Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: profesorice hrvatskog, trebam pomoc

  1. #1

    Početno profesorice hrvatskog, trebam pomoc

    ustvari vase misljenje...
    imam kcer u petom razredu, na prilagodjenom programu... iz svih predmeta ostvaruje kakvu-takvu(vrlo slabu) komunikaciju s profesorima, ali s profesoricom iz hrvatskog apsolutno nikakvu... nije joj progovorila ni jednu rijec od pocetka godine...
    danas me ta profesorica napala, da sta ja mislim kako ce ona s njom raditi, da ona s "tom mojom malom" ne moze na zelenu granu i nek je ja pokrenem...izmedju redaka mi je rekla da je najbolje da ja svoje dijete odvedem na neku psihijatriju da vide koji joj kliker fali


    stvar je u tome da je moje dijete takvo, zatvoreno i povuceno... i doma nam je komunikacija nategnuta, moram ju satima moliti da mi odgovori uopce sta su imali za marendu, a kamoli sta drugo... i ona nije zlocesta, ne ometa nastavu i tiha je..al nije mi jasno kako da se postavim i prema profesorici(osim da ju bacim s prvog kata skole jer je inace bezobrazna prasica(znam ju privatno))
    dakle kako bi se vi postavile u toj situaciji???

  2. #2
    cuncicina cica

    Početno

    na tvome mjestu ja bih se obratila razrednici,da ona kao stručna osoba razgovara sa profesoricom koji bi pedagoški najbolji način bio tvoju kćer uključiti u nastavni proces. Ako dijete ima problema sa verbalnom komunikacijom onda postoji i pismena komunikacija u obliku testova(lakših,težih,dužih ,kraćih -zavisi koje znanje profesorica želi provjeriti). S obzirom da dijete već radi po prilagođenom programu ,ne treba ni napominjat da je prilagođena nastava i individualan pristup (kao što samo ime kaže)obavezan način ophođenja prema tvojoj kćeri,što hoće reći profesorica je dužna za SVAKI sat imati posebne nastavne listiće za djecu po p.p., posebne zadatke ili što već ima pripremljeno za standarnu nastavu mora imati i za prilagođenu nastavu(prilagođeno potrebama,karakteristikama i znanju te djece).Također ti listići neće biti isti za svu djecu u p.p. npr za djecu s disleksijom pisani oblik ne dolazi u obzir...
    U svakom slučaju bori se za svoje dijete i za ljudski pristup prema njoj,u školi bi bar to trebalo bit po defaultu (u većini škola i je) i razgovaraj sa razrednicom pa sa profesoricom,možda je imala loš dan pa trkelja,u svakom slučaju budi prisutna i uključena u školu što više...

  3. #3

    Početno

    ja JESAM ukljucena u skolu od prvog dana od kad je moje dijete uslo u nju..da stvar bude bolja, ja sam to dobila od profesorice koja me zaustavila u hodniku, nakon sto sam zavrsila sa informacijama za to isto dijete sa razrednikom...njemu od pocetka objasnjavam da je dijete jednostavno takvo i da je trebaju takvu prihvatiti, ali mislim da je i on sklon toj profesorici, iako mi je rekao da on dobije s vremena na vrijeme povratnu informaciju od mog djeteta, a predaje joj informatiku i tehnicki...


    osim toga spomenuo je i on da bi ju trebalo odvesti negdje na neki pregled da se ustanovi na kojoj razini njen mozak funkcionira....

    mislim, ne moram ni reci da sam ga u mislima poslala u finu materinu a naglas sam mu rekla da za to nema potrebe jer moje dijete nije ludo ni blesavo... za to ima i papire...

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U hrvatskom fala bogu možeš dobiti dijete s PP na više načina.
    Kao prvo, profesor svaki književni tekst treba prilagoditi djetetu (skratiti ga, izbaciti teške i nerazumljive rječi), ukratko iskrojiti ga da bi dijete shvatilo tekst. Budući da se teže usmeno izražava, pomoću pismenih pitanja može se tekst usvojiti.
    Isto tako, ako se radi o pismenim sastavima, trebaju se dati naslovi koji su djetetu lakši za shvatiti, jednostavniji.
    Iz lektire ne čitaju sva djela, već nekoliko lakših.
    Budući da se sada uglavnom radi u skupini ili u paru, dijete s PP ima pomoć svojih prijatelja i dobije svoj zadatak, a to je strašno motivirajuće. Biti odgovoran za nešto, napraviti nešto potpuno sam.
    Neka nacrta pjesmu, strip, neka nešto oboji, tako ih se može dobiti, a onda počnu učiti i ono što ne bi trebali.

  5. #5
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    osim toga spomenuo je i on da bi ju trebalo odvesti negdje na neki pregled da se ustanovi na kojoj razini njen mozak funkcionira....

    mislim, ne moram ni reci da sam ga u mislima poslala u finu materinu a naglas sam mu rekla da za to nema potrebe jer moje dijete nije ludo ni blesavo... za to ima i papire...
    Nažalost, niti prof. hrvatskog, niti tehničkog sami jednostavno ne znaju, nisu osposobljeni, napraviti prilagođeni program niti tumačiti nalaze komisije. Osim ako već nemaju veliko iskustvo u izradi prilagođenih za različite učenike. U tome im treba pomoći i usko surađivati s njima stručna služba škole, psiholog i defektolog, pa predlažem da se njima obratiš. A ukoliko postoji potreba i oni bi trebali raditi učenicima s prilagođenim.

  6. #6
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Malo off, ali ipak tu negdje.
    Mene je kao malu društvo iz ulice preplašilo s jednom učiteljicom razredne nastave koja mi je na kraju bila razrednica.
    Ne znam što mi je bilo, ali u meni se nešto prelomilo i ja nisam htjela progovoriti kad bi me prozvala. Uredno bih ustala i šutjela ili bih (na matemantici) potpisala listić pa sve ostavila prazno il iispunila, a ne i potpisala. Doma sam sve rasturala i nitko nije znao što se u školi događa dok mama nije bila pozvana.
    Bila sam drugi razred osnovne. Najviše me pogodilo kad je bila priredba za Dan žena, svi stojimo pred pločom i kao pjevamo. Meni je zabranila pjevati već sam morala samo otvarati usta. Još se sd sjećam kao da je bilo danas. I to je bio razlog što ja nisam htjela progovoriti, uz još oar incidenata. Ma uvijek sam s njom bila naratnoj nozi. Jednom je rekla da tko prvi bude gotov i točan dobiva 5, a kad sam to bila ja nije htjela priznati već je moju brzinsku nulu tumačila kao šesticu, iako je dobro znala da je nula...
    Prošle su godine i ona čula da sam upisala faks. Izjavila je da ga nikad neću završiti. Ha, ha. Još malo usavršim diplomski pa sam profesorica hrvatskog.

    Dakle, možda je ipak stvar u odnosu s nastavnikom. Nabavi nekoga tko će ti poučavati dijete i probuditi mu volju za učenjem ili za hrvatskim, ako je predmet problem.
    Još prije upisivanja faksa pomagala sam jednim dečkima koji su bili peti razred, a jedva čitali. Kako sam kroz rad s njima utvrdila, problem je bio u ismijavanju okoline. Nisu se usudili da ne bi ispalo krivo. Već su ih htjeli na staviti na PP, ali nakon dva mjeseca svakodnevnog rada po par sati, PP nije dolazio u obzir.

    Sretno!

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    babyiris, pa žena te stvarno uhvatila na zub!!!
    Jesi li se, na kraju, ipak obratila roditeljima za pomoć, ili si gurala sama?

  8. #8
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    babyiris, pa žena te stvarno uhvatila na zub!!!
    Jesi li se, na kraju, ipak obratila roditeljima za pomoć, ili si gurala sama?
    Na kraju sam imala usnu harmoniku na kojoj sam pokazivala kako prepoznajem note, iako ih ne znam otpjevati. Ožiljak je ostao. Ne usudim se otvoriti usta kad se u društvu pjeva (a rođak mi pjeva u Bečkoj operi ). Tako je to. Svakome neki talent.

    Još uvijek se naježim kad ju sretnem, iako nemam ništa protiv nje.
    Inače, to je jedan od razloga zašto sam se odlučila za svoje zanimanje. U srednjoj sam imala profesoricu koja me nadahnula za čitav život. negativne se stvari ipak da ispraviti velikom količinom pozitivne energije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    i ja sam imala puno učenika koji su dolazili po pomoć u čitanju i pisanju uz sumnju da se radi o disleksiji, imala sam i jednog dječaka koji je kao bio verbalno loš u petom razredu, a prije je bio ok. Ispostavilo se da je promjena okoline (miješanje razreda) i brdo novih profesora uzrokovalo situaciju gdje dijete nije imalo dovoljno samopouzdanja da sudjeluje pa smo umjesto na čitanju radili na samopouzdanju.
    I uz par razgovora na nastavničkom vijeću mic po mic dečko je sad uključen čak u dramsku grupu...
    daphne a kakvog pedagoga, logopeda, psihologa imate u školi? Jesu ok? jer često ti i stručni suradnici znaju pripomći u komunikaciji sa profesorima, a profesori su im skloniji više vjerovat nego roditeljima (što je ustvari žalosno, jer roditelj najbolje poznaje svoje dijete, ali kao nije objektivan, give me a break, ja uvijek prvo pitam roditelje). Mislim da bi sa prfesorima trebalo porazgovarat o njihovim stavovima i o tome što za njih znači PP, iznenadili bi se koliko ih je negativno nastrojeno...

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    ..negativne se stvari ipak da ispraviti velikom količinom pozitivne energije.
    To mi je drago čuti.

    Kada bi neki ljudi samo znali koliko su u stanju poljuljati nečiju samosvijest svojom bahatošću i površnošću, valjda bi poveli računa o tome...
    To vrijedi za sve profesije i puno situacija gdje je dominantan nečiji utjecaj.

    Nadam se da pjevaš bar pod tušem?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Daphne, ja ne mogu procijeniti jesu li oni zaista tako hm kako si ti doživjela, ali tvojoj curici stvarno treba pomoć. Ne znam o čemu je problem, ali bilo bi dobro da imaš nalaz testa ličnosti kako bi imala crno na bijelo kako se treba postupati s tvojom kćeri. To možeš obaviti kod Tanje Sever u Psihološkom centru Medveščak. Plača se, ali učiteljica ne će smjeti ignorirati upute psihologa, a i ti ćeš saznati o čemu se zapravo radi.

  12. #12
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...uh, a sta reći...poznam dotičnu profesoricu dapače-radim s njom......neznam.....svi smo se pomalo,priznajem,"ogradili" od nje....-možda razgovor s ravnateljem popravi stvar.Možda?daphne?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Daphne,
    danas me ta profesorica napala, da sta ja mislim kako ce ona s njom raditi, da ona s "tom mojom malom" ne moze na zelenu granu i nek je ja pokrenem...
    bit ću fina pa reći da je ovo blagorečeno SRAMOTNO ponašanje te profesorice koju uopće ne poznajem, ali na žalost čini se da ih ima sve više po školama.
    Na žalost i ja kao i babyiris imam uglavnom loše uspomene na svoje nastavnike iz osnovne škole, a isto kao i ona izuzetno lijepe uspomene iz srednje škole, koje su na mene pozitivno utjecale za cijeli život Pazi ironije, ja sam se jednu godinu vratila raditi u svoju dragu OŠ, s manje-više ISTOM EKIPOM- bio mi je istovremeno i gušt, ali i grč u želucu kad sam čitavu postavu loših ljudi (ružno zvuči, ali prije svega su to loši ljudi pa tek onda loši pedagoški radnici) zatekla s istim groznim idejama kao i kad sam ja bila predmet psihičkog pa i fizičkog iživljavanja pojedinaca.

    Žalosno je da ti ljudi nisu svjesni i nije ih briga koliko oni utječu na to kakvi će ljudi ta djeca postati, a upravo zbog toga i stalno upozoravam roditelje da se nikad ne opuste, nego sudjeluju aktivno, skupa s profesorima u odgoju svoje djece.
    Daphne, sigurna sam da ćeš ti ovo uspjeti riješiti, ne dajte se i opet moram reći SRAM JE BILO! Pusa curki i problem JE u profesorici, a ne u ovom djetetu (ona dakle ne ometa nastavu, samo treba INDIVIDUALAN pristup- zanimljivo, svi se ponosno busamo u prsa individualnim pristupom u radu s djecom, a u praksi se ovakvi slučajevi događaju- grozno!)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ima li škola defeketologa ili barem pedagoga ?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ima li škola defeketologa ili barem pedagoga ?
    to i ja pokušavam reći: ajde probajte preko njih malo na profesoricu djelovati. moja iskustva pokazuju da profesori u pravilu uvažavaju stručne suradnike u školama, a i djetetu će biti lakše

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •