Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 168 od 168

Tema: odvikavanje od pelena, navikavanje na tutu

  1. #151
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    U pravu si Ginger i roditelji moraju biti spremni, danas je to lagodno pogotovo zato što postoje jednokratne pelene pa je roditeljima lakše oko tog zbrinjavanja otpada. Isto znam slučajeve da do 3. godine nisu ni pokušavali možda svi čekaju da dijete da inicijativu

  2. #152
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Gabi25 jel ju stavljaju u vrtiću na tutu ponekad, kad bi vidjela druge možda bi se i ona prije navikla...

  3. #153
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si Ginger i roditelji moraju biti spremni, danas je to lagodno pogotovo zato što postoje jednokratne pelene pa je roditeljima lakše oko tog zbrinjavanja otpada. Isto znam slučajeve da do 3. godine nisu ni pokušavali možda svi čekaju da dijete da inicijativu
    Nije mi jasno kako dijete može pokazati svoju inicijativu ako nema pojma da tuta/kahlica postoji??? Misle jadni da im je to sudbina, hodati okolo s ukakanom guzom.

    Jednostavno ne kužim... Ja bih takve roditelje isto stavila u pelene, pa da vidimo kak bi im bilo.

  4. #154
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Gabi25 jel ju stavljaju u vrtiću na tutu ponekad, kad bi vidjela druge možda bi se i ona prije navikla...

    MM ne stavljaju ih na tutu u vrticu, ali pitat cu bas. Iz iskustva znam da najlakše uče kad vide drugu djecu, pogotovo stariju

    Btw Ginger imaš pp

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Sve bi to bilo super , da roditelju znaju da nije inicijativa djeteta : mama necu vise pelenu. Ima tu hrpetina znakova

  6. #156
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Naše prvo uspješno kakanje na tuti! Jeeeej!

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Sretno i dalje

  8. #158
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Rodina pusa ima link na super tekst o ovoj temi: https://www.facebook.com/RodinaPusa/...43300272363949

    Mi smo daaaavno izasli iz pelena ali sjecam se da sam skuzila da je svaki put kad sam JA pomislila "hm, da li da je/ga stavim na tutu?" odgovor trebao biti "da", i da bi, ako bih nekom racionalizacijom zakljucila da ne trebam, isto svaki put zavrsilo lokvom

    Odnosno, slozi se nekakav link izmedu nas i njih kojeg ne mozes opisati ili racionalizirati, trebas samo pratiti instinkt i svaki put kad se zapitas da li ih treba staviti na tutu, to pitanje interpretirati da je dijete dalo neki znak da treba, iako ne mozemo u taj znak uperiti prstom.
    Posljednje uređivanje od Ancica : 18.07.2016. at 17:06

  9. #159
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Možda glupo pitanje no s curom je bilo drugačije pa da provjerim da negdje ne griješim sa pišonjom...
    Tutu koristimo već cca 1,5mj, kaka 2-3x dnevno ugl. iza obroka pa to bez problema ulovimo, možda se 1x tjedno pokaka u pelenu...
    Često ga i prilikom izmjene pelene stavim na tutu i popiški se u nju odnosno tu nastaje problem - često izvan..
    Naime,ne znam da li ga ja krivo postavim (a kako drugačije?), no kako se on meškolji (a i vjerojatno drpa) pišo izleti prema rubu tute i mlaz ode preko, često bude morko ispred tute a nešto i u njoj... da li se to još nekom događalo,da li su za dečke tute nepraktične što se tiče piškenja?
    Još ne hoda (jedva se diže na noge) i ne znam kada bi uopće trebalo krenut sa pišanjem stojećki ?
    Pretpostavljam da se u početku vježba gađanje u tutu, do wc-a neće moć dokučit još ohoho...

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    mojidečki su stoječki počeli pišati tek iza 4-5 godina

  11. #161
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Najbitnija stvar koju učim svog malca da napravi kad sjedne na kahlicu - piško dolje. Tj. to mi muž rekao da ga moramo učiti
    Al evo i danas se dogodilo da je ujutro piško bio neposlušan i popiškio je pod, čarape, gaće, pidžamu.

    No već sad i on sam sjedne i ponovi "piško dole" i popravi ga ak treba
    Posljednje uređivanje od Vrci : 03.02.2017. at 19:17

  12. #162
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mogu se mislim ovdje pohvaliti. Kupili did i baba jucer tutu. Moja E se probudi jutros suha. A ja ju skinem i sjednem na tutu i kroz pola minuta se popiski. S 10 mjeseci i 11 dana. Sva sam ponosna. Ide ovo ljeto učenje na tutu, pa ako upali, upali. Ne zna tražiti, ali bi mogla skuzit da tu piski i kaki kad ju ja stavim.

  13. #163
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Zašto da ne. Tako je i L. išla piškiti na nošu kada se probudi, a kakila je uvek u isto vreme, pa smo znali kada da je stavimo. Pelenu je skinula tek sledeće leto, a možda je mogla i tada. Zato on kad god ga stavim na nošu plače. Kao da ne zna kako se sedi na njoj.

  14. #164
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu se mislim ovdje pohvaliti. Kupili did i baba jucer tutu. Moja E se probudi jutros suha. A ja ju skinem i sjednem na tutu i kroz pola minuta se popiski. S 10 mjeseci i 11 dana. Sva sam ponosna. Ide ovo ljeto učenje na tutu, pa ako upali, upali. Ne zna tražiti, ali bi mogla skuzit da tu piski i kaki kad ju ja stavim.
    Ovo ti je idealno...privikavanje dok moze dobro sjediti, a jos ne moze samostalno ustati i zbrisati. Vecu djecu je teze primiriti i ovo mi se cini bolje.

  15. #165
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    haha Peterlin
    i ja sam svoje cure pocela stavljati na tutu cim su se posjele
    i do prvog rodjendana nijedna vise nije kakala u pelenu
    nekad sam ih stavljala u vrijeme kad sam mislila da bi mogle kakati, a nekad su same trazile pokazujuci rukom na pelenu
    skroz smo ih maknuli kad je doslo ljeto, imale su sve tri oko godinu i 7 mjeseci
    potrefilo se da smo svaki put bili na moru i nakon toga vise nisu htjele natrag u pelenu - svidjelo im se biti u kupacim gacama

  16. #166
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Da pitam i ovdje:
    Mlađa kćer je skinula pelene s 20 mj, u jednom danu. I dnevnu i noćnu i tražila je sama. S time da je ona skužila taj proces već s godinu dana i to prvo ljeto je bila bez pelena, ali polaskom u jaslice, dogodio se korak u natrag i počela je pišati u gaće. Tako da nismo forsirali i vratili pelenu do idućeg ljeta.

    Malac sad ima 17 mj. Kaka i piški na tutu od 8.mjeseca života (također prvo njegovo ljeto)...Tada je i shvatio da kad ga posjednem da treba stisnuti, pa nešto izađe. I to je uredno radio. Došla jesen, naravno jaslice i pelena...Sad je došlo na red drugo ljeto. Cijeli lipanj je bio na moru i uopće nije imao pelenu. Redovito je bio suh, čekao da ga stavimo i tek onda se popišao. Ali ne traži! Vratili smo se s mora i morao je sad opet krenuti u jaslice, a meni je zaista bilo glupo da mu vraćam pelenu. Tete su prihvatile to, čak smo donijeli tutu. One je sad u mlađoj jasličkoj. Stavljaju mu pelenu za spavanje po danu. DOma mu ja ne stavljam. Uglavnom, on se svaki dan popiški jednom u vrtiću u gaće. Bez nezgode je prošao samo prvi dan.

    Da li je možda ne spreman ili je to sve ok? Malo sam zbunjena jer je kćer sve skinula u jednom danu i sama tražila tutu. A on ništa. Nikako ne traži niti ide do nje, ali trpi. Idemo i u grad i na dužim putovanjima u autu je bez...ali svejedno se dogodi da se popiški...a prošlo je već mjesec dana od skidanja...

    Sinoć sam ga pustila da prvu noć spava bez jer mi je bilo žao da se kuha. On je cijelu noć spavao bez pišanja i onda se ujutro probudi, krene prema boravku i napravi ogromnu lokvu nasred hodnika! A zna da je tuta par metara dalje??!

  17. #167
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Naše prvo uspješno kakanje na tuti! Jeeeej!
    Kad sam pisala ovaj post dijete je imalo oko godinu dana.

    Počela je koristiti tutu za pravo tek sa 3.5, a prije toga mučenje sa zadržavanjem. Mlađi počeo na tutu sa skorih 3, bez forsiranja, bez muke sa zadržavanjem. Nikome ne bih preporučila brzanje. Kada je dijete spremno ono će samo tražiti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.07.2019. at 00:00

  18. #168
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Svako dete ponekad zadrzava stolicu jer je to je neizbezna faza u odrastanju. Mnoge faze zadrzavanje ostanu neprimetne okolini, ukljucujuci i roditelja i osobe koje se brinu o detetu. Skidanje pelena je samo jedna od situacija u kojima se zadrzavanje desava nesto cesce nego inace. Mnogo dece bas kroz skidanje pelena uspesno prevazidje zadrzavanje (cesce zadrzavanje stolice, ali ponekad i piskenja). Nesto vecu mogucnost zadrzavanja stolice (faze koja se da resiti ako do nje dodje), iz mog iskustva s decom (mojom i nekoliko dece kojima nisam roditelj), ne bih izolovala kao razlog za nepokusavanje skidanja pelena. Najstariji je zadrzavao stolicu kad je vec bio bez pelena, faza je trajala 2-3 dana. Drugi nikad da ja primetim. Treca jeste povremeno, ali cim bih primetila resile bismo jer je, iako inace blesava, u stvari super reagovala na komunikaciju povodom toga. Cetvrta je imala 2-3 situacije od bukvalno 2-3 sata mini-pregovora.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •