Stranica 3 od 14 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 694

Tema: kada su vam djeca prohodala?

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    moja smizla ponekad proseta uz namjestaj,a trenutno gura bobi car i seta uz njega ali nema sanse da se pusti

  2. #102
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    kaj ti je s tickerom u potpisu?

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    kaj ti je s tickerom u potpisu?
    ma nisam jos skuzila kako moram stavit,idem probat sad

  4. #104
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    hm, vidim, potrudila si se i sad ti ticker super izgleda. a smijem ti nešto reći? nećeš me mrziti? sigurno? mislim da se na ovom forumu ne smiju stavljati tickeri, zbog štednje memorije! soooriiiii! kidam nalijevoooo prije nego što me dohvatiš!

  5. #105
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, zato mozes staviti link na ticker

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,a ja se namucila idem brisat !jos sam neupucena

  7. #107
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    R. s 13 mjeseci
    M. s 19,5

    Nikad ih nisam vodila za ruke, kad su se pustili - pustili. 8)

  8. #108
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Sa 11 mjeseci i 7 dana. Ali je prije toga vrijedno trenirao uz namjestaj.

  9. #109
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    sa 15 mjeseci

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Evo da se pohvalimo.Zala je samostalno prohodala prije 2 tjedna, znači sa 13,1 mjeseci. :D Do onda se držala za prst jer je veliki ziheraš.I tako je bilo već jaaako dugo, od negdje 12-tog mjeseca i ja sam mislila da se nikad neće ohrabriti.I onda odjedanput-evo ti nje ide si sama po loptu, a mi ostali paf!Od onda ju je teško uhvatiti, još ne trči u pravom smislu riječi, ali jako brzo hoda.No zbog tog svog ziheraškog stava, jako malo pada!

  11. #111
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    e, a ja ne dam prstić, pa ne dam! hodao bi on tako, al' ne dam!

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Evo da se pohvalimo.Zala je samostalno prohodala prije 2 tjedna, znači sa 13,1 mjeseci. :D Do onda se držala za prst jer je veliki ziheraš.I tako je bilo već jaaako dugo, od negdje 12-tog mjeseca i ja sam mislila da se nikad neće ohrabriti.I onda odjedanput-evo ti nje ide si sama po loptu, a mi ostali paf!Od onda ju je teško uhvatiti, još ne trči u pravom smislu riječi, ali jako brzo hoda.No zbog tog svog ziheraškog stava, jako malo pada!
    e to i moja radi kad ju setam dovoljno joj je samo da osjeti prst u ruci i ide,ali pustit se nece

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    e, a ja ne dam prstić, pa ne dam! hodao bi on tako, al' ne dam!
    Ali kad dijete hoda uz namještaj (kad se pridržava uz namještaj), to mu ne braniš? Pa zašto mu ne daš taj maleni prstić, zar mu to nije samo pridrživač?

    (mislim baš na pridržavanje za tvoj prst, u visini njegovih laktova npr. ne mislim na ono istezanje djece za ruku kad posrću)

  14. #114
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ma ne davati prstić, što ako se ne odluči još pustiti pa ćeš davati prstić još mjesecima na sve daljim rutama. Odu križa, zarobljena si itd. Neka se oni sami puste kad budu spremni, ako ne neka i dalje stoje uz namještaj.
    I gdje bi ja stigla da sam blizancima davala prstić pa ode svaki u svom smjeru.

  15. #115
    Dora06 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    Dora je prohodala sa 11,5 mjeseca i to za daljanskim upravljačem

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Ajajaj!Koliko dilema i strahovanja od jednog malog prstica! :?
    Meni OSOBNO je to kao da joj nedam ruku (a traži me) kada npr. hoće prijeći neku prepreku a još sama nije 100% ziher da to može.Pa i ja neki puta tražim pomoć i ruku ako nisam ziher da sama mogu preći npr. jarak!Zato ja stvarno ne vidim razloga da joj branim taj mali prstić kao oslonac ako traži.Naravno da tu ne mislim na "višenje" i istezanje ruku iz lopatica bebe koju roditelj "prisiljava" na hodanje i uvjeren je da je njegova beba spremna za to,a kad ono beba jedva i dodiruje tlo nožicama-ali glavno je da ona već "hoda"!
    No, svaka mama je različita s različitim stavovima u odgoju svog djeteta i radi najbolje u interesu istog.

  17. #117
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ma, ne znam... :/ nekak se ipak bolje osjećam da ga pustim da se odluči sam, kad bude potpuno spreman. neće mu niš bit, nek još puže.

  18. #118
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    u biti, nije da baš traži prst, samo velim da bi tako već mogao hodati, može napraviti korak - dva samostalno, a trenutno se vježba ustajanje i stajanje bez oslonca.

  19. #119
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    N. se počela dizati i bočno hodati uz namještaj sa 8-9 mj. Samostalno je prohodala s 14.5, znači tek nakon 6 mj i još uvijek je jako oprezna. Imala je nedavno fazu od cca 14 dana kada nije htjela napraviti ni koraka, samo je tražila nošenje ili je puzala. Ja sam baš mislila da će usavršiti hodanje, ali eto...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    u biti, nije da baš traži prst, samo velim da bi tako već mogao hodati, može napraviti korak - dva samostalno, a trenutno se vježba ustajanje i stajanje bez oslonca.
    Vidim da je tvoj "mali puhić" samo 3 dana malđi od moje princeze.Eto, nikad nije kasno s prohodavanjem (ima vremena barem do 18-tog mjeseca),ali zašto malo ne pomoći ili potaknuti?!Moja Zala se već u 9-om mjesecu samostalno digla u kinderbetu i cupkala po njemu.U 11 mjesecu je tek pocela puzati, ubrzo nakon toga dizati se uz namjestaj i raditi prve korake držeći se za nešto.Zapravo u 11-om mjesecu se tek samostalno digla iz ležećeg u sjedeći položaj, dakle, rekla bi da je počela "sjediti" tek u 11 mjesecu, mada je od 6-7 već vrlo stabilno sjedila, ali nije se sama posjela.U 12 je počela kružiti držeći se meni za jednu ruku ili prst, a sada eto već trči da ja moram trčati za njom.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    curke evo i mene s problemom 'prstića' i 'pridrzavanja'...
    mi padamo s nogu,jer nas ziheras doslovce trci kada ga drzimo ali kada treba sam jedan korak-nula
    i meni(nemajci) jucer padne na um-drzati ga posve lagano za treger,pomalo tek da osjeti moju blizinu i ima osjecaj sigurnosti.
    Bunio se, hvatao me za ruke, izvodio akrobacije-ima taj ravnoteze kad treba, i na kraju odustao od hvatanja i poceo uzivati u novoj vjestini, cijelo popodne smo setali poo stanu, a na kraju je cak napravio par koraka sam, od mene do kauca...eto pomogli smo mu tata i ja da prohoda, al' da smo se znojili-znojili smo se.
    I ,znam da to nije ONO PRAVO, al' kada se jos malo ohrabri doci ce i do toga.

    Stvarno nisam pametna pridrzavati ih ili ne, ali kod nas je tako ispalo, ne zalim sto sam mu pomagala, nije bio u hodalici, sve ga zanima, pa mora vidjeti nekako.Da ne kazem da sam ga 100 puta morala podici da bi vidio nesto sto je na kuhinjskom elelmentu ili na prozor gledati djecu kako su igraju u parkicu .
    Tata je rekao da ce ga pokusati nauciti plivati ovog ljeta

  22. #122
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    barbie:
    Vidim da je tvoj "mali puhić" samo 3 dana malđi od moje princeze.Eto, nikad nije kasno s prohodavanjem (ima vremena barem do 18-tog mjeseca),ali zašto malo ne pomoći ili potaknuti?!Moja Zala se već u 9-om mjesecu samostalno digla u kinderbetu i cupkala po njemu.U 11 mjesecu je tek pocela puzati, ubrzo nakon toga dizati se uz namjestaj i raditi prve korake držeći se za nešto.
    a, čuj, mene je nekako strah uplitati se i takva mi je "politika" bila od početka - što manje ometati, omogućiti maksimalnu slobodu kretanja, i ništa ne forsirati. on je vrlo aktivan i čvrst, savladao je, recimo, dizanje u stojeći položaj bez pridržavanja i može napraviti korak - dva, odavno se već penje na krevet, kauč, kolica i silazi natraške, isto vrijedi i za stepenice, spušta se u čučanj i diže iz njega, skoro nikad ne pada, a i tada najčešće ne pada na glavu; puzao je pravilno, inače, sa šest i pol mjeseci, dizao se na noge s osam, s devet mjeseci se kretao uz namještaj. da je do mog muža, on bi ga već odavno vodao za rukice, ali ja ne dam.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ivanić grad
    Postovi
    63

    Početno

    M.samostalno prohodala s 10 mjeseci,odonda je nezaustavljiva

  24. #124
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    ali zašto malo ne pomoći ili potaknuti?!
    Zato sto se mnogim klincima zezne centar za ravnotezu, ako ih ucis hodati tako da su im ruke iznad glave. Navodno je OK jedino ih lagano pridrzavati ako ste ispred njih, pa oni idu prema vama i drze ruke naprijed, a ne gore.

    Ja D. nikad nisam drzala, samo sam je hvatala Posvuda.
    Inace, prohodala je s 11,5 mjeseci, ali je bila skroz stabilna tek mjesec dana kasnije.

  25. #125
    mamaiema

    Početno

    moja ema ima 14 mj.i još ne hoda sad vidim da je to individualno kao valjda i sve ostalo kod djece ali mene muči to što ona kad hoda hoda iskljućivo na prstima, izuzetno je temeljita ,sve po PSu.sjedenje je svladala izmedju 6-7 mj. propuzala je sa 9-prvo na trbuhu i od 11 mj na sve četri i dovela tehniku do svršenstva,diže se bez problema,hodalicu smo koristili minimalno a već mjesecima ju uopće ne koristimo .ne znam trebam li s njom kod ortopeda ili je to faza koja će proći ?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    Damian-10mj,Hanna-10mj i 3tj

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    12 mjeseci i 15 dana :D

  28. #128
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Moja Nila je samostalno prohodala prije nego što je napunila godinu dana...a baš samostalno, brzo, jako i smješno hoda od 12 mj. :D

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj mamaiema prvotno napisa
    moja ema ima 14 mj.i još ne hoda sad vidim da je to individualno kao valjda i sve ostalo kod djece ali mene muči to što ona kad hoda hoda iskljućivo na prstima, izuzetno je temeljita ,sve po PSu.sjedenje je svladala izmedju 6-7 mj. propuzala je sa 9-prvo na trbuhu i od 11 mj na sve četri i dovela tehniku do svršenstva,diže se bez problema,hodalicu smo koristili minimalno a već mjesecima ju uopće ne koristimo .ne znam trebam li s njom kod ortopeda ili je to faza koja će proći ?
    nista se ti nesikiraj evo moja sad21.puni 14 mjeseci i nehoda,dize se puza hoce setat ako joj dam prst i isto hoda na prstica,ispravit ce se to

  30. #130

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Oko 12 i oko 15 mjeseci

    Same, kad su se odlučile pustiti od zida, namještaja. Nema kod mene prstića, taman i da padne u jarak (jer znam da neće ) Djeca su pametna i neće pasti u jarak- ili će prohodati ili neće ni ići preko jarka jer će samo ocjeniti da nije spremno...

    Važno je da se dijete pusti samo kada je spremno, a još važnije da savlada sve korake/faze prije toga, da "postigne zrelost"- ne znam kako bi se drugačije izrazila

    Strašno mi je kad netko pošto-poto mora dići dijete na noge jer je vrijeme da hoda, zato što to dijete silno želi ili zato da bi se hvalio da je njegovo dijete prohodalo prije susjeda. Može to dijete hodat ali koliko će to kvalitetno biti i kolike će probleme na mišićno-koštanom i živčanom sustavu prouzročiti malo se ljudi zapita

    I kad dijete ima već 3, 5 ili 7 godina (govorim o djeci s posebnim potrebama) važno je da odradi sve prije a tek tada da prohoda...

    Ista tema kao i sa sjedenjem- napraviti će dijete sve samo kad je spremno, ako još ne radi znači da još nije spremno i da ne treba forsirati koliko god "željelo" (Stavit ću pod navodnike jer obično se ipak radi o želji roditelja)




    I moram povezati ove dvije stvari
    mene muči to što ona kad hoda hoda iskljućivo na prstima
    hodalicu smo koristili minimalno
    Možda ste ju koristili minimalno ali ipak jeste... a gotovo sva djeca koja hodaju na prstima su koristila hodalicu ili gotova sva djeca koja su imalo bila u hodalici hodaju na prstićima. Čast iznimkama.

    Možeš otići kod specijalista koji će ti reći što da radiš s hodom na prstićima, tj. koje vježbice i vidjeti da li se radi o skraćenim tetivama ili samo o navici

  31. #131
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Nekoliko dana prije prvog rođendana.

  32. #132
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    L.-dan nakon rođendana
    P.-14,5 mj

  33. #133
    mamaiema

    Početno

    pa MINA ima puuuno slućajeva djece koja NIKAD nisu bila u hodalici pa imaju problema sa hodanjem. ja sam samo htjela podijeliti iskustvo.





    bili smo kod pedijatra i dobili uputnicu za ortopeda. trebali bi ići na Šalatu. kakvi su ortopedi i postoji li neki koji je bolji od ostalih?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Prohodao s 12,5 mjeseci, nikada u hodalici nije bio.

  35. #135
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    S a12 mjeseci je hodao za jednu ruku ali se nije htio pustiti. Prohodao sa 14,5, puzao.

  36. #136
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    11 mj

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    sa 13mj. prve samostalne korake

  38. #138
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    E. s 10 mj i 12 dana, propuzala s 6,5 mjeseci
    I. s 11 mj prohodala, pa tek onda propuzala
    A. s 10 mj i 25 dana (25.9.), propuzao s 7 mjeseci
    nema pravila

  39. #139
    leah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    70

    Početno

    Sa 11 mjeseci i 3 dana

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    Sa 16 mjeseci,hodala 4 dana,pala i do punih 18 nije htjela ni probati.Sad hoda već 3 tjedna.

  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Moja Zala se već u 9-om mjesecu samostalno digla u kinderbetu i cupkala po njemu.
    nije isto dici se i vuci se.
    mislim da se to malo mijesa i zapostavlja.
    pravilno ustajanje je iz iskoraka. bez da se povlaci i dize (vuce).

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    70

    Početno

    M samostalno prohodao sa godinom ipo.

  43. #143
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Anja s 15 mjeseci

  44. #144
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    s 14 mjeseci. i to samo zato sto je tada na ruki imao gips i nije mogao puzati, pa je morao hodati. inace uopce nije bio zainteresiran za hodanje, napravio bi korak, dva nesvjesno, i onda nastavio puzati brzinom svjetlosti.

  45. #145
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Mišek: propuzao s 12 mj, prohodao sa 17.5 mj, propričao sa 18 mj. Posjećivali smo fizijatra, rekao da je "normalno" prohodati izmađu 12 i 16 mjeseci. Mala od frendice prohodala s 9 mj.
    Picek: propuzao s 9 mj, prohodao 3 dana prije 1. rođendana, propričao sa 22 mjeseca.

  46. #146
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Ima skoro 12,5 mj i već dugo puže, neko vrijeme već hoda uz namještaj... ali bez njega je tako klimav da imam feeling da neće još duuuuuuuugo prohodati. Znam da nema pravila i baš mi je dobro ovako pročitat koliko različitih iskustava imamo, a djeca nam prva liga!

  47. #147
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Enola je sa 13. mjeseci krenula nesigurno ali samostalno :D
    Sad već hoda kao velika!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    sa 14. mjeseci i 10-ak dana.

  49. #149
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    sa 13mjeseci a puzao nije nikada

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Na majcin dan , sa 10,5 mjeseci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •