe i dide i ostali konačno odahnuli jer kao prava nemajka nisam imala hodalicu i nisam im dozvoljavala da ga rastežu i postavljaju na noge!

  29. #579
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu, izgleda da su me slomili pritisci okoline vezani uz hodanje... Curka sada ima 13 i pol mjeseci, digla se na noge i posjela sa 9 mjeseci, školski puže od nekih 9 i pol mjeseci(od 6. mjeseca se vukla po podu), trenutno hoda uz namještaj ali ne stoji samostalno(možda par sekundi) i ne pokazuje nikakve naznake da će prohodati. Znam da se tolerira do nekih 16 mjeseci da ne hoda ali već mi je muka od ispitivanja kako već ne hoda. Nikada ju nismo vodili za ruke i sad stalno slušamo kako smo pogriješili, da je već trebala hodati i slično. Još uvijek ju ne vodamo, ali vidim da joj tata lagano gubi iz vida zašto ju nismo vodali i počinje ju hvata za rukice i vodat... Da li postoji neki način da ju potaknemo na hodanje? Nije da nam se žuri negdje, čekali smo do sada, ali stvarno ne pokazuje ikakav interes da se otisne od poda...

    Do 18 mj se tolerira prohodavanje, odnosno bez pracenja specijaliste! Ne,nikako za ruke iz jednostavnog razloga,sto tako "objesi" trup na ruke i ne hoda na nacin da stjece stabilnost! Vec tako visecu je netko vuce!
    Mozes joj kupiti djecja kolica,ili mala djecja shopping kolica (ima u konzumu) ako se odlucis na nesto takvo obavezno stavi neki teret u njih (ja natrpam igrackama) ili guralica,ali one su znatno skuplje! neka nesto gura ispred sebe! Tako ce gurati i samo ce pustiti guralicu i krenuti! Vjezbica ima npr.dok stoji uz krevet i krene se primiti za stolic svaki put odmakni stolic koji cm,tako ce najedom morati napraviti korak do stola! I. Malo po malo bez brige djete ce hodati!
    Ako ju zelite drzati da hoda ona primite za bokove,eventualno za nj,ruke,ali onda ruke moraju biti uz njene bokove spustene!
    Govorim iz iskustva dva vjezbaca! Stariji prohodao sa 14mj, mladi jos nije!

    Uuf al se raspisah :D

  30. #580
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Da, treba imati strpljenja, nismo je počeli vodati za ruke, toliko smo ju puštali da sama savlada da nam je sada to i bezveze raditi. Sada se čak i počela interesirati pomalo, napravi korak dva između kauča i stola a i potičemo ju da sama stoji pa da krene prema nama koji korak, pomaže to što mi ushićeno vičemo bravo pa ju cijelu izljubimo kad duže stoji ili napravi korak, a ona sva sretna i ponosna

  31. #581
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, treba imati strpljenja, nismo je počeli vodati za ruke, toliko smo ju puštali da sama savlada da nam je sada to i bezveze raditi. Sada se čak i počela interesirati pomalo, napravi korak dva između kauča i stola a i potičemo ju da sama stoji pa da krene prema nama koji korak, pomaže to što mi ushićeno vičemo bravo pa ju cijelu izljubimo kad duže stoji ili napravi korak, a ona sva sretna i ponosna
    Bravooo mala cirkusantice

  32. #582
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    J prve samostalne korake napravio s 11 mjeseci, sad s 12 i po skroz ok hoda. Al cim je napravio te prve koracice moja mater ga je pocela vodit za ruke, makar sam se ja protivila, al ocito ne dovoljno al od tog vodjenja stvarno slaba korist, pomaganje da odrzi ravnotezu vise mu je oduzimalo ravnotezu nego davalo. Drugacije mi je vodjenje kad se dijete primi za prst pa samo zadaje ritam.

    Al sto je sa penjanjem i spustanjem uz stepenice? Moj sin je opsjednut stepenicama, samo bi isao gore dolje, a tu ga ne mogu pustit samog da ne ljosne pa ga vodim za rucice. Kako mu pravilnije pomoci da se penje?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.02.2013. at 09:05

  33. #583
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Cura sa godinu i dva dana,do tad samo puzala. A on! Žilavko koji se sam počeo dizati uz namještaj sa 7 mj,pedijatrica nam savjetovala da ga spriječimo al iskreno nisam imala ni vremena ni volje natezati se s njim tako da je sve radio kad je htio,prohodao je sa možda 10-11 mjeseci samostalno al nitko to nije kužio jer sam ga vani uglavnom vozila ili nosila. Kad je napunio godinu susjeda je skužila da on hoda kao veliki pa je počela svog mališu vući za ruke da prohoda jer je mlađi od mog 3 dana,a dijete nije bilo spremno,sad jadan pada na svaki kamenčić dok moj trči bez ikakvog problema (ima sad 18 mjeseci).

  34. #584

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj kokolo prvotno napisa Vidi poruku
    ... pa je počela svog mališu vući za ruke da prohoda jer je mlađi od mog 3 dana,a dijete nije bilo spremno,sad jadan pada na svaki kamenčić dok moj trči bez ikakvog problema (ima sad 18 mjeseci).
    Ovo je uobičajeno. Djeca koju se"uči" hodati su često nestabilinija od djece koja su sama prohodala. Jer dijete koje samo prohoda "izvježba" padanje, obrane, dočekivanje na rukice... prije nego prohoda. I kada konačno prohoda već je stabilno i spretno, ali mu je zato trebalo možda mjesec ili dva dulje.

    Jainina, dijete koje je uredno svladalo posjedanje, puzanje i ustajanje će i prohodati. Sa 12, 13 ili 14 mjesec - svejedno.

  35. #585
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Naš malac pohodao točno sa godinu dana.

  36. #586
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    I nasa curka je sa svojih 16 i kusur mjeseci napokon prohodala

  37. #587
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    s 11 mjeseci, sad već trči ko lud, nema mira

  38. #588
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    neki dan, s 14,5 mj. a opet ranije nego seka (15 mj).

  39. #589
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    I.je samostalno prohodao nekako u sedmici poslije rođendana. Sam je od ranije ustajao i hodao uz namještaj, sa više od 7 mjeseci tek prosjedio, a u 8.propuzao. Koliko sam se samo komentara naslušala za to neposjedanje, pogotovo kad izađemo napolje, a on zavaljen u kolicima pa nakon 15-tak minuta počne cendrat...a ja/mi ga onda nosimo

  40. #590
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    S godinu i 3 tjedna

  41. #591
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    dečko sa godinu dana, a cura već sa 10. mj.

  42. #592
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    J je prohodao točno s 12,5 mj
    E s 9,5 mj
    P s 14,5 mj

    svako je imao svoj ritam.ja ih nisam vodala za ruke,kada su prohodali ,prohodali su sami

  43. #593
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al sto je sa penjanjem i spustanjem uz stepenice? Moj sin je opsjednut stepenicama, samo bi isao gore dolje, a tu ga ne mogu pustit samog da ne ljosne pa ga vodim za rucice. Kako mu pravilnije pomoci da se penje?
    i P je opsjednut stepenicama,drži se za gelender a ja hodam iza njega ili ispred,ovisi da li idemo gore ili dolje,ali ne da mi da ga držim

  44. #594
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    sa godinu i 4 dana

  45. #595
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Evo i ja ću vam se pridružiti Mrvek ima 12 mj i jiš nije ni blizu hodanja Tek je nedavno počeo hodati uz stol i oko stola , ali sam ne Na jesen krećemo u jaslice i nadam se da će do tad krenuti Bratić mu hoda od prve godine ali on je već sa 7mj stao na noge

  46. #596
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Moj beban je sa 13 mjeseci prohodao a sa 14 je trcao po kuci i " hvatao krivine". Sad ima 16 mj i penje se na sve moguce. Zauzeti smo uglavnom sa izbjegavanjem povreda tipa " skok na glavu iza kreveta"!

  47. #597
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mi smo skoro 14 mj. i ne hoda
    uz namještaj se ustaje, obilazi i slične aktivnosti
    ali da sama zakorači, ma jok
    toliko je oprezna da to nisam još vidjela
    za razliku od prve koja je do te dobi već pala neki 50 puta
    ova je vježbala kako će sjesti ako ustane nekih 8 dana...

    uglavnom, meni je to u redu da ona još ne hoda
    ako ne prohoda ni sa 15, 16 mj. onda ću se brinuti

  48. #598
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Moja je tek sa 16 prohodala, vec nas je pedijatrica spremala za neuropedijatra a ortoped i poznanik fizijatar su nam samo rekli da to nije nista neobicno i da se nista ne brinemo. Naravno, imala je uredan razvoj do hodanja.

  49. #599
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Bila sam odlučna da se moje dijete NEĆE voditi za ruke. M. je samostalno hodala uz namještaj već sa 10 mjeseci,a kad je imala godinu dana sama je tražila da joj se da ruka da hoda. I tko će je odbiti. Jedno tjedan dana je tražila obje ruke koje sam joj držala skroz nisko (doslovno sa savila svoja leđa kao kifla, jao jao), a onda je gotovo tri mjeseca hodala držeći nekoga jednom ručicom. I nema šanse da ju pusti. I kako je brzo hodala, jedva sam ju stizala. Prije desetak dana je prohodala sama i to kao da hoda od rođenja sa minimumom geganja, školski i pravilno, rijetko pada, diže se kao od šale.

    Bila je i ostala najveći ziheraš kojeg poznam i u takva je u svemu - od hrane do hodanja, samo maminoj cici vjeruje bez propitkivanja

  50. #600
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    par dana nakon gornjeg posta
    14 mjeseci
    sad svaki dan hoda sve više i više
    baš voli ići u šetnju, mislim da kolica uskoro spremamo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •