Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Usisavač-vodeni

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno Usisavač-vodeni

    Kupila bi novi usisavač i razmišljam o Kerheru.Vidjela sam njihov vodeni (sličan onom Tomas koji reklamiraju na TV), a košta cca.450 kn-što mi je za Kerher jako povoljno, pa me zanima ima li netko iskustva s tim usisavačem?

  2. #2
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nitko nema iskustvo s takvim usisavačima????

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Re: Usisavač-vodeni

    Citiraj pužić prvotno napisa
    ... a košta cca.450 kn-što mi je za Kerher jako povoljno,
    a meni je jako sumnjivo :/ ... mislim, nekako mi premala cijena za vodeni usisivač....

  4. #4
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ma gledala sam na par mjesta: Metro, Kerher trgovina i Uradi sam.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ma da, al jedno je usisivač na vodeni filter, a drugo je usisivač za mokro i suho... ne znam jesam li se dobro izrazila :/ .

  6. #6
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo link, pa ti sad meni reci jel to to?
    http://www.akcije.hr/?id=4613&akcija...E4rcher+A+2004

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    evo link, pa ti sad meni reci jel to to?
    http://www.akcije.hr/?id=4613&akcija...E4rcher+A+2004
    koliko ja znam nije :/ ... vidi ovo /izvor www.bijela-tehnika.hr/:

    Na što moramo paziti prilikom kupovine usisavača?

    Usisavači se razlikuju po načinu i kvaliteti filtracije, izvedbi, usisnoj snazi i učinkovitosti, vrsti nastavka i upotrebljivosti.

    Usisavači se dijele u tri grupe:

    1. Na tržištu ima najviše tzv. suhih usisavača. Oni su lagani i jednostavni za upotrebu, te su nam uvijek pri ruci.
    2. U drugoj grupi se nalaze vodeni usisavači. Oni su predviđeni za mokro i suho usisavanje, te ih osim za suho usisavanje možemo iskoristiti za usisavanje tekućine. Namijenjeni su većim prostorima, npr. u radionici i podrumima. Usisavači tri u jedan su također mokro suhi usisavači koji imaju dodatne opcije. Sa tim usisavačima možete mokro očistiti tepihe i tapicirani namještaj jer imaju funkciju šamponiranja i ujedno usisavanje iste tekućine. Loša strana ovih usisavača je u njihovoj težini i čišćenju samih usisavača na kraju usisavanja.
    3. Vodeni usisavači sa vodenim filterom su usisavači sa vodenom filtracijom, a na njih nailazimo na demonstracijama na sajmovima i TV prodaji. U rukama demonstratora izgledaju jednostavno ali u praksi zahtijevaju prilagođavanje. Prednost je da zbog vodenog filtera nije potrebno kupovati vrećice, jer prije svakog usisavanja u usisavač nalijemo vodu koja brine za filtraciju umjesto vrećice.


    koliko sam ja shvatila ti tražiš nešto iz ove treće skupine? barem je u toj skupini thomas koji spominješ...

  8. #8
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Da te utješim, mi smo oko Božića kupovali usisavač na vodu i tada smo gledali i jedini Karcherov model na vodeni filter (tako nam je rekao čovjek u njihovoj trgovini) i cijena mu je bila nešto preko 2000kn

  9. #9
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Evo, da se ispravim, danas mi je dosao katalog Metroa. Karcher na vodeni filter, bez regulacije snage 1657kn.

  10. #10
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hvala na odgovorima, samo me još zanima za šta je onda ovaj Kerher koji sam linkala i koji košta cca 500 kn?meni (laiku za usisavače)on izgleda kao i Thomas sa TV prodaje... al očito nije...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    hm ne znam za ovaj vodeni ali sam u merkatoru uzela onaj skutijom i filterom perivim bez vrece i odusevila sam se,em vidim koliko sam posaugala,em odmah to bacim i kutiju operem i filter ocistim i nema smrada od prasine...pun pogodak za mene i toplo preporucam

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    koji je to?imaš neki link?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    nemam ali cu kuci pogledati pa ti napisem tocno sve

  14. #14
    vanjagulam

    Početno MA DA

    MA DA

  15. #15
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi imamo Batagelov Val Aqua usisavač na vodeni filter. Ja sam prezadovoljna njime, mislim da smo ga platili cca. 700 kn na nekoj akciji.

    Za Karcherove sam čula da jako, jako buče. Ipak su oni specijalizirani za industrijske usisavače i ostalo.
    Mislim, i Val Aqua je dosta glasniji od 'običnog' usisavača, ali meni ne smeta.

  16. #16
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Ja sam napravila gresku i kupila vodeni usisivac od 450kn i uzas.Prasi i kako je od neke slabe plastike,vec mu pukle rucke.

  17. #17
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj aleksandra prvotno napisa
    Ja sam napravila gresku i kupila vodeni usisivac od 450kn i uzas.Prasi i kako je od neke slabe plastike,vec mu pukle rucke.
    ovisi. i mi smo kupili po sličnoj cijeni i prezadovoljni smo. imamo ga već godinu dana, ništa mu se nije dogodilo, operem ga sa spužvicom i praškom za suđe tako da se sav sjaji
    nama je on nezamjenjiv jer imamo mačku

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nas nije vodeni, ali je s posudom, Samsungov. Nedavno smo ga uzeli, prezadovoljni smo. Puno bolje cisti nego ovi s vrecicama, nakon ciscenja odmah ispraznis i to je to. Mi posudu i filter operemo jednom u desetak dana. Nije bucan, sto je meni jako vazno, a prednost je i to sto se gomila sitnih igrackica koje redovno ulijecu unutra fino moze izvaditi iz posude.

  19. #19
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Nas nije vodeni, ali je s posudom, Samsungov. Nedavno smo ga uzeli, prezadovoljni smo. Puno bolje cisti nego ovi s vrecicama, nakon ciscenja odmah ispraznis i to je to. Mi posudu i filter operemo jednom u desetak dana. Nije bucan, sto je meni jako vazno, a prednost je i to sto se gomila sitnih igrackica koje redovno ulijecu unutra fino moze izvaditi iz posude.
    potpis za sve, i naš je sa posudom

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    Zorana, koji je to Samsungov i koliko dođe?

  21. #21
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Mi imamo Beko i odličan je ,nema prašine,savršeno usisava.Jedina mu je mana što ga nakon svake upotrebe moraš oprati jer se voda usmrdi

  22. #22

  23. #23
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Kupili Rovus i godinu dana je bio super, a onda počela pucati plastika na sve strane, a i to mjenjanje filtera (koji nisu jeftini) svakih 6 mjes. mi ide na živce.

  24. #24
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Mi imamo Beko i odličan je ,nema prašine,savršeno usisava.Jedina mu je mana što ga nakon svake upotrebe moraš oprati jer se voda usmrdi
    i naš je beko :D
    a ta voda se usmrdi mislim i kod drugih

  25. #25
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    naravno,mislila sam da je to jedina mana usisavača na vodeni filter.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala.

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Svekiji kupili Rainbow! Savrsen je, stvarno, al stvarno ocisti sve moguce i nemoguce.
    Ima samo jednu manu...kosta oko 17000 kn. Ali...ako das, mislim, 5 brojeva telefona i ti ljudi odrze prezentaciju mozes ga dobiti za "samo" 12000!!!
    Ide i na rate

    Meni je draze povremeno si ga posudit od njih nego dati tolko novce, al eto, mozda neko ima viska

  28. #28
    Gost

    Početno

    A jel netko zna nešto o ovome tj. ima li netko ovo
    http://www.suspiro.hr/

  29. #29
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam jučer kupila karcher ds 5500, na vodeni filter. kuća je prekjučer bila usisana, a jučer, nakon što sam s njim usisala, voda je bila blatna!! :shock:
    s time da je moj 'obični' usisavač dostak jak i relativno nov.

    ja sam se za ovaj na vodeni filter bila odlučila jer imamo psa i nikako ne uspijevam posaugat dlake, imam osjećaj da se samo razlete. (psić je u hodniku i na dvorištu, više ne ulazi na tepih u dnevnu, a ipak je kuća puna dlaka).
    ono što mi se može vidjeti kao 'mana' jest to da je velik, svakako veći od prosječnog usisavača i da se spremnik za vodu mora oprati nakan svakog usisavanja. što znači da se i kupaonica mora prebrisati.
    ali zato stvarno usisava sve živo.
    kupljen je u metrou, za 1.700kn.

    mislim da se prilikom kupnje ovakvih ususavača mora biti spreman na slijedeće:
    - treba prostor za nega
    - treba ga prati nakon usisavanja
    - košta malo više nego obični

    prije nego sam ga kupila sam malo prosurfala i drugim forumima gdje se spominju ovi usisavači i većina ljudi se složila da je karcher super, da se lako čisti (istina), da nema zakučastih dijelova do kojih je prilikom čisšćenja teštko dosegnuti. za druge marke je netko rekao da su super, a drugi da su im koma. što naravno ovisi i o navikama ljudi koji su pisali, ali ipak su za ovaj bila samo pozitivne kritike.
    ja sam sa ovim karcherom stvarno oduševljena kako je usisao.

  30. #30
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    zhang,sad mene zanima koja je razlika između tvog i mog koji je koštao nekih 400 kuna. kužim ti imaš vodeni filter a meni samo smeće ide u vodu, a zrak izlazi kroz obični (mehanički filter). ali taj zrak je ipak čist jer je sve ostalo u vodi.
    isto ga perem poslije i to mi nije neki bed
    i nije se još raspao

    i što mi je još zaaakon - ubaciti par kapi eteričnog ulja u vodu, mmmm

  31. #31
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    1.200kn
    za ozbilno, nemam pojma koja je razlika.

    kada kupujem kućanske aparate, volim kupiti neku poznatiju firmu.
    uglavnom mi to bude mjerilo kvalitete.
    npr, par puta sam kupila CLAtronic kućanski aparat i nisam bila baš zadovoljna. quadro veš mašina nam se u godinu i pol 3 puta pokvarila...
    naravno, vjerujem da netko drugi s istim strojem može biti prezadovoljan.

    ono što je mene iskustvo naučilo jest da se bolje malo 'ispružiti' kada nešto kupujem, nego kupiti jeftiniju stvar koja će mi za kratko vrijeme riknuti i tek mi tada bude žao para.

  32. #32
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ma kužim i ja to sa firmama, i ja volim platiti više pa bit duže zadovoljna, najgore mi je kad kao dobro prođeš, a stvar rikne za par mjeseci...iako naravno ne mora biti pravilo
    ali taj tvoj vodeni filter, da li on ne dozvoljava da baš ništa od prašine izađe van i kako ga održavaš (mora bit neka razlika u 1200 kuna! :? )

    inače, nama je usisavač većinu zime bio u boravku jer smo saugali bebiću šmrklje sa arijanom i baš sam zadovoljna što je vodeni, ne znam kak bi podnijela stalno paljenje usisivača sa običnom vrećicom svako toliko (pored bronhitičnog djeteta)

  33. #33
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ivy, malo sam gledala, ovaj ima nekakva 3 filtera
    ako te više interesira: http://www.govacuum.com/kads55fosttr.html

  34. #34
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    hm. moj je jači - 1800w

  35. #35
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno


  36. #36

  37. #37
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    imam ja
    kupila ga pred 2 mjeseca. Dopalo mi je jer je mali i držim ga u ruci. Oprala sam kauč s njime,prozore,i pećnicu. Posebno mi se dopao kod pećnice,ima onu četkicu s žičicom(nastavak) i super mi oribao peć!
    Baš se sjajila. Zadovoljna sam.

  38. #38
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Daisy, a kako služi za pranje prozora? Koja je procedura? Ja bih tako rado neki brži i lakši način od špricanja tekućine iz spray boce i glancanja ubrusima.

  39. #39
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ivančice, pošpricaš parom (napariš ), onda imaš nastavak sa spužvom na jednoj strani i gumom na drugoj ( perač prozora klasični ) .Ja imam Zepterov Cleansy

  40. #40
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    samo pritisnem paru i prođem prema dolje,fakat ostaje suho iza prolaženja,ali ipak ono po rubovima malo vlažno.To pokupim suhom krpicom. I brzo je gotovo.
    Ako sam ti dobro objasnila što mislim :/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    dakle, općenito si zadovoljna?
    meni treba baš za kauč, kupatilo i sl. gdje bih htjala dooobro dezinficirati radi bebača
    koliko cca traje tekućina i kakos e naručuje/koliko košta?
    i koliko traje voda kad staviš u onaj umetak (koliko vremenski)?
    i da li smeta to što ga moraš ukopčati u sttruju?

  42. #42
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    dakle, općenito si zadovoljna?
    meni treba baš za kauč, kupatilo i sl. gdje bih htjala dooobro dezinficirati radi bebača
    koliko cca traje tekućina i kakos e naručuje/koliko košta?
    i koliko traje voda kad staviš u onaj umetak (koliko vremenski)?
    i da li smeta to što ga moraš ukopčati u sttruju?
    općenito sam zadovoljna ,imam i zepterov koji sam dala na korištenje mami,jer mi je preglomazan pa mi se ne da s njim juriti po kući.
    Kauč sam prošla s njim i malom krpicom koju staviš na nastavak i bila mi je blatna :shock: ,a ja kao čistim .Tekućina mi još traje ali samo sam jednom s njom prošla,tako da će potrajati,naručila sam ga telefonski na 3 rate(bar mislim),jer sam uzela još nešto s tim,košta 498 kn.Ima garanciju 2 g,i ako ti se ne svidi mislim da možeš vratiti. Ja njega nisam ali ono drugo što sam uzela s njim jesam,i vratili mi novac Bočicu s tekućinom se isto može kod njih uzeti naknadno kad se potroši.
    Voda ide nekih 2-3 deca,i mislila sam da mi je to malo,ali ne bude brzo prazna.Dosta me ugodno iznenadilo.
    A kabel mu je dugačak pa mi ne smeta da je ukopčan u struju.

    Uf,mislim da sam sve rekla. Ako još nešto fali,viči....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala, hvala!
    mislim da ću i ja naručiti?
    (btw, kauč je od tkanine, ne kožni? meni treba za štof...)

  44. #44
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    jep!
    nema kože,ima tkanine

    super za očistiti....onaj materijal ko pliš :/ ako me kužiš...

  45. #45
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Kupila bih ovakav usisavač http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...IV-EXTRA-2000/

    zanima me imali netko iskustva sa ovakvim i sličnim "napravam"

  46. #46
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    malo dižem temu - koji vodeni usisavač imate i kako ste zadovoljni?

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    malo dižem temu - koji vodeni usisavač imate i kako ste zadovoljni?
    Usisavač za male stanove, Gorenje Atlantis. To mi je drugi, prvi smo uspjeli skršiti. Moj sin je alergičar i nema zamjene, nema povratka na klasiku. Ovaj nije preskup i jednostavno se ispire.

  48. #48
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...k1802wf/262832

    Ja imam ovaj..sad vec 3.g. Prije sam isto imala neki vodeni ( neka žnj marka) isto je dobro radio dok ga mm nije razbio ( ispala mu posuda kod pranja i pukla). Kako je taj stari bio veliki i zauzimao mi pola špajza kad je išao po novi uvjet mi je bio da je mali i ne preskup
    Obadva dobro rade za šta su namjenjeni..meni je jedino tlaka to pranje nakon jer onda uprljam i wc školjku i kadu ..pa onda i to sve perem..tak da ga koristim 1xtjedno. Ovaj mali isto dobro vuče..super usisa tepih..
    Al zbog ovog pranja kad ovaj crkne moj slijedeći bi bio neki 'normalni' , ne vise vodeni..iako je mm opterećen da kod tih sve nazad ode u zrak..pa djeca udišu..

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Usisavač za male stanove, Gorenje Atlantis. To mi je drugi, prvi smo uspjeli skršiti. Moj sin je alergičar i nema zamjene, nema povratka na klasiku. Ovaj nije preskup i jednostavno se ispire.
    Evo, ovakav sličan, samo ja imam stariji model (razlike su minimalne): http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...k1802wf/262832

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, nisam sigurna da ovaj gore link valja - piše HEPA filter, a to nije to. Moj ima klasičnu posudu u koju se natoči voda (samo pol litre) i to mi je taman dosta za naših 65m2.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •