Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Usisavač-vodeni

  1. #51
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Gorenje atlantis na vodu imamo mi,i zakon mi je. To nam je drugi vodeni, i sad sam samo na takvima

  2. #52
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a što sa ovim usisavačima za suho-mokro pranje? Oni nisu toliko dobri za alergičare?

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    a što sa ovim usisavačima za suho-mokro pranje? Oni nisu toliko dobri za alergičare?
    Po mom iskustvu, nije bilo bogznakaj... ne vrijedi para koje na njega potrošiš. Imala sam to dok su mom sinu ustanovili alergiju na grinje i još sto drugih stvari. Ali to se kvari, mokra tkanina je za astmatičare (a možda i za alergičare) gore zlo nego bilo što drugo, jer pogoduje stvaranju gljivica.

    Ja tepihe operem 1-2x godišnje i to je to. Prije sam ih ribala sama, a sad sam se opametila i odnesem gospođi u servis, koja to pere pomoću miniwasha i ispire čistom vodom, a nakon toga suši na roli/štangi. Tepisi se vraćaju u kuću tek kad su potpuno suhi. Za namještaj sam isto zvala servis, ali i toga sam se okanila. Krevete s federima usisavam običnim usisavačem s vodenim filterom (ne bi čovjek vjerovao što sve iz njih izađe) 1x tjedno, a u dnevnom boravku imam prekrivače od nekakvog pamučnog materijala koje perem u vešmašini štajaznam u prosjeku svakih mjesec i pol. Posteljinu mijenjam 1x u 2 tjedna (jedan vikend perem dječju, drugi našu), s tim da jastučnice mijenjam 1x tjedno. Deke imam od flisa, kratkodlake, mekane - idu u mašinu nekoliko puta u sezoni. Dok su dečki bili mali i E. bio u akutnoj fazi alergije, imali su na krevetima pamučne štep-deke koje sam isto prala često. Imaju anatomske jastuke s perivim navlakama koje perem kad i jastučnice ili svaki drugi put, ovisi da li je ljeto (znojne glave) ili zima (nije nužno baš svaki vikend).

    Zavjese perem 1x mjesečno i to isto rotiram - jednom dnevna soba, drugi put kuhinja i dječja soba (kratke od markizeta, koje ne nabiru puno prašine). Tepihe iz kupaonice perem često jer su pamučni i jednostavno treba.

    Sredstva za čišćenje - ne pretjerujem, bitnija mi je čarobna krpa, ocat+soda i šampon nego gomila kemikalija, ali povremeno ipak posegnem za nečim malo žešćim... Koristim rukavice. Otvaram prozor od kupaonice kad to radim i ne puštam nikoga unutra.

    Deterdžent - godinama nisam koristila Faks jer je mom sinu smetalo. Nedavno sam probala opet i dobro je, ne smeta mu više tako kao prije, ali njegova je bolest sada u fazi mirovanja. Isto vrijedi i za omekšivač. Umjesto omekšivača koristim sušilicu za veš (zapravo imam kombiniranu kondenzacijsku i to mi je način izbjegavanja peglanja, ali ima manu - kupaonica bude prepuna mucica od tkanine, pa sam prestala sušiti do kraja. Sušim do pola, a onda frk na štrik...)

    Životinje - s velikom žalošću smo se riješili papige nimfe kad se rodio mlađi sin i kad se vidjelo da ima dišne alergije među kojima je perje bilo visoko na listi. Moralo je tako biti. Udomili smo je.

  4. #54
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Hvala ti Peterlin puno na iskustvu! Pa da, nekako ne mogu prihvatiti da moramo izbaciti iz stana tepihe, zavjese...nije da imamo toga, ali kako ću bez tepiha, pogotovo sad po ljeti. Ma sve ćemo prati malo češće, a i sad nam je idući korak da kupimo taj vodeni usisavač!

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    mi nikad nismo ni imali tepihe otkad živimo sami, u zadnjih par godina 3-4 imam tatami 4 kom, pa deca slože na pod kad se igraju, hodamo (većina nas) u papučama, loše je hodati bos po doma pa s tim nogama na krevete( kak već klinci znaju). mi često peremo podove, zavjesa imamo tek tolko na dnevnoj sobi malu, koju dost dugo nisam ni stavljala ( pa sam stavila za Božić), u dječjim sobama smo skinili zastore i ne mislim ih stavljati. Veliki i mali klinac su baš jako alergični na grinje, veliki zna reč, kad ide spavati da mu grinje idu na feštu, a mali zna biti jako začepljen baš u to vrijeme.

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Peterlin puno na iskustvu! Pa da, nekako ne mogu prihvatiti da moramo izbaciti iz stana tepihe, zavjese...nije da imamo toga, ali kako ću bez tepiha, pogotovo sad po ljeti. Ma sve ćemo prati malo češće, a i sad nam je idući korak da kupimo taj vodeni usisavač!
    Ovo gore je doslovce prepisan letak koji smo dobili na Srebrnjaku.

    Mi nismo izbacili zavjese, ali imam kratke i takve koje ne skupljaju prašinu (markizet - moram ih peglati, ali štaš...), tepihe imam kratkodlake i male, od špage.

    Ono kaj ne piše, a ja radim je slijedeće:
    - imamo solnu lampu od koje navodno krepavaju grinje (ne znam da li je istina, ali primijetila sam poboljšanje; osim toga, moji su dečki dugo išli i na terapije u slanu sobu, ali sad ni mlađi više nema tako izražene smetnje, pa im ne treba)
    - vodeni usisavač 1x tjedno, a ako nismo vikendom doma, onda 1x u 2 tjedna
    - u tjednu - štapni usisavač i ona naprava za čišćenje prašine od mikrovlakana (ništa skupo - ovo za podove:http://www.volimsvojdom.rs/wf-proizv...MSV-100451.jpg, - imam dvije navlake, pa s jednom brišem prašinu na suho i za to mi treba 10 minuta, a s drugom perem i treba mi isto toliko ili malo više... Imam i ovo za zidove, lustere i teško dostupna mjesta: http://www.intermax.hr/images/proizv...56-0909013.jpg - kupila na Hreliću za 20 kn... Navlake perem u mašini s tepihom iz kupaone.

    Za kuhinju imam set čarobnih krpa. To mi je bolje nego kemikalije za čišćenje.

    BITNO: MAKNI KNJIGE iz soba gdje se spava. To je često najveće zlo....čak bih se usudila reći da je gore zlo nego jadan mačak. Moje su knjige silom prilika skupa s cijelim ormarom završile u podrumu. One koje su u stanu nalaze se u zatvorenim ormarima. Odahnuli smo svi, i mm, ne samo djeca.

    Novine isto bacaj, što manje papira...

    Osim toga, zauvijek izbaci papirnate maramice za nos. Kupi djetetu platnene i peri ih bez omekšivača. Nas je spasilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.01.2017. at 14:47

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo solne lampe kakvu mi imamo: https://edigital.hr/dekoracija-lampa...a-4120-p358552

    Btw. ove godine smo mijenjali žarulju prvi put, a lampa je stara...ufff... blizu 10 godina. Mislim da dečki još nisu išli u školu ili je išao samo L. kad smo to nabavili.

    Vidjela sam ih nedavno u Nami na Kvatriću, na odjelu sa žaruljama. Nije neka lova...

    * * *

    Ali da vratim temu na tračnice - kad smo vodeni usisavač tek nabavili, nisam mogla vjerovati koja količina prašine i zmazanoće iz njega izađe iako čistimo redovno, pogotovo zimi kad se grije i veš suši unutra...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.01.2017. at 14:56

  8. #58
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Treba mi novi usisavač...stari se raspao..što mi možete preporučiti. Imam dijete koje je veliki alergičar na grinje i prašinu i psa koji jako pušta dlake-dugačke?

  9. #59
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    https://www.kaercher.com/hr/home-gar...-11952200.html

    Mi imamo ovaj, jako smo zadovoljni, jednostavan je za upotrebu i super učinkovit. No, nismo alergičari pa tu nemam iskustva ali imamo psa sa sitnim oštrim dlakama koje se zapikavaju svuda.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •