Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: PREPONSKA KILA (Simptomi uklještenja? Operacija?)

  1. #1

    Početno PREPONSKA KILA (Simptomi uklještenja? Operacija?)

    Ima li tko iskustva s preponskom kilicom. Možda je ova tema već obrađena, pa se unaprijed ispričavam ako se ponavljam.

    Zanima me koji su simptomi uklještenja preponske kilice (osim plača). Također me zanima ima li netko iskustva s operacijom kilice u splitskoj bolnici (koliko zadrže dijete, posjete ili eventualno ostanak s bebom i sl.)

    Bebaća sam vodila kod kirurga koji mi je rekao da ja ne mogu utjecati, tj. da ništa ne mogu napraviti da eventualno spriječim uklještenje, te je nakon šest mjeseci preporučio operativni zahvat (bebać sad ima tri mjeseca).

    Meni je panika da se u ova tri mjeseca kilica ne uklješti. MOLIM POMOĆ OD SVIH KOJI NEŠTO ZNAJU.

  2. #2
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    tu sam dakle, toma je isto imao kilu sa negdi tri mjeseca, onda je ona sama se povukla misec dana kasnije lai se ponovo vratila kad je napunio dvi godine. i tad smo isli na operaciju.
    simptom ukljustenja je kad je ne mozes prstima vratiti nazad u trbusnu supljinu, sto svakaako je dobro napraviti cim se pojavi. vidjet ces da vise izlazi kad se place tu babska prica funkcionira :/ !)tako ti lijepo vracaj dok god moze, ako se uklijesti -odmah na hitnu.
    e, sad operacija....uvjeti u bolnici jezivi moras dovesti dijete dan prije, ostavit ga taj dan i sutradan ga vodis kuci. pokusaj se svidjet doktoru i reci da si normalna i da neces davati piti i jesti djetetu noc prije operacije pa ce ti vjerojatno dopustiti da ga dovedes to jutro. preporucam dr.budimira.
    operacija se radi ujutro, mozes cekati u cekaonici bolnice i vidjeti kad ga odvode na odjel i ako si agresivna i ne obadajes bas puno, mozes uci sa njim unutra. inace na odjelu su posjete dozvoljene dva puta dnevno (s tim da je jutranja posleta upitna ), grozota jedna, sad se najezim kad se sjetim djeca su zakljucana unutra, sestre te tjeraju vani, mali bebici su zavezani za kravet
    ma, neljudski uvjeti...
    ali za utjesiti te mogu ti reci da moj malis iako je to bilo totalno kaomtozno iskustvo za njega i mene dok je trajalo, nema nikakve nocne more ili tome slicno, zaboravio je dragi moj to vrlo brzo...ali je mama jos u komi.....
    e, jesam te utjesila...sorry ali mislim da ej bolje se pripremiti...a i mozda se sta u zadnjih godinu ipo i promijenilo na bolje. :/ ....

  3. #3

    Početno

    Uf, uf :shock: , valjda ću preživjeti. U svakom slučaju Vanjci hvala na iskrenom i iscrpnom odgovoru. Inače kilicu mu je pregledao baš doktor budimir kojeg ti spominješ, pa se nadam da će ga on, kad za to dođe vrijeme, i operirati. U tom slučaju ću dr. budimira pokušat skuvat da mališa dovedem ujutro prije same operacije, a što se tiče posjeta dat ću sve od sebe da tamo budem bar dva puta dnevno.

    Kaži mi još please je li bolno vraćanje kilice i je li boli, tj. jel tvoj mališ plakao kad bi mu se kilica spustila, pa dok je ti ne bi vratila?

  4. #4
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ne njega nije nista bolilo, ma nema ni osnove da boli, to ti laicki, postoji rupica u trbusnooj supljini koja se mora sama zatvoriti a ako se ne zatvori onda dio crijeva izade kroz nju. ti ga samo vratis-bezbolno je kao i izlazak iz nje....boli kad se ukljesti jer onda se tu zaustavi krvarenje, stisne se crijevo i onda se mora reagirati....bolilo ga je malo kad se piski odmah nakon operacije ali i bilo ga je strah tako da je mislim u tome fora, bojalo se dijete piskit da mu ponovo ne izade pilic, tako je on sam nazvao kilu, jer je povise jaja i onda je to pilic
    ma, prezivjet cete nije upitno, ali da bi moglo biti bolje, moglo bi....
    samo ti obavezno napomeni da bi ga dovela na dan operacije a mozes i moliti da gaa odmah puste, cula sam da i to nekima uspjeva, ali oni na operaciji odvagnu jel to moguce, nama nisu dali jer je rez bio veci od planiranog....tako mi je bar dr rekao....a za operaciju, trazi njega, mislim budimira ili ako nekog drugog zelis, jer se to zapisuje unaprijed, da ga ne bi neki livi operirao :/ ....
    samo ti pitaj ako te jos sta zanima....pomoci cu koliko god znam i mogu

  5. #5

    Početno

    Evo ponovno pišem poruku jer mi se ranija izbrisala. ne pitaj kako. U svakom slučaju je super što će ako se potrudim i ako operacija prođe o.k. vito možda bit u bolnici samo jedan dan. Mislim da nemam više pitanja. I ja sam o budumiru čula sve najbolje, pa ću se potrudit sve organizirat da on operira.

    Hvala puuuuuuno.... :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •