Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 171

Tema: Menstruacije-kolike?kakve?

  1. #1
    Lady

    Početno Menstruacije-kolike?kakve?

    Evo molim vas recite mi kakve su i koliko traju vaše mjesečnice ?Imate li pms?Ima li koja s ovakvim slučajem kao što je moj?

    -gotovo nemam pms!
    -prvi dan 2 normalna uloška
    -a drugi dan-dnevni uložak!
    -još 2 dana po dnevni-i gotovo!
    Mene je strah da i to ima veze s plodnošću.
    ovulaciju imam-ali nisam sigurna za uvjek,tek ću početi s Ovulo-testovima.
    Poistoji li išta da pojačam krvarenje?
    -molim vaša iskustva-hvala drage!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    evo upisat cu ti se


    Ja isto imam skroz slabe menzise prva 2 -3 dana normalne uloske onda 3-4 dana dnevne i to je to PMS imam i to krene 10-tak dana ranije zato pijem PMS-FREE koji me spasava ustvari MM spasava ..
    neznam s čim bi mogla pojacati i meni je doktor rekao da nema nikakve veze moja "neplodnost" s oskudnim krvarenjem, ali ja znam da dok sam koristila sinteticke iliti
    kak ja volim nazvat "gmo" uloške imala sam puno jace krvarenje jer u njima imaju kojekakvi umjetni "upijači" itd. neznam točno zasto i kako ali vjerujem da to tijelo prepozna kao strano tijelo.. zato ŽIVJELI PLATNENI ULOŠCI..

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    OK kod mene je ovako:
    dolazi na 28 dana
    PMS imam dosta izražen
    nije bolna ali osjećam njen dolazak nepogrešivo
    traje 4 dana-prva dva je jaka,druga dva slabija;peti dan još nosim dnevni
    potrošim paket uložaka ali ne zbog tolike obilnosti koliko zbog činjenice da ih non stop mijenjam

    i još samo da napomenem da sam prije imala dosta bolne M ali poslije poroda više nisu bolne.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Upisujem se i ja!

    Moja M je relativno redovna (varira svakih nekoliko mjeseci od 26-29 dana). Isto tako mi varira i jačina krvarenja. Uglavnom, osjetim je kad dolazi i to se ne može porediti ni sa jednim drugim bolom. Bol nije jaka, ali je uglavnom prisutna i to sada samo prvi dan (nekad je znalo prva tri dana :shock: ). Prvi dan mogu nositi normalni uložak, drugi i treći super, četvrti normal, a peti dnevni (za svaki slučaj).
    Naglašavam, nekada ni to nije tako. Nekad mi već prvi i drugi dan treba super, pa onda normal i dnevni. Prije nekoliko godina od prvog do šestog dana nosila sam noćne, neprekidno.
    A u pravu ste za sintetičke uloške - i ja sam imala jače cikluse sa njima, dok sad, kada koristim pamučne imam tako lijepe M, ma prosto ih ne osjetim

  5. #5
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Evo, da odgovorim:

    Moje M su redovne (od 26 do 29 dana, svaki mjesec od moje jedanaeste godine. Obično im prethodi jedan dan spottinga i užasan PMS ali više u smislu neurotičnog ponašanja, depresije, nervoze (jadan MM ), bez bolnih grudi. Grčeve i bolove u donjem dijelu leđa (zavaljena maternica) imam samo prvi dan, traju nekoliko sati i nisu neizdrživi. M mi je srednje obilna prva dva dana sa dosta ugrušaka (bljak), a dalje mogu izdržati na dnevnim ulošcima do šestog dana. Dok sam bila mlađa imala sam puno obilnija krvarenja.
    Jedan mjesec sam pila vrkutu, i taj put sam imala užasno obilno krvarenje. I prestala sam ju piti.
    Izvinjavam se ako sam bila previše detaljna.
    Pozdrav

  6. #6
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Evo, da odgovorim:

    Moje M su redovne (od 26 do 29 dana, svaki mjesec od moje jedanaeste godine. Obično im prethodi jedan dan spottinga i užasan PMS ali više u smislu neurotičnog ponašanja, depresije, nervoze (jadan MM ), bez bolnih grudi. Grčeve i bolove u donjem dijelu leđa (zavaljena maternica) imam samo prvi dan, traju nekoliko sati i nisu neizdrživi. M mi je srednje obilna prva dva dana sa dosta ugrušaka (bljak), a dalje mogu izdržati na dnevnim ulošcima do šestog dana. Dok sam bila mlađa imala sam puno obilnija krvarenja.
    Jedan mjesec sam pila vrkutu, i taj put sam imala užasno obilno krvarenje. I prestala sam ju piti.
    Izvinjavam se ako sam bila previše detaljna.
    Pozdrav

  7. #7
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Evo, da odgovorim:

    Moje M su redovne (od 26 do 29 dana, svaki mjesec od moje jedanaeste godine.
    Obično im prethodi jedan dan spottinga i užasan PMS ali više u smislu neurotičnog ponašanja, depresije, nervoze (jadan MM ), bez bolnih grudi. Grčeve i bolove u donjem dijelu leđa (zavaljena maternica) imam samo prvi dan, traju nekoliko sati i nisu neizdrživi.
    M mi je srednje obilna prva dva dana sa dosta ugrušaka (bljak), a dalje mogu izdržati na dnevnim ulošcima do šestog dana. Dok sam bila mlađa imala sam 5 dana jačeg krvarenja.
    Jedan mjesec sam pila vrkutu, i taj put sam imala užasno jako krvarenje. Prestala sam ju piti.
    Izvinjavam se ako sam bila previše detaljna.
    Nemoj da se brineš , ako ti je gin rekao da je sve ok. Puno sreće ti želim !

  8. #8
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    ajoj, izvinjavam se, otišlo je dva puta. problem sa internetom

  9. #9
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    ajoj, izvinjavam se, otišlo je dva puta. problem sa internetom

  10. #10
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    M mi dolazi od 24-45 dana, traje od 3-6 dana a sto se tice kolicine.... kako kada, uglavnom kod mene nista nije dosljedno
    PMS me razvaljuje, al me trbuh skoro nikad ne boli

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Nikad neznam kad ce M doc.
    Ciklusi su izmedu 28 i 32 dana najcesce, a nekad se razvuce i do 60 dana.
    Kad dode uvijek je obilna i bolna prva tri dana.
    I onda vise nebude obilna i traje jos cetiri dana.
    Znaci sveukupno 7 dana (apstinencije )

  12. #12
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Dakle, moja M stiže svakih 30-34 dana (neki prosjek u prošle dvije godine je 32 dana), a stiže od moje 11 godine što će reći da već 2/3 svog života imam M - grrrrrrrrrrrr
    PMS slabašan (mislim na onaj psihički dio, nervoza i to), lagano bolne i napete grudi 2-3 dana prije.
    Traje nekih 6-7 dana, prva 3 vrlo obilno, slijedeća 3-4 slabašno

    Inače, potpisujem gejshu s onim živjeli platneni ulošci i preporučujem ih svim curkama koje muku muče s jakim krvarenjima, čestim upalama i gljivicama - ja imam feeling da je mene to spasilo! ( joj, kak se veselim što ću danas ubosti par novih komada od naše drage daphne!!!) :D

    lady ja bi ti preporučila sok od cikle (svježe), on zadebljava endometrij pa ako je istina da je obilnost krvarenja u proporciji s debljinom endometrija...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo ovako.
    Kad je desni jajnik u pitanju dođe 29 dan, a kad je lijevi jajnik u pitanju dodje 27 dan. ovaj ritam ide već skoro godinu dana. Mijenja se ovisno o količini stresa.
    Prva tri dana ide standardno, onda cirka dan-pola dana pauza, onda još dva dana nekakvog čudnovatog curkanja što nikad ne znam dali je spotting ili ne.
    Ciklusi mi izgledaju kao ovulatorni, bar se to vidilo na UZ i na LH trakicama.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    E da, zaboravila sam PMS. Dolazi redovito 7-10 dana prije M. Nekad me pere više, nekad manje. Mislim da se i to veže na psihu. Jednom je MD izludio s mojim PMS, pa me dobro "oprao", te mi je nakon toga PMS nestao u momentu.
    Sad pijem raznorazne vitamine, pa sam generalno boljeg raspoloženja.
    Nisam jedino uspjela shvatit ciklus bujanja grudi. Neki period u godini, oko ovulacije narastu i bole, te se to smiri tek drugi dan menge.
    Onda dodje period kad ih uopće ne osjetim. :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Meni M dolazi svakih 23-27 dana (to otkako sam prestala piti pilule, prije je bila redovitija), PMS-a nemam ili ga barem nisam svjesna
    Počinje s dan-dva spottinga, pa prvi pravi dan prilično boli trbuh
    Prva dva dana je obilna
    Zatim još dva-tri dana curka po malo
    Ukupno traje u prosjeku 5 dana, a i šesti dan nekad zna još curkati...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    evo i mog izvještaja

    ciklus - od 29 - 43 dana, najčešće oko 34-36
    PMS - ooooooo, to je 'najdraže' razdoblje MM, 3 - 7 dana neracionalnog ponašanja, plakanja i osjećaja pale sam na svijetu, što sam starija to je gore, katastrofa
    bolovi - bole cike 7 dana prije, a trbuh prvi dan, ali prije i poslije ne, ustvari ništa strašno (iako su me zbog zavaljane maternice svaki puta na pregledu pitali jel imam bolne M), kičma naravno rastura
    trajanje - 2-3 dana normalno, ni prejako ni preslabo (ko klinka sam imala užaaasno obilne M, ali poslije kontracepcije su ušle po obilnosti u normalu), i 3 dana dnevnih uložaka....

  17. #17
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Moja je na 32-36 dana, nekada i više. Prvih 3-4 dana imam bolove i poplavu tako da u te dane ode neamli broj uložaka. 5-6 dan malko oslabi, 7 tako, a 8 samo da moram imati uložak, jer u protivnom baš onda odlući zamazati mi veš . PMS- u pravilu nemam, osim zadnjih par mj. dok smo bili u akciji i lovu na bebu.

  18. #18
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    zibba ne lazi, ti nemas M

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    dakle, evo i ja se javljam na raport

    ciklusi redoviti od 11 godine na 28-29 dana, prije svake M dan dva spottinga, prvih 24 sata M bolovi za hitnu ako na vrijeme ne popijem nešto. 2. dan najobilnije krvarenje, kreću komadi a 3. dan kao prvi - jako ali izdržljivo, 4. i 5. srednje i onda naglo staje. spottinga nakon M nemam (dosta mi je i ovaj prije )
    po ciklusu ode skoro cijeli dupli paket uložaka. inače, ja sam se preporodila s dolaskom prvih krilaca (lady barbara) devedesetih i sretna sam što sam ostavila iza sebe one vatirane "Ona"... poslije dva dana M ne bih više imala čistih hlača

    prije dosta godina, prije uzimanja oralnih kontraceptiva, M je trajala 7 dana, a krvarenje je bilo još obilnije. vjerujem da pređem na platnene uloške, da bi se dodatno smanjilo...

  20. #20
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Srećom trenutno nemam. Odrekla sam je se svojevoljno na barem godinu, može i više .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ziba daj recept da se i mi odreknemo (poduči nas) 8)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    odmah nakon ovulacije ja osjećam (.)(.), dakle puna dva tjedna...
    drugih pms znakova nema, osim izoliranih napadaja čišćenja te naravno poneko cmoljenje i cmizdrenje bez veze tj. bez racionalnog razloga (iracionalnih se uvijek nađe!).
    M dolazi podmuklo, bez znakova, bolova, bez ičega....i ne boli, ali je obilna i traje 7 dana, od toga prva dva katastrofa, slapovi, u noći mjenjam uložak, a kasnije onak normalno. Tak 4 dana, i onda još 3 dana za neke tanašne ili dnevne uloške....i onda kad maknem uložak obično još pomrlja nešto da zamažem gaće.... :shock:
    uglavnom, redovita je, dolazi svakih 26-28 dana, prije nego što smo razmišljali o djetetu dolazila na sat i uvijek 28 dan, a sad nešto brlja bezveze, navlači me.....
    i to je to..... Bila je ovo saga o M!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Moji ciklusi na 26-27 dana.obično me boli jedan dan malo jače od grčeva maternice,a zna me pokoji put malo i glava boliti.Traje mi oko4-5 dana,s tim da mi jedan dan ide dosta obilnije.Pms,naravno(jadan MM )imam svaki put i traje skoro 7 dana(opet jadan MM )...grudi me uvijek rasturaju dok ne procuri,a raspoloženje u pms-u mi varira pociklusima-nekad me vuče na živčanost,a nekad na pretjeranu osjetljivost i cviljenje uz,npr.neke srcedrapajuće trenutke u filmovima li sl.Od kad želimo bebu,u te dane gotovo cmoljim kad mi se neko malo dijete nasmiješi...e,jesam luda,blago meni

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    eh,da pokoji put znam imati spotting dan-dva prije M... mamicu mu njegovu

  25. #25
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam 5-6 godina pila kontracepcijske zbog zmrdanih ciklusa i pcos tako da o onome kaj je bilo prije necu, ali zadnjih manje od godinu dana kako ih ne pijem M se krece izmedju 32 i 40 dana, pms me dere nekoliko dana ranije (sva se uzasno napuhnem), prvi dan imam uzasne bolove (dalje ne) a obilnije krvarenje samo 1 i 2 dan, 3 srednje, 4 i 5 samo za dnevni ulozak (obzirom da danas stizu platneni nadam se da ce se i to skratit)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    kod mene PMS drma već tjedan dana prije M,čišćenje pod OBAVEZNO,tu i tam cmoljava,pomalo nervozna.Ciklusi su mi prije nego što smo počeli raditi na bebi bili točno 28d.,a sad 28-35d.obično se dva-tri dana prije M napuhnem ko balon i sise prilično bole,i osjećam užasnu težinu u donjem dijelu trbuha,neki put i jaku bol,u principu traje oko 7 dana,prvi dan M obično jako obilno,ponekad i drugi,ostale više bude smeđkasto nego crveno.

  27. #27
    Tija*

    Početno

    JOJ PMS! dečka izludim...sve što napravi me živcira i obavezno mu pakiram kofere svaki put...najgore od svega je što mi u tim trenutcima brižno i zaljubljeno reće da moram shvatiti da je to PMS i da će sve za par dana biti bolje...UF poludim kad mi uopče spomene PMS...BIG mistake...

    menstruacija mi traje 5-6 dana...prva 3-4 imam normalno krvarenje a zadnja dva zaista light...

    Recite mi, da li neka od vas koristi tampone? Zanima me da li su štetni?

  28. #28
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    meni se oduvijek gadi stavljati tampone jer ne podnosim pomisao da nešto što je u stvari otpadak i mora izaći van stoji u meni po nekoliko sati - to je neka moja logička stvar

    a što se tiče štetnosti - mnogi ginekolozi tvrde da su štetni, baš zbog toga i mogućnosti infekcije, a mnogi opet tvrde da nisu (mene samo zanima tko koje plaća da nastupaju u reklamama )

  29. #29
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Evo da se i ja upisem .
    M dobijam od 37- 56 dana .Traju od 4-6 dana, a stomak me boli samo prvi dan .Prva dva dana M je obilna i crvena , a sljedecih dana sve manje i manje .Na kraju spottingiram po malo roza-smedje . PMS mi se sastoji od napuhnutosti , dobijem skoro 1 kg na tezini , bolne grudi . A dolazak M uvijek predosjetim po jednoj stvari . Kad sam u blizini svjezeg mesa , nanjusim krv i to je jako snazno osjetim da mi se zgadi .Po tome uvijek znam da je M tu za dan ili dva .

  30. #30
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Tampone koristim samo u specijalim slucajevima , kada zbog garderobe koju nosim ulozak nije adekvatano rjesenje i to samo u zadnjim danima kada je M vec light . Protiv tampona sam iz istog razloga kao i pujica ..

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja isto tampone ne volim....bolje da sve izađe.
    Prva dva dana nema šanse da ga stavim a kasnije samo u specijalnim prigodama kada to npr.uska odjeća zahtjeva i na moru.
    Vidim da je većina vas dobila M u 11. godini.
    Ja sam je dobila na 15.rođendan(baš kao i moja baka)

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo još jedne bez M na jedno malo duže vrijeme... :D.
    Kaj se tiče moje M prije prve trudnoće, kako se ono kaže, mogla sam po njoj navijati sat. PMS sam imala, jake bolove i krvarenje jače i oko nekih 5-6 dana sveukupno.
    Nkaon što sam rodila M su mi bile neredovite, mislim da zbog dojenja (22mj), bez PMS, slabije krvarenje i puno kraće. Kad sam prestala dojiti, ciklus mi se koliko toliko ustabilio i vratio na 28, ali je znao biti čak i 25. Krvarenja po mome vrlo slaba, PMS i dalje nikakav. Ostala sam trudna od prve.

  33. #33
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    meni M traje 4-5 dana, samo je prvi dan obilna i prvi dan me stomak rastura (jučer sam se skoro srušila od bolova), PMS imam skoro svaki mjesec i budem užasno razdražljiva (jadan MM), bole me cicke i izađe mi M prišt tako ja znam da ona dolazi, a onda se 4 dana prije same M pojavi neizostavni dio spotting (kojeg sam ovaj mjesec skratila na pola dana). prvu sam dobila sa 13 godina i redovita je oduvijek (cca 32 dana). Tampone neikada nisam koristila jer kad sam bila mlađa bila sam jako osjetljiva i svako malo sam imala nekakve gljivične infekcije pa mi je doktorica strogo zabranila tampone, tangice i sintetičko rublje i od kada se toga držim sve je 5.

  34. #34
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    moja prva M je stigla u 12 godini i od tada redovito preskače 6. mjesec - nemam pojma zašto, ali tako je već desetljeće i kusur. moji su ukućani zahvalni na PMS jer me onda udari po kuhanju i kolačima, ostanem u kuhinji dok ne napravim jela za cijelu vojsku. i par dana prije ruke me strašno traže vodu, pa stalno nešto perem na ruke. inače, raspoloženje mi je uvijek high life sa pinki točkicama :D .traje kratko tek jedva 3 dana. ali, ali, od 10 mjeseca mi se sve poremetilo sve dok mi cure nisu otkrile marulju (ali mi je prepregorka pa sam odustala). ono što mi se dopada jest to da O svaki put osjećam bogovski pa se samo MD i on odmah ukapira što mu je činiti :D
    ne htjedoh biti tako duga, ali kad me krene mene krene

  35. #35
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    prvih 24 sata M bolovi za hitnu ako na vrijeme ne popijem nešto. 2. dan najobilnije krvarenje, kreću komadi a 3. dan kao prvi - jako ali izdržljivo
    Ovako je i kod mene...

    Uvijek su bile savršeno redovne, školske po tajmingu: 28, eventualno 27 dan. Jedino redovno godišnje odstupanje iz nekog razloga bilo je u srpnju ili kolovozu, kad bi ciklus bio 30 ili 31 dan. Prvih par sati (ginićka je to objasnila zavaljenom maternicom) bolovi su bili neizdrživi i ako ne bih popila spazmex forte s prvim kapima, puhala sam, stenjala, tresla se od muke. Sugerirala je i da za smanjenje bolova, dok lijek ne počne djelovati, moram ležati na trbuhu tih prvih sati, ali to baš na poslu i nije bilo izvedivo. PMS je od dvadesetih bio vrlo izražen, s kulminacijom dan prije menge kad sam raspoloženja mijenjala iz minute u minutu. Osim toga, da sam bila pri svjesti, mogla bih PMS prepoznati i po histeričnom čišćenju po kući, tipa "brišem prašinu ispod parketa" i "iglicom za šivanje vrebam kamenac na fugama između pločica u kupaonici"...

    Nakon laparotomije zbog mioma, a posebno posljednjih mjeseci od kad želimo zatrudnijeti, bolova prvi dan više nema (zamijenili su ih netjelesni bolovi zbog razočarenja što je došla), ciklusi su počeli svakako šetati, prolaktin je skočio pa sam doživjela i onaj jedan od 47 dana. Sljedeći nakon njega (tj. posljednji) je bio 26, pretpostavljam zahvaljujući Bromergonu...

  36. #36
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    I meni je prije pcos-a (ako je vjerovati gin koja mi nije nikad ništa na uzv vidjela) bilo tako-čišćenje (kuće i svoje unutrašnjosti, sorry ), bolne grudi pa obilne menge (srećom bez bolova).

    Onda sam izgubila ciklus,
    pa kad bih dobila, nešto jadno, malo, nikakvo, katkad uz bolove...
    sad mi je pms naglašen,
    luda sam,
    gladna sam,
    seksa mi se a sise i bole...ali izazovno strše...
    šta da kažem-Tantalove muke
    ...i sve bih domestosom izribala, sve...

  37. #37
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mislim da jačina ima samo veze s debljinom endometrija: deblji, jače krvarenje, tanji- slabije. Tako je Betty bila jednom napisala. Ja sam pila vrkutu za debljanje endometrija i nakon nje su mi se krvarenja stvarno pojačala toliko da su mi sad zadnji put komadići endometrija ispadali (oprostite na eksplicitnosti opisa) , i da je dragi bio doma, bila bih uvjerena da sam bila trudna (jer mi je tako bilo kad sam imala spontani)... Inače uvijek mi traju 5 dana, s time da prvi i drugi dan je poplava (nekad samo drugi) , treći ništa, a 4. i 5. brlja... I da, ustalili su se na 26.-27. dan ciklusa i već 2-3 zadnja ciklusa mi se potvrdilo da 2 dana nakon rastezljive sluzi mi je O, na način da računam 14 dana od kad nadodam ta 2 dana i stvarno M dođe!

  38. #38
    Lady

    Početno

    Indi-meni je ovo pravo otkriće!Svakak ću probati s tim čajem-imala sam nos da s tim ipak nešto ne štima!Jačati endometrij,pojačati menstr.-i dobiti veću plodnost-recept koji ima smisla!Hvala!!!

  39. #39
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Cure, malo sam zbunjena, naime 3. dan ciklusa moram vaditi hormone, e sada kako razlikovati spoting od mjesečnice. Ne bih htjela da mi se desi da odem vaditi krivi dan hormone. Naime jučer sam "dobila" ali sam prvo imala dosta smeđkastog iscjetka i onda tek navečer kada sam se brisala pomiješala se je i krv, nije to bila ona prava krv, ali više nije bilo samo smeđe (ispričavam se na ovak detaljnom opisu ) već je bilo i crvenkasto na papiru. A evo danas opet smeđe, ali onako tamnije i kada se obrišem ima toga dosta :? Eto i kako sada računati, ja se ipak nadam da je onaj crveni trag jučer značio da je mjesečnica nastupila.
    Ima li tko takav sličan slučaj?

  40. #40
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Borka, zna točno na što misliš.
    Takve iscjetke sam i ja imala, sad sam prvi put dobila normalnu mengu bez toga, obilnu kao prije cista.
    Znači-to je dobro,plodnije možda? :?

    Nego, ovo za hormone, nemam odgovor, ali s obzirom da se vade 3.-5.dan, a ne samo jedan, možda da si namjestiš negdje u tom periodu, nećeš faliti.

  41. #41
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Sad vidim da si napisala da vadiš 3.dan,
    moje mišljenje je da je bolje dan kasnije (4.dan)
    nego da ispadne 2. dan,
    naime kod različitih doktora sam vadila,
    uvijek poslije trećeg dana, sad čak i peti...drugi svakako nikad čula.
    (Jedino se progesteron vadi kasnije,ovo sve s one liste +hormoni štitnjače, antitijela je kod mene išlo tako)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    ja ti isto imam taj problem to ti je spoting -dok god ti je smeđe
    kad je krvarenje obilnije onda je to prvi dan M
    ja imam spoting koji traje 3-4dana o onda M koju itekako osjetim (bolovi) nadam se da sam ti barem malo pomogla!

  43. #43
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    kod mene je situacija 32-34 dana ciklus,prvi i drugi dan doslovno umirem od bolova/kad rodiš proći će .to kad mi kažu ujedam/.A ovulaciju osjetim svaki mjesec-Mm "strada"

  44. #44
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Nažalost meni je danas bio 3. dan, a subotom i nedjeljom ne mogu vaditi krv, a čini mi se da bi mi ponedjeljak bilo prekasno, jer sam u četvrtak navečer počela krvariti, ne jako, ali je bilo krvi, danas već jako.
    Baš sam znatiželjna što će mi dr. reći, jer gledajući tabelicu vrijednosti, meni se čini da mi je više manje sve o.k.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Bor.. kak ne ??? odi u bolnici i reci da moras 3 dc i gotovo primit ce te ja sam nedeljom isla .. je bilo prepiranja al na kraju su izvadili i ja dobila nalaze mogu brundat sta hoce sad.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    28 dana, točna ko sat
    3 dana nosim pelene (one uloške s najviše kapljica na sebi) inače uništim gaće, 2 dana mogu normalni ulošci
    nekad sam imala bolova prvi dan od čega su prvih par sati bili nesnosni, iznenada prestalo pred 5 godina kad sam se dovela u kondiciju

    Nego kakvi su to platneni ulošci? Gdje ima za kupiti?

  47. #47
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Lady prvotno napisa
    Indi-meni je ovo pravo otkriće!Svakak ću probati s tim čajem-imala sam nos da s tim ipak nešto ne štima!Jačati endometrij,pojačati menstr.-i dobiti veću plodnost-recept koji ima smisla!Hvala!!!


  48. #48
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno Re: Menstruacije-kolike?kakve?

    Citiraj Lady prvotno napisa
    Evo molim vas recite mi kakve su i koliko traju vaše mjesečnice ?Imate li pms?Ima li koja s ovakvim slučajem kao što je moj?

    -gotovo nemam pms!
    -prvi dan 2 normalna uloška
    -a drugi dan-dnevni uložak!
    -još 2 dana po dnevni-i gotovo!
    Mene je strah da i to ima veze s plodnošću.
    ovulaciju imam-ali nisam sigurna za uvjek,tek ću početi s Ovulo-testovima.
    Poistoji li išta da pojačam krvarenje?
    -molim vaša iskustva-hvala drage!
    Ovo bi zaista mogao biti znak tankog endometrija. Pokušaj s B6 vitaminom (baš sam dosadna s tim, jelda?), grejpom, ananasom i andolima. Za to sam čula da podebljava endometrij.

    Ja curim prvi dan jako, drugi dan srednje i još dva dana slabo, a onda još dva dana imam spotting.
    Ciklusi od 28-32 dana, a zadnja 3 mjeseca (otkako pijem B6 redovito) točno u minutu, 28 dana. Uvijek mi u četvrtak navečer krene roskasto, a u petak ujutro krene prava M.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    München
    Postovi
    24

    Početno

    dobijem M svake prestupne godine
    ali kad dodje onda je prvi dan slabo, drugi i treci dan za poludit i onda jos jedan-dva dana slabo...O nisam nikad osjetila a i za PMS
    mogu reci da neznam kako je to...

  50. #50
    Lady

    Početno

    hvala Rene2!Sad se sva moram naoružati od čajeva do andola,pa ananasi(misliš kompot ili pravi :? ) :shock: i to treba stalno konzumirati?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •