Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: odjava :)

  1. #1
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno odjava :)

    drage kolegice i kolege,

    mi se svecano odjavljujemo

    danas je tjedan dana da nismo dojili.

    ukupan staz - 2 godine i 3 tjedna.

    sto se i kako dogodilo?

    noa je do prije nesto vise od mjesec dana dojio neograniceno. doslovno. i nije si nikad i ni u jednom trenutku dojenje sam smanjio, ogranicio, preskocio, previdio, zaboravio etc etc etc... nijednom u skoro dvije godine... mozda, kad bi malo rastegnuli ovo njegovo dojenje, dosli bi bar do jedno tri i pol godine (usporedjujuci s njegovim vrsnjacima koji su sami smanjili na 3 dnevno... jednoznamenkasti broj - sto je to???)

    no. ovog ljeta smo uspijeli napokon zatrudniti. kad mi je bilo nekih 6-7 tjedana, mm je otputovao na mjesec dana.

    tad sam mu ukinula dnevne podoje. sve. odjednom. bez ikakvih problema. vrlo smo jednostavno umjesto cice pili vodu ili se bavili cime drugim...

    onda mi je lagano u ovih mjesec dana pocelo smetati nacicavanje. noa nikad nije bio brz i efikasan, vise tip "kafendjije"... sve polako i natenane. no, moje bradavice a ni zivci to vise nisu mogli izdrzati. odmjerila sam i zakljucila da nam nece biti veci problem malo to izregulirati i ograniciti. prvo se poklopilo da je on nocu poceo spavati od nekih 9 pa do recimo 5-6 ujutro. cijelu noc i cijelu vjecnost, za nase pojmove

    onda sam mu ogranicila jednu dojku po podoju. malo bi se bunio ali je i to proslo prilicno ok. olakotna mi je okolnost bila ta sto ja radim uvijek popodne i do kasno navecer. dolazim doma kad oni vec spavaju pa nisam morala odradjivati vecernje uspavljivanje. ostalo nam je jutarnje i dnevno. kad smo krenuli u vrtic, poceli smo preskakati i dnevno uspavljivanje. ostalo je jutarnje i nekih dva puta tjedno nocno (kad sam slobodna).

    onda se proslu subotu noa sam uspavao, gledajuci crtic na mojoj ruci (lezali smo zajedno u krevetu). pricao, pricao i - zaspao. ja u cudu. prvi put u dvije godinu zaspao bez cice a ja bila blizu :shock:

    ujutro smo izveli diverziju, a i spavao je do 7 pa smo odmah skocili na dorucak.

    tu vecer (nedjelja) ponovno je zaspao samnom a bez cice...

    i onda sam odlucila da je gotovo. cijeli je tjedan bio u vrticu, ja sam radila, nije me bilo za dnevno ni za vecernje, jutro bi se bunio, plakao dok se ne razbudi ali smo to rjesavali doruckom ili bobom graditeljem

    jos nije do kraja prihvatio da cice vise nema. ali je pobuna sve kraca i manje intenzivna. ja sam napretkom izuzetno zadovoljna i ponosna na njega a i na svoj karakter

    ovo nam je bio predivan period u zivotu. uskoro cu ga ponoviti s jednakim gustom... i tome se neizmjerno radujem

  2. #2
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ma super da vam je prošlo bez trauma
    kaj ti nije žao za tandem 8)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja samo saljem puse malom velikom imenjaku

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    a ja ti cestitam na trudnoci i pokusat cu te utjesiti da ces za koji mjesec opet imati sisavca a do tada luftaj milk bar

  5. #5
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    noa pa pa


    a mozda se nova i vrati pa ipak bude tandem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Litala, čestitam na trudnoći.
    Grga je sam prestao kad sam ja bila u 2.mjesecu. 2, 6 godina sam ga dojila. Najljepše je kad sve prođe bez trauma, iako sam bila sigurna da ću doživjeti tandem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •