Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 261 od 261

Tema: Posvojili smo klinca od 10 godina

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    sretno!

    i cestitke sinu na ocjenama! :D

  2. #252

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    98

    Početno

    SRETNO!

  3. #253

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Za nama je nešto više od pet godina zajedničkog života. Klinac je osmi razred završio sa 4+, učeći sam, kada i koliko je procijenio da treba. Jest na kraju prebrajao bodove i uzdisao, ali upisao je željenu školu i za neko vrijeme smo mirni.
    Razrednica i drugi ga hvale da je zreo, pristojan, uviđavan momak i općenito ugodno društvo. Zbog tog bih se nepodnošljivo umislila, ali nažalost baš na nas roditelje se odnose iznimke u ponašanju - kad je mrgodan, otresit, nepristojan i općenito neugodno društvo.

    Konačno smo preselili. Naše urbano dijete nije sretno što smo otišli iz kvarta u "tu glupu selendru". Lokacija i drugi nedostaci kuće uzrokuju prezrive primjedbe i otpuhivanja, ali nadamo se da će s vremenom i njemu prednosti prevagnut nad nedostacima. Za sada planira odmah nakon punoljetnosti s prijateljima (isto nesretnim žrtvama roditeljskog odlaska iz centra) unajmit stan u gradu. 8)

    Od siječnja smo u postupku za raskid posvojenja s roditeljskim učinkom i istodobno zasnivanje posvojenja s pravnim učincima Obiteljskog zakona - tj. radimo na tome da naš sinak bude pravno povezan sa cijelom obitelji, a ne samo s nama.
    U međuvremenu sam pročitala hrpu literature o posvojenju, i neke stvari su mi se razjasnile. Npr u knjizi Holly van Gulden: Real Parents, Real Children objašnjeni su posebni aspekti posvojenja adolescenata: prirodni tijek i potreba razvoja u adolescenciji je odvajanje od roditelja, što otežava zbližavanju s novim roditeljima kod posvojenja u toj dobi. Iz tog se razloga obično odnos s novim bakama i didama razvija jednostavnije i manje stresno.
    Žao mi je što neke stvari nisam znala, na primjer koliko je važno provoditi što više vremena u zajedničkim aktivnostima. Ja sam uvijek osjećala da djetetu treba ostaviti slobodu i ne stiskati ga ako se ne osjeća lagodno - ali čini se da to nije najbolje rješenje za sve situacije.
    Ali što je bilo bilo je, i koliko ja vidim, sinak nam izrasta u krasnog čovjeka. Svira, sklada, sportaš je, druži se s prijateljima, uz to je i zgodan, milina ga je pogledati. Nije da je naš...
    Mi sami smo neopisivo smireniji i zadovoljniji nego prije ulaska djeteta u naš život.

    Čini mi se ovo prikladnim mjestom da završim pisanje u ovom topiku. Jer to nisu sve prekretnice u našem životu. Naime, nastavljamo dalje u četvero.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i ništa se ne hvališ

    :D :D

  5. #255
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    pročitala sam svih 6 stranica u jednom dahu
    moram ti reći da uistinu prekrasno krojiš riječi i pišeš, i one naizgled obične rečenice u tvojim postovima zvuče tako lijepo, smisleno, pune ljubavi...
    drago mi je da je mišek uspješno završio osnovnu školu, i upisao srednju :D
    nadam se da ćeš otvoriti novi topic o životu u četvero vrlo brzo

    i molim te, isprintaj si ove stranice i kad tvoj mišek bude imao svoje dijete, daj mu da ovo pročita, vjerojatno će nakon čitanja poželjeti biti roditelj baš takav kao što ste i vi bili njemu

    sretno za dalje

  6. #256
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    Čini mi se ovo prikladnim mjestom da završim pisanje u ovom topiku. Jer to nisu sve prekretnice u našem životu. Naime, nastavljamo dalje u četvero.
    Ajmeeeeeeeee, presretna sam zbog vas!!!
    Molim te, molim te, piši nam još!

  7. #257
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno


  8. #258

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Bilo bi super kad bi autorica napisala kako je proteklo od onda do sada

  9. #259
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    VlV, ne znam kako mi je tvoja priča promaknula. Sve sam pročitala, nešto predivno

    Pliiiz javi nam se malo kako izgleda vaš život učetvero.

    Curke ako je netko u kontaktu s VlV neka je malo cimne

  10. #260
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Vlvl ne piše već 10 godina, ako se dobro sjećam, "klinci" sad imaju oko 28 i 18 godina. To su već odrasli ljudi.

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Znaci onda je posvojila ipak dosta mladje drugo dijete ako je razlika 10godina.
    Bas lijepo, cijela njihova prica

    Kako bi bilo dobro da nam se VlV javi nakon toliko vremena.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •