Stranica 13 od 14 PrviPrvi ... 311121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 694

Tema: kada su vam djeca prohodala?

  1. #601
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Prohodao je ovih dana. Ima 9,5 mj.
    AJde da sam našla nekoga tako rano. Moj nema još ni 7 mj. pa se evo diže na noge punim stopalom i iskorakom. Po cijele dane samo to vježba. Nije mi jasno gdje se njemu žuri. Curica mi je sa 10 i pol, a jde to mi jeok, ali ovo malo čudo se žuri u svemu. Sa 6 mj se povlačio rukama da se digne pa sam ga stalno spuštala, ima ruke ko mali Herkules, sad je počeo na puna stopala, i pokušava radiri korake uz krevet. Po čitave dane sam samo uz njega da se ne prevrne i razbije glavicu. Imam osjećaj da strašno želi parirati seki, pa se zato žuri.

  2. #602
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Molim za pomoć! Ako netko ima iskustva ili se razumije u to.

    Moj mališa 6 i pol mjeseci je danas pao na leđa, na glavu, okomito, na zatiljak čini mi se. Bio je na koljenima i držao se za zid, taman sam pojurila prema njemu, bilo je prekasno. Da je barem bio na nogama vjerojatno bi se složio negdje na stranu, na ruku, na nogu, ne bi direktno pao na glavu.

    Umirem od brige.

    Plakao je jako, ali se brzo i smirio. Opet se počeo smijati, i ponovno na noge, hvata se za sve živo, ali za sve. Maknula sam sve, čak i lopte one gumene od kćeri, velike, jer se i za njih hvata i hoće dignuti na noge. Jedino što ne mogu maknuti kinderbet, krevet i zidove i klavir. I za to sve se hvata i diže i diže i hoće hodati. Svake sekunde, ali doslovce bez pretjerivanja, moram biti uz njega najednom. On ne miruje, i ništa ga ne zanima, osim toga, samo da se digne i da krene na noge, a još niti ne sjedi uspravno, nego tek na bok. On je jka, ima strašno jake ruke i noge, mišićav čudo jedno, ali klimav, on se klima i on nije definitvno spreman za ovo što radi, a ne mogu ga vezati.

    I sad sam na sto muka. Zjenice su ok, nije povraćao, nije problijedio, nema tekućine iz ušiju, ništa od onih klasičnih simptoma nečega ozbiljnoga, ali se stalno sa rukicom hvata za potiljak i kao da ga nešto smeta. Probala sam ga sa rukom lagano dirati po tom mjestu, jako se uzrujao, vjerojatno ga boli i to jako. Bojim se nečega, ne znam ni čega točno, ali da nije nešto unutra.

    zvala sam hitnu i pedijatra. Rekli su i oni da nije ništa za uzbunu, ali da ako osjećam da nešto nije u redu da ipak odem na hitnu. Muž čim je došao doma otišao sa njime na hitnu. Kada če biti gotovi pitaj boga, em je klinika na drugom kraju grada, ta za dječje hitne slučajeve, em će sigurno podulje čekati.

    Pa eto ako netko naleti na ovo, molim neka se javi. Hvala.

  3. #603
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Safran, sta su rekli dr.? Je li mis dobro?

  4. #604
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Hvala nebesima, je .

    Prošlo je prvih 24 h, pa mislim da možemo lagano odahnuti. Sve je po starom, ne vidim nikakve ni najmanje promjene u bilo čemu na njemu.
    Iako je doktor rekao da posljedice mogu nastupiti i unutar 48 sati, ali lakše nam je sada ipak.
    Pogledao ga je jučer detaljno, pogledao glavicu sa ultrazvukom da nema negdje napuklina, otok ili krvarenje, i nema.

    Ali ako jučer nisam ostarila za dodatnih par godina, nisam ništa, časna riječ.

    Još se malo dira rukicom tu i tamo za zatiljak, ali kad ga ja diram više ne reagira sa negodovanjem kao jučer.
    Posljednje uređivanje od šafran : 02.08.2013. at 15:25

  5. #605
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Odlicno! Bas mi je drago. Kad malenima nesto fali, covjeku nije ni do cega.
    Cuvajte se i uzivajte

  6. #606
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Hvala

    Išli smo jučer opet na bazen, kupao se mališa sve u šesnaest.

  7. #607

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Tjedan dana prije devet mjeseci. Dakle 8 mjeseci i koji tjedan

  8. #608
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno kada su vam djeca prohodala?

    Vau suncokretna! Sam samcat hoda, bez pridržavanja?
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 14.08.2014. at 23:08

  9. #609
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Prohodao sa 13 mjeseci,jednostavno se ''otisnuo'' i od tada se ne zaustavlja

  10. #610
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moj dječak je samostalno prohodao sa 10 mjeseci, al je bio dosta nestabilan.
    Međutim, odlučio je hodati i ništa drugo ga nije zanimalo! Pa-pa je naučio sa 11 mjeseci

  11. #611

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Bez pridržavanja. Napravi po 12 koraka sam.

  12. #612
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sa 14 mjeseci ali odmah jako sigurno i vrlo spretno. Do tada ni puzao.

  13. #613
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Moja svekrva kaze da je mm prohodao sa 8,5 mj sto je meni nevjerojatno! Kad sam to ispričala našoj fizioterapeutkinji kod koje je naša curka išla na vježbe nije mogla vjerovati i kaze da to još nije čula. Zato sam te suncokretna to pitala.
    Naša curka je prohodala tjedan dana prije prvog rođendana. Tek sad sa 14 mj je skroz sigurna i stabilna, sad već pokušava i trčati.

  14. #614
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sestra od mm je prohodala navodno sa 7-8mj...tako kaže moja svekrva. Napredno nešto

  15. #615
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Cura nam je prohodala s 11 mjeseci. Već s 8-9 se kretala, tj. pravila male koračiće pridržavajući se za ogradicu ili krevet. I sa svima sam se svađala da ju ne vodaju kao majmuna, da ju ne vuku za ruke već da se sama osamostali. Sreća da jesam. Evo je, ima 15 mjeseci i trči kao luda. Nema vucaranja ni sada, samostalna je. Hoće dati ruku samo na minutu i to ako je dobro raspoložena, hehe!

    I moja svekrva veli da je mm već hodao s 8 mjeseci. No, s obzirom na to koliko su se svi oni trudili vodati mi malu kao majmuna natežući ju za malene rukice i klimave nogice, jasno mi je što znači već hodao. BTW, on je (znate) već i pričao s 8-9 mjeseci!
    Posljednje uređivanje od zekana : 15.08.2014. at 23:38

  16. #616
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Sestra od mm je prohodala navodno sa 7-8mj...tako kaže moja svekrva. Napredno nešto
    Netriba bas svaku virovat svekrvi
    Moj sin je sa 7mj stajao sam na nogama a ona bi rekla da joj je unuk sa 7mj hodao. Hehe
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 15.08.2014. at 23:39

  17. #617
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Zato i stoji ovaj

    Moji su oboje s 8ipo uz namještaj hodali..cura je prohodala s 12mj15dana,a dečko evo još ne hoda samostalno. Važno da prohoda,a hoće li s 9-12-16mj manje mi je bitno. Kad budu spremni.

  18. #618
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ma i ja mislim da mm nije prohodao tako rano, vjerojatno kombinacija hodalici i nahodavanja za ruke.
    Naša curka je uz namještaj hodala sa 9 mjeseci ali ne mogu to nazvati hodanjem, zna se sto je hodanje.

  19. #619
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Ja imam blizance, u cura je prohodala sa 11,5 mj a na nogama je od 9 mj, decko se tek s 11mj dignuo prvi put na noge ali vec hoda uz namjestaj ali mislim da nece jos tako skoro se pustiti sada imaju god dana

  20. #620
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj bebač se ima 2 tjedna diže na noge di god ga stavim on hop na noge iako je još nestabilan,probala sam ga držat za rukice da vidim šta će a on želi hodat!sad ima 8 mj sa 7,5 mj je počeo stabilno sjedit i puzat,jel rano da ga držim za rukice da hoda?

  21. #621
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moje cure su malo kasnije prohodale, starija sa 16mjeseci, mlađa je imala punih 17mjeseci..ali čim su prohodale su bile jako stabilne..dugo su one šetale uz namještaj i pridržavanje, jednostavno im je trebalo hrabrosti da se puste i krenu same..

  22. #622

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Tjedan dana prije 6 mjeseci propuzao i odmah se postavio na noge uz pridržavanje. Sa nekih tjedan prije osam mjeseci sam se diže iz čučnja ili iz četveronožnog položaja bez pridržavanja. A korak-dva-tri samostalno sa nekih osam mjeseci. Sada, tjedan prije devet mjeseci hoda sam. Nisam ga vodala za ruke uopće. Stavila bih ga na travu,meko je, i momak je puzao i učio hodati. I ja sam mislila da je nemoguće.

  23. #623
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Željkica nemoj ga uopce vodit za rukice. Bolje da sam uči.

  24. #624
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    frajer se digne na noge u krevetiću,ogradici bilo di, di vidi da se može pridržat hop i onda se pusti i naravno padne.

  25. #625
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    E tako će se naučiti da zna pazit na sebe kad padne. Naravno i ti budi blizu da ne bubne u pločice a ako ga budeš stalno vodila za rukice neće nikada pasti,a nije ni to dobro. Treba šta više sam

  26. #626

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    par dana nakon prvog rođendana.

  27. #627
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    O dan nakon prvog rodjendana a G mjesec dana kasnije. Obje vjezbacice. S tim da je G vjezbala vise i duze jer je sporije "hvatala" ali je sad spretnija i penje se svugdje kao prava mala majmu ica.

  28. #628

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Cura prohodala sa 9,5 mjeseci, pa sam zato sa nestrpljenjem čekala da i sin prohoda otprilike sa isto toliko mjeseci , ali njemu se nije žurilo i prve je samostalne korake napravio tek nakon 1. rođendana.

  29. #629

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    dobro da ste izvukle temu da napišem kako je sve to relativno:

    prohodala je sa točno 16 mjeseci, jednostavno se nije puštala, ali od tada je bila sigurna i bez padova.
    i inače je vrlo spretna, a sada sa 8 g. "prava" sportašica

    njena frendica, 2 dana razlike, je prohodala sa 10 mjeseci, dakle 6 mjeseci prije nje,
    a već kad su imale godinu i pol uopće se nije vidjela razlika između ove koja hoda tek 2 mjeseca,
    i ove koja hoda već 8 mjeseci.
    naravno da danas još manje ima razlike, spretne su i sportašice obje...

  30. #630
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Prva - 13,5 mjeseci
    Druga - 11 mjeseci
    Treca - 14 mjeseci

  31. #631
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i drugi je prohodao sa 13 mjeseci, a propricali oboje sa 22 mjeseca.

  32. #632
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pod "prohodala" podrazumijevamo i dva-tri samostalna koraka? Ako da, prve samostalne korake je napravila s 11 i 10 dana.

  33. #633
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Prvi dvoje hodali su na prvom roćkasu a ovaj treći se bas počeo puštati...napunio godinu 12.3.

  34. #634
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Pod "prohodala" podrazumijevamo i dva-tri samostalna koraka? Ako da, prve samostalne korake je napravila s 11 i 10 dana.
    Pod "prohodala" ja podrazumijevam 15 i vise koraka u komadu, bez padanja
    Posljednje uređivanje od Ginger : 31.03.2015. at 23:11

  35. #635
    Salemander avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Mislim da je godina dana nekakav prosjek. Ja sam (prema usmenoj predaji) prohodao na moj 1. rođendan: a tako je i moj sin. ))

  36. #636
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Pod "prohodala" ja podrazumijevam 15 i vise koraka u komadu, bez padanja
    Onda smo taman u fazi "prohodavanja" Moze puno samostalnih koraka spojiti, ali i dalje bi rade jos i moj prst dok hoda.

  37. #637
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, tak je i moja, al kratko je trajalo
    Jednom kad se otisnula u svijet...fijuuuu....

  38. #638
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mozda je moja neka ziherasica

  39. #639
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma i meni se cinilo da je moja
    Mislim da je koja dva tjedna trajalo to trazenje prsta, mozda malo vise
    I isto sam komentirala kak je ziherasica
    I onda je skuzila da joj taj prst nicemu ne sluzi
    Sad trazi kad smo vani na nekom grbavom terenu ili kad ima puno ljudi (sad je i u fazi "sramim se")

  40. #640
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj prohodao s nekih 12 i pol mj. Unutra je odmah bez problema hodao sam, vani me još tjedan-dva tražio prst.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    stariji je prohodao sa 13 mj to bez puzanja, a mlađi je vrlo rano počeo puzati, ali je prohodao tek sa 14 mj

  42. #642
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    P. ima 15 mjeseci i još nije ni blizu hodanju. Profesionalno puže, brz je ko strijela i to mu je dovoljno. Diže se uz namještaj i hoda ali ne pušta se ni ne stoji samostalno.
    Neće ni ruku da pređe od stola k meni, on se spusti i dopuže taj jedan korak

    Čekam i uživam u puzanju

  43. #643
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Njoj je skroz svejedno je li prst ili neki predmet, samo da je nesto u ruci i odmah je sigurnija.

  44. #644
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    MOja je bez ikakve pomoći prohodala s 13 mj. i od tad nije stala.Sama se digla i odeeeeee....

  45. #645
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Moja je prohodala, ziheraski, s 11 mjeseci.. samo se odvojila od stola i prosetala do kuhinje.. tako da je za rodjendan bila skroz pripremljena a majku sam do tad redovito slusala (kao i danas u drugim stvarima) kad ce vise prohodati? Tako da mi je bas sjelo.
    Posljednje uređivanje od Doga : 12.04.2015. at 07:08

  46. #646

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    15,5 mjeseci kolika je ljencina mislila sam da nece nikad, zapravo mozda jos sam ni nebi al ga je motivirao jedan cupavi lajavac

  47. #647
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moji 8 ipol, 10mj i 9 mj.
    I potpisujem orange80 kasnije se ne vidi nikakva razlika između rano i kasno hodača. Osim toga rano hodači ne kuže ništa jer su bebe, došlo mi je da cijeli stan tapeciram spužvom sto puta

  48. #648
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo nas na 16 mjeseci i još ni ne stoji samostalno

  49. #649
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Bez brige, Apsu, moj dok nije prohodao nije ni stajao samostalno, a prohodao je sa 17 i pol. Zato je vrlo oprezan, ne zabija se u zidove i namještaj i ne spotiče se o predmete na podu.

  50. #650
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Apsu, jel idete jos ivijek na goljak?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •